De Snellenburg geopend Jeugdwerk Opheusden is gestart Raad bekeek nieuwe ziekenauto Amerongen heeft weer een parate ambulance wagen S.G.P. ontkende nut van schooltelevisie EHBO houdt weer cursus GEREF. JOHANNESKERK KREEG NIEUW ORGEL E. C. DIEPEVEEN WEER ALS RAADSLID BENOEMD „Instuif" gaat weer draaien Predikbeurt TOETREDING TOT DE GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING VAN G.C.N. Regen bij Lampegiet spelbreker „DE INSTUIF MOET EEN TWEEDE THUIS WORDEN" Israël-avond in Wagen ingen Felicitatie bij geboorte van Johan Friso Koebeest zocht troost bij baas Bazaar voor orgelrestauratie Auto in DVSA- loterij viel op lot nr. 589 Naar intrede van dr. Graafland Belasting Gids Ruim vijf mille voor Zonnehuis Dr. Hey oefent praktijk nu uit in Veenendaal Voorstel aan de raad DINSDAG I OKTOBER 1968 OPHEUSDEN Burgemeester D. J. Pott van de gemeente Kesteren, heeft gisteravond onder grote belangstelling de jeugdinstuif „De Snellenburg" in Op heusden officieel geopend. De instuif is ondergebracht in een voormalig heren huis. dat thans een ware metamorfose heeft ondergaan om als ontmoetings centrum voor de jeugd te kunnen funge ren. ..Wij gaan in Opheusden een dienst verlening beginnen, die in een heel be langrijke behoefte voorziet", merkte burgemeester Pott tijdens zijn openings toespraak op. „Ik hoop dat er in „De Snellenburg" een sfeer ontstaat, die de jeugd zal aantrekken. De instuif moet voor hen als het ware een tweede thuis worden", aldus de heer Pott, die zei met vertrouwen de toekomst tegemoet t« zien. „De jeugdleider, de heer J. Rijksen, zal voor een belangrijk deel het succes van de instuif kunnen bepalen. Hij is de spil, waarmee het jeugdwerk zal staan of vallen", merkte de burge meester vervolgens op, terwijl hij ten slotte dank bracht aan de verschillende instanties, die aan de totstandkoming van de instuif hun medewerking hadden verleend. De heer Pott die als voorzit ter vgn de stichting „De Snellenburg" sprak,was vooral de gemeenteraad veel dank verschuldigd voor de subsi dies. „In „De Snellemburg" ligt mijn ide- Heden, dinsdag OPHEUSDEN EItheto, 19.30-21.00 uur: Receptie mej. Van Zanten. RHENEN Stadhuis, 20.00 uur: Raadsvergadering. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal: geen voor stelling. Morgen, woensdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Mijn naam is Pecos". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen, t/m 19 oktober: Werken van H. van Schuppen uit Veenendaal. Dagelijks geopend van 11.00-12.30 en 14.00-17.00 uur. Zon- en woensdagen gesloten. WAGENINGEN Ook op de ZW- Veluwe verschaft een afdeling van het genootschap „Nederland-Israël" infor matie over land, maatschappij en cul tuur van Israëli's. Daartoe worden vier bijéénkomsten per jaar georgani seerd. De eerstvolgende lezing wordt gehouden op maandag 14 oktober te Wageningen, Aug. Faliseweg 22 (Doopsgez. kerk). Prof. dr. M. A. Beek zal dan aan de hand van dia's spreken over „Met Josefus in het Pa leis van Herodes op Nassada". Voor meer bijzonderheden kan men zich in verbinding stellen met het se cretariaat Anth. Kroonweg 18, Heel- sum, tel. 08373-2565, of Kazemelaan 18, Ede, tel. 08380-10372. aal", merkte jeugdleider Rijksen in een korte toespraak op. „Ik hoop mijn taak naar ieders tevredenheid te vervullen en ik voel me daarbij gesteund door het vertrouwen, dat het stichtingsbe stuur in mij heeft gesteld". Na het officiële gedeelte werden de aanwezigen, waaronder ópper-wacht meester H. J. Bronk, wethouder R. de Jongh en een groot aantal raadsleden, in de gelegenheid gesteld het gebouw Voordat de jeugd bezit nam van „de Snellenburg" konden de genodigden ken nismaken met de koffie in de nieuwet Instuif. te bezichtigen. Na enige tijd werd de ouderen verzocht het gebouw te verla ten om pl?»ats te maken voor de jeugd, die