Nederlandse ministers bii de Muur rek in Bonn na kort bezoek aan Berlijn Binnenkort nieuwe regels voor onderscheidingen Rijk koopt voor groene zones in Randstad grond Beter met Boter Rover reed weg met auto van pompbediende PRISMA7 Verhuizing Bouwfonds van Assen naar Hoevelaken een heet hangijzer VROUWENBEWIND IN HEILOO Volgend jaar voor bijna f 4 miljard nieuwe huizen Nieuwe actie van NOVIB Naar een betere financiële regeling voor Kijnmondraad DELANA SLUIT NOG DIT JAAR TV-camera als ziekenhuis- portier Woningbouw meer gericht op behoeften van bewoners Revolver onder friteskraam Vliegveld Twente heeft toekomst BP-raadsleden in Arnhem moesten kiezen Noorden wil hoofdzetel graag behouden Herkozen praeses wijst Kamerleden op „taak aan het thuisfront" Oud-kamerlid burgemeester CULTURELE WEEK Een platenbon is altijd raak Een platenbon is altijd raak BEGROTING BINN EIS LAN DSE ZAKEN WINKELIERS KUNNEN CHEQUES DOOR GIROKANTOOR LATEN CONTROLEREN ••-V' Heeft u wel eens een andere cake Ja? Dan weet u waarom voor cake gewoon alleen maar echte bóterj gebruikt mag worden. v;V/ I gegeten dan bQ»ei cake r Waakhond zat net even opgesloten Een platenbon is altijd raak I VIJFTIG GULDEK MOEILIJK ONVINDBAAR Een plalenbon is altijd raak r JPlezierig nu ook uitvoerend werk te gaan doen' Dochter Problemen WETEND WERKEN TILBURG 6IBD 1500100 I DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1968 BONN Minister-president De Jong en minister Luns begonnen vanmorgen in Bonn hun politieke besprekingen, waarbij het vooral gaat om de uitbrei ding van de EEG en de versterking van de Navo. De Nederlandse bewindslieden waren gistermorgen aangekomen op de lucht haven van Bonn, waar de oud-onder- zeebooiteommandant De Jong met z.wier een erecompagnie van de West- duitse luchtmacht inspecteerde. ..Dit bezoek onderstreept onze solida riteit in het Atlantisch bondgenoot schap", zei de minister-president. De Nederlandse bezoekers, die werden ver welkomd door bondskanselier Kiesin- ger en minister Brandt (Buitenlandse Zaken), reisden meteen door naar West-Berlijn met een Brits lijnvliegtuig. Bij aankomst op het vliegveld Tempel hof zei premier De Jong: „Nederland is bereid een mede-verantwoordelijk heid te dragen voor de vrijheid van West-Berlijn". De stad staat op het ogenblik in het teken van een groots opgezette Neder landse culturele week Het nieuwe Na tionale Schilderiienmuseum een ri ante schepping van de architect Mies van der Rohe werd dezer dagen in gewijd met een expositie van de Ne- Minister Schut (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) verwacht dat er het volgend jaar voor 10.7050 mil joen gulden, kan worden gebouwd. Bijna drie miljard gulden hiervan is bestemd, zo blijkt uit het bouwpro gramma, voor weg-, en waterbouwkun dige werken. De rest gaat naar hui zen. kantoren, fabrieken, kerken, scho len etc. Voor de bouw van huizen is naar verhouding het meeste geld uitgetrok ken: 3.890 miljoen gulden. Voor fabrie ken is negenhonderd miljoen beschik baar, voor gebouwen, voor handel en verkeer 925 miljoen gulden. De scho len krijgen 750 miljoen gulden uit de pot. Het kleinste bedrag is voor kerken gereserveerd: 35 miljoen gulden. In de ze bedragen zijn niet de extra kosten berekend, die moeten worden gemaakt als gevolg van de invoering van de be lasting op de toegevoegde waarde. (BTW). Minister Schut zegt in zijn bouwpro gramma. dat in het begin van dit jaar veel minder vergunningen zijn uitgege ven voor gebouwen van de overheid. Hij verwacht dat in de rest van dit jaar en in het volgend jaar de bouw- produktie van de overheid aanzienlijk zal stijgen. ADVERTENTIE „Morgen is hij jarig. Wat moet ik hem geven v.a. 4.25 DEN HAAG In afwachting van een totale herziening van taak en structuur an Rijnmond, wil minister Beernink op korte termijn een verbetering bren gen in de financiële situatie. Zoals be kend. heeft de Rijnmondraad al eerder vastgesteld dat de kosten