Wellicht ontslag voor Cebinac Haagse formatie speelde Grazer A.K. na nerveuze start naar kansloze nederlaag: 4-1 Prognose betaald voetbal RALLYRIJDERS TERUG VAN VERKENNINGSTOCHT Larsson zwom wereldrecord AMERIKAAN SILVESTER: 68.40 METER MET DISCUS Opnieuw zege voor Scholte Tevreden stemming in de kleedkamer II U ^MSTH B Bild somber gestemd over FC Nürnberg Loting van UEFA-jeugdtoernooi Mac Fasna houdt Jubileum-nachtrit Ton Sijbrands prolongeerde titel Fransman Boulard behield leiding Willy van der Kuylen scoorde driemaal Randy Matson ver met de kogel20,90 m ADO deed goed Cup-examen Trappen Ontevreden Zwaar beledigd Tempo zakte Gehaast Opnieuw terug MARATHON-RIT LONDEN-SYDNEY Duurste voetballer van Engeland KOERSEN WOLVEGA Goud UEFA-team gelijk tegen ADO-B Kortsnoj gaf op Op z'n hoogst 30 Ronde van Europa UIT DE KERKEN 400 meter vrije slag Ronde van Toekomst VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1968 DEN HAAG Een uitgelaten stem ming heerste er in de kleedkamer van ADO na afloop. De Oostenrijkse trainer Happel was zeer tevreden met het be reikte resultaat. „Voor de rust pasten we de verkeerde tactiek toe. Met die ho ge ballen in het centrum bereik je bij een Ausputzer niets. In de rust heb ik de jongens gezegd, dat ze het meer in de combinaties moesten zoeken. Schoenmaker moest er meer in wor den betrokken. Door snel te switchen hebben we de Oostenrijkse defensie toen kunnen oprollen. Ook de zenuwen waren we de baas in deze periode Op de vraag wat Happel dacht van de return in Graz haalde hij de schouders op. „Met lf-1 vr moet het toch ge beurd zijn. Nee, volgens mij is het ge noeg". Het spel van Giesen was Huppel enorm meegevallen. Van den Burch vond hij een tikkeltje te nerveus. „Onze conditie was bovendien vijftig procent beter dan die van Grazer AK." Theo van den Burch zat er gelukkig bij. De ADO'er, die dit jaar nog niet had gespeeld, was dinsdag pas met de training begonnen. „Ik vond het fijn om terug te zijn en dan met zo'n uitslag". Van den Burch verwacht ook in de uit wedstrijd een overwinning. „Wel geen h-1, maar winnen zullen we daar toch wel". Lex Schoenmaker had het een harde wedstrijd gevonden. ,Jk heb een paar flinke trappen gehad, kijk maar eens naar mijn benen. Nee, de heren konden er wel wat van". Schoenmaker meende toch wel, dat zijn ploeg een tikje geluk had gehad. ,J)irect na die achterstand scoorden we de gelijkmaker en onmid dellijk in de tweede helft werd het 2-1. Ik had toen van trainer Happel de op dracht gekregen om meer aan de com binaties deel te nemen. Dat tweede doel punt heeft ze de das omgedaan" Jochems, enkele minuten voor het ein de uitgevallen ,Jk kreeg een flinke tik van achteren" had het een harde wedstrijd gevonden. Een uitspraak waarbij De Zoete zich aansloot. ,Jk heb het trouwens erg zwaar op het mid denveld gehad, we stonden daar met twee tegen drie door het systeem, dat Grazer AK uitvoerde". Een gelukkige Piet Giesen, maker van twee doelpunten: „Laten we hopen dat k-l genoeg is". Een opmerking, die ma nager Hartman de uitspraak ontlokte: Als dat niet zo w, kunnen we beter gaan vissen". Bij de Oostenrijkers was niet niet te vreden. Trainer Kominec was van me ning dat zijn ploeg in de eerste helft ze ker een kans op de overwinning had ge had. Het tweede doelpunt van Schoen maker schreef hij toe aan een dekkings- fout en het derde doelpunt vond hij niet vrij van buitenspel. BONN Het bestuur