In Mexico reeds 15 doden bij rellen Zuid-Slavië actief tegen Sovjet-overval Meer hulpgoederen naar Biafra Britten profiteren van sigarettenoorlog LANDRU BEKENDE NA 46 JAAR Studenten en politie in vuurgevecht Nylons die Dunner en toch Sterker zijn. Met schriftelijke Garantie. REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Silver Tower in storm Eis de ori DE GAULLE TEGEN ISRAËL Trouwe hond 650 km liep Kapitein hond soldaat aan boom Aanslag verhinderd op Suharto V.S. BOOS OP OE THANT Film over „Che" nu reeds aangevallen Weer aardbeving in Turkije Jaloerse vrouwen van agenten Held van Lengede was bedrieger Roemeens minister naar Benelux Voorstel Thant maakt geen kans Riad voorspelt nieuwe oorlog Softenon houdt onschuld vol Egyptische zeelui gearresteerd Arabische meisjes naar ons land voor medische hulp Onmiddellijke verlichiing van TVIGERIA VORDERDE RODE KRUIS TOESTELLEN WETEND WERKEN TILBURG GIRO 1500100 Haai de prachtige kleuren yan de herfst in huis. Dat kan nu. Want er zijn weer chrysanten. Prachtige najaarsbloemen. Neem een bos mee. Duitsers stalen dossier WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1968 IV- "XICO In het centrum van Mexico-Stad is dinsdag herhaaldelijk ge- schot i waarbij minstens 15 personen zouden zijn gedood, in schietpartijen die bijna 21 uur hebben geduurd. In het centrum van de stad was het nog steeds gevaarlijk zich op straat te begeven en men kon waarnemen hoe vanaf het dak van het nationale poly technische instituut, door studenten op de politie en militairen werd geschoten. Volgens een woordvoerder van een ziekenhuis was het aantal doden ver moedelijk veel groter dan 15 aangezien studenten een aantal lijken hebben weggesleept, terwijl de troepen dinsdag het universiteitsgebouw naderden. Minstens 35 personen zijn gewond door kogels, sommige van hen zeer ernstig. Onder hen bevonden zich omstanders en passagiers van een bus die werd beschoten. Een man in de bus werd vijf keer in zijn rug geschoten. De onlusten, die de ergste zijn sinds het land 40 jaar geleden een grote ma te van politieke stabiliteit bereikte, ma ken deel uit van de onrust die de hoofd stad van Mexico sinds 26 juli teistert. De studentenrebellie was bijna uit eigen beweging opgehouden, toen de re gering van president Gustavo Diaz Or- daz de universiteit door troepen liet be zetten, nadat bekend was geworden dat de studenten van plan zouden zijn ge weest het stadion te bezetten, waar op 12 oktober de Olympische Spelen moe ten beginnen. Om ongeveer 18.00 uur maandag be- gón het schieten hier en daar bij het polytechnisch instituut. In de ochtend uren ontwikkelde dit verspreide schie ten zich tot een waar vuurgevecht, zoals dat niet meer in de straten van Mexico is voorgekomen sinds de revolutionaire dagen in de jaren twintig. De straten rond de Campus waren bezaaid met de resten van uitgebran de bussen, vrachtwagens, jeeps en per sonenauto's. „U bent hier op uw eigen risico", zo waarschuwde een politieagent. „Deze wijk is niet beveiligd". Ongeveer midden op de ochtend trok ken de troepen, die het universiteits terrein bezet hadden gehouden, zich te rug tot buiten de muren. Een politie officier, die aan de slag had deelgeno men, vertelde dat de autoriteiten verrast waren door het grote aantal wapens dat de studenten in bezit bleken te heb ben. Voor het grootsljp deel waren het pistolen en geweren van klein kaliber. Alle moeilijkheden begonnen op 25 ju li toen twee groepen studenten met el kaar slaags raakten om een meisje. De politie heeft toen, volgens de studenten met onnodig geweld ingegrepen. De studenten hebben toen betoogd te gen de oproerpolitie en werden hard handig uiteengejaagd. Op 29 juli was er een oproer in de buurt van het na tionale