j PRINSJE HEET JOHAN FRISO BERNHARD CHRISTIAAN DAVID j RUSSEN BLIJVEN NOG ONTEVREDEN Aangifte gevimet kandeel en champagne Automobilist na botsing in vlammen omgekomen De Gaulle in Bonn niet te vermurwen nieuw... >n senorïtas zonder flauwe kul. gewoon tabak. 100% tabak. dujnurituó FSV stelt forse eisen aan NS-directie Man wandelde door metrotunnel Krant verboden in Spanje Ruim f 3 miljoen te veel betaald aan vijfduizend gepensioneerden over Nog geen besluit scheiding NVSH en consultatiebureaus van Hofnar 10 stuks f2,- „Monteur" steelt t.v.-toestel van invalide vrouw Vijfde riiilhart in Canada Vader schoot kind met buks in huik Prinses Christina terug uit Canada Duizendpoten zetten treinverkeer stop Pravda: zekere leiders saboteren TEGEN AUTO kaas uit het vuistje de b van beter één stuk in de hand Student terug na arrestatie in Boedapest Protestvergadering in Utrecht ONVERMINDERD KRITIEK TEGENSPRAAK 9 MAANDAG 30 SEPTEMBER 1968 l Johan Friso Bernhard Christiaan David heel Nederlands jongste prins. De eerste twee namen zijn gekozen omdat prinses Beatrix en prins Gaus ze mooi vinden. Het prinsje is nadrukkelijk niet genoemd naar prins Johan Willem Friso, prins van Oranje-N assau en zoon^van prins Hendrik Casii- mir II, stadhouder van Friesland, Groningen en Drenthe. Johan WilJem Friso werd in 1687 in Dessau geboren, werd op 20-jarige leeftijd stadhouder en kapitein-generaal van Friesland, onderscheidde zich als generaal der in fanterie en verdronk in 1711 bij Moerdijk nadat een pont waarmee hij over voer, door een rukwind was omgeslagen. Na 257 jaar heeft het Oranjehuis dan nu weer een Johan Friso in zijn gelederen. De namen Johan en Friso worden niet verbonden door een streepje, dat indertijd bij Willem-AIexander nogal wat formele problemen heeft opgeleverd. Zijn roepnaam is Friso, zijn officiële naam Johan Friso. De naam Bernhard is ontleend aan die van zijn grootvader. Christiaan is gekozen ter ere van prinses Christina, Claus' zus ter Christina von Amsberg en een goede vriendin van het prinselijk paar. De naam David is gekozen naar de bijbelse koning David voor wie prinses Beatrix een grote bewondering heelt. Zij vindt hem een „wijs en groot mens De volledige titel van het jonge prinsje luidt: Zijne Koninklijke Hoogheid Johan Friso Bernhard Christiaan David, prins der Nederlanden, prins van Oranje-Nassau, Jhr. Van Amsberg. PRAAG In Tsjecho-Slowakije doen hardnekkige geruchten de ronde dat de Sovjet-Unie ingrijpende Wijzigingen eist in de Tsjecho-Slowaakse regerings- en partijleiding. Vice-premier Gustav Husak noemde zaterdag in een televisierede deze geruchten ongegrond. In de Russische pers zijn gisteren echter weer heftige aanvallen ge daan op „zekere Tsjechische leiders", die een „dubbel spel" zouden spelen. In het Utrechtse Academische ziekenhuis toonde prins Claus zijn zoon aan Utrechts burgemeester jhr. De Ranitz die als ambtenaar van de burgerlijke stand fungeerde (rechts). In het midden prof. dr. WP. Plate die het medische team bij de bevalling had geleid. Op de voorgrond (nog net zichtbaar) dr. Beel die met premier De Jong getuige was. m%\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\m\\\\m\\mmw\u\v WOUW Op de weg tussen Bergen op Zoom en Roosendaal is zaterdag morgen de 32-jarige J. M. van de Kas- teele uit Halsteren verongelukt. Zijn auto werd van achteren aangereden door een vrachtauto, vloog tegen een hoorn en raakte in brand. De bestuur der kwam in de vlammen om. DEN HAAG In de Grote Markt straat in Den