Duitse kerncentrale spoedig gereed Yaticaan wil een onderzoek naar theologie van prof. Schillebeeckx (GLOVfSPANEES centrale verwarm Prins opende raffinaderij A. MERKX Oud -minister De Bruyn ter aarde besteld Laat reumatische pijn geen kans krijgen Nieuw recept! Eet eens voor de afwisseling Onafhankelijk van Amerika Y oorschriften snel wijzigen om autodieven baas te blijven Geen ontslagen na staking bij Yerolme Suikerfabrieken wellicht dicht door vele regen Bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig WETSONTWERP INGETROKKEN I Tweespalt onder Zuidmolukkers LE MONDE: VERDENKING VAN KETTERIJ Winter ingevallen in Noord-Noorwegen mg Officier in Utrecht: ZWAAR WATER POLITIEK TOEKOMST NEDERLAND Rillerig? Pas dan op voor Neem direct Snel, doeltreffend, betrouwbaar! STAATSSECRETARIS: Thuislozen Dié zijn lekker! Flinke stukken zeeverse kabeljauw met een krokant paneerlaagje, volgens een nieuw recept. Iglo maakt ze! Dus: géén graatjes, géén baklucht, in een wip klaar. Onvoorstelbaar lekker! Vis gauw zo'n pak uit de diepvries. '4 VISPANEES 400 GRAM 2,15 „TEN GOEDE" Aardgas Oliestooklnstallaties Bedrijfslnstallaties Luchtverwarming Sprinklerinstallaties WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1968 OBRIGHEIM Tegen het einde van dit jaar komt aan de Neckar een grote Westduitse kerncentrale in bedrijf die stroom zal leveren aan dertien ondernemingen waaronder negen elektriciteitsmaatschappijen. De kerncentrale zal een vermogen hebben van 300 megawatt (300.000 kilowatt). Als kembrand- stof is licht verrijkt uranium gekozen. Een hoeveelheid van 35,2 ton uranium dioxide is, verdeeld over 121 brandstofelementen, in de kern van de reactor aangebracht. De kerncentrale bij Obrigheim aan de Neckar, ontworpen en gebouwd door Siemens, heeft sterk de aandacht getrokken omdat zij van een type is dat voor eventuele gebruikers die niet afhankelijk wensen te zijn van Ameri kaans verrijkt uranium, zeer aantrek kelijk is. Het gaat daarbij om een uit voering van deze kerncentrale die na tuurlijk uranium als brandstof ver bruikt. Een kerncentrale van dit type is inmiddels verkocht aan Argentinië, een land dat zelf uraniumerts in de bodem heeft. UTRECHT De officier van justitie bij de Utrechtse rechtbank mr. G. von Meyenfeldt heeft gisteren gezegd dat de bepalingen voor de import en de re gistratie van auto's veranderd moeten worden. Als men tenminste wil voorko men dat zich een internationaal bende wezen van autozwendelaars ontwikkelt, dat niet meer te controleren is, aldus de officier. Hij heeft zijn mening ook neergelegd in een rapport aan de pro cureur-generaal. Mr. von Meyenfeldt merkte een en ander op bij de behandeling van de zaak tegen de 36-jarige autohandelaar G. van B. uit Maarssen, een heler die deel uitmaakte van een internationale bende autodieven, die in de afgelopen drje jaren zeker zo'n vijfhonderd auto's heeft gestolen. Van B. kocht wagens, die in Duitsland waren gestolen en voor zag die van het chassisnummer en het kenteken van wrakken die hij legaal had ingevoerd. De zaak Van B. gaf mr. Meyenfeldt verder aanleiding tot een beschouwing over de organisatie van het politie-ap- paraat. Hij meende dat men met de po- litie-organisatie volkomen op de ver keerde weg is. „Het moet onmogelijk zijn dat een man die beschikt over alle kwaliteiten om een goede rechercheur te worden in een klein korpsje* koeien zit te tellen'. Mr. von Meyenfeldt is van oordeel dat er moet worden gestreefd naar efficiën te centralisatie, ook internationaal. Volgens hem is het succes van de justitie in de autozwendelzaak vooral te danken geweest aan de „hartverblijden- de" samenwerking met de Duitse poli tie. Als die volgens de bestaande trak taten had gehandeld, was er niets van terecht gekomen, zei hij. Volgens de officier van justitie moet er een Euro pese recherchecommissie komen die de belangrijke internationale zaken onder zoekt en behandelt. Tegen Van B. eiste mr. von Meyen feldt gistermiddag drie jaar