Weer ambulance in Amerongen VALLEI? Belt Jubileum wedstrijden van Grebberuiters geslaagd Veiling Septer Tiel Lampionoptocht Eist was succes STV-Climax liet Torpedo kansloos Renswoude moest 3 maai achterstand wegwerken Ruim 450 deelnemertjes DYSA-ZATERDAG BLEEF ONGESLAGEN Scherpenzeel won pover duel van Achterveld RS RHC-heren wonnen ondanks zwak spel 10550 11079 Onderzoek bevolking Meisje (17) gewond Tafeltennis DANK ZIJ INITIATIEF VAN HET RODE KRUIS NCVB bijeen Uitreiking diploma's EHBO - Eist Aankoop «rond Ere-prijs voor H. van Geest SKF dropping wordt herhaald Aanrijding door onoplettendheid Veel deelnemers aan viswedstrijd V erkoopmidda „De Ridderhof" Dr. Van Egeraat spreekt voor huisvrouwen Kaartavonden Brievenbus Radio gestolen bij inbraak School-t.v. in Amerongen Laatste lootjes van v.v. DVSA Puzzelrit in Amerongen Damnieuws Veel publiek langs route EHBO-cursus EHBO-programma Verloren UW Jan Aling eerste in Ronde van 's-Heerenberg MAANDAG 23 SEPTEMBER IS: J, AMERONGEN In de gemeente Amerongen zal tot grote vreugde van het gemeentebestuur wederom een ambulance-wagen worden gestationeerd. Een en ander kan worden gerealiseerd dank zij een initiatief van het plaatse lijke Rode Kruis. Hoewel de ambulance eigendom blijft van het Rode Kruis en door deze vereniging zal worden geëxploiteerd werd aan de plaatselijke over heid gevraagd enkele financiële consequenties voor haar rekening te nemen. Het college van B. en W. stellen de raad in een schrijven voor gunstig op het verzoek te beslissen. Tijdens de raadsvergadering, die maandagavond 30 sep tember zal worden gehouden, komt het voorstel aan de orde. Burgemeester en wethouders zij van mening, dat een ambulance in Ameron gen zeer noodzakelijk is en dat het mede daardoor verantwoord is hiervoor een krediet van f 8100,beschikbaar te stellen. ADVERTENTIE u dan even a.u.b* Tot 17.30 Van 17.30- 19.30 uur De ambulance zal slechts beschik baar zijn voor ongevallenvervoer. Het z.g. ziekenvervoer zal geschieden door particuliere bedrijven in de omgeving welke een overeenkomst hebben met de ziekenfondsen. De wagen zal wor den gestald in de garage van de heer Esveld tegen en vooraf bedongen huur. De heer Esvéld zal tevens optre den als eerste chauffeur van de wa gen. Door de leden van de EHBO en de rodekruiscolonne is een roule- ringssysteem opgebouwd voor het be mannen van de wagen. Wanneer er uitgerukt wordt dient naast de chauf feur een gediplomeerd EHBO-er aan wezig te zijn. Voor deze vrijwillige diensten, waardoor mogelijk inkomsten worden gederfd, zal eenzelfde vergoe ding worden gegeven als aan de leden van de vrijwillige brandweer. Bij alar mering is het van het grootste belang, dat de dan dienst doende vrijwilligers snel opgeroepen kunnen worden. Fac tor tijd kan een mensenleven beteke nen. Daarom wordt het noodzakelijk geacht een oproepsysteem aan te schaffen waarbij onmiddellijk na het binnenkomen van de telefonische bood schap, de vrijwilligers kunnen worden opgeroepen, waar zij zich op dat mo ment ook bevinden. Door het dagelijks bestuur der ge- BEKENDMAKING: RHENEN Burgemeester en wet houders der gemeente Rhenen maken in het belang van de volksgezondheid bekend, dat in de periode van 21 tot en met 30 oktober a.s. een bevolkingsonder zoek op longafwijkingen enz. zal plaats vinden. Hierbij zal gebruik worden ge maakt van een zogenaamde scherm beeldauto, die op nader bekend te ma ken plaatsen in de gemeente zal wor den gestationeerd. Alle inwoners, die vóór 1 november 1954 zijn geboren, zullen vroegtijdig worden opgeroepen om zich aan dit be langrijke