„RHENENSE MARKT NIET VERPLAATSEN" Mogelijk toch proef op het Koningshof VALLEI? Belt 10550 11079 Jeugdige automobilisten bezorgen bewoners van Rhenen's binnenstad last Burgemeester D. J. Pott groot voorstander van gemeentelijke herindeling Herstel stormschaden eist krediet van f 10.000,- Komend OBK-solistenconcours is voor beide dagen volgeboekt Veiling Septer Tiel B. en W. contra advies verkeersconnnissie Woonforensen belast i ni» in Leersum gehandhaafd Baldadigheid verstoorde feestvreugde SGP en Chr. Arb. Partij tegen sportcomplex Zwembad is niet haalbaar Trekvogels gaan overwinteren DESKUNDIGE JURERING Feest in Rhenen om jonge prins Stopverbod Proef Raad struikelde over centrale antenne UW B. en W. willen maatregelen BURGERLIJKE STAND RHENEN DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1968 RHENEN Toen in augustus een aantal bewoners van het Fred. v. d. Paltshof bij de gemeenteraad klaagde over de onhoudbare situatie rond de wekelijkse warenmarkt die elke don derdag op het Fred. v. d. Paltshof wordt gehouden, met name voor wat betreft de onveilige verkeerssituatie in de binnenstad tijdens de markturen, werd besloten de verkeerscommissie in te schakelen en deze instantie om ad vies te geven. Thans blijkt, dat deze commissie van mening is en blijft ,dat uit verkeerstechnisch oogpunt ver plaatsing van de warenmarkt naar het iets zuidelijker gelegen Koningshof de enige juiste en afdoende oplossing biedt! In een aan de raad uitgebracht pre advies omtrent deze zaak stellen B. en W. daar lijnrecht tegenover, dat wan neer het advies van de verkeerscom missie wordt opgevolgd, de markt daardoor belangrijk wordt ingekrom pen. „Wat in vele jaren tot een goed lopende markt is opgebouwd, dient naar onze mening niet door een rigou reuze maatregel te worden afgebro ken", aldus het college, dat eraan her innert, dat ook de centrale vereniging voor de ambulante handel van mening ls, dat verplaatsing van de waren markt de instandhouding van de markt ernstig in gevaar zal brengen. „De verkeerscommissie kan zich ons standpunt indenken", zo gaan B. en W. verder, „en heeft daarom ge zocht naar een maatregel die de plaats van de markt op het Fred v.d. Paltsihof niet in gevaar brengt. De commissie heeft zich bij de vraag naar een juiste oplossing laten leiden door de gedachte, dat het ver keer in de benedenstad niet volledig mag worden stilgelegd en dat aan de brandweer en eventueel een zieken auto voldoende ruimte en mogelijkheid moet worden geboden om uit te rukken of patiënten op te halen voor vervoer naar een ziekenhuis. „Wij hebben reeds maatregelen ge nomen, dat de kramen zodanig worden geplaatst, dat de aanwonenden aan het Fred. v.d. Paltshof daar zo weinig mogelijk hinder van ondervinden en dat de daar gelegen winkels zo goed mogelijk bereikbaar blijven." B. en W. menen, dat hierdoor een belang rijk dgel van de klachten wordt opge vangen. Op advies van de verkeerscommis- ■le stellen B. en W. nu voor om gedu rende de markttyd een stopverbod in te voeren voor de volgende straten in het aan het Fred. v. d. Paltshof gren zende deel van de benedenstad: Gast huisstraat, Koningstraat tussen Gast huisstraat en Fred. v.d. Paltshof, Kerkstraat, Kerkplein ten noorden van straal tussen Fred. v.d. Paltshof en Markt. Hierdoor meent het college te berei ken dat de brandweer in alle richtin