paleis. Parachutisten hebben toen gebruik gemaakt van een bazooka om de deur van een schoolgebouw, dat door studenten was bezet, open te schie ten. De studenten beschouwden dat als een inbreuk op de autonomie van de univer siteit en dit leidde tot nog grotere de monstraties tegen Diaz Ordaz. Boven dien dreigden de studenten de Olympi sche Spelen te verstoren en zo conces sies af te dwingen van de president. De belangrijkste eisen van de studen ten zijn op het ogenblik het ontbinden van de oproerpolitie, het ontslag van drie politiefunctionarissen en het ver wijderen van een artikel tegen subver sieve activiteiten uit de strafwet. DEN HAAG De eenheden van de NAVO die in het noordelijke deel van de Atlantische Oceaan deelnemen aan de grote oefening „Silver Tower" heb ben op het ogenblik te kampen met slecht weer. De „blauwe partij" die op weg is van de Eemsmonding naar Zuia-Noorwegen verplaatst zich in een gebied waar windkracht 8 (storm) staat, met golven van vijf tot zes me ter. Evenzo vergaat het de „Oranje" partij die de „Blauwen" moet aanval len. Tot de eenheden in het gebied be hoort een aanvalsvloot, waarbij de dit jaar gevormde „Standing Naval Force Atlantic", (het vaste smelreel van schepen van de NAVO-landen, met als Nederlandse bijdrage de onderzeeboot jager hr. ms. Zeeland en twee groepen schepen met elk een vliegdekschip. Vol gens de metreologische diensten zal net weer in het oefengebied voorlopig niet verslechteren maar ook niet verbe- j~en. D< NAVO-vlooteenheden in het noor delijke deel van de Atlantische Oceaan worden voortdurend geschaduwd door cemiddeld acht Russische oorlogsbo dems, waarbij verkenningsschepen met grote radio- en radaruitrus- ting. Ook vliegen voortdurend Russi sche vliegtuigen over de vloot. In het zuidelijke deel van het Kanaal konvooieert het smaldeel V van de Koninklijke Marine. Het weer in dat gebied is dinsdag aanzienlijk verbeterd. Ook hier wordt geschaduwd door de Russen, echter niet zo intensief als in het andere oefengebied. A In de Olympische stad Mexico City gaan de gevechten tussen studen ten en de politie in volle hevigheid voort. Op de foto zoeken politie-agen- ten dekking voor het vuur van sluip schutters, terwijl een van de studenten met z'n armen omhoog naar een politiewagen hoopt. ADVERTENTIE BELGRADO Premier Mika Spil- jak van Zuid-Slavië heeft het parlement in Belgrado dinsdag meegedeeld, dat maatregelen zijn genomen om de ge vechtsparaatheid van het Zuidslavische leger en het hele land te vergroten. Sprekend over de invasie van Tsjecho- Slowakije zinspeelde de premier op een eventuele „nationale verdedigingsoor log". Zuid-Slavië heeft als bekend aan gedrongen op de terugtrekking van de Warschau-pact-troepen uit Tsjecho-Slo- wakije. „De aanwending van wapens met het doel de onafhankelijke en vrije ontwik keling van een soevereinland te ver hinderen" had volgens Spiljak de kwes tie van de veiligheid van kleine en mid delgrote landen acuter gemaakt. De meerderheid van de mensheid had dit nieuwe gebruik van geweld veroordeeld en in Europa was de grootste ongerust heid ontstaan. De politiek der blokken vormde „het grootste kwaad en obsta kel" voor een regeling van de Europe se situatie. Zuid-Slavië had zich steeds verzet tegen agressie en alle andere vormen van geweld in welk deel van de wereld ook, wetend dat het daarmee in het belang van zijn eigen onafhanke lijkheid handelde. Spiljak sprak ook van „een felle anti-Zuidslavische cam pagne, met name in de Sovjet-Unie, Bulgarije en Polen". ROME Een krijgsraad heeft van daag een Italiaanse leager-kapitein ver oordeeld, omdat hij een soldaat had ge straft door hem aan een boom te laten binden. De officier werd veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf we gens