onderzoek te onderwerpen. Naast tuberculose, welke ziekte gelukkig dalende is, kunnen tevens an dere afwijkingen van de borstorganen worden geconstateerd, zoals bijvoor beeld hart- en vaatziekten, kanker enz. Het behoeft geen betoog dat wanneer deze ziekten tijdig worden ontdekt, de kans op herstel wordt vergroot. Bij het laatstelijk in 1962 gehouden onderzoek is weer bewezen hoe belangrijk dit kan zijn. Gelet op het vorenstaande, doen zij een ernstig beroep op uw verantwoor delijkheid zowel jegens uzelf als jegens de bevolking van Rhenen in het alge meen, om zoveel mogelijk aan dit nood zakelijke onderzoek deel te nemen, aan gezien deze actie alléén door een zo groot mogelijke opkomst kan slagen. U ontvangt bij een volgende publikatie nadere richtlijnen. B. en W. van Rhenen, De secretaris W. C. Pieters, De burg. L. Bosch v. Rosenthal. SCHERPENZEEL De afd.. Scher- penzeel van de Ned. Chr. Vrouwenbond komt 26 september weer bijeen. Eerste gast in het nieuwe seizoen is ds. P. van Strien, geref. predikant te Woudenberg. Op de vergadering die gehouden wordt in „Filaletres" zal de dominee over het onderwerp „christelijk leven in de wel- vaartstijd". Op woensdag 9 oktober ver trekken de dames om 1 uur met een bus naar Van der Meers toonza'en. Er kunnen 50 dames mee en de prijs is f 2,per persoon. ELST Vrijdagavond vond in het Wijkgebouw te Eist de uitreiking van de diploma's plaats/ aan de in het voorjaar geslaagde cursisten van EHBO. De heer Knegjens, voorzitter van de EHBO Afd. Eist, heette de aanwezigen welkbm en zei in zijn openingswoord, dat men voor het werk dat de vereni ging verricht vooral ambitie moet heb ben, wil men een cursus met succes volgen. Hij wees er nog eens met na druk op dat er bijv. voor de wedstrijden nog te weinig belangstelling is. „Hoe meer supporters, des te meer animo voor de wedstrijden om mee te doen", aldus besloot de heer Knegjens. Hierna reikte dr. Ossendorp uit Ame rongen, die het theoretische deel van de cursus heeft geleid, de diploma's uit aan: de dames: M. Wisgerhof, H. Wisgerhof, B. Boer, G. Hardeman, B. Leppers en de heren: J. de Jong en A. Koolma uit Eist en de heer J. de Kaste uit Veenendaal. Twee kandidaten moes ten worden afgewezen. Door de dames M. Wisgerhof en (j. Hardeman werden bloemen aangeboden aan dr. Ossendorp en instructeur J. Heikamp uit Veenendaal, die de prakti sche lessen verzorgde. Na de pauze werden door de heer Roks prachtige dia's vertoond, die be trekking hadden op de vier jaargetij den. Hierbij werd telkens een korte toe lichting gegeven, terwijl de heer Roks tevens, aan de hand van 12 dia's, een aardige quiz had gecreëerd. meente wordt de voorkeur gegeven aan het oproepsysteem, ontwikkeld door Telecommunicatie Industrie Bec ker te Zeist. Dit systeem bestaat uit een zendertje, te installeren ten huize van de heer Esveld en een aantal ont- vangertjes, die de op dat moment in dienst zijnde vrijwilligers bij zich heb ben. Door het inwerking stalen van de zender gaat in de ontvangers een lampje branden en wordt een zeer duidelijke alarmtoon hoorbaar. Na de ze alarmtoon kan de zender een ge sproken boodschap laten volgen. Deze zender heeft een reikwijdte van min stens 10 km. De ontvangers zijn klein en kunnen in de zak worden meegeno men. De totale kosten van de appara tuur zijn f 6.000,- terwijl de jaarlijkse kosten voor het gebruik van de rode- kruisauto worden geraamd op f 2.100,- Voorgesteld wordt aan de raad om me dewerking te verlenen. dan brengen hem Wl| nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur AMERONGEN Om de verbinding