Nieuw wijkgebouw is medio 1969 gereed „De lijdende mens in nood moet geholpen worden" DE SNELLENBURG knapt op .Yijverplan* krijgt ook een speeltuin Kosten geraamd op f250.000.- Gebouw past goed bij t bejaardencentrum Bloed geven in Talmaschool Opheusdense boomkwekers op excursie Hoofdprijs van bloemenloten op lot 1436 Totaal 27 geslaagden Benoeming Pech Ontwerp VEILING RESTEREN Beroepen WETHOUDER T. VAN LIENDEN REIKTE EHBO-DIPLOMA'S UIT Definitief dagelijks bestuur gekozen AAN U HET WOORD VVV gaat met vogelbescherming samenwerken DINSDAG 24 SEPTEMBER 1968 SCHERPENZEEL De Wilhelmina-ziekenverpleging te Scherpenzeel hoopt tegen het einde van het voorjaar 1969 haar nieuwe wijkgebouw in ge bruik te kunnen nemen. Eergisteren begon men met de voorbereidende werk zaamheden. Het nieuwe wijkgebouw komt op de hoek Molenweg—V ijverlaan. Het bestuur van de Wilhelmina-zieken verpleging te Scherpenzeel besloot vorige week tijdens een vergadering het nieuwe wijkgebouw te bouwen. Men kwam tot dit besluit omdat het oude gebouw niet meer aan de eisen voldoet. Voor het nieuwe wijkgebouw heeft de vereniging grond gekocht van de ge meente Scherpenzeel. Het stuk grond ligt aan de hoek Molenweg - Vijver laan, tegenover het bejaardencentrum „Het huis in de wei". Het exterieur van het wijkgebouw zal dan ook volle dig passen bij het bejaardencentrum. Dezelfde steen wordt gebruikt en de zelfde dakbekleding. Ook de hoogte van het wijkgebouw is in overeenstemming met de omgeving. In het wijkgebouw zijn opgenomen een garage, een wachtruimte, een boxen kamer met zeven boxen, een inschrij vingsruimte, een dokterskamer, een spoelkeuken en een ruim magazijn. Evenals in het oude gebouw wordt ook in het nieuwe gebouw een woning voor de wijkverpleegster opgenomen. Voor haar eventuele vervangster vindt men in het wijkgebouw een aparte zit-slaap- kamer en keuken. Als het gebouw klaar is zal het be stuur van de Wilhelmina-ziekenverple- ging onmiddellijk pogingen ondernemen om een tweede wijkverpleegster aan te Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Het zal u wel niet dagelijks overko men dat u in staat bent een mens te redden. Honderden, ja duizenden men sen sterven er dagelijks als slachtof fers vah ongevallen, rampen, aardbe vingen, e.d. En telkens weer voelen we ons allen een beetje machteloos omdat we niet in staat bleken al die mensen te helpen. Niet omdat het zover weg gebeurde, want als het dichtbij gebeurt zijn de meesten van ons even machte loos om te helpen. Doktoren en ver pleegsters die kunnen er nog wat aan doen, maar wat kunnen wij gewone mensen er aan doen? Misschien wist u het nog niet, maar u kunt wel wat doen. U bent niet hele maal machteloos als het gaat om het helpen van mensen in lichamelijke nood. Wat mensen in die situatie vaak nodig hebben is... bloed. Uw bloed!!. Denkt u nu niet dat dat weinig is. Doktoren hebben ons verzekerd dat uw bloed nodig is als brood. Er kan zoveel mee gedaan Worden vdor redding van die mensen die getroffen zijn door rampen, dat u gewoon heel belangrijk bent geworden. Nu weten wij heel goed dat u er niet naar streeft dat u zo belangrijk wordt dat u onmisbaar zou zijn. Toch willen wij u zeggen dat het geven van uw bloed zo belangrijk is dat vele mensen die anders zouden moeten sterven, nu weer leven kunnen. U krijgt n.l. twee keer per jaar de gelegenheid hulp te verlenen aan men sen die uw medemensen zijn. Dat is op de grote bloedplasma-avonden van het Nederlandsche Roode Kruis. Het zou, naar ons inzicht, een van zelfsprekende zaak moeten zijn dat iedere, gezonde, burger in Nederland, dus ook in Veenendaal hieraan gehoor geeft. Dat dit niet gebeurt komt vaak om dat veel mensen opzien tegen die prik. Wij begrijpen dat wel. Maar tegelijker tijd weten