VALLEI? Belt 10550 11079 Firet gaat samenwerken met Verenigde Touw Eerste dag succes voor jeugdfestival USO-concert leek meer op repetitie <0.Twintig mille onvoldoende voor reorganisatie van gemeentehuis Complete volksverhuizing op de gemeentesecretarie VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Geen contributieverhoging voor „De Engelenburgh" Burgemeester Bode wordt op 19 oktober geïnstalleerd Leren luisteren, kijken en discussiëren Vakkennis en talent bij pantomimevoorstelling WAAROM? Rodeo -Rodeo- Rodeo Kasteel Hoekelum Rodeo Rodeo Rodeo Jaarvergadering van wi jkgemeenschap HORLOGERIE VAN MANEN Schiittersfinale zomerseizoen AGENDA VUILD-MST Permanent FORD-show in showroom UW BURGERLIJKE STAND AMER0NGEN VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1968 RHENEN Destijds werd een kre diet geraamd op f 20.000.- voor een in terne verbouwing van het gemeente huis. in verband met de verdeling van de vrijkomende ruimten na het inge- bruik nemen van het nieuwe gebouw naast het gemeentehuis. Nadien werd besloten tot een samenvoeging van de afdeling financiën en de administraties van het hedrijf gemeentewerken en het woningbedrijf. Deze nieuwe afdeling zal. evenals de overige secretarie-afde lingen. rechtstreeks ressorteren onder de gemeentesecretaris. Intussen hebben zich nog meer niet voorziene ontwikkelingen voorgedaan sinds het eerder genoemde krediet werd geraamd. Binnenkort zal een nieuwe kassier moeten worden be noemd omdat de huidige functionaris per 1 december de gemeente verlaat. Het kantoor van de kassier is thans ver van de afdeling financiën verwij derd, hetgeen volgens B. en W. de nauwe samenwerking, die onderling plaats moet vinden, niet ten goede komt. Zij hebben daarom gemeend de nieuwe kassier een plaats te moeten geven op de financiële afdeling. Voor deze afdeling zal een ruimte moeten worden gecreëerd voor acht personen. Deze ruimte moet aan twee eisen voldoen. Allereerst zal zij op de benedenverdieping moeten liggen in verband met het vele bezoek van het publiek en vervolgens zal de ruimte één geheel moeten vormen ter bevorde ring van het onderlinge contact. De enige mogelijkheid hiervoor kan worden gevonden door samenvoeging van de bestaande vertrekken van be volking, secretaris en financiën. Oorspronkelijk was laatstgenoemde vertrek in het reorganisatieplan be stemd tot commissiekamer, dit in ver band met de geringe lichtinval. Nu de ze kamer als werkruimte zal blijven be staan, is het zowel voor een goede com municatie als voor het verkrijgen van meer licht noodzakelijk, dat in de mu ren van de secretariskamer doorbraken worden gemaakt, waardoor één grote ruimte kan worden gemaakt. Voor de gemeentesecretaris zal een kamer moeten worden ingericht in de wachtkamer naast de voormalige raad zaal. De technische dienst kan worden ondergebracht op de voormalige trouw zaal, gescheiden in een afdeling weg en waterbouwkunde en een afdeling bouwkunde. De afdeling onderwijs en personeelszaken gaat dan naar de raadzaal, terwijl het vertrek van de technische dienst wordt verbouwd tot een spreekkamertje. De afdeling sociale zaken kan daarna ondergebracht worden in het veel rui mere vertrek, dat de afdeling onder wijs ontruimt. Als commissiekamers resteren dan de vrijkomende vertrek- ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 VEENENDAAL Hoewel enkele le den van de wijkgemeenschap ..De En gelenburg" de financiële positie niet rooskleurig vonden, was de meerder heid van de aanwezigen