Rennies Mopperige De Gaulle komt naar Bonn Sovjet-vloot defensief mg KIESINGER: „AANVAL NIET ONMOGELIJK" KACHEL fvjo v°üif ne ~£s5*jp** pV**a'de <sf Over de Beproefd Stok achter de deur voor Griekenland gezet Russen Israël dreig en BOMEXPLOSIE IN STATION BELGRADO „Rode hertogin" voor gerecht tn»Srlg\lt Oproep voor dienst verbrand Radio-amateurs in O.-Duitsland mogen niet luisteren Meisjes (11 en 13) beschuldigd van moorden Sabotagegroep in Jeruzalem opgerold VENTILATOR UIT DE KERKEN John James al een week belegerd Politiek proces in Warschau Brandend maagzuur, Minister van Oorlog moet thuis blijven ONTSPANNING THUIS VOLGENS STANDAARDWERK OVER I LOTEN CIJFERS NAVO en EEG versterken Stagnatie DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1968 ADVERTENTIE druk op de maag, opgeblazen gevoel [heipendïrëct! Een groep van veertien mensen, onder wie zeven geestelijken, is gearresteerd, nadat zij uit de admini stratiegebouwen van de militaire keu ringsdienst in Miswaukee archieven hadden gestolen en vervolgens ver brand. De archieven bevatten dienst- oproepen. Het bezoek van president De Gaulle aan Bonn aan het einde van deze week wordt in Parijs het moeilijkste geacht, dat hij ooit gebracht heeft. Niet als gevolg van de meirevolutie, waardoor dit bezoek tot nu toe moest worden uit gesteld, maar door de Russische interventie in Tsjecho-Slowakije. Die had twee duidelijke gevolgen gehad voor de Frans-Duitse verstandhouding: MOSKOU De Russische regering heeft Israël gewaarschuwd om niet door te gaan met zijn „provocaties" te gen zijn Arabische buurlanden. De Ara bische landen met name werden Egypte, Jordanië en Syrië genoemd kunnen „in hun strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid blijven rekenen op de steun van de Sowjet-Unie". Van Egyptische zijde is gisteren mee gedeeld dat de toestand in het Naburi ge Oosten weliswaar ernstig was, maar niet gevaarlijker dan anders. Dat was in tegenspraak met eerdere verklarin gen van Egyptische en Jordaanse staatslieden dat er een nieuwe oorlog in het Naburige Oosten dreigt, uitgelokt door Israël. BELGRADO De ZÜidslavische mi nister van Binnenlandse Zaken, Rado van Stijacio, heeft in het parlement verklaard, dat de ontploffing waardoor woensdagochtend vroeg in het centraal station van Belgrado dertien mensen werden gewond, het werk was van ex tremistische Zuidslavische emigranten de zg. bestasji's, 'n fascistische Kroa tische organisatie, die vanuit Frankrijk en West-Duitsland opereren. Hij zei dat de nationale veiligheidsdienst weet wie de leiding heeft over de groepen, die in de afgelopen twee jaar 161 incidenten hebben veroorzaakt, waarvan 22 met succes. In mei jl. werden bij twee ex- bioskoop in de Zuidslavische hoofdstad, veertien mensen gewond. In juli liepen ongeveer vijftig mensen verwondingen op, toen er een bom ontplofte in een bioskoop in de Zuidslavische hoofdstad. Minister Stijacio deelde mee, dat de Westduitse autoriteiten van de activiteit van de betrokken emigranten op de hoogte zijn gesteld. Hij hoopte dat men in Bonn maatregelen tegen hen zou treffen. De explosie van woensdag in het sta tion van Belgrado was krachtiger dan de vorige aanslagen. De helse machine ontplofte o mtwee uur in het bagage depot toen het station vrijwel geheel verlaten was. De weinige mensen die zich in de wachtkamers bevonden ren den in paniek naar buiten. Onder de dertien gewonden bevinden zich twee politiemannen. Zij heeft de gaullistische inspan ningen om door een politiek van ont spanning te komen tot een oplossing van de Duitse kwestie en daarmee tot een Europa van de Oeral tot de Atlan tische Oceaan een zware slag toege bracht. Zij heeft de Duitsers daarentegen, althans volgens de Franse visie, terug gedreven naar een supranationaal Eu ropa met Engeland, naar de NAVO en naar de Amerikanen. In december 1966 was er in Parijs een zucht van verlichting opgegaan, toen