wij dat het zó nodig is, dat wij u toch oproepen om u te melden. Het Rode Kruis te Veenendaal houdt op dinsdag 24 september een afname- avond voor bloedplasma, van 7-10 uur in de kantine van de christelijk Techni sche „Talmaschool" aan de Industrie laan in Veenendaal. Wij rekenen er op dat u zich niet zal laten weerhouden, maar dat u komen zult. Het lijkt ons mogelijk dat' plm. 400-500 mensen op een bevolking van meer dan 25.000 zielen aan onze oproep gehoor zullen geven. Bent u daar ook bij?? Ned. Roode Kruis. Afd. Veenendaal. A. H. v. Pijpen, voorzitter. stellen. Men kan dan komen tot een wijkverdeling en door middel van een bepaalde regeling zal het mogelijk zijn, dat er permanent iemand in het ge bouw aanwezig is. Scherpenzeel zit te springen om een nieuw wijkgebouw. Het oude gebouw, dat bij de kerk aan de Dorpsstraat stond voldeed reeds lang niet meer aan de eisen, die tegenwoordig aan een wijkgebouw gesteld moeten worden. Aanvankelijk was dit gebouw een woon huis, zodat bijvoorbeeld de indeling he lemaal niet geschikt was voor een wijk gebouw.'Verder was het oude gebouw erg bouwvallig; in de muren zaten scheuren. Volgens de penningmeester van de vereniging, de heer H. van Westerhuis, zou er v^el verbouwd moe ten worden aan het oude gebouw: „En omdat bij ons allang de wens bestond voor een nieuw gebouw, besloten we nu de knoop maar door te hakken. Een nieuw wijkgebouw nu er toch dure ver bouwingen voor de deur stonden". De Wilhelmina-ziekenverpleging wil het oude gebouw verkopen. Men heeft hierbij nogal pech. De opbrengst van het huis zal namelijk aanzienlijk ge ringer zijn dan aanvankelijk werd aan genomen nu het huis op de lijst van Monumentenzorg is komen te staan. In de gemeenteraad van Scherpenzeel gingen destijds stemmen op het huis niet op de betreffende lijst te zetten, omdat dit te nadelige gevolgen voor de vereniging zou hebben. Ondanks deze stemmen werd het huis toch tot monu ment verklaard. Het bestuur van de Wilhelmina-ziekenverpleging is nog in beroep gegaan bij het provinciale be stuur en bij het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Deze instanties wezen het beroep ech ter af, omdat het huis ook volgens hen op de Monumentenlijst moest staan. Het huis stamt uit het begin van de vorige eeuw. Het past zeer goed in de omgeving van de oude kerk en het kan na restauratie nog goed dienen voor woonhuis. De Wilhelmina-ziekenverple ging maakt sinds 1908 gebruik van het huis. Het nieuwe wijkgebouw gaat in to taal f 250.000,- kosten. Deze prijs is in clusief de grond, de centrale verwar ming en de inrichting. Ondanks de sub sidies van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, van het Kinderpostzegelfonds en van de provin cie is het nieuwe wijkgebouw nog''een belangrijke investering voor de vereni ging. Het tekort heeft men met geldle ning gedekt. Dit heeft een stijging van de contributie tot gevolg. De 1350 leden in Schetpenzeel betaalden voorheen f 12,50 per jaar, dat zal nu f 15,- wor den. De architect van het gebouw is de OPHEUSDEN Ruim vijftig boom kwekers uit Opheusden hebben dezer dagen een excursie gemaakt naar enkele boomkwekerijen in Noord-Bra bant. De excursie werd georganiseerd door de Opheusdense boomkwekersver- eniging. Aan het slot van het uitstapje heeft het gezelschap een bezoek ge bracht aan het Evoluon in Eindhoven. De Opheusdense boomkwekers wer den rondgeleid door de N.V. Boomkwe kerij Van Iersel te Udenhout. Over het algemeen kwam men op dit bedrijf tot de conclusie, dat het assortment van kweekprodukten nagenoeg hetzelf de was als dat van de Opheusdense kwekerijen. In het boomkwekerscentrum Ouden bosch werd de lunch gebruikt, waarna men nog een bezoek bracht aan één van de vele kwekerijen in deze ge meente. Na het