Haag is zaterdagavond de 65-jarige mevrouw M. M. de Bue- ger-Bink door een auto aangefëden toen zij vanaf een vluchtheuvel wilde oversteken. Kort na aankomst in het ziekenhuis is zij overleden. NEDERHORST DEN BERG Op de Overmeerseweg in Nederhorst den Berg is zaterdagavond de 77-jarige loodgieter H. van de Brenk met zijn brommer gevallen nadat hij een vrouw had aangereden. De man was vrijwel op slag dood. VEN RAI J De 63-jarige mevrouw J. Klaassens-Verstappen uit Venraij is zaterdagavond overleden. Zij werd op de Wanssumsedijk door een motor ge schept toen zij met haar fiets linksaf wilde slaan. De motorrijder werd zwaar gewond. VORDEN De tienjarige Jan Harm- sen uit het Gelderse Vorden is zater dagavond in het ziekenhuis overleden aan de verwondingen die hij 's mid dags opliep. Hij viel toen met zijn fiets en sloeg met zijn hoofd tegen een passerende autobus en daarna tegen de straat. DELDEN De vierjarige Huber- tus Groothuis uit Delden is zaterdag middag bij het oversteken door een auto geschept. Hij was op slag dood. BREDA De tachtigjarige D. de Graauw is zaterdagmiddag in Breda met zijn fiets door een achteropkomen de auto aangereden. Hij is later in het ziekenhuis overleden. IJMUIDÊN Bij de Velsertunnel is zaterdagmiddag de veertigjarige G. Piersma uit IJmuiden met zijn motor op een auto gebotst. Hij is later in het ziekenhuis overleden. UDEN Op de provinciale weg Veghel-Uden is zaterdagmorgen de ze venjarige M. den Biggelaar bij het oversteken door een auto geschept. Het meisje is ter plaatse overleden. ZWOLLE De 54-jarige mevrouw A. M. van Huizen-de Groes uit Leeu warden is vrijdagnacht in een zieken huis in Zwolle overleden. Zij was in zittende van een auto die op de weg tussen Heino en Zwolle in botsing was gekomen met een vrachtwagencombi natie. VELP Op de IJsselweg in Velp is gistermiddag een auto geslipt en op een tegenligger gebotst. Vijf mensen werden zwaar gewond. ROTTERDAM En 28-jarige U> s- werkman uit Den Haag is gisteren door de metrotunnel onder de Maas gelopen. De man had op het station Rijnhaven gevraagd hoe lang het nog duurde voor dat de metrotrein arriveerde. Toen hij hoorde dat de aankomst nog wel zeven minuten kon duren stapte hij de rails op en wandelde onder de Maas door. Een paar minuten voordat de trein hem achterhaald had, stapte hij op het station Leuvehaven. Daar stond de ijlings gealarmeerde politie hem op te wachten. Hij heeft een vermaning ge kregen. MADRID Het Spaanse ministerie van voorlichting heeft het avondblad El Alcazar, dat in de Spaanse hoofd stad Madrid verschijnt, een voorlopig publikatieverbod opgelegd. El Alcazar, een van Spanje's meest liberale kranten, heeft vaak scherpe commentaren op de Spaanse politieke, sociale en arbeidersvraagstukken. UTRECHT Premier De Jong heeft zichzelf zaterdag uit puur enthousiasme letterlijk een paar keer bij de neus genomen, nadat prins Claus in het Utrechtse stadhuis de welluidende namen van zijn tweede zoon bekend had gemaakt. Tussen neus en lippen verdwenen even later een kopje kandeel en een glas champagne. Prins Claus zat naast hem in de Utrechtse burgemeesterskamer. „Glaas je op. laat je rijden", grinnikte de prins vergenoegd, nijver zijn kopje alcohol-houdende-kandeel leeglepelend, zich tóch verzekerd wetend van een wagen-met-chauffeur. Voorzichtig informeerde hij bij Utrechts burgemeester jhr. mr. C. J. A. de Ranitz naar het recept. Om thuis ook eens teproberen. Maar dat hing de burgervader de prins niet aan de neus. „Er zal wel cognac