van Rijnmond niet meer op de samenwerkende ge nieenten moeten worden afgewenteld. Dit staat te lezen in de toelichting op de begroting van Binnenlandse Zaken voor 1969. Het dagelijks bestuur van Rijnmond zal dit najaar nog met een nota komen over de bevoegdheden en financiële as pecten van dit lichaam. De minister wacht met beslissingen tot deze nota is verschenen en de raad zich erover heeft beraden. Staatssecretaris mr. C. van Veen is bereid zijn goede djensten aan te bieden. Bij de opstelling van een vooront werp van wet over de vorming van een agglomeratie Groot-Amsterdam zijn vragen gerezen die een verder onder zoek noodzakelijk maken. Deze vragen hebben betrekking op de omvang van het gebied. Ook in Amsterdam en om liggende gemeenten bestaat daarover verschil van mening. Staatssecretaris Van Veen pleegt overleg over deze zaak met Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. derlander Piet Mondriaan. Premier de Jong opende gistermid dag op Slot Charlottenburg de tentoon stelling ..Kunstvol ambacht in de bloeitijd van Holland." Tevoren had den de heer De Jong en zijn reisgenoot Luns op het Westberlijnse stadhuis hun handtekeningen gezet in het gouden boek voor de eregasten. Gisteravond vlogen de Nederlandse bezoekers terug naar Bonn waar bonds kanselier Kiesinger in zijn residentie, het Paleis Schaumburg, de Nederland se gasten een galadiner aanbood. ADVERTENTIE „Ze houdt van muziek. Dus v.a. 4.25 Tot het bezoek van minister president De Jong en minister Luns aan West-Berlijn behoerde na tuurlijk ook een blik op de Berlijnse muur. ZWOLLE De rechtbank in Zwolle heeft de tricotagefabriek Delana in Dedemsvaart uitstel van betaling ver leend voor anderhalf jaar. Dit betekent dat Delana in Dedems vaart nog dit jaar de poorten zal slui ten. Deze vestiging zal worden overge plaatst naar Roosendaal, waar al een vlakbreierij en een confectie-afdeling van het bedrijf zijn gevestigd. De toekomst voor de 260 personeels leden is onzeker. Half november gaat de rondbreierij dicht en eind decem ber de confectie-afdeling. Er zijn voor de gebouwen, het machinepark en het personeel liefhebbers, de onderhande lingen zijn nog aan de gang. DEN HAAG Dc Tweede Kamer kr(jgt nog dit jaar een wetswijziging aangeboden, waarin nieuwe regels voor het toekennen van lintjes en onder scheidingen worden vastgesteld. Dit staat te lezen in de toelichting op de begroting van Binnenlandse Za ken voor 1969. Enkele andere puntjes uit deze begro ting: 1. De nieuwe wet op de lijkbezorging wordt volgend jaar aan de Kamer voor gelegd. 2. Binnenkort zal worden beslist of AMSTERDAM Dc Amsterdamse Winkeliersverenigingen in de binnen stad hebben met het gemeentegiro-kan toor en de Kamer van Koophandel be sprekingen gevoerd om te komen tot een waarschuwingssysteem tegen de uitgifte van ongedekte cheques. Dit naar aanleiding van een aantal recente gevallen waarbij, vooral in de grote warenhuizen, prijzige artikelen gekocht en betaald met. naar later bleek, ongedekte cheques. Resultaat van de besprekingen is dat de winkeliers nu het girokantoor kun nen bellen en kunnen vragen of een cheque gedekt is. Voor deze controle maatregel op zaterdag is nog geen op lossing gevonden. 95 HEERLEN Begin oktober zal in het Heerlensc Weverziekenhuis 's nachts nog maar één portier aanwe zig behoeven te zijn. Hij zal vanuit de portiersloge de andere ingangen die van de e.h.b.o.