mishandeling. De kapite'n Antonio Gronlo.ia werd veroordeeld naoat communistische kran ten foto's hadden gepubliceerd van de soldaat Lucia 10 Capasso, vastgebonden aan een den neboom. De soldaat had een speciaal uniform, dat hij op een parade had gedragen niet onmiddellijk ingeleverd en de kapitein was van mening dat vastbinden aan een boom daarvoor een passende straf was. Zuid-Slavië was geïnteresseerd in sa menwerking met de Sovjet-Unie en an dere socialistische landen op basis van de verklaringen van Belgrado en Mos kou uit 1955 en 1956 (die eerbiediging van soevereiniteit en onafhankelijkheid, en niet-inmenging in de aangelegenhe den van andere landen behelsden). Ten aanzien van de Bulgaarse aan spraken op Zuid-Slavisch Macedonië zei Spiljak: „Als niet volledig wordt afge zien van territoriale verlangens ten kos te van Zuid-Slavië, kan niet aan norma le samenwerking met ons land worden gedacht". De Zuidslavische premier ver klaarde tenslotte, dat de betrekkingen tussen zijn land en het Westen zich bevredigend ontwikkelden en mogelijk heden tot verbetering bieden. Zuid-Sla vië zou deze betrekkingen blijven uit breiden, volgens de beginselen van on afhankelijkheid, gelijkheid en niet-in menging, zei hij. De voorzitter van het Joegoslavische parlement heeft vandaag gezegd, dat de landen van het Warschau-Pact pro beren een wettelijk karakter aan- de militaire interventie in Tsjecho-Slowa kije te geven, zodat dit precedent in hét algemeen in de internationale be trekkingen kan worden gebruikt. Voorzitter Milentije Popovitsj zei, dat de interventie Joegoslavië dwingt „alle mogelijke maatregelen te nemen om onze onafhankelijkheid te verdedi gen en daarvoor te vechten". Hij voeg de hieraan toe dat de campagne die op het ogenblik tegen Joego-Slavië wordt gevoerd „ons nog meer overtuigd heeft van de noodzaak hiervan". DJAKARTA Het orgaan van de Indonesische strijdkrachten, Angkatan Bersendjata, meldt, dat „een commu nistische aanslag", die gepleegd had moeten worden op president Suharto, tijdens diens bezoek aan Zuid-Sumatra, verijdeld is. Het blad haalt het hoofd van politie in Zuid-Sumatra, de heer Torpedo, aan die heeft gezegd, dat de communisten voor nemens waren een hinderlaag te leggen voor de officiële stoet in Pantjowati in het zuiden van Sumatra. ADVERTENTIE Jovanda Romance de Luxe. Nylons met schriftelijke Garantie. Dunner en toch Sterker dan andere 30 deniers. Voor f3,95. Voor elke dag. Voor 's avonds. Voor altijd! ADVERTENTIE Doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Oeumatisclie pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. BEIROET President De Gaulle acht de kansen op het voortbestaan van Israël „klein, zo niet nihil, omda t't een vreemd element is in een lichaam (de Arabische wereld) dat dit afstoot". Volgens het blad Al Moharrer had De Gaulle dit verteld aan een Arabische leider, die hij onlangs in Parijs heeft ontvangen. Frankrijk staat geheel aan de kant van de Arabieren en zal geen leveringen aan Israël doen welke tegen de Arabie ren gebruikt kunnen worden, aldus het blad. De Gaulle zou verder hebben gezegd dat hij probeert de „zionistische infil tratie" in zijn regering tegen te gaan. Volgens het blad was dit ook de reden waarom premier Pompidou was ontsla gen na de Franse crisis in mei. NEW YORK Dc Amerikaanse am bassadeur bij de Verenigde Naties George W. Bell heeft een bezoek ge bracht aan VN-secretaris Oe Thant en hem gezegd, dat zijn regering van me ning is dat de wijze waarop Oe Thant de kwestie-Viëtnam aan de orde stelt, niet bevorderlijk is voor het succes van de lopende vredesbesprekingen in Parijs. Maandag heeft Oe Thant op een pers conferentie gesuggereerd; dat de stop zetting van de bombardementen op Noord-Viëtnam in de