JOHAN CRUYFF fullprof van top tot teen Wanneer ik de bal heb dan wil ik een goaltje maken" Olympische hockeyploeg verloor aan conditie Koop uw nasi en bami met oosterse wijsheid Fighting Mack moest eerst zijn gage hebben VEL „Ik kan goed met Dikken opschieten" WF Margaret Bailes 10.8 op de 100 meter Chelsea plaatste zich voor tweede ronde Frits Selling zonder strafpunten gebleven STRIJD IS NOG VOLKOMEN OPEN Kindvall bij selectie Peter Post rijdt met Westduitser Schulze CASSETTE RECORDER Persoonlijkheid Openhartig Onberekenbaar PHILIPS Sjoege Sensationele tijd van Ole Ritter Waarschuwing t DRAKA COACH KNAU EIJKENBOOM: Teveel verwacht Groot Mazzel JONGE batterijen Danlonschaaktoernooi GENEVER WYNAND FOCKINK DINSDAG I OKTOBER 1968 TTet wachtwoord in het topvoetbal anno 1968 is: geld. Ook voor Johan Cruyff. „Wanneer je niet goed bent", zo stelt hij met zakelijk realisme vast „dan aarzelt de club geen moment om je te verkopen. Dat is hun goed recht. Maar dan mag ik op mijn beurt zeggen: ik ben goed, dus ik wil veel verdienen." Zij die jarenlang hebben geprobeerd „ons dierbaar rood en wit" met over slaande stem naar de top te zingen zullen zo'n uitspraak moeilijk kunnen ver werken. Het getuigt niet van clubliefde vinden ze. En dat is natuurlijk zo. Maar clubliefde is in een tijd waarin de fier bonzende harten onder het oranjeshirt steeds zeldzamer worden niet meer dan een geraffineerde vorm van klanten binding. Zoals ook het clublied voornamelijk uit zakelijke motieven in stand wordt gehouden. Johan Cruyff beoefent het voetbal om den brode en men mag van hem geen ander standpunt verwachten. Hij probeert voor dat geld ook iets te bie den. Zijn inzet is formidabel. Dan wordt duidelijk wanneer men hem na afloop van een wedstrijd terugvindt in de kleedkamer. Uitgespeeld, nerveus trekkend aan een sigaret. Johan Cruyff is een full prof. Van top tot teen. Dat blijkt bijvoorbeeld uit zijn reac tie op de grimmige speelwijze van Lud- wig Müller, van wie hij morgenavond overigens geen last zal hebben omdat die door een operatie aan zijn blinde darm is uitgeschakeld. Cruyff: „In Neurenberg heeft hij van alles gepro beerd om me te stoppen. Soms bi jhet gemene af. Maar toch kan ik hem dat niet kwalijk nemen. Tenslotte staat hij in het veld om mij het spelen te belet ten. Een voetballer mag dan net zo hard zijn als de scheidsrechter het toe laat. Het is de taak van de scheids rechter om te zorgen dat het niet te gek wordt en niet de taak van de spe ler". Werkelijke klasse gaat vrijwel zon der uitzondering gepaard met eigenzin nigheid. Dat maakt voetballers als Jo han Cruyff minder gevoelig voor goed gemeende adviezen van anderen. Zijn hartstochtelijke passie voor de solo en zijn geringe bereidheid zich onderge schikt te maken aan het elftal worden vaak gekritiseerd. Bondscoach Georg Kessler en Ajax' trainer Rinus Michels hebben geprobeerd daar verandering in te brengen. Kessler faalde, Michels staat op het ogenblik op punten voor. Maar voor hoelang? De manier waarop Cruyff in het veld zijn doorgaans veel oudere ploeg genoten dirigeert en commandeert ge tuigt van een sterke persoonlijkheid. Johan Cruyff, zo menen de insiders, is een eigenwijs ventje. Cruyff: „Ja, ik ben eigenwijs. Wat voetballen betreft heb ik een zeer eigen mening. Wan neer iemand er anders over denkt zal hij me er toch eerst van moeten over tuigen