Zesdaagsekeizer Peter Post triomfator in Grote Gazelleprijs Harm Holstege winnaar bij de amateurs DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS Voetbal in het buitenland Tini Wijnen nationaal kampioen kader 47/2 vkui.v Harm Holstege uit Nunspeet winnaar Union-klassement van Looy won in Ossendrecht Sliema Wanderers naar tweede ronde Merckx en Godefroot wonnen „Gouden Wiel Karstens winnaar Mevr. Timmer mede aan de leiding Operatie van Müller is goed verlopen River Plata moet zwaar betalen Hans Brugman eerste in springderby DE GRAAUWE HENGST PARCOURS IN BEEKHUIZEN BIJ UITSTEK GESCHIKT VOOR TITELSTRIJD Profs PHILIPS „Slechts" enkele records voor Vultink Verliezer Europa Cup II PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25 batterijen Duitsland Engeland België Frankrijk Spanje Italië Portugal zoudt U willen zeggen, en dan spreekt U van: 10.80 11.30 9 MAANDAG 30 SEPTEMBER 1968 BEEKHUIZEN „Kunt U me ook vertellen, hoe Jan Janssen het er heeft af gebracht? Ik heb de hele middag gekeken, maar ik heb hem niet gezien", vroeg een teleurgestelde wielerfan-op-leeftijd ons zaterdagmiddag na afloop van de Ronde van Beekhuizen om de Grote Gazelleprijs, die door stalgenoot Peter Post was gewonnen. Het oude vrouwtje en vele anderen hadden zich rond het fraaie, maar bijzonder zware parcours opgesteld om Tourwinnaar Janssen aan het werk te zien. De gebrilde Ossendrechter acht jaar geleden incasseerde hij in Zwolle zeven en een halve gulden startgeld, zaterdag zou hij voor drie mille starten had zich echter om onduidelijke redenen teruggetrokken. Peter Post, Jan Harings en in mindere mate de Belg Jos Timmermans hebben er ech ter voor gezorgd, dat de toeschouwers toch waar voor hun geld kregen. Dit drietal demarreerde in de 16e ronde uit hret peloton en begon aan een formida bele voorsprong te bouwen, die op de finishlijn bijna drie minuten bedroeg. De sterk rijdende Post had de meeste adem. In de laatste ronde sloeg hij nog maals tbe en ging 20 seconden vóór Jan Harings door de finish. De Belg Tim mermans. die als „eeuwige" derde achter dit tweetal hing hij heeft nooit kop gedaan stapte ook als derde af. Rini Wagtmans, die in de laatste ronde nog kans zag uil de tweede groep te ontsnappen, bezette de vierde plaats. APELDOORN De Ronde van Beekhuizen was de voorlaatste ron de, die telde voor het Union-klasse ment, welk klassement dit seizoen bij tal van oostelijke criteria van kracht is geweest. Met nog één ronde voor de boeg, a.s. zaterdag te Den Hulst, waar de prijsuitreiking zal plaats vinden, staat het nu reeds vast, dat Harm Holstege uit Nunspeet als algeheel winnaar uit de strijd zal komen. Na de prachtige zege te Beekhuizen kwam Harm op een totaalpuntental van maar liefst 389. Als men weet, dat nummer twee, de kleine Henge- loër Fred Niemeijer, die te Beekhui zen negende werd, 326 punten heeft vergaard, is het duidelijk, dat Hol stege een overtuigende winnaar is! Zaterdagavond krijgt Holstege in Den Hulst uit handen van de direc tie van de Union-rijwielenfabr. een prachtige bromfiets als prijs! Nie meijer, die zeker is van de tweede plaats, krijgt een toerrijwiel. Om de resterende waardevolle