van de voet balvereniging F.C. Nürnberg heeft gis teren de voorhoedespeler Cebinac tot nader order geschorst. In de komende dagen zal een definitief besluit vallen: naar alle waarschynlykheid een ont slag op staande voet. Zvezdan Cebinac (29) had, na een geschil met trainer Max Merkel, vlak voor de wedstrijd tegen Ajax zijn koffers gepakt en was spoorloos verdwenen. Over de kwestie moet worden be slist door het bestuur en de discipli naire commissie van F. C. Nürnberg. Omdat ettelijke leden op reis waren werd besloten Cebinac te schorsen tot een voltallige vergadering bijeen kan komen. Dat zal binnen enkele dagen het geval zijn. Cebinac acht zich zwaar beledigd door trainer Merkel. Deze had hem, wegens te geringe inspanning, wegge stuurd van de training en aangekon digd dat hij niet mocht meespelen te gen Ajax. Het conflict werd bijgelegd, maar Merkel weigerde Cebinac open lijk te rehabiliteren. De Zuidslavische voetballer heeft sindsdien zijn opstan dige houding niet veranderd. Zijn ver eniging heeft niets meer van hem ge hoord. Hij heeft zich opgesloten in zijn café „Dortmunder Fassla" in Neuren berg. Zijn weglopen van zijn club is vol gens artikel zeventien van het regle ment van de Bundesliga contractbreuk en daarop kan ontslag op staande voet volgen. Er is weinig twijfel dat het be stuur van Neurenberg daartoe zal be sluiten. Cebinac kan theoretisch nog in beroep gaan bij de Westduitse voetbal bond. maar de kans dat hij een ont slag ongedaan zou kunnen maken is gering. DEN HAAG ADO heeft in de eer ste wedstrijd van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor bekerwin naars een goed examen afgelegd. Voor de ogen van achttienduizend kritisch toekijkende Hagenaars werd het Oos tenrijkse Grazer AK met 4-1 verslagen. Een score, die een riant uitzicht biedt voor de return op 3 oktober. „We zijn nog maar beginnelingen'.' Zo luidden een eerder gegeven com mentaar van manager Eddy Hartman. Als we dit duel van een beginneling taxeren is het oordeel dat de Hage naars zich moedig over de drempel vrees hebben heengewerkt. Niet nog in de eerste helft, toen de hardheid van de Grazer AK nog te veel ontzag inboezemde, maar vooral in de tweede periode toen de verdediging van de Oostenrijkers met lange pas ses werd opengespleten. Gevaarlijke man in de Haagse aanval Piet Giesen werd in dit duel voor zijn medespelers het voorbeeld van doorzettingsvermogen. Hypernerveus was de start van ADO. Vooral in de defensie, waarin Theo van de Burch weer was opgeno men. Dé gloeiende kogels waarmee Heynen en Aarts de zesmans-verdedi ging van Grazer AK op de proef stel den, brachten snel de nodige rust. ADO kon toen rustig gaan bouwen aan een overwicht. De Oostenrijkse ploeg bleek zich ech ter allerminst op verdedigen te willen toeleggen. Met snel uitgevoerde tegen acties maakte zij duidelijk er niets voor te voelen met een grote nederlaag te rug te keren. ADO, wel sterker, maakte voor de ogen van het hunkerende, om een doelpunt schreeuwende legioen een grote fout. Steeds weer, ook al werden de buitenspelers in het spel betrokken, zocht men het centrum, waar de te hoop lopende verdedigers met name Aus putzer Frisch het doel hermetisch af sloten. De roep uit de Heynen-hoek werd steeds luider. Diens eerste werkelijk gevaarlijke schot ging enkele millime ters naast. Na nauwelijks een half uur spelen zakte het tempo aanzienlijk. Het vroege openingsdoelpunt, waar