dat ik ongelijk heb. Anders blijf ik het spel spelen zoals ik denk dat het goed is". Van alle mannen die Cruyff omrin gen is waarschijnlijk alleen Rinus Mi chels in staat hem te beïnvloeden. Mi chels toont zich daarbij een trainer uit de moderne, harde school. In een open hartig artikel in de Haagse Post van 14 september beschuldigde hij zijn kost baarste pupil van egoïstisch spel. Niet ten onrechte wijst de trainer van Ajax op de grote risico's die zijn verbonden aan Cruyffs vaak provocerende ma nier van spelen. De verdediging van Johan Cruyff met grote overtuiging voorgedragen: „Als spitsspeler provoceer je je tegen standers automatisch. Het is mijn taak de bal zolang mogelijk in het elf tal te houden en wanneer ik dan zie dat ik hem niet kan afspelen, dan pro beer ik het alleen. Dat is riskant, dat weet ik ook wel. Maar ze moeten het aan mijn voetbalintelligentie overlaten of ik de bal wei of niet bij me moet houden. Misschien dat ik op dit punt overdrijf. Op een film heb ik weieens een situatie gezien, waarin ik de bal inderdaad beter had kunnen afgeven. Wanneer ik dat dan zelf zie, dan pro beer ik daar de volgende keer heus wel beter op te letten". Men zal een speler als Johan Cruyff ndet gemakkelijk kunnen veranderen, zeker niet in de eerstkomende jaren. Het blijft echter zeer de vraag of men dat moet betreuren. Spelvreugde is een vervelend woord, maar zonder het plezier dat de typische individualist Cruyff beleeft aan het voetbal zou hij nog niet de helft van zijn huidige ni veau halen. Die eigenzinnigheid is te vens zijn grote kracht. Het brengt pre cies dat vleugje genie in zijn spel. dat het tot een matchwinnaar kan maken. Net als ploeggenoot Piet Keizer is Cruyff in het veld een onberekenbare avonturier, een opportunist die zich moeilijk kan houden aan een opdracht, maar die wel verrassing kan brengen in een aanval. Cruyff: „Natuurlijk moet de trainer een tactiek bepalen. Een voetballer moet in grote lijnen weten wat hij moet doen. Maar een trainer moet ook veel overlaten aan het eigen inzicht van zijn spelers. Bij Ajax gebeurt dat ADVERTENTIE die móéten wel goed zijn! gelukkig. Maar Nürnberg mist dat. Het is een goede ploeg met een schitteren de conditie en een geweldige inzet, maar ze hebben geen voetballers. Ze hebben niemand die durft te pingelen zal ik maar zeggen. En als ze iemand hebben die kan voetballen proberen ze het hem af te leren. Kijk maar naar Cebinac. Ik begrijp dat niet. Je moet van voetballers geen robots proberen te maken. Dan zul je die bal een keer tje kwijtraken. Nou en? Fantasie is het beste wat er is. Wat Nürnberg doet is allemaal hetzelfde". Desondanks zweefde Ajax' geschrok ken defensie in het eerste duel in Neu renberg een kwartier lang op de rand van een complete chaos. Johan Cruyff omschrijft dat echter als „georgani seerde paniek". Een sprekend voor beeld van de bijna on-Nederlandse zelfbewustheid, waarin landskampioen Ajax zich in gunstige zin onderscheidt van de rest. Die zelfbewustheid vindt men bij Johan Cruyff in gesublimeerde vorm terug. Cruyff: „Sommige Nederlandse voet ballers gaan handtekeningen verzame len wanneer ze in het buitenland tegen een grote club spelen. Dat zou ik nooit doen. Laten ze maar naar mij toeko men voor een handtekening". En: „Een topvoetbalier kan nooit slecht zijn. Je kan hoogstens zeggen dat hij minder goed op dreef is. Een