de regering-Kiesinger aan het be wind kwam. Zij bleek, in tegenstelling tot haar voorgangster de voorkeur te geven aan een politiek van ontspan ning, die bekroond werd door het aan knopen van diplomatieke betrekkingen met Roemenië en Zuid-Slavië en door •het initiatief tot een gesprek met Oost- Duitsland. Deze politiek liep zuiver parallel aan die van de Franse. De eerste ontmoe tingen tussen Kiesinger en de Gaulle waren dan ook vol rozegeur en mane schijn. Totdat de troepen van het Pact van Warschau Tsjecho-Slowakije binnen vielen en zich aan de Westduitse grens opstelden. Dit zette de gehele Frans-Duitse politiek van ontspanning op losse schroeven. Wel heeft men mi nister Brandt hier bewonderd voor de moedige wijze, waarop hij zijn ont- spanningspolitiek blijft verdedigen. Maar tegelijkertijd heeft men ge merkt dat Bondskanselier Kiesinger niet meer over deze ontspanning spreekt, en weer eisen is gaan verbin den aan een gesprek tussen Oost en West. Men voelt hier duidelijk, dat er van binnenuit het kabinet druk op hem wordt uitgeoefend om het accent van zijn beleid terug te voeren naar de be veiliging van het land. op een nauwer samengaan met Amerika, en op ver sterking van de NAVO. Wanneer Kie singer aan deze druk zou toegeven, dan zou Duitsland de politieke lijn gaan volgen, zoals die gedefinieerd is in de door de Gaulle zo gehate inlei ding, die het Duitse parlement des tijds bij de ratificatie aan het Frans- Duitse verdrag heeft toegevoegd. De Gaulle toont zich over dit alles in hevige mate geprikkeld. Dat Is de reden, dat hij, niet zoals bij vorige gesprekken, aan het hoofd van een grote delegatie een triomfantelijke in tocht in Bonn zal houden. Zelf komt hij vrijdag vrij eenzaam om half drie aan. Pas twee uur later arriveren pre mier Couve de Murville met de minis ters van onderwijs en financiën, Ed gar Faure en Ortoli. Laat in de avond voegt zich pas de minister van buiten landse zaken, Michel Debré, bij hen. Zijn ontstemming blijkt wel het dui delijkste uit het feit, dat hij zijn mi nister van oorlog. Messmer, thuislaat. Door deze demonstratie wil hij probe ren te voorkomen, dat de als pro- Amerikaans en anti-Frans beschouw de Duitse minister van Defensie, Schroder, die de schuld krijgt van de BONN De radioamateurs in Oost- Duitsland hebben het moeilijk. Ze mo gen niet meer naar hun eigen radio luisteren. Zelf zenden mochten zij al lang niet meer. Het uitzenden was aan de Oostduitse radio-hobbyisten al verboden op 21 au gustus, toen de inval in Tsjecho-Slowa kije begon. De radio-amateurs moesten toen „vrijwillig" een gestencilde verkla ring tekenen, waarin zij van uitzendin gen afzagen. Toen dezer dagen de Tsjechische ra dio-amateurs hun liefhebberij weer mochten gaan uitoefenen verschenen bij alle Oostduitse amateurs rechercheurs van de staatsveiligheidsdienst. Zij ver zegelden de ontvangtoestellen met lood jes en verwijderden, voor alle zeker heid, ook nog de belangrijkste buizen uit de toestellen. LONDEN De Russische vloot heeft een veeleer defensieve dan agressieve taak toebedeeld gekregen. Deze de aandacht trekkende veron derstelling is van de Engelsman Ray mond V. B. Blackman. Hij is hoofd redacteur van Jane's Fighting Ships, het Britse standaardwerk over de ma rines in de gehele wereld. In de nieuwe uitgave voor 1968 '69 schrijft hij ter toelichting: „Rusland is zich op alle wereldzeeën gaan ver tonen en schijnt op het eerste gezicht toezicht te willen houden op de scheep vaart in de hele wereld. De steeds gro ter wordende zeemacht van Rusland wordt echter gekenmerkt door een sub tiel onderscheid dat niet opgemerkt wordt door leken die direct in ongerust heid worden gebracht door propagan disten die de uitbreiding van de Russi sche vloot als een grote bedreiging af schilderen". Blackman zegt verder dat nauwkeu- ADVERTENTJE rige bestudering van de Russische oor logsschepen. hun bewapening