„Bergruiters" start op kerngezonde basis Zondagssport op Radio en T.V. Georg Volkert (22): de grote man bij 1e FC Nürnberg VZC-heren binden de aan met bekende strijd clubs Candia '66 moet ernstig rekening houden met eerste nederlaag Damclub DCE nu ingedeeld DE SP0RTT0T0 Jan Derksen maakt zich geen zorgen Vultink maakte partij in één beurt uit Westphal toch naar Mexico VOETBALPROGRAMMA Nobby Stiles mag niet meedoen tegen Estudiantes Opheusden kan profiteren van duel tussen koplopers Müller speelt niet mee tegen Ajax Ajax zondagavond naar trainingskamp Scholte en Wijnen nog ongeslagen Rijvereniging in Overberg opgericht Begrip Mis 3 klassen Alleen remises in Danlon-toernooi Wintercompetitie waterpolo Veenendaal moet morgen zegevieren Moeilijke jongen Als kind zo blij Veenendaal- Zwal. Vooruit Afdeling Utrecht Volledig prof Voor vier jaar Zeer moeilijk Prachtig herstel in titelstrijd 47/2 Afd. Nijmegen Leerzaam ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1968 Veenendaal/Overberg - Een groep geestdriftige paardesportbeoefenaren van het paardesportcen- truni „Overberg" heeft onlangs een eigen rij vereniging opgericht, die op 1 oktober van start gaat onder de naam „De Bergruiters". De kersverse sportvere niging lijkt een prachti ge toekomst tegemoet te gaan, want reeds enkele dagen na het verzenden van de circulaires kwam er bij het bestuur een tachtigtal aanmeldingen binnen van mensen die Kd wilden worden van „De Bergruiters", ter wijl de grote stroom in feite nog moet komen. Wanneer men boven dien bedenkt dat er slechts informatiebulle tins zijn gezonden een vaste kern sportbeoefenaren paardesportcentrum „Overberg", dan lijkt het niet exorbi tant te stellen dat de nieuwe rijvereni ging, nog voordat zij is gestart met haar activiteiten, in één klap is ge bombardeerd tot een kerngezonde sportvereniging. „De Bergruiters" is een volkomen autonome paardesportclub die, wan neer zii 1 oktober a.s. start, rekent op een ledental van ongeveer 180. Zij staat los van paardesportcentrum „Overberg", dat slechts de paarden verhuurt aan de pasgeboren vereniging en een full-time, gediplomeerd in- structrice ter beschikking stelt. Met dat paardesportcentrum is ove rigens alles begonnen in Overberg. De heer H. A. van Hien verliet vorig jaar met zijn gezin zijn woonplaats Den Haag om zich te vestigen in het rus tieke Overberg, waar hij een boerderij betrok. Achter zijn huis legde hij een mane ge aan, kocht enkele paarden en ging tegen scherpe prijzen paardrijlessen geven. Veenendaal en omgeving bleek razend enthousiast, want honderden paardesportliefhebbers trokken naar Overberg om daar tegen goed betaal bare prijzen te gaan lessen. aan van van Niet alleen de bevolking van Veenen daal en omliggende plaatsen was overi gens enthousiast. Dat was in niet min dere mate de ex-inwoner van de resi dentiestad, die in betrekkelijk korte tijd een paardesportcentrum creëerde, dat een zeer goede naam kreeg en een begrip werd in de wijde omgeving. De stormlopen van mensen die wilden ken nismaken met de paardesport duurden voort en zelfs de ondernemende, bijzon der inventieve Van Hien had deze over weldigende belangstelling niet ver wacht. De 37-jariffe eigenaar van het paar desportcentrum, voordien onder andere telefoonmonteur en autorijschoolhou der, zegt er het volgende over: „Wer kelijk, het was buiten verwachting. De belangstelling voor de paardesport in deze omgeving is enorm. Sinds