gevange nisstraf met aftrek. Hij wordt ver dacht van heling of het geven van hulp bij het stelen van ongeveer zeventig auto's. De rechtbank gaf gisteren een bevel tot onmiddellijke gevangenne ming uit. Van B. was begin juni, nadat hij een half jaar in voorlopige hechtenis had gezeten, ontslagen nadat zijn zoon tje was omgekomen bij een verkeers ongeluk. Tijdens de rechtszitting werd bekend dat de Utrechtse politie maandag nog drie mannen heeft aangehouden (De B. Van S. en Van K.) van wie men ver moedt dat zij deel uitmaken van de ben de autodieven. De Utrechtse politie verwacht nog meer arrestaties te kun nen maken. De zaak kwam begin oktober aan het rollen toen personeel van de Spoorwe gen op het Utrechtse station een baga- gekluis openmaakte waarvan de huur der zich niet binnen de vastgestelde ter mijn had gemeld. Uit de kluis kwamen koffers met kentekenplaten, inbrekers gereedschap, vervalste autopapieren, paspoorten en dergelijke. De politie zet te een val op en toen de vrouw van het Duitse bendelid R. D. de koffers kwam ophalen, werd zij aangehouden. Via haar vond de politie het zomerhuisje in Barneveld, dat D. en zijn landgenoot F. hadden gehuurd. De mannen bleken al te zijn gevlucht; zij werden in Düssel- dorf aangehouden. In die tijd had de po litie in Maarssen Van B. aangehouden, tegen wie in het zomerhuisje ook de nodige aanwijzingen werden gevonden. Van B. verdiende flink aan de zaken die hij met zijn Duitse vrienden deed. Hij kocht de afgelopen jaren van de winst onder meer zes renpaarden, maar vergokte verder het grootste deel van zijn winst. Uit het reclasseringsrapport bleek dat hij in de oorlog als dertienjarige al zeer bedreven was in de zwarte handel. Hij werd erop uitgestuurd om wat te verdienen voor het negen personen tel lende gezin, waarvan de vader dronk aard was. Van B. begon later een eigen zaak; op zijn zakenreizen maakte hij kennis met de Duitsers F. en D. en kwam tot de conclusie dat hij als heler van gestolen auto's snellere en grotere winsten kon maken. V MÜNCHEN De betsing tijdens mist op 25 augustus van een Neder landse autobus tegen een vrachtauto op de autobaan bij München heeft 'n men senleven geëist. In een ziekenhuis te München is de 65-jarige mevrouw M. G. H. Burger-Piët uit Amsterdam aan haar ernstige verwondingen overleden. Een ander verschil tussen deze twee versies is dat de kerncentrale bij Obrigheim gekoeld wordt met water onder druk en de kerncentrale die aan Argentinië wordt geleverd, met zwaar water onder druk. Dit betekent dat ge water onder druk. Dit betekent dat ge bruikers die het zonder Amerikaans stellen, zich het voor deze kerncentrale benodigde zwaar water moeten zien te verschaffen. Willen die landen zich bij het produceren van kernenergie volle dig onafhankelijk maken van de Ver enigde Staten dan zullen zij zelf de produktie van zwaar water op grote schaal ter hand moeten nemen. De grootste producent van zwaar water in de wereld is thans Amerika. Siemens heeft ter gelegenheid van een rondleiding van Nederlandse jour nalisten door de bijna voltooide kern centrale van Obrigheim de hoop uitge sproken dat er in Europa binnen af zienbare tijd een zwaarwaterfabriek met grote produktiecapaciteit in be drijf zal komen. Een zegsman deelde mee: „Wij proberen Europese chemi sche fabrieken te interesseren voor de produktie van zwaar water en ze er van te overtuigen dat zo'n fabriek een goede toekomst zal hebben." Een Europese zwaarwaterfabriek zal Siemens in staat stellen een gooi te doen naar een flink deel van de sterk groeiende wereldmarkt van kerncentrales. De Amerikaanse indus trie kan geen kerncentrales aanbie den die natuurlijk uranium als kern- brandstof gebruiken. Een Europese zwaarwaterfabriek behoeft beslist niet in West-Duitsland gevestigd te zijn, zo verzekerde men ons. Een dergelijke fabriek zal wellicht minder politiek verzet oproepen dan een Europese fa briek voor verrijking van uranium die ons werelddeel op andere wijze econo misch