-post, van de woonflat voor verplegers en gediplomeerd per soneel, en van de flat voor de leerlin gen kunnen controleren via drie te levisiecamera's. Hij kan dan vanaf zijn plaats het dienstdoende personeel telefonisch verzoeken de deur te openen. Deze nieuwe maatregel is ingevoerd, omdat de drie portiers in de bijgebou wen 's nachts bijna niets te doen had den en daarom niet veel meer voel den voor het baantje. Tevens zal deze gang van zaken op den duur kostenbe sparend werken. DEN HAAG De Novib is een actie voor meer ontwikkelingshulp begonnen onder de naam „X min Y". Het doel is, zoveel mensen ertoe te brengen 0,44 procent van hun persoonlijk inkomen aan de Novib te gireren voor hulp aan ontwikkelingslanden, dat politieke par itijen sterkere druk op de regering gaan oefenen om meer geld voor hulp aan arme landen beschikbaar te stel len. X Y is het verschil tussen het be drag dat de Novib nodig vindt als Ne derlandse bijdrage in de ontwikkelings hulp en het bedrag dat de regering er voor uittrekt. enkele gemeenten een aanvullende bij drage uit het Gemeentefonds krijgen. In totaal hebben 376 gemeenten om zo'n aanvulling gevraagd. 3. Het onderwijs op de Nederlandse Politie Academie wordt op een andere leest geschoeid. Het onderwijs krijgt een meer wetenschappelijk karakter. 4. Nog deze maand zullen de resulta ten van een onderzoek naar de be scherming tegen radio-actieve neerslag in Utrecht, Drente, Gelderland en Lim burg worden bekendgemaakt. Het on derzoek wordt dan uitgebreid tot de provincies Friesland en Zuid-Holland. 5. Solliciterende ambtenaren zullen alleen dan door de BVD worden „beke ken" als het gaat om functies die van belang zijn voor de veiligheid van de staat en zijn bondgenoten 6. Overeenkomstig de pensioenwetge ving voor politieke ambtsdragers, waarin een pensioenplafond is vastge legd, zullen ook de andere overheids- pensioenwetten worden aangepast. 7. Het aantal computers bij over heidsinstanties zal aanzienlijk worden uitgebreid. Er staan er nu al 31 bij de departementen. DEN HAAG De regering heeft be sloten om grond aan te kopen in mid den-Delfland en in Spaarnwoude. De ze grond zal worden gebruikt voor de aanleg van bufferzones groenstroken tussen de grote stadsgewesten in de Randstad. Minister Schut (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) deelt in zijn be groting mee, dat er een wettelijke rege ling in de maak is voor de aanleg en de beplanting van deze stroken. Het onderzoekbureau Arthur D. Litt- bracht over de opzet van een ontwik kelingsprogramma voor het noorden. Dit programma wordt bekeken en het Amerikaanse bureau krijgt eventueel een opdracht voor een verder onder zoek. Minister Schut deelt verder mee, dat er binnen korte tijd een nieuwe rege ling ook op financieel gebied, kan wor den verwacht voor het herstel van oude binnensteden. De regeling zal wel tijdelijk zijn, omdat het hele probleem van deze reconstructie nog wordt be studeerd. Er komt, zo deelt de minister ten slotte nog mee, een planologisch on derzoekingsinstituut voor Noordwest- Europa. Dr. I. Samkalden, de burge meester van Amsterdam, wordt voor zitter. De Benelux gaat waarschijnlijk een bijzondere commissie voor de ruim telijke ordening instellen. Er zal in het verband van Benelux met name voortdurend overleg nodig zijn over de gebieden, waarin de belangrijkste Ne derlandse en Belgische zeehavens lig gen. DEN HAAG Dc Randstad heeft na 1962 naar verhouding minder huizen toegewezen gekregen dan de rest van het land. Deze achterstand is echter het vorig jaar voor een deel ingelopen, zo deelt minister Schut (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) in de memo rie van toelichting mee. In de streken waar het gebrek aan huizen klein is geworden, moet nu worden gelet op de behoeften van de bewoners. Dit is voor de doorstroming bijzonder belangrijk. In de bouwpro gramma's moet ook aandacht worden gegeven aan een goed huis voor alleen staanden en voor bejaarden. Minister Schut wil voor de behande ling van zijn begroting in de Tweede Kamer de resultaten meedelen van het tweede onderzoek naar de behoefte aan huizen, dat het vorige najaar werd ge houden. Het tekort is ongetwijfeld af genomen en het zal in 1970 behoudens een enkele uitzondering geheel zijn verdwenen. De minister kan met trots zeggen, dat zijn nieuwe subsidiebeleid zonder meer gunstig is uitgevallen. In het al gemeen is de belangstelling voor goed kopere huizen zowel bij koop als bij huur toegenomen. Het vrijmaken van het huurbeleid zal doorgaan. De streken in Noord- en Zuid-Nederland die nog geen vrij huurbeleid kennen kriigen dit met ingang van 1 januari. SCHIEDAM Onder een frites kraam op het Rubensplein in Schie dam hebben twee agenten een cilinder revolver met 32 patronen gevonden. Het wapen was van de 25-jarige Duit ser F. II. F... opvarende van het in de Merwehaven liggende schip Koral Bay. De Duitser was op het moment van de vondst in de buurt van de frites kraam. Hij had het wapen in Canada gekocht om het in Nederland door te verkopen. ADVERTENTIE Ja fi J'. 