prijzen zal in Den Hulst in de laatste wedstrijd voor het. Union-klassement, „ge knokt" moeten worden want de stand luidt na Beekhuizen verder als volgt: 3. Hans Egberts, Zutphen 285 pnt, 4. Wim Holstege, Nunspeet 285 pnt, 5. Wicher Vlot, Wanneperveen 257 pnt, 6. Albert Scheffer, Zelhem 256 pnt, 7. Jan Aling, Bunne 225 pnt, 8. Albert Schroten, Epe 153 pnt, 9. Popke Oosterhof, Eelde 144 en 10. Albert Huizebosch, Beilen 135 pnt. De eindstand bij de nieuwelingen is bekend. De volgende tien renners zijn uitgenodigd voor de prijsuitrei king te Den Hulst: 1. Wim Nooren, Tollebeek, die een toerrijwiel won met een totaal puntental van 220, 2. G. Hoven, Deurze 215 pnt, 3. H. Kruims, Groningen 180 pnt, 4. A. Hassink, Neede, 5. T. Kelderman, Velswijk 150 pnt, 6. J. Hobert, Wier den 142 pnt, 7. R. Schuiten, 's-Hee- renberg 113 pnt, 8. A. de Wit, Mep- pel 98 pnt, 9. T. v. Dam, Zwolle 77 pnt en 10. J. v. Hattem, Kampen 75 punten. OSSENDRECHT De Belg Rik van Looy is zondag in de eindsprint van de Ronde van Qpsendrecht twee landgeno ten te snel af geweest. V-an Looy, die al in de beginfase met Herman van Springel en Frans Brands de ruimte op zocht, legde de 120 km af in 2 uur 51 min. en 30 sec. Van Springel eindigde als tweede en Brands als derde. Geruime tijd speelde de wedstrijd zich af onder erbarmelijke weersom standigheden. Halverwege de koers had het trio een voorsprong van één volle ronde. Dit maakte het er voor de vier duizend toeschouwers niet spannender op. Later werd het wat interessanter toen de overige renners voor de vierde plaats gingen rijden. Vier coureurs slaagden er in aan de greep van het peloton te ontsnappen: de onbekende Fransman Jimenez, Wim Schepers, Bart Zoet en Graham Webb. Jimenez was van dit kwartet de snelste. De amateurronde leverde een zege op voor Jan Aling uit Bunne. Hij had voor de 80 km een tijd nodig van 1.56.25. DE UITSLAG. 1. Rik van Looy (Belg) 120 km in 2.51.30, 2. Herman van Springel (Belg) z.t., 3. Frans Brands (Belg) z.t„ 4. Gio vanni Jimenez (Fr) op 120, 5. Wim Schepers zt., 6. Bart Zoet z.t, 7 Gra ham Webb (GB.) z.t., 8. Tiemen Groen op 1.50, 9. Jan Harings z.t, 10 J3n van Katwijk zt. LA VALETTA Sliema Wanderers heeft zich zondag geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. In La Valetta won Sliema de tweede wedstrijd tegen het Luxemburgse U.S. Rümelingen met 1-0. Hoewel Sliema de eerste wedstrijd met 2-1 verloor, komt het toch een ronde verder omdat doel punten in een uitwedstrijd gescoord dubbel tellen. Elke ronde telde ca. drieëneenhalve kilometer, waarin de Beekhuizense berg (20 pet.) overwonnen moest worden. Hierna kwam een bijzonder steile af daling met enkele gemene haarspeld bochten. Een prachtig parcours voor de Nederlandse kampioenschappen. Nadat 's morgens in de Ronde voor Journalis ten drie collega's in de bezemwagen waren beland, gaven vroeg in de mid dag 55 van de 77 amateurs de pijp aan Maarten. De „berg" bleek een onover komelijk struikelblok. De profs kwamen om 3 uur aan de start. Zij hadden 33 ronden voor de boeg. Na wat schermutselingen in het begin van de course, waarin Rini Wagtmans en Cees Zoontjes de initiatiefnemers waren, volgde er