Veenendaals dagblad Overwinning voor Wilson op Labour partijcongres Buiten Samenwerking Nederlandse en Britse marine Veldslag in /.-Vietnam Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Onverwacht succes voor premier Stakingsposten moeten weg RODE TOP" UITGESTELD Studenten willen Spelen in Mexico verstoren Drie vrouwen in auto verdronken Franse wapens voor Biafra GEEN DOORBRAAK NAAR LINKS Havenstaking opgeschort Pseudo-filmproducer strikte zestig kandidaten Oosteuropese gezanten meden opening Deense parlement Op één na het grootste vat Vaticaan praat met atheïsten „Ik trachtte nTn vrouw te vergiftigen L Haas I TRANSFORMEREN Telef oonchaos door schaap BOUWBEWAPENING EN OPLEIDING BUNDELEN OM KOSTEN TE DRUKKEN UNIVERSITEIT WEER BEZET Daily Express negeert verbod ERVARING MATERIEEL GRONDSLAG BEJAARDE BEKEXT: Tijdelijk regen j J Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting ven het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prije 17 cent Kleine -annonce* „Vraag en Aanbod" op dl, do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. WOENSDAG 2 OKTOBER I968 - 42e JAARGANG no. 232 leeeeeeeeeeeeeaei NEW VORK De federale rechter Sylvester J. Ryan heeft de stakende havenarbeiders langs de Amerikaanse oostkust bevel gegeven het werk te hervatten en de staking voorlopig, voor nader overleg, op te schorten. Door het rechterlijk bevel komt er althans tijdelijk een einde aan de sta king van 75.000 havenarbeiders. De rechter heeft tezelfdertijd de re ders en de AFL-CIO vakbond van ha venarbeiders bevolen, vrijdag voor de rechtbank te verschijnen teneinde in lichtingen te verschaffen over de ge schillen die tot de staking geleid heb ben. Ryan was lang na de beëindiging van zijn werkdag in het gerechtsge bouw gebleven, omdat bekend was dat de Amerikaanse minister van justitie op bevel van het Witte Huis een tijde lijk opheffing van de staking volgens de bepalingen van de Taft-Narley wet zou verzoeken. De staking was dinsdag, ingegaan jVu de hazenjacht 15 oktober wordt geopend, houd ik mij vandaag morgen met onze populaire langoor bezig. Ziet ge hem laveiend in het veld of smirkend in de pan, dan kunt ge mijn spelenderwijs geschrijf als een soort introductie van minder bekende l hoedanigheden beschouwen. Dat ha l zen zouden herkauwen, hebt ge wel- licht nooit geweten en ook de natuur vorsers van vroeger en'nu bleef he onbekend, maar het staat in de Bijbe en daarom kunt ge het moeilijk be l twijfelen. Vader Mozes veroorloofde de Joden van alle dieren te eten, die z gespleten hoeven hebben en herkau i wen. „De haas, omdat die wel her kauwt maar geen gespleten hoeven heeft, zal onrein voor u zijn", staat Leviticus 11 6. In deze Mozaïsche wetgeving worden voorts verscheidene onreine dieren opgesomd. Er is ver warring ontstaan met de z.g. klipdas een marmot- of konijnachtig dier, da ter grootte van een haas in of bij rot sen leeft en een verbinding vormt tus sen de dikhuidige, grote hoefdieren en de kleine knagers; het leeft in zuide lijke berglanden van Azië en Afrika De Zuid-Afrikanen noemen onze Hy rax syriacus ..dassie", in het He z breeuws heet hij „schaphan" en hi draagt brede hoefachtige nagels, doel kan stellig niet tot de echte hoefdieren worden gerekend, maar wel tot de on dergroep sub-ungulata. Bij de gering zoölogische kennis van die dagen kan de aartsvader zich uiteraard gemak- kelijk hebben vergist. De Israëlieten keerden zich, trouw aan de wet van 5 deze „haze"bout af, maar de Arabie- ren. minder consciëntieus, eten de rotsdas met smaak. (Hebt ge ooit ge- j hoord van een haas met gewei Daar- van morgen wat). 