Wethouder Van Kuyk nam afscheid Vorming Bedrijfsjeugd moet in 1969 gebouw ontruimen LEERKES SANERING KRUISPUNT VOORLOPIG GEEN FEIT Getuigen van Jehovah vragen spreektijd op hervormde bijeenkomst Vandaag aanbesteding sloop Caterette Veenendaal" S.G.P/er Van Deelen noemt jeugdfestival een kermis croquetten 0 P E L CHEVROLET ■«ill MA R KI E N GEVONDEN Spreekuur van burgemeester Frimarket gaat postzegels ruilen Verkoopavonden Nieuwe kerk Toogdag Avondmaal voor gezin Orgel Restauratie Jeugdkrant Afscheid Beat VAN WOUT BLAUWKOUS. V.A.B. KIRPESTEIN Geen keus Kermis Afscheid SHOWAVONDEN ALS U ALS U KOMT U KOMT U EEN LOOP ER Specialist in Oud-Hollands. Moeite BURGERLIJKE STAND RENSWOUDE RESTEREN LEERSUM VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1968 ADVERTENTIE ff NIeuweweg 153, telefoon 10138 Iedereen is enthousiast over onze Heeft n ze al geproefd Er zijn twee dingen in het gemeen schapsleven die de laatste tijd opval len. In de eerste plaats krijgt de ge meente nog wel 'es wat cadeau van die en gene en ten tweede gaan die bedragen het is wel niet hetzelfde geld, maar het komt toch uit één pot dubbel en dwars weer aan subsi dies voor bijzondere doeleinden de deur uit. Beide verschijnselen kwam je vroeger niet tegen. Er was geen goed mens die iets aan de gemeenschap schonk. Of 't mocht 'es het een of andere tast bare wezen, dat uit een nalatenschap kwam tuimelen. Dat gaf men dan niet omdat men de gemeenschap er blij mee wou maken, maar meer als mo nument ter nagedachtenis. Bij het zien van de schenking kwam de naam van de persoon nog weer 'es in ge dachten of over de lippen. Ik heb dat altijd een dwaze gedachte gevonden. Het doet mij op dit momen tijdens m'n leven niks of mijn naam na mijn verscheiden nog ge noemd wordt. En als het eenmaal zo ver is dan heb iik er geen weet meer van. Gelukkig worden er nu geen dingen meer geschonken die behoord hebben tot de een of andere waarde volle inboedel en die zo nodig een plaatsje in de zetel van de plaatselij ke overheid moeten krijgen. Wat heb je er aan? Het moet maar afgestoft worden en je kunt er hoogstens bij gelegenheid even naar kijken. Wat er nu aan schenkingen loskomt gaat in keiharde guldens over de ta fel. Meestal voor het sport- en recrea tiefonds. Een grote zaak die iets gaat openen geeft als ie een beetje res pect heeft voor zichzelf een gift. En ik zei het al: dat gaat aan subsi dies weer de deur uit. Ik sprak iemand, die dat subsidiebeleid een beetje te gortig werd. De persoon beweegt zich zelf in het ver enigingsleven, „maar" zei hij „zodra ze bij ons één cent subsidie aan dur ven pakken zwiep ik eruit. Dkt geteer op de gemeenschap, daar houd ik niet van. Als je iets op poten zet moet je dat met eigen middelen kunnen be druipen. Anders moet je er helemaal niet aan beginnen". Hij was nogal verbolgen over het feit, dat men bij de oprichting van een vereniging al aast op een douceurtje uit de gemeentekas. Bij het opstellen van de eerste begroting wordt al ruim te opengelaten voor een bijdrage van overheidswege. Tot zover kan ik met hem meegaan. Als er pak weg vijfentwintig man van plan is om de mond open te gooien voor wat zangnummertjes in verenigingsverband dan moet men er goed van doordrongen zijn dat de kos ten van de partituren, de dirigent en het zaaltje gezamenlijk opgebracht moeten worden. Ik noem maar zo voor de vuist weg een vorm van ont spanning op. Men mag uit dit voor beeld niet afleiden, dat