op de donder dag gehouden jaarvergadering niet voor een contributieverhoging. Het af tredende blokhoofd-bestuurslid, de heer B. van Hunnik had voorgesteld de con tributie van f 1,- op f 1,25 te brengen. De heer H. Wilbrink om gezondheids redenen aftredend penningmeester stelde voor een eenmalige gift te vra gen aan de leden. Ook dit voorstel on dervond niet voldoende steun. De stem mingen tijdens de vergadering gebeur den bjj zitten en opstaari. De financieel deskundige in het bestuur, de heer C. van Duin vond trouwens de actie of contributieverhoging niet nodig. De bestuursverkiezing bracht ver schillende veranderingen in het alge meen bestuur. Doordat enkele blok hoofden aftraden werden de heren G. Kap, J. C. Hasselaar, L. Mater, G. J. L. Teunissen en W. Wolters gekozen als blokhoofd-bestuurslid. De heer H. A. F. Hermans werd als penningmeester de opvolger van de heer Wilbrink in het dagelijks bestuur. De leider van de oud papieractie, de heer G. Hament had als blokhoofd bedankt om zich geheel aan die actie te wijden. In het afgelo pen jaar bracht het oud papier zoveel op, dat het bestuur voor het volgend jaar een opbrengst verwacht van f 1400.-. De begroting voor het volgend jaar sluit op een bedrag van f 24.400.-. Daar van is f 216,30 voor onvoorzien bestemd. In de begroting is een lening opgeno men van f 15.000,- die bestemd zal wor den voor verdere afbouw van de speel tuin. De secretaresse, mevr. W. C. P. de Jong-Boom, vertelde in haar jaarver slag, dat de vereniging momenteel 531 leden telt, wat ongeveer 93 pet. van het aantal bewoners is. „Ons bestuur is de mening toegedaan, dat in ge zamenlijk overleg (bedoeld was met de andere wijkgemeenschappen - red.) tegenover de gemeente en Patriminiums Bouwvereniging efficiënter gewerkt kan worden. Een voorbeeld hiervoor Is o.a. de affaire rond het schoonhouden van de flats". Op de schoonmaak doelde ook de voorzitter, de heer J. A. Koot in zijn openingswoord toen hij zei: „En dan met name de schoonmaakmisère, waar van ons toegezegd was, dat ze per 1 september j.I. uit de wereld zou zijn". Hij bracht overigens dank aan zowel, het gemeentebestuur, als Patrimonium voor het \>ele dat in onderling overleg reeds tot stand was gekomen, al ble ven er wensen. Aan het gemeentebe stuur vroeg hij o.m.: „Waarom is er nog geen behoorlijke straatnaamgeving in onze wijk?" Tijdens de jaarvergadering werd de uitslag bekend gemaakt van de voor tuinen- en bloembakkenwedstrijd. Een jury, bestaande uit de heren Basten- hof, Van Dijk jr. en Cocky Overeem had de bloembakken en voortuinen iedere veertien dagen gecontroleerd. De heer Bastenhof vertelde namens zijn mede-juryleden niet erg tevreden te zijn over de resultaten. Het kon vol gens hem veel beter. Desondanks wer den er een vijftigtal prijzen uitgereikt, bestaande uit waardebonnen voor bloe men of planten beschikbaar gesteld door de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en door de firma Van Dijk. In het komende verenigingsjaar zul len een groot aantal activiteiten gehou den worden door de verschillende com missies. Zo worden er bingo- en kaart avonden voorbereid, zullen er filmvoor stellingen komen en zal er ondermeer een oliebollenactie gehouden worden ter versteviging van de kas. De avond werd opgevrolijkt door het trio „The trixons" en besloten met een gezellig Bingo-spel, waaraan enthousiast werd deelgenomen. ADVERTENTIE SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL De afdelingen Burgerlijke Stand en Be