gen zonder belemmeringen kan uitruk ken. Alhoewel B. en W. niet ontken nen, dat een stopverbod voor deze we gen voor sommigen ongerief zal mee brengen, menen zij dat het uit een oog punt van verkeersveiligheid en alge meen belang noodzakelijk is tot de door de verkearscommissie voorge stelde maatregelen over te gaan. In het rekest werd ook aandacht ge vraagd voor een andere plaatsing van de groentehandelaren. Men wilde die liever onder en achter de poort boven de Kruisstraat zien. Dit levert echter bij de marktkooplieden zoveel bezwa ren op, dat het volgens B. en W. prak tisch ondoenlijk is in deze richting Het poortje op het Fred van de Paltshof, dat in het rapport van de verkeerscom- I missie ook een rol speelt. meer plaatsruimte te creëren. Aan de politie is verzocht zoveel mo gelijk controle uit te oefenen op de ge troffen en nog te treffen verkeers maatregelen. Er zal verder worden nagegaan of het mogelijk is voor het parkeren ver wijzingsborden te plaatsen. Het instel len van eenrichtingsverkeer in Ko ningstraat en Gasthuisstraat komt B. en W. niet noodzakelijk voor. Beide straten, hoewel niet breed, bieden vol gens het college voldoende ruimte voor het passeren van normale motor voertuigen. Door het instellen van een stopverbod wordt het bezoek van au to's van grotere afmetingen aan deze straten automatisch beperkt. Aan het slot van het betreffende stuk. dat dinsdagavond in de raad zal worden behandeld, delen B. en W. nog mede. dat de verkeerscommissie heeft geadviseerd volgend" jaar in de maan den juli en augustus bij wijze van proef de markt te verplaatsen naar het Koningshof. Lukt het experiment niet dan kan men altijd nog naar het C7 LEERSUM De gemeenteraad van Leersum vergaderde gisteravond rond een oranjeboompje, terwijl burgemeester, wethouders en raadsleden in de pauze een beschuit met muisjes opknabbelden. Dit alles ter gelegenheid van de geboorte van het prinsje op Drakensteyn gistermorgen. Behalve koffie drinken en beschuiten eten nam de raad gisteravond ook nog een aantal besluiten. Zo besloot men akkoord te gaan met een contract inzake de exploitatie van het centraal antenne- systeem van Bouwstroom I (de Koningin Wilhclminalaan en omgeving). De raad ging echter pas met het contract akkoord, nadat er een verandering in was aan gebracht. B. en W. stelden voor met de particu liere eigenaren van de betreffende wo ningen een overeenkomst aan te gaan inzake de exploitatie van de antenne. Bij de bouw -betaalden zij al een even redig gedeelte van de aanlegkosten van de centrale antenne. Voor de exploita tie zouden ze nu nog f 12,per jaar moeten betalen. De raad struikelde ech ter over het punt. dat ook de niet-tele- visiebezitters in deze kosten moesten bijdragen en wel f 6,per jaar. De heer H. Slijkhuis (VVD) protes teerde als eerste: „Ik vind het onbillijk, dat mensen die misschien om principië le redenen geen t.v. willen wel huur moeten betalen voor de antenne". Ook andere raadsleden sloten zich hierbij aan. De heer J. F. Benink (WD) kwam tenslotte met een oplossing. De redactie van het punt van de betreffende f 6, werd veranderd in: „Van degene die in zijn pand geen televisie- en'of radiotoe stel heeft wordt geen bijdrage gehe ven". Hierbij ging de heer Benink er van uit, dat iedereen wel een radio be zit. Wel werd nog naar voren gebracht, dat men