Misschien is uw huurman een liefhebber van een zeer licht sigaartje... ...en is uw beste vriend een typii kardkterroker... ...uzelf daarentegen houdt van een licht sigaartje zondermeer... L.. rMJÊ. S dè makers van kleine sigaren. Defensie" toonde voor Zweeds vliegtuig veel belangstelling BRUIDSHUIS „LA MODE" V A.s. bruidie mooi blijvend geschenk Leersum Philippijnen en Maleisië tegen geweld Poolse schrijvers tegen bezetting Ahrend-groep naar Indonesië Senator Boetes buiten vervolging gesteld Senoritas 18 cent Panatella 21 cent Domino 17 cent Sprint 8 cent Historla 22 cent Mignon 19 cent Naturel 22 cent Furore 20 cent Sobrino 16 cent Passage 18 cent Daarom hebben wij nu precies twaalf verschillende kleine sigaren gemaakt In alle drie de sigarensmaken, met al de varianten inzeer licht, [icht en karakter. Tenslotte zijn we niet voor niets de specialisten in kleine sigaren. Maar om het u nog makkelijker te maken en uw buurman ook als ie op visite komt, hebben we van elk twee In een Keuzedoos gedaan (en drie van Sprint, omdat ze zo lekker klein zijn). Op die manier kan iedereen z'n eigen sigaartje uitzoeken, 't sigaar tje dat hij 't lekkerste vindt. 't Sigaartje dat hij blijft roken. Vanaf heden ontvangt U bij aankoop van een japon een Pagina 14 DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1968 Vertrokken: Mevr. M. A. Overduin- Groenewegen, Pr. Bernhardlaan 9 naar Voorschoten; Mevr. G. C. van Riems- dijk-Agelink, M. C. Verloopweg 52 naar Ede; dhr. M. van Eem, Heulweg 4 naar Woudenberg; dhr. H. Waverijn, Lom boklaan 20 naar Mariekerke; dhr. L. C. Smit Dijuzentkunst, Hoogstraat 8 naar Zeist; Mej. M. A. Haffner, Planters laan 33 naar Ede; Mej. J. C. M. Slager, Hoogstraat 8 naar IJsselstein; Mevr. A. v.d. Voet-Neven, Planterslaan 24 naar Rhenen; Mevr. M. K. M. van Dijk-v.d. Voet, Planterslaan 24 naar Rhenen; dhr. I. Ju, Rijksstraatweg 97 naar Ameron gen; fam. J. J. Gerritsen, Rijksstraatweg 130 naar Amerongen; Fam. G. Dompe ling, Middelweg 44 naar Amerongen; Faim. L. van Gemert, Rijksstraatweg 214 naar Zandvoort; dhr. E. J. Overgaauw, Rijksstraatweg 60 naar Utrecht. Vestigingen: Mej. G. Kostelijk, Hoog straat 8 uit Hilversum; mej. J .H. van Rijswijk, Roekenes 14 uit Zeist; mej. M. Mulder, Hoogdstraat 8 uit Utrecht; mej. A. C. Hollander, Hoogstraat 8 uit Amersfoort; dhr. W. Wisse, Rijksstraat weg 37 uit Leiden; mej. J. M. Nelle- stein, Planterslaan 33 uit Doorn; dhr. W. T. Merkens, Rijksstraatweg 213 uit Wageningen; mej. G. J. H. van der Klift Hoogstraat 8 uit Rhenen; mej. N. Brous, Hoogstraat 8 uit 's-Gravenhage; mevr. J. Kluvers-van Soest, Schermlaan 6 uit Amerongen; dhr. H. Bruggink, Broek- weg 5 uit Meppel; mej. C. van Barne- veld, Hoogstraat 8 uit Amerongen; mej. G. Feenstra, Hoogstr. 8 uit Hendrik Ido Ambacht; mej. D. Freeth, Hoogstr. 8 uit Utrecht; mej. M. W. Postma, Hoogstr. 8 uit 's-Hertogenboschmej. J. L. A. van der Sterren, Hoogstr. 8 uit Utrecht; mej. C. M. van der Vegt, Hoogstr. 8 uit Harderwijk; mej. M. J. G. Vette, Hoog straat 8 uit Middelburg; mej. J. P. M. Voorwald, Hoogstr. 8 uit Schiedam; mej. M. E. M. de Wit, Hoogstr. 8 uit Maarn; mej. L. M. Herkelman, Hoogstr. 8 uit 's-Gravenhage; mej. A. J. M. van Schip Hoogstr. 8 uit Amersfoort; Fam .W. G. Timmer, Darthuizerweg 2 uit Utrecht; fam. H. Krabbe, Pr. Bernhardlaan 9 uit Denekamp; dhr. D. Visser, Hoogstr. 