onafhankelijk van de Verenig de Staten zou kunnen maken. Komt zo'n Europese zwaarwaterfa briek er niet dan zal er toch wel voor dit type kerncentrale van Siemens - in de uitvoering met licht verrijkt ura nium als brandstof een goede toe komst zjjn weggelegd. Een van de grote pluspunten van dit type kerncentrale is volgens Sie mens de hoge mate van betrouwbaar heid die maakt dat hij gerust vlak bij een grote stad kan worden gebouwd. Bij Siemens maakt men er geen ge heim van dat dit argument ook zal worden gebruikt bij het dingen naar de opdracht voor levering van de eer ste van een serie middelgrote Neer- landse kerncentrales. Siemens laat bij de bouw van een kerncentrale in het buitenland desge wenst vele ondernemingen in het be trokken land meewerken. Dat gebeurt ook bij de bouw van de kerncentrale van Siemens in Argentinië. Indien ons ROTTERDAM Het hele personeel van Yerolme in Rozenburg werkt nu weer. Ook de dagploeg ruim twee duizend man sterk heeft gistermor gen een eind gemaakt aan de staking. Zij volgde het voorbeeld van de nacht ploeg,die maandagavond al aan de slag ging. De directie van Verolme heeft laten weten, dat zij niemand zal ontslaan. Do kleine groep weigeraars heeft zich namelijk gisteren bedacht en zich bij de ingang van de werf alsnog gemeld. Er deden zich gistermorgen geen moei lijkheden voor. Een uur na het begin van de normale werktijd was iedereen aan het werk. De Studentenvakbewe- ging uit Nijmegen poogde gistermor gen tevergeefs de stakers aan te moe digen. Zij zegde financiële steun toe, maar niemand van de werknemers ging op de aanbiedingen in. Het is nog niet te overzien hoe groot de schade is, die de staking heeft ver oorzaakt Het werk heeft drie dagen lang stilgelegen. land kerncentrales bij Siemens mocht bestellen zou zeker de Nederlandse in dustrie aandeel in de bouw daarvan krijgen. Er zijn toch al Nederlandse ondernemingen die op dit gebied met Siemens samenwerken. Zo vervaar digt de RDM in Rotterdam het druk vat voor de kerncentrale die Siemens aan Argentinië levert. Bij het dingen naar de opdracht voor de bouw van een eerste middel grote Nederlandse kerncentrale be hoort de RDM echter tot een van de groepen die mededingers van Sie mens zijn. De groep waarvan de RDM deel uitmaakt is Neratoom, en die groep heeft ingeschreven in samenwer king met een grote Amerikaanse bou wer van kerncentrales, Westinghouse. Omstreeks half oktober kan de uit slag worden verwacht van de keuze die de samenwerkende Nederlandse elektriciteitsbedrijven moeten maken uit tenminste zeven inschrijvingen. ADVERTENTIE DINTELOORD De twaalf suiker fabrieken in ons land zullen zeer waar schijnlijk tegen het einde van de week hun poorten moeten sluiten. De enorme slagregens van de laatste dagen heb ben de hele suikerbietencampagne in de war gestuurd. De boeren zien namelijk geen kans de suikerbieten uit de grond te halen. Als gevolg van de zware regenval staan vele akkers onder water. De zware rooimachines en de tractoren kunnen daardoor het land niet op. De aanvoer van bieten stagneert en de fabrieken zijn nu snel door hun voor raad bieten heen. Het ziet er naar uit dat eind deze week de suikerfabrieken hun machines zullen moeten stopzetten. Dit is nog nooit eerder in de Neder landse suikerindustrie gebeurd. DEN HAAG Staatssecretaris Van den Poel (c.r. en m.) zal laten na gaan, of het gewenst is dat uitsluitend die bejaarden in een verzorgingstehuis worden opgenomen, die niet langer zelfstandig kunnen wonen. Speciale plaatselijke of regionale commissies zouden hierover moeten oordelen. Dit blijkt uit de toelichting op de begro- ting-1969 van Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De staatssecretaris zei in eaen mon delinge toelichting, dat hij de bejaar den zoveel mogelijk hun zelfstandigheid wil laten behouden. Daarom is hij voor stander van uitbreiding van de open dienstencentra voor bejaarden, zodat zij niet van hun bekende omgeving en van gezinshulp worden afgesneden. De