2 okt. '68 A. B. WIGMAN I BLACKPOOL Het congres van de Britse Labour Party in Blackpool heeft bij de verkiezing van het nieuwe partijbestuur de ineesten van de zesen twintig bestiiurderen in hun functies herkozen. Aanvankelijk was verondersteld, dat het tot een doorbraak naar links in de leiding van de partij zou komen. Ook de bekende „linkse rebel" Michael Foot speelde het echter niet klaar mi nister van Binnenlandse Zaken Callaghan de partijportefeuille van Financiën uit de handen te stoten, zoals was voorspeld. A Gisteren gingen de havenarbeiders aan Amerika's oostkust in staking. Vandaag moet de staking opgeheven worden als gevolg van de Taft-Hartley wet, die een afkoelingsperiode voor schrijft bij een dergelijke grote staking. Hier twee posters van I.L.A. (Internatio nal Longshoremen's Association) bij de Franse lijn Le HavreNew York. 00.01 toen de bestaande arbeidscon tracten afliepen. Ondanks bemiddeling van het minis terie van Arbeid, hadden partijen geen overeenstemming kunnen bereiken over de nieuwe contracten. DEN HAAG Een 33-jarige metaal arbeider, de Hagenaar A. H. D., heeft via een advertentie in een Haagse krant zestig personen een „contract" gege ven voor een fictieve op stapel staan de Nederlandse film „De wereld van 1969". De man, die zijn advertentie had ge plaatst via een uitzendbureau werd door de Haagse zedenpolitie op het bureau ontboden, omdat men wel eens wilde weten wat de achtergronden er van wa ren. De metaalbewerker bleek toen al zestig personen in een Haags café te hebben ontboden voor een leesproef, waarvoor zij allen glansrijk slaagden. Vervolgens nodigde hij hen een voor uit voor een fototest op een door hem gehuurde hotelkamer. Daarbij nam hij ook enkele naaktfoto's van jonge vrou welijke aspiranten. Hij deed dit met een camera, die het mogelijk maakt de foto's direct af te drukken. Deze came ra plus enkele lampen kocht hij via een ongedekt girobiljet. Ook een diner met enkele kandidaten „betaalde" hij op deze wijze. Daar de toekomstige filmsterren allen volwassen waren en vrijwillig op de foto waren gegaan, ziet men weinig aanknopingspunten voor een vervolging in deze richting. De fo to's waren, aldus de politie, ook niet van „pornografische aard". Een onder zoek wordt wel ingesteld naar de ach tergronden van zijn betalingsmethoden. De man blijkt al eerder wegens verduis tering in aanraking te zijn geweest met de politie. Hangende dit onderzoek is de man op vrije voeten gesteld. KOPENHAGEN De ambassadeurs van Rusland. Polen, Hongarije en Bulgarije hebben verstek laten gaan bij de opening van het Deense parle ment, nadat zij gewaarschuwd waren dat de liberale premier Hilmar Bauns- gaard kritiek zou leveren op de mili taire interventie in Tsjecho-Slowakije. Premier Baunsgaard zei in zijn ope ningsrede dat de invasie de noodzaak had onderstreept om de NAVO als po litiek instrument voor het bereiken van ontspanning in Europa te gebruiken. Het partijbestuur, waarin twaalf vak bondsleden zitten, zal niettemin de loonbeheersingspolitiek van de rege ring zeer kritisch in het oog blijven houden. Premier Wilson heeft echter de steun van invloedrijke kabinetsleden als Jen kins en Barbara Castle, alsmede van de plaatsvervangend partijleider George Brown. Met zijn door het partijcongres met ovaties ontvangen rede, heeft Wilson naar de mening van de meeste waar nemers in elk geval de uiterlijke een heid van de partij hersteld. Wilson on derstreepte dat de partij een beslissend jaar tegemoet gaat. Hij riep zijn aan hangers op, na de huidige tegenslagen uit de verdediging te komen en in de aanval te gaan. In het middelpunt van zijn rede stel de Wilson de