topvoetballer heeft bewezen dat hij het kan. Het woord slecht bestaat daarom bij mij niet. Iedereen heeft wel eens dagen waarop hij zich minder prettig voelt dan anders, maar van mij wordt verwacht dat ik elke zondag tus sen twee en half vier kiplekker ben". Morgenavond luidt in het Olympisch Stadion in Amsterdam de bel voor de tweede ronde van het gevecht tussen Ajax en FC Nürnberg. Met Johan Cruyff, in de spits van een naar doel punten hongerend peloton van Ajacie- den, als voornaamste doelwit van felle tackles. Cruyff: „De tijd dat je kon spelen als Lenstra en Di Stefano is voorgoed voorbij. Ze hebben nu veel meer sjoe ge van tactiek en bij een goede speler wordt tegenwoordig meteen een man netje neergezet. Je hebt er knapen bij die het bloed onder je nagels vandaan halen. Maar toch houd ik van die plaats, want wanneer ik de bal heb dan wil ik een goaltje maken. Zo ben ik nu eenmaal". A Dat de boog tijdens de training van Ajax in de omgeving van de Hooge Vuursche niet altijd gespannen staat, blijkt wel uit deze foto, waar vrijwel het gehele elftal bezig is om trainer Michels de plomp in te duwen. Zonder resultaat overigens. MEXICO-STAD Onder de brandende Mexicaanse zon, die hoog aan de hémel stond, werkten maandagmiddag op de hockeyvelden van het grote sportcomplex Mixhuca achttien Nederlandse kerels zich in het zweet des aanschijns. Meedogen loos liet coach Piet Bromberg, met de stopwatch in de hand, zijn ploeg over de grasmat draven. „In Nederland hadden de jongens een topconditie, maar als je ziet wat daarvan nou is overgebleven Bromberg, die zelf geen aanpassings moeilijkheden heeft gehad, moet helaas constateren, dat dat met verschillende mensen in zijn ploeg anders is gesteld. Het was zelfs voor de leek zonne klaar, wie dat zijn, toen de jongens hun rondjes liepen tijdens de interval-trai ning. „Kijk, Fransje wordt nou ge lapt..." Bromberg doelt op Frans Spits, die met Gerard Hylkema en Edo Bu- ma tot degenen behoort, die de meeste hinder ondervinden van het leven en het sporten op grote hoogte. De felle Groningse sprinter Hylkema, die zich in de laatste maanden ontwikkelde tot een vooral door zijn grote snelheid alom gevreesde middenvoor, kon het tempo van zijn makkers nu niet bijbenen. Maar gelukkig kon Bromberg daar naast ook optimistischer geluiden la ten horen. Er zijn er namelijk ook, die nauwelijks of geen hinder ondervinden van de bijzondere klimatologische om standigheden, zoals aanvoerder Jan Piet Fokker, die als een veulen door de wei dartelde. Als oorzaak van de achterstand, die bepaalde hockeyers thans hebben, noemt Bromberg het gebrek aan ijzer en hieraan is volgens de coach door de medici in Nederland toch te weinig aan dacht besteed. „Hylkema was tn Neder land dicht bij bloedarmoede en dat wreekt zch nu. Met die ene per dag toe gestane staalpil is de achterstand nu zeer moeilijk weg te werken". ADVERTENTIE Cassette recorder Met 2 sporen. 