voor een radio geen antenne nodig had, maar dit kon de raad er niet van weerhouden het gewjzigde voorstel aan te nemen. Men besteedde uitgebreid aandacht aan de voortzetting van de woonforen- senbelasting. Volgens B. en W. was de financiële positie van de gemeente zoda nig, dat continuering van deze belasting voor 1968 en volgende jaren gewenst is. Onder het begrip ..woning" vallen ook al of niet verplaatsbare caravans en zo merhuisjes. Daarom moest volgens het college van toeristen, die in Leersum hun caravan plaatsen ook belasting worden geheven. Dr. J. C. Dell (Leer- Sum's Belang) vond dit niet verstandig voor een recreatiedorp als Leersum. Ook wethouder drs. A. G. W. Schapenk (CHU) hield in het oog dat men hier door de „kip met de gouden eieren wel eens kon slachten". De heer Benink zei van het college geen enkel steekhoudend motief te krij gen om met de belasting akkoord te gaan en vond, dat die f 4000,—, die de belastingen zouden opbrengen best er gens anders vandaag gehaald konden worden. Burgemeester mr. C. M. s' Ja cob - des Bouvrie was het met het laat ste eens, alleen zouden dan de Leersum- mers er zelf weer onder moeten lijden. Tenslotte besloot men de belastingen dan toch nog voor een jaar te heffen, alleen van de zomerhuisjes. Mocht blij ken, dat men inderdaad de toeristen hiermee wegjaagde, dan zou men vol gend jaar op een andere manier aan het geld zien te komen. Fred. v.d. Paltshof terugkeren. Het college zal zich nog nader bera den over de vraag of aan dit advies gevolg moet worden gegeven. Tot 17.30 uur u dan oven a.u.b. Van 17.30- 19.30 uur dan brtngan wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur OPHEUSDEN Vreugdevuren, ter ere van de geboorte van het Oranje- prinsje, hebben gisteravond in Op- heusden de politie, de brandweer en het gemeentepersoneel veel werk be zorgd. De vuren, die door de jeugd op verschillende plaatsen in het dorp werden ontstoken maakten ingrijpen noodzakelijk. Een groot gedeelte van het gemeentepersoneel moest zelfs worden opgeroepen om tenslotte de rommel op te ruimen. De gehele ver dere avond heerste er in Opheusden een wat onrustige stemming, maar tot verdere baldadigheden kwam het niet. RHENEN Ouwehands Dierenpark is een collectie vogels rijk, die normaal in de herfst naar warmere streken trekt om daar te overwinteren. Wanneer deze vogels in een dierentuin leven moeten er gedurende de winter onderdak voor worden gezocht. Dat gebeurde natuur lijk prompt, maar de woekering met de ruimte was er oorzaak van, dat de be zoekers van het dierenpark de vogels lange tijd niet meer te zien kregen. Ze zaten warmpjes in hun overwinterings- verblijven, die er niet op ingericht wa ren om er ook nog eens een kijkje te kunnen gaan nemen. Hierin komt nu verandering. Tussen het zeeleeuwenbassin en het mensapenhuis is de eerste schop in de grond gestoken om er een nieuw ge bouw te plaatsen, waar de trekvogels in al hun soorten kunnen worden onder gebracht en waar tevens de bezoekers in en uit kunnen lopen. In het kader de modernisering en het geriefelijker maken van Ouwehands Dierenpark voor de levende have, betekent dit straks weer een zeer belangrijke aanwinst. RHENEN Het zjjn nu eens niet de brommers, die de bewoners van het stadscentrum overlast bezorgen, maar jeugdige automobilisten. Een aantal bewo ners van de Herenstraat