WESTPHAL LICHTTE BESLUIT TOE Promotie naar eerste divisie Jong Oranje tegen Engeland Eerste elftal stelt zichzelf samen Jacob Dikken Olympische atletiekcoach Sterk spelend Scylia schakelde STV-Climax in toernooi uit fwi Kimberly-Clark „sponsort" groepje wielrenners „Amersfoort" superieur in gezamenlijke competitierit Rod Laver in Los Angeles India-Japan: 4-1 Manchester United morgen tegen Estudiantes Voetbalclub werd levenslang geschorst Duyndam en Rancati vielen sterk terug Ierse leiding bij Ajax-Niirnberg ^fY[aak het U gemakkelijk! Jouko Kuha wellicht niet naar Mexico Bertus van de Brink succesvol in „Coupe de l'Avenir winkelt U bij Trainer Jan Brouwer van Fortuna Vlaardingen heeft slechts één doel voor ogen: Intensief Veel geleerd Tegenvaller Vermeer en v. Wely bij tafeltenniselite OUDE Experiment STV-Climax-Hunter 25:3-2 STV-Climax-Scylla: 0-5 Klassering Pagina 13 Geniet - rustig bij U thuis - van de persoonlijke service en attentie 'van Uw Moara Shira Consulente. Haar bezoek brengt U steeds weer de verrassing van de schitterende Moara Shira kleuren-katalogus met een ongekend rijke keuze uit vele honderden Moara Shira Cosmetica: exotische parfums, de nieuwste make-up mode, exquise cadeaux, waardevolle beauty-aids. Laat een firma van wereldnaam het U gemak kelijk maken en winkel op de Moara Shira manier: modern, chic en bovenalrustig bij U thuis! GENEVER WYNAND FOCKINK Wielrennen DtHSOAG 14 SftPTEk46£R 1968 DEN HAAG Bondscoach Wil West phal van de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie (KNAU) heeft gisteren in Den Haag zijn besluit om niet naar Mexico te gaan toegelicht aan een dele gatie van het bestuur van het Neder lands Olympisch Comité (NOC). De bijeenkomst werd bijgewoond door een afvaardiging van de KNAU. Westphal, gisteren na afloop van de bespreking: „Er kan nog weinig over worden gezegd. De bespreking is in een prettige sfeer verlopen. We hebben niet emotioneel, maar zakelijk gepraat. Het was allemaal zeer correct. Het NOC heeft nu één partij gehoord en het zal zich nu in verbinding stellen met de an dere partij. Ik neem aan dat het zeker nog 48 uur zal duren voor er een be sluit wordt genomen." Het NOC zal in Mexico contact opne men met de chef de mission van de Nederlandse Olympische ploeg, de heer A. J. K. Dokkum. Na dat gesprek stelt het NOC zich opnieuw in verbinding met Wil Westphal. Bij zijn aankomst bij het NOC-gebouw werd de heer Westphal opgevangen door journalisten, die hem eerst nog het een en ander wilden vragen. U| \M\ui |Sn, m** VLAARDINGEN Nuchtere Jan Brouwer filosofeert niet. Als trainer van de Vlaardingse tweede divisieclub Fortuna kijkt hij toch in de toekomst, maar in de meeste gevallen waarschijnlijk niet verder dan één (competitie)week. Jan Brouwer met zijn 28 jaar één van Nederlands jongste oefenmeesters bouwt zodoende toch aan een hem al zeker twee seizoenen helder voor ogen staand doel: promotie naar de eerste divisie. Het is natuurlijk na amper vijf wedstrijden in het betaalde voetbal, dus ook in de tweede divisie, een onmogelijke zaak om nu reeds voorspellingen te doen. Vast staat echter wel dat het Vlaardingse Fortuna op dit ogenblik uitstekend draait. Dat bewijst tenminste de plaats van de Vlaardingers op de ranglijst. Samen met De Graafschap bezetten de pupillen van Jan Brouwer de eerste plaats. LONDEN Jong Oranje, het Neder lands voetbalelftal voor spelers onder de 23 jaar, zal op 13 november een wedstrijd spelen tegen de Engelse ploeg uit dezelfde leeftijdsklasse. De Football Association had aan de KNVB een verzoek gericht voor deze wedstrijd en als antwoord daarop had de bond zijn bereidheid verklaard, een aantal data voorgesteld waarop de wed strijd zou