tussen de Nassaulaan en de Koenestraat in goede staat te kunnen brengen is het noodzakelijk dat van de heer J. G. E. Bus een strook grond wordt aangekocht ter grootte van 18 m2. Met de betreffen de eigenaar is overeengekomen dat de gemeente deze grond kan kopen voor een bedrag van f 1,Daar staat echter tegenover dat door de gemeente zal ge zorgd moeten worden voor een terrein- afrastering en het verlenen van een uit rit voor een garage. De kosten van deze voorzieningen zullen ongeveer f 500, bedragen. Voorgesteld wordt de grond aan te kopen. RHENEN Cross-country, springen en dressuur vormden de hoofdmoot van een groots paardenfestijn op de Grebbeberg, waar het parkeerterrein van de VVV bijna te klein bleek om de vele veewagens en particuliere auto's te bergen. Maar liefst 120 paarden en ruiters hamen zaterdag deel aan de door de „Grebbe- ruitcrs" georganiseerde samengestelde wedstrijden. Mogelijk vanwege het 20-jarige be staan van de rijvereniging deed de zon erg veel moeite om het geheel een fees telijk aanzien te geven. Deze gunstige omstandigheid zorgde er voor, dat een talrijk publiek, waaronder Rhenen's burgemeester Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch, ridder van Rosenthal, aanwezig was. Vooral het crossparcours, dat zich door de heuvels en dalen van de Greb beberg slingerde, trok veel bekijks. Na een spannende strijd werden de prijzen als volgt verdeeld: Z-klasse: 1. G. J. van Zetten, 2. H. van Manen. L- klasse: 1. R. Vonk, 2. B. Weijers, 3. J. v. Manen, 4. H. v. Geest en 5. L. v. d. Pol en Jan Kleijn (ex aequo). De ere prijs van de burgemeester kreeg H. van VEENENDAAL Aan de jaarlijkse dropping voor de leden van de SKF personeelsvereniging, die vrijdagavond werd gehouden, namen in totaal twaalf groepen deel. Het eindpunt van de drop ping was „Hent uut 't Zand" te We- kerom. Door een samenloop van omstandig heden was de route pas enkele dagen te voren uitgestippeld door het bestuur van de personeelsvereniging. De eerste aanduiding, waar van rich ting moest worden veranderd was niet geheel juist weergegeven in de „op dracht". Echter deze „foutieve" aan duiding was voor elke groep hetzelfde, doch het evolg was, dat van de twaalf groepen er vier in de verkeerde rich- richting zijn gewandeld. Deze vier groepen hebben geprotes teerd en het bestuur doen besluiten de dropping opnieuw te houden tot grote ontevredenheid van de groepen, die wel goed waren gelopen. De prijsuitreiking bleef derhalde ach terwege. ELST Zaterdagmiddag vond ter hoogte van garage Houth te Eist een aanrijding plaats, toen de heer v. Z. zijn volkswagen de inrit van zijn ouder lijk huis wilde insturen en daartoe nor maal voorsorteerde, toen hij uit de rich ting Rhenen kwam. Dit werd echter te laat opgemerkt door een achter hem rijdende Taunus, bestuurd door de heer P. uit IJmuiden, die als gevolg daarvan de achterkant van de volkswagen ram de. Er ontstond flinke blikschade, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tegen de bestuurder van de Taunus is proces-verbaal opgemaakt. ELST Aan de viswedstrijd, die af gelopen zaterdagmiddag te Eist bij het Ingense Veer werd gehouden, namen 84 personen deel. Er werden 23 prach tige prijzen beschikbaar gesteld, o.m. een straalkachel en een theeservies. Eerste-pr ijs winnaar werd de heer L. Buitenhuis uit Rhenen, die tevens voor de wisselbeker in aanmerking kwam. W. v.d. Pol uit Rhenen won de tweede prij3 terwijl de heer II. Ter- schegget met de derde prijs naar huis ging. Het weer werkte in alle opzichten mee. Zaterdag 12 oktober wordt weder om een viswedstrijd georganiseerd op dezelfde plaats en dezelfde tijd. Men kan zich weer opgeven bij Café Hensen of rechtstreeks naar het Ingense Veer gaan. Geest. 