Bergleeuwen winnaar van spannende finale Salamanders kwamen weer niet tot winst René Lodder voor 4e maal triomfator Candia bedwong Holland in Utrechtse modderpoel Amateurvoetbal in cijfers DTS '35 blijft koploper SKV bedreigen in 4 A Goed debuut van STV-Climax Teleurstellend Kulan weer geconfronteerd met nederlaag0-4 RK Unitas blijft aan de leiding NSYS won opnieuw met forse cijfers Opheusden maakte vergeefse reis Advendo moest zijn voorsprong prijsgeven „Arena 1" leed kleine nederlaag Candia '66 en SEC sloten compromis RHC puurde een punt uit zware wedstrijd Tennis Officieus jeugdkampioenschap van Veenendaal Goed duel Beslissing Hockey Vierde draw van Rhenenaren (2-2) Kanonhard Afd. Utrecht Sparta ten onder in Ede (4-2) VEENENDAALS TAFELTENNISTRIO BEVOCHT PUNTENVERDELING (5-5) Vuurwérk Tactisch Gelijke stand Hengelwedstri j d van „De Voorn" Korfbal Handbal MAANDAG 30 SEPTEMBER 1968 0 De Wolven hebben het niet gehaald l in de finale tegen de Bergleeuwen. Dat is ook op de foto het geval, waar „Wcllf" Willy Kuipers net wordt uitge maakt door eerste-honkman Bart Ebs- kamp. VEENENDAAL Het 2s Kulan za terdagmiddag niet geluk't om ook maar een punt in Veenendaal te houden. De ploeg moest in Hoevelaken verreweg haar meerdere erkennen en ging met 04 ten onder. Hoevelaken startte met enkele zeer goede aanvallen en reeds na 5 minu ten nam het de leiding toen v. Wake ren een bal niet klemvast kreeg en de doorgelopen Vonhoff moeiteloos kon scoren (01). Kulan probeerde onder de druk vandaan te komen en v. d. Broek was dicht bij de gelijkmaker. Doelap Van Doornik redde echter. Na vijftien minuten passeerde midden voor Hak de Kulanachterhoede en versloeg doelman v. Wakeren met een bekeken boogbal (02). Tegen het snel le spel van Hoevelaken had Kulan wei nig verweer. Na een half uur maakte spil Scholts onnodig hands in het straf schopgebied en de toegekende penal ty werd door Hak benut (03). Na de thee kwam Kulan even terug en het was de voor J. Henzen opge stelde J. Diller die scoorde. Maar de ze treffer werd door scheidsrechter Martens afgekeurd. Op een vrije trap van Vonhoff verkeek v. Wakeren zich even later en de bal zeilde in de hoek (04). Hierna kreeg de wedstrijd een minder prettig verloop omdat de scheisrechter bij enkele overtredingen zeer zwak optrad. Met Hoevelaken in de aanval eindig de deze van Kulan-zijde zeer teleur stellende wedstrijd. De Veenendaalse ploeg is nu hekkesluiter in 2A. Verdere uitslagen: Kulan 3 - Candia 3 1—3; jun. DOVO D—Kulan A 3—6. BILTHOVEN In een ingelaste competitiewedstrijd heeft Unitas zon dagmiddag een overwinning behaald op Bilthoven. Opnieuw kwam de ploeg van trainer Zupclli goed voor de dag en boekte een 15 zege. De Veenenda- lers blijven daardoor aan de leiding in de derde klasse B. De eerste minuten van het duel tus sen Bilthoven en Unitas waren duide lijk voor de thuisclub. Een onverwach te uitval van Unitas had de openings treffer tot gevolg. In de 8ste minuut kwam de bal via Selhorst en Drost te recht bij Molmans, die zijn team de voorsprong bezorgde (0—1). Toch speelde Unitas in deze periode slordig en vaak ongenteresseerd. In de 19de minuut moest Piet Brekelmans met 'n prachtige actie redding brengen, maar ook aan de andere kant ontstonden verschillende goede mogelijkheden. Molmans en Van Ojik mosten echter