in de vijfde ronde een demarrage van stayer Jaap Oudkerk, die op 100 meter achtervolgd werd door Thiemen Groen en Huub Zilver berg. Oudkerk trok er hard aan, waar schijnlijk te hard, want in de tiende ron de moest hij zich in het peloton laten terugzakken. De Australische Neder lander Vogels, Braspenninkx en Jo de Roo waren de eerste pechvogels. De Roo had zelfs door een lekke band een achterstand van 1 min. en 17 se conden opgelopen. Groen en Zilverberg gingen inmiddels stug door: 25 secon den lagen ze voor op het peloton, waar in zo nu en dan enkele gaten vielen. Harry Steevens, winnaar van de Amstel Gold-race, ging in de twaalfde ronde in z'n eentje aan de haal om aansluiting te krijgen bij Groen en Zil verberg. Na 7 km lukte dat. Jo de Roo was erin geslaagd om het peloton te achterhalen, dat nu zo langzamerhand wakker scheen te worden. Klaarwak ker werd het toen Peter Post aanstal ten maakte om zich bij de kopgroep te voegen. De Belg Timmermans, Jan Ha rings en Zoontjes pakten zijn wiel. Ra zendsnel begon dit viertal aan de ach tervolging, die spoedig tot het gewenste resultaat leidde. Groen, Zilverberg en Steevens moesten met lede ogen toe zien, hoe de drie achtervolgers hen voorbij gingen. Zoontjes had inmiddels afgehaakt. In de 16e ronde hadden ze bijna een minuut voorsprong op het pe loton, waaruit zich opnieuw Zoontjes en Ottenbros hadden losgemaakt. Ook Van Katwijk begon zich ermee te bemoeien. Maar Post, Jan Harings en Timmermans werden er niet heet of koud van. Hun voorsprong werd steeds groter. Rik van Looy, de winnaar van het vorig jaar en opnieuw Harry Stee vens trokken nu de stoute schoenen aan, maar dichter dan op 1 min. en 25 sec. kwamen zij niet bij het leidende trio. Wagtmans en de Belg Van Sweevelt voegden zich bij Steevens en Van Looy en later kwamen er nog enkele renners bij. Met nog vijf ronden te rijden had den Post, Harings en Timmermans een voorsprong van bijna twee minuten op de tweede groep. De derde groep, met o.a. Groen, Van Katwijk, De Roo en Van Midden lag maar liefst drie minu ten achter. En Daan Holst en Van de Linde, beiden dit jaar voor het eerst prof, sloten de rij met 4 minuten ach terstand. Het was wel duidelijk dat de Gazel leprijs in eigen huis zou blijven, want van het leidende trio behoren Post en de Belg Timmermans tot de Willem II- Gazelleploeg. Na 31 ronden had de kopgroep een voorsprong van 2 min. 42 sec. De achtervolgers waren er niet in geslaagd om er iets vanaf te knab belen en zo was het wachten alleen nog maar op de eindsprint. Maar die kwam niet Post had op het laatste moment nog een voorsprong ge nomen en ging ruim voor Jan Harings over de finish, waar Miss Gazelle klaar stond om de zesdaagsekeizer de welver diende zoen op zijn getekende gelaat te drukken. Uitslag: 1. Peter Post (Amstelveen), de 115 kilometer in 2 uur 56 minuten en 24 sec.; 2. Jan Harings (Sibbe) op 20 sec.; 3.. Jos Timmermans (Belg.) z.t.; 4 Ri- ny Wagtmans (St. Willibrord) op 2.56; 5. Valeer van Sweevelt (Belg.) op 3.10; 6. Eef Dolman (Klimmen) z.t.; 7. Harry Steevens (Elsloo) z.t.; 8. Harm Ottenbros (Hoogerheide) z.t.; 9. Wim Schepers (Meersen) z.t.; 10. Jean Tummers (Maastricht) z.t Bergklassement: 1. Jan Harings 48 pnt.; 2. Peter Post 47 pnf.; 3. Huub Zilverberg 43. a Amateurs Bij de amateurs was de Ronde Van Beekhuizen 'n ware slachting. Zij moes ten 23 keer de „berg" op en dat was voor zeer velen te veel. Al in de eerste ronde viel het peloton in twee stukken uiteen. De meesten konden het tempo niet bijbenen en stapten af. In het be gin waren er een paar demarrages, maar die liepen op niets uit. Ernst werd het, toen de Apeldoorner G. Baltus in de tiende ronde het heft in handen nam en aan een voorsprong begon te bou wen. Vier ronden lang heeft hij alleen op kop gelegen. Toen kreeg hij gezel schap van de gebroeders Wim en Harm Holstege uit Nunspeet, G. Huisjes uit Bergentheim en Dries van Wijhe uit Oosterwolde. Baltus kon echter hun tempo niet bijhouden, zakte terug en stapte met nog 7 ronden te rijden van zijn fiets. Ook Wim Holstege was in middels teruggevallen. W. Neeskes uit Borne en F. Niemeijer uit Hengelo gingen in de achtervolging en benader den het leidende drietal tot op 50 secon den. Het peloton, waarin o.a. Hekkel- man uit Steenderen, A. en G. Scheffer uit Zelhem en J..van de Beek (Barne- veld) zaten, lag op 1 min. 20 sec. C. Wildeboer uit Apeldoorn had een ronde achterstand. Harm Holstege, die eerder dit seizoen o.m. de Ronde van Apeldoorn en de Ronde van Brummen won, finishte als eerste. Huisjes en Van Wijhe werden respectievelijk tweede en derdfe. De uitslag luidde: 1. H. Holstege (Nunspeet), de 80 km in 2 uur, II min. en 48 sec.; 2. G. Huisjes (Bergent heim) 3. Dries van Wijhe (Oosterwol de), op 26 sec.; 4. W. Neeskens (Bor ne), op 45 sec.; 5. J. van de Kamp (Arnhem), op 52 sec.; 6. A. Duijker (Beverwijk), 7. J. Peetoom (Vijfhui zen), op 1 min. 15 sec. 8. A. Scheffer (Zelhem), 9. F. Niemeijer (Hengelo); 10. J. van de Beek (Baneveld). Bergklassement: 1. D. van Wijhe, 45 pnt.; 2. G. Huisjes, 23 pnt. en 3. G. Baltus, 18 pnt. I" PARIJS Op de wielerbaan in het gemeentelijk sportpark van Vincennes hebben Merckx en Godefroot zondag de koppelwedstrijd om het „Gouden Wiel" gewonnen. Deze wedstrijd, waar in de koppelgenoten elkaar aflosten achter Dernies, moest na tien kilometer worden onderbroken wegens de regen. Toen de renners weer in het zadel za ten, namen Merckx en Godèfroot een ronde voorsprong op hun concurrenten*. Met nog 24 van de te rijden 100 km voor de boeg, barstte de regen opnieuw los en de juryleden besloten de stand van het moment van staken als eind stand te beschouwen. Merckx en Go- del'roöt hadden niet alleen een ronde voorsprong, zij hadden ook de meeste punten in de klassementssprints. Het klassement: 1. Merckx/Godefroot (Belg) 76 km in 1 uur 24» minuten 11 seconden; 48 punten., op een ronde; 2. Altig/Wolfshohl (W.