heer Van der Poel zal ook laten onderzoeken, of het gewenst is een vergunningenstelsel voor nieuwe be jaardenoorden in te voeren. De Wet op de bejaardenoorden zal daarvoor zonodig moeten worden aangepast. Het aantal aanvragen voor hulp op grond van de Algemene Bijstandswet neemt nog steeds toe. Eind vorig jaar bedroeg het aantal aanvragen bijna honderdduizend, waarvan meer dan de helft van mensen boven de 64 jaar. De richtlijnen voor de verlening v^n bijstand worden in sommige gemeenten nog geheim gehouden. Een wetsont werp om de regels voor iedereen ver krijgbaar te stellen, wordt overwogen. De vergoeding van kosten op grond van de Algemene Wet Bijzondere Ziek tekosten wordt uitgesteld voor dagver blijven voor gehandicapten en zoge naamde gezinsvervangende verblijven, zoals pensiontehuizen, semi-internaten en vakantieverblijven. Er is geen geld om de vergoeding volgend jaar al in te voeren. Ook is er geaen geld voor de invoe ring van de rijksgroepsregeling voor thuislozen in inrichtingen, zodat deze hulpverlening ook moet worden uitge steld, aldus de toelichting op de begro ting, bting. Voor de buitengewone pensioenen wordt een wetswijziging voorbereid om de pensioenbedragen sneller aan de loonstijgingen te kunnen aanpassen. DEN HAAG Minister Beernink (Binnenlandse Zaken) heeft de Tweede Kamer meegedeeld, dat het ontwerp van wet tot opheffing van de gemeen ten Ambt-Delden en Stad-Delden en de vorming van een nieuwe gemeente Del den is ingetrokken. Bij de Kamer zal binnenkort worden ingediend een nieuw wetsontwerp tot een beperkte wijziging van de gemeen tegrens tussen beide gemeenten. Rede nen voor de intrekking van het wets ontwerp zijn niet aan de Kamer mee gedeeld. J UTRECHT Op de r-k begraaf plaats aan de Prinsesselaan in Utrecht is gistermiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer A. C. de Bruijn, de vorige week op 81-jarige leef tijd overleden oud-minister voor publie- rechtelijke bedrijfsorganisatie, die ge durende een kwart eeuw voorzitter was van de voormalige KAB. Aan de teraarde bestelling in Utrecht ging een uitvaartdienst vooraf in de kapel van huize St. Willibrordus in Wassenaar, het bejaardenhuis waar de heer De Bruijn het laatste jaar van zijn leven verbleef. De kist was bedekt met een enkel bloemstuk van de familie en de onder scheidingen die de heer De Bruijn in zijn lange loopbaan werden verleend. Tot de belangstellenden behoorden prof. dr. Beel, vice-president van de Raad van State, prof. drs. De Pous, voorzitter van de Sociaal-Economische Raad, de heer A. de Boon, vice-voor- zitter van het NW, de heer J. van Eibergen, voorzitter van het CNV, mr. H. van Doom, voorzitter van de KRO, de heer J. A. Middelhuis, oud-voorzitter van het NKV en nagenoeg het voltallige verbondsbestuur van het NKV onder leiding van voorzitter J. Mertens. De Minister en Staatssecretaris van Socia le Zaken en Volksgezondheid zonden een bloemstuk. AMSTERDAM Prins Bernhard heeft gisteren de nieuwe Mobil-raffinaderij offi cieel in werking gestéld door aan een wiel te draaien, dat de verlichting in de ma quette van het bedrijf verzorgde. Rechts van de prins staat algemeen directeur van Mobil, A. C. Brightman. Een korte demonstratie van leden van de Federatie van Jongerengroepen van de Partij van de Arbeid, Socialistische Jeugd en P.S.P., onder leiding van het gemeente raadslid mej. S. Boerlage (PSP) heeft de politie onmogelijk gemaakt door de de monstranten weg te voeren naar het bureau Admiraal de Ruyterweg. Onder palitie-escorte mochten deze leden aanvankelijk het terrein van Mobil Oil betreden maar daar werden ze op verzoek van Mobil door andere politiefunctiona rissen op hardhandige wijze weer ver wijderd, o.a. met gebruik van honden. Door twee leden zullen wegens mishan deling klachten worden ingediend tegen de functionaris die de mishandeling in beide gevallen heeft begaan. ADVERTENTIE wrnmm. wiwlSm versterkte werking Dat kan eindeloos pijn doen in botten en spieren, die