inmiddels al in groten getale voor de deuren van „De SneUenburg" stond te wachten. VEENENDAAL. Mede namens de bevolking heeft het college van B. en W. het volgende telegram aan de bewoners van kasteel Drakensteyn verzonden: Bestuur en bevolking der gemeen te Veenendaal wensen u zeer harte lijk geluk met de geboorte van uw zoon. Moge God geven dat deze jon ge Oranjetelg opgroeit tot vreugde van de gehele Koninklijke familie. Ant. De Ruiter, loco-burgemeester. VEENENDAAL Een geschrokken koe, eigendom van de landbouwer D. van de W. uit de Stationsstraat, zocht troost bij haar baas. Zij deed dat zo onstuimig dat de baas een beenbreuk opliep en met een ziekenauto naar het Streekziekenhuis in Bennekom gebracht, moest worden. De heer Van de W. wandelde met vier koeien aan een lijn over de Polder weg. Vlak bij de Buurtlaan-Oost passeer de een vrachtauto. De koe schrok er zo van, dat zij tegen haar baas opsprong. RENSWOUDE Op vrijdag 4 en za terdag 5 oktober zal in het gebouw Re- hobtoh te Renswoude 'n bazaar worden gehouden ten bate van de restauratie van het orgel in de Herv. Kerk. Voor de diverse attracties zijn giften en prijzen nodig. Woensdag 2 oktober zal men huis aan huis gaan om een prijs of gift voor dit doel af te halen. De bazaar is geopend, vrijdagavond na 7 uur, zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur en zaterdagavond na 7 uur. AMERONGEN De spectaculaire DVSA-loterij, die in de afgelopen maan den door deze Amerongse voetbalver eniging was georganiseerd beleefde maandagavond haar finale in het Dorpshuis. Daar werd onder het toe ziend oog van een bijzonder groot pu bliek de trekking verricht van de hoofd prijzen. De hoofdprijs, een luxe auto viel op lot nr. 589. Gelukkige eigenares van dit lot was mevr. G. A. van Dijk-Nieuwhoff uit Leersum. De overi ge prijzen gingen naar: H. Ravenhorst, Amerongen (bankstel lot nr. 528); A. de Haas, Amerongen (bromfiets lot no. 839) en J. van Viegen, Amerongen (radio lot no. 794). Als amusement werden op deze avond enige Ford-films vertoond dank zij de medewerking van de fa. Van der Kolk. VEENENDAAL Op zondag 6 ok tober 's avonds om zeven uur zal dr. C. Graafland, na bevestigd te zijn als predikant van de Hervormde gemeente te Amsterdam door prof. H. Jonker, zijn intreepreek houden in de Oranje kerk, 2e Van der Helststraat bij de Ceintuurbaan te Amsterdam. Daar velen uit de Hervormde ge meente de wens te kennen hebben ge geven deze dienst te willen bijwonen is de gelegenheid geopend de reis naar Amsterdam per bus te maken. Geïnte resseerden kunnen zich voor zaterdag 5 oktober aanmelden bij de firma De Haas. Allen die zich met eigen vervoer naar deze intrededienst willen begeven wordt verzocht zich schriftelijk of te lefonisch in verbinding te stellen met de scriba van de wijkkerkeraad, de heer A. Visser, Nieuweweg 23 Veenen daal telef. 10087 in verband met het reserveren van de plaatsen in de Oranjekerk. AMERONGEN Gisteravond schorste burgemeester jhf. mr. O. R. van den Bosch de raadsvergadering van Amerongen om met de wethouders en de raads leden een demonstratie bij te wonen van een ambulancewagen. Voor men naar de demonstratie ging kijken had de gemeente-arts, dr. A. C. Kars de raad uitgelegd voor welke gevallen gebruik kan worden gemaakt van de ambulance wagen. De burgemeester had in een lang betoog geconstateerd, hoe belangrijk het is voor Amerongen een ambulance te hebben, die hulp kan verlenen bij on gevallen. Amerongen heeft 't ongeveer anderhalf jaar zonder ambulancewagen moeten stellen. Gedurende deze periode had de gemeente-arts in rapporten de patiën ten vermeld, die zijns inziens te laat in een ziekenhuis waren gearriveerd, om dat er niet tijdig een ambulance be schikbaar was. Destijds kwam Ameron gen zonder ziekenvervoer te zitten, toen de heer B. A. Esveld