DR. C. GRAAFLAND BIJ AFSCHEID „Uit liefde liet ik u nooit onkundig over onze koers" MEER RECHTZINNIGHEID DAN ECHTE VROOMHEID UW VALLEI? Belt 10550 11079 Drumband „Rhenen" in 't nieuw VERRASSING BIJ L USTR UM VI In Ederveen Christ, geref. mannen vierden hun veertigste „Bondsdag" Geslaagde reünie van chr. lyceum Daders voortvluchtig Buit bij inbraak 36.000 gulden Meisje (6) bij ongeval gedood iw Zes welpen ondergingen waterproef Fij ne keuken en bloemschikken Successen op fokveedag Winkelweek in Scherpenzeel Arbiters gaan Ida ver jassen Uit politierapport Vrede Voorrecht 1 MAANDAG 30 SEPTEMBER 1968 VEENENDAAL „U weet gemeente welke koers wij gevaren hebben. Daar hebben we u nooit onkundig van gelaten, maar we hebben het gedaan uit liefde voor de gehele gemeente", aldus dr. C. Graafland in zijn afscheidswoord tot de Hervormde Gemeente, na zijn afscheidspreek die hij zondagavond hield. De Oude Kerk was ter gelegenheid van dat feit stampvol, vooral met jongeren. Onder de aanwezigen waren afgevaardigden van andere plaatselijke kerken, ring Rhenen en classis Doorn, de collega's van de plaatselijke hervormde kerk en de buitenge wone wijkgemeente, het college van B. en W. en zestien leden van de hervormde gemeente van Amsterdam, de nieuwe gemeente van dr. Graafland. Als tekst voor zijn afscheidspreek koos dr. Graafland 1 Tessalonicenzen 5 23: „En de God des vredes zelf heiligt u geheel en al, en uw geheel oprechte geest en ziel en lichaam worde onberispelijk bewaard in de toekomst van onze Here Jezus Christus". „Er gaat een zekere ontroering door mij heen, nu ik voor de laatste keer als uw eigen predikant hier het woord Gods bedien. Ik herinner me nog als de dag van gisteren hoe het de eerste maal was. Ik kreeg toen de opdracht: Werp uw net uit aan de andere zijde. Ik ben blij dat te hebben mogen doen en ik weet, dat er gevangen is, niet door mij maar door God. Nu staan we aan het eind van mijn werken hier, maar niet aan het eind van het werk van God. Zijn werk gaat door. Hier vinden we de klank van onze tekst: God zelf heilige u geheel en al", zo begon dr. Graafland zijn preek. „Het is nodig dat we deze God ken nen, dat we hopen op Zijn toekomst. Het is een machtige verantwoordelijk heid dienaar van deze God te zijn. Wij verrichten Zijn werk en daarvan zullen we ook eenmaal verantwoording moeten afleggen. Maar er is ook de vertroos ting, dat we het werk aan Hem mogen teruggeven. God Zelf staat in voor de voortgang van Zijn werk. Er wordt in deze tijd veel over deze God gesproken. We hebben de God-is-dood-rage gehad. Velen denken dat Hij er niet meer aan te pas komt, maar zou het wel zo zijn? Paulus noemt hem: de levende God". ik moet loslaten zal God vasthouden", aldus dr. Graafland, die zijn preek met zijn tekst besloot. Na de preek sprak hij wat persoon lijke woorden. Tot zijn kerkeraad zei hij: „Ik ben bevoorrecht dat ik juist met u heb mogen werken". Tot zijn ge meente zei hij, behalve de reeds aan gestipte woorden onder meer: „Ik ben blij dat ds. Van de Krift mij gaat op volgen. Dat heeft het afscheid voor mij lichter gemaakt. Hij krijgt hier geen gemakkelijke, maar wel een boeiende taak. Ik ben u dankbaar voor de lief de die mijn vrouw, kinderen en ik van u hebben mogen ondervinden, al heb ik wel eens verdriet gehad, omdat de menselijke inzettingen hier zo vaak meer waarde hebben dan die van God. Maar ik ben bovenal dankbaar, dat ik hier vijf jaar heb mogen werken. Ik heb u mogen zien als de gemeente van de Here Jezus Christus. Dankbaar ben ik speciaal omdat er zo fijn veel jonge mensen in de kerk waren. Jongelui: ik heb bij het maken van mijn preken vaak aan jullie gedacht". Namens de hervormde gemeente sprak ouderling A. Visser. Aan het eind van zijn toespraak zei hij: „Gemeente ik wil van u vragen of u afscheid wilt nemen zoals het vanmorgen spontaan in de Julianakerk gebeurde: door het zingen van Psalm 121 4: „De Heer zal u steeds gadeslaan. Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal Zaterd. van 16.30-17.30 uur AMERONGEN Gemeentehuis, 19.30 uur: Raadsverga dering. OPHEUSDEN Snellenburg, 19.30 uur: Opening jeuga- gebouw. RENSWOUDE Dorp, 18.30 uur: Lampegietersavond. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Mijn naam is Pecos". Morgen, dinsdag OPHEUSDEN Eltheto, 19.3021.00 uur: Receptie mej. Van Zanten. RHENEN Stadhuis, 19.30 uur: Raadsvergadering. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen t.e.m. 19 okto ber: Werken van Hank van Schuppen uit Veenendaal. Dagelijks geopend van 1112.30 en van 1417 uur. Zon en woensdag gesloten. ;/v f - 'v ?'>-;■ v. „Deze week hebben we de vredes- week gehad in de kerken. Waar is de .yrede? De mens die technisch zo veel presteert is machteloos als het er om gaat vrede te maken. Is het eigenlijk ook geen teken van machteloosheid als de kerken een vredesweek organiseren, terwijl er niets verandert, ondanks de miljoenen woorden, die er geschreven zijn? Dat komt omdat we teveel letten op Rusland en de Nato en te weinig op God. Als we vrede willen hebben zullen we ons moeten bekeren tot God". „Ik ben blij u te mogen wijzen op de God van de vrede en wij leven in Zijn onvrede op aarde mag weten: Hij is de God van de vrede en wij leven in zijn wereld". „Er zijn ook door mij wel eens be straffingen uitgesproken. Misschien wel eens te weinig. In mijn vorige gemeen te heb ik scherper gepreekt. Hier heb ik meer op de heerlijkheid van het evangelie gewezen. „Er is in onze gemeente zoveel recht zinnigheid en zo weinig echte vroom heid. De Veenendaalse vroomheid is spreekwoordelijk, maar als er gespro ken wordt van die vroomheid, dan is dat niet de echte vroomheid, maar er zit een luchtje aan. Hoe komt het dat er zo weinig rijke vroomheid is? Men vraagt zich teveel af: Hoe kan ik straks zalig worden en te weinig hoe kan ik nu leven voor God? Aan de heiliging van de gemeente wordt te weinig gedaan, maar God heeft ons er toe geroepen dat we de werken Gods zouden ver breiden. Zult u er aan denken dat het gaat om de heiliging van de gemeente, voor ieder afzonderlijk en allen geza menlijk. Zult u er aan denken dat het veel belangrijker is, dat God groot ge maakt wordt, dan dat we zo rechtzinnig zijn? Ik zou tot mijn collega's willen zeggen: Daar moeten we in de toe komst de nadruk op leggen". „Paulus wijst er op, dat de verzoe ning niet een stukje van de mens raakt, maar dat het gehele bestaan veranderd wordt. Dat betekent niet, dat alle men sen behouden worden, maar dat bete kent, dat Christus geleden heeft voor geest, ziel en lichaam. Ik heb me altijd geroepen gevoeld in de prediking het gewoon menselijke naar voren te bren- ge.Zaken als gezin, opvoeding, seksua liteit en werk hebben de aandacht ge kregen. Sommigen vonden dat wel eens wat weinig geestelijk. Maar het gaat in het evangelie om de gehele mens, niet alleen om het geestelijk beleven". Ik zeg dit alles niet uit liefdeloos heid, nee, ik heb me aan u verbon den gevoeld en daarom zeg ik het. Met de apostel mag ik zeggen: Ik wil uw heiligmaking, want ik weet dat God het wil. Alleen in het geloof in de toekomst van de Here Jezus Christus kunnen we blijven leven. Anders wordt het een wanhopige zaak. Er zijn er wel, die proberen een betere wereld te bereiken, maar deze men sen kennen de bijbel niet, of ze wil len niet geloven wat er staat. Het rijk van de Anti-christ nadert en het is voor mij de vraag welke houding de officiële kerk zal aannemen. Mis schien zal die ook wel dwalen". We werken naar Gods toekomst toe. Hij zal ons bewaren. Bewaring hebben we nodig, mijn gezin en ik. Velen heb ben in de afgelopen weken gezegd: U gaat naar een goddeloze stad en dan heb ik steeds gedacht: God zegt ik ben met u