maart van 't vorige jaar hebben we duizenden lessen gegeven en we hebben momen teel een vaste kern van ruim 230 beoe fenaars. De afgelopen zomer hadden we 23 paarden, waarvan we er nu nog elf hebben gehouden". Doordat er steeds meer mensen paardrijlessen namen, ging er organi satorisch nog wel eens wat mis bij het paardesportcentrum. Ook moest de heer Van Hien gaan uitzien naar een mogelijkheid om de paarden op de een of andere manier te „sparen" voor nóg meer werk. Hij speelde vaak met de gedachte om daarvoor een rijvereni ging op te richten, maar toen kwam een aantal vaste bezoekers van „Over berg" reeds met het idee om een der gelijke vereniging te creëren. Zo werd sportclub „De Bergruiters" geboren. Er werden besprekingen gehouden, afspraken gemaakt en regelingen ge troffen met paardensportcentrum „Overberg" en onlangs werd het be stuur definitief samengesteld. Voorzit ter van „De Bergruiters" werd de heer 0 De eigenaar van liet paardesportcen trum, de heer H. A. van Hien, heeft nog niet vaak op het verkeerde paard gegokt sinds zijn verblijf in de buurtschap Over berg A. Huibers, één van de initiatiefne mers, het secretariaat kreeg de heer C. Diepeveen, terwijl de heer J. H. Sen- nef als penningmeester, werd benoemd. Verder hebben zitting in het bestuur Gerda Jansen (tweede secretaresse) en A. M. Anbeek. De vereniging huurt voor de periode van een jaar de paar den van „Overberg", dat overigens normaal blijft lesgeven aan belangstel lenden voor deze sport. Er is een vaste gediplomeerde instruc- trice aangetrokken, mejuffrouw Jea- nette de Bas, die zowel „De Bergrui ters" als de particuliere adspirant-rui- ters lesgeeft. De eigenaar van paarde sportcentrum „Overberg" verwacht dat hij bovendien een free-lance instructeur zal moeten aanstellen. De leden van de nieuwe vereniging be-' talen f 240,contributie per jaar en krijgen hiervoor een uur les per week.r Per maand moeten twee uren in de ma nege worden verreden. De ruiters, die de beschikking krijgen over paarden die slechts bereden mo gen worden door verenigingsleden, wor den ondergebracht in drie klassen, na melijk beginners, gevorderden en ver gevorderden. Later start men ook met een categorie springers, maar voordien worden de leden eerst uitvoerig gen- strueerd in de fascinerende paarde sport. Het ligt in de bedoeling van het be stuur van „De Bergruiters" om in de toekomst aan wedstrijden en concour sen te gaan deélnemen en van tijd tot tijd demonstraties te geven van de rij kunst. 3e klasse D-Distr. West-1: UltrajectumAmsvorde HollandCandia '66 DonarCDN DEVVriendenschaar VVY—Baarn ZeistVictoria 4e klasse H-Distr. West-1: VeenendaalZwaluwen-Vooruit JSVSaestum Fortitudo—SVF KDSVreeswijk UtrechtDe Stichtse Boys De MeernEMS AFDELING UTRECHT le klasse A: SoesterbergEMM KampongRoda '46 BDCMinerva ScherpenzeelAmf. Boys HooglandVeense Boys le klasse B: RK StormvogelsPVC W.b. DuurstedeDVSA VoorwaartsPatria Utr. BoysBrederodes DWSVSCH 2e klasse B: RivierwijkersOranje Wit DVSU—Barneveld VSKMeeuwen MaarssenOlympia '25 DSO (U)Maluku Muda 3e klasse B: S VM MDorestad RUC—Ares Bilthoven't Gooy BUENOS AIRES - Nobby Stiles van Manchester United is geschorst voor één internationale wedstrijd. Dit is door de Zuid-Amerikaanse voetbalbond gis teren bekend gemaakt. Stiles werd van het veld gezonden tij dens de wedstrijd tussen Estudiantes en Manchester United op woensdag avond wegens een beledigend gebaar tegenover een