en omgeving hebben bü het gemeentebestuur klachten ingediend omtrent de overlast, die zy in de week-ends ondervinden van rondjes rijdende automobilisten. Een groot aantal jeugdige automobilisten zou op zater dag- en zondagavond met een grote snelheid steeds weer de route Muntstraat MolenstraatHerenstraat rijden. Afgezien van de overlast, die omwo nenden hiervan ondervinden zijn B. en W. van mening, dat de verkeersveilig heid in de stad .hierdoor ernstig wordt geschaad. Het is duidelijk, zo stelt het college in een voorstel aan de gemeen teraad, dat er maatregelen moeten wor den genomen. Elke keer als een auto mobilist het genoemde rondje rijdt, moet hij de druk bereden Herenstraat tweemaal oversteken. Teneinde paal en perk te stellen aan het gesignaleerde kwaad wordt aan de raad voorgesteld de Muntstraat in de weekeinden af te sluiten voor alle ver keer in beide richtingen, behalve voor voetgangers. Aan aanwonenden willen B. en W. ontheffing verlenen om de Muntstraat te kunnen blijven berijden gedurende de gesloten tijd. Heden, donderdag VEENENDAAL Verenigingsgebouw, 20.00 uur: USO- concert o.l.v. Paul Hupperts. Werken van Brahms, Ravel en Beethoven. NVV-gebouw, 20.00 uur: Algemene le denvergadering Wijkgemeenschap „De Engelenburg". RaadHtiis, 19.30 uur: Raadsvergadering. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur:. „Helga". Morgen, vrijdag VEENENDAAL Raadhuis, 16.30-18.00 uur: Afscheidsre ceptie wethouder C. N. van Kuyk. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Helga". OPHEUSDEN Burgemeester D. J. Pott van de gemeente Kesteren bleek gisteravond tijdens de raadsvergadering een groot voorstander van gemeen telijke herindeling. „Hoe eerder, des te beter", merkte de burgemeester op, terwijl hij onderstreepte, dat dit van groot belang voor de streek zou zijn. De mening van de heer Pott kwam tot uiting tijdens de behandeling van een vooTbereidingsbesluit voor het plaatselijke bestemmingsplan, dat over enkele maanden gereed zal komen. De heer L. van Eldik (BP) sprong tijdens de debat ten rond het bestemmingsplan-in-wording in de bres voor de agrariërs. Het BP- raadslid wilde graag weten of deze bevolkingsgroep aanspraak zou kunnen maken op schadevergoeding, wanneer zij bij uitvoering van het bestemmings plan zouden worden gedupeerd. Burgemeester Pott stelde de heer Van Eldik gerust en merkte op, dat dit zeer waarschijnlijk wel het geval zal zijn. De heer K. de Gier (PvdA) zag bij de behandeling van het voorbereidings- besluit de kans schoon om over zijn stokpaardje te beginnen. Volgens de PvdA-er zou de t gemeente moeten trachten een openluchtzwembad te realiseren, wanneer de aanleg van de Rivierenweg begint. „Voor de aanleg van wegen is zand nodig en dat zand moet uit de grond komen" was de sim pele redenering van de heer De Gier, die hiermee wilde aantonen, dat men met de graafwerkzaamheden voor een zwembad twee vliegen in een klap zou slaan. De burgemeester vaagde alle illusie van de PvdA-er onder tafel door op te merken, dat een openluchtzwembad voor de gemeente Kesteren geen haal bare kaart is. Bovendien is volgens de heer Pott een wet in voorbereiding, waardoor realisering van openlucht zwembaden alleen mogelijk zal zijn in regionaal verband. Wethouder J. den Hartog zei, dat de gemeente ook fi nancieel niet in staat is om een zwem bad te laten