lieden, al de dagen, tot aan de voleinding der wereld. Het heeft me wel wat gedaan, als ik tegen de men sen zei: het is voor het laatst. Maar dan had ik toch vaak de fonkelende ge dachte: Het is niet voor het laatst. We zijn op weg naar de toekomst van Christus, dat zal het laatste zijn. Wat RHENEN Voor zes welpen van de Jhr. Schimmelpenninckgroep was het zaterdagmiddag een gewichtig moment. Zij werden op een niet alledaagse ma nier bevorderd tot verkenner. De padvindersleiding had een touw gespannen boven het groene water van de leemkuil in de stadsbossen, waar langs de welpjes, gezeten in een auto band, stuk voor stuk van de ene oever RHENEN Zaterdag vierde de drumband „Rhenen" het tienjarig be staan. In feite begon de feestviering al vrijdagavond om elf uur. Toen de hele drumband-aanhang op dat late uur in de grote zaal van het „Eigen Gebouw" verenigd was, ging het toneeldoek op en daar stond nota bene het complete korps in gloednieuwe uniformen. Zowel voor de dames als de heren is men er in geslaagd een pakje te ontwerpen in een geslaagde kleurencombinatie. De tienjarige drumband kan er trots op zijn en zal straks in het openbaar on getwijfeld veel opzien baren. Voorzitter E. C. van Ommeren, die zijn vereniging toesprak, schoot vol bij het aanschouwen van zoveel moois. Niet minder dan drie jaar heeft men er voor gespaard en er allerlei acties voor ontketend. Zelfs met dubbeltjesacties is men erin geslaagd voor dit doel niet minder dan f 10.000,- bijeen te bren gen. Een dames- en een herencomité hebben hierin de grootste hand gehad. De drumband, met als hoofdinstruc teur de heer G. Breekveldt, bestaat nu uit 15 dames en 29 heren. Voorzitter Van Ommeren deelde mede, dat de in zamelingsactie kon slagen dank zij de medewerking van industrie, midden stand, gemeeentebestuur en burgerij. Aan de klaroenen kon een vaantje wor den bevestigd in de kleuren blauw en rood met gouden franje. Door het bestuur werden nog drie nieuwe trommels aangeboden. Er kwam ook nog een enveloppe met in houd uit de bus en voorzitter Van Om meren, alsmede de heer G. van Druten RHENEN Aan de streekhuishoud- school in Rhenen beginnen in oktober nog twee cursussen, één damescursus fijne keuken (12 weken) en één cursus bloemschikken (6 weken). De fijne-keukencursus geeft steeds weer een vreugde aan de enigszins ge oefende cursisten. De cursus helpt de drempelvrees te overwinnen naar een minder bekend gebied van de kookkunst. De avonden worden besteed aan het maken van niet alledaagse gerechten, ook met het oog op de winterfeestda- gen. De cursus bloemschikken omvat het klaar maken van vazen en bakjes met de bloemen en het groen van de tijd van het jaar, cadeautjes opmaken met bloemen en feestelijke tafelversiering. naar de andere werden getrokken. Een grote katrol zorgde voor een soepele overtocht. De wat „gezettere" knaap jes gingen griezelig dicht met hun zit vlak over het wateroppervlak, maar alles liep goed af op een enkele natte voet na. Akela J. Buitenhuis stond met de welpenhorde in het hoge bos, waar hij voor de zes een laatste horderoep liet horen. Hij wenste de jongelui het aller beste bij de verkenners en toen gin gen de welpen achter elkaar over het water naar de toekomst. Het waren achtereenvolgens de wel pen Eduard J. Bovenschen, Wim Baardman, Cor van Harten, Joop Nab, Tonny Berendsen en Frank v.d. Pie terman. Verontrusting over brandweer EDERVEEN Door B en W wordt er een voorstel aan de raad gedaan om de Ederveense vrijwillige brandweer op te heffen. Het ligt in de bedoeling dat de brandweer uit Ede in Ederveen voor het blussingswerk zal zorgen. Onder de bevolking van Ederveen is men verontrust over dit voorstel door de wetenschap dat de afstand naar Ede 10 km is en dat men met een personen wagen ruim 10 minuten nodig heeft om uit Ede in Ederveen te komen. Om de ze redenen