's Avond kwamen alle Grebberuiters bijeen om het jubileum in besloten kring te vieren. De oprichters mej. N. Straaten van Nes, G. J. van Rooyen en S. Daniëls werden door de voorzitter nog even in het zonnetje gezet en na veel „paa'rdepraat" kwam er aan deze voortreffelijke paardensportdag een eind. AMERONGEN In het bejaarden huis „De Ridderhof" te Amerongen wor den weer handwerken verkocht, die ge maakt werden door de dames van de handwerkclub, die inmiddels is uitge breid met één heer. De kas van de club is leeg en het te gebruiken materiaal is op. Van de op brengst van deze verkoping wil de handwerkclub weer nieuw materiaal aanschaffen en bovendien nog een be drag naar het Nederlandsche Roode Kruis sturen. De verkoop vindt plaats in de recreatiezaal van het bejaarden huis De Ridderhof op woensdag 2 okto ber 1968 's middags van 14.30 tot 16.30 u. AMERONGEN De bekende dr. L. van Egeraat heeft zich al vele jaren lang een uitstekende leermeester ge toond op het gebied van toerisme. Het is de afd. Amerongen van de Ned. Huisvrouwenvereniging gelukt om deze bekende Nederlander in Amerongen een lezing te laten houden op woensdag 25 september om acht uur in het Dorps huis. LIENDEN De 17-jarige mejuf frouw M. van Zanten uit Beusichem raakte zaterdagavond levensgevaarlijk gewond toen de auto waarin zij zat op de provinciale weg tussen Lienden en Kesteren achterop een tractor reed. De bestuurder van de tractor, A. den H. uit Zetten, en twee andere inzitten den van de personenauto werden ern stig gewond. De toestand van mejuf frouw Van Zanten, die eerst naar het St. Andreasziekenhuis in Tiel en later naar het Academisch ziekenhuis in Utrecht werd vervoerd, is nog zeer kri tiek. De overige gewonden van het on geluk zijn buiten levensgevaar en ver blijven in het St. Andreasziekenhuis te Tiel. SCHERPENZEEL De bestuurders- bond van.het NVV wil voor leden en eventueel echtgenotes de komende win ter een kaartavond organiseren. Men zal er kunnen schudjassen en klaverjas sen. Men wil dit de gehele winter door doen op de eerste vrijdag van de maand in hotel „Boschzicht". Er zullen fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld. De leiding berust bij M. Groeneveld en de aanvang is 8 uur. SCHERPENZEEL Ten behoeve van de bewoners in Plan-Zuid is er een brievenbus geplaatst door de PTT op de h oek Vi j verl a an/Bruinhor ste r 1 a an. RENSWOUDE Renswoude heeft zaterdag op eigen terrein het onbeken de CSW uit Wilnis een 53 nederlaag toegebracht. Het is geen gemakkelijke zege worden, want tot driemaal toe pioest de thuisclub een achterstand wegwerken. Na rust vocht Renswoude echter voor elke meter terrein en de ploeg van trainer Van Soest kwam ten slotte als triomfator uit het strijdperk. CSW zette meteen de Renswoude- verdediging onder druk. De defensie maakte verschillende malen dekkings- fouten en dat leidde in de 10e minuut tot een doelpunt. Keeper Van Ommeren werd van dichtbij door De Haan ge passeerd (0-1). Onmiddellijk antwoordde Renswoude via B. J. Vink, die het zijnet trof. De zelfde speler had enkele seconden la ter meer geluk. Uit een pass van B. Veldhuizen kogelde hij kanonhard in (1—1). Renswoude ging nu wat beter spelen en zelfs de defensie trok ver mee naar voren. Dat werd de ploeg in de 24e minuut noodlottig. Na een snelle uit val van CSW schoot J. J. Vrielink kei hard in. Van Ommeren redde in eerste instantie, stopte ook een tweede vuur pijl, maar was toen