toen zij de fraaiste scoringsfansen kre gen aangeboden. Nadat Bilthoven met een boogbal de stand in evenwicht had gebracht kon Molmans nog juist voor rust Unitas opnieuw een voorsprong geven (12). In de tweede helft ging Unitas regel recht op de overwinning af. Een diep tepass in de 12de minuut van Selhorst stelde L. Drost in staat te scoren: 13. Amper vijf minuten later scoor de Drost opnieuw, nu uit een voorzet van Molmans, waardoor de stand op 14 werd gebracht. Met deze voor sprong ging Unitas weer slordiger spe len, maar vijf minuten voor tijd door boorde Louis Drost nogmaals het doel van Bilthoven (15). DEN DOLDER De helft van het aantal doelpunten dat NSVS in de voor gaande wedstrijd tegen Soesterberg scoorde (12) was zaterdag ruim voldoen de om met duidelijk verschil te winnen van Doldcrse Boys. Het wat forse en ook minder goede spel van de thuisclub kon NSVS niet van de zege afhouden (1-6). Al na een kwartier kwam het eerste doelpunt tot stand, toen H. van Keste- ren na een pass van Binsbergen in schoot (0-1). Nauwelijks drie minuten later bracht Dolderse Boys de stand echter weer in evenwicht, maar toen het spel vanaf de middenstip werd her vat waren er slechts enkele seconden nodig voor een vlotte combinatie tussen C. de Ruyter en P. Bleyenberg, waar uit laatstgenoemde de stand op 1-2 bracht. Hoewel NSVS zonder meer sterker was, duurde het toch tot enkele minu ten voor rust voordat H. van Kesteren na een goede samenwerking met Harde man opnieuw kon pcoren (1-3). In de tweede helft bleef NSVS het het spel volkomen beheersen. H. van Kesteren zorgde voor een 1-4 stand en stelde in de 23ste minuut G. de Ruyter in staat er 1-5 van te maken. Nadat W. Gaasbeek zich moest laten vervangen door J. Stuivenberg was het weer G. de Ruyter die tenslotte de ndstand op 1-6 bepaalde. VEENENDAAL Het publiek dat zaterdag aanwezig was bij de eindstrijd tussen de ploegen van de Westersingel en de Bergweg om het officiële jeugd- honkbalkampioenschap van Veenendaal heeft lang in spanning gezeten. Na 4 innings van zeer goed honkbal was de stand nog in evenwicht (11) en in de vijfde innings begon men al aan een verlenging te denken. De Leeuwen dachten hier echter anders over en in de laatste gelijkmakende slagbeurt brach ten zij het winnende punt over de thuisplaat. Nadat hoofdscheidsrechter Van Leeu wen de toss had verricht begon een zeer snelle en een aan beide zijden bij na foutloos gespeelde wedstrijd. Dat de twee ploegen aan elkaar gewaagd wa ren was in de voorgaande 4 wedstrijden reeds bekend geworden. Geen van de beide zeer goed werpende pitchers was de tegenpartij helemaal de baas, waar door de beide velden ook in actie moes ten komen. Het veldwerk was zeer goed verzorgd; er werd door elke partij slechts één foutje gemaakt die het spel- verloop niet hebben beïnvloed. In de eerste innings kregen beide par tijen een man op de honken maar de ze vormden nog geen bedreiging. De tweede innings bracht voor de Berg leeuwen een 0-1 voorsprong door honk- slagen van Bart Ebskamp en Randy Topp. In de derde innings kregen de beide slagploegen geen kans van de op ponentwerpers Peter Kuypers en Ran dy Topp. In de volgende slagbeurt kwam Wolf Peter Kuypers door een „infield-hit" op de honken en ging door een honkslag van Johan v. d. Brand over de thuis plaat (1-1). De gelij makende slagbeurt van de Bergleeuwen verliep wel zeer snel. Door prachtig veldspel van de Wolven kwamen er slechts drie man in het slagwerk, die allen op het eerste honk sneuvelden. Toen begon de zo spectaculair verlo pen vijfde innings die de zenuwen van de Bergwegploeg zwaar op de proef stelde. In de eerste helft van deze in nings kregen de Wolven het eerste en tweede honk bezet door twee honksla- gen. Weliswaar waren er toen reeds twee man uit, maar het was de beurt aan Hennie van Nieuw-Amerongen vorige week een home-run sloeg. Tot grote opluchting van de Leeuwen gaf werper Randy Topp deze gevaarlijke slagman drie-slag. Op het moment dat de supporters van de Bergleeuwen een verlenging vrees den (en de Wolven hierop hoopten) viel de beslissnede klap. De vijfde slagbeurt van de Leeuwen begon met een honk slag van Randy Topp, die daarna snel het tweede stal. Toen was de beurt aan de kopman van de Bergweg-slagploeg „lefty" Aart Hiensch. Met een klinken de tweehonkslag bracht hij Randy Topp voor het winnende punt over de thuis plaat: de Bergleeuwen waren kam pioen Nadat door teammanager Vonk de wisselbeker aan de aanvoerder van de Bergleeuwen was overhandigd, ontvin gen de spelers van beide ploegen van de honkbal-propagandavereniging „De Kieviten" een persoonlijke herinnering aan deze eerste „Vallei-series". Ook de beide trainer/coaches, Her man Takken en Jurgen Bosga, ontvin gen deze herinnering aan een bijzonder geslaagd jeugdhonkbaltoernooi. Score verloop: Wolven 0 0 0 1 0 IS 1 Bergleeuwen 0 1 0 0 1 IS 2 Werpersresultaten Randy Topp 7 x 3-sl, 1 x 4-w, 5 h.sl. te gen. Peter Kuypers 6 x 3-sl., 1 x 4-w, 5 h.sl. tegen. Hoogste persoonlijke slaggemiddelden: R. Topp 1.000 W. Kuypers 0.667. OPHEUSDEN In de hoofdklasse van de afdeling Nijmegen maakte Op heusden een vergeefse reis naar Nij megen, waar het moest aantreden te gen Nijm. Boys. Toen de bus met Op- heusdenaren in de Keizer-Karelstad aankwam, werden zij verwelkomd met de mededeling dat de scheidsrechter het veld had afgekeurd. Ook de wed strijden Dodewaard - HAVO, Nijmegen - NOVIO en Aquila - Millingen werden afgelast. Twee duels konden doorgang vinden en in één daarvan kwamen twee nog ongeslagen ploegen in het veld, namelijk Sp. Bemmel en DBV. Deze match leverde een 31 zege op voor Sp. Bemmel dat hiermee DBV de eerste nederlaag toebracht. De andere wedstrijd werd gespeeld in Winssen waar RODA bezoek had van Olympia. Olympia zegevierde na veel spanning met 23 en kwam daar door p een gedeelde tweede plaats te recht. De stand in de hoofdklasse is: VEENENDAAL De teams van hockeyvereniging Salamanders hebben het afgelopen weekend alle met een nederlaag genoegen moeten nemen. De jongensformatie verloor thuis met 0-10 van Doetinchem A, terwijl de meisjes- ploeg haar tegenstandsters, de A-editie van Nijmegen, een 0-8 zege moest toe staan. Het herenteam ging in Goor te gen de gelijknamige club met 1-0 ten onder. De wedstrijd van heren 2 werd afgelast. Op een zeer slecht bespeelbaar ter rein kwam Salamanders uit tegen Goor, dat niet zoveel moeite had met de grasmat en vrijwel de gehele match sterker is geweest. Salamanders ging meteen fel in de aanval en had na vier minuten al een goede scoringskans. Maar uit de strafcorner van De Kleu- ver schoot De la Mar naast. Goor nam het initiatief