staken vrijdagavond enige Ederveense ingezetenen de hoofden bij elkaar om deze kwestie te bespreken. Men betreurde het dat de vereniging Ederveense belangen niet meer bestaat want deze had zich goed aan deze kwes tie kunnen wijden. Men besloot om niet bij de pakken neer te zitten en zonodig acties te gaan ondernemen. De Ederveense brandweer stond be kend om de snelheid waarmee zij steeds bij een brand was. De brand weer is in 1934 opgericht en werd mo gelijk gemaakt door een gift van f 1500,- waarbij de brandspuit bij Ma- riënhof werd gestationeerd. Deze heeft vele malen nuttig werk verricht bij di verse branden. Na de oorlog werd er een nieuwe garage gebouwd aan de Nieuweweg. RENSWOUDE Drie veehouders uit Renswoude, te weten de heren J. W. Breedijk, J. Lagerweij en D. A. Verbeek namen vrijdag met in totaal 27 koeien deel aan de jaarlijkse fok- rundveedag die te Etten-Leur (N.B.) werd gehouden. In de rubriek eigen gefokte volbloe den behaalde J. W. Breedijk met een beste uniforme groep (zeven dieren) een lc prijs. Bij de 5-tallen bracht de heer J. Lagerweij het tot een la-prijs terwijl de dieren van D. A. Verbeek in een andere groep voor hetzelfde resul taat zorgden. Tenslotte behaalde de heer J. Lagerweij nog een la-prijs met een groep oudere dieren. Al met al een fraai resultaat voor dit trio Renswoudse veehouder». VEENENDAAL De Bond van Christelijke Gereformeerde Mannenverenigingen in Nederland hield zaterdag in de „Pniëlkerk" aan de Hoofdstraat haar 40ste bondsdag. De bijeenkomsten in de ochtend- en middaguren stonden onder leiding van de bondsvoorzitter ds. I. de Bruyne, die enkele honderden leden welkom kon heten. Onder de aanwezigen waren de oud-voorzitter van de bond, ds. C. van de Zaal, mevrouw Van de Zaal-Veerman als afgevaardigde van de chr. geref. vrou wenbond en de heer De Waal namens de gereformeerde mannenbond. De christe lijke gereformeerde zangvereniging „Chrigeza" verleende o.l.v. de heer J. van Kuik haar medewerking, alsmede de organist Bob van Stempvoort en de trom pettist Teun Nicolai. In zijn oepeningswoord, dat als op schrift had: „Ik zal gedenken", zei de voorzitter onder meer: „Ons mannen- bondswerk is niet spectaculair. Als er echter later maar van ons gezegd mag worden wat betreft de strijd tegen de geesten: Gij hebt mijn woord bewaard." Tijdens de ochtendvergadering sprak prof. dr. W. H. Velema over „Vorm of norm". Dit onderwerp stond in het te ken van de wederkomst van Christus. „Het is niet genoeg om met de kerk van alle eeuwen in de avonddiensten zijn instemming te betuigen met een bekende zinsnede. Dat is tenslotte maar „vorm". In het Nieuwe Testament was het echter „norm". Daar was de we derkomst van Christus een essentiële zaak. Christus stond centraal." In de middagbij eenkomst kregen eerst de afgevaardigden het woord, waarna drie inleiders over verleden, heden en toekomst van de bond spraken. Ds. S. v.d. Molen sprak over „Hoe het was", ds. C. van de Zaal over „Hoe het werd" en prof. W. Kremer over „Hoe zal het worden?" Tijdens de ochtendbijeenkomst waren er twee telegrammen verzonden: één naar Soestdijk, als bewijs van aanhan kelijkheid aan H. M. de Koningin en een naar Drakensteyn ter felicitatie met de geboorte van de jonge prins. De bijeenkomst zou gesloten worden door de pastor-loci, ds. J. Brons, maar deze was door „ambtsbezigheden" ver hinderd. Zijn taak werd overgenomen door ds. C. Langbroek. (10 jaar lid) kregen als herinnering aan dit tweede lustrum elk een gouden polshorloge en een elektrische boor aangeboden. Zaterdagavond kregen 135 personen, leden en steunleden, alsmede allerlei medewerkers, in het „Eigen Gebouw" een diner aangeboden. In de foyer van het „Eigen Gebouw" kwamen velen de jubilerende vereni ging feliciteren. De zaal was in een bloementuin herschapen. Namens het gemeentebestuur waren aanwezig bur