grensrechter. De scheidsrechter had Stiles reeds tweemaal gewaarschuwd voor vuil spel. Het besluit van de bond betekent dat Stiles niet in de return-wedstrijd te gen Estudiantes mag uitkomen, die op 16 oktober in Manchester wordt ge speeld. In het NRU-sportprogramma „Langs de lijn" (14.30-17.00 uur via Hilversum I en 18.10-18.30 uur via Hilversum II) wordt zondag verslag gedaan van de volgende voetbalwedstrijden: NEC - PSV, FC Twente - Go Ahead, Feyen- oord - GVAV, Holland Sport - Sparta en HVC - SVV; voorts: het Nederlands kampioenschap biljarten ereklasse 47/2 in Heer; de paardekoersen op Mere- veld en te Groningen; de draverijen Nederland - België op Duindigt; hand bal- en korfbalnieuws. In het NTS-sportprogramma, dat zondag van 19.30 tot 20.25 uur op Ne derland 1 wordt uitgezonden, komen, onder voorbehoud van wijzigingen, de volgende onderwerpen aan de orde: de voetbalwedstrijden FC Twente - Go Ahead en NEC - PSV; de 24 uur-autorace van Le Mans; de start van de Nederlandse tafel- tenniscompetitie in Amsterdam, de wedstrijd Nedlloyd - Swift; het toernooi om het Nederlandse kampioenschap biljarten ereklasse ankerkader 47/2 in Heer; de draverijen Nederland-België op Duindigt. EMM EN De derde ronde van het Danlonschaaktoernooi voor dames te Emmen heeft vrijdag geen winst- of verliespartijen voortgebracht. De hoog geplaatste Roemeense deelnemers Baumstark en Polih-Roniade deelden het punt en Ingrid Tuk speelde tegen de Zuidslavische Zivkovic voor de der de keer in successie remise. De twee overgebleven partjen werden afgebro ken. De uitslagen uit de derde ronde zijn: Baumstark (Roem) - Polih-Roniade (Roem) Va-Vt, Eretova (Tsj-Sl) - Mas- njak (Zd.-Sl.) afg., Timmer (Ned.) - Dob- son (GB) afg., Zivkovic Zd-Sl) - Tuk (Ned.) H-Vt. De stand na drie ronden is: 1. Baum stark 2Va; 2. Polih-Roniade 2; 3. Tuk lVi; 4. Eretova en Timmer 1 en 1 afg; 6. Zivkovic y2; 7. Dobson en Masnjak Va en 1 afg partij. NEURENBERG Het stormachtige begin van FC Nürnberg tegen Ajax, de doortastendheid waarmee de Westduitse voetbalkampioen Ajax vorige week woensdag even in een zeer pijnlijke greep leek te hebben, het fijne werk op de vierkante meter dat al heel gauw de achterhoede van Ajax voor grote proble men zette, zij waren in hoofdzaak te danken respectievelijk te wijten aan Georg Volkert. De 22-jarige linksbuiten van Nürnberg, meermalen in het Westduitse elftal optredend, kan ook in Amsterdam de grote man van zijn team worden. Wan neer Nürnberg op 2 oktober in Amsterdam tegen Ajax tot een ook in West- Du it sland niet verwachte zege zou komen, dan zou het weinigen verwonde ren als Georg Volkert hetzij de gouden voorzetten zou geven, hetzij zelf een of meer doelpunten zou maken. VEENENDAAL Deze week heeft de KNZB de indeling bekend gemaakt voor de teams die hebben ingeschreven voor de wintercompetitie. VZC had het eerste hcrenteam aan de bond opgegeven en moet straks uitkomen tegen reserve-teams van louter hoofdklassers. Van de partij ®Ün in deze A-poule het tweede team van AZ en PC uit Amersfoort de Robben (kampioen van Nederland), Neptunus uit Amersfoort (2e plaats in de hoofdklasse), het Gooi (gedegradeerd uit hoofdklasse) en VZC uit Veenendaal. Een geweldig zware opgave dus voor de Veenendaalse formatie om tot positieve resultaten te komen in deze competitie. ADVERTENTIE Wild - Pferdebahn im Mar (alder Bruch milmehrals JOOWild- pferden Einfahrt vonder StraOeDULMEN-B qeoflnet anSamstagen