inzitten", constateerde prins Claus, het prins heerlijke drankje verorberend. Naast prins Claus zat dr. L. J. M. Beel, onmisbaar bij geboorten van ka binetten en prinsenkinderen. De prins ging niet met lege handen naar huis. Een oorkonde („Voor het babyboek") en een zilverep lepel, vork en schuiver kreeg hij van de burge meester. „Wij hopen dat de jonge prins mede door deze gebruiksvoorwerpen 'n flinke Hollandse jongen mag worden", zei jhr. De Ranitz. Prins Claus zag dat wel. Met nauwe lijks v.erholen vadertrots vertelde hij dat Alexander „nu al volkomen zelf standig met een vork eet". „Een prachtige jongen", noemde Utrechts burgemeester de jonge prins. Prins Claus gnuifde. „De blauwe ogen heb ik niet kunnen zien. Wel dat de ba by veel haar heeft en een prachtige scheiding", zo complimenteerde jhr. De Ranitz. „Hij heeft meer haar dan veel volwassenen", haakte Claus vlug in, waarop dr. Beel het hoofd neigde en zei: „Dat moet ik beamen". DEN HAAG De groep gepensio neerden, die van het Algemeen burger lijk pensioenfonds te veel heeft ontvan gen bestaat uit 5404 mensen. Maande lijks wordt aan tweehonderd duizend mensen pensioen uitbetaald. In 1452 gevallen is de terugvordering bene den de honderd gulden en in 752 geval len duizend gulden of meer. Het teveel uitgekeerde bedrag is totaal 3.045.000 gulden. In verband met de administratieve „schoonmaak-operatie" zullen betrek kelijk kleine bedragen niet worden te ruggevraagd. Verder zal de directie van het ABP als algemene richtlijn aan houden dat maandelijks niet meer dan tien procent van het pensioenbedrag ter verrekening van het te veel ontvan gen pensioen wordt ingehouden. Staatssecretaris Van Veen (Binnen landse Zaken), die dit antwoordt op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid Laban (soc., legt verder uit dat de narigheid is veroorzaakt door de overschakeling op een geautomatiseerde administratie op 1 april 1967. De veronderstelling, dat de fouten een lange tijd niet zijn ontdekt is onjuist. Zij waren bekend, maar door tekort aan personeel en dringender werk kon den de fouten pas later worden her steld. De meeste gepensioneerden zijn tijdig ingelicht over het feit dat zij te rug moesten betalen. UTRECHT Het buitengewoon huis houdelijk congres van de NVSH heeft zaterdag na elf uur (soms verhit) ver gaderen nog geen beslissing genomen over een scheiding van de NVSH en de stichting consultatiebureaus voor huwe lijks- en geslachtsleven. Tijdens de beraadslagingen zijn opi niepeilingen gehouden waaruit onder meer bleek dat een ruime meerderheid in beginsel voor een scheiding is tussen hervorming en hulpverlening. Men kon zich echter niet uitspreken over de manier waarop. Dat zou nu moeten gebeuren op een nieuw congres dat binnen vier weken zal worden ge houden. BONN President de Gaulle is bij zijn bezoek aan Bonn geen duimbreed geweken van zijn afwijzend standpunt over een Britse toetreding tot de Euro pese Gemeenschap. Bondskanselier Kiesinger heeft, zoals werd verwacht, ook geen poging gedaan om De Gaulle onder druk te zetten. Kie singer verzekerde integendeel, dat West-Duitsland zich zal keren tegen eventuele pogingen om de Europese eenwording door te zetten buiten Frank rijk om. Aangezien de Bondsrepubliek en Frankrijk het wel eens zijn dat aan de Europese ontwikkeling nieuw leven moet worden ingeblazen, zullen zij ge zamenlijk proberen de Gemeenschap innerlijk te versterken. Ze zullen ook streven naar die contacten met Enge land, waarvoor het Franse standpunt nog