gemeester jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal en wethouder T. van Lien- den. „In vroeger tijden zei men wel eens, dat een gemeente zonder muziekvereni ging, niet leeft," aldus de burgemees ter, „nu zouden we kunnen zeggen dat een gemeente zonder drumband niet leeft. Het verheugt ons altijd u door de gemeente te zien marcheren. U neemt met uw korps een goede plaats in onze gemeenschap in. Ik wens u van harte geluk met 'uw tienjarig bestaan en ik spreek daarbij de hoop uit, dat wij nog vele jaren getuige mogen zijn van de groei en bloei van de drumband", al dus de burgemeester. Voorzitter Van Ommeren dankte de burgemeester voor zijn vriendelijke woorden. Hij bracht dank aan het adres van het gemeentebestuur voor de steeds ondervonden medewerking en overhan digde daarna zowel aan de burgemees ter als aan wethouder Van Lienden een herinneringsbroche aan dit tweede lus trum. Op dat insigne staan de letters DBR, met daar omheen twee halve trommen en in het midden een maitre- stok. In een zelf vervaardigde speciale uit gave hebben talrijke functionarissen van de vereniging het wel en wee van de tienjarige drumband vastgelegd. Tot laat in de avond werd de feest viering voortgezet. VEENENDAAL/ARNHEM Uit alle delen van Nederland en zelfs uit Zwitserland en Oostenrijk kwamen ze zaterdagmiddag naar Veenendaal, de ruim 450 oud-leerlingen van het Christelijk Lyceum Veenendaal. Als eerste punt op het programma van de „Reünie '68", gehouden ter gelegenheid van de opening van het nieuwe lyceum, stond vermeld: „Ontvangst door het bestuur in het nieuwe gebouw van het christelijk lyceum Veenendaal aan de Kerke- wijk". Terwijl in de aula en in de gangen van het nieuwe lyceum honderden hernieuwde kennismakingen plaatsvonden, waren acht oud-leerlingen in Musis Sacrum te Arnhem bezig met de generale repetitie van het veelbesproken Eerste christelijke Veenendaalse cabaretgezelschap Samuël en Mozes". Na de ontvangst door het schoolbe stuur werden de reünisten zaterdagmid dag in de gelegenheid gesteld de school te bezichtigen en: „Hem te vergelij ken met de oude tent, waar we eerst gezeten hebben," aldus een der lera ren. In het tekenlokaal werd een expo sitie gehouden van tekeningen uit het archief van de school. Zo konden velen hun vroegere werk nog eens bekijken. Omstreeks half vijf verzamelde men zich weer in de aula om zich gereed te maken voor de busreis naar Arn hem. In Musis Sacrum werd de reünis ten om zeven uur een diner aangebo den. Tijdens het diner werden de nodige tafelredes gehouden. Waarnemend-rec tor drs. J. I. Carsouw sprak van het vele werk, dat het comité „Reünie '68" besteed had aan de organisatie. Naar zijn mening moest men er dan ook maar een echt feest van maken. De heer Carsouw had zelf de stoot gegeven tot het houden van de reünie en had ook zitting in het comité. Als dank voor zijn initiatief werd hem door de reünis ten een barometer aangeboden. De da mes-leden van het comité werden in de bloemetjes bezet. Daarna werden de bloemetjes eens flink buiten gezet door het veelomstre den „Eerste chr. Veenendaalse caba retgezelschap Samuël en Mozes". Dat het cabaret, ondanks de vele tegen slagen keihard en vol enthousiasme had gewerkt werd, wel bewezen. Het was een vlot programma, dat goed was ingestudeerd en op een bijna pro fessionele wijze werd gebracht. Kleine steekjes onder water werden lukraak uitgedeeld aan schoolbestuur, leraren en predikanten. „Na al die publiciteit rond ons cabaret lopen wij de laatste tijd met scheenbeschermers rond", al dus „Moos" Snijders, „maar wij trap pen niet terug". Een hoogtepunt van het cabaret was de conférence „Kerst(volley)bal" van Chris „Isaac" Boers. Op treffende wij ze typeerde hij de leraren van het ly ceum in zijn verslag van het „Vijftig ste Kerstvolleybaltoernooi". Wat de liedjes betreft stond „Hongaars is ook niet alles" op een hoog peil. Erg gees tig was verder de pantomime van Do „Sam" Hoogenboom. De muzikale be geleiding o.l.v. Peter Hoogerdijk was voortreffelijk. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse najaarswinkelweek is weer be gonnen. Vrijdagavond werd deze ge opend met een rondgang van de mu ziekvereniging Caecilia, waarvoor gro te belangstelling bestond. Deze winkel week draait onder het motto „Koopt in Scherpenzeel". Er zijn voor de kopers een aantal fraaie geldprijzen te win nen. Bij de aankoop van iedere gulden krijgt men een waardebon, waarop de prijzen worden verloot. Als extra prijs kan men een gashaard winnen. OPHEUSDEN In de nacht van zaterdag op zondag Is bij een inbraak in de woning van de familie J. T. R. in de Rozenstraat te Opheusden een bedrag van ruim 36.000 gulden buitgemaakt. Bovendien wordt een aantal waardepapieren vermist die gezamenlijk een aanzienlijk bedrag vertegenwoordigen. Op het moment van de inbraak waren de bewoners niet aanwezig. De dader heeft de deur aan de achterzijde van de woning geforceerd, de wijze waarop dit ge beurd is, doet denken aan de methodes van een beroepsinbreker. Het onderzoek van de politie is momenteel in volle gang. Tot nu toe zijn geen aanwijzingen ge vonden, die kunnen leiden tot een onmiddellijke arrestatie van de dader. Ook het café „Rust Wat" is tijdens het afgelopen weekend door inbrekers bezocht. Er werd een bedrag van 55 gulden aan wisselgeld ontvreemd alsmede een transistorra dio. De diefstal in de Rozenstraat is een hoogtepunt in een lange reeks van dief stallen die de afgelopen weken in de gemeente Kesteren plaats vonden. Op Rijksweg 12 is tijdens het afgelo pen weekend door een op de weg lig gend obstakel een personenauto, be stuurd door de 36-jarige heer Kraayen- brink uit Hellevoetsluis over de kop geslagen en tegen een op de vlucht strook geparkeerde auto terecht geko men. Het 6-jarig dochtertje van de be stuurder werd hierbij op slag gedood, terwijl een 8-jarig dochtertje met zeer ernstige verwondingen in het Juliana- ziekenhuis moest worden opgenomen. De bestuurder, zijn 34-jarige echtge note en een 4-jarig zoontje zijn met lichtere verwondingen in het zieken huis opgenomen. Het gezin was op weg naar de Achterhoek voor een fa miliebezoek toen het ongeluk gebeurde. VEENENDAAL In de kantine "van voetbalvereniging Veenendaal wordt vanavond een klaverjaswedstrijd ge houden door de scheidsrechtersvereni- ging uit Veenendaal en omstreken. Iedereen kan er vrij aan deelnemen en er zijn weer enkele aantrekkelijke prijzen ter beschikking gesteld. De kaarten worden om acht uur geschud en er wordt, zoals dat van scheids rechters verwacht kan worden, precies op tijd begonnen. VEENENDAAL Twee personen auto's liepen zaterdagmiddag schade op toen K. uit Scherpenzeel zonder op het verkeer te letten op de Hoogstraat het portier van zijn auto open zwaaide. De Leersumse automobilist H. reed er tegen aan. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. De jeugdige R. uit Ede had zater dagmiddag bepaald pech toen hij op de Markt een luchthuiier in de nek van een passerende bromfietser gooide. Naast hem op de Markt stond name lijk een politieman in burger die de knaap mee naar het bureau nam. Daar bleek dat de Edenaar een bierglas uit een lunchroom had ontvreemd. Met twee processen verbaal, een voor bal dadigheid en een voor diefstal, werd hij weer op vrije voeten gesteld. VEENENDAAL De personenauto van H. uit Rhenen werd zaterdagmid dag op de kruising Sandbrinkstraat Kerkewijk in de flank gegrepen toen mej. V. plotseling de Kerkewijk op reed. Tegenover de politie verklaarde de automobiliste dat haar voet van de rem schoot toen zij op de Sandbrink straat stond te wachten totdat zij de- voorrangsweg kon oprijden. Beide wa gens werden beschadigd.

De Vallei | 1968 | | pagina 3