trainer Happel zo op gehoopt had, bleef uit. De ontre gelingstactiek van Grazer AK leek suc ces te hebben. De koude douche moet voor de Hagenaars wel op ijswater heb ben geleken, toen Grazer, als de mo gelijkheden zich voordeden, met zes man in de aanval, plotseling hard toe sloeg. Theo van de Burch greep al glijdend mis op een snelle actie van linksbuiten Stening. Diens lage voorzet werd door Hohenwacher door een woud van Haag se benen in een doelpunt omgezet. Het antwoord van ADO kwam snel. In de volgende minuut reeds liet Van de Burch een hoge bal in de defensie van Grazer neerploffen. Veel mistas tende hoofden en benen, waaruit Gie sen het volle profijt trok. ADO hoefde tenminste niet met een achterstand te gaan rusten. Ernst Happels gezicht stond grimmig toen zijn spelers mochten gaan rusten. Hij, Oostenrijker van geboorte, had geen kans gezien om de zo zwak geachte te genstander reeds in de eerste helft schaakmat te zetten. Had hij gefaald? Nee. niet direct, maar de elf ADO-ers hadden nog niet begrepen dat Cupvoet bal iets anders is dan een wedstrijd in de competitie. Begrijpelijk zenuwachtig wilde ADO wel stormen. Het ging echter te ge haast, waardoor de precisie om de te genstander op het „verkeerde been" te zetten, verloren ging. Het zou in de tweede helft anders worden. De elf ADO-ers keerden grimmig uit de kleed kamers terug. Er moest gevochten wor- en. Vrij onverwachts namen de Hage naars de leiding. Giesen, eerst nog ge stuit door een vreemde scheidsrechter lijke beslissing, vocht verbeten door te gen de fel tackelende verdediging van Grazer. Zijn doorzetten werd beloond. Na grimmige duels met Ninaus werkte hij de bal voor de voeten van Schoen maker die onder daverend gejuich raak schoot 2-1. Eindelijk kwamen de toejuichingen, nodig om ADO over de drempelvrees te helpen goed los. Ook begrepen de Ha genaars, dat een kleine zege met het EREDIVISIE AjaxNEC1 Fort./SittardiaDOS 1 SpartaVolendam1 NACHolland Sport1 Go AheadTelstar1 GVAV—FC Twente3 ADOFeijenoord3 AZ '67—MVV1 PSV—DWS3 EERSTE DIVISIE Blauw Wit—Willem I3 RCHEindhoven1 DFCHelmond Sport1 VitesseSC Cambuur1 HeraclesVeendam1 FC Den BoschWageningenI SVV-RBC3 HaarlemHVC3 Elinkwijk—Volewijckers1 TWEEDE DIVISIE Roda JCDe BaronieI Fortuna VI.ZFCI ExcelsiorEDO2 NOADHermes DVS1 PECAGOVV 3 SC Drente—Zwolse Boys3 HeerenveenGraafschap3 Gooiland—FC VW1 VeloxLimburgia2 Verslagen ligt de Oostenrijkse doel man Hodschar op de grond. Piet Giessen heeft zojuist de gelijkmaker voor ADO gescoord. oog op de returnwedstrijd niet voldoen de zou zijn. Opgezweept door de duizenden op de tribunes kwam ADO opnieuw terug. Dankbaar maakten de Hagenaars ver volgens gebruik van een klein falen van scheidsrechter Queudeville, die Aarts en Giesen niet in buitenspelpositie zag staan. Aarts, dankbaar doorrennend achter de lange pass van Van de Burch benutte de kans: 3-1. De Oostenrijkers bleken slechte ver liezers. Enkele grove overtredingen wa ren niet bevorderlijk voor de onderlinge verstandhouding. Weinig plezier beleef de Grazer AK van de wisseling van doel verdedigers. Hodscher werd vervan gen door Rumf. Het eerste schot, dat hij zou moeten stoppen werd een totale mislukking. De dit seizoen in de ADO- formatie opgenomen Piet Giesen joeg de bal uit een vrije trap van ruim twintig meter afstand speels, maar weergaloos achter de vertwijfelend val lende Rumf: 41. Voor Piet Giesen keerde de tijd terug dat hij voor