8 uit Tilburg; dhr. H. R. Th. Huisman, Lomboklaan 14 uit Bemmel; fam. G. de Man, Burg. van de Boschlaan 1 a uit Scherpenzeelfam. J. H. Nijhuis, De Perken 10 uit Duitsland; dhr. J. van der Hel, Scherpenzeelseweg 48 uit Venuzue- la; mevr. J. van Amerongen .Vermeu len, Mr. Bosweg 6 uit Drievergen L w f. J f™ i "i i f Pari 15 cent MANILLA De Philippijnen zijn be reid om een niet-aanvalsverdrag te slui ten met de Maleise Frederatie. Omge keerd is de Federatie bereid een derge lijk verdrag met de Philippijnen te sluiten. De twee landen zijn in een conflict ge wikkeld over het bezit van Sabah, een deel van Nrd.-Borneo, dat door de Phi lippijnen wordt opgeëist hoewel het een deel van de Maleise federatie is. De regering an de Philippijnen had al eerder verklaard dat zij niet van plan was haar aanspraken met wapenge weld te onderstenen. BELGRADO De Poolse auteur Jerzy Andrejefski (De geverfde vo gel) heeft in een open brief aan Eduard Goldsticker, de liberale presi dent van de Tsjechoslowaakse schrij versbond, uiting gegeven aan zijn ont stemming over de door de Russen ge leide invasie van Tsjecho-Slowakije. De brief werd door Andrejefski ge zonden aan het communistische dag blad Borba in Belgrado met een ver zoek om publikatie. Andrejefski gaf in de brief uitdruk king aan „zijn diepste solidariteit... van de kant van een Poolse schrijver, die zijn eigen gedachten en gevoelens openbaar maakt, maar ook gelooft dat hij de steun zal krijgen van een over weldigende meerderheid van Poolse schrijvers voor wie de woorden waarheid, liefde, trouw, hoop, vader landsliefde en vooruitgang, niet dood zijn, en niet zijn veranderd in een zwa re steen". „Hoewel beroofd van vrije menings uiting in eigen land, waren wij met u in de dagen van uw creatieve pogin gen", zo schreef Andrejefski in een duidelijke referentie aan de liberalisa tie door de Tsjechoslowaakse leiders voor de invasie. Goldsticker zou bij de Russische au toriteiten uit de gratie zijn, en op het ogenblik niet in Tsjecho-Slowakije zijn. AMSTERDAM Van Ommeren staat op het ogenblik in het middelpunt van de belangstelling. Gisteren werd er na beurs nog druk gehandeld in de aande len die de laatste dagen al sterk in koers zijn gestegen. Van bepaalde zijde worden alle stuk ken gekocht die er maar te krijgen zijn, wat gisteren na de officiële beurs nog een grote omzet voor het fonds oplever de. De beurs houdt dan ook ernstig re kening met een fusie. DEN HAAG De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, de minister van Defensie, de heer W. den Toom, de staatssecretaris van Defensie (Kon. Luchtmacht), de heer'A. E. M. Duynstee, de chef van de luchtmachtstaf, luitenant-generaal A. B. Wolff, en de nagenoeg voltallige staf hebben gisteren tegen het einde van de middag op de vliegbasis Ypenburg demonstraties bij gewoond van twee typen militaire vliegtuigen van Zweeds ontwerp en makeljj. Het is, voor zover bekend, nog niet eerder voorgekomen na de Tweede Wereldoorlog dat van de kant van een Nederlands kabinet een zo grote be langstelling aan de dag is gelegd voor het voorvliegen van vliegtuigen. De invlieger van de Saab-fabrieken vloog eerst de supersone „Draken" voor, daarbij overvloedig gebruikma kend van de nabrander, waarmee de Britse Rolls-Royce „Avon"-straalmotor is uitgerust. Daarna liet hij zien waar toe de twee-motorige tweepersoons les- en aanvalsmachine 105-XT in staat is. De bedoeling van het voorvliegen van deze twee typen vliegtuigen is, naar mag worden aangenomen, niet geweest toestellen van deze soorten aan Neder land te verkopen. Immers er zijn 105 Northrop NF-5 straaljagers voor 'n be drag van 601 min gulden besteld ter vervanging van de F-84-F en T-33- vliegtuigen. De Starfighters waarover de luchtmacht beschikt zullen tot onge veer de periode 1975-1977 in dienst moe ten blijven. Over de opvolging van de Starfighter is, voornamelijk op initiatief van luite nant-generaal A. B. Wolff, met de chefs van de luchtmachtstaven van de bonds republiek Duitsland, van België, Ialië, Gr.