kunnen worden gespeeld en tegelijk het verzoek gedaan de ontmoe ting te houden op een voor Nederland gemakkelijk te bereiken plaats. De FA zal de wedstrijd naar alle waarschijn lijkheid organiseren in Birmingham op het terrein van Birmingham City. LOS ANGELES De Australische Wimbledon-kampioen Rod Laver heeft in L^>s Angèles de finale heren-enkel- spel van de kampioenschappen van de zuidwestelijke Pacific gewonnen. Laver versloeg zijn landgenoot Ken Rosewall met 46, 60, 60. Bij de dames ging de.titel naar de jonge Amerikaanse Ro semary Casals, die de Braziliaanse Ma ria Bueno met 64, 61 versloeg. De Australiërs Fred Stolle en Ken Rose wall tenslotte wonnen in de finale he ren-dubbelspel met 7-5, 6-1 van de Brit Roger Taylor en de Zuidafrikaan Cliff Drysdale. TOKIO India heeft maandag in To kio Japan in de finale van de Aziati sche zone van het Davis Cup-toernooi met 41 verslagen. De Indiërs hadden zondag reed een beslissende voorsprong genomen. In de laatste enkelspelen ver sloeg maandag Ramanathan Krishnan de Japanner Keishiro Yanagi met 64, 63, 61, waarna Koji Watanabe voor de enige Japanse zege zorgde: Hij ver sloeg Premjit Lall met 86, 61, 62. India ontmoet in de interzone-finale West-Duitsland. De winnaar van deze ontmoeting zal met de Verenigde Sta ten uitmaken wie in december titelhou der Australië treft. BUENOS AIRES De ploeg van Manchester United is maandag in Bue nos Aires aangekomen om woensdag in de eerste wedstrijd voor de wereldbe ker voor clubs uit te komen tegen de Zuidamerikaanse kampioen Estudiantes. De tweede ontmoeting volgt twee we ken later in Manchester. Indien beide ploegen een wedstrijd winnen of twee gelijke spelen het resultaat is, zal on geacht het doelgemiddelde een be slissingswedstrijd in Amsterdam wor den gespeeld. De FIFA heeft hoge straffen gesteld op wanordelijkheden op het veld tijdens de wedstrijden. Dit naar aanleiding van de ongeregeldheden, die zich vorig jaar in de beslissingswedstrijd tussen Ra cing Buenos Aires en Celtic Glasgow voordeden. Matt Busby, de manager van Manchester United, sluit de mogelijk heid van incidenten uit en Osvaldo Zü- beldia, de manager van de Argentijn se formatie zei dat Estudiantes geen moeilijkheden zal zoeken omdat de re putatie van het Argentijnse voetbal op het spel staat. MELBOURNE In Australië zijn een heel voetbalelftal en twee officials levenslang geschorst. Tijdens de wed strijd Shepparton-Macedonia kende scheidsrechter Harold Thorn een vrije schop toe aan de thuisclub, waaruit een doelpunt ontstond. De spelers van Ma cedonia, vrijwel allemaal Griekse im migranten, ontstaken daarop in hevige woede. Thorn: „Bijna alle spelers wierpen zich op mij en probeerden me te slaan en te trappen. Ik moest in een boom gaard vluchten." Het vorig seizoen wil Jan Brouwer toch niet snel vergeten, ook al miste zijn equipe in de na-competitie de plaats die recht gaf op de zo fel begeerde pro motie. „In dat seizoen hadden we een heel goede inzet, maar nu zijn we rij per", erkent hij. Jan Brouwer heeft ge lijk. Twee jaar geleden gestart als jeugd trainer bij de Vlaardingers werd hij het vorige seizoen hoofdtrainer. Dat seizoen jeugdtrainer heeft Jaij Brouwer veel po sitiefs opgeleverd. De jeugd die hij toen voor een groot deel onder zijn hoede had is nu uitgegroeid of doet dat nog tot bekwame en zeer bruikbare eer- ste-elftalspelers. Jan Brouwer nadrukkelijk: „Fortuna Vlaardingen heeft een vrij jong elftal dat eigenlijk is gegroepeerd rond drie wat oudere spelers. Doordat er veel jeugd is met kwaliteiten, want dat is natuurlijk noodzakelijk heb ik wat be treft het samenstellen van een elftal een grote keus. De spelers stellen zo doende", merkt hij slim op, „het