de eerste maal in het Ne derlandse elftal werd opgesteld. „Gie sen, Giesen". Luid scandeerden de op gezweepte toeschouwers zijn naam. Het verzet, ook verdedigend, van Grazer AK was gebroken. De ploeg viel terug tot het peil van een middelmatige club waaruit alle stootkracht was weggevloeid. ADO bleef komen, maar al was het op soms mira culeuze wijze, de elf spelers van Gra zer AK hielden de poort verder geslo ten. NEURENBERG Het ziet er slecht uit voor de Westduitse kam pioen", schreef het Westduitse blad Bild naar aanleiding van de voetbal wedstrijd FC NürnbergAjax, die woensdagavond een score van 11 opleverde. „Nürnberg leverde een grote prestatie, zeker in de eerste helft. Maar wie gelooft in een over winning van Nürnberg in Amsterdam op 2 oktober?" „De gelijkmaker was verdiend. De Westduitse ploeg had in de tweede helft haar kruit verschoten. Er werd in de aanval te zelfzuchtig en te, om slachtig gespeeld. En ook het gezonde Neurenbergse krachtvoetbal had geen succes," aldus Bild. Bijzondere lof kende Bild aan Johan Cruyff toe: „International Ludwig Müller zag vaak genoeg slechts zijn hielen." Hamburger Abendblatt, de grootste avondkrant in West-Duitsland, stelde: „Nog nooit is sinds het bestaan-van de Bundesliga een Duitse kampioen in de eerste ronde van de Europese bekerwedstrijd uitgeschakeld. FC Nürnberg echterheeft nog maar weinig kans dit lot te ontlopen, want bij Ajax in Amsterdam winnen is zwaar." Het blad heeft ook niets dan goede woorden over voor Johan Cruyff. „De ster van de avond stond bij de tegen standers; het was de Nederlander Johan Cruyff." SCHIPHOL Vier Nederlandse rallyrijders gaan met twee DAF 55-auto's deel nemen aan de zwaarste autorally aller ttyden, de door een Brits dagblad geor ganiseerde marathonrit van Londen naar Sydney, de halve aardbol over, over een totale rijafstand van 16.500 km. Aangezien wagens en berijders onderweg per schip in 9 dagen worden overgebracht van Bombay naar Freemantle aan de Australische zuidkust, resteert hun een rijtijd van 15 dagen, zodat het er op neer komt dat zij gemiddeld per dag tegen de 1100 km zullen moeten afleggen. De vier rijders zyn David van Lennep en Peter Hissink voor de ene DAF en Rob Slotemaker met Rob Janssen voor de andere. De twee eerstgenoemden zijn gis termiddag per vliegtuig teruggekeerd van een verkenningstocht van het hele parcours. „Wij hebben geen enkele kans de rit te winnen", aldus David van Lennep, „ons doel is slechts de rally uit te rij den en dat zal moeilijk genoeg zijn. De wegen zijn soms ontzettend slechts en we zullen dag en nacht onafgebroken moeten doorrijden. Het moeilijkste deel is het stuk in Australië. We moeten het zuidelijk deel van het Australische con tinent door, een afstand van 5.600 km. Het is daar zomer in december en dat betekend een boeldhete, ontzettend stoffige, mulle zandwoestijn, waar we ons op sommige gedeelten geheel op 't kompas moeten verlaten. Ook het kli maatverschil is enorm: nadat we in Afghanistan temperaturen hebben door staan van 40 graden beneden het vries punt, krijgen we in Australië 40 graden boven nul te verduren. Het is maar de vraag of wij dat kunnen volhouden en of de wagens er tegen bestand zinj". In totaal hebben dusverre 110 equipes voor deze internationale monstertocht ingeschreven. Het rijden mag dan zwaar zijn, de bevoorrading en verzorging is een zaak, die kostbare en uitgebreide organisatie vergt. Voor