kansloos tegen een tikje van Vrielink (1-2). B. Veldhuizen zorgde enkele minuten later voor de gelijkmaker toen back B. Vrielink miste (2-2). Vijf minuten voor rust kwam CSW voor de derde maal aan een voorsprong. J. de Haan schoot toen uit een moeilijke hoek raak (2-3). In de tweede helft een veel feller Renswoude, dat in de eerste minuut reeds gelijk maakte. J. Veldhuizen kreeg het leer toegespeeld en schoot de partijen naar gelijke hoogte (3-3). CSW speelde duidelijk op een gelijk spel, maar daarmee was Renswoude niet te vreden. Toen een back van de gasten hands maakte in het strafschopgebied be strafte de arbiter dit met een penal ty, die door J. Veldhuizen in een tref fer werd omgezet (4-3). De thuisclub draaide nu geweldig en vergrootte na een half uur de voorsprong. B. Veldhui zen passte op zijn broer en deze scoor de zijn derde doelpunt (5-3). Goed keeperswerk van de CSW-doel- ma voorkwam een grotere overwin ning van de roodwitten, die na vier wedstrijden nog ongeslagen zijn. Renswoude 2 bevocht in de uitwed strijd tegen Huizen 4 een gelijk spel (1-1). De ruststand was 1-0. Th. van Leeuwen scoorde de gelijkmaker, ter wijl een doelpunt van T. Voorthuizen werd afgekeurd. Verdere uitslagen: Renswoude 4 - DO- VO 9 l-0;*jun.: GWV - Renswoude 7-2; adsp.: Advendo - Renswoude 17-0, welpen: Renswoude - GWV 1-1. Veilbericht van de Tielse Veiling Septer van vrijdag 20 september 1968 Opgave na klasse mm maat. 70/75 65/70 60/65 55/60 1 60—78 36—40 2 19—35 21—26 57—68 45—67 37—58 21—26 20—32 35—39 48—50 44—46 40—45 41—43 36—39 21—27 23—36 20—tl 18—21 21—24 20—22 18—20 19—24 32—34 -r- 25—30 21—24 21—23 20—22 26—32 19—26 19—24 Appelen 75/opw Blomee Dijkmanszoel Cox Orange k.2 x James Grieve k.2 x James Grieve k.l Ingrid Marie k.2 Manks Codlin Notarisappel k.2 Lemoenappel k.2 Goudreinet Transparant de Cronsel k.2 Glorie van Holland k.2 2325 Zigeunerin Kroet per 100 kg zuur f 8.90, rood f 6.40, zoet f 6.40. Fabrieksappelen per 100 kg blank f 16.40, rood f 8.40. Peren x Bonne Louise k.l 3639 30—35 x Triumphe de Vienne k.l 3234 3032 Triumphe de Vienne k.2 2931 2628 x Beurre Hardv k.l 39—41 35—37 27—30 x Conference k.l 2629 x Conference k.2 2125 St. Remy IJsbouten Legiponts k.l Legiponts k.2 Brederode Perenkroet per 100 kg f3,60. Druiven Frankenthalers 151170; Meloenen per stuk 36—63. Aardbeien per doosje van 250 gram 5073 2846. Bramen per doosje van 250 gram 3240 2630. Pruimen: Kwetsen 24—49 9—25. Groenten: Andijvie 1418; x Princessebonen 54102; x Staakprincessen 62116; Komkom mers groene per stuk 2426; x Snijbonen 111145; Uien 1217; Sla per 100 krop f 12.00—16.00 5.00—8.00; Prei 24 -29; Spinazie 47—59; Spruiten 3540; x Tomaten per kistje van 6 kg export a f 3.883.90, export b f3.984,00; export c f2.813.12; x Tomaten per kistje van 6 kg binnenland f 1.502.80 90—1.40. x Hoofdaanvoer. 18—26 22—28 20—24 6—16 23—30 17—27 20—27 19—24 13—20 10—18 8—11 31—35 ELST De lampionoptoclit die afgelopen zaterdag is georganiseerd door de Elster Contactgroep van Winkeliers en die gedeeltelijk werd gefinancierd door enkele bedrijven en verenigingen uit Eist, kan als zeer geslaagd worden be schouwd. Er namen ruim 450 kinderen aan het festijn deel, die zowel in groeps verband als individueel, aardige taferelen uitbeeldden, zoals een Chinese jonk met bemanning, Roodkapje en Bonnie and Clyde. De ouders van de kinderen hebben geweldig meegewerkt om deze optocht te doen slagen en het weer viel 's avonds, na een winderige dag, erg mee. KESTEREN Bij de firma Van Hes teren in Kesteren is in de nacht van vrijdag op zaterdag door tot nu