speelruimte overlaat. Dit is het karige resultaat van de Frans-Duitse besprekingen die zaterdagmiddag wer den afgesloten. De gesprekken tussen De Gaulle en Kiezinger verliepen in een openhartige en zakelijke sfeer. Bij De Gaulle's ver trek van de luchthaven Wahn bij Bonn heerste echter een ernstige en gereser veerde stemming. Beide staatslieden hebben nogmaals de Russische inval in Tsjecho-SIowa- kije veroordeeld, maar zij bevestigden ook dat desondanks het streven naar toenadering tot de Sovjet-Unie de enige reële politiek blijft. De Gaulle heeft.duidelijk gezegd dat zijns inziens Rusland geen enkel „inter- ventierecht" tegenover de Bondsrepu bliek heeft, een recht dat de Sovjet- Unie poogt te construeren uit enkele passages in het Handvest der Verenig de Naties. De Franse president bekrach tigde zijn bekende garantie dat Frank rijk aan de zijde van West-Duitsland zal staan indien dit land zou worden aangevallen. Frankrijk en West-Duitsland zo werd tenslotte afgesproken zullen hun bilaterale samenwerking uitbreiden o.m. op het gebied van de energiepoli- tiek. de ruimtevaart en de bewapenings- in^ustrie. ADVERTENTIE IS DEN HAAG Zes coöperatieve sui kerfabrieken zullen vanmiddag door hun voorraad bieten heen zijn. Door de slechte aanvoer van de bieten als ge volg van de zware regen in de laatste dagen, hebben de fabrieken in het weekeinde al op halve kracht gedraaid. Vandaag zullen ze stil komen te liggen als er geen nieuwe aanvoer komt. ADVERTENTIE HILVERSUM De 22- jarige Frank Feiner uit Hilversum, die afgelopen dinsdag in Boedapest werd gearres teerd wegens het verspreiden van pam fletten is weer thuis. Vrijdagmiddag werd de llilversumse student over de Hongaars-Oostenrijkse grens gezet, gis termiddag om twee uur stapte hij bij zijn ouders binnen. Frank Feiner is lid van War Resis tors International, een organisatie, die zich keert tegen militarisme, militaire pacten en zich actief bezig houdt met sociaal-politieke vraagstukken. In vier Oosteuropese hoofdsteden (Moskou, Boedapest, Sofia en Warschau) organiseerde de W.R.I. afgelopen dins dag een actie, die was gericht tegen de bezetting van Tsjecho-Slowakije door landen van het Warschau-pact. „Om vier uur Nederlandse tijd zou de actie starten. In Boedapest hadden we op het B^vrijdingsplein een span doek gehangen met het opschrift „Be- eindig de Amerikaanse oorlog in Viët- nam, beëindig de bezetting van Tsjecho- Slowakije door de Warschaupactlan- den". „We dat zijn een Engelsman, een Indiër, een Amerikaan, een Duitser en ik, hadden drieduizend pamfletten in de Hongaarse en in de Duitse taal bij ons. Die moesten de bevolking informa tie geven over Tsjecho-Slowakije en het geweld dat er door de bèzetters is ge bruikt. „Binnen enkele minuten hadden zich honderden mensen om ons heen verza meld, sommigen begonnen de pamflet ten meteen te lezen, maar lieten geen reactie blijken. Anderen verborgen de' pamfletten in hun kleding of tussen kranten, terwijl enkelen een discussie probeerden. Vijf minuten later we hadden toen ongeveer vijfhonderd pam fletten uitgereikt werden we gearres teerd door twee mensen van de gehei me politie. We werden gescheiden naar een bureau gebracht en daar eerst sum mier verhoord", vertelt de wat ver moeide Frank Feiner, organisator on der meer van de hongerstaking van vo rig jaar Kerstmis in Den Haag en van de drie ABC-marsen in ons land. De Hilversumse student werd in een cel gestopt en in de loop van de week enkele malen verhoord. „Ik ben over het algemeen zeer