genoodzaakt was met de exploitatie van een ambulance wagen te stoppen. „Het is uniek, dat een gemeentebe stuur zich inzet voor het ziekenvervoer," aldus de burgemeester, maar de zaak was nu zo urgent geworden, dat de ge meente wel moest ingrijpen. Men had naar allerlei mogelijkheden gezocht en eindelijk kon het college van B. efi W. nu met vreugde meedelen, dat dank zij de medewerking van het Rode Kruis er in Amerongen een ambulancewagen gestationeerd kon worden voor het verlenen van hulp bij ongevallen. De wagen wordt geëxploiteerd dooi; het Rode Kruis, met name door de af deling Doorn. Het Rode Kruis draagt VEENENDAAL De EHBO, afdeling Veenendaal, organiseert ook het ko mende winterseizoen weer een cursus. Het ligt in de bedoeling om met de eerste les medio oktober te starten. Belangstellenden kunnen zich opgeven tot 10 oktober bij het secretariaat, Sta tionsstraat 56 Veenendaal. LEERSUM Zaterdagmiddag werd In de Gereformeerde Johanneskerk in Leersum het nieuwe orgel ingewyd. Ds. L. Zwaan heette in zijn welkomst woord allen hartelijk welkom, in het bijzonder de burgemeester mevr. mr. s' Jacob-de Bouvrie alsmede de verte genwoordigingen van andere kerken. Na de officiële overdracht van het orgel heeft de heer C. Hoogendoorn uit Eist op bijzonder bekwame wijze in een zeer goed gekozen repertoire de mogelijkheden van het orgel laten ho ren. De burgemeester feliciteerde de kerk met deze aanwinst. „Een kerk zonder orgel is iets onafs", aldus de burgemeester. „Een kerk met een or gel leeft, het orgel bidt en dankt met de gemeente". Ook het gereformeerd kerkkoor on der zeer goede leiding van mej. Klein- jan zong twee prachtige liederen. Op het orgel werden gespeeld: Parlita To- pra: Jesu meine Freuqfce, Koraal met acht variaties van J. G. Walther; het orgelconcert nr. 3 in 9 kleine terts van Handel en van de componist J. Zwart „Gebed des Heren" en „Neem, Heer mijn beide handen." De dispositie van het orgel luidt: Manuaal I, prestant 8', Roerfluit 8', Octaaf 4', Mixtuur 1 1/3'. Manuaal II: Holpijp 8', Roerfluit 4', Prestant 2', Nasard 1 1/3', Tremulant. Pedal, Subbas 16'. Koppels, Manual I en II, Pedal en Manual, Pedal I en Manual II. Systeem: Mechanisch. Het orgel, gebouwd door de fa. Fon- teijn en Gaal te Amsterdam is niet al leen voor de Gereformeerde Kerk maar ook voor heel Leersum een waar devolle aanwinst, wanneer mogelijk in de toekomst hierop zal worden gecon certeerd. ook de verantwoording. „Maar de ge meente ontkomt ook niet aan een be paalde verantwoording", aldus de bur gemeester en daarom werd aan de raad gevraagd enkele onderdelen met financiële consequenties voor haar re kening te nemen. Dr. Kars legde uit, dat de wagen niet alleen gebruikt kon worden bij ongevallen, maar ook bij acute ziektegevallen. De betreffende artsen nemen hierin de beslissing. Bij minder acute gevallen van ziekenver voer zal de Wageningse firma, door het Ziekenfonds Neder-Veluwe aangewezen haar diensten blijven verlenen. Ir. Joh. Tenge (VVD) bepleitte een eigen ambulancewagen van de gemeen te Amerongen. De bevolking van Ame rongen moest dat volgens hem op kun nen brengen door bijvoorbeeld per jaar f2 belasting te betalen. „Het is zo al lemaal prachtig geregeld, maar het is niet officieel. De bevolking zal graag f2 betalen om geheel verzekerd te zijn van ziekenvervoer als dat nodig is", aldus de heer Tenge. De heer W. A. Haandrikman (CHU) vond dit voorstel niet ter zake. „By acute gevallen is er nu vervoer en ver der blijft het precies zoals het was", zei hij. Maar de heer Tenge was er niet van te overtuigen dat het geen verschil uitmaakte of men nu een eigen ambu lance had of dat men met de huidige re geling te maken had. Ook de berekenin gen van de heer Haandrikman, die be wezen dat een eigen ambulance toch wel veel duurder was dan de heer Ten