en de zeeën waar zij zijn gestationeerd, erop wijst dat de Russische strategie is gericht op een verdedigende rol en niet op een uitdagende of agressieve rol. In het verschijnen van de Russische ma rine in de Middellandse Zee en de Stil le Oceaan ziet hij een voorteken van de Russen om de vloten van andere lan den te schaduwen. In Jane's Fighting Ships staat ver meld dat Rusland nu beschikt over 55 kernonderzeeboten, 325 conventionele onderzeeërs, 25 kruisers, honderd tor pedoboot jagers en ettelijke honderden andere oorlogsschepen. Blackman voorspelt ook dat in de jaren zeventig de Franse vloot de Engelse marine zal hebben overvleu geld. De Fransen zullen over enkele jaren over moderner materieel beschik ken dan de Engelsen. Tot hun oorlogs vloot behoren dan vijf Polaris-onderzee- boten één meer dan Engeland bezit en de vliegkampschepen Clemenceau en Foch, die beide na de Tweede We reldoorlog op stapel werden gezet. Blackman vindt dat de nu in aanbouw zijnde Korvetten in feite met raketten uitgeruste fregatten van 3500 ton zijn. nieuwe richting in de Duitse politiek, aan de conferentie zal deelnemen. Kanselier Kiesinger heeft gezegd, dat hij bij het bezoek van de Franse vrijdag en zaterdag, „net als De Gaulle zelf heel openhartig zal spre ken". Kiesinger zei over de kandidatuur van Engeland voor de Europese Eco nomische Gemeenschap dat. er op dit moment geen onderhandelingen kon den worden begonnen over een even tueel lidmaatschap, maar dat er in terim-oplossingen konden worden ge vonden die een eventueel optreden la ter zouden vergemakkelijken. Kiesin ger zei ondermeer dat over een paar dagen het Duitse plan voor de interim oplossingen aan de Fransen zou wor den voorgelegd. Men gelooft dat het hier voornamelijk gaat om een verla ging van de tarieven tussen Engeland en de Gemeenschap met 30 procent en een aantal punten van samenwerking op technologisch gebied. De Gaulle zal vrijdagmiddag in Bonn aankomen. Hij zal 24 uur later weer naar Frank rijk terugkeren. MADRID De 31^jarige Spaanse, hertogin van Medina Sidonia, die wei- eens de „rode hertogin" wordt genoemd wegens haar acties voor sociale recht vaardigheid, heeft woensdag in Madrid terechtgestaan in verband met een ro man van haar hand over corruptie en onrecht in Zuid-Spanje. Zij kan veroor deeld worden tot drie maanden gevan genisstraf en een boete van 25.000 pese ta (1.250 gulden), omdat zij de rechter lijke macht zou hebben beledigd. Ver wacht wordt dat de rechtbank in de ko mende dagen uitspraak zal doen. Het proces gaat over een roman, die in 1967 in Parijs werd uitgegeven. Daar in beschrijft de hertogin, een staking van wijngaardarbeiders in Sanlucar de plaats waar haar familie sinds eeu wen woont die hogere lonen eisen. Om de staking te breken worden drie mannen aangehouden, die zo door de „Guardia Civil" worden mishandeld, dat een van hen overlijdt. De burge meester, de rechter en andere autori teiten zorgen er voor dat de zaak in de doofpot verdwijnt. De hertogin ontkende dat zij de be doeling had gehad de overheid te bele digen. Volgens haar wordt in het boek op een „geloofwaardige" manier ge schreven over stakingen van land arbeiders in delen van Andalusië. Een r-k theoloog, pater Gonzales Ruiz, die domheer is van de kathedraal van Ma laga verklaarde, dat de omstreden ro man een moraliserende invloed heeft, omdat kritiek wordt geoefend op de heersende oligarchie en onrecht wordt veroordeeld. De domheer moet zich overigens zelf nog verantwoorden we gens „illegale propaganda", omdat hij in een artikel, getiteld „christendom en revolutie", zou hebben aangezet tot klassenstrijd. De „rode hertogin" was in februari al v<}6r een krijgsraad gedaagd, omdat zij iri haar roman de Guardia Civil zou hebben beledigd. In mei werd de zaak echter naar de burgerlijke rechter ver wezen. Ongeacht de uitspraak in het proces van woensdag moet zij heden weer