over en nam na een kwartier afstand van de Veenen- dalers. De linksbuiten van de gastheren ondernam een wervelende solo, waarin hij drie man passeerde en tenslotte ook de goalie van Salamanders kansloos liet (1-0). Goor ging nu sterk aanvallend spelen, maar de Veenendaalse verdediging, waarin De Vries een aanwinst bleek, sloeg alle attaques van de thuisclub af. De tweede helft is één grote aanval van Goor geweest en slechts doordat de defensie van Salamanders uitste kend optrad bleef de stand ongewijzigd. Met overleg en op koelbloedige wijze stopten de Veenendaalse verdedigers steeds hun opponenten. Salamanders kwam wel tot enkele snelle uitvallen maar deze waren alle te simpel van opzet. RHENEN Voor de vierde achter eenvolgende maal Is René Lodder ten niskampioen van Rhenen geworden. Hij zegevierde afgelopen zaterdag in de finale heren-enkel over E. P. Roder - kerk. In het begin leek het er niet op dat Lodder weer zou gaan winnen, want de titelhouder keek al gauw tegen een 1-4 achterstand aan. Hij wist bij te komen tot 4-4, maar kon niet verhinderen dat Roderkerk door zeer aanvallend te spe len met 5^4 voor kwam te staan. Roder kerk verviel echter in enkele slordig heidjes, waarvan Lodder handig ge bruik maakte en hij won de eerste set met 7-5. In de tweede set liet Roderkerk zich het verdedigende spel van de vasthou dende René Lodder volledig opleggen. Lodder won deze set zonder veel moeite met 6-1 en daarmee de finale met 2-0. In het junioren-enkel was het Leon Lagaay, die zich de meerdere toonde van Hans Bovenschen. Hoewel Lagaay de eerste set met 6-2 won, moest hij de tweede met 6-4 uit handen geven. In de derde set toonde hij echter duidelijk zijn superioriteit en hij bracht deze set met 6-1 op zijn naam. De voorzitter van de tennisclub „Rhe nen", de heer H. Visch, reikte tijdens de feestavond in hotel ,,De Stichtse Oever" met een toepasselijk woord de prijzen uit. Alleen de prijzen voor het heren- dubbel en het gemengd-dubbel konden niet worden overhandigd, aangezien de ze partijen door de slechte weersom standigheden zijn uitgesteld tot zater dagmiddag. ERMELO Advendo heeft zaterdag in Ermelo een verdienstelijk gelijk spel behaald tegen EFC dat de leiding had in de derde klas A. De Ederveners die met de rust een verdiende 1-0 voor sprong hadden veroverd, moesten die 4 minuten voor het einde prijsgeven toen een hard ingeschoten bal door spil v. Ginkel van richting werd veranderd waardoor keeper Velhuizen kansloos was. De gelijkmaker van de thuisclub was wel verdiend gezien het overwicht in de tweede helft. In deze aantrekkelijk gespeelde wed strijd nam Advendo het initiatief via D. Veer en J. v. Donkelaar kwamen er enkele goede scoringskansen. H. v. Beek schoot rakelings naast en T. Veer mikte van 2 meter afstand in de han den van keeper v. Kleef. De thuisclub bepaalde zich tot snelle uitvallen. Voor al de linksbuiten was ongrijpbaar en stichtte herhaaldelijk verwarring in de Advendo-defensie. Advendo nam na 35 minuren de leiding. Rechtbuiten H. v. Beek werd ten val gebracht en kreeg een vrije trap te nemen. H. Donkelaar plaatste zich achter de bal en uit zijn voorzet kopte de veropgedrongen D. Veer onhoudbaar in (0-1). De thuisclub had kort hierna pech toen uit een vrije trap van de linksbuiten de bal tegen de lat sloeg. Even later moest Veldhuizen ver zijn doel uitkomen om EFC van een doelpunt af te houden. Na de hervatting waren de rollen om gedraaid. EFC werd sterker maar was slecht in de afwerking. Advendo kwam in deze tweede helft tot weinig tegenac ties. Naarmate de wedstrijd verstreek werd EFC gevaarlijker. 