aanleggen. De wethouder was er wel voorstander van om de plassen, die zullen ontstaan tengevolge van de zandwinning voor de Rivieren- weg. te bestemmen voor recreatiedoel einden. Volgens de AR-wethouder is het dafi wel noodzakelijk, dat men de plaatsen, waar zand afgegraven mag worden, van tevoren bepaalt in de meest geschikte omgeving voor recre atie. De heer H. Remmelink (Gem. Bel.) was van mening, dat de gemeen te eerst maar eens moest trachten de plannen voor het overdekte instructie- bad te realiseren, voordat men aan iets anders zou gaan denken. Het voorstel van burgemeester en wethouders om een ontwerp te laten vervaardigen voor een sportcomplex in Opheusden werd door de raadsleden van de SGP en de Christelijke Arbei ders Partij beslist niet met applaus ontvangen. „Wij zijn tegen sport op K. DE GIER (P.v.d.A.) zwembad zondag", liet de SGP-fractieleider C. H. Jansen Schuiling nog eens ten over vloede weten. Ondanks pogingen van burgemeester Pott om de SGP-ers te overtuigen, dat sport op zondag be slist niet aan de orde was, maar dat hierover zou kunnen worden gespro ken, wanneer het gebruik van het com plex in behandeling komt, bleef de vier man sterke SGP-fractie, gesteund door de heer J. van Appeldoorn (Chr. Arb. Partij), tegen. Het voorstel om een krediet van f 3000,- beschikbaar te stellen voor het ontwerpen van een schetsplan van het sportcomplex werd tenslotte met acht stemmen voor en vijf tegen aangenomen. Ter gelegenheid van de geboorte van het prinsje kwam de fles na af loop van de vergadering op de (raads)- tafel. Broederlijk dronkén de raadsle den van de Oranjebitter,- terwijl poli tiek langzamerhand een vreemd woord voor hen werd... PLUIM VEEMARKT BARNEVELD Aanvoer ca. 15000 stuks, handel traag. Prijzen in guldens per kg: slachtkippen wit en zwart 1,10 1,25; gekruisd en rood 1,401,50; slacht- kuikens 1,551,65. RHENEN De enorme wolkbreuk die de gemeente Rhenen enkele weken ge leden heeft geteisterd heeft voor meer dan f 10.000,schade aangericht. Dit blijkt uit een begrotingswijziging die burgemeester en wethouders bij de gemeenteraad gaan indienen en waarbij het benodigde krediet wordt gevraagd om de nodige voorzieningen te treffen teneinde in de toekomst van wateroverlast gevrijwaard te zijn en uiteraard om de toegebrachte schade te kunnen herstellen. Allereerst moet achter het gemeente huis herstelwerk worden verricht. Daar sloegen grote stukken muur weg, met als gevolg daarvan dat de kelders onder het gemeentehuis en de bodewoning blank kwamen te staan. Ook de nieuwe afde lingen van de secretarie liepen schade op. De tuinmuur zal moeten worden ver plaatst, de stoep achter het gemeente huis moet worden verhoogd en de cen trale verwarmingsinstallatie, waarvan de apparatuur zich in de kelder onder het gemeentehuis bevindt, zal hersteld- móeten worden. Met deze werken zal f 3200,gemoeid zijn. Ook op allerlei andere plaatsen in de gemeente Rhenen hadden de bewoners te kampen met wateroverlast. Er werd ook daar veel schade veroorzaakt. De navolgende voorzieningen willen B. en W. gaan aanbrengen: ophoging van de uitmonding K. E. Plantsoen op Molen straat; uitmonding Eikenlaan op Julia- nastraat; uitmonding Houweg op de Rijksstraatweg; uitmonding Kastanje laan op de Grebbeweg; inrit Merkestein aan de Woudweg; bij de winkel van de heer van de Garde aan de