reumatischepijn.Ukünt die pijn bestrijden. Zet een flaconTogal bij uw bord. Neem bij iedere maaltijd twee tabletten. Hiermee bestrijdtu reu matische pijn. De Togal-fabriek bracht een combinatie van belangrijke be standdelen in één tablet bijeen. Deze middelen versterken eikaars werking. Vandaar dat Togal snel en langdurig werkt. Die langdurige werking is spe ciaal bel angrijk. Togal helpt ook bij ver- koudheid, griep, migraine en hoofdpijn. TOGAL 1.00-2.50-8 88 ADVERTENTIE 1667 MICHIEL DE RUYTER MAAKT TOCHT NAAR CHATHAM. GEHEIM WAPEN: HARTVERSTERKERTJE ACHTER DE HAND: "VLEK". Wel wis en waarachtig was in die tijd "Vlek'' er al. Van 1550 af wordt "Vlek" volgens hetzelfde oude recept uitzuiver graan gestookt. Ook die extra zachte Jonge jenever "Vlekje". De goedkoopste van alle merkjenevers. 10.25 per liter. ANNO 1550 UTRECHT Een in Nederland ver blijvende groep strijders uit Ceram Is opgestaan tegen de eveneens in ons land gevestigde leiding van de Repu bliek Zuid-Molukken (R.M.S.). De groep, die zich de militaire mis sie van de R.M.S. noemt, is ontevre den met het beleid van de leiding. Er wordt te veel gepraat en te weinig ge daan, vindt zij. De commandant van de missie, luitenant-kolonel Tamaela, is de vorige week naar de Verenigde Staten gereisd, om de mogelijkheden tot aanzienlijke activering van de strijd voor een onafhankelijke republiek te onderzoeken. De missie vindt ook dat de Stichting Door de Eeuwen Trouw te veel invloed heeft op de leiding van de R.M.S. „Wij willen gaarne adviezen aanhoren, maar wij zullen zelf de beslissingen nemen. Het gaat om de zaak van de R.M.S., niet om een Nederlandse zaak", zei ons een van de woordvoerders van de groep. De leden van de missie nemen het de in Nederland gevestigde leiding van de R.M.S. kwalijk dat zij nimmer bij het beleid zijn betrokken. Zij beschou wen zich als de enigen in Nederland, die de strijd op Ceram actief hebben meegemaakt. De andere volgelingen van de R.M.S. zijn in 1951 rechtstreeks van Java naar Nederland overgebracht. De missie is gevormd uit de vier mi litaire missies en delegaties, die tussen 1951 en 1962 uit de Zuid-Molukken naar Nieuw-Guinea zijn vertrokken voor het onderhouden van contacten met de bui tenwereld. Kort voor de overdracht van Nederlands Nieuw-Guinea aan de Uno werden zij naar Nederland overgebracht. De groep bestaat uit dertig man. De leden hebben de laatste tijd inten sief contact gehad met Ambonezen in Nederlandse woonoorden en woonwij ken om steun te zoeken voor hun opvat tingen over een actievere strijd voor een onafhankelijk vaderland. DEN HAAG De brand, die zater dag in het oude BPM-gebouw aan de Carel van Bylandtlaan in Den Haag in de computerkelder woedde, heeft naar thans blijkt een schade van circa f 15 miljoen veroorzaken. Verloren gingen een hoeveelheid computerbanden, drie IBM-computen en een Univac-toestel, een zgn. termi nal. UTRECHT Het secretariaat van het aartsbisdom deelt mee, dat kardi- naar Alfrink niet officieel op de hoog te is van het feit, dat de congregatie voor het geloof een onderzoek wil in stellen naar de theologie van prof. dr. mag. E. Schillebeeckx O.P., zoals in Le Monde van 24 september 1968 wordt bericht. Naar inmiddels bekend is geworden, blijkt prof. Schillebeeckx evenmin of ficieel op de hoogte van een dergelijk voornemen. Kardinaal Alfrink heeft het vermoeden dat genoemd bericht niet geheel uit de lucht gegrepen is en neemt aan dat een officieel onderzoek voor Prof. Schillebeeckx gunstig zal uitvallen. Prof. Schillebeeckx zelf heeft gister avond voor de KRO-rubriek „Echo" verklaard officieel nog niets te weten van een proces dat in Rome tegen hem zou worden voorbereid. Langs niet of ficiële weg had hij er wel van verno men, met name ook dat de Duitse theoloog Karl Rahner Sj. belast was met het onderzoek van zijn geschrif ten. Hierover was hij verheugd, want. aldus pater Schillebeeckx „Karl Rahner kent myn werk en wij denken in dezelfde richting". Hij was er ook wel van op de