10 transistors, 5 dioden. Voor glasheldere radio- en grammofoonopnamen. Voor verrassend goede weergave van musicasscttes. Speelt op batterijen en lichtnet. Speeltijd: 2x30 min. f299,- Drie dagen achtereen, gevolgd door een rustdag, werkt een Nederlandse Hockeyploeg 'n consentieus trainings programma af van twee uur. De eerste week was dat in de morgenuren van tien tot twaalf, deze week van twaalf tot twee en volgende week in de mid dag van twee tot vier uur. „Ik zal blij zijn, wanneer we echt kunnen begin nen", zei Theo Terlingen, die met Theo van Vroonhoven voor zijn der de Olympische hockeytoernooi staat. „Die training elke dag en dat geduren de drie weken...." Door de grote af stand van 't Olympisch dorp naar Mix huca gaat er bovendien veel tijd ver loren aan reizen en trekken. „En wan neer je eens een poosje vrij bent, kom je er vrijwel niet toe om bijvoorbeeld naar de stad te gaan, want als je er bent, moet je eigenlijk al weer terug", zo vertelde de bouwkundige Terlingen, die zijn grote bewondering uitsprak over wat hier aan sportcomplexen en sta dions is gebouwd. Piet Bromberg („Ik ga geen oefen wedstrijden spelen en zal mijn gezicht niet laten zien, de concurrentie moet maar wachten op onze eerste wed strijd") en zijn ploeg ziet, ondanks de nog niet op peil zijnde conditie, de toe komst toch niet somber tegemoet. „Oefenwedstrijden zeggen me trou wens niets. Dat Nieuw-Zeeland met 32 v»n Australië heeft gewonnen en West- Duitsland met 31 van Argentinië, is heel normaal. Beide landen .zijn sterker en daarom brengt het mij niet van de wijs. In het toernooi zelf komt het er op aan en daarin hopen wij ons te doen gelden, zonder dat wij nu aan medailles denken. Dat zou kolder zijn". Uit het feit, dat Arie de Keijzer na de training nog even met Van Vroon hoven en Elffers het „driehoekje" wil de doornemen Piet Bromberg: „Dat hebben ze nou al duizend keer gedaan..." blijkt echter duidelijk de wil tot win nen. En wanneer die er is, dan is dat een zeer goed teken. HOCHW1LDGEHEGE CRANAT lm Naturpat k Hoh* Mark lmd« LAVE SUM KLEIN REKEN IdqkchgMdnct ADVERTENTIE Neem Iglo. Dan proeft u lekker vlees. Lekkere kruiden. Goede groenten. Oosterse ingrediënten. En niets meer. Dus geen bijsmaak. Dat hoort niet. Doe zoals het wel hoort: neem Iglo nasi en bami. Dat is wijs. NASI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 BAMI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 FLAGSTAFF In het op ruim 2.000 meter hoogte gelegen Flagstaff in de Amerikaanse staat Arizona heeft de dit seizoen als een komeet aan de atletiek- hemel omhooggeschoten atlete Marga ret Bailes de 100 meter gelopen in 10.8 sec. Hoewel deze tijd 0,3 sec. beter is dan het wereldrecord, dat met 11.1 sec. op naam staat van verschillende atletes, zal deze prestatie niet als we reldrecord kunnen worden aangemerkt, omdat de jonge Amerikaanse sprint ster steun had van een wind, die een snelheid had van ongeveer 10 meter/ sec. Ook Ralph Boston kwam onder de zelfde omstandigheden tot een voortref felijke prestatie. Hij sprong 8.37 meter twee centimeter meer dan het wereldre cord, dat hij samen met de Rus Igor ter Ovanesian in zijn bezit heeft. Ook dit resultaat zal echter door windvoor- déel niet als wereldrecord in de boeken kunnen worden bijgeschreven. MEXICO De 27-jarige Deense wie- Ierprof Ole Ritter, verblijvend te mid den van Olympische amateurs om in Mexico een aanval op het werelduur record te doen, heeft op de vijfduizend meter een sensationele tijd gemaakt. Op de baan van de militaire academie in Mexico maakte hij een tijd van 5 min. en 57.0 sec. Hij bleef daarmee ruim vijf seconden onder het wereldre cord van de Italiaan Faggin (6.02.4). Het record van Ritter wordt echter niet erkend, omdat hij zijn poging van tevoren niet officieel heeft bekendge maakt en