ik de één of andere organisatie van vrije-tijds-vo- caiisten op het oog heb. Gaat echter zo'n vereniging uitdijen, met bijvoorbeeld een kinderkoortje, dan kunnen de papieren wat anders komen te liggen. Die jeugd heeft ook een zaaltje nodig en bladen met mu ziek en een vakman die de dirigeer stok hanteert. Maar het is begrijpe lijk, dat hun ouders dat niet allemaal financieel kunnen trekken, terwijl de oudere zangers hun eigen geneugten al terdege in de portemonnee voelen. Dat is met zangertjes zo, voetballertjes, hardlopertjes en noem ze verder maar op. In dat geval mogen we blij zijn, dat ze tenminste wat doen buiten het asfalt. ,Ja maar", wierp de bewuste persoon tegen, „moet ik daar dan aan mee betalen"? Ik dacht van wel. Wout Blauwkous. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTOKS EDE VEENENDAAL Met het opzeggen van de huur overeenkomst aan de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd wil het Veenendaalse gemeentebestuur niet alleen bewerkstel ligen dat deze stichting een passender behuizing krijgt dan het voormalige Instuifgebouw aan de Industrielaan, maar tevens dat de verkeerssituatie ter plaatse wordt beveiligd. Het opzeggen van de huurovereenkomst was neergelegd in een voorstel dat gisteravond uitvoerig aan de orde kwani in de vergadering van de gemeenteraad. Even dreigde de stok achter de deur, die dit voorstel met name voor de betrokken overheidsinstanties moest zijn te degra deren tot een rietje, maar wethouder R. Koppenberg redde de zaak in een betoog, dat zelfs de meest bevreesden. die meenden dat het werk van de stichting hierdoor in ge vaar kwam, de overtuiging gaf dat de gemeente op de goede weg is. In deze vergadering werd tevens afscheid genomen van wethouder C. N. van Kuyk die na een dozijn dienstjaren als wethouder om gezondheidsredenen zijn functie moest neerleggen. Tot uiterlijk 15 augustus 1969 kan de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd blij ven beschikken over het voormalige ge bouw van „De Instuif" aan de Indus trielaan. Daarna is het onherroepelijk afgelopen en zal het gebouw ook om redenen van verkeersveiligheid worden gesloopt. Verschillende raadsleden wa ren het niet eens met dit voorstel. Waar moet dit nuttige werk dan worden voortgezet, zo was de strekking van hun woorden. De heer M. G. H. Hendriks (K.V.P.) vond het bovendien weinig elegant van het college dat men het bestuur van de Stichting op deze wijze voor het blok had gezet. ..Het bestuur heeft de opzeg ging van de huurovereenkomst uit de krant moeten vernemen en dit verwon dert me te meer gezien de noodzake lijkheid van dit werk", aldus de K.V.P.- er. Ook de heer B. van Remmerden (P.v.d.A.) deed een hartstochtelijk be roep op het college om deze zaak nog eens onder ogen te zien. Hetzelfde be roep deed hij over het hoofd van het college ook aan de rijksinstanties die toestemming en geld moeten geven voor nieuwbouw zodat er tijdig ruimte wordt gevonden om met dit werk door te kun nen gaan. De heer H. van Wagensveld (C.H.U.) bracht in herinnering dat de Stichting indertjjd f8.000.