bezoek aan het Evo luon dineerde het Opheusdense gezel schap in „De Postzegel" te 's Herto genbosch. heer J. J. van Eden uit Scherpenzeel. Hij heeft met het ontwerp zoals gezegd rekening gehouden met het bejaarden centrum ..Het huis in de wei". Hij heeft verder diverse wijkgebouwen in andere gemeenten bezocht. De aannemer is de fa. F. Osnabrug- ge en Zn. van de Stationsweg te Scher penzeel. Officieel zal hij het gebouw in honderd dagen moeten bouwen. De heer Van Westerhuis noemt het nieuwe wijkgebouw een belangrijke aan winst voor de vereniging: „Als we dan ook nog een tweede zuster krijgen kun nen we onze service belangrijk uitbrei- den'k. Ook het materiaal van de vereni ging wordt belangrijk uitgebreid en ver nieuwd. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten w.aren gisteren als volgt: James Grieve: I 65-75: 46-55; I 75- 85: 48-60. Zoete Bloemee: I 60-70: 62-64; I 70- 80: 72-78. Cox's Or. Pippin: II 60-70: 37-47; II 65-75: 48-54; II 75-85: 60. Notarisappels: I 70-80: 20-22; I 80- 90: 21-24; I 90-op: 17-18. Conference: I 55-60: 20-24; I 60-70: 24-28. Legiponts: I 55-60: 20; I 60-70: 24. Triumph de Vienne: I 50-60: 22-25; I 60-70: 24-28; I 70-80: 34. Beurre Hardv: I 60-70: 30-34; I 70-80: 42-46. Bonne L.D. Avranches: I 50-60: 21- 24; I 60-70: 33-34. Gieser Wildeman: I 50-op: 44-55. IJsbouten: I 50-'60: 18-20; I 60-70: 23-26. St. Remy: I 50-60: 18-21; I 60-70: 25-27. Kassnjjbonen: 131-169. Blanke doordraai: f 14.30 p. 100 kg. Zuur kroet: f 9,— p. 100 kg. Peren kroet: f 3,— p. 100 kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. Het nieuwe wijkgebouw, dat in het voor jaar van 1969 gereed zal komen op de hoek Molenweg Vijverlaan te Scher penzeel. Geheel links is, naast de garage, de hoofdingang. Heden, dinsdag VEENENDAAL Consistorie Ger. Gem. Fluitersstraat, 19.30 uur: Jaarvergadering studiever eniging S.G.P. „Petrus Datheen". Kantine Techn. School 19-22 uur: Bloed afname Rode Kruis. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Lyceum, 15 uur: Opening nieuwe ge bouw. OCB-gebouw, 15 uur: Breimiddag vooi bejaarde dames. Korenbeurs, 19.45 uur: Modeshow „Ele gance". LEERSUM Raadhuis, 19.30 uur: Gemeenteraadsver gadering. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Dr. Zjivago". VEENENDAAL Tijdens de bloe mententoonstelling van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, die vorige week in de kantine van de brandweerkazer ne gehouden, wérd, werd ook een lote rij gehouden. Ais prijzen fungeerden waardebonnen voor bloemen en plan ten, die vanaf woensdag 25 september afgehaald kunnen worden bij de heer Van Hees, Kastanjelaan 11 te Veenen daal. De waardebon van f 25,- viel op lot nr. 1436. -Verder vielen prijzen op de lotnum mers: 1599 en 1717 (f 10,-) 1229, 922 en 1141 (f 5,-), 194, 1935, 1010, 33, 627, 285, 862, 461. 532 en 748 (f 4,-). VEENENDAAL Ds. G. C. Vijze laar, predikant van de hervormde wijk- gemeente „Sola Fide" heeft een beroep ontvangen van de hervormde kerke- raad in Maassluis. RHENEN In de fraaie turnzaal van de streekhuishoudschool aan de Nieuwe Veenendaalseweg, welwillend ter beschikking gesteld door de directrice mej. G. E. Regtering, was het gisteravond feest. De heer L. van Wijngaarden, voorzit ter van de afdeling Rhenen/Acfiterberg van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO kon de bijzonder prettige mededeling doen, dat niet minder dan 27 Rhenenaren waren geslaagd voor het EHBO-diploma. Dat waren de dames Baars, BaarsJansen, Van Verseveld, Brienesse—Drost. Van Gelder, Ten Hof, De Jager, Kejjman, Jan sen, Slob, v. d. Stelt, Timmerman en De Voogd, alsmede de heren Bosman, De- vers, Van Eek, Jansen, De Krutff, Meijer, Van Soest, v. d. Staay, Timmer en De Visser. Er behoefden slechts twee kandidaten te