redelijk behandeld, het eten was goed. Ik heb precies ver teld hoe we het land zijn binnengeko men, wat onze bedoelingen waren en hoe we onze plannen hadden willen uit voeren, tot in alle details. Het kostte alleen wat moeite om de politiemannen ervan te overtuigen dat we niet in op dracht van een geheime organisatie werkten, maar louter voor eigen ver antwoordelijkheid. Vrijdagmiddag kwamen we tenslot te weer bij elkaar. We kregen onze kleren terug en werden in een busje naar de grens gebracht. We moesten in een lokaal wachten. Een voor een werden we buitengeroepen. We kregen onze paspoorten terug en werden in ver schillende auto's van toeristen' en za kenlui, die naar Wenen moesten, gezet. In Wenen hebben we elkaar tenslotte weer getroffen. De volgende dag zijn we naar huis gegaan." Frank Feiner blijft welkom in Honga rije, al vermeldt een stempel in zijn paspoort dat hij het land is uitgezet. „Ik ga er zeker nog wel eens heen; ik heb in Oost-Europa vele vrienden." ROTTERDAM Een goed geklede man die in een klein, rood bestelwa- gentje reed, heeft zaterdag in Rotter dam de 53-jarige mevrouw J. 't Hart van haar televisieontvanger beroofd. De man had zich aangediend als te levisiemonteur. Hij zei het apparaat te moeten controleren, stelde vervolgens een storing vast en nam het mee met achterlating van een ontvangstbewijs. Mevrouw 't Hart, die sinds haar ne gentiende jaar invalide is, geloofde het verhaal omdat er inderdaad iets aan het toestel mankeerde. Achteraf is ge bleken dat de goedgeklede man een op lichter moet zijn. Zijn slachtoffer had het apparaat kortgeleden van de Lions Club cadeau gekregen. Veertien dagen geleden is op soort gelijke wijze in een ander deel van Rot terdam" een televisietoestel gestolen. MONTREAL In het hartinstituut van Montreal is gisteren de vijfde Ca nadese harttransplantatie verricht. De ontvanger van het overgeplante hart, Rosaire Brien (58) kwam goed' door de operatie heen. Het ingeplante hart, afkomstig van Gary Merserau (16), begon onmiddel lijk te kloppen. De ingreep nam onge veer drie uur en drie kwartier in be slag. Ook deze harttransplantatie werd verricht onder leiding van dr. Pierre Grondin. De chirurgische groep be stond uit twintig mensen. De donor verongelukte zondag op zijn motor fiets. Zijn hersenen werden onherstel baar beschadigd. In Valparaiso (Chili) kreeg Maria Elena Penaloza gisteren de plezierige mededeling dat zij binnenkort het zie kenhuis mag verlaten. Zij kreeg drie maanden geleden in het Almirante Neff-ziekenhuis een ander hart inge plant. UTRECHT De protestvergadering van de Federatieve Spoorweg Vakvereni ging werd zaterdag beheerst door eisen, misverstanden en wantrouwen. Trianons zaal aan de Utrechtse Oudegracht zat vol machinisten; sommige bikkelhard, an dere nogal emotioneel geladen. De eisen kwamen zowel vanachter de bestuurstafel als uit de zaal. Ter verduide lijking: machinisten zjjn ingedeeld in taakgroep zeven, met een brutosalaris van 841 gulden per maand. De verlanglijst ziet er, afgezien van de al eerder gepubli ceerde verlangens, zo uit: 1. Honderd gulden per maand meer (voor het hele personeel) in de c.a.o. die in 1969 moet komen. 2. Een aaneengesloten werkperiode voor het tractiepersoneel van maximaal zes dagen. Het zesweekse teltijdvak moet worden teruggebracht tot veer tien dagen, waarin niet meer dan twee maal veertig uur mag worden gewerkt. 3. Er moeten meer machinisten ko men. In plaats van,dertien zou er acht tien procent reservepersoneel moeten zijn. Dat zou een einde kunnen maken aan het intrekken van rustdagen. 