Herenstraat. Met deze voorzieningen zal f 5148,ge moeid zijn. RHENEN Voor het solistencon cours, dat 5 en 12 oktober in het „Ei gen Gebouw" wordt georganiseerd door de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" hebben zich nu al zoveel deel nemers aangemeld, dat beide dagen vol geboekt zijn. Het concours wordt georganiseerd met het doel de studiezin der amateur- musici te stimuleren om zodoende het spelpeil op hoger niveau te brengen. De verschillende harmonie- en fanfarege zelschappen, waaruit de meeste deelne mers afkomstig zijn, plukken hiervan de vruchten. Bij OBK vindt men het verheugend, dat op het komende concours naast, deelne mers uit de gelederen van de Algemene Unie van Muziekverenigingen, ook mu zikanten van de drie andere officieel er kende organisaties in Nederland deelne men. Ook hier begint samenwerking steeds verder door te breken. Naar wij vernemen zijn vooral de ho ge afdelingen goed bezet, zodat er voor muziekliefhebbers veel te genieten zal zijn. De entreeprijs is door „OBK" bij zonder laag gehouden en bedraagt slechts f 1,— per dag. In de jury zitten twee toonkunste naars en wel de heren Joh. Pala en S. J. Botter. De pianobegeleiding zal wor den verzorgd door mevrouw Juul Rinia van Nauta-Kreulen, hoewel er ook solis ten zijn die een eigen begeleider mee brengen. Burgemeester jhr. mr. L. Bosch rid der van Rosenthal zal de eerste con coursdag officieel openen, terwijl op de tweede dag deze taak zal worden ver richt door de beschermheer van „OBK" en wethouder van onderwijs en culture le zaken in de gemeenten Rhenen, mr. J. Deen. Het aanvangsuur is voor beide dagen gesteld op tien uur s ochtends. Ook dienen nog voorzieningen te wor de getroffen aan de overstortsloot langs de provinciale weg 21, waar op twee plaatsen dammen met duikers zijn weg gespoeld. Deze kosten komen op f 1750,—. RHENEN De geboorte van het nieuwe prinsje werd gisterochtend in de Grebbestad bekend gemaakt met klok gelui uit de Cuneratoren, gevolgd door een beiaardconcert van stadsbeiaardier Gijs Brinks. Op de scholen werd getrakteerd op beschuit met muisjes. Kortom, de kinde ren zaten direct volop in de feeststem ming. Vanmiddag werd het feest voort gezet met een ganzenbordspel op het nieuwe gedeelte van „Domineesberg", waar een complete wijk voor dit doel was afgezet. Er namen 600 kinderen aan deel. De vereniging „Oranjedag" heeft gis terochtend ook alle bewoners van het bejaardencentrum „De Tollekamp" op beschuit met muisjes getrakteerd. Er werd in heel Rhenen opvallend goed gevlagd door de burgerij. Geboren: Anneke, d.v. G. J. Opper man en A. M. Pater;" Christina Wilhel- mina Ilse, d.v. J. M. de Jong en P. J. van Zetten; Jan Gerhard, z.v. K. F. Nie- boer en J. H. Blankestijn, Veenendaal; Margrietha Meija Kristine, d.v. C. S. Reijneker en J. E. Barrev.eld; Gees Ed ward, z.v. K. de Kruijf en J. C. B. van de Peppel; T. Daniel, z.v. C. van Oos- tenbrugge en R. A. C. van der Woerd, Amerongen; Esther, d.v. C. W. van Rijn en M. L. Berkouwer; Antonie, z.v. M. J. van Remmerden en M. de Kievid, Veenendaal; Richard, z.v. W. Brouwers en H. M. Robertz; Marinus, z.v. H. Slok en M. Henken, Veenendaal. Ondertrouwd: J. C. Maltha en L. Klootwijk. Getrouwd: C. A. van Os en G. van de Westeringh; W. Verwoert en H. G. Ver nes. Overleden: Teunis van Brenk, 58 jr., e.v. G. Elings. Ingekomen