de beide Nederlandse equipes LIVERPOOL Noel Cantwell, de manager van de Engelse voetbalclub Coventry City heeft gisteren de mid denvoor Tony Hateley van Liverpool gecontracteerd voor naar schatting 80,000 pond (192.000 doHar). Hierdoor is Hateley Engelands duurste voet baller geworden. In het totaal is voor Hateley nu 280.000 pond neergeteld. In 1966 betaalde Chelsea 100.000 pond aan Aston Villa voor Hateley en een jaar geleden betaalde Liver pool een gelijke som aan Chelsea. Coventry staat onderaan in de eerste divisie van de Engelse voetbal bond. BERN Het Nederlandse jeugdelf- tal zal, om de eindronde van het UEFA- toernooi te bereiken, Frankrijk en Zwit serland moeten uitschakelen. Bij de donderdag in Bern gehouden loting bleek, dat acht landen zeker zijn van een plaats in de eindronde, die van 17 tot 29 mei 1969 in Leipzig wordt gehou den, terwijl zeventien landen kwalifica tiewedstrijden moeten spelen voor de overige acht plaatsen. De kwalificatie wedstrijden bestaan uit een thuis- en een uitwedstrijd- De landen, die zich direct plaatsten, zijn: Turkije, Roemenië, Spanje, Malta, Oostenrijk, Polen, Tsjecho-Slowakije (ti telverdediger) en Oost-Duitsland. De in deling van de eindronde is: Groep A: Turkije, Roemenië, Fin land of Rusland, Italië of Portugal. Groep B: België of Engeland, Malta, Tsjecho-Slowakije, Oost-Duitsland. Groep C: West-Duitsland of Zweden, Albanië of Bulgarije, Nederland of Frankrijk of Zwitserland, Spanje. Groep D: Oostenrijk, Zuidslavië of Hongarije, Schotland óf Noorwegen, Po len. ROTTERDAM. Wolvega heeft niet voor niets de draversbaan grondig ver nieuwd en een voortreffelijke lichtinstal latie aangeelgd. Er komt daar veel pu bliek in het algemeen en dat zal zeker ook vanavond het geval zijn als onder andere gestreden wordt om het kam pioenschap van Friesland. Er zijn hier vier series, die leiden tot de finale als slot van de avond. De eerste start is om zeven uur, het programma: Jacky D Prijs (2220 m, van meet, met trio): Carmania Edward A Donar Scotch. Outsider: Boarnster. Kampioenschap van Friesland 1 (1900 m, van meet, eerste afd.Cyrus Ca lumet d'Aster D Bonnie K. Outsider: Eddie Scotch. Tweede afdeling: Bento van Eiberhof Domingo Captain Williams. Out sider: Charlie Mills. Kampioenschap van Friesland II (1900 m, van meet, eerste afd.): Cecilia Ma- gowan Cyrano Silk Bonaire. Tweede afdeling: Dyveke DCory phee RH Dominica. Peterhofprijs (2200 m, met trio): Gys- bert AB F Wera JH Gento van Hiddum. Outsider: Farro Bond. OR en Barreprijs (1900 b): Geluk Frances Goldboy Gonny Zuidvelde Drukkerijprijs (2200 m): Gonny T Gert Jan Norton Gambier. Outsider: Ferdinandus R. Autoprfjs (2220 m, met trio): Gitte Norton Generaal Padua B Grand Geste. Outsider: Enne Casindra D. Als slot volgt de finale van 't Friese kampioenschap, een koers over 2200 m. VAASSEN Zaterdag 28 september organiseert de MAC Fasna een avond nachtrit, die in het teken van een ju bileum zal staan. Het zal dan n.l. voor de vijfde maal zijn, dat deze op auto sportgebied voortvarende vereniging 'n dergelijk evenement organiseert. In verband hiermee hebben de oganisa- toen gemeend hieraan een bijzonder tintje te moeten geven. De lengte van de rit is ongeveer 80 km, de start is vanaf 8 uur 's avonds bij het Koets huis. Er zijn speciale maatregelen ge troffen om verdwaling te voorkomen, zodat iedere deelnemer ervan verze- ked kan zijn met of zonder strafpun- ten, maar