4 ..- W C - t ;S 'O*. vOp) ENSCHEDE Het vliegveld Twen te kan in de toekomst van bijzondcr grote betekenis worden voor de bur gerluchtvaart. Dit is een van de con clusies waartoe een rapport komt van de Koninklijke Nederlandse Heide maatschappij. Ir. C. Staf, president-directeur van de Heidemaatschappij, gaf er gisteren een toelichting op. Gezamenlijk gebruik van het vlieg veld door burgerlijke en militaire luchtvaart lijkt de enige oplossing. Uit breiding van de frequentie van de luchtlijn op Schiphol wordt bepleit evenals een directe verbinding met de luchthaven Rotterdam. De luchthaven Twente kan om streeks 1980 tweehonderdduizend in- en uitgaande passagiers opleveren en twintigduizend ton vracht. De vluchtverkeersgeleiding moet bij voorkeur van de bestaande militaire accommodatie uit gebeuren. Dit zou eventueel met een gemengde bezetting van militairen en functionarissen van de Rijksluchtvaardienst kunnen wor den gedaan. Om deze vliegbasis beter geschikt te maken voor de burgerluchtvaart, zal een bedrag van circa dertig mil joen gulden nodig zijn. ADVERTENTIE Cadeau per post v.a. 4,25 LEENDE Een snelle actie met een speurhond heeft de Rijkspolitie van het Brabantse Leende geen nadere aanknopingspunten opgeleverd voor de oplossing van een overval op een ben zinestation langs de rijksweg Eindho ven-Weert. Gisterochtend vroeg werd in de buurt van Eindhoven de auto teruggevonden van de pompbediende J. Vereiken (31), die tevoren door een man met donkere bril onder bedreiging met een revolver was gedwongen de kluis van het benzi nestation te forceren. De pompbediende kon de overvaller afschrikken door te vertellen, dat ieder moment een politie patrouille zou kunnen komen aanrijden, die dan, zoals gebruikelijk, een praatje zou komen maken. Die mededeling miste zijn effect niet. De rover griste vijftig gulden van tafel, ARNHEM Dc drie leden van de Boerenpartij in de Arnhemse gemeen teraad, de heren A. Raadsen, W. Her mans en H. Wessels, zijn door de leden vergadering van de Boerenpartij, afde ling Arnhem, voor de vraag gesteld wiens kant zij kiezen, die van Koekoek of die van Harmsen. Toen zij meer voor Harmsen bleken te voelen, zegde de afdeling in meer derheid net vertrouwen in de drie raadsleden op. Ze verwachten nu dat zij door het hoofdbestuur zullen worden geroyeerd. Zij zijn echter niet van plan hun raads- zetel op te geven. Wel willen zij zich uitdrukkelijk houden aan het beginsel programma van de Boerenpartij. ADVERTENTIE U PRISMA7 ^frïindifafi 1/ Internationale allure - waterdicht - incabloc shockproof - onbreekbare veer - moderne vlakke wijserplaat doublé 119.- edels taal 125.- 2/ Gouden herenhorloge, fraai bewerkte wijzerplaat mat gediaman teerde cijfer tekens 365.- UTRECHT Een commissie vin goede diensten zal gaan bestuderen of het inderdaad noodzakelijk is dat het hoofdkantoor van het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten van Assen naar Hoevelaken verhuist. Dat is gisteren in Utrecht besloten door de algemene ver gadering van aandeelhouders van het Bouwfonds. Voorgaande jaren waren deze verga deringen van de 660 gemeenten die aan deelhouder zijn altijd slecht bezocht. Maar de gemeente Assen. Leeuwarden en Groningen hadden alle leden-ge- meenten in de drie noordelijke provin cies en Overijssel schriftelijk verzocht gisteren te komen. Zij zouden