elftal samen en niet ik. Een gezonde wedijver dus", vindt Fortuna's coach. Zijn training is gericht en intensief. Drie soms viermaal per week neemt hij de eerste elftalspelers onder handen. Conditietraining, zo 'stelt hij, is vreselijk belangrijk, maar ook bijvoor beeld balsnelheid. Jan Brouwer noemt zijn training dan ook „gevarieerd". Dat betekent dat hij voor zijn spelers met zorg een „rooster" heeft samengesteld. Hij werkt dat dan intensief af, hoewel hij erkent dat de speelwijze van zijn eerste elftal door dat elftal zal worden bepaald. De opmerkelijke resultaten zijn na tuurlijk niet allemaal te danken aan Jan Brouwer. Het elftal van Fortuna Vlaardingen draagt er voor een zeker niet gering gedeelte toe bij. Maar er is bij de Vlaardingers ook een commissie betaald voetbal. Velen schudden bij zo iets het hoofd en zeggen schamper: „Wat moet zo'n commissie nou. De le den die er deel van uit maken hebben meestal geen verstand van voetballen". De meesten, maar bij Fortuna ligt dat anders. Twee leden, Jan Bril- leman en Jan van den Berg, zijn oud- eerste elftalspelers. Niet van jaren gele den, maar nog vrij rpcent kwamen zij in Fortuna's hoofdmacht uit. Van dit tweetal heeft Jan Brouwer veel geleerd, en hij doet dat nog, evenals Brilleman en Van den Berg van hém. Het is dan niet verwonderlijk wanneer Jan Brou wer resoluut zegt: „We hebben veelvul dig contact. Brilleman en Van den Berg hebben begrip voor vele situaties. Zij zijn in staat gefundeerde argumenten ter tafel te brengen. En daaraan ont breekt hetin vele commissies betaald voetbal nog wel eens". Het gaat dus goed met Fortuna Vlaar dingen. Goed voetbal is primair. De Vlaardingers gokken dan ook steeds op meer publiek. Tot nu toe lukt dat vrij aardig, net als met kansen op promo tie naar de eerste dividie. Nog wel vroeg in het seizoen wordt het optimis me geventileerd, maar in ieder geval is er een heel stevige basis. Oefenmees- ter Jan Brouwer van Fortuna Vlaardin gen erkent dat volkomen, ondanks zijn gepaste nuchterheid. Als Jan Brouwer hij doet dat ove rigens vaak echter terugblikt op bij voorbeeld deze zondag toen z'n elftal in eigen huis notabene tegen het Zaanse ZFC niet verder kon komen dan een wat mager gelijk spel van 1—1 stelt hij: „Het resultaat van die wedstrijd is me tegen gevallen". Jan Brouwer denkt dan: Als we hadden gewonnen stonden we nu op de eerste plaats. Graafschap liet in Heerenveen een eveneens kost baar punt. Toch is sportleraar Jan Brouwer bij Fortuna in full-time- dienst vreselijk tevreden over de ver richtingen van Fortuna Vlaardingen. Hij zegt dat niet met zoveel woorden: „De basis, waar we met z'n allen het vorige seizoen al aan hebben gewerkt, bezitten we nu. Fysiek, maar zeker ook taktisch zijn we sterker geworden. We voetballen nu veel makkelijker dan een jaar terug. In de allereerste wedstrij den van deze competitie heeft ons dat de punten opgeleverd". DEN HAG Na overleg tussen ver tegenwoordigers van het Nederlands Olympisch Comité en de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie en telefoni sche ruggespraak met de chef de mis sion van de Nederlandse Olympische de legatie in Mexico, de heer A. J. H. Dok kum, is vanmorgen in alle vroegte op nadrukkelijk verzoek van de heer Dok kum besloten Jacob Dikken uit Uden als tweede atletiekcoach naar de Olym pische Spelen af te vaardigen. Dikken, die trainer is van Wilma van den Berg, vervangt Wil Westphal, die zaterdag na een controverse met de cheï d'equipe van de atletiekploeg, de heer Moerman, z\jn Mexicoticket inleverde. Bonds coach Ton Ejjkenboom is reeds in Mexi co Stad aanwezig. Dikken zal zich op zeer korte termijn bij hem voegen. MONTREAL De Belgen Patrick Sercu en Emil Severeyns hadden dins dagmorgen de leiding in de zesdaagse van Montreal. Leo Duyndam, die maandagavond nog met zijn partner, de Italiaan Rancati, de leiding had, viel terug naar de zesde plaats met een achterstand van drie ronden. De stand is: 1. Sercu - Severeyns (Belg.) 120 punten; op twee ronden: 2. R. Pfenninger - L. Pfenninger (Zwits.) 