komende algeme ne vergadering ter sprake zou moeten worden gebracht, om de wereldopinie te peilen. Het was de eerste keer dat de Ver enigde Staten protesteren tegen uitla tingen van Oe Thant over de kwestie Viëtnam, waaraan het toch in de af gelopen drie jaar niet heeft ontbroken. In Washington is men van mening, dat een resolutie over de stopzetting van de bombardementen niet de ver eiste tweederde meerderheid in de al gemene vergadering zal halen. BONN Een onofficieel wereldrecord leverde het West-duitse hondje Strup- pi: het liep 650 kilometer om terug te komen bij zijn oude baas. Struppi, een bruin-witte vertegenwoor diger van het vuilnisbakkenras, was door zijn eigenaar in Dortmund weg gegeven aan familie op het schier eiland Sylt, vlak bij de Deense grens. De trouwe viervoeter liep daar weg en zocht in een periode van zes maan den over een afstand van 650 kilome ter de weg terug naar zijn oude huis in Dortmund. Struppi moest echter ervaren dat on danks des mensen loon is: zijn oude baas wilde het door de lange reis ver waarloosde dier niet meer terugheb ben. Struppi wordt nu opgekalefaterd in een asiel. GENèVE Het Internationale Rode Kruis heeft tot dusver 105 vluchten met in totaal 905 ton hulpgoederen voor de bevolking van Biafra uitge voerd. Gisternacht brachten Noorse, Deense en Zwitserse toestellen 47 ton voedsel naar Biafra. Vandaag wordt uit Zweden een transportvliegtuig verwacht van het type Hercules dat is ingericht voor het uitwerpen van voedsel per para chute. Een Nederlands vliegtuig dat aan de hulpactie deelneemt krijgt op het ogenblik een onderhoudsbeurt. De Assemblée van de Raad van Eu ropa heeft gisteren in Straatsburg een reeks aanbevelingen opgesteld ter le niging van de nood in Biafra, die aan de regeringen van de lid-staten zullen worden voorgelegd. De Raad dringt aan op: voortzetting en uitbreiding van de voedsel- en medische hulp; grote financiële bijdragen aan het Internationale Rode Kruis; faciliteiten voor het Rode Kruis en voor de hulporganisaties die voor Bia fra werken; een spoedige benadering van de Nigeriaanse regering om snel vervoer van voedsel en medicamenten te ver krijgen. De Assemblée vermeed zorgvuldig om in het debat over Nigeria de poli tieke aspecten van het conflict aan te snijden. Slechts de Nederlandse chris ten-democraat mr. J. A. Mommer- steeg week van die gedragsregel even af, toen hij de vergadering erop wees dat humanitaire maatregelen ijdel HOLLYWOOD „Wij hebben de film nog niet eens gemaakt en wij wor den al aangevallen door rechts en door links" zei regisseur Richard Fleischer lichtelijk geamuseerd. Hij is voornemens, deze maand te beginnen met een omstreden film, ge titeld „Che" voor 20th Century Fox. De film behandelt het leven en de woelige tijden van Che Guevara, deel genoot van de Cubaanse revolutie van Fidel Castro, die ook revolutie wilde maken in Bolivia, waar hij in oktober 1967 aan zijn einde is gekomen. De guerrillastrijder zal worden uitge beeld door de in Egypte geboren film acteur Omar Sjarif, die, voorzien van een snor, een baard en bewapening een opmerkelijke gelijkenis met Che ver toont. De opnamen zullen in het mid den van deze maand beginnen op de ranch van 20th Century Fox in Malibu en vervolgens tot midden december voor buiten-scenes worden voortgezet op Puerto Rico. Regisseur Fleischer - „fantastic vo yage" „dr. Doolittle" heeft zich voor bereid op bestrijding, zowel tijdens als na het opnemen. „Che" is reeds aan gevallen door hoofdartikelenschrijvers die de film zien als een verheerlijking van een revolutionair en door nieuw- linksen, die vermoeden dat de film hun idool zal bezoedelen. ISTANBOEL Oost-Anatolië is door een krachtige aardbeving getroffen. Volgens de eerste berichten heeft