4. Vorming van groepsondernemings- raden. Alleen dan kunnen de belangen van de verscheidene groepen goed be hartigd worden. 5. Te zijner tijd drie in plaats van twee weken vakantie. Voorzitter J. Gijsbertse had het drie uur lang niet gemakkelijk. Om te be ginnen was de directie van de NS de FSV een slag vóór geweest door haar uitnodiging tot overleg over een erken ning. Woensdag zullen afgevaardigden van de afdelingen daarover beslissen, maar zaterdag gaf dat aanleiding tot verhitte discussies. „Als er meer machinisten zijn", had voorzitter Gijsbertse gezegd, „kunnen zij die in de slappe tijd overcompleet zijn. ander werk doen". Dat was ken nelijk tegen het zere been. Door dik en dun werd geëist dat de heer Gijsbert se die woorden zou terugnemen. „An ders lopen wij binnenkort 's winters met een bezem". De voorzitter boog onder een lawine van applaus voor de opwinding en for muleerde een nieuwe eis: Uitbreiding van het machinistenkorps, zodat het be drijf aan zijn sociale verplichtingen kan voldoen. De FSV heeft bij het opstellen van haar eisen geen rekening gehouden met de financiële situatie van de NS. „Geef u intussen niet voor honderd maar voor tweehonderd'procent. De nieuwe dienst regeling (gisteren ingegaan) is gevoeli ger voor vertragingen. Als het misloopt zal men ons met de vinger nawijzen". Daarna was het woord aan de zaal. „Ik vind dat we met ingang van mor gen maar eens geen medewerking aan de nieuwe dienst moesten geven", was een kreet die een algemeen neegemom- pel tot gevolg had. „De directie is doodsbang dat we de dienst in het hon derd zullen laten lopen", riep een ma chinist. „Nu we zijn uitgenodigd is het zinvol om juist nu alles goed te doen". Over de onregelmatigheidstoeslag zei iemand „dat je er net zo goed voor in bed kan blijven liggen. Onze superieu ren weten niet wat er onder machinis ten leeft". Over het commentaar door de Spoor wegen op het rapport van de FSV af gedrukt in onze krant zei een machi nist met grote ernst: „Ik vraag me af of dat gegeven is door een stelletje kin deren of door mensen die een groot be drijf moeten leiden". De geruchten over Russische eisen ontstonden nadat zaterdag bekend werd dat het Russisch-Tsjechoslwaaksa overleg in Moskou opnieuw voor de vijfde maal was uitgesteld. De Rus sen zouden bezwaar hebben tegen een Tsjechische delegatie die overwegend uit progressieve leiders zou bestaan. Vice-premier Husak verzekerde het Tsjechische volk in "een rede voor de nationale televisie dat geen veranderin gen in de top van het Tsjechoslowaakse bestuursapparaat zullen worden aange bracht. Husak, die het vertrouwen ge niet van het Kremlin wegens zijn me dewerking aan de uitvoering van het akkoord van Moskou, zei voorts dat er geen behoefte bestond aan resoluties ter ondersteuning van partijleider Dub- cek en andere liberale leiders. Husak waarschuwde voor de gevaren die nog steeds Tsjecho-Slowakije be dreigen en legde er de nadruk op dat alles zou afhangen van het akkoord van Moskou. li> de Russische pers duurden giste ren de aanvallen op de liberale Tsjechi sche leiders onverminderd voort. Rode Ster beschuldigde „bepaalde Tsjechi sche leiders" ervan een dubbel spel ta spelen door enerzijds het akkoord te steunen en anderzijds „ideeën naar vo ren te brengen die in strijd zfn met da versteviging van de socialistische or de". De Pravda liet zich in gelijke zin uit. Deze krant schreef dat „anti-Russische machten*' in