-Dld.) 44 pnt., 3. Airmar/Grosskost (Fr.) 36 pnt.; 4. Bra- cke/Bodart (Belg.) 21 pnt.; 7. Janssen' Bernard Guyot (Ned./Fr.) 14 pnt. In de Noordfranse stad Fourmies heeft Gerben Karstens zondag de Grote Prijs van Fourmies gewonnen, een wedstrijd over 234 kilometer. De Ne derlander versloeg in de eindsprint de Belgen Bocklandt en Rosiers. De uit slag luidde: 1. Karstens (Ned.), 234 km in 6 uur en 7 minuten; 2. Bocklandt (België); 3. Roriers (Belg.), zelfde tijd als Karstens; op 7 seconden: 4. Van Mortelle (Belg.); 5. Van Rijckeghem (Belg.); op 12 seconden: 6. Delberghe (Fr.)7. Melckenbeeck (Belg.). EMMEN Na de zaterdag gespeel de partijen in het Danlon-schaaktoer- nooi in Emmen, heeft de Nederlandse mevrouw Timmer door een zege op de Zuidslavische Msjnak samen met Baumstark (Roem.) en Polihroniade (Roem.) de leiding genomen. De uitsla gen van de vierde ronde luidden: Timmer (Ned.) - Masjnak (Zsl.) 10; Polihroniade (Roem.) - Tuk (Ned.) 10; Dobson (Eng.) - Zivkovic (Zsl.) Vi; Baumstark (Roem.) - Eretova (Tsj.) Vt—Vt. Uit de derde ronde: Timmer (Ned.) - Dobson (Eng.) 1—0. De stand na de vierde ronde luidt: l. 2. 3. Baumstark, Polihroniade en Timmer 3 pnt.; 4. Eretova 1 cn 1 afg.; 5. 6. Tuk en Zivkovic IV»; 7. Dobson 1; 8 Msjnak Vt en 1 afg. ADVERTENTIE ADVERTENTIE die móéten wel goed zijn! BONN Na de achtste competitie- dag in de Duitse Bundesliga is alleen Bayern Mtinchen nog ongeslagen. Za terdag wonnen de Zuidduitsers met 32 van Eintracht Braunschweig, na bü de rust nog gelijk te hebben gestaan, 11. Bayern behield door deze zege de eerste plaats op de ranglijst op een punt gevolgd door Borussia Mönheiv- Gladbach, dat in München een fraaie 40 overwinning op München 1860 be haalde. Eintracht Braunschweig staat nu op de derde plaats met drie punten op achterstand op de lijstaanvoerder. De grootste verrassing kwamen op naam van Schalke '04 en Hertha BSC. Schalke won in eigen huis met niet min der dan 41 van landskampioen 1FC Nürnberg en Hertha in het Olym pisch stadion in Berlijn de baas over 1 FC Köln, dat opnieuw teleurstelde. Het werd een 21 zege voor de Berliners eri 50.000 toeschouwers waren er getui ge van. HEER Tini Wynen is de nieuwe Nederlandse kampioen in het ankerkader 47/2. Ttfdens het spelen van het Wilhelmus kwamen er tranen. De finalepartij tegen Henk Scholte had teveel van z(jn zenuwen gevergd. Nadat hg zaterdagavond tegen titelhouder Hans Vultink sfyn eerste nederlaag had geleden, moest hy zon dagmiddag tegen Henk Scholte, die het maximale aantal punten had verzameld, tot winst komen. In een zenuwslopende party was de stand na drie beurten 62-115 in het voordeel van Henk Scholte. In de vierde beurt explodeerde wynen. Volle dig geconcentreerd scoorde hJJ in een razendsnel tempo de voor hem verlossende serie van 338. Henk Scholte feliciteerde zijn rivaal reeds bij voorbaat. De ware ovatie, die Tini Wijnen ten deel viel, en de manier Tim' Wijnen. waarop hij deze serie produceerde, had den Scholte zichtbaar uit zijn even wicht gebracht. Zelfs voor Scholte leek het een bijna onmogelijke opgave om nog naast Tini Wijnen te komen. Schol te vocht verbeten terug in zijn nabeurt, die gespannen werd gadegeslagen door Wijnen. Scholte miste na 48 caramboles een moeilijke doorstootbal en dat was het bevrijdende ogenblik voor Wijnen, die dank zij een beter moyenne vóór Scholte eindigde. Hans Vultink was de „grote" verlie zer. Hij had een zeer slechte start. In de eerste twee partijen (tegen Rooden burg en Jacobs) verloor hij kansloos door het feit, dat deze spelers juist te gen hem tot hun beste prestaties in dit toernooi