u. Sonn-und Ealertagen von 10-18 Uhr OPHEUSDEN Opheusden, dat zondag de eerste winstpunten binnen haalde gaat morgen naar Nijmegen om daar tegen Nijmeegse Boys aan te treden. Uit dit duel zou Opheusden wel eens een gelijk spel of misschien zelfs de volle winst kunnen halen, want Nij meegse Boys valt tot op heden sterk tegen. Het heeft maar 2 maal een draw weten te boeken en dat getuigt ge zien de opponenten niet bepaald van sterkte. In andere wedstrijden ko men de koplopers tegen elkaar uit, hetgeen voor enkele puntenverlies gaat opleveren. Hiervan moet Opheusden trachten te profiteren. Verder spelen in de hoofdklasse: Nijmegen - NOVIO, Sp. Bemmel - DBV, RODA - Olympia, Dodewaard - HAVO en Aquila - Millin- gen. VEENENDAAL Candia '66 heeft tot op heden nog geen overwinning kun nen boeken in de derde klasse D van het district West-1, waarin het debuteert. Driemaal speelden de Rhenenaren gelijk in deze afdeling. De produktiviteit is er nog niet in het Candia-team en dat wordt voornamelijk veroorzaakt door het feit. dat goalgetter Ten Braak enkele maanden buiten spel staat in verband met een ernstige knieblessure. Morgen moeten de pupillen van trainer Te Kulve op bezoek in Utrecht, waar zij de wapens opnemen tegen het technisch knappe Holland, dat met twee punten voorsprong op de naaste concurrenten de ranglijst van de afdeling aan voert. De Utrechtse formatie versloeg vorige week in een uitwedstrijd CDN en dat is een niet te geringschatten prestatie. Candia '66 moet dit weekend dan ook rekening houden met de eerste neder laag. De Rhenensc ploeg treedt vermoedelijk in de volgende opstelling aan: Doel: Kok: achter: Evers, Van Baal, Van Beek, Van Walsum; midden: Van Estrik en Mol; voor: Krechting, Van de Pol. Eibers en Van Veenendaal. Maar onmiddellijk moet worden aan genomen, dat het aan de andere kant voor VZC een zeer leerzame competi tie kan worden. Voor een 2e-klasser lijkt het ons echter een te zware inde ling. De krachten hadden wellicht iets beter verdeeld kunnen worden door de Bond. Het is duidelijk, dat hoofdklasseploe- gen, de elite van het vaderlandse wa terpolo, de beschikking hebben over zeer sterke reserveteams, waarin veel al jonge knapen zijn ondergebracht, die fel belust zijn op een plaats in de hoofdmacht en dus met zeer eerzuch tige gevoelens te water gaan. De Robben 2, Neptunus 2 en AZ en PC 2 zullen vermoedelijk de lakeis gaan uitdelen in poule A. Wie is de begaafde technicus, de man die men geneigd was wat Nürn berg betreft, het predikaat „moeilijke jongen" op te plakken voordat Cebinac deze titel met verve voor zich opeiste? „Ik geloof niet dat ik het algemeen zo'n moeilijke jongen ben. Deze zomer kwam ik er wat slecht op te staan na die moeilijkheden in Wenen. We speel den toen het was in juni tegen Austria. Het was een gewoon vriend schappelijk wedstrijdje. Wij waren net kampioen geworden in de Bundesliga en we zouden daar laten zien dat dit niet ten onrechte gebeurd was. Maar ja hoe gaat dat... op een ogenblik speel je toch vriendschappelijk of niet voluit. In de tweede helft kon ik in rukken. Dat zat me slecht en ik ging niet. Goed dat moet je bezuren, zoiets zie ik ook wel in naderhand. Het kostte me drie maanden niet voetballen. Dat is erg. Ik ben prof, het is dus mijn geld, maar het is ook mijn leven. Trai nen zonder wedstrijden is zoutloos. Op 15 september mocht ik weer het veld in. Eigenlijk was ik als een kind zo blij. Als je dan