10 min. voor het einde kreeg de EFC-linksbuiten de kans om gelijk te maken, maar van korte af stand schoot hij hoog over. De gelijk maker kwam tenslotte toch op wat on gelukkige wijze tot stand, 4 min. voor het einde schoot v. Delen hard in, kee per Veldhuizen lag in de baan van het schot maar de goed spelende spil v. Ginkel veranderde de val van richting waardoor Veldhuizen kansloos was (1-1. De wedstrijd had een zeer sportief verloop. Verdere uitslagen: NSVS II-Advendo III 3-3; Junioren: VRC B-Advendo A 2-1; adspiranten: Advendo A-Valleivogels A 0-6; adspi ranten: Advendo B-Merino's 8 3-2. een LTRECHT/RHENEN Het sterke „Holland" heeft in „Candia '66" uitstekende tegenstander gevonden. Op het technisch uitstekende spel van de gastheren wist Candia een zo goed antwoord te geven, dat de Rhenenaren vaak de hoofdrol vertolkten in deze bijzonder goede wedstrijd, die door scheids rechter Van Uden over het algemeen uitstekend werd geleid. Tot tweemaal toe namen de Candianen de leiding. In de 40e minuut scoorde Geurt Veenendaal 01 en na een half uur, in de tweede helft maakte Henk Evers er 12 van. Pierre van Baal kreeg toen een penalty tegen zich. Het was duidelijk aangeschoten hands, maar de scheidsrechter wees onverbiddelijk naar de witte stip en Holland bracht daardoor de eindstand op 22. De Utrechters konden tevreden zijn met deze uitslag, want Candia had in feite de volle winst verdiend. Het feit, dat het terrein van Holland in een modderpoel was herschapen deed geen afbreuk aan het spel van beide ploegen. Candia was zelfs buiten gewoon solide deze middag en de elf tallen waren goed tegen elkaar opge wassen. De gasten schiepen zich de meeste kansen. In de 40ste minuut voerde aanvoer der Geurt Veenendaal een solo uit, die hij bekroond zag met een treffer (0-1). Vier minuten later volgde een strub beling voor het Candia-doel. Keeper Kok kreeg het leer wel in handen, maar hij kreeg de bal niet onder con- RHENEN Het eerste twaalftal van korfbalvereniging Arena heeft met 43 verloren van Austerlitz 1. Aanvan kelijk zag het ernaar uit dat de Rhe- nense ploeg deze middag zou gaan winnen. Padberg zorgde al na twee mi nuten voor 01, maar Austerlitz kwam terug en bracht de stand in even wicht. Invalster J. van Wijk kwam even later vrij onder de paal en benut te die kans onmiddellijk (12). Maar toen de rust aanbrak had Austerlitz de achterstand inmiddels opnieuw weten weg te werken. Na de thee nam Austerlitz het initia tief. Arena plaatste wat minder goed dan voor rust en het was al gauw 32. De verdediging van de Rhenena ren pakte nu wat beter aan en op nieuw maakten de aanvallers gelijk, vlak voordat de scheidsrechter voor de laatste maal floot liep Austerlitz echter nog weg naar 43 en in die stand kwam geen verandering meer. De overige uitslagen waren: Arena 2 - Activitas 1 52; Asp. Arena a - asp. SVMM 14; pupillen Arena - pu pillen SVMM 8—0. Voor komende zaterdag staan de vol gende wedstrijden op het programma: Arena 2 - Oranje Nassau; Acti vitas 1 - Arena 3; junioren