-Brittannië en Canada een studie groep gevormd die moest nagaan aan welke eisen een Starfighter-opvolger zou moeten voldoen. Wellicht is het de bedoeling van de AMSTERDAM De Ahrend Groep gaat zijn belangen tot Indonesië uitbrei den. Van de Indonesische regering is een vergunning gekregen tot oprichting van een aparte vennootschap, Ahrend Indonesia. Deze heeft kantoren in Ban dung en Djakarta. De onderneming zal zich aanvankelijk vooral bezighouden met dienstverlening, reparatie en onder houd van precisie-instrumenten. Tot directeuren zijn benoemd de he ren W. J. van Gent en W. C. Sellier, die al vele jaren aan dochterondernemingen van de Ahrend Groep zijn verbonden. Zij wonen al in Indonesië. Zweedse fabriek geweest met deze eer ste demonstratie die ze ooit in ons land heeft gehouden met militaire vliegtui gen, te laten zien waartoe de Zweedse vliegtuigbouw in staat is en de aan dacht te vestigen op haar nieuwste pro- dukt, de Viggen, die een rol zou kunnen spelen in de Westeuropese luchtmachten van na 1975. De Viggen is een eenmotorige super sone jager, die slechts een 500 meter nodig heeft voor start en landing. De Zweedse luchtmacht heeft er 175 van besteld. De Viggen kan in geval van oorlog gebruik maken van verkeerswe gen als landingsbaan. De Viggen heeft onder meer daartoe twee van elkaar gescheiden driehoekige vleugels. AMSTERDAM De raadkamer van de Alkmaarse rechtbank heeft het pa cifistische Eerste-Kamerlid Otto M. Boetes uit Heiloo buiten vervolging gesteld. Aan hem was belediging van een bevriend staatshoofd president Johnson ten laste gelegd. De offi cier van justitie, jhr. mr. A. Reigers man, is van deze beschikking in beroep gegaan bij het Amsterdamse gerechts hof. De heer Boetes zei dat de raadkamer van de Alkmaarse rechtbank de be schikking had over literatuur uit Ame rika waaruit zou zijn gebleken dat de term „Johnson oorlogsmisdadiger" daar niet als een belediging wordt be schouwd. In het huis van senator Boetes wa ren in maart twee pamfletten in beslag genomen met de tekst: „Volgens de normen van Neurenberg en Tokio zijn Johnson en zijn naaste medewerkers oorlogsmisdadigers". De heer Boete® heeft indertijd zo'n pamflet in de Eer ste Kamer aangeboden aan minister Veringa. de mooiste HERFST- en WINTERJAPONNEN zijn aangekomen Komt U eens kijken als U trouwplannen hebt. TULES - SLUIERS - KAPJES enz. KEUZE UIT MEER DAN 150 JAPONNEN LEUKE JAPONNEN vanaf 100,- Ook voor bruidsmeisjes grote keus in JURKJES en DOOPJURKEN Hoofdstraat 104 - Veenendaal - Tel. I 1533 Die broodschaal krijgt u voor M.50 en 70 Pasteurmerken. Die boter- vloot voor f 3.50 en 70 Pasteurmerken. Die 2 vleesschaaltjes voor maar f 2.75 en 70 Pasteurmerken. Zo kunt u héél voordelig uw thee- en ontbijtservies compleet maken (want er zijn al kop en schotels, theepot, melkkan, suikerpot en ontbijt bordjes I). En wat hebt u die Pasteurmerken (kwaliteitsgarantie!) snel bij elkaar... U vindt ze op alle Remia- produktenmargarine, sla- en fritessaus, Loka koffie. Dusvraag uw leverancier om Remia. Remia Margarinefabrieken N V. - Den Dolder

De Vallei | 1968 | | pagina 14