speelt, voel je dat het weer lekker gaat, maar dat je toch nog niet helemaal er in bent. Ik had ook wel wat moeite met het onderling begrip, er zijn er een paar weggegaan en een paar nieuwe zijn er in geko men. .Zaterdag tegen Hamburg SV blies ik in de eerste helft ook weer wat teveel stoom af en in de tweede helft kon Dieokmann, hun linksachter, mij weer hebben". EDERVEEN De indeling voor dam club DCE is bekend. De Ederveners komen uit in de derde klasse-Veluwe en zijn bij de volgende verenigingen onder gebracht: DCE I Ederveen; OG I Harskamp; VRD II Renkum; BSDV II Barneveld; DES III Lunteren; WSDV IV Wagenin- gen; WSDV III Wageningen; SDV II Scherpenzeel; CASSA II Barneveld. DCE dat vorig jaar het kampioen schap voorbij liet gaan, zal dit seizoen hoge ogen gooien ook al omdat het dit seizoen met een sterker team uitkomt. Het achttal is als volgt samengesteld: Bord 1: G. v. d. Dikkenberg; 2. J. de Koning; 3. St. Vierwinden; 4. G. van Heerdt; 5. G. Vlastuin; 6. B. v. Beek; 7. J. Boeve; 8. W. Veldhuizen. DCE speelt op 8 oktober a.s. de eer ste wedstrijd voor de bondscompetitie thuis tegen WSDV IV. De uitslagen in de onderlinge compe- tie waren: J. Boeve - T. Middelman 20; J. d. Koning - G. Vlastuin 20; G. J. v. d. Dikkenberg - A. v. Hunnik 02; B. v. Beek - D. v. Heerdt 1—1; J. Slotboom - W. d. Koning 1—1; J. d. Koning - J. Boeve 2—0; G. Vlastuin - G. J. v. d. Dikkenberg 0—2; G. v. Heerdt - T. Mid delman 02; St. Vierwinden - W. Veld huizen 11. Veenendaal heeft vorige week in Zeist tegen Saestum de eerste neder laag moeten incasseren en heeft mo menteel een achterstand van drie pun ten op koploper Utrecht. De Veense ploeg treedt morgen op het Salaman der-complex aan tegen het Utrechtse Zwaluwen Vooruit dat in deze compe titie twee winstpunten heeft verzameld. Zwaluwen Vooruit had vorig seizoen een veelbelovende ploeg, maar dit jaar heeft de formatie aan kracht ingeboet. Daarvan moet Veenendaal kunnen profiteren. Een overwinning zal trou wens wel nodig zijn, ook om niet ver achter te raken op de kopploegen. Wan neer de aanvalslinie van de Veenenda- lers wat beter weet om te springen met de kansen dan ligt een bescheiden zege o.l. voor de hand. Imbos kan nog steeds niet meespelen bij de Veenen- dalers, die in de volgende opstelling binnen de lijnen komen: Doel: A. Blank espoor; achter: Schans, C. Gerritsen, H. van de Boven- kamp, D. van Dijk; midden: J. Hen zen, H. Stuyvenberg; voor: W. Derk- sen, G. Heikamp, St. Rebergen en J. Sukkel. In de eerste klasse A. van de afde ling Utrecht wordt morgen een duel ge speeld tussen de hekkesluiters. Scher penzeel, dat het toch wel érg moeilijk heeft in de hogere afdeling, treedt op eigen terrein aan tegen Amf. Boys, dat nog zonder puntenwinst is na 3 wed strijden. Scherpenzeel heeft één punt verzameld uit vier duels. De Scherpen- zelers, waarvan nog geen opstelling bekend is, moeten dit treffen in een overwinning kunnen omzetten. De zondagploeg van het Amerongse DVSA is in de eerste klasse B nog on geslagen. Het elftal ontmoet morgen in een uitwedstrijd Wijk bij Duurstede, 'n zwakke broeder in deze afdeling, die waarschijnlijk wordt verslagen door de Amerongse ploeg. DVSA is als volgt geformeerd: Doel: H. van Brenk; ach ter: D. Drost, G. Breeschoten, E. van Vliegen, J. van Veenendaal; midden: J. van de Pol, E. van de Water; voor: J. Burgers, C. van Ommeren, N.N. en J. Veenhof. Wanneer de Amerongers het duel in Wijk bij