worden afgewezen. „Het is een nuttige bezigheid zich te bekwamen in het verlenen van eer ste hulp bij ongelukken," aldus de heer Van Wijngaarden. Binnenkort WQrdt gestart met een cursus eerste- hiilp in oorlogstijd. „Dat vind ik een verstandig besluit," aldus de voorzitter van de Rhenense EHBO. „Wij zullen als bestuur volledig steun verlenen aan deze nieuwe opleiding. Het is in het be lang van de mensheid in zijn geheel." Na .wethouder T. van Lienden bijzon der hartelijk welkom te hebben gehe ten, evenals de docent dr. Schilper- oort, en de districtsbestuurder de heer Knegjens, sprak wethouder Van Lien den uit naam van het gemeentebe stuur, „Het verheugt het gemeentebestuur, dat U zich de moeite hebt getroost dit diploma te behalen. U verleent daarmee een grote dienst aan de mens heid. Het is al dertig jaar geleden dat ik zelf in het bezit kwam van een EHBO-diploma. Ik heb verzuimd het CV OPHEUSDEN Het voormalige he renhuis „De Snellenburg" in Opheusden heeft de laatste weken een ware meta morfose ondergaan. Het verwaarloos de- gebouw werd grondig gerestaureerd en als alles volgens de plannen ver loopt zal het open jeugdwerk er op 1 ok tober in kunnen beginnen. Vooral het interieur van „De Snellen burg" is ongelooflijk opgeknapt. Met de weinige middelen, die ter beschikking stonden, heeft men veel weten te berei ken. Zo is ondermeer de ouderwetse keuken herschapen in een modern en ~~T T f vooral hygiënisch vertrek. Ook de an- dere lokaliteiten zijn onherkenbaar ver- wL' anderd. In de verblijfsruimten heeft i%| men vooral het accent weten te leggen op de gezelligheid. Kortom, de Opheus dense jeugd zal over enkele weken haar vrije tijd op verantwoorde wijze kunnen slijten in een gebouw, dat opnieuw zijn waarde heeft herkregen. by te houden, maar het is gemakke lijk om het te hebben, al was het al leen maar om hulp te kunnen verlenen in het gezin. Het is mij hekend, dat de EHBO-verenigingen in Rhenen, Eist en Veenendaal bijzonder nuttig werk verrichten. De lijdende mens in nood moet geholpen worden. De wethouder wees vervolgens op het grote nht van een EHBO-diploma. „Ik heb meegemaakt wat er in 1940 in de Grebbelinie is gebeurd. Ik hoop dat het nooit weer voorvalt. Maar mocht dat wel het geval zijn, dan hoop ik dat U in alle lijdzaamheid zult hel pen," aldus de wethouder, die daarna de talrijke diploma's uitreikte, met voor iedere geslaagde een toepasselijk woord. Voorzitter Van Wijngaarden wees er nog eens ten overvloede op, dat het van groot belang is de herhalingsoefe ningen bij te wonen. „U moet voort gaan om de stof machtig te blijven," aldus de voorzitter. Veel waardering had de heer Van Wijngaarden voor secretaris Bosman, die op 60-jarige leeftijd kans had gezien met glans het diploma te behalen. Mevrouw v.d. Stelt deelde bloemen uit aan mevrouw Van Dijk, instructri- ce van de afdeling, die een warm pleidooi hield voor het EHBO-werk. Ook Dr. Schilperoort kreeg bloemen overhandigd en een geschenk, evenals mevrouw V.d. Kroon, die op bijzonder goede wijze tijdens de cursus als „slachtoffer" had gefungeerd. Mej. Van Lienden mocht eveneens namens de cursisten een bloemenhulde in ont vangst nemen. Nadat voorzitter Van Wijngaarden nog eens de bijzonder goede samenwer king met het Rode Kruis had onder streept en de directice van de school, mej. Regtering dank had gebracht voor het gratis beschikbaar stellen van de lokaliteit, waarbij hij ook de consiër- van de school, de heer v.d. Heuvel be trok, sprak districtsbestuurder de heer Knegjens nog een kort waarderend woord aan het adres van de afdeling Rhenen. Hij wenste de vereniging veel succes met het prachtige werk. Ook voor mej. Regtering waren er bloe men. RHENEN Nog steeds neemt het aantal leerlingen van de streekhuishoud