dan im mers steun kunnen geven aan een mo tie van de drie noordelijke hoofdsteden, gisteren op zijn 65-ste verjaardag inge diend door de burgemeester van Assen, P. P. Agter. Het Bouwfonds had dat ge hoord en had daarop de gemeenten in de andere provincies nog eens nadruk kelijk uitgenodigd om eventueel tegen wicht te kunnen bieden. Als duidelijk resultaat van die oproe pen waren er gisteren enkele honder den gemeentebesturen vertegenwoor digd. De overgrote meerderheid van hen plaatste zich achter de noordelijke motie, die de instelling van een com missie van goede diensten behelsde. De commissie moet zo spoedig mogelijk rapport uitbrengen aan de raad van commissarissen van het Bouwfonds. die dan een buitengewone aandeelhou dersvergadering bijeenroept. Tot zo lang wordt de overplaatsing van het hoofdkantoor opgeschort. Daartoe vanuit de vergadering uitge nodigd, plaatsten directie en commissa rissen zich na een kort beraad achter deze motie. De ere-voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. mr. H. A. M. T. Kolfschoten, bin nenkort oud-burgemeester van Den Haag. zal worden gevraagd voorzitter van de commissie te worden. Als mr. Kolfschoten de uitnodiging aanvaardt, zal hij zelf de twee andere leden van de commissie van goede diensten mo gen benoemen, maar de indieners van de motie stelden gisteren wel als eis dat daar één man uit het noorden bij zou zijn. Als de commissie tot de conclusie zou komen dat het hoofdkantoor van het Bouwfonds in Assen gevestigd moet blijven, ontstaat een moeilijke situatie want in feite is de verhuizing uitge streken over enkele jaren al voor een flink deel uitgevoerd. Het Bouwfonds is in 1947 in 't noor den ontstaan maar toen later de activi teiten tot het hele land (behalve Bra bant en Limburg) werden uitgebreid, werd de excentrische ligging steeds be zwaarlijker bij de contacten met Haag se instanties, bedrijfsleven en districts kantoren van het fonds. In 1953-'54 ver huisde de technische dienst al naar Amersfoort en in 1963 kocht het Bouw fonds het buiten Huize Hoevelaken waar de commerciële leiding zich ves tigde. Twee jaar later verhuisde ook de hoofddirecteur naar Hoevelaken. In hetzelfde jaar kwam bij een doel matigheidsonderzoek van een advies bureau voor bedrijfsorganisaties als conclusie uit de bus, dat alle diensten centraal moesten worden gehuisvest. Het Bouwfonds bleef echter de verhui zing langzaamaan uitvoeren, met het oog op de banden met het noorden en de gemakkelijke personeelsvoorziening daar. Eind vorig jaar viel het besluit de computerafdeling en een aantal andere administratieve afdelingen, bij elkaar zestig personeelsleden omvattend, over te plaatsen, waardoor er nog zeventig man in Assen zou achterblijven. Dat besluit wekte in het noorden groot ver zet, ook al omdat het indruiste tegen de politiek van de regering zoveel mo gelijk bedrijven in het aan werk arme noorden zich te laten vestigen. Een tus senvoorstel van 't fonds 't aantal over te plaatsen personeelsleden te halveren vond in het noorden evenmin genade. Intussen wordt naast Huize Hoevela ken al een uitbreiding van het hoofd kantoor van het Bouwfonds gebouwd, plaats biedend aan zeventig man. Dit gebouw komt volgende zomer klaar. nam wat kleinere spullen uit het benzi nestation mee en reed weg in de auto van de pompbediende, nadat hij de telefoondraad kapot had getrokken. De heer Vereiken, nog maar net be komen van de schrik een kogel was rakelings langs zijn hoofd gegaan liep zo snel mogelijk naar het dichtst bijzijnde huis om de politie te alarme ren. Volgens districtscommandant Ver meulen van de Rijkspolitie is dit onder deel van de lezing van de pompbediende gereconstrueerd en juist bevonden. Er is een kogelinslag in een van de muren van het benzinestation geconsta teerd, maar er is geen huls gevonden. Achter het benzinestation ligt een bie tenveld, waarin de kogel vermoedelijk verloren is geraakt. Normaal is er 's nachts