- heeft in geïnvesteerd om het voormalige Instuifgebouw ge schikt te maken voor het Vormings werk. „Men had toen geen andere keus omdat er niets anders was", aldus de heer Van Wagensveld, die tenslotte voorsloeg het voorstel terug te nemen. „Niet om de publikaties in „De Vallei", maar louter en alleen om het werk van de Stichting", zo verduidelijkte hij zijn standpunt nog eens. Ook de heer H. van Manen (A.R.) vond het weinig elegant dat het bestuur van de Stichting het opzeggen van de huurovereenkomst uit de krant had moeten vernemen. Hij steunde het voor stel van de heer Van Wagensveld om de zaak terug te nemen en nog eens te bezien. De heer G. van de Berg (S.G.P.) sloot zich bij de vorige sprekers aan. Wethouder R. Koppenberg (P.v.d.A.) kon zich de verontrusting bij de Stich ting goed indenken. Anderzijds wees hij er op, dat zowel de Stichting als de betreffende rijsinspecteur indertijd ge noegen nam meteen jaarlijks ver- G. J. VAN DEELEN (SGP) kermis:. nieuwing van de huurovereenkomst, die tevens inhield dat men er met een jaar uitgezet kan worden. ..Allemaal willen we de Stichting hel pen maar we helpen ze er het meest mee als we de huur opzeggen. Mis schien komt de rijksoverheid dan tot het besef dat noodzakelijk nieuwbouw- maatregelen getroffen moeten worden", aldus wethouder Koppenberg, die ver der betoogde dat het college niet van plan is hier een halszaak van te maken. „Het komt niet aan op een paar weken en zelfs niet op een paar maanden, om dat ook wij overtuigd zijn van het be langrijke werk van de Stichting". Nadat in tweede instantie nog ver schillende raadsleden hierover het woord hadden gevoerd en uit het ant woord van de wethouder nog eens dui delijk was gebleken dat het werk van de Stichting niet in gevaar wordt ge bracht, werd het voorstel zonder hoof delijke stemming aangenomen. Het verlenen van een bijdrage in de kosten van een te houden jeugdfestival ter gelegenheid van de opening van het nieuwe chr. lyceum had zeker niet de instemming van de gehele raad. Het schoolbestuur had om een bijdrage van f 1.250,- gevraagd. Vooral de heer G. van Deelen (S.G.P.) had er geen goed woord voor over. „Een jeugdfestival is voor mij een soort kermis en ik vraag me af of alle ouders van de leerlingen van het chr. Lyceum hier wel mee instem men. Bovendien vind ik dat we met overheidsgeld geen rare dingen moe ten doen.., aldus de heer Van Deelen. Mevrouw Buddingh-De Vries Lentsch (V.V.D.) dacht dat er bij de heer Van Deelen een misverstand was over het woord festival. „Er komt beslist geen schiettent of een draaimolen aan te C. N. VAN KU1JK (AR) afscheid pas", zo onderwees zij de heer Van Deelen, die vervolgens uit haar mond hoorde wat het jeugdfestival werkelijk inhield. De heer Hendriks had een an dere theorie over de opmerking van de heer Van Deelen. „Of hij heeft de stuk ken niet gelezen, of er is kortsluiting bij hem of het is een uiting van Vee nendaal op zijn smalst", aldus de heer Hendriks. Wethouder C. N. van Kuijk (A.R.) vond dat de raad het hem gemakkelijk maakte doordat de ene helft de andere helft uit de droom geholpen had over het begrip jeugdfestival. Uiteindelijk werd de f 1.250.- verstrekt. De fracties van de S.G.P., de Boeren Partij en de heer P. G. van Kuijk wensten aanteke ning tegen te zijn. In het begin van de vergadering deel de loco-burgemeester de heer Ant. de Ruiter mede, dat het college mede namens de raad een telegram hadden gezonden naar Drakensteyn met felici taties in verband met de geboorte van de jongste zoon van prinses Bea trix en prins Claus. Op een vraag van de heer C. van Gen- deren werd meegedeeld, dat waar schijnlijk op 1 januari kan worden ge start met de vuilnisafvoer naar Maam. Aan het eind van de vergadering werd afscheid genomen van wethouder C. N. van Kuijk die om gezondheidsre denen zijn functie per 1 oktober gaat neerleggen. Dit afscheid kenmerkte SCHERPENZEEL Aanvoer 850.000 eieren. Prijzen kippeëieren f 15,16,- en henneëieren f 11,f 14,25. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Varkens: Aanvoer 158 biggen prijzen f 70,f 80,- per stuk. Handel matig. ELST Gevonden twee herenrijwie len. Inlichtingen Rijkspolitie Eist. ADVERTENTIE en wel op woensdag 2, donderdag 3, vrijdag 4 oktober van 19.00 tot 22.00 uur. van Oudhollandse. Oudvlaamse of Oudspaanse meubelen houdt van mooie, degelijke, aparte, stijl volle meubelen houdt dan eens een kijkje nemen op onze 3 etages „KLASSE APART" meubelen. kopje koffie drinken en doe ideeën op. zoals U het thuis graag zou willen hebben. 's avonds eens uit en kom U met eigen ogen overtuigen wat wQ U te bieden hebben. Buiten deze showavonden zijn wQ normaal geopend vanaf 8.30 uur 's morgens tot 18.00 uur 's avonds. Mariastraat 76 - Apeldoorn Telefoon 18813, b.g.g. 21297. zich door oprechtheid en een zeker wee moed. Loco-burgemeester Ant. de Ruiter richtte zich het eerst tot zijn collega. Hij greep terug in de historie toen de heer Van Kuijk als jongeman zijn in trede in de raad deed. „Hij begon zich met alles te bemoeien, maar we kon den dat van hem hebben", aldus de voorzitter die er verder aan herinner de dat de heer Van Kuijk in de afgelo pen twaalf jaar bijna alle portefeuilles heeft beheerd. Als een belangrijk stuk werk, dat wethouder Van Kuijk tot stand heeft gebracht noemde spreker de grondaankopen die noodzakelijk waren voor de bouw van de rioolwaterzuive ringsinstallatie. „Je kunit op veel din gen trots zijn en persoonlijk ben ik je zeer erkentelijk voor de sfeer waarop je altijd in het college hebt gewerkt. Hartelijk dank voor alles wat je ge daan hebt voor de gemeenschap en mo ge God je sparen tot in lengte van da gen", aldus locoburgemeester Ant. de Ruiter. De heer J. Visser die namens de raad wethouder Van Kuijk uitgeleide deed was zich bewust dat 12 jaar wethouder zijn honderden vergaderingen en een zee van tijd aan voorbereidingen heb ben geëist. „Er moet een geweldige hoeveelheid energie van u gevergd zijn", zo was zijn conclusie. Behalve dankwoorden aan het adres van de wet houder uitte hij ook zijn erkentelijkheid aan het adres van de echtgenote van de wethouder en zijn gezin. De gemeentesecretaris de heer D. van Manen hoopte dat de wethouder de gemoedsrust zou krijgen om afstand te kunnen nemen van zijn werk. Hij bracht hem bijzonder dank namens het ge- meentepersoneel vooral voor de tijd waarin de heer Van Kuijk als wethou der van personeelszaken richting gege ven heeft aan het beleid. „Er is in de afgelopen 12 jaar nau welijks een zaak geweest waarbij ik me nauwer betrokken voel dan thans", zo begon de heer Van Kuijk zijn af scheidsspeech. ..Het heeft me veel moeite gekost dit besluit te nemen. Ik heb dit werk, dat fysiek en psychisch veel van een mens vergt altijd met ple zier gedaan vooral door de sfeer waar in het werd verricht. Ik had het ge voel dat ik het vertrouwen genoot van de raad ook al waren we het altijd niet eens met elkaar. Ik heb getracht de Veenendaalse bevolking zo veel moge lijk te dienen, ook al was het particu liere en privé belang er zeker niet mee gediend. Ik hoop, dat degenen die ik nu vaarwel zeg nog jaren mogen werken in het belang van de Veenendaalse ge meenschap want die is het waard", al dus wethouder Van Kuijk. Terloops werd door de heer Hendriks