school aan de Nieuwe Veenendaalse weg een grotere omvang aan. Gisteren werd benoemd tot lerares in de naald vakken voor avondcursussen mevrouw Shieldz. RHENEN De vereniging voor Vreemdelingenverkeer in de G rebbe- stad heeft contacten gelegd met de Ne derlandse Vereniging tot bescherming van vogels in Amsterdam (12.000 le den). Beide organisaties zijn overeengeko men in nauw overleg in het programma 1969 talrijke vogelexcursies op te ne men. De gehele organisatie is in han den gelegd van de Rhenense VVV, ter wijl het bestuur van de vogelbescher». ming haar leden zal opwekken Rhenen te bezoeken. Voorts zal de vogelbeschermingsin stantie stappen ondernemen om de VVV Rhenen in de gelegenheid te stellen haar excursies ook naar die natuurge bieden te dirigeren, die tot nog toe voor het publiek niet toegankelijk- wa ren. Dit zal weer tot gevolg hebben, dat de deelname in het komende sei zoen aan de Rhenense evenementen zal gaan toenemen. Het bestuur van VVV was gisteren in een bijzonder enthousiaste stemming over dit jongste resultaat van nauwe samenwerking. „Hoe meer toeristen er naar de Grebbestad komen, hoe liever dat het ons is," zei gisteravond secreta ris H. de Rhoter. „En we hebben nog meer pijlen op onze VW-boog...." VEENENDAAL De wijkgemeenschap „Het Vtfverplan" hield maandagavond haar eerste officiële jaarvergadering. Tijdens deze vergadering werd een bestuur gekozen, dat het voorlopige bestuur, dat tot nu toe de touwtjes in handen hield, zal vervangen. In het nieuwe bestuur zitten drie van de vjjf leden van het voor lopige bestuur. Tijdens de vergadering kwamen enkele punten aan de orde, die het bestuur in het belang van de gemeenschap had weten te bereiken, terwyl er door de leden nog suggesties gedaan werden om andere zaken hetzü met dé gemeente, hetzij met Patrimonium» Bouwvereniging te bespreken. De heer B. Teunissen, die als voor zitter optrad, had het belangrijkste deel van de avond. Tijdens de uitge breide „mededelingen" deed hij oen verslag van hetgeen dor het voorlo pig bestuur bereikt was. Bovendien kon digde, hij enkele toekomstplannen aan. Onder meer vertelde hij, dat de jeugd in de wijkgemeenschap bij de geboorte van het prinsenkind een traktatie zal ontvangen. Voordat de kinderen dit krijgen zullen ze' eerste enkele liede ren moeten zingen een der leden van de gemeenschap zal daarvoor het elek tronisch orgel bespelen. S Tijdens de vergadering werd meege deeld, dat de wijkgemeenschap binnen afzienbare tijd over een speeltuin zal kunnen beschikken. Met de gemeente overeenstemming bereikt over het be schikbaar stellen van een stuk grond daarvoor. De voorzitter deelde ook mee, dat er een enquête zal worden gehouden over het luchtkokereuvel waar veel bewoners van de flats aan de Poortjesgoed last mee hebben. Hoe wel Patrimonium meent, dat er geen gebreken zijn in die afvoer, waren de leden van de wijkgemeenschap en met n^me de voorzitter daarvan niet overtuigd. Het schoonhouden van de flatge bouwen kwam uitvoerig aan de orde. Niemand scheen er geheel tevreden mee. Na de bestuursverkiezing, waarbij de door het voorlopig bestuur voorgedragen kandidaten bij acclamatie benoemd werden - vertelde de heer Teunissen iets over de taak van het voorlopig be stuur. „Wij hebben weinig gedaan aan „praktische" zaken. De activiteiten die daarbuiten liggen willen we liever over laten aan niet-bestuurs-leden. Wc vin den dat dergelijke zaken beter behar tigd kunnen worden door bijvoorbeeld een feestcommissie." In het nieuwe en nu officiële be stuur zijn gekozen mevrouw D. E. Bas- tenhof-Wendels, mevr. C. J. M. Kos- ter-Frijters, de heer W. S. H. Lennartz de heer B. Teunissen, de heer M. v.d. Woerd, de heer D. J. Th. van Wijk en de heer J. Kappert.

De Vallei | 1968 | | pagina 3