na sluitingstijd van het pomp station een waakhond in het gebouwtje aanwezig. Op het moment dat de overvaller zijn wapen in de aanslag hield, was de hond net even opgesloten- omdat de bediende de kas aan het opmaken was. ADVERTENTIE „Wat geef ik aan een tiener cadeau v.a. 4,25 DEN HAAG De voorzitter van de Tweede Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel heeft de Kamerleden gewaar schuwd voor het verschijnsel dat de in ternationale contacten steeds meer tijd gaan vragen. „Hoe belangrijk ze ook zijn, we zullen ze moeten afwegen te gen onze taak aan het thuisfront", zei mr. Van Thiel in zijn toespraak ter ge legenheid van zijn herbenoeming als Kamervoorzitter. „We zullen als we moeten kiezen tussen de werkzaamheden hier en ginds, in zo'n conflict van plichten de meest verantwoorde keuze moeten doen." In dit verband herinnerde mr. Van Thiel eraan, dat een belangrijk debat over het minimumloon moest worden op geschort, omdat er teveel Kamerleden in het buitenland waren. De Kamervoorzitter deed ook een be roep op de leden en op de mimisters om zich bij de behandeling van de be grotingen aan de hiervoor vastgestelde tijden te houden. De griffier heeft een „spoorboekje" opgesteld. „Laten we ervoor zorgen dat de treinen niet alleen stipt op tijd vertrekken, maar ook dat ze niet over tijd aankomen." Mr. Van Thiel wees op de uitspraak van Cicero: „Tijd zal u eerder ontbre ken dan woorden". Hij zei ook nog iets over de uitbrei ding van de werkruimten in het Kamer gebouw. „Ze zijn zelfs zo royaal dat misschien wel de gedachte aan uitbrei ding van de fracties en zelfs splitsing zich zou kunnen opdringen." 100000000000000****00 HEEMSTEDE Twee vrouwen beheersen de volgende maand het dage- lijks bestuur van de Noordhollandse gemeente Heiloo: één als wethouder en J één, mevrouw J. M. Corver-van Haaften, als burgemeester. Dezer dagen 5 is mevrouw Corver die als mevrouw Stoffels-van Haaften twaalf jaar lang deel uitmaakte van de liberale fractie in de Tweede Kamer in haar nieuwe functie benoemd. In het college van burgemeester en wethouders van 5 Heiloo is wethouder Batten nog de enige man, nu de vroegere burgemeester J. A. Pesman weg is. Noord-Holland, weet mevrouw Cor- ver wel zo ongeveer hoe de zaken 5 liggen in Heiloo. De typisch Heilose 5 problemen hoopt ze spoedig te door- S gronden, en zo mogelijk tot een op- lossing te helpen brengen. Of het J daarbij wat uitmaakt dat twee vrou- 5 wen de meerderheid vormen in B. en W.? „Dat maakt toch geen enkel J verschil." 5 ..Ik vind het plezierig om nu zelf 5 ook eens het uitvoerende werk te 5 doen en niet alleen het wetgevende 5 en controlerende", zegt Heiloos nieu- we burgemeester. Daarom heb ik naar deze functie gesolliciteerd". In ons land is zij de vierde vrouwe- 5 lijke burgemeester. 5 Heemstede, de huidige woonplaats 5 van mevrouw Corver, verliest door de burgemeestersbenoeming een be- stuurder, want de heer Corver is wet houder in zijn gemeente. Hij zal met zijn vrouw meetrekken naar Heiloo en zijn wethoudersambt neerleggen. „Dat is nu ook weer niet zo heel erg want mijn man zou zich over twee jaar toch niet herkiesbaar stellen". De heer Corver is 63. Voor het huiselijk leven ziet Hei- 5 loos nieuwe burgemeester geen en- kei probleem. „Mijn dochter van 24 studeert in Wageningen, die is er toch meestal niet". Bovendien is zij gewend aan het combineren van het - privéleven met het vervullen van openbare functies. Zij was immers twaalf jaar Kamerlid en gedu rende enige tijd één van de vice- voorzitters zij maakte deel uit van de Raadgevende vergadering van de Raad van Europa en van de Bene- luxraad. Een groot deel van haar Kamer-tijd zat zij samen met de heer Corver in de fractie van de VVD. Doordat zij elf jaar lang lid is ge weest van de Provinciale Staten van '0****0 *****************1 Mevrouw CORVER ADVERTENTIE C Harris staat voor een ambachtsschool op Noord-Sumatra)

De Vallei | 1968 | | pagina 8