verklapt, dat mevrouw Buddingh-De Vries Lentsch het feit herdenkt dat zij tien jaar deel uitmaakt van de Veenen daalse gemeenteraad. De voorzitter complimenteerde haar met dit lustrum. VEENENDAAL De schoolge bouwen op de hoek van de Nibuweweg en de Hoogstraat hebben er de langste tijd gestaan. Ook de si garenkiosk van de heer Van de Loosdrecht zal moeten verdwijnen. Het slopen van de school en gymnastiekzaal wordt vandaag aan besteed en verwacht kan worden dat met de afbraak spoedig begonnen kan worden. De sta-in-de-weg voor de sa nering van het kruispunt zal dan ver dwenen zijn, maar diie sanering zal nog wel even op zich laten wachten. Voor lopig zal men het terrein braak laten liggen. Ook de heer Van de Loos drecht weet niet wat hij moet begin nen, als hij zijn kiosk moet opheffen. „Ik krijg van de gemeente geen en kele medewerking. Ik weet zelfs nog niet eens, wanneer ik hier weg moet zijn. Natuurlijk is er een corresponden tie, maar aanwijsbare resultaten zijn daar niet uitgekomen. Ik heb ook wel eens geprobeerd de zaak te gaan be praten. maar dat bleek niet zo gemak kelijk. Kennelijk praat men liever niet, maar wil men mij gewoon voor het biök zetten". De heer Van de Loosdrecht is 64 jaar oud, maar voelt zich nog veel te vitaal om met het werken op te houden. Hij heeft al op veel manieren geprobeerd om zijn bedrijf te verplaatsen. Zo heeft hij contact gehad over de aankoop van een winkel, die echter alleen voor de sloop geschikt was. „Die grond want meer was het niet kostte f 80.000. Als je dan een heel eenvoudig winkel woon- huisje er op zet, ben je nog eens ten minste een halve ton kwijt en de lasten van een dergelijke investering zijn in een sigarenzaak nauwelijks te verdie nen, laat staan dat je nog iets over houdt. Je kunt toch niet voor de lasten alleen gaan werken"? De kiosk staat op grond van de ge meente. Per jaar betaalt de eigenaar f 300 huur. De vaste lasten liggen dus betrekkelijk laag. waardoor het moge lijk is een redelijk rendement te beha len. „Ik heb wel eens over het nieuwe winkelcentrum gedacht, maar daar be taal je f 200 per week voor een eenheid en dat kan in mijn branche gewoon niet. Misschien dat ik nog contact op neem over de huur van een kleine dagwinkel in de „doorbraak" van de Hoofdstraat naar het centrum". de gemeente reageert nogal laconiek op de moeilijkheden van de heer Van de Loosdrecht: „Wij hebben geen si garenwinkel. Bovendien is 't een kwar- tie die de heer Van de Loosdrecht moet oplossen". Of het zo noodzakelijk is, nu reeds de paden af te breken, .blijkt niet uit de antwoorden die de gemeente geeft: „We willen de panden zo snel mogelijk slo pen en wat we met de grond gaan doen zien we nog wel. Voorlopig laten we het terrein braak liggen, natuurlijk wel ge ëgaliseerd, en misschien met wat puin RENSWOUDE Het spreekuur van de burgemeester zal op woensdag 2 oktober worden gehouden van 10.30 uur tot 11.30 uur, in plaats van 's mid dags. Op woensdag 9 oktober komt het spreekuur geheel te vervallen. VEENENDAAL Ds. P. van Assenbergh kondigde in het vorige „Veens Kerkblad" een openbare bijeenkomst van de J.V. „Augustinus" aan, waarin door ds. L. Vroegindeweij het onderwerp „Jehovah's Getuigen" aan de orde gesteld zou worden. Ds. Van Assenbergh hoopte blijkens zijn uitlatingen in het „Veens Kerkblad" op de aanwezigheid van getuigen van Jehovah. Deze groep in Veenendaal heeft op het stukje in het kerkblad gereageerd met een „open