deze in de provincies Elazig, Bingoel en Bitlis vier doden geëist. Gevreesd wordt dat het aantal gewonden groot is. De aardbeving heeft de verbindingen met de provincies Elazig en Bingoel verbroken. In de provincie Bitlis is naar verluidt de helft van de openbare gebouwen in de stad Kigi verwoest. Deze meest oostelijke provincie van Anatolië, is 80 km van Ankara ver wijderd. De aardbeving heeft hetzelfde gebied getroffen dat in 1966 ook geteisterd werd. Toen verloren 3.000 mensen het leven. ADVERTENTIE (Harrie staat voor een ambachtsschool op Noord-Sumatra LONDEN Voor miljoenen Britten was het gisteren een prettige dag: het begin van een prijsoorlog met als inzet sigaretten. Dit is het gevolg van de plotselinge afschaffing van de verticale prijs afspraken van de drie grootste sigaret- NEW ORLEANS In een aantal politiewagens reden vandaag agentes mee, ondanks een protest door de echtgenotes van 15 politieagenten, die niet wilden dat hun mannen pa trouilleren in gezelschap van vrouwen. De echtgenotes, allen even in de twin tig, kwamen donderdag de kamer van commissaris Joseph I. Giarusso bin nen, om hun beklag te doen over het gevaar waaraan hun echtgenoten wor den blootgesteld. Hun motief was de veiligheid, niet ja loezie. De vrouwen stelden zich op het standpunt, dat bij gewelddadigheden een politieman al moeite genoeg heeft om voor zichzelf te zorgen, dat hij nog eens de zorg voor een vrouw op zich moet nemen. „Ik zie geen reden voor al deze druk te", zei de commissaris na de bespre king met de vrouwen. tenfabrieken Imperial Tobacco, Galla- har en Carreras. Gistermorgen hebben de grote super marktbedrijven daardoor de prijs van sigaretten flink verlaagd, in sommige gevallen met zes pence, dat is onge veer 22 cent. Het liep de hele dag stonk. De meeste zaken hielden het bij een verlaging van drie pence (elf cent) voor een pakje van twintig, ongeacht het merk. De duurste merken kostten in Engeland tot gisteren bijna zes shilling (ongeveer 2,60 gulden). Die hoogte was bereikt door een flinke ac cijnsverhoging in de laatste begroting. De prijsoorlog zal zich deze week ook uitstrekken tot sigaren en volgende week gaat ook de pijptabak omlaag bij de supermarkten. Voor de driehonderdduizend kleine zelfstandigen die rookartikelen ver kopen was het gisteren een zwarte dag. Die kunnen niet meedoen aan de prijzenslag. Zij hopen, dat hun persoonlijke servi ce, de langere openingstijden van hun winkels en de trouw van hun vaste klanten het tenslotte zullen winnen van het voordeel dat de grote supermarkten nu bieden. Imperial, Gallahar en Carreras heb ben het grootste deel in handen van de markt in rookwaren in Engeland, waar jaarlijks anderhalf miljard pond ster ling in wordt omgezet. Imperial is goed voor meer dan zes tig procent van alle sigaretten die hier worden verkocht. blijven als er geen politieke oplossing komt. Hij drong er bij de regeringen op aan een politieke oplossing te be vorderen. Tussen het Internationale Rode Kruis en de federale Nigeriaanse rege ring zijn gisteren opnieuw moeilijkhe den gerezen. Volgens een woordvoer der van de federale regering is een bedrag van ruim vijftien miljoen gul den dat door het Rode Kruis en Scan dinavische kerkelijke organisaties be schikbaar was gesteld voor hulp aan slachtoffers van de burgeroorlog door Biafra misbruikt om ooriogsmaterieel in Europa te kopen. In Lagos verluidde gisteren dat de federale regering vliegtuigen van het Rode Kruis heeft gevorderd om troe pen en wapens naar het front te bren gen. De vliegtuigen zouden een nachte lijke vlucht hebben uitgevoerd met munitie en manschappen aan boord. Daarna waren, de vliegtuigen aan het Rode Kruis teruggegeven. BONN Karl-Heinz Müller (43), was één van de heldhaftigste