hoog te, dat er in Rome iets broedde, want via zijn generaal overste had hij ver nomen, dat bij kardinaal Cicognani verschillende brieven met klachten In het Franse blad Le Monde van 24 september verscheen het volgende: „Vandaag werd vernomen dat de congregatie voor de doctrine van het geloof (het vroegere heilige officie) zonder het medeweten van de belanghebbende party, begonnen is met een soort van proces wegens de verdenking van kette rij tegen pater E. Schillebeeckx, in wie kardinaal Alfrink al vele jaren het grootste vertrouwen heeft en die wordt beschouwd als de theoloog van het Nederlandse episcopaat. Enkele dagen voor de publikatie van de encycliek ontving pater Schille beeckx bezoek van de pro-nuntion van Den Haag. Deze deelde hem mee dat er een groot dossier van aanklachten tegen hem bestond in Rome en dat h(j in een slechte positie verkeerde. Als de priester zich echter gunstig zou uitlaten over de encycliek, zo liet de pro-nuntion doorschemeren, dan kon hjj zich rehabiliteren. Pater Schillebeeckx hield zijn antwoord voor zich totdat h(j Humanae Vitae had gelezen. Toen hij enkele weken later in Spanje pater Karl Rahner ontmoette, vertel de deze hem tot z(jn grote verrassing dat hij door de congregatie voor de doctrine van het geloof was benoemd als verdediger in het proces. ADVERTENTIE over hem waren binnengekomen, o.m. van de nuntius in de Ver. Staten en van enkele bisschoppen daar. Aanlei ding tot die klachten waren de grote redevoeringen, welke prof. Schille beeckx daar voor enkele universiteiten gehouden heeft in het najaar van 1967. Prof. Schillebeeckx gaf als zijn me ning dat een eventueel proces zijn theologisch denken niet zou beïnvloe den. „Hier wordt een louter Romeinse theologie tegenover een andere theolo gie gesteld. Rome mag rustig zijn ei gen theologie verdedigen tegenover mijn theologie". Wat hij wel kwetsend vond was het feit, dat „je de hele dag theologie studeert en voor de kerk werkt, en dat men je tenslotte ver denkt van ketterijen en een proces schijnt aan te spannen, waarvan je niets afweet". Prof. Schillebeeckx bevestigde dat de pro-nuntius in Den Haag hem had bezocht en hem had verzocht de ency cliek over de geboorteregeling op maandag 29 juli voor de televisie te presenteren aan de Nederlandse katho lieken, overigens zonder enig commen taar op de inhoud. De nuntius had hem toen te kennen gegeven aldus prof Schillebeeckx dat dit zijn naam in Rome ten goede zou komen. Een proces kwam toen niet ter sprake. pp de vraag waarom hij tot dusver geen commentaar op de encycliek had gegeven, antwoordde prof. Schille beeckx, dat hij zich gezien het proces in Rome tegen hem liever wat op de achtergrond wilde blijven. Het deed prof. Schillebeeckx wel goed dat kardinaal Alfrink zich geheel achter hem heeft geschaard. Het KNP verneemt nog uit Rome, dat Pater Schillebeeckx en zijn Franse confrater Chenu een verbod hebben ge kregen te spreken op het theologencon- gres, dat de Dominicanen in maart 1969 in Duitsland zullen houden over het thema van de moraaltheologie van de H. Thoma in het licht van Vatica- num 2. Dit besluit is aan pater Schille beeckx meegedeeld door de assistent- generaal der orde. Tegen dit besluit heeft prof. dr. W. van der Marck O. P. geprotesteerd mede namens de andere Dominicanen van het studiehuis Albertinum. Dit protest van pater Van der Marck heeft grote opschudding verwekt op het ge neraal kapittel der orde, dat op het ogenblik in Chicago in de Verenigde Staten wordt gehouden, aldus het KNP. VARDO (Noorwegen) In de noor delijke gebieden van Noorwegen is de winter ingevallen. In het district Vardö in het oosten van Finnmarken ligt op zeepeil een meter sneeuw. De kinderen halen hun sleetjes te voorschijn. Sommige wegen in het district drei gen door sneeuwmassa's onberijdbaar te worden. ADVERTENTIE VERWARMINGS- EN STOOKTECHNISCH BEDRIJF N.V. APELDOORN Kanaalpad 1, Tal. (05760) 13879 Vestigingen te Beverwijk en Bussum

De Vallei | 1968 | | pagina 15