Arena 1 - junioren SKF: asp. Aren^t a - asp. Samos b. trole en Holland was er pijlsnel bij om de gelijkmaker te scoren (1-1). De ploegen kregen na de hervatting nog vele kansen. Na twintig minuten gaf Geurt Szabang een voorzet, de bal werd door de Holland-keeper weg- gestompt, maar Henk Evers nam op niet minder dan dertig meter afstand het leer op zijn schoen en kanonihard knalde de bal in het net (1-2). De Candianen hadden voor de twee de maal in deze strijd de leiding geno men en het zag ernaar uit dat de man nen van trainer Te Kulve tegen de verwachting in de eerste overwinning van dit seizoen zouden gaan boeken. Een ongelukkige handsbal van Pierre van Baal gooide echter roet in het eten. Het was een zuiver „aangeschoten hands, maar de scheidsrechter was zeer resoluut. Holland kreeg een penal ty toegewezen en het schot was voor doelman Kok onhoudbaar. (2-2). Er was toen nog ongeveer tien minuten te spelen. Geurt Szabang, opgesteld in de plaats van Frank Eibers en onmis kenbaar een versterking van de ploeg, scoorde ook nog eenmaal, maar hoe wel de Holland-grensrechter niet vlagde, had de scheidsrechter buitenspel ge constateerd en hij keurde dit doelpunt af. Het was het vierde gelijke spel van Candia in deze competitie. 3e klasse D, distr. W'est-l Ultrajectum-Amsvorde 1-2; Holland- Candla '66 2-2; Donar-CDN 3-4; DEV- Vriendenschaar afgelast; WY-Baarn 3-1; Zeist-Victoria 1-3. Holland CDN WY Victoria DEV Candia '66 4-7 4-6 4-6 4-5 3-4 4-4 Amsvorde Vriendensch. Donar Zeist Ultrajectum Baarn 4-4 3-8 4-2 4-2 4-2 4-1 4e klasse H, distr. West-1 JSV-Saestum 2-2; resterende wedstrij den afgelast. Utrecht JSV Stichtse Boys Fortitudo Saestum SVF 3-6 Veenendaal 3-3 4-6 De Meern 3-3 3-5 EMS 3-1 3-4 KDS 3-1 4-4 Zw. Vooruit 3-2 3-3 Vreeswijk 3-0 le klasse A: Soesterberg-EMM 1-2: BDC-Minerva 0-1; Hoogland-Veense Boys 4-2; resterende wedstrijden af gel. Minerva 5-9 Hoogland 5-9 EMM 5-6 Midlandia 4-5 Veense Boys 4-4 BDC 5-4 le klasse B: RK Stormvogels-PVC 2-2; DWSV- SCH 4-2: resterende wedstrijden af gel. Kampong 3-3 Soesterberg 4-3 Roda '46 4-2 Scherpenzeel 4-1 Amf. Boys 3-0 RK Stormvog. 4-4 PVC 5-4 Patria 4-3 W.b. Duurstede 3-1 SCH 4-0 Brederodes 3-6 DVSA 4-6 MSV *19 4-6 Utr. Boys 4-5 DWSV 5-5 Voorwaarts 4-4 2e klasse B: DSO (U.)-Muluku Muda 5-1; reste rende wedstrijden afgelast. DSO (U.) 5-7 DVSU 4-5 Olympia '25 4-5 Mal. Muda 4-4 Barneveld 3-3 Se klasse Bilthoven-RK Unitas wedstrijden afgelast. RK Unitas 5-9 Bilthoven Dorestad 4-6 RUC SVMM 4-6 HDS Ares 5 't Goy Oranje-Wit 3-3 Rivierwijkers 3-3 Maarssen 4-3 De Meeuwen 4-2 VSK 2-1 B: 1-5; resterende 5-4 3-1 4-1 3-0 EDE DTS '35 blijft koploper SKV in de vierde klasse A-Oost op de voet vol gen. De Edenaren zegevierden zaterdag met 42 over het Opheusdense Sparta '57, dat goed spel vertoonde en vaak volkomen gelijkwaardig was aan de thuis club. Na de hervatting gaf DTS de toon aan en liep via een 11 ruststand uit tot 4—2. VEENENDAAL Het eerste optreden van STV-Climax in de hoofdklasse is wel zeer hoopgevend geweest. Tegen het sterke Irene uit Tilburg werd de halve winst behaald en wanneer de STV-Climax-combinatie in het dubbelspel wat meer zelfvertrouwen had gehad dan was zelfs een overwinning niet denk beeldig geweest. Vermeer speelde nog vrij onzeker maar v. Wely stak in een goede vorm en ook het debuut