110; 3. Faggin - Civilotti (Italië) 99; op drie ronden: 6. Duyndam - Rancati (Ned.-Italië) 106. DEN HAAG De Ierse scheidsrech ter J. Adair zal woensdag 2 oktober in Amsterdam de wedstrijd tussen Ajax en FC Nürnberg (tweede wedstrijd eerste ronde Europese beker voor landskam pioenen) leiden. Hij wordt geassisteerd door zijn landgenoten J. Lawther en W. F. Brooks. cosmótique exclusive PARIS NEW YORK ADVERTENTIE klare taal in de handige kneepfles f Tl,- per liter Met gepaste trots poseerde de groep renners voor onze fotograaf. Van links naar rechts: Hans Huibers, Cees Boo gaard, Herman Hummel, Jaap Bud ding en Geert Hummel. Hennie Hen- driksen was niet in de gelegenheid het gezelschap te completeren. VEENENDAAL Kimberly-Clark N.V. is het eerste Veenendaalse bedrijf dat op een wat bescheiden, maar zeer enthousiaste wijze een groepje van zes wielrenners uit Veenendaal gaan spon- sorren.. Het zijn de amateur Cees Boogaard en de nieuwelingen Jaap Budding, Hans Huibers, de gebroeders Herman en Geert Hummel en Hennie Hendrik sen. Dit zestal gaat in de toekomst in of ficiële wedstrijden uitkomen voor het bedrijf met de reclame Kleenex Tis sues, een produkt van Kimberly-Clark n.v. Voorlopig is hiervan nog geen sprake, daar eerst toestemming moet worden verleend door een speciale commissie van de KNWU. Komt die goedkeuring af, dan mag voorlopig al leen Boogaard onder deze naam gaan rijden, daar alleen renners met de amateur-status voor een reclamemerk mogen uitkomen. In januari van het volgend jaar wor den ook Herman en Geert Hummel amateur en dan mag dus dit drietal officieel gaan rijden voor dit merk. „Het is uiteraard nog maar een ex periment", vertelt" de produkt-mana- ger van Kimberly-Clark, de heer G. van Linge. „Wij willen als bedrijf een groep wielrenners financiële hulp ver lenen, omdat een en ander de sport enorm stimuleert, maar het is alle maal nog in het beginstadium. Voorlo pig moeten we eerst eens zien hoe de zaken zich ontwikkelen". De zes 'ren ners hebben reeds complete tenues ontvangen van het bedrijf. Of de groep nog wordt uitgebreid is niet bekend. Veel hangt af van de prestaties die de renners in de naaste toekomst gaan boeken. „Zijn die veel belovend en schrijven de sportlieden in voor bekende en groots opgezette wie- Ierevenementen dan is het niet uitge sloten, dat wij de groep gaan uitbrei den tot tien man". Dan gaat Kimberly- Clark waarschijnlijk op grotere schaal sponsoren. Het Zwitserse voetbalelftal heeft zondag in Bern in een vriendschappelij ke wedstrijd met 1-0 gewonnen van Oostenrijk. Het beslissende doelpunt viel in de eerste helft. VEENENDAAL Voor het eerst in dé geschiedenis van STV-Climax heb ben twee spelers van deze/ vereniging zich bevonden bij de tafeltenniselite van Nederland. Rein van Wely en Henk Vermeer namen in Amsterdam deel aan een bekertoernooi voor ere- en hoofdklassetea.ns voor deze gelegenheid bestaande uit twee spelers dat werd georganiseerd door AMVJ uit de hoofdstad in verband met het 50-jarig bestaan van deze club. De loting had als tegenstanders van de Veenendalers aangewezen Hunter 25 uit Amsterdam en Scylia uit Leiden, welk laatste team bestond uit de inter nationals Bert v. d. Helm, kampioen van Nederland, en Gerard Bakker. HELSINKI De Fin Jpuko Kuha, wereldrecordhouder óp de 3.000 meter steeplechase, zal waarschijnlijk niet deelnemen