ge dacht, waren niet overtuigend ge noeg. Het VVD-raadslid bleef er bij B. en W. op aandringen zijn suggesties eens nader te onderzoeken. „Natuurlijk laten we andere mogelijkheden niet va ren", aldus burgemeester Van den Bosch. De heer G. J. Buis (PvdA) vond het een ondankbaar gebaar tegenover het Rode Kruis na deze medewerking naar andere mogelijkheden te gaan zoeken. De raad verleende tenslotte unaniem een krediet voor het eerste jaar van f 2.100 voor het gebruik van de ambu lancewagen. Ook besloot men een per fect alarmsysteem aan te schaffen, waarvan de kosten f 6.000 bedroegen. Met dit alarmsysteem kan men onmid dellijk op elke tijd van de dag vrijwil lige EHBO'ers in Amerongen oproepen de ambulance te bemannen. Zoals de heer Haandrikman al ver wacht had verleende de SGP geen me dewerking aan de aanschaf van een te levisietoestel voor de Prinses Beatrix- school. Deze school wil gaan deelne men aan 't televisie-experiment van de Nederlandse Onderwijs Televisie (NOT). De heer A. van den Dikkenberg (SGP) vond televisie in strijd met de beginselen van „Een school met de Bij bel", de vereniging waaronder onder meer de Prinses Beatrixschool ressor teert. Volgens hem zou dit het christe lijk onderwijs volledig ontwaarden. „Ik had deze reactie van de heer Van den Dikkenberg wel verwacht", re ageerde de heer Haardrinkman, .daarom wil ik hem eens voorleden wat voor on derwerp er in de uitzending van de NOT aanstaande woensdagmorgen wordt be handeld. Er wordt dan, volgens de te levisiegids die de heer Van den Dikken berg waarschijnlijk niet heeft, een pro gramma uitgezonden dat is getiteld: „Achtergronden van de bijbel". Die schooltelevisie lijkt mij dus juist iets voor de heer Van den Dikkenberg". „Het doel heiligt de middelen niet", hield het SGP-raadslid vol. Hij zag ook niet in dat naast het christelijk onder wijs en de zondagsschool de televisie een nieuw middel was om de christelij ke leer uit te breiden. De overige raads leden zagen het nut van de schooltele visie wel in en alleen de heer Van den Dikkenberg stemde tegen. Aan de heer A. van de Veer (PvdA) was namens enkele inwoners van Eist een brief gericht betreffende aanslui ting op een riolering en het ophalen van grof vuil. Deze zaken waren al eerder besproken. „Maar het gaat er natuur lijk om, dat de bewoners van Eist er de aandacht op willen vestigen, dat er te weinig contact met de gemeenschap Eist bestaat", lichtte de heer Van de Veer toe. Burgemeester Van den Bosch antwoordde hierop, dat de raad wel wist, dat men al lang bezig was om het onder Amerongen ressorterende ge- W. A. HAANDRIKMAN (CHU) ter zake deelte van Eist uit te breiden. Tot nu toe bleek dit echter nog niet te reali seren. Wat het grof vuil betrof hadden B. en W. aan de Technische Dienst op dracht gegeven een rapport uit te bren gen over de gehele grof vuilproble- matiek in de gemeente Amerongen. Hierbij was vanzelfsprekend ook Eist betrokken. „Maar ik heb het betreffen de rapport nog niet op m'n bureau ge had en het is ook nog niet in een B. en W.-vergadering geweest", besloot burgemeester Van den Bosch. VEENENDAAL De voorzitter van het Stembureau heeft de heer E. Diepeveen benoemd verklaard als lid van de gemeenteraad voor de AR. De heer Diepeveen zal als zodanig wet houder C. N. van Kuijk moeten opvol gen, die zijn ambt met ingang van vandaag neerlegde. De heer Diepeveen heeft reeds eer der deel uitgemaakt van de gemeente raad van Veenendaal. Hij bedankte na de verkiezingen in 1966 als lid van de gemeenteraad, wegens persoonlijke be zwaren tegen de benoeming van ds. D. van Enk, die met voorkeurstemmen in de raad gekozen was. De huidige fractie van de ARP in de Veenendaalse gemeenteraad maakt voor het grootste deel nog maar kort deel uit van de raad. De heer H. van Manen, die als fractievoorzitter op