Duurstede winnen komen zij naar alle waarschijnlijkheid aan kop, want ranglijstaanvoerder Brederodes moet o.i. met een kleine nederlaag ge noegen nemen in de uitwedstrijd te gen Utrechtse Boys. MSV '19 ook een kandidaat voor de eerste plaats, is vrij. Oranje-Wit in Eist heeft vorige week vriend en vijand verrast door het ster ke Maluku Muda een 30 nederlaag toe te brengen. De technische en uiterst snelle Barnevelders werden het slacht offer van een tactische manoeuvre van de Elstenaren. Oranje-Wit, dat door de ze overwinning nog alle kans heeft op een plaats aan de top, heeft morgen de moeilijke uitwedstrijd tegen Rivierwij- 0 Jan ten Braak, aanvalsspits van de derdeklasser Candia '66, staat van wege een hardnekkige knieblessure en kele maanden buitenspel. kers in Utrecht voor de boeg, welke formatie evenveel punten heeft als de ploeg van trainer Dillen. Rivierwijkers promoveerde vorig seizoen uit de der de klasse B en doet het tot op heden uitstekend in deze afdeling. Vorige week versloeg het koploper DVSU. Verder dan een puntenverdeling ko men de Elstenaren vermoedelijk niet. Opstelling: doel: D. Haisch; achter: J. Haisch, H. de Vries, C. van Dam; midden: B. Bosman, W. Henzen; voor: H. Slok, H. Bos, W. Bos, C. Quint en L. Hage (onder voorbehoud). In de derde klasse B. hebben koplo per RK Unitas uit Veenendaal en het Leersumse HDS een vrije dag. VZC mag het dan niet zo treffen met deze indeling, een feit is dat deze com petitie kan worden benut als een goe de voorbereiding op het zomerseizoen. VZC zal hard moeten werken om goe de tegenstand te kunnen bieden in de ze afdeling, waarin de reserves van de beste ploegen van Nederland zijn on dergebracht. De Veenendalers spelen hun thuis wedstrijden op zaterdagavond in het nieuwe Valleibad. Een programma is nog niet bekend, maar vast staat in elk geval dat in de nabije toekomst de lief hebbers van deze sport hun hart kun nen ophalen in Veenendaals nieuwste sportaccommodatie. De reserve-herenteams van VZC en de dames zijn nog niet ingeschreven voor de wintercompetitie. Er wordt door de t.c. van VZC naarstig gezocht naar tegenstanders van formaat om zelf een competitie te organiseren voor deze teams met ploegen uit de omge ving, gelegen tussen Arnhem en Utrecht. Verder zullen de zaterdagavonden worden gevuld met vriendschappelijke wedstrijden en zwemontmoetingen voor de jeugd. Ook Polar Bears uit Ede gaat zijn waterpolowedstrijden voor de competi tie in het Valleibad spelen. Het wed strijdprogramma voor de Edenaren is nog niet bekend. NEURENBERG Ludwig Müller, speler van 1 FC Nühnberg en het Duitse elftal, kan woensdag niet meespelen in de wedstrijd tegen Ajax voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Müller, die woensdag in Marseille nog meespeelde tegen Frankrijk (1-1), moet een operatie ondergaan wegens blinde darmontsteking, waardoor hij zeker vier weken niet kan spelen. Vrijdagavond nog werd Müller, die bij 1 FC Nürnberg in de verdediging speelt, vanuit het trainingskamp in Haltern am See, waar de landskam pioen zich voorbereidt op de Bundesliga- wedstrfld tegen Schalke '04, overge bracht naar Neurenberg. De operatie zal in Müllers woonplaats Hassfurt uitge voerd worden. DEN HAAG De cijfers van sportto- to 6 luiden: Aantal deelnemers: 863.795; bruto in leg: 1.835.062,20 gulden; prijzenbedrag 825.778 gulden. Eerste prijs: 247.733,40 gulden. 58 deelnemers ontvangen ieder 4.721 gul den Tweede prijs: 165.155,60 gulden. 