voor een rechter verschijnen, die moet uitmaken of zij terecht moet staan voor een aantal andere klachten in ver band met haar boek. Intussen wacht zij nog behandeling in hoger beroep van een veroordeling vorig jaar wegens een „onwettige de monstratie". DE GAULLE alles loopt verkeerd LONDEN Twee meisjes, een van dertien en een van elf jaar zijn gisteren in Newcastle beschuldigd van de moord op twee jongetjes. De slachtoffertjes waren Brian How e (drie jaar) en de een jaar ondere Martin Brown. De laatste is in juli dood gevonden in een onbewoonbaar verklaarde woning. Brian is in mei vlak bij zijn huis op een stuk braakliggend land aangetroffen. Hij was gestikt. De meisjes blijven voorlopig in voor arrest. Het oudste in een ziekenhuis, het andere meisje in een opvoedingsinrich ting. Het tweetal verscheen gisteren in Newcastle voor de kinderrechter. De moeders van de meisjes snikten het uit, toen de beschuldigingen tegen hun kin deren werden voorgelezen. JERUZALEM In de oude stad van Jeruzalem is een groep van „het volks front voor de bevrijding ven Palestina" opgerold, zo is van de zijde van de politie vernomen. De politie kwam achter het bestaan van de groep, toen twee maanden geleden een onderwijze res uit Jeruzalem bij de Allenby-brug naar Jordanië werd gearresteerd. In een dubbele bodem van een koffer werden explosieven aangetroffen. n\/rntf* BONN De Duitse bondskanselier Kiesinger heeft in een toespraak in de Bondsdag opgeroepen tot verhoogde waakzaamheid van de NAVO en gewaar schuwd dat een conventionele aanval niet langer onmogelijk schijnt. De bezetting van Tsjecho-Slowakije heeft de situatie ten nadele van de NAVO veranderd. Ongeveer 20 Sovjet-divisies bevinden zich in Tsjecho-Slowakije, waarvan een groot deel vlak by de grens met West-Duitsland ter hoogte van een gebied dat slechts betrekkelijk zwak door de NAVO wordt beschermd. „Deze Sovjet-troepen hebben een hoge graad van paraatheid, waardoor zy met buitengewone snelheid kunnen optreden", zei Kiesinger. KIESINGER gevaar ADVERTENTIE Heeft 3 toeren ventilator. 7 regelstanden plus uit. Rode sfeerverlichting. Automatische beveiliging tegen oververhitting. Kleur: tweetonig grijs. Voorkant: aluminium grill. Draagbeugel handvat èn voet. Nagenoeg geen geluidshinder. f89,- Van eenzijdige vermindering van de militaire sterkte en aanwezigheid van de NAVO in Europa kan onder de hui dige omstandigheden geen sprake zijn, meent hij. De bezetting van het buur land is een grove schending van het in ternationale recht, waardoor een ern stige politieke crisis is ontstaan. Aan deze gevaarlijke crisis kan pas een ein de komen wanneer de onwettige bezet ting van Tsjecho-Slowakije is opgehe ven, aldus de Bondskanselier. De Sovjet-Unie wil volgens Kiesinger door een propaganda-offensief de aan dacht van haar gewelddadige interven tie afleiden. Moskou probeert in^ het Westelijk bondgenootschap verwarring stichten, de Verenigde Staten van hun Europese partners te verwijderen en niet in de laatste plaats de Bondsrepu bliek te isoleren. De Sovjet-Unie had het voorgesteld alsof er sprake was ge weest van een Westduitse inmpnging in de ontwikkeling in Tsjecho-Slowakije. Niemand, zeker niet in Tsjecho-Slowa kije zelf, ziet in deze campagne iets anders dan een poging van de Russen om zich te rechtvaardigen, aldus de Bondskanselier. Het Kremlin was er niet eens in geslaagd de grote commu- Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Maassluis (vac. K. M. Vogel): G. C. Vijzelaar te Veenendaal; te Bruinisse: G. A. Koerseman te Bleis- wijk; te Nijehaske: J. Muurling te Heer- de; te Schiedam (vac. drs. R. H. Wis- sink): D. Noordmans te Hoogeveen; te Hollandscheveld (toez.): C. B. Schuur man te Vollenhove; te Rotterdam-Zuid (wijkgem. Zuid wijk): J. G. Koorn te Zaandam; te Woerden-Centrum (vac. J. J. Poot): H. Binnenkamp te Vriezenveen. Geref. Kerken: Beroepen: te Uithuizermeeden (2e maal): W. J. de Ruiter te Harkema-Op- einde; te Boskoop: R. Molenmaker te Dronten; te Ter Apel: S. Molenkamp, kand. te Emmeloord. Bedankt: voor Bedum: H. Tien te Ede; voor Nijkerk (vac. J. Koppe): J. W. Genuit te Drachten. Geref. Kerken Vrygem.: Bedankt: voor Smithville (Can. Re formed. Church): P. Schelling te Wet- singe-Sauwerd; voor Orangeville (Can. Reformed Church): A. Kooy te Emmen; voor Heemse: T. J. Keegstra te Ermelo. Chr. Geref. Kerken: Beroepen: te Maarssen: C. van der Weele te Huizen (N.