volking van de Rhenense secretarie heb ben deze week hun nieuwekantoor in gebruik genomen. ken van de administratie van gemeen tewerken, sociale zaken en kassier. Het wordt ter secretarie een comple te volksverhuizing. B. en W. onder schrijven nog eens, dat deze nader ge plande verbouwing, welke zij in het ka der van de reorganisatie van gemeente werken en secretarie noodzakelijk ach ten, een hogere investering met zich meebrengt dan aanvankelijk werd ge raamd. Die hogere kosten zullen een bedrag belopen van f 11.158,Het gehele project zal dan f 31.158,- gaan kosten. De gemeenteraad gaat over dit nade re voorstel komende dinsdagavond van gedachten wisselen. ADVERTENTIE Tot 17.30 uur Vên 17.30- 19.30 uur u dan «ven a.u.b dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 'i Zaterd. ven 16.30-17.30 uur VEENENDAAL De nieuwe burge meester van Veenendaal, de heer P. Bode, zal tijdens een bijzondere raads vergadering, die op zaterdagmiddag 19 oktober wordt gehouden, officieel wor den genstalleerd. Tot deze afspraak is hij gekomen met de loco-burgemeester en de overige wethouders tijdens het bezoek dat hij donderdagmiddag aan Veenendaal heeft gebracht. De nieuwe burgemeester zal op maandag 21 okto ber zijn werkzaamheden in Veenendaal beginnen. De raad en de verschillende hoofdambtenaren krijgen op vrijdag avond 11 oktober de gelegenheid met burgemeester Bode kennis te maken. VEENENDAAL De N. V. Verenigde Touwt'abrieken te Rotterdam en Firet N.V. te Veenendaal gaan samenwerken voor de produktie van naaldvilt- tapijten. Voorlopig betreft de samenwerking een aantal afspraken, waarbij de kennis op het gebied van produktie en marketing van naaldvilttapijten volledig zal worden uitgewisseld. Ook wordt de prod uktie-ont wikkeling gecoördineerd en gaat men nauw samenwerken bij de inkoop van grondstoffen. Het ligt in de bedoeling in de nabije toekomst een nieuw produktiebedrijf op het gebied van naaldvilttapijten op 50/50 basis op te richten. VEENENDAAL Gisteren was de eerste dag van het cultureel jeugdfestival van het Christelijk Lyceum Veenendaal. De eerste dag was al een enorm succes en wanneer vandaag, de laatste dag van het festival, alles even vlot verloopt, is het experiment volledig geslaagd. De leerlingen van het lyceum zijn twee dagen in het culturele zonnetje gezet ter gelegenheid van de opening van de nieuwe school. Een aantal enthousiaste leerkrachten vormden de „Commissie Jeugdfestival Chr. Lyceum Veenendaal" en gaven de organisator de opdracht het hele festival in elkaar te draaien. Van gemeente en provincie ontving men hiervoor subsidie. Het festival werd gehouden onder het motto „Dichter bij kunst en kunstenaar". Gistermorgen om tien uur begon het feest. Als eerste stond op het program ma het Pierre Courbois Free Music 4tet 1. Met deze opening werd met een de sfeer van het gehele festival bepaald: leren, luisteren en leren luis teren, kijken, experimenteren en dis cussiëren. Rob Roozemond, de organi sator van het festival, nam met de „bovenbouw", de vierde en hogere klassen van het lyceum, de gehele ge schiedenis van de jazz door; van bam- boula tot free music. Hij deed dit op een boeiende, dikwijls geestige ma nier. Het quintet gaf steeds voorbeel den van de besproken stijlen. Uit het geven van deze voorbeelden bleek de grote veelzijdigheid en vak kennis van Pierre Courbois en zijn collega's. De leerlingen kregen vooral De n.v. Verenigde Touwfabrieken ont stond in 1919 door fusie van een aantal touw- en