omdat hij niet was gecontro leerd op het gebruik van stimulerende middelen. GREENOCK De Londense club Chelsea heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het jaarbeurssteden bekertoernooi. Chelsea won maandag avond in Greenock met 4-3 van Morton (Schotl). De ruststand was 3-3. Chel sea had op eigen veld de eerste ont moeting met 5-0 gewonnen. De doelpunten van Chelsea werden gemaakt door Balowin (3), Birchenall (33), Houseman (40) en Tambling (84). Thorop (5), Mason (8) en Taylor scoor den voor Morton. Er waren 8.000 toe schouwers. AMSTERDAM. Fighting Mack, Europees bokskampioen in het weiter- gewicht, blijkt een zeer moeilijke jon gen te zijn. Bokspromotor Piet Ter- meulen heeft er, door de financiële as piraties van de Surinamer, enkele grij ze haren bijgekregen. Tot vlak voor het begin van de bokswedstrijden gis teravond in de oude RAI in Amster dam was het niet zeker dat de hoofd partij tussen Fighting Mack en Valerio Nunez, een 31-jarige Argentijn en in valler voor de Westduitser Karl Furcht, wel zou doorgaan. Fighting Mack eiste zijn gage voor aanvang van de wedstrijd. Termeulen hield voet bij stuk en de Europese welterkampioen koos eieren voor zijn geld. De te dikke Valerio Nunez bleek een schichtige en kansloze tegenstan der. In de eerste ronde redde hij zich, door het gevecht uit de weg te gaan. In de volgende ronde voerde Mack echter het tempo op en twee felle sla gen op de lever deden de Argentijn in eenkrimpen. Voor de derde kreeg Fighting Mack een waarschuwing, omdat de klap te laag inkwam. In de derde ronde kwam al het einde van dit ongelijke en daar door nogal stuitende gevecht. Een Europees kampioen had een waardi ger tegenstander verdiend dan deze SAN PELLEGRINO De Amster dammer Frits Selling is gisteren op de eerste dag van de internationale motor- zesdaagse, in de omgeving van het Noord-Jtaliaanse San Pellegrino, als enige Nederlander zonder strafpunten gebleven. Drie Nederlanders vielen uit. Hein van Olst raakte een punt van een bergwand, waardoor hij een vinger brak. Jaap Sikkema moest capituleren toen zijn achterrem defect raakte en Derk de Vos finishte niet binnen de tijdli miet. Het Vaasteam A heeft met vijfen twintig strafpunten nog een redelijk uit zicht op een ereplaats. Alleen West- Duitsland heeft nog geen strafpunten. Het Vaasteam B liep, mede daor het uitvallen van v. Olst, 237 strafpunten op. Argentijn. De overwinning van Figh ting Mack werd nu door de toeschou wers begroet met: dieven, dieven, die ven. Pedro Klijssen, scheidsrechter van de Nederlandse Boksbond, had slechts een kort commentaar op deze vertoning: „Walgelijk". Nico Aioserij beleefde weinig ple zier aan zijn eerste optreden als pro fessional. Reeds na anderhalve minuut in de eerste ronde staakte de ring- arts het gevecht met Chris Kok wegens een oogblessure van Aioserij. Uitslagen: amateurs middengewicht C klasse: Neisel wint op punten van R. Lino. Amateurs middengewicht A klasse: P. Smit verliest op punten van K. Zwart. ADVERTENTIE De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. EMMEN Met nog twee ronden te spelen Is de strijd In het Danlon schaaktoernooi voor dames in Emmen nog steeds volkomen open. Nederlands mevrouw Timmer en de Roemeense mevrouw Baumstaak, die giste ren remise overeenkwamen, voeren met ieder drie en een halve punt de rang lijst aan. De Roemeense journaliste, mevrouw Polihroniade, wier partij tegen de Tsjechische Eretova werd afgebroken, heeft echter alle kans zich bij het lei dende tweetal te voegen. De uitslagen: Eretova (Tsjesl.)