-H.); te Veenendaal (Bethelkerk)Chr. Verhage te 's-Gra- venhage-C; te 's-Gravenhage-West J. Westerink te Haamstede-Kerkwerve. Bedankt: voor Apeldoorn-Zuid: C. Bos te Zuidland-Spijkenisse. Geref. Gemeenten: Beroepen: te Zoetermeer: D. Hakken berg te Dordrecht; te Rotterdam-Zuid (Mijnsherenplein): J. C. Weststrate te Meliskerke. nistische partijen elders in de wereld te overtuigen. De Russen hadden West-Duitsland van een vijandige houding jegens de socia listische landen beschuldigd, en ge waarschuwd dat het zijn politiek zou moeten wijzigen. Als hiermee bedoeld werd dat de Bondsregering het idee van vreedzame hereniging van Duits land moest laten varen, „dan moet ik in alle duidelijkheid zeggen, dat wij dat niet kunnen doen, en dat ik niet kan aannemen dat uit dit gerechtvaardigde streven, een vijandige houding jegens de Sovjet-Unie blijkt", zei de kanselier. Bonn zou weer tot overleg met Oost- Berlijn bereid zijn, als er verbetering kwam in het politieke klimaat. „De dag van hereniging zal aanbreken, omdat niemand in staat is de wil van een groot volk tot herwinning van zijn eenheid te breken". Kiesinger drong er in zyn regerings verklaring voorts bjj de YV.-Europese volken op aan, af te rekenen met de ge vaarlijke stagnatie die sinds enige tijd 't werk van de Europese eenmaking ver lamt. De toetreding van Engeland en de drie andere kandidaatlanden tot de EEG blijft voor de Bondsregering een be langrijk politiek doel. Er moet gezocht worden naar tussenoplossingen om toe treding te vergemakkelijken, en West- Duitsland hoopt dat op dè ministersbij eenkomst van vrijdag in Brussel voor uitgang zal worden geboekt. De bonds regering houdt vast aan haar voorstel, voor een handelspolitiek „arrangement" en zal dit ook opnemen met de Franse delegatie onder leiding van president De Gaulle, die eind deze week naar Bonn komt. De kanselier herinnerde aan het dra ma in de nacht van 20 op 21 augustus de nacht van de invasie in Tsjecho-Slo wakije en zei, dat de NAVO niet daar door was verrast geworden. „Van de Sovjet-troepenbewegingen werd met grote zekerheid vastgesteld, dat zij het beperkte doel hadden Tsjecho-Slowakije te bezetten. Diezelfde nacht heb ik de noodzakelijke orders gegeven, zo zei hij zonder verdere toelichting. LONDEN Het beleg van John James was gisteren een week oud. Nog steeds zit deze landarbeider van 28 jaar met vrouw en vier jonge kinderen in zyn huis in een dorpje by de grens van Wales. Hij sloot zich daar vorige week woens dag op nadat hij was aangehouden voor een verkeersovertreding. Hij bedreigde toen twee politieagenten met een dub belloops jachtgeweer. Van zijn woning uit heeft James ver scheidene keren op de politie geschoten, die zijn huis op een afstand omsingeld houdt. Hij is ernstig overspannen. Daarom en omdat hij niet tegen unifor men kan, zijn de politiemannen bij het huis in burger. d(,nAQ*1 \v»e Pa' V' ietz3o de V°°' jI o*Wv va* iocces De wereldberoemde musici Stan Getz en Charlie Bird spelen op de originele 45-toerenplaat twee grote bossanova-successen Bij CINZANO krijgt U desgewenst deze prachtige plaat ter waarde van f 4,25 voor slechts f 1,95. TAr. Emilo Arenales Catalan (46) uit Guatamala, de nieuwe voorzitter van de Algemene vergadering van de V..N, is een beproefd diplomaat en politicus. Hy heeft ondanks zyn 46 ja ren al een langdurige diplomatieke carrière achter de rug. In een