van Bos was alleszins bevredigend. Dat ook de mentale instelling van de Veenendalers goed is blijkt wel uit het feit dat een 41 achterstand koelbloedig werd ingelopen. De openingspartij tussen v. Wely en v. Unen gaf meteen al veel vuurwerk te zien. Beide spelers vertoonden zeer snel spel en spectaculaire slagen wisselingen waren hiervan het gevolg. In deze wedstrijd was de Irene-speler in de slotfase net iets vaster en hij be zorgde v. Wely een nederlaag in 3 ga mes (21-17, 16-21 en 18-21). Vermeer begon tegen v. Lieshout erg nerveus en moest de eerste game met 21-23 afstaan. Hierna gaf hij zijn tegen stander met 21-4 en 21-11 geen enkele kans meer. Vervolgens moest Bos aantreden te gen Weyenburg, evenals hij een voor namelijk verdedigende speler. Aanvan kelijk lukte het Bos nog wel eens met onverwachte fore-handsmashes zijn tegenstander te verrassen, maar deze geroutineerde speler wist door zeer tac tisch spel hier vlug een eind aan te ma ken en won met 16-21 en 14-21. In het dubbelspel speelden Vermeer en v. Wely zonder veel overtuiging en verloren beide games met het kleinst mogelijke verschil (20-22 en 19-21). Toen Vermeer hierna ook geen ant woord had op het sterke spel van de uit alle standen slaande v. Ussen (15-21 en 17-21) begon het er donker voor STV-Climax uit te zien. In een uitste kende wedstrijd wist v. Wely echter, met zeer sterk aanvalsspel, de verde diging van Weyenburg te doorbreken (21-10 en 21-14). Bos zorgde voor een aangename ver rassing door v. Lieshout in 3 games te verslaan (22-20, 16-21 en 21-13) en toen Vermeer ook te sterk bleek voor Weyenburg (21-16, 11-21 en 21-16), had STV-Climax de achterstand weer ge heel ingelopen (4-4). Zoals iedereen verwachtte was Bos kansloos tegen de sterkste speler .van deze middag, v. Ussen. De Irene-speler won met duidelijke cijfers (11-21 en 15-21). In de slotpartij bezorgde v. Wely, on danks vele moeilijkheden in de 2e game, v. Lieshout z'n derde nederlaag en zijn team het eerste winstpunt in de hoofd klasse (21-10, 20-22 en 21-14). STV-Cli max bewees zaterdagmiddag duidelijk dat het in dit sterke tafeltennismilieu niet bij voorbaat kansloos is. In ver band met de open Nederlandse kam pioenschappen staan er voor deze week geen competitiewedstrijden op het pro gramma. RHENEN Het eerste elftal van Candia (zaterdag) heeft thuis tegen SEC uit Soest met 2-2 gelijk gespeeld. De doelpunten kwamen van Karei van den Berg, de uiterst produktieve aanvaller van de Candianen, en van Willem Op perman. Het was voor Candia overigens een echte pechwedstrijd. De ploeg was tech nisch aanmerkelijk beter dan SEC en had dan ook volkomen verdiend om te winnen. De scheidsrechter leidde het duel uitstekend. RHENEN De Rhenense henge laarsvereniging „De Voorn" houdt za terdag 5 oktober een viswedstrijd in de Rijn, waaraan alleen door leden van de vereniging kan worden deelgenomen. Om half twee 's middags komen de hengelaars samen bij café H. P. van Noort in de Koningstraat. Er zijn weer bijzonder fraaie prijzen te winnen. DTS ging in hoog tempo van start en nam na ruim 10 minuten reeds een voorsprong. Van Veenendaal gaf een pass op Van Riessen, die niet werd be waakt en dat betekende 10. Sparta kwam onmiddellijk na deze treffer op zetten en schiep zich enkele goede kan sen. Nadat Schaap en Van Ommeren wei nig