personen: L. van Raven horst van Leusden; J. van Bergen wed. v. Kuijper van Baarn; J. Gerritsen g/m Lokhorst van Kesteren; D. Strik met gezin van Dordrecht;' C. van Bergen wed. v. Jagtenberg van Naarden; A. J. Zonnevijle met gezin van Haarlemmer meer; B. W. van 't Veld van Leusden; G. Bosma van Groningen; M. de Haas gm Jansen van Kesteren; A. A. Bak- tit van Kesteren; J. W. Frederiks g/m Klomp van Leersum; R. W. Terluin van Tietjerksteradeel; D. Ormel van Voor burg; K. J. Oostra van Rijswijk Z.H.; R. A. van Tolij yan Amerongen; J. M. Wemekamp van 'Oldebroek; M. Lange- rak wed. v. Baak van Heemstede; M. Abdellaoui van Arnhem; G. D. Vermeu len van Amstelveen; W. van Zeist van Apeldoorn; J. Nieuwenhuize van Hen drik Ido Ambacht; H. Klaver van Smal- lingerland; M. A. H. Stehouwer van 's- Hertogenbosch; M. A. Mohamed van Driebergen - Rijsenburg; R. ter Haar van Amersfoort R. C. Hos met gezin van Zaandijk; A. J. Bandsberg van Doorn J. G. van Soest van Echteld; E. C. van Schuppen g/m van Beijnhem van Veenendaal; G. J. Bosch van Gronin gen; J. L. van Dongen g/m de Vos Klootwijk van Voorburg; P. G. Wolse van Sint Phlipusland; H. J. Kesler van Enschede; M. vVerbeek van Renkum; G. J. van Beek met gezin van Ede. Vertrokken personen: J. de Jong met gezin naar Zwijndrecht; J. C. Nathalia naar Zeist; E. Wildekamp naar Utrecht; H. J. A. Kok naar Weert; J. W. van der Burg naar Arnhem; J. van der Hoeven naar Nijmegen; A. B. A. Terrahi naar Veenendaal; A. Tahri naar Utrecbt; C. A. I. van den Hatert g/m ^endriksen naar Kesteren; G. van Ommeren met gezin naar Nigtevecht; H. M. Verhaar naar 's-Gravenhage; M. H. A. M'Ham- med naar Veenendaal; L. Schouten naar Veenendaal; J. Ph. Bobbink naar Doofn. Opgave na klasse mm maat. Appelen Allington Pippin Bloemee Dijkmanszoet 75/opw 70'75 65/70 60/65 55/60 25—34 24—27 x Cox Orange k.2 42—73 40—65 35—49 x Cox Orange k.l, geel 70—73 73—75 Ellison Orange k.2 36—42 35—38 28—33 x James Grieve k.2 47—50 46—52 42—47 Ingrid Marie k.2 35—47 31—41 x Notarisappel k.2 18—23 19—22 18—20 Lemoenappel k.2 35—37 Goudreinet k.2 37—41 36—39 32—34 Transparant de Cronsel Glorie van Holland k.2 25—28 Jasappel Wealthy k.2 29—30 24—27 20—22 1 22—30 25—63 43—47 18—62 20—39 17—24 28—33 31—38 18—26 31—40 18—26 Kroet per 100 kg zuur f 13,10; rood f 10,50; zoet f7,10. Fabrieksfruit per 100 kg blank f 14,30; rood f 10,50. Peren: 40—42 22—28 38—40 37—39 29—34 21—28 20—24 20—27 41—21 22—30 21—29 15—20 14—18 15—17 8—16 26—29 22—29 18—31 13—20 8—20 Bonne Louise k.l x Bonne Louise k.2 Triomphe de Vienne k.2 2931 2427 Beurre Hardy k.l 32—43 31—35 x Conference k.l 2729 x Conference k.2 2527 St. Remy IJsbouten x Legipont k.l x Legipont Giezer Wildeman 4152 2223 Brederode 2831 Perenkroet per 100 kg f 5,10. Druiven: Frankenthalers 1.62—1,65 1,11—1,14. Meloenen per stuk 4191 2630. Aardbeien per doosje 250 gram 55—72. Bramen per doosje 250 gram 3846. Kwetsen 1544 919. Groenten: Andijvie 2126; x Princessebonen 92—1,13; x Staakprincesse 951,60; Komkom mers per stuk groene 2527. 1215; Kassnijbonen 1,201.62; x Snijbonen 94 1,12; Uien 16—22; Sla per 100 krop 14,--19,- 5,-9,-Prei 22—41, 20—25; Spinazie 6568. x Tomaten per bakje ea 4,655,06; eb 4,804,85; ec 4,224,25. x Tomaten per bakje 1,703.70, 1,101,60. x Hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld.

De Vallei | 1968 | | pagina 5