toe on bekenden ingebroken. Er wordt een transistorradio vermist. AMERONGEN Het ligt in de be doeling dat de Prinses Beatrixschool in Amerongen gaat deelnemen aan het te levisie-experiment van de Nederland se Onderwijs Televisie. De kosten van toesjel en antenne zullen f 905,- bedra gen. B. en W. stellen de raad voor me dewerking te verlenen. AMERONGEN Zaterdag houdt de v.v. DVSA te Amerongen nog eenmaal een huis-aan-huis-actie om te proberen nog enkele loten te verkopen voor de bouw van een clubhuis. Maandag daar opvolgend zal in het dorpshuis, na af loop van een aantrekkelijke filmavond, de trekking worden verricht. AMERONGEN De jeugdcommissie van de Hervormde Gemeente te Ame rongen organiseert op zaterdag 28 sep tember weer een puzzelrit per fiets voor jongelui van 13 tot 17 jaar. Er werden met veel succes reeds eerder van derge lijke ritten gehouden en ook nu wordt er weer een gote deelneming verwacht. De start vindt plaats om twee uur vanaf het zaaltje „Lievendael" op de Hof. AMERONGEN De Amerongse Damvereniging is de onderlinge compe titie weer begonnen. Inmiddels zijn reeds verschillende partijen gespeeld. De uitslagen hiervan zijn als volgt: v. Loon - J..v. Viegen 2-0, Maris - J. Wil deman 2-0, A. Wildeman - v. d. Berg 0-2, E. v. Zomeren - Veldhuizen 1-1, M. v. d. Grift - G. v. Zomeren 2-0, Meijer - v. d. Kolk 2-0, de Groot (sr.) - v. Es sen 0-2, Meijer - E. v. Zomeren 0-2, M. v. d. Grift - J. Wildeman 2-0, G. v. Zo meren - A. v. d. Grift 2-0, v. Ewijk - v. Loon 1-1, v. d. Kok - J. v. Vliegen 2-0, M. Kleinveld - v. Rebergen 0-2, v. d. Berg - de Groot (sr.) 2-0, A. Kleinveld - Derksen 0-2, A. Wildeman - Visser 2-0, Rebergen - A. v. d. Grift 0-2, Meijer - Veldhuizen 1-1, M. v. d. Grift - J. v. Viegen 1-1, Visser - E. v. d. Grift 0-2; Derksen - M. Kleinveld 2-0, de Groot (sr.) - A. Kleinveld 2-0, v. Dam - v. Es sen 2-0. 's-HEERENBERG De Ronde van 's-Heerenberg, die zaterdagmiddag werd verreden is gewonnen door Jan Alting uit Bunne. De sterke amateur maakte deel uit van een kopgroep van acht renners, van wie hij de sprint won. Van deze kopgroep reeds gevormd na 30 km waren „Tarzan" Evert Dickhof uit Oosterwolde, de gebroeders Wichter en Jans Vlot uit Wanneperveen en de cracks Mathijs de Koning en Ar nold Voogt uit Scherpenzeel de grote animators. De uitslag werd: 1. J. Alting, Bunne 100 km in 2.23.17 uur; 2. W. Vlot, Wan neperveen; 3. M. de Koning, Scherpen zeel; 4. E. Dickhof, Oosterwolde; 5. C. Leunis, Amsterdam; 6. A. Voogt, Scher penzeel; 7. Th. Meijer, Denekamp; 8. J. Vlot, Wanneperveen; 9. op 32 sec.; H. Hoogland, Venhuizen en 10. J. Dek ker, Enkhuizen. Bij de nieuwelingen keken de talrij ke toeschouwers reikhalzend uit naar de eindsprint van een kopgroepje van vijf, waarin zich ook de favorieten Roy Schuiten en Henk Brinkhoff bevonden. Schuiten leek op de zege af te stevenen maar werd nog juist verslagen door de rappe Henk Poppe uit Nijverdal, die over de 50 km een tijd van 1.32,12 maak te. Tweede werd Roy Schuiten en der de J. Jansen uit Haarlem. Er werd gestart bij de muziektent in de Beatrixstraat, waarna de op tocht de volgende route volgde: School - weg, Rijksstraatweg, Veenendaalse- weg, Franseweg, Woudweg en weer te rug naar de Beatrixstraat. Er was zeer veel belangstelling langs de route. De prijzen voor de groepen werden als volgt verdeeld: le prijs: Chinese jonk (kinderen Förster en Greef), 2e prijs: Vader Tijd (groep Gerda Drost), 3e prijs: Roodkapje (kinderen Looyen), 4e prijs: vier meisje voorstellende „Ap pels" (kindergroep Hoogendoorn), 5e prijs: Vroeger en Nu (meisjes Van