-Po- lihroniade (Roem.) afgebr., Timmer (Ned.)-Baumstark (Roem.) Vï-Vt, Ziv- kovic (Zdsl.)-Masnjak (Zdsl.) Vt-Vt, Tuk (Ned)-Dobson (Gb.) Vt-'/t. De stand na vijf ronden: 1. Timmer en Baumstark 3V» punt, 3. Polihroniade 3 pnt. en 1 afgebr., 4 Eretova 2V* punt en 1 afgebr.. 5. Tuk en Zivkovic 2 pnt., 7. Dobson lVt punt, 8. Masnjak 1 punt. MEXICO Ton Eikenboom (32 jaar), coach van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) die eerst tien dagen voor het vertrek van de Nederlandse Olympische ploeg naar Mexico hoorde, dat h(j mee mocht, wil nog wel iets zeg gen over de kwestie-Westphal. In het Olympisch dorp, gezeten ach ter een kartonnen bekertje cola, werpt hij op: „Het is een, op zijn zachtst uit gedrukt, vervelende zaak geweest. Of Westphal nu gelijk heeft gehad of niet, hij had zo vlak voor de Spelen de ploeg nooit in de steek mogen laten. Nu is Jacob Dikken gekomen, de trainer van sprintster Wilma van den Berg. Ik moet zeggen, dat ik goed met hem kan opschieten, we kennen elkaar al zo'n acht jaar. Bovendien heeft Dikken veel trainingen van Westphal met de dames estafetteploeg meegemaakt". Eijkenboom, die als bondscoach voor namelijk op de technische nummers werkzaam is en Nederlandse dames teams meestal begeleidt, heeft zijn late keuze niet als een verrassing be schouwd. „Ik heb in mijn achterhoofd steeds met het idee rondgelopen, dat ze me toch nog zouden afvaardigen. Im mers, de atletiekploeg bestaat uit 12 dames en als je de Surinamer Monsels die met ons traint meerekent, slechts drie heren. Dan is het toch niet zo ver wonderlijk dat ik, als dames-begeleider, in Mexico zit?" Toen de klap het niet verschijnen, van Westphal op Schiphol omdat hij het niet eens was met de wijze van be geleiding van de atletiekequipe was gevallen verwerkten vooral de atletes deze mentale dreun mpeiljjk. „Toch is het me nog meegevallen",' fcegt Eijken boom. „Mieke Sterk was het meest ont daan. Begrijpelijk, want Westphal is ten slotte haar eigen trainer. Maar na een uur vliegen waren de meesten er wel overheen en na Montreal is er nauwe lijks meer over gepraat". Over de voorbereiding in Nederland op de Spelen is Eijkenboom allerminst tevreden. Hij heeft kritiek op de opzet. „De zaak had nooit in de handen van één man mogen liggen, in dit geval Westphal. Zoiets is onmogelijk, dat kan niet. Denk erom, ik spreek nu over de bondscoaches en niet over de clubtrai ners, die natuurlijk ook hun steentje hebben bijgedragen. De clubtrainers hebben er echt hard aan gewerkt, maar een bondscoach kan niet alles overzien. Dit was werk geweest voor twee man". „Er komen straks ik geloof 4 of 5 oktober twee clubtrainers naar Mexico. Het zijn de echtgenoot van Ilja Keizer en Mooyman, de trainer van Myrna van der Hoeven. Ik heb er het klinkt misschien gek helemaal geen bezwaar tegen als dit tweetal me gaat helpen. In ieder geval zal de lei ding van de Nederlandse Olympische afvaardiging ervoor zorgen, dat Keizer en Mooyman bij de trainingen aanwe zig kunnen zijn". Over de kansen van de oranje-atle- tiekvertegenwoordiging filosofeert Eij kenboom „Er wordt naar mijn mening, teveel van verwacht. Vooral de atletes leven nu onder een zekere druk". „Neem nou