artsen die hulp verleenden bij de spectaculaire mijnramp van Lengede in 1963. Nu is Müller veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf, omdat hij nooit arts is geweest. De man die achttien jaar lang als huisdokter in hoog aanzien heeft gestaan, had alleen kortstondige medische ervaringen opgedaan als hos pitaalsoldaat. Müller had gediend bij de genees kundige troepen in de laatste maanden van de oorlog. Later vestigde hij zich op grond van valse opgaven als huis arts. Dr. Müller genoot het volste ver trouwen van zijn patiënten en hij werd hoogaangeslagen door zijn collega's. De voormalige ziekenverpleger stu deerde in zijn vrije uren zo hard hij kon in medische vakliteratuur. Hij is dan ook nooit betrapt op een fout als arts. De ernstig zieken verwees hij zo gauw mogelijk naar specialisten en ziekenhuizen. Hij kreeg daardoor juist de reputatie van een bijzonder serieus arts. Hij viel ten slotte door de mand toen een ambtenaar, naar aanleiding van een pensioenkwestie, merkte dat er iets niet klopte met zijn papieren. ADVERTENTIE Chrysanten brengen sfeer I 818 BRUSSEL De Roemeense minister van Buitenlandse Handel, Cioara, zal begin volgende maand in Brussel een nieuw handelsakkoord tussen Benelux en Roemenië ondertekenen, dat eind vorig jaar tot stand is gekomen. De Roemeense bewindsman brengt van 1 tot 7 oktober a.s. een officieel bezoek aan België waarna hij naar Ne derland doorreist, zo heeft de woord voerder van het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken verklaard. Minister Cioara zal in België o.a. met de Belgische minister van Buiten landse Handel, Fayat, de mogelijkhe den onderzoeken voor een uitbreiding van de handel. Ook staat overleg met de Belgische industrie op het program ma over projecten van economische en technische samenwerking. PARIJS Ruim 46 jaar nadat Desiré Landru onthoofd werd is de bekentenis van de beruchte Parijse vrouwenmoordenaar eindelijk ge vonden. Dit is de conclusie, die men in de Parijse juristenwereld trekt uit de ge heimzinnige woorden die Landru kort voor zijn dood achterop een door hem gemaakte tekening heeft geschreven. Deze tekening werd onlangs ontdekt. Op 25 februari 1922 vroeg, aan de voet van de guillotine waarop Landru zou sterven, zijn verdediger, mr. Mo- ro-Giafferi, hem de waarheid te ver tellen. „Ik neem mijn geheim met mij mee", glimlachte Landru terwijl hij de trappen van het schavot beklom, „dat is mijn bagage". Enkele weken voor zijn executie had hij aan zijn tweede verdediger, mr. Navières du Treuil, een tekening gege ven, die hij in zijn cel vervaardigd had. Hierop ziet men het interieur van zijn huis en ook de beruchte keuken kachel, waarin hij, volgens de aan klacht, zijn slachtoffers verbrandde. Kort voor zijn dood had mr. Na vières du Treuil de inmiddels ingelijste tekening aan zijn dochter gegeven en daarbij toevertrouwd, dat Landru ach terop deze tekening iets geschreven had, waarvan hij niet wilde dat het de NEW YORK De minister van Bui tenlandse Zaken van Guatemala, Emilio Arenales Catalan, is dinsdag gekozen tot voorzitter van de 23ste zitting van de algemene vergadering van de Ver enigde Naties. De 46-jarige diplomaat volgt in deze functie de Roemeense minister van Bui tenlandse Zaken Cornelioe Manescoe op. De algemene vergadering van de Ver enigde Naties heeft de toelating van Swaziland als 125ste lid van de Verenig de Naties goedgekeurd. De vroegere Engelse kolonie, met een bevolking van 400.000 is de 41ste Afri kaanse staat in de wereldorganisatie. Het geruchtmakende voorstel van se cretaris-generaal Thant van maandag, voor een resolutie tot staking van de mag dan de woede van de Amerikanen hebben opgewekt, de Russen zijn er vol gens betrouwbare zegslieden zeer te vreden