staalkabelfabrieken. In de ja ren dertig begon men zich op de fa bricage van harde vijzeltapijten toe te leggen, waardoor de naam Verto een begrip werd in Nederland. Een van de bekendste produkten is het Jabo-tapijt. Onlangs besloot men de produktie van getufte tapijten ter hand te nemen. Het feit dat de Verenigde Touw zelf beschikt over een fijnspinnerij, alsmede de mogelijkheid het jutedoek ten be hoeve van het tuffen zelf te weven heb ben bij deze beslissing een belangrijke rol gespeeld. Het toevoegen van naald vilttapijten aan het programma van de Verenigde Touw ligt volgens de directie in de aard der zaken opgesloten. Men acht naaldvilttapijt een onmisbare schakel in het totale tapijtassortiment. Door de samenwerking met Firet is de Verenigde Touw in staat op korte ter mijn met dit soort tapijten op dé markt te komen. De n.v. is vastbesloten op de tapijtmarkt een rol van betekenis te spelen. Men gaat de naaldvilttapijten op de markt brengen onder de naam „Verto-Nyl". In het Verenigde Touwconcern zijn ongeveer 2350 mensen werkzaam. Firet werd in 1959 gesticht als samen werking tussen Nederlandse en Anglo- Amerikaanse textielbedrijven. De Ne derlandse bedrijvengroep, die bestaat uit Kon. Nijverdal ten Cate te Almelo, Kon. Ned. Textielunie te Hengelo en KVSW te Veenendaal werken samen in Binder n.v. te Hengelo. Binder bezit 50 procent van de aandelen Firet Firet is de enige producente in de Benelux van hoogwaardige non- wovens. Op zeer verschillend terrein heeft men een belangrijke naam als toeleverancier verworven. De activitei ten richten zich op technische vliezen voor de bouwnijverheid, tussen voering voor de confectie-industrie, isolatievil ten, ondertapijten en naaldvilttapijten. Als lid van een internationale groep op non-wovengebied nauw. verbonden on dernemingen neemt Firet deel aan de uitgebreide uitwisseling van waarde volle gegevens op het gebied van grondstofresearch, process-engineering, SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse schietvereniging gaat maandag 30 september het zomerseizoen sluiten met het organiseren van de zogenaam de eindwedstrijden. 's Avonds zullen in hotel Boszicht de prijzen worden uit gereikt. Dit gebeurt door de ere-voor- zitter de burgemeester van Scherpen- zeel mr. C. P. Hoytema van Konijnen burg. AiVIERONGEN Geboren: Gijsbert, z.v. G. Henzen en A. Nijhof. Getrouwd: P. N. Schouten en P. Aartsma. Ingekomen: J. H. W. de Wilde van Leersum; J. E. ten Geuzendam van Steenwijk: J. H. Derksen van Rotter dam; L. Th. Cutler van Utrecht; G. Dompeling van Leersum; J. J. Gerrit sen van Leersum; I. Ju van Leersum. Vertrokken: B. H. Jellema naar Am sterdam. produktontwikkeling, applicatieonder- zoek en marketing. Het personeel, thans ca. 230 man is voor een groot deel „staf" in de zin van niet direct bij de produktie en ver koop betrokken. Het is voor een belang rijk deel in eigen bedrijf of in een zusterbedrijf in het buitenland opge leid. Het personeelsverloop is gering. Firet is vooral werkzaam in Benelux, Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. Vl.ENl.NDA A L Gisteravond werd het eerste USO-concert in het nieuwe seizoen gegeven in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan te Vee nendaal. Men kreeg de indruk een re- RHENEN Gistermiddag werd liet eerste huwelijk voltrokken in de nieuwe trouwzaal, die is gebouwd tussen het gemeentehuis en de vroe gere ambtswoning van de burge meester „Bella Vista". Bruidegom A. J. Bosman, em ployé bij de gemeentelijke