in elk geval veilig, op zijn basis terqg te keren. In deze rit, waar aan iedereen kan meedoen, is een rust pauze van drie kwartier opgenomen. Om het geheel ook voor minder gerou- tineerden aantrekkelijk te maken is de rit eenvoudig van opzet gehouden. MALMö Zeer verrassend heeft de jonge Zweedse zwemmer Gunnar Lars son zich geschaard bij de favorieten voor de Olympische titel op de 400 me ter vrije slag in Mexico. Hij brak gis teren in het 50-meterbad van Malmö het wereldrecord op deze afstand met een tijd van 4 min. 5.3 seconden. Het wereldrecord stond sinds 1 augus tus van dit jaar op naam van de Cana dees Ralph Hutton met 4 min. 6.5 sec. RENO De Amerikaan Jay Silvester heeft tydens atletiekwedstrijden in het Amerikaanse Reno (Nevada) zyn eigen wereldrecord discuswerpen met byna twee meter verbeterd. De 31-jarige Sil vester, die op 25 mei in Modesto 66,54 meter had geworpen, kwam nu tot 68,40 meter. Silvester, die op 11 augustus 1961 in Frankfort geschiedenis schreef door als eerste discuswérper de zestig-meter- grens te overschrijden, lijkt opnieuw voorbestemd om een magische grens in de atletiek te gaan doorbreken. De 1.88 m lange en 111 kg wegende atleet, die dit jaar, na enkele minder goede jaren, plotseling weer terugkeerde aan de top van het discuswerpen, heeft het in zich om als eerste atleet ter wereld officieel over de zeventig meter te wer pen. Enkele maanden geleden wierp hij tijdens de training de twee kilogram wegende discus al ruim over de zeven tig meter, maar deze prestatie kon niet erkend worden omdat het geen officiële wedstrijd betrof. Met zijn nieuwe wereldrecord is de Amerikaan de grote favoriet voor het goud in Mexico geworden hoewel hij daar vooral veel concurrentie zal onder vinden van zijn even oude landgenoot Al Oerter, die in Melbourne (1956), Rome (I960) en Tokio (1964) Olympisch kampioen werd en ook nu weer deel uitmaakt van de Amerikaanse Olympi sche atletiekploeg. De chronologie van het wereldrecord discuswerpen: 59.91 m: Edward Piatkowski (Polen) Warschau 14.6. '59. 60.56 m: Jay Silvester (VS) Frankfort 11.8. '61. 60.72 m: Jay Silvester (VS) Brussel 20.8. '61. 61.10 m: Al Oerter (VS) Los Angeles 18.5. '62. 61.64 m: Vladimir Trussenief (Rusl) Leningrad 4.6. '62. 62.44 m: Al Oerter (VS) Chicago 2.7. '62. 62.62 m: Al Oerter (VS) Walnut 27.4. '63. 62.94 m: Al Oerter (VS) Walnut 25.4. *64. LIVORNO Ton Sybrands heeft zyn Europese damtitel geprolongeerd. Welis waar moet hy nog een partij spelen, maar met 22 punten uit 11 partijen is hy niet meer in te halen. De tweede plaats is voor Wim van der^Sluis, die 21 punten uit 12 partijen vergaarde. De resultaten van de gisteren gespeel de dertiende en veertiende ronde waren: 13e ronde: Agliardi (It.)v.d. Sluis (N.) 02, Gedance (Zwits.)Hisard (Fr.) 1 1, Simonelli (It.)Sijbrands (N.) 02, Kleinmann (Belg.)Okrogelnik (N.) 1 1 en Verse (Fr.)Fedl (Oost.) 20. 14e ronde: v.d. SluisFedl 20, Okro gelnikVerse 20, SijbrandsKlein mann 20, HisardSimonelli 20 en Bajolle (Fr.)Gedance 11. 64.55 m: Ludwig Danek (Tsj.) Turn- vo 2.8. '64. 65.22 m: Ludwig Danek (Tsj.) Soko- lova 12.10. *65. 66.54 m: Jay Silvester (VS) Modesto 25.5. '68. 