aan de Olympische Spelen. Kuha, die pas angina heeft gehad, liep zondag deze afstand in ongeveer negen minuten, meer dan 35 seconden boven zijn record (8.24.2). Voor de Fin was dit het bewijs dat hij nog niet van zijn ziekte is hersteld en hij besloot niet naar Mexico te gaan. Het Finse Olym pische Comité stelt echter alles in het werk Kuha te overreden. Keete Haage, de Nederlandse we reldkampioene op de weg, werd in Spe- zia (It.) tweede in een wedstrijd over 54 km, die door de Italiaanse Tartag- ni werd gewonnen. Van Wely startte tegen de sterke verdediger A. Rutte. Na een bijzonder attractieve wedstrijd moest de sterk aanvallende Van Wely na prachtige ral ly's zijn meerdere erkennen in de Am sterdammer (23-21, 15-21 en 14-21). Ver meer, nog vrij onzeker spelend, ver loor vervolgens van C. Clausen in drie games. Stand 0-2. Nadat ook het dubbelspel verloren ging leek de strijd beslist, maar Ver meer vond zijn ritme terug en in pri ma samenwerking met Van Wely werd de opponent in de verdediging gedrukt en met keiharde smashes naar een ne derlaag gevoerd (1-2). In de volgende partij kreeg Rutte geen schijn van kans tegen Vermeer (21/13 21/13) en Van Wely bracht zijn team de overwinning door met snel spel C. Clausen terug te wijzen (3-2). Zoals te verwachten viel, kon de kersverse Veenendaalse hoofdklasse formatie het niet redden tegen een van Nederlands sterkste ploegen. Het pleit voor de Veenendalers, dat zij niet van de tafel „geveegd" werden. Van Wely bood in de le game tegen G. Bakker bijzonder goed tegenstand en verraste de international enkele malen met keiharde smashes. In de 2e. game had Van Wely echter geen ant woord oj) de bijzonder effectvolle servi ces van Bakker, zodat deze de game gemakkelijk won (16/21, 11/21). Tot ieders verbazing nam Vermeer tegen Bert v.d. Helm het initiatief en hield het spel kort, zodat de landskam pioen geen kans kreeg zijn gevreesde fore-hand-afmaakslag te gebruiken. Vermeer kwam via een 10-8 voor sprong op 18/17, maar vrouwe Fortuna was de landskampioen gunstig gezind en met 3 „sorry-ballen" kwam deze op 18/20 en pakte zo de le game. Ook in de 2e game speelde Vermeer uitge kookt zijn eigen spelletje, maar ging wederom met 18/21 ten onder. Vervol gens gaf het Leidse duo, de Veenen daalse dubbelpartners geen kans. In de le game die Van Wely tegen Bert v.d. Helm speelde, presteerde de Veenendaler het om een 15/20 achter stand om te zetten in een 21-20 voor sprong. Een netbal en een ongelooflijk harde smash van Nederlands beste speler maakten echter een einde aan de illusies van de kleine Van Wely. De 2e game, met snel contra-attaque spel, ging met 14/21 verloren voor de STV-Climax-speler. Tenslotte moest Vermeer ook in Bak ker zijn meerdere erkennen,voorname lijk omdat hij geen antwoord had op de services van de Leidenaar (17/21 14/21). Met dit bekertoernooi is tevens het tafeltennisseizoen begonnen. Zaterdag a.s. start ook de landelijke tafeltennis- competitie. S.T.V.-Climax ontvangt dan om 4 uur het sterke Irene uit Tilburg in de kantine van de Scheepjeswol- fabrieken. SOEST Op het trainingsparcours van „Tempo" in het Soester Industrie kwartier werd de achtste rit van de gezamenlijke competitie verreden, waaraan 108 renners deelnamen. Voor „Amersfoort" was het een succesvolle dag, want zowel bij de amateurs als bij de nieuwelingen en A-adspiranten werd de overwinning behaald. De eerste plaats in het verenigingsklassement nam „Amersfoort" over van koploper „Jan van Arckel", terwijl „De Volhar ding" verder achterop raakte. Jan Sandbrink had er blijkbaar goed zin in, want reeds bij de eerste door komst had hij een voorsprong van en kele tientallen mëters genomen. Sa men met prof Jaap