kwamen. Roodenburg versloeg hem in zes beurten. Veteraan Jacobs, die Vultink anderhalf uur op zijn stoel hield door in de eerste beurt een serie van 373 te fabriceren, won in twee beurten. Toen Vultink zaterdagavond tegen Scholte opnieuw verloor (in 2 beurten) was de rol van de titelhouder uitgespeeld. Vultink zorgde wel voor enkele recordverbeteringen. In zijn par tij tegen de jeugdige Limburger Jean Bessems liet hij 400 caramboles in een beurt aantekenen en evenaarde hier door het Nederlandse record hoogste serie. Nadat hij in de eerste beurt van zijn volgende partij tegen Rijvers een serie van 309 afgaf, kwam hij ook in het bezit van het Nederlandse record ge prolongeerde serie. Het oude record stond met 699 op naam van Henk Schol te. Vultink verbeterde ook het Neder landse record algemeen gemiddelde, dat Henk Scholte in 1966 te Sneek ves tigde. Hij bracht dit record van 97.15 op 107.80. Dank zij de titel, die Tini Wij nen behaalde, gaat Nederland met twee spelers deelnemen aan het Euro pese kampioenschap, dat van 24 tot en met 27 oktober te Sevilla wordt gehou den. Henk Scholte was namelijk al ze ker van deelneming, doordat hij vorig I jaar het Europese kampioenschap ver- j overde. De eindstand: 1. Wijnen 12 matchpunten, 2450 caram boles, 26 beurten, 338 hoogste serie, 94,23 algemeen gemiddelde De hoop van Kickers Offenbach, Bo- rusia Dortmund en Werder Bremen hun benarde positie op de ranglijst iets te verbeteren ging niet in vervulling. Al leen de Dortmunders behaalden een puntje. Dat ging dan ten koste van Ein tracht Frankfurt (11). De Kickers en Werder leden nederlagen tegen resp. Hamburger SV (02) en MSV Duis burg (02). Het zo goed gestarte Ale- mania Aachen ging in eigen huis te gen VFB Stuttgart met 31 ten onder. Hertha BS - FC Köln 2—1; FC Schal ke '04 - FC Nürnberg 41; Eintr. Frankfurt - Bor. Dortmund 11; Ham burger SV - Kickers Offenbach 30; MSV Duisburg - Werder Bremen 20; München 1860 - Mönchén Gladbach 04; Braunschweig - Bayern München 23; Kaiserlautern - Hannover' 96 00; Alemania Aachen - VfB Stuttgart 1—3. Aai» Main Road in Manchester werd zaterdag een einde gemaakt aan het voornemen van Leeds United om voor lopig nog ongeslagen te blijven. Man chester City, de Engelse kampioen, won met 31 van Leeds en dat was voor het roemruchte Arsenal voldoende om zich weer aan de top van de eerste divisie te nestelen. De Gunners deden zaterdag hun naam overigens geen eer aan want tegen Sun derland kwamen de Londenaren niet verder dan een schamel doelpuntloos gelijk spel. Liverpool deed het beter. Met niet minder dan 60 versloegen Bill Shankly's volgelingen Wolverhampton Wanderers en zij staan nu met nog slechts een punt achterstand op Arse nal op de derde plaats. De jonge Alun Evans, die tien dagen geleden voor 100.000 pond sterling van de Wolves naar Liverpool overging, maakte twee doelpunten. Roger Hunt en Pete Thomp son schoten eveneens twee keer raak. Arsenal - Sunderland 00; Burnley - Chelsea 21; Everton - West Brom. Al bion* 40; Ipswich Town - Stoke City 31; Leicester City - Coventry City 11; Manchester City - Leeds United 31New Castle United - Tottenham H. 22; Queens Park Rangers - Southamp