68.40 m: Jay Silvester (VS) Reno 19.9. '68. VERDUN De Belgische wielren ner Frangois Mintjes (22) heeft de ze vende etappe in de Ronde van de Toe komst gewonnen. Hij legde de 181,5 km van Epinal naar Verdun af in 4 uur 26 minuten en 28 sec. Mintjens was de snelste in een kopgroepje van vijf man, dat een voorsprong van zeven minuten op twee renners en van V/z minuut op het peloton had genomen. De Fransman Boulard behield de lei ding in het algemeen klassement. Uitslag van de zevende etappe: 1. Mintjens (Belg.) 4.26.28 (met bon. 4.26.08), 2. Yffert (Rusl.) z.t. (met bon. 4.26.18), 3. Joern (Denemarken) z.t. (met bon. 4.26.23), 4. Pecchelian (Ita lië) z.t., 5. Parnteau (Fr.) z.t., 6. Dan- guillaumé (Fr.) 4.33.23, 7. Jensen (Den) z.t. Vervolgens het peloton in 4.33.51. Alg^neen klassement: 1. Boulard (Fr.) 28.44.04; 2. Thalemann (Zwits.) op 8 sec., 3. Coulon (Belg.) op 35; 4. Wil- hem (Fr. n.o.) op 1.26, 5. Fabri (It.) op 1.47; 6. Thevenet (Fr.O.) 'op 1.55; 7. Gilson(Lux.) op 2.36; 8. Rigon (Fr.O.) op 5.32; 9. De Vlaeminck (Belg.) op 5.42; 10. Abrahamian (Fr.) op 6.36. EINDHOVEN De Eindhovense ere divisieclub PSV heeft donderdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Belgische Lierse SK met 3-1 gewon nen. Bij de rust leidde PSV met 2-0 door doelpunten van Willy van der Kuy len (19e en 37e minuut). In de 56e mi nuut scoorde Janssens tegen, waarna Van der Kuylen in de 65e minuut uit een strafschop de stand op 3-1 bracht. Kort daarna verliet Van der Kuylen het veld met een enkelblessure. De wedstrijd, die in het kader van de bevrijdingsfeesten werd gespeeld, trok slechts 2.000 toeschouwers, waar schijnlijk door de televisiewedstrijd van ADO. De Eindhovense club heeft bij de KNVB een eis tot schadevergoeding in gediend omdat de wedstrijd tijdig zou zijn aangevraagd SOUTH LAKE TAHOE Randy Matson, de wereldrecordhouder kogel stoten (21,78 m), die zich vorige week bij de Amerikaanse selectiewedstrijden voor de Olympische ploeg ternauwer nood plaatste, heeft bij een training in South Lake Tahoe bewezen nog steeds de grote favoriet voor het Olympisch goud te zijn. Matson stoote in een half uur tijd verschillende malen over de twintig meter met als beste resultaten 20,90 en 20,80 m. DEN HAAG Het Nederlandse UEFA-team heeft in een voorwedstrijd van ADO-Grazer AK gelijk gespeeld met 3-3 tegen ADO b Bij de rust was de stand 1-1. KIEF Schaker Boris Spasski heeft de zevende partij in de twee kamp van het kandidatentoernooi in Kief gewonnen. Zijn tegenstander Viktor Kortsnoj gaf na 35 zetten op. Spasski leid met 4Vs-2Er moeten nog vijf partijen worden gespeeld. zal goed worden gezorgd. Naast de DAF-fabrieken zijn er nog 11 andere grote ondernemingen gevonden, die fi nanciële of daadwerkelijke steun verle nen. Opmerkelijk is de „vliegende ma teriaalwagen", die onze rijders zal vol gen: een Dakota van Martinair met aan boord monteurs, onderdelen en para chutes om de onderdelen zo nodig uit te gooien als de wagens onderweg met pech te kampen krijgen. Van te voren worden de pleisterplaat sen langs de hele route al voorzien van reservemateriaal, waaronder ongeveer 60 banden van verschillend profiel. Op zichzelf is zo'n monstervlucht voor de DC-3 al een opgave, die doet denken aan de in 1934 door KLM's Uiver (een DC-2) volbrachte Melbourne Race. De Uiver deed er maar vier dagen over, maar hoefde lang niet zo veel tussen landingen te maken en kon bovendien het Himalaya-gébergte ontwijken. De Dakota van Martinair moet er wel over heen en aangezien het toestel niet over een drukcabine beschikt, zullen de in zittenden dan gebruik moeten maken van zuurstofmaskers. In totaal zal het vliegtuig 28 tussenlandingen