1553 deelnemers ontvangen ieder ca. 104 gulden. Derde prijs: 247.733,40 gulden. 18.000 deelnemers ontvangen ca. 13 gulden. Extra prijs: 165.155,60 gulden. 4.050 deelnemers ontvangen ca. 40,60 gulden. AMSTERDAM Ter voorbereiding op de tweede wedstrijd tegen 1 FC Nürnberg zullen de spelers van Ajax vanaf zondag in een trainingskamp verblijven. De groep, die uit zestien spelers zal bestaan, vertrekt zondag avond naar de „Hooge Vuursche (gemeente Baarn) en keert eerst kort voor de wedstrijd van woensdagavond naar Amsterdam terug. Georg Volkert is volledig professio nal. Hij is geboren in Ansbach, 45 kilo meter van Neurenberg, waar hij in het plaatselijke elftal werd ontdekt en een snelle reis naar de top was zijn deel toen hij eenmaal bij Nürnberg kwam. In november 1965 speelde hij zijn eer ste competitiewedstrijd tegen Hann over '96 en het doelpunt dat hij die eerste de beste wedstrijd maakte, was fraai genoeg om hem een plaats in het eerste elftal te garanderen. Helmut Schönde Kessler van West- Duitsland haalde Volkert naar zijn centrale training en dit voorjaar speel de Neurenberger linksbuiten zijn eerste wedstrijd voor het nationale elftal. En met succes: twee doelpunten te gen België. Tegen Zwitserland en En geland was Volkert ook van de partij. Toen kwam de klap van de schorsing. Zakelijk gezien zit hij goed: hij te kende deze zomer een contract bij Nürnberg voor vier jaar, nadat overi gens veel andere clubs hadden getracht Merkel juist deze man te ontnemen. Zou Volkert ooit voor een club in het buitenland willen spelen? „Het gaat mij er om dat ik zoveel verdien, dat ik als ik dertig jaar ben met voetballen kan uitscheiden en dat ik dan financieel geen enkele zorg meer heb". MEXICO STAD Jan Derksen, «I coach van de Nederlandse Olympisch» baanploeg, zegt dat zijn ploeg zich geen zorgen maakt over de studentenrelle tjes ln Mexico. „Wij zijn er zeker van dat het léger en de Mexicaanse politie goed voor ons zullen zorgen". De Nederlandse ploeg is zaterdag per chartervliegtuig in Mexico aangeko men. Derksen is enthousiast over de accommodatie in 't Olympische dorp en over de oefenfaciliteiten. „Ik dacht dat Tokio goed was, maar hier is het nog een klasse beter". De Nederlandse renners hadden in het begin wat moeite gehad met de gro te hoogte. „Als de jongens werkelijk een grote krachtsinspanning leverden, had den zij een beetje moeite met de adem haling. Gelukkig is het niet te heet ge weest. Steeds als zij trainen is er een beetje bewolking geweest of wat regen gevallen". Derksen was tevreden over het voed sel. „Het vorig jaar toen wij op de klei ne Olympische Spelen waren, verbleven wij in een hotel en moesten wij oppas sen met het voedsel. Maar dit jaar is de keuken uitstekend. Derksen, die zelf drie maal de we reldtitel sprint heeft gewonnen, meen de dat de strijd in de wielernummèrs „zeer moeilijk" zal worden. „Onze kan sen op het tandemnummer zijn goed, en er is een kans dat de achtervolgings- ploeg het ook goed zal doen. De moei lijkste tegenstanders zullen de Italia nen en Fransen zijn, speciaal Trentin en Moreion in het tandem-nummer. De Russen hebben een goede achtervol- gingsploeg. Maar je weet nooit hoe een bepaalde renner zich aan de om standigheden zal aanpassen". HEER Na de derde ronde van het biljarttoernooi om het kampioenschap van Nederland anker kader 47/2 zijn in feite nog slechts twee kanshebbers overgebleven: Tini Wijnen en