brief", welke wij hieronder volledig afdrukken. Blijkens mededeling onderaan de brief is ze ook toegestuurd aan de plaatselijke hervormde pre dikanten en het bestuur van de J.V. Uit de brief blijkt, dat men niets voor een debat, na afloop van de toespraak van ds. Vroegindeweij, voelt. Wel zou men graag tijdens de vergadering gelegenheid hebben de ideeën naar voren te brengen. Aan de redaktie van het ..VEENS KERKBLAD" Mijne heren, Zoals blijkt uit de uitgave van het Veens kerkblad van 20 september j.l. ligt het in de bedoeling van het bestuur van de J.V. „Augustinus" spoedig een bijeenkomst te beleg gen waar gesproken zal worden over de getuigen van Jehovah. Ik citeer: „We hopen, dat er ook meerdere Jehovah's getuigen aanwe zig zullen zijn, die gelegenheid ont vangen (evenals anderen) om schrif telijk (misschien ook wel monde ling) vragen te stellen". Ik kan u nu al wel vertellen dat wij als Jehovah's getuigen niet aan wezig zullen zijn en zeker niet schriftelijk of mondeling vragen zul len stellen, noch dat wij in een de bat gaan. (2 Tim. 2 23-26). Paulus schrijft in die tekst aan Ti- motheüs: Maar wees afkerig van de dwaze en onverstandige strijdvra gen; gij weet immers dat zij twis ten teweegbrengen; en een dienst knecht des Heren moet niet twisten maar vriendelijk z'n jegens allen, be kwaam om te onderwijzen, geduldig, met zachtmoedigheid de dwarsdrij verij bestraffende. Het kon zijn, dat God hun gaf zich tot erkentenis der waarheid te keren en, ontnuchterd, zich te wenden tot den wil van Hem losgekomenuit den strik des dui vels, die hen gevangen hield", (vert. NBG), Redactie). De brief gaat verder: Wij willen wel komen, maar dan moet ons de gelegenheid worden ge geven om vrij, een half uur of meer van het podium af tot de aanwezi gen te kunnen spreken. Indien u De schooi, waarin als laatste bewoners de leden van N.V. 't Dingetje verbleven is een weinig aantrekkelijk visitekaartje voor de gemeente. De dagen van het oude gebouw zijn echter geteld. verhard. Er is een mogelijkheid dat 't voorlopig als parkeerterrein benut kan worden, maar dat is nog niet zeker", aldus de zegsman van de gemeente. VEENENDAAL Nu het postzegel- seizoen weer is aangebroken, maakt de S.K.F.-postzegelvereniging „Frimarket" bekend, dat de eerstvolgende ruilavond zal plaatsvinden op dinsdagavond 1 ok tober, in de kantine van de S.K.F. te Veenendaal. Alle postzegelverzamelaars van Vee nendaal en omgeving zijn van harte welkom. Deze avond biedt de gele genheid om het postzegelbezit uit te breiden. Op donderdagavond 24 oktober zal er een ruilavond gehouden worden in combinatie met de postzegelverzame laars van de afd. Barneveld van de „Globe". Voor deze avond was voor heen de belangstelling altijd zeer groot. RENSWOUDE Geboren: Jan, i. v. G. Vink en W. Hardeman; Franois Frans. z.v. H. W. van Middelkoop en Adr. Koolmees. KESTEREN Geboren: Susanna Ju liana dv P. S. Pattiata; Evertje Corne lia dv J. W. Roelofsen en D. Roelofsen; Wilhelmina dv H. L. Coeleman en G. W. Louter; Johan Marinus zv J. M. Snoek en J. H. K. Geurts; Gera dv H. Wemmenhove en N. J. Spaan; Johanna Maria dv A. H. Polman en E. M. Wen- nekes. Getrouwd: A. D. van den Brink (Duits land) en J. van der Graaff; H. van Ver- seveld en H. A. Jager; P. R. Kooij (Rhenen) en C. J. van der Wardt. Overleden: W. J. Bloem. 