Heusden en Haisch), 6e prijs: Oogst DOORN Het zaterdagteam van DVSA heeft in de afgelopen jaren vrij wel geen winst geboekt bij DEV in Doorn. Zaterdag namen de Amerongers echter een punt mee bij DEV, dat de gasten een 2-2 gelijk spel moest toe staan. DVSA heeft zelfs de beste kansen op de zege gehad. De eerste twintig minu ten waren de Amerongers heer en mees ter. Met goed opgezette aanvallen werd DEV onder druk gezet en sporadisch kwam de thuisclub tot aanvallen. Na dat Blankestein eenmaal het zijne had getroffen, had dezelfde speler na 20 mi nuten meer succes. Hij raasde door de Doornse defensie, speelde zich mooi vrij en liet de DEV-goalie vissen (0-1). Maar direct daarop kwam de thuisclub gelijk. Uit een hoge voorzet van links kon de DVSA-keeper, gehinderd door de zon, de bal niet bemachtigen en dat betekende 1-1. DEV drukte even door en nam zelfs een voorsprong (2-1). Vlak voor de rust schoot G. de Kroon de stand naar 2-2 uit een passje van Blankestein. DEV protesteerde, omdat het een bui- tenspeldoelpunt zou zijn geweest, maar de arbiter was onverbiddelijk. In de tweede helft was DVSA sterker. G. de Kroon kwam verschillende malen in goede schietpositie, maar hij wilde te veel kracht in zijn schoten leggen. In het duel, dat in de slotfase wat forser werd, werd niet meer gescoord. DVSA bleef door dit resultaat' ongesla gen. SCHERPENZEEL De 5-2 overwin ning, die het Scherpenzeelse zaterdag elftal op het bezoekende Achterveld RS boekte was bepaald verdiend. Het was overigens een matige wedstrijd, waarin Scherpenzeel ondanks de grote zege te veel kansen miste. De Achterveldse doelman De Groot was samen met linksbuiten Faber ongetwijfeld de beste man uit de ploeg. Hij voorkwam door zijn schitterende ingrijpen voor en na rust verschillende doelpunten. Het duurde ongeveer een kwartier voordat het matig spelende Scherpen zeel zijn eerste scoringskans kreeg, maar door het slechte schieten en het knappe werk van doelman De Groot viel pps in de 28e minuut de openings treffer. J. v. Rootselaar gaf een goede voorzet en een verdediger van de gas ten schoot ongelukkig in eigen doel (1-0). Zeven minuten later schoot A. Westen- eng van dichtbij raak (2-0). Door een misverstand in de Scherpenzeel-verde- diging kreeg Faber even later de bal in buitenspel-positie en toen de scheids rechter niet floot was de stand 2-1. Ruim 5 minuten na rust passeerde. Faber-doelman Rotte voor de 2e maal (2-2). Even raakte de Scherpenzeel- verdediging uit haar evenwicht en had een tijdlang geen vat meer op de snel le Achterveldse uitvallen. Na 25 minuten spelen speelde J. v. d. Bovenkamp zich prachtig vrij op links gaf een afgemeten voorzet en A. Westeneng miste niet (3-2). In de 80e minuut was J. v. Rootselaar de uitge lopen doelman te snel af en de strijd was beslist (4-2). Vier minuten voor het einde werd het zwoegen van Mander- sloot beloond. Met een fraai schot bracht hij de stand op 5-2. der Tuin (kinderen Rebergen en Hart man), 7e prijs: Bonny and Clyde (meisjes Van Harn en Rouwenhorst), 8e prijs: Tom Poes en Ollie B. Bom mel (twee broertjes Capelleveen). De prijzen, voor de enkelingen waren als volgt: le prijs: Blank en Zwart (F. Roks), 2e prijs: Vogels in zomer en winter (T. van Beek), 3e prijs: Ruimte vaarder (T. van Mourik), 4e prijs: Vlie gende Non (W. v. d. -Klift), 5e prijs: Mijn naam is Haas (A. van Burken), 6e prijs: Appoeti (G. v. Duren), 7e prijs: Stiereveohter (N. Klomp) en 8e prijs: Krullemie (E. v. Burken). Doordat muziekvereniging Ons Ge noegen uit Amerongen verhinderd was, heeft een muziekgroep uit Ingen voor 