land als Guatamala waarin politieke kwes ties traditiegetrouw krachtig verwe ven zijn met het gewone dagelijkse leven is het niet verwonderlijk dat ook de politieke kwaliteiten van dr. Arenales sterk ontwikkeld zijn. Zelf zei hij daarover kortgeleden: „Ik ben een diplomaat, maar geen beroeps diplomaat. Ik ben politicus, maar geen partijpoliticus". A renales is geen onbekende in de Vol- kerenorganisatie. Van 1954 tot 1958 vertegenwoordigde hij zijn land bij de V.N. als permanent afgevaardigde. Hij bekleedde in die jaren het vor- zitterschap van enkele speciale cm- missies en werd in 1958 genoemd als een mogelijke Latijns-Amerikaanse kandidaat voor het voorzitterschap van de Algemene Vergadering. Aan zijn diplomatieke carrière kwam ech ter een abrupt einde, toen hij in on genade viel bij de militaire regering van Guatamala en hij naar zijn land werd teruggeroepen. Haar vatte hij zijn advocatenpraktijk op, die hij voor een politieke carriè re had laten schieten, maar twee jaar geleden verscheen dr. Arenales op nieuw op 't politieke toneel. De nieu we regering van Guatamala benoem- STRAATSBURG Volgend jaar ja nuari moet men in Griekenland een goed eind op weg zijn naar herstel van de democratie. Zo niet, dan zal de as semblee van de Raad van Europa het ministerscomité aanbevelen, het recht van Griekenland op vertegenwoordiging in de Raad op te schorten. Dit is de voornaamste strekking van een resolu tie, waarover heden, als de assemblee de kwestie-Griekenland behandelt, ge stemd zal worden. De Nederlandse so cialist. mr. M. van der Stoel, moet voor de januarizitting van de raadge vende vergadering opnieuw een rapport uitbrengen over de situatie in Grieken land. In de resolutie zal gevraagd worden om snelle terugkeer naar een demo cratisch en parlementair systeem, on middellijke afsschaffing van de staat van beleg, volledig herstel van de rech ten van de mens en de fundamentele vrijheden en het voorbereiden van par lementaire verkiezingen zodanig, dat iedereen een vrije en democratische campagne kan voeren en dat politieke partijen er zich op kunnen voorberei den. De verwachting wordt uitgespro ken, dat alle regeringen van de lidsta ten van de Raad van Europa hun in vloed zullen aanwenden om deze doelen te bereiken. Mr. Van der Stoel heeft woensdag, in de politieke commissie van de assem blee, na urenlang overleg, een ruime meerderheid voor deze resolutie kun nen vinden. De Nederlander heeft voor de raad gevende vergadering opnieuw een rap port gemaakt dat de basis vormt voor de discussies van heden. De nieuwe voorzitter van de Algemene Vergadering van de VN, dr. Emilio Arena les Catalan uit Guatemala. Rechts naast hem Oe Thant, de secretaris-generaal van de volkerenorganisatie. de hem tot minister van Buitenlandse Zaken. Dr. Arenales altyd onberispelijk ge kleed heeft vele vrienden onder de leden x'an de V*N. Hij heeft een groot gevoel voor humor, maar daaronder gaat een forse dosis hardheid schuil, zonder welke hy do woelige Midden- Amerikaanse politieke praktijken nooit zou hebben overleefd. JQr. Arenales huwde op 24-jarige leef tijd Lucy Dorion Caburrus, een stu dievriendin. Het gezin telt twee jon gens en twee meisjes. gesloten dfëuren een proces begonnen tegen de advocaat VVladyslaf Sila- Nowicki. wie ten laste gelegd wordt in het bezit geweest te zijn van materiaal dat nadelig is voor de belangen van de staat. Getuigen zijn Nina Karsof, een jonge vrouw die het vorig jaar veroordeeld is, omdat zij van plan was voor de staat ongunstige literatuur uit te geven, en de lectoren Jacek Kuron en Karol Modzelëfski, die veroordeeld zijn wegens kritische beschouwingen over het com munistische regime. Silêi-Nowicki heeft hen allen verdedigd. Hij heeft gezegd dat het bij het proces gaat om de vraag, welk materiaal een verdediger in zijn bezit mag hebben voor de verdediging van een cliënt

De Vallei | 1968 | | pagina 7