Tsjecho-Slowakije „op hui chelachtige wijze de leuze van nationa le eenheid voeren om de overeenkom sten van Moskou te kunnen dwarsbo men." Alois Indra, een Tsjechoslowaakse communist, van wie werd aangenomen dat hij bereid was een marionettenre gering te leiden na de invasie van 20 augustus, is dit weekeinde in Tsjecho- Slowakije teruggekeerd. Hij was een paar dagen na de invasie met presi dent Svoboda naar Moskou gereisd als een van de leden van de Tsjechische onderhandelingsdelegatie. Hij keerde niet met de andere Tsjechoslowaken naar zijn land terug. Hij zou een hart aanval hebben gehad in Moskou. Indra werd zaterdag op het vliegveld van Pra#g begroet door de Russische ambassadeur Tsjervonenko, die verant woordelijk wordt geacht voor de beslis sing Tsjecho-Slowakije te bezetten. Het Russische partijblad, Pravda, heeft gisteren felle kritiek geoefend op verscheidene Tsjechoslowaakse kran ten. Deze hadden in artikelen ter her denking van de ondertekening van het Verdrag van München op 29 september 1938 de waarheid verdraaid, aldus (la Pravda. Dit speciaal door historische feiten te verzwijgen die „bewijzen dat de Sovjet-Unie in die dagen gereed stond om Tsjecho-Slowakije te hulp te komen" tegen nazi-Duitsland. De beschuldiging kwam uit de pen van drie correspondenten in Praag van de Pravda. Zij trokken van leer tegen de Tsjechoslowaakse kranten bij gele genheid van de dertigste verjaardag van het Verdrag van München dat werd ondertekend door Engeland, Frankrijk, Italië en nazi-Duitsland en waarbij een deel van Tsjecho-Slowakije Sudeten- land in handen kwam van Hitler, die kort daarop het hele land bezette. De artikelen in de Tsjechoslowaakse kranten, aldus de Pravda, zijn in te genspraak met een verklaring die de Tsjechoslowaakse nationale vergade ring vrijdag uitgaf. Deze verklaarde dat Rusland in 1938 „gereed stond om zijn plichten als bondgenoot na te ko men". Het was niet de fout van Mos kou dat de hulp werd afgewezen, al dus het Russische partijblad. Het akkoord van München is in Tsje- cho-Slawakije nog steeds 'n heet hang ijzer. Veel Tsjechoslowaken trekken een vergelijking tussen de gebeurtenissen in 1938, de bezetting door Hitiers troe pen van het land, en de bezetting door het Pact van Warschau vorige maand. In veel steden werden na de invasie op 20 augustus dan ook leuzen op da muren gekalkt: „Hitier 1938 - Brezjnjef 1968", terwijl op heel wat Russisch# tanlp hakenkruizen werden getekend. NEDERHORST DEN BERG Het 11-jarige dochtertje van de heer E. uit Duivendrecht is gistermorgen ernstig gewond toen haar vader onvoorzichtig met een zwaar kaliber windbuks mani puleerde en haar in de buik schoot. Het meisje is in een Hilversums ziekenhui# geopereerd en verkeert niet in levens gevaar. DEN HAAG Prinses Christina en haar particulier secretaresse mej. N. M. de Vlieger zijn gisterochtend om half zevert uit Canada op Schiphol aan gekomen. De prinses was woensdag naar Canada vertrokken om zich te oriënteren over de mogelijkheden om daar een zangopleiding te volgen. Zij heeft nog geen beslissing geno men; de resultaten van de reis gaat zij eerst met haar ouders bespreken. TOKIO Miljoenen duizendpoten hebben het treinverkeer op een traject in Midden-Japan verlamd. De rails werden te glad nadat ontelbare dui zendpoten te pletter waren gereden. Grote hoeveelheden insektenpoeder bleken niet toereikend om de plaag te bestrijden. De Japanse spoorwegen hebben nu besloten de rails met olie ta besproeien.

De Vallei | 1968 | | pagina 5