Henk Scholte. Van deze twee kandidaten kun nen vooral de kansen van Wijnen hoog aangeslagen worden. Vrijdag demon streerde hij zijn vorm tegen Joop Roo- denburg, die hij in drie beurten ver sloeg. Scholte had tegen de Hagenaar Rij vers één beurt meer nodig. Voor de andere deelnemers is het alleen nog maar zaak om een zo eervol mogelijke plaats te bemachtigen achter deze twee virtuozen. Van hen zorgde een geladen Vultink voor het beste rondegemiddelde door zijn partij tegen de Limburger Bessems in één ruk uit te maken. Rond Scholte is enige deining ont staan. Hij zou hebben gezegd, dat er maar twee „ware" biljarters zijn in dit toernooi: hij en Wijnen. Alleen de Osse- naar zou in staat zijn de titel te grijpen omdat hij (Scholte) biljartmoe zou zijn en zich bovendien toch reeds verzekerd weet van een plaats in het toernooi om het Europese kampioenschap, dat eind oktober in Sevilla wordt gehouden. De Eindhovenaar zou zich verder hebben laten ontvallen, dat de ballen op eieren leken. Scholte ontkende vrijdag overi gens dergelijke dingen te hebben be weerd. Hoe dan ook, Hans Vultink was de eerste die bewees, dat Scholte ongelijk had. Hij speelde tegen Jean Bessems weergaloos en maakte de partij van acquit in één beurt uit. Een prachtig herstel van de hotelhouder uit Aalten, die op de eerste dag door nederlagen tegen Roodenburg en Jacobs praktisch uitgeschakeld werd. Bessems kwam in de nabeurt nog tot een redelijke 96. De grillige Scholte gaf zijn tegenstan der Louis Rijvers geen schijn van kans. In hoog tempo carambolerend versloeg hij Rijvers in vier beurten met een hoogste serie van 233, de Hagenaar op 79 latend. Jacobs zorgde met Van Nijnatten voor de marathonpartij van deze ronde. Jacobs won tenslotten na 19 beurten. Van Nijnatten kwam in de nabeurt met een serie van 115 slechts twee caram boles te kort voor een gelijke eindstand (400-298) in dit vervelende en middel matige duel. De uitslagen zijn: Vultink (Aalten) 400 1 400 400,00 Bessems (Cadier en Keer) 96 1 96 96,00 Scholte (Eindhoven) 400 4 233 100,00 Rijvers (Den Haag) 92 4 79 23,00 Wijnen (Oss) 400 3 291 133,33 Roodenburg (Voorhout) 63 3 37 21,00 Jacobs (Amsterdam) 400 19 138 21,05 Van Nijnatten (Steenbergen) 398 19 115 20,94 In de eerste avondpartijen zegevierde Wijnen in zeven beurten over Jacobs, waarbij hij een hoogste serie produceer de van 296 caramboles. Jacobs kwam er nauwelijks aan te pas en bleef op 86 staan. Roodenburg had wat meer moeite met Van Nijnatten die hij pas na twaalf beurten versloeg met een hoogste serie van 156 caramboles. Wijnen 400 7 296 57,14 Jacobs 86 7 57 12,26 Roodenburg 400 12 156 33,33 v. Nijnatten 283 12 96 23,58 DEN HAAG Het „actiecomité Westphal" heeft voldoende geld bij el kaar gebracht om Wil Westphal, die kort voor het vertrek van de Neder landse Olympische ploeg zijn tickets in leverde, als toeschouwer naar Mexico te sturen. Zoals bekend bedankte Westphal voor de eer om mee te gaan naar de Spelen van Mexico na een conflict om de gezagsverhouding met chef d'squlpe Moerman, die zijn chef d'equipeschap ook over het technisch beleid van de coach wilde uitstrekken. Donderdag is in Genève de Euro pese natuurkundige vereniging opge richt. Deze vereniging is gesticht door 50 natuurkundigen uit ca 20 landen uit Europa en omringende landen. Be halve individuele leden kunnen ook landelijke natuurkundige verenigin gen zich collectief voor het lid-

De Vallei | 1968 | | pagina 7