treedt, kwam in de raad na de ver kiezingen van 1962. De heer B. J. Vrieling werd benoemd na het over lijden van mr. F. van Leeuwen in het voorjaar van 1962. Ds. Van Enk is het jongste lid in dienstjaren, met slechts ongeveer twee jaar. De heer Diepeveen verklaarde maan dag nog niet beslist te hebben of hij zijn benoeming zou aanvaarden. VEENENDAAL De collecte ten behoeve van de Christelijke Vereni ging „Het Zonnehuis", die in Veenen daal werd gehouden van 9 t/m 14 sep tember heeft f 5347,64 opgebracht. Het plaatselijke werkcomité is alle gevers en collectanten bijzonder erken telijk voor dit fraaie resultaat. EDERVEEN In de toekomst gaat dr. Hey gezamenlijk met dr. Kets in Veenendaal een praktijk in Veenendaal voeren, waarbij de cliënten wonende aan de Ederveense zijde van de Rijks weg niet meer door dr. Heij verpleging kunnen ontvangen. Ze hebben zich gro tendeels laten overschrijven naar dr. Rademakcr te Ederveen. Dr. Heij vestigde zich in 1952 aan de Klomp in de praktijk van dr. v.d. Waard. Zaterdagmiddag namen de pa tiënten en cliënten van dr. Heij af scheid van hun arts in het Groene Kruis gebouw. Door de heer G. v. Ginkel werden waarderende woorden gericht tot de scheidende arts. Hij bracht hem dank voor het vele goede werk dat hij in Ederveen verricht heeft, als dokter, maar ook als mens. Door een actie was het mogelijk een geschenk ten afscheid aan te bieden. Twee dames kwamen op een vouwfiets binnenrijden in de zaal van het Groene Kruisgebouw en boden deze fietsen aan terwijl er verder ook een projectie scherm en een Zaanse klok aangeboden werden. Dr. Heij blijft voorlopig nog aan de Klomp wonen. RHENEN. Morgenavond om hall acht gaat de deur van het jeugdge- bouw „Bella Vista" naast het gemeen tehuis in Rhenen weer open voor het komende winterseizoen. De instuif zal van maandag tot en met vrijdagavond geopend zijn van half acht tot tieen uur. In de bar zijn weer enkele voorzieningen aangebracht, zo dat deze nog wat gezelliger is gewor den. De juxe-box is gevuld met de nieuwste toppers, waarop elke avond kan worden gedanst. Verder wordt woensdag de geheel nieuw aangelegde mini-autobaan in ge bruik gesteld, waarop men naar harte lust kan racen. Het oude televisietoe stel is vervangen door een nieuw appa raat, waarop vier zenders kunnen wor den ontvangen. Elke avond is er gelegenheid tot prijsschieten, biljarten, ping-pong enz. In het aangebroken seizoen zullen weer enkele snertavonden worden georgani seerd, waarvoor de benodigde ingre diënten geheel belangeloos worden aan geboden-door slagerij Van Dijk te Rhe nen. Tenslotte zullen er in de komende maanden einige film-, bingo- en wed strijdavonden worden gehouden. Om aan al deze ontspanning te kunnen deelnemen, moeten de meisjes en jon gens in de leeftijdsgroep van 13 tot 21 jaar vallen en slechts één gulden per maand contributie betalen. VEENENDAAL Voor de Gerefor meerde gemeente Synodaal preekt don derdag 3 oktober a.s. ds. C. Wisse uit Elspeet. De dienst wordt gehouden in de kerk aan 't Holle Goed en begint om 19.30 uur. RHENEN De Nederlandse Gas Maatschappy te Veenendaal, waarvan het Gasbedrijf Centraal Nederland, af gekort GCN, enig aandeelhoudster is, zal worden geliquideerd. Dit nieuws staait in een pre-advies van burgemees ter en wethouders aan de gemeente raad van Rhenen, die vanavond hier over gaat praten. In de jaren 1924 en 1925 hebben de ge meenten Amerongen, Leersum, Rhe nen, Scherpenzeel, Veenendaal en Wou denberg aan de NV Nederlandse Gas Maatschappij een concessie verleend RENSWOUDE Onder barre weers omstandigheden vierde Renswoude maandagavond weer het jaarlijkse lam- pegietersavondfeest. Tegen kwart voor zeven waren de di verse groepen naar het kasteel getrok ken om daar onder het keurend oog van de juryleden te poseren. Het aantal deelnemers was groter