84 jaar, g.g.m. F. J. Scholten; J. Heijveld, 87 jaar, g.g.m. A. Timmer; E. Budding, 36 jaar, echtg. v. G. Tijsinger. Overleden: T. Gieseler, 49 jr., e.v. L. van der Graaf. met dit voorstel meegaat wilt u ons dan uitnodigen, met opgaaf van tijd en plaats? Dit lijkt ons een redelijk voorstel en dan kunnen de aanwezi gen zelf beslissen over het gespro kene en een beter inzicht krijgen van het werk en de leer van de Je hovah's getuigen. Namens de Gemeente van Jehovah's getuigen te Veenendaal. (A. v Doorn). De jeugdverenigingen van de her vormde gemeente te Veenendaal houden op vrijdag 11 en zaterdag 12 oktober verkoopavonden in „Elthe- to". De baten zijn vanzelfsprekend nodig om de kas van de jeugdclubs te versterken. Bij de hervormde gemeente te Rhenen bestaan plannen om een nieuwe kerk te bouwen. Het gebouw zal komen te staan in de buurt van de Valleiweg. In verband hiermee werd de wijkindeling gewijzigd. De grens tussen de twee wijken moet nu niet meer noord-zuid, maar oost west worden getrokken. was ds. M. J. C. Bosscha. Een aan tal kerkgangers was het met de vo cale en instrumentale omlijsting niet eens en verliet het kerkgebouw. De kerkeraad heeft de zaak in onder zoek. Morgen houdt de gereformeerde mannenbond in de provincie Utrecht zijn toogdag in de Adventkerk te Spakenburg. Op het programma staan o.a. een toespraak door ds. H. R. Groeneveld te Barneveld, be zichtiging van Spakenburg en een rondvaart op het IJsselmeer. Het orgel in de gereformeerde kerk te Leersum, dat al geplaatst is. zal op een speciale nog nader bekend te maken avond in gebruik worden genomen. Tegelijkertijd zal de nieuwe psalmberijming worden ingevoerd; voorlopig nog één of twee psalmen per dienst. Ook het orgel van de hervormde gemeente Renswoude zal worden gerestaureerd door de fa. M. K. Koppejan te Ederveen. Omstreeks Pasen 1969 zal het werk, dat 11.500 gulden gaat kosten, klaar zijn. Er moet nog 7500 gulden bijeen worden gebracht. In het verjaardags-orgel- fonds zit 4000 gulden. Om het tekort weg te werken zal om te beginnen een bazaar worden gehouden door de jeugdvereniging op vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober. In Velsen, zo lezen we in „Kerk nieuws", wil de kerkeraad het mo gelijk maken dat men met het ge hele gezin aan het avondmaal gaat. Voorwaarde is, dat de ouders stil zwijgend aannemen dat er ook bij hun kinderen een beginsel van ge loof aanwezig is. Het is de bedoe ling van de kerkeraad op die manier de avondmaalsgang los te koppelen van de geloofsbelijdenis, maar niet van het geloof. Ook houdt het een terugkeer in naar het Israëlische Pascha. Overigens is men in Velsen niet van plan er een soort reclame van te maken. Het is geen stunt, maar een geloofsdaad van de kerkeraad. De kerkeraad heeft het avondmaal ook opengesteld voor leden van an dere kerken, mits hun eigen kerke raad er zijn goedkeuring aan hecht. Als invoegsel in het kerkblad van de hervormde gemeente te Veenen daal verscheen vorige week voor 't eerst de „Jeugdkrant". Een gesten cild blaadje met mededelingen en andere zaken, dat in het vervolg re gelmatig tegelijk met het kerkblad zal verschijnen. Tijdens een dienst in de gerefor meerde kerk te Hoogeveen is een beatband opgetreden. Voorganger Dr. C. Graafland hoopt op zondag 29 september afscheid te nemen van de hervormde gemeente te Veenen daal en de daaropvolgende zondag 6 oktober zijn entree in Am sterdam te doen. In dezelfde dienst, die om 7 uur begint, zal dr. Graaf land worden bevestigd door prof. dr. H. Jonker. mmmmmmmmmammmmummm.

De Vallei | 1968 | | pagina 3