mee. Evenals Amerika voelt Rusland echter niets voor VN-inmen- ging in de Viëtnamese kwestie, zolang communistisch China en Noord-Viëtnam niet in de Verenigde Naties vertegen woordigd zijn. LONDEN De Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Mahmoed Riad heeft verklaard, dat elk ogenblik verwacht kan worden dat een oorlog tussen de Arabieren en Israël zal uit breken. „De toestand is zeer ernstig en ge vaarlijk", zei Riad die besprekingen voert met de minister van Buitenland se Zaken Michael Stewart en premier Wilson, alvorens morgen door te reizen naar de najaarsvergadering van de as semblee der V.N. Riad zei op' het vliegveld van Londen, dat Cairo niet bereid is zich neer te leggen bij de Israëlische agressie, maar wel een politieke oplossing van het ge schil wil aanvaarden, maar dat Israël dit weigert. De Israeli zo vervolgde hij, weigeren zich uit de bezette gebie den terug te trekken en zij weigerei: ook gehoor te geven aan de resolutie der V.N. waarin daarop werd aange drongen. zou de worden, tekening De aan eerste jaren bekend dochter schonk later mr. Lussan, die hem thans heeft over gedragen aan de president van het Pa rijse gerechtshof. Gisteren is onthuld, dat de „bekente nis" van Landru bestaat uit de woor den: „De getuigen zijn gek. Alles speelde zich in dit huis af". Volgens de preasident van de recht bank slaat dit op de verhalen van zo genaamde ooggetuigen die beweerd hadden zelf gezien te hebben hoe Lan dru de lijken van de vermoorde vrou wen in het open veld, en niet in zijn keukenkachel, verbrandde. De verde diging had zich van deze getuigenissen meester gemaakt om de aanklacht te kunnen ontzenuwen. Dit heeft men echter niet kunnen controleren. Het dossier van de zaak- Landru blijkt namelijk verdwenen te zijn. Men beweert, dat dit door de Duit sers tijdens de bezetting is meegeno men. ALSDORF, (Duitsland) Opnieuw heeft 'n deskundige dinsdag in het Sof- tenonproces in Alsdorf in zijn getuige- verklaring gezegd, dat het middel niet verantwoordelijk is voor de golf van Dr. Erich Blechschmidt, een embryo- enkele jaren geleden. De patholoog professor Karl Ferdi nand Kloos heeft in zijn getuigegehoor gezegd, dat hij de theorie van profes sor Widukind Lenz, dat misvormingen zouden zijn ontstaan, omdat vrouwen in de tweede maand van hun zwanger schap Contergan, de Duitse handels naam voor Softenon, gebruikten. Dr. Erich Bleschmidt, een embryo- loog, heeft maandag gezegd, dat van embryologisch standpunt bezien, Sof tenon niet kan worden beschouwd als de oorzaak van de misvormingen, Kloos zei dat onder meer diabetes bij de moeder, een van de mogelijke oor zaken van de misvormingen kon zijn. CAIRO Israëlische autoriteiten hebben drie Egyptische zeelui, die deel uitmaakten van de bemanning van het Liberiaanse vrachtschip Camus gear resteerd. Dit meldde het Egyptische blad El Achbar uit Alexandrië. Volgens het blad, veranderde de Ca mus die op weg was van Alexandrië naar New York, van route zonder de bemanning op de hoogte te stellen en deed de Israëlische haven Ashdot aan. Hier gelastten de Israëlische autori teiten de drie zeelui het sghip te ver laten, waarna zij werden gearresteerd. DEN HAAG Twee Arabische vluch- telingetjes zullen morgen per KL-506 uit Tel Aviv op Schiphol aankomen. Zij zijn door de Stichting Terre des IIw??- mes Nederland naar hier gehaald voor een plastisch chirurgische behandeling. Het ztfn meisjes uit een vluchtelingen kamp in de Gazastrip. De stichting heeft minister Polak (justitie ook gevraagd of de Nederland- s< regering in beginsel bereid is enkele Biafraanse kinderen voor een tijdelijk verblijf in ons land op te nemen. Op het ogenblijk zijn al 1050 Biafraanse kin deren in Gabon ondergebracht.

De Vallei | 1968 | | pagina 13