dan het vorige jaar. Muzikale medewerking verleende de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Rhenen. De prijsuitreiking, die aan vankelijk tegen 7 uur plaats zou vinden door burgemeester J. A. Hosang moest vanwege een fikse regenbui even uitge steld worden. Zodoende vertrok de stoet ook later dan men van plan was. De kleuterschool kwam met twee wa gens als eerste uit de bus. De eerste wagen was een soort reclamewagen, op de tweede had men diverse vruch ten aangebracht. De tweede prijs was voor de Imkers vereniging A en I en de derde prijs was voor de afdeling Renswoude van het Rode Kruis met ambulance. De vierde prijs ging naar een combinatie van de heren Van Dijk (camping de Lucht) en de heer J. Voort- huizen met een voorstelling „Oud en Nieuw". Een verkleedpartij van de kin deren Van de Bovenkamp verwierf de vijfde prijs en de zesde prijs was voor een groep voorstellende Roodkapje. Na afloop van de optocht was er de traditionele uitreiking van snoep bij de Coöperatie aan de Barneveldseweg. Hierna ging jong en oud gauw naar huis, dit ook al vanwege de weersom standigheden. Renswoude's lampegie- tersavond was weer net als andere ja ren-rustig verlopen. voor het tot stand brengen van een gasvoorziening in hun gemeente. Een aantal andere gemeenten in de provincie Utrecht besloot in 1955 een gemeenschappelijke regeling aan te gaan, de zogenaamde gemeenschappe lijke regeling Gasvoorziening Centraal Nederland. Het op basis van deze rege ling gestichte Gasbedrijf Centraal Ne derland produceerde en kraakte oor spronkelijk gas en leverde in het groot aan de deelnemende gemeenten. Sedert 1964 is de genoemde gemeenschappelij ke regeling zodanig gewijzigd, dat het Gasbedrijf Centraal Nederland ook zelf de distributie en de detail ter hand kan nemen. In de praktijk levert dit bedrijf thans aan zeven gemeenten gas en distribueert dit ook ter plaatse. Het GCN heeft nu aan de gemeenten binnen het werkgebied van de Neder landse Gas Maatschappij gevraagd toe te treden tot de genoemde gemeen schappelijke regeling. Dit verzoek houdt nauw verband met het streven van de minister van Economische Za ken om tot een zo efficiënt mogelijke gasdistributie te komen door middel van schaalvergroting van de distribu tiebedrijven. Volgens B. en W. van Rhenen zijn aan bedrijfsconcentratie grote financië le en technische voordelen verbonden. Het ligt voor de hand volgens het da gelijks bestuur van de gemeente Rhe nen, dat binnen het kader van het stre ven naar schaalvergroting wordt uitge gaan van uitbouw van een bestaand be drijf, i.e. het GCN, dat in tegenstelling tot de Nederlandse Gas Maatschappij, op publiekrechtelijke leest is geschoeid. Weliswaar hebben de gezamenlijke ge meenten binnen het gebied van de Ne derlandse Gas Mij. een of meer verte genwoordigers in de raad van commis sarissen, doch praktisch heeft dit geen enkele betekenis. Daarentegen hebben de door de gemeenten aangewezen ver tegenwoordigers in de organen van het GCN deel aan het bestuur van dit gas bedrijf. B. en W. van Rhenen achten, waar de gasdistributie binnen het gebied van de gemeente Rhenen thans in handen is van een vennootschap, op het bestuur waarvan door de gemeente geen recht streekse invloed kan worden uitge oefend de deelneming aan het GCN, in welks bestuur wel kan worden deelge nomen, een grote vooruitgang. Door haar vertegenwoordigers heb ben de gemeenten ook invloed op het vaststellen van tarieven, leveringsvoor waarden, vaststellen van plannen voor uitbreiding van het gasnet en stimule ren van dp gasvoorziening. De Nederlandse Gas Maatschappij zal worden geliquideerd, wanneer alle betreffende gemeenten tot toetreding hebben besloten. Dan zal ook de ge meenschappelijke regeling aan de ver anderde omstandigheden worden aan gepast.

De Vallei | 1968 | | pagina 7