eens Maria Gommers, wereldrecordhoudster op de 1500 meter. Velen denken, dat zij op de 800 meter eventjes goud gaat winnen. Laat ik je vertellen, dat daar geen sprake van is trouwens, zij beseft dat ook heel goed. Er loopt hier een zekere Vera Nikolic uit Zuidslavië rond en die is gewoon niet te kloppen. Als Vera ook op de 400 meter mocht starten hetgeen nog niet helemaal zeker is dan wordt zij ook op deze afstand Olympisch kam pioene". „Mia Gommers heeft zelf tegen me gezegd, dat Vera Nikolic geen concur rente voor haar is. Ze zei: Vera is een klasse apart. Nou, dan weet je het wel. Trouwens, alle meisjes zijn ervan over tuigd, dat de Zuidslavische ongenaak baar is". Toch acht Eijkenboom de kans, dat er door oranje op de 400 en 800 meter een plak wordt veroverd, groot. „Op de 400 meter starten Lia Louer en Myrna van der Hoeven. Als je een blik op de wereldranglijst werpt, kunnen ze erbij zitten. Veel hangt af van de loting en een beetje geluk mag evenmin ontbre ken. Maria Gommers, Ilja Keizer en Tilly van der Made komen uit op de 800 meter. Ach, ik heb in deze meisjes ook wel vertrouwen dat ze het ver zul len brengen. Tilly van der Made had ook graag aan de 400 meter meegedaan, maar ze is voor dit nummer niet ingeschreven. Jammer het was psychologisch voor haar beter geweest als ze die 400 meter vóór de 800 meter had gelopen. Dat is tenminste mijn mening. Drie dagen achtereen de 400 meter en daarna drie dagen de 800 meter het zou voor haar niet te zwaar zijn geweest. Ze kan het". Voor de damesestafette op de 4 x 100 meter zal Eijkenboom een keuze maken uit Wilma van den Berg, Truus Hen- nipman, Mieke Sterk, Corrie Bakker en Hillie Gankema. „Met een beetje mazzel kunnen de meisjes, mits de wis sels goed verlopen, in de finale derde worden. Ze zullen dan een tijd van 44 seconden moeten lopen en dat kunnen ze mijns inziens. Het Nederlandse re cord staat op 44.5 seconde". Wat vijfkampster Marjan Ackermans en kogelstootster Els van Noorduyn be treft, dat is voor Eijkenboom nog een lastig te peilen zaak. „Marjan Thomas wordt misschien zesde en wellicht haalt Els van Noorduyn de finale". Over de tweemans-herertploeg zegt Eijkenboom: „Aad Steylen gaat op het ogenblik prima. De training verloopt beter dan hij zich had voorgesteld. Wat hij uiteindelijk zal doen op de mara thon, ach, het kan vriezen, het kan dooien. En tienkamper Ed de Noorlan- der gaat, dat staat voor mij vast, het Nederlandse record van Eef Kamer beek verbeteren. Over die 7632 punten moet De Noorlander heen kunnen ko men". ADVERTENTIE klare taal in de handige kneepfles f 10,50 per liter STOCKHOLM Feijenoords Ove Kindvall is opgenomen in de selectie- groep van zestien spelers, waaruit het Zweedse elftal zal worden samenge steld. In Stockholm speelt Zweden 9 oktober in de voorronden van het toer nooi om de wereldtitel tegen Noorwe gen. Feijenoord heeft zijn spitsspeler voor die datum vrij gegeven. BERLIJN Zesdaagsekeizer Peter Post rijdt in Berlijn niet met de Belg Patrick Sercu. Sercu heeft tijdens de zesdaagse van Montreal in Canada een schouderblessure opgelopen. Post be gint nu donderdag samen met de West duitser Wolfgang Schulze aan de zes daagse van Berlijn. ADVERTENTIE Zeg. zo'n weekendje in een rustig pension - wat jullie wel vaker doen - nou, we hebben ook de smaak te pakken hoor. Uit, goeie gewoonte

De Vallei | 1968 | | pagina 11