succes hadden gehad met hun scho ten bracht laatstgenoemde de partijen op gelijke voet, mede door een serie missers in de Edese achterhoede (11). Sparta kwam vlak voor de rust goed weg toen Ossekoppele een schot loste, waaruit de bal tegen de onderkant van de lat belandde en het veld weer in vloog. DTS '35 was in de tweede helft de betere ploeg. Het tempo zakte aanmer kelijk en de Edenaren hadden veel kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Goedkoop kwam de thuisclub na ongeveer een kwartier aan een voorsprong. Uit een schot van Osse koppele stuitte de bal van de paal te gen het hoofd van keeper Van Eist in het doel 21). Tien minuten later maakte Van Ommeren opnieuw gelijk met een keihard schot (22). De in buitenspelpositie staande Osse koppele bezorgde DTS even later op nieuw een voorsprong (32). Riessen trof nog een keer de lat, maar aan de andere kant verhinderde het houtwerk een treffer van Van Ommeren. In de laatste minuut kreeg DTS nog de ge legenheid de voorsprong te vergroten door een vreemde beslissing van de ar biter. Deze had vasthouden geconsta teerd en kende de tjiuisclub een penal ty toe, die door Vermeulen expert in het nemen van strafschoppen werd benut (42). De Zweed Erik Malmgren is zon dag in Graz weer Europees kampioen motocross in de klasse tot 750 cc ge worden. De Zweed moest ln de eerste manche weliswaar genoegen nemen met een derde plaats achter de Oosetn- rljker Matthias Schnedl en de Tsjech Josef Chara, maar in de tweede man che was hij ongenaakbaar. In de strijd om het wereldkampioenschap verover de hij 30 pnt voor zijn landgenoot Per- Olav Persson (18 pnt). 0 De gevaarlijke Ossekoppele in duel met zijn Spartaanse belagers. RHENEN De heren van RHC zijn gisteren in een zware wedstrijd op fel verzet gestuit van SSVU. De wedstrijd was nog maar nauwelijks begonnen, of de ploeg stond al met 2-0 achter door twee voor keeper Loet B(jker onhoud bare afstandsschoten. Doordat enkele keren de RHC-verde diging niet op tijd in actie kwam, kon den de gasten voor rust nog twee doel punten scoren. Daar stonden twee goals van de wat statische RHC-voorhoede te genover. Slechts Nico Schwartz bracht enige beweging in het geheel. Noch Cees van de Pol, noch Hans Kok was deze middag erg op schot. De rust kwam met een 4-2 achterstand voor RHC. In de tweede helft moest RHC nog twee doelpunten toestaan. Henk van Walsum en Alphons Bekker wisten nu samen met Hans Kok viermaal doel te treffen, zodat de eindstand na een van beide ploegen wat paniekerig laatste kwartier toch nog 6-6 werd. Dit is de eerste keer in het seizoen, dat RHC niet de volle winst bemachtigde en dat be tekent, dat de ploeg maar één punt voorstaat op de naaste concurrent. De dames wedstrijd RHC - UD 3 werd een compleet waterballet, waarin als solodanseres optrad één van de UD-da- mes. Zij scoorde zes van de zeven UD- doelpunten. Van de gladde ballen die RHC be machtigde konden Ineke van Laar, Riek Scheeren en Wil Krechting er vier in goals omzetten (4-7). De jongensadspiranten behaalden een 10-7 overwinning op Achilles. Zondag a.s. worden de volgende wed strijden gespeeld: Attila-RHC (dames), meisjes-junioren RHC-Spirit 3, heren senioren Achilles 2-RHC, jongens-junio ren Amersfoort-RHC, jongens-adspiran- ten Sport Vereent-RHC.

De Vallei | 1968 | | pagina 11