5e muzikale begeleiding gezorgd. Niet al leen de prijswinnaars, maar alle kinde ren ontvingen tijdens de optocht een traktatie. ELST De Elsterse EHBO- organi seert weer een cursus voor eerste hulp. Een ieder, die de leeftijd van 16 jaar heeft bereikt kan deze cursus volgen en zich opgeven bij één van de bestuurs leden of bij het Wijkgebouw, Veenen- daalsestraat 16. Men verwacht dat er weer evenveel animo zal zijn als voorgaande jaren. ELST Het bestuur van de EHBO heeft besloten 26 september a.s. een bestuursvergadering te beleggen in het Wijkgebouw. Op 25 oktober a.s. vindt de Vallei-wedstrijd plaats te Leersum in „De Weerwolf". Tenslotte worden er in november a.s. juniorenwe'dstrijden georganiseerd. Da tum en plaats worden nog nader bekend ELST Zwarte damesportemorinaie. Inlichtingen Rijkspolitie te Eist. RHENEN Van de wedstrijd tussen - de heren van Atilla en RHC valt wei nig positiefs te zeggen. Het was bijzon der slecht weer, het duel begon ruim» drie kwartier te laat en de tegenstan der speelde met slechts negen man. Het werd ontegenzeglijk dan ook de slechtste wedstrijd van RHC in deze competitie. De defensie van zes man, liet zich door de driemansaanval van Atilla volkomen om de tuin leiden. At- tila beschikte over enige goede afstand- schutters, zodat RHC zeer verdedigend moest spelen. Daar de aanval eveneens lusteloos speelde stond Attila bij de rust met 5-—4 voor. Na de rust ging men er bij RHC wat feller tegenaan, het geen resulteerde in een licht veldover- wicht en een voorsprong (129). Dank zij de vermoeidheid van de tegenstan ders kon de voorsprong tot het einde toe behouden blijven. Tegen welke tegenstander RHC vol gende week in het veld komt is nog niet bekend. De dames-senioren won nen hun wedstrijd tegen Celeritas met 5—4, na in de eerste helft reeds een 31 voorsprong te hebben opgebouwd. De jongens-junioren, die vorige week met gering verschil van het sterke At tila verloren, gingen nu met "119 ten onder tegen Achilles. Het helaas incomplete meisjes-junio renteam verloor met 50 van Olympia. De jongensadspiranten tenslotte dwon gen U.D. een 1010 gelijk spel af. VEENENDAAL Afgelopen week ging STV Climax met 5 "teams op be zoek bij Torpedo in Apeldoorn om deel te nemen aan het nederlaagtoernooi dat door deze vereniging wordt gehou den. Daar men de dubbelspelen had la ten uitvallen waren er 45 punten te ver delen. De Veenendalers zagen kans er hiervan 34 voor zich op te eisen en de den hiermede een goede gooi naar de fraaie beker die door Torpedo beschik baar is gesteld. Het eerste team bereikte een score van 6-3. Vermeer bleef ongeslagen, Van We- ly leed één nederlaag terwijl Bos in twee wedstrijden het onderspit moest delven. Het 2e te^m stelde enigszins teleur. Het verloor van Torpedo 2, evenals de eerste uitgave spelend in de overgangs klasse, met 5-4. Van de Weerd won 2 maal maar zowel Vos als v. Dam kon slechts éénmaal tot winst komen. Het 3e STV-Climax-team bewees dat het niet voor niets als grote favoriet in de 2de klas kan worden beschouwd. Van Beek, v. Eist en De Kleuver bleven on geslagen en wisten als enige formatie de volle buit te behalen (9-P). Het 4de team kwam niet in de opstel ling uit waarmee men de competitie in gaat maar won toch met 6-3. Hier kwamen de verliespunten op naam van v. Hall en Gaasbeek (2 x) Van Veluw bleef ongeslagen. Ook het vijfde team wist een 6-3 sco re te bewerkstelligen. Van de Brink, v. d. Kraats en J. Vos verloren alle 3 van dezelfde tegenstander, Balk, die daar mede als enige Torpedo speler ongesla gen bleef.

De Vallei | 1968 | | pagina 3