maken. Op zijn beurt wordt de Dakota, die minstens zoveel onderhoud nodig heeft als de auto's, onderweg verzorgd door de KLM. De Philips-fabrieken leveren de radio-apparatuur, waarmee het con tact tussen de auto's en het vliegtuig zal worden gelegd. De route, die volgens een scherp ge steld tijdschema moet worden verre den („dat voor ons zeker een te grote opgave zal blijken te zijn", aldus Pe ter Hissink), leidt van Londen via Pa rijs, Turijn, Belgrado, Istanboel, Tehe ran, Kaboel en New Delhi naar Bom bay, waar de wagens worden inge scheept naar Freemantle in Zuidwest Australië. Verwacht wordt dat hoogstens 70 van de 100 equipes op tijd Bombay zullen bereiken,, en daarvan op zijn hoogst 30 Sydney. Hissink en Van Lennep hebben de route in de afgelopen maand beproefd: tot Bombay in een DAF en het traject van Freemantle naar Sydney door de woestijn in een Amerikaanse wagen. LUBECK 49 van de 65 gestarte wagens uit negen landen bereikten donderdag Travemünde aan de Oost zee als doel van de twaalfde ronde van Europa. Naar het oordeel van de wed strijdleiding hebben vier Westduitse equipes kansen op de eindzege. Tot de uitvallers behoorde het Nederlandse echtpaar Meijer. Sinds 11 september hebben de rijders 8900 km. op het tra ject van Hannover over Oostenrijk, Hongarije, Zuid-Slavië, Griekenland, Turkije, Bulgarije, Roemenië, Zuid- Slavië, Italië naar Travemünde afge legd. TARRAGONA De uitslagen van de donderdag gespeelde partijen uit de tweede ronde van het toernooi om het Europese kampioenschap 71/2, dat in Tarragona wordt gehouden, zijn: Ceulemans (Belg.) 300 10 121 30,— Muller (W.Dld.) 201 10 70 20,10 Scherz (Oost) Marty (Fr.) Scholte (Ned.) Tomsich (It.) 300 11 57 27,27 182 11 98 16,54 300 270 41 41 61 30 7,31 6,58 Galvez (Sp.) 300 11 124 27,27 Burgener (Zwits.) 141 11 41 13*54 Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Eemnes-Buiten: J. H. Vlijm te Krimpen aan de IJssel; te Monstér (vac. D. van der Ent Braat): Jac. van Dijk, leraar g.o. te Den Haag. Beroepen: te Ede (vac. J. van den Heuvel): W. Vroegindeweij te Katwijk aan Zee. Aangenomen: naar Amsterdam (als ziekenhuispred.) (vac. dr. G. J. Paul): H. Witvliet, pred.-dir. v.d. Diaconessen- inrichting te Amsterdam; naar Drach ten (vac. F. J. Veldman): S. P. Nijdam te Amersfoort. Bedankt: voor Besoyen (toez.): H. Koudstaal te Oudshoorn; te Vrooms- hoop (vac. I. J. Wisse) (toez.): N. Koore man te Rhenen. Bedankt: voor De Krim (O.): B. C. Juckema te Marknesse. Geref. Kerken: Beroepen: te Raamsdonk-Drimmelen, te Scharendijke en te Zuid-Beijerland- Klaaswaal: J. F. Put, kandidaat te Gou da; te Castricum: H. R. Juch te Capel- le-Biezelinge. Beroepen: te Murmerwoude: S. Mo lenkamp, kandidaat te Emmeloord. Aangenomen: naar Oosternijkerk: A. Wilschut, kand. te Amsterdam-West. Aangenomen: naar Wageningen (vac. drs. H. Steendam): drs. W. E. M. Honig te Scharnegoutum. Bedankt: voor Dirkshorn, Dronrijp, Heinkenszand en voor Lollum: A. Wil schut, kandidaat te Amsterdam-West. Geref. Kerken Vrijgemaakt: Beroepen: te Gouda: C. J. Smelik te Bunschoten-Spakenburg. Bedankt: voor Leeuwarden-Huizum: F. Mul te Hoogkerk. Geref. Gemeenten: Beroepen: te Wageningen: A. W. Ver hoef te Barneveld. Bedankt: voor Middelharnis: J. van Haaren te Amersfoort. Chr. Geref. Kerken: Bedankt: voor Ai.jterdam-Nieuw- West: J. H. Velema te Apeldoorn-C; voor Nunspeet: M. C. Tanis te Baren- drecht.

De Vallei | 1968 | | pagina 15