ton 11; West Ham United - Sheffield Wed. 11; Wolverhampton - Liverpool 0—6. FC Luik - Lierse SK 22; Racing White - SC Anderlecht 05; Daring CB - Beveren Waas 33; FC? Mechelen - Union Sint Gillis 00; SC Charleroi - Standard 20; FC Brugge - Beeringen FC 31; Sint Truiden - SV Waregem 30; Beerschot - La Gantoise 10. De stand na vier wedstrijddagen luidt: 1. Charleroi 7 pnt.; 2/3. Standard en FC Brugge 6 pnt.; 4 5. Anderlecht en Sint Truiden 5 pnt. Rennes - Red Star 11; Valenciennes - Nantes 00; Nimes - Metz 00; Mar seille - Sedan 41; Roiien - Sochaux 21; Ajaccio - Saint Etienne uitgesteld; Lyon - Bastia 83; Nice - Bordeaux 22; Straatsburg - Monaco 50. Pontevedra - Atletico Madrid 00; Saragossa - Valencia 31Elche - Saba- dell 30; Malaga - Atletico Bilbao 40; - Real Sociedad 0-^0; L'Espagnol - La - Real Sociedad 00; L'Espagnol -L a Coruna 40; Las Palmas - Barcelona 00. De stand aan de kop is; 1. Real Ma drid 6 pnt.; 2. Elche en Malaga 5. Atalanta Bergamo - Juventus 33; Bologna - Varese 10; Cagliari - Pa lermo 30; Lanerossi Vicenza - Inter- nazionale Milan 01; AC Milan - Samp doria Genua 10; Napoli - Verona 11; AS Roma - Fiorentina 12; AC Torino - Pisa 10. 2. Scholte 12 2560 35 303 73,14 3. Vultink 8 2156 20 400 107,8 4. Roodenburg 6 1^92 45 274 42,0 5. Bessems 6 1638 43 257 38,09 6. Jacobs 6 1955 73 373 26,78 7. v. Nijnatten 2 1940 64 281 30,31 8. Rijvers 2 1183 42 277 28,16 Bruga - Uniao de Tornar 21; Setu- bal - Belenenses 11; Benfica - San- joanense 20; FC Oporto - Leixoes 10; Academica - Zarzim 21; Atleti co - CUF 11; Sporting - Guimaress 0—0. De stand aan de kop is: 1. Benfica en Academica 8 pnt 3. Guimaress en FC Oporto 6. HASSFURT De blindedarmopera tie van Ludwig Müller, een van da sterkste spelers van het Westduitse FC Nürnberg, is goed verlopen. De 27-jari- ge Müller, die hierdoor niet in de Euro pa-Cupwedstrijd tegen Ajex kan mee spelen, stond woensdag nog opgesteld in het Westduitse elftal dat in Marseil le een interlandwedstrijd tegen Frank rijk speelde. Vrijdagavond werd hij echter met hevige pijn van het trai ningskamp van FC Nürnberg in Hal- tern am See naar een ziekenhuis in zijn woonplaats Hassfurt overgebracht, bracht. BUENOS AIRES De Argentijnse voetbalclub River Plata uit Buenos Aires, bezitter van het stadion waar 23 juni 71 mensen de dood vonden, zal aan 39 nabestaanden van de slachtof fers een vergoeding van totaal 591.000 dollar (meer dan twee miljoen gulden) moeten betalen. De nabestaanden had den tegen de club een rechtzaak aan hangig gemaakt. Het ongeluk gebeurd# doordat aan het eind van de wedstrijd een van de uitgangen afgesloten was. NIJMEGEN De Almeioër Hans Brugman heeft zondag in Nijmegen met Sky High de Nederlandse springderby, een van de zwaarste springconcoursen van West-Europa, gewonnen. Hij liep op het 1050 meter lange parcours met 18 hindernissen en 24 sprongen 19.5 strafpqnt op en had 170 seconden no dig. De uitslag luidde: 1. Hans Brugman (Almelo), Sky High, 19.5 strafpnt. en 170 seconden; 2. Jan Maathuis (Geesteren), Spartacus, 29-197, 3. Hans Brugman (Almelo), Goldy, 36.25-173.45. ADVERTENTIE vieux étalon vieux brandy special

De Vallei | 1968 | | pagina 8