Oudkerk en later nog enkele renners, onder wie Teus Valkenburg, bleef hij zeer actief totdat het definitieve kopgroepje ontstond. Hoewel het er soms naar uitzag, dat de achtervolgers aansluiting zouden krij gen, lukte het de vluchters om de voorsprong vast te houden en te ver groten. Sandbrink spurtte toen snel naar de le plaats, gevolgd door Rik Hees, Wilgenburg, Teus Valkenburg en Jaap Oudkerk. Bij de nieuwelingen werd door „Amersfoort" dezelfde tactiek toege- gepast als 14 dagen geleden. Was het toen Hans Huibers, die ervan kon pro fiteren, nu wisten de 3 koplopers Aart-Jan Schurink; Leo Stapelbroek en G. Horst gebruik te maken van het feit dat hun clubmakkers het peloton de wil oplegden. Leo Stapelbroek had echter meer in de zin en hij sprong weg samen met Jan Cozijnsen maar deze poging mislukte. Ver voor het einde probeerde Leo het weer en nu slaagde de operatie. Hij werd niet meer achterhaald, terwijl ook Aart- Jan Schurink nog aan de aandacht van Horst wist te ontsnappen. De spurt van de grote groep was voor H. Zui- dam. De A-adspiranten bleven gedeeltelijk in groep bijeen, met enkele achterblij vers onder wie de door kettingpech ge troffen Ted Sas. Vooraan beloerde men elkaar voortdurend hetgeen voor Wim Pater geen bezwaar Was om de spurt te winnen voor zijn grote rivaal P. Vlaanderen. De stand na 8 ritten luidt: AMATEURS: 1. Jan Sandbrink (Amf.) 52 p.; 2. Rik Hees (Ad) 47 p.; 3. Teus Valkenburg (Amf.) 30 p.; 4. Wim Jan sen (Volh) 22 p.; 5. Piet Kentie (J. v. A.)20 p. NIEUWELINGEN: 1. Cees van Leijenhorsf (Ad) 45 p. en 5 p. is 50 p.; 2. H. v. Zuidam (Volh.) 42 p.; 3. Aart- Jan Schurink (Amf.) 33 p.; 4. M. Lam- bo (Volh.) 32 p.; 5. J. W. Blokland (J. v. A.) 27 p.; 6. Jan Cozijnsen (Amf.) 23 p.; 10. Rolf Sas (Amf.) 14 p.; 11. Willem van Dompseler (Amf.) 14 p. A-ADSPIRANTEN: 1. Wim Pater (Amf.) 67 p.; 2.- P. v. Vlaanderen (Volh.) 60 p.; 3. Peter van de Kant (Ped. r.) 52 p.; 4. Johan Ossendrijver (Amf.) 50 p.; 5. H. v. d. Hoef (T.) 30 p.; 6. Rijk Vink (Ped. r.) 25 p.; 10. Dick van de Burgwal (Amf) 18 p. VERENIGINGSKLASSEMENT: 1. „Amersfoort" 393 p.; 2. Jan van Ar ckel" 373 p.; 3. „De Volharding" 363 p.; 4. „De Adelaar" 256 p.; 5..Tempo" 212 p. ft Bertus van de Brink, de veelbeloven de moto-crosser uit Harskamp, heeft een bijzonder succesvol weekeinde ach ter de rug. Bij de in het Belgische Rexensart gehouden wedstrijden om de „Coupe International de l'Avenir" bezette hij als juniorrijder in de .250 cc klasse in het sterk bezette veld van 41 internationale rijders de elfde plaats. De „Coupe International de l'Avenir" is een internationale wedstrijd voor teams van maximaal vier talentvolle rijders beneden de 21 jaar. Door de KNMV was onder leiding van de heer H. van Milligen een ploeg van vier ju niorrijders naar deze wedstrijd die uit twee manches van dertig minu ten bestond, afgevaardigd. Acht lan den waren vertegenwoordigd waarvan België met drie ploegen. Driekwart van de teams bestond uit rijders van de in ternationale klasse, terwijl het gros van de overigen uit senioren bestond. In dit sterke gezelschap draaiden de Nederlandse jongens uitstekend mee. De ploeg, die bestond uit de coureurs Ber tus van de Brink, Henk van Hoegé, Toon van de Berg en Ad van de Boo- men behaalde na België B. met Ge- boers in de gelederen, België A en C, de vierde plaats. Bertus van de Brink was de beste Nederlander. Met respec tievelijk een negende en een vijftiende plaats in de manches bezette hij in de eindrangschikking de elfde plaats, Van Hoegé werd tweeëntwintigste. Als best geplaatste Nederlander ont ving Van de Brink een legpenning, be schikbaar gesteld door de Nederlandse ambassadeur in België.

De Vallei | 1968 | | pagina 11