reini gingsdienst en zijn bruid mej. W. M. M. van Deelen, eveneens wonende te Rhenen, mochten als aandenken aan dit gebeuren uit handen van de amb tenaar van de burgerlijke stand een ets van de Cuneratoren ontvangen, die werd aangeboden door het ge meentebestuur. Buiten wachtte het bruidspaar nog een verrassing. Collega's van de brui- degom stonden daar met de reini- 2 gingsauto, waarop zij een wieg had- den geplaatst met een pop erin. Die pop droeg een dienstpet met G.W. erop en op een bord geschilderd „beter laat dan....?" De collega's vonden kennelijk, dat de heer Bosman wel wat eerder had kunnen gaan trouwen. Toen het huwelijk was voltrokken poseerde hij gewillig met zijn, vrouw voor de wagen. petitie van het Utrechts Symfonie Or kest bij te wonen. Niet wat de muziek betreft maar qua sfeer. De z.aal was nauwelijks halfvol en hierdoor viel het nog meer op hoe ongeschikt het Ver enigingsgebouw is voor concerten. Op het programma stonden de geijkte na men: Johannes Brahms, Maurice Ra vel en Ludwig van Beethoven. Het orkest nam op het uitgebouwde podium plaats. De achtergrond werd gevormd door een groot, smoezelig la ken en aan het plafond hingen twee extra lampen van hetzelfde soort als men vindt in fabrieken of timmermans plaatsen. Maar omdat er niets beters is in Veenendaal moet men blij zijn, dat er ergens een orkest onderdak ver leend kan worden. De zaal was nauwelijks voor de helft gevuld. Waarschijnlijk was dat niet te wijten aan een te geringe belangstel ling maar aan een samenloop van om standigheden. Een groot aantal vaste USO-klanten genoot gisteravond in het Christelijk Lyceum Veenendaal van het cultureel jeugdfestival en in de raad zaal van het raadhuis kwamen de Vee- nendaalse vroede vaderen bijeen; bo vendien nam de wethouder van culture le zaken, de heer C. N. van Kuyk gis teren afscheid van de raad. Het programma was niet spectaculair gisteravond. De vertolking door het USO was goed. Hoe mooi de variaties op een thema van Joseph Haydn, opus 56 a van Brahms ook zijn, men wil wel eens iets anders horen. Of een werk van recentere datum (waarom niet van deze tijd?), of een minder bekend en daarom misschien wel boeiender werk. Hetzelfde geldt voor de Zevende sym fonie A grote terts, opus 92 van Van Beethoven, alhoewel dit werk nog altijd interessanter is dan de eerder gespeel de variaties. De musici kwamen in dit werk meer tot leven. Heleiyiaal een dieptepunt was Mauri ce Ravel's „Daphnis et Chloe", suite nummer 2. Nogmaals, de uitvoering was uitmuntend en niets dan lof voor het orkest onder leiding van dirigent Paul Hupperts. Maar dit werk van Ravel past helemaal niet meer in deze tijd en ook Veenendaal hoeft het niet meer te slikken. Met de door de componist bijna natuurgetrouw nagebootste dauwdrup peltjes, murmelende beekjes en tjilpen de vogeltjes kan deze balletmuziek ver geleken worden met een smartlap bit de muziek met een grote ,,M", een smart lap met een grote „S" dus. R. v. R. Heden, vrijdag VEENENDAAL Raadhuis, 16.30-18.00 uur: Afscheids receptie wethouder C. N. van Kuyk. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Helga". Morgen, zaterdag BIOSCOPEN Theater, Veenendaal, 19.30 uur: Het Pierre Courbois Free Music 4tet 1 v.l.n.r.: Henk Haverhoek, Peter v?n de Locht, Pierre Courbois, Boy Raay- maker en Erwin Somer. dank zij de muziek een duidelijk beeld van de groei van een muziekvorm; een groei die meer dan een halve eeuw heeft geduurd. De meest recente ont wikkelingen in de jazzmuziek, de free music, liggen zeker niet gemakkelijk in het gehoor en men moet over het algemeen deze muziek heel wat keer tjes gehoord hebben voor men er boei ende elementen in ontdekt. Het Free Music 4tet 1 wist de leerlingen ech ter gistermorgen meteen al te boeien en dat was zeker te danken aan de uitgebreide uitleg met voorbeelden. Rob Roozemond heeft gisteren met Pierre Courbois en zijn collega's het doel bereikt, wat ze wilden bereiken. 's Middags was het woord aan de be kende filmcriticus Jan Blokker. Jan Blokker gaf een boeiende causerie over jonge Nederlandse dineasten en hun werk van na 1960. Na deze cause rie zag men een aantal films, waar over gesproken was. Er werd een keu ze gemaakt uit het werk van onder andere Pim de la Parra, Johan van de Keuken, Juan Goudsmit, Wim van der Linden en Frans Weisz. Enigszins sto- rendl werkte de zeer onvolledige ver duistering van het gymnastieklokaal, waar de films werden vertoond. De aandacht verslapte echter niet, zeker niet toen de heer Blokker met de leer lingen in discussie trad. De sad-movie van Wim van der Lin den had de meeste indruk op het jonge publiek gemaakt. „Sad-movie" is een zeer experimentele, eigentijdse vorm van filrh. In deze films gebeurt letter lijk niets. In Van de Linde's bijdrage „Tulips" ziet men een vaasje half ver lepte tulpen op een afschuwelijk lelijk wandmeubel staan. Dit is het enige wat de cineast in beeld heeft gebracht. Het enige wat er gebeurt, is het vallen van een blaadje. „Waarom?" vroegen de leerlingen. „Wim van de Linde wil breken met al die dure woorden die men voor films heeft", antwoordde de heer Blokker. De film werd volgens hem teveel als kunst gezien en er werd te hoog tegenaan gekeken, ipe eigen tijdse cineasten willen hier verande ring in brengen. 's Avonds werd een „Listen-in(g)" gehouden. De leerlingen konden in di verse lokalen discussiëren rhet beken de kunstenaars uit de literatuur, zoals Steven Membrecht en J. W. Holsber- chen en uit de beeldende kunst, Ubo Scheffêr. Verder maakte Cor Kradolfer met een groep leerlingen „dramatic movement", zong Harry van Oss volksliederen en ballades, zichzelf be geleidend op de fluit en werd een hele geestige pantomime-voorstelling gege ven door de Amsterdamse groep „Car- roussel", onder leiding van Rob van Reijn. Zijn groep bestaat stuk voor stuk uit vakmensen die met een per fecte lichaamsbeheersing en een groot talent het jeugdige publiek bezighiel den. I)e „onderbouw" van het lyeeum, de eerste tot en met de derde klassen, kreeg gisteren een sportprogramma voorgeschoteld met een film over de Elfstedentocht 1963 en een film over zeilen. Verder werden demonstraties gegeven van trampolinespringen en ju do. De pantomime-voorstelling „Black out" van „Carroussel" werd ook voor de onderbouw gegeven. Het programma van vandaag telt ook weer vele hoogtepunten op het ge bied van toneel en literatuur, beelden de kunst, film en muziek. Bedankt voor beroep VEENENDAAL Ds A. Vroeginde- weij heeft bedankt voor het beroep, dat op hem was uitgebracht door de Her vormde kerkeraad te Huizen. Luxor „Helga".| Bio Rhenen, 20.00 uur: „Top geheim". ADVERTENTIE ZONDAG 29 SEPTEMBER op te Bennekom t.g.v. het 18e Lustrum van het Wageningsche Studentencorps. 10 ervaren jonge mannen zullen in een eerlijke strijd van man te gen paard 15 eenjarige wilde hengsten proberen te vangen, te halsteren en tenslotte trachten te berijden. Een adembenemend schouwspel j AANVANG 15.00 UUR.

De Vallei | 1968 | | pagina 5