zich in volle gang bevin den reorganisatie en modernisering van de Britse industrie. Deze was volgens hem een resultaat van de „technologi sche revolutie", die hij in 1963 tot het doel van de partij had gemaakt. Wil son bevestigde uitdrukkelijk, dat zijn regering bij haar loonbeheersingspoli tiek zal blijven. Ondanks dat deze door het partijcongres is verworpen. De lei der van de bond van transportarbei ders, Frank Cousins, heeft te kennen gegeven, dat hij een onverzoenlijk te genstander van de loonbeheersing blijft. Men veronderstelt algemeen, dat de regering een door de helft van het partijbestuur verworpen koers niet zon der meer kan voortzetten en dat zij spoedig voorstellen zal moeten doen die de vakbonden wat milder stemmen. ..Wij zijn aan de macht gekomen", zei Wilson, „om het evenwicht te her stellen tussen hen die leden en hen die voordeel hadden bij de manier waarop de conservatieven toestonden dat ieder een voor zijn eigen belang vocht." „Wij hebben veel meegemaakt bij de verdediging van alles waar we in gelo ven en we hebben het overleefd. En nu gaan we weer tot de aanval over". Wilson zei dat de taak van Labour, toen de partij aan de regering kwam, had bestaan in het transformeren van Engeland van imperialisme tot een mo derne industriële maatschappij. Daarvoor moest het land de rol opge ven van „wereldpolitieagent" en van „bankier voor de wereld." De rol van „wereldpolitieagent" werd prijsgegeven toen eerder dit jaar het besluit werd genomen de troepen terug te trekken uit het Verre-Oosten en het Midden-Oosten. De rol van „wereldbankier" werd op gegeven. toen de overeenkomst van Ba zel werd gesloten, waarbij de Britse munt als reserve-valuta gegarandeerd wordt door andere landen. Dit was vol gens Wilson het „begin van een geza menlijke internationale rol voor het Britse pond." Tenslotte zei Wilson dat de Britse be volking een gestroomlijnde krachtige en efficiente industriële basis aan het bouwen was. Wilson bevestigde opnieuw dat zijn regering vast besloten was niet de zelf standigheid aan Rhodesië te verlenen totdat een regering door de meerder heid is erkend door de blanken in Salis bury. Zij regering verwierp iedere vorm van rassenhaat zoals die in Engeland tot uitdrukking is gekomen. r» BOEDAPEST De voorbereidende commissie voor de communistische we reldconferentie heeft dinsdagmiddag in Boedapest besloten, op 17 november opnieuw in de Hongaarse hoofdstad te vergaderen. Met dit besluit is de com munistische wereldconferentie die 25 november in Moskou zou beginnen, voor onbepaalde tijd uitgesteld. De nieuwe bijeenkomst van de com missie van voorbereiding voorkomt, dat de afgevaardigden in Boedapest de Mos- kouse conferentie officieel zouden moe ten afzeggen of uitstellen. Dat zou als 'n votum van wantrouwen kunnen wor den beschouwd tegen de vijf landen die aan de bezetting van Tsjecho-Slowakije hebben deelgenomen. Italiaanse en Roemeense communis ten hebben zich uitgesproken voor het recht van communistische partijen om zelf hun eigen politieke richtlij nen uit te stippelen zonder inmenging van buitenaf. Deze uitspraak staat in een gemeen schappelijk communiqué, uitgegeven na het overleg tussen de leiders van de een delegatie van de Roemeense par tij onder leiding van Virgil Trofin, een van de secretarissen van het centrale comité van deze partij. Hoewel in het communiqué niet rechtstreeks gesproken wordt over de militaire bezetting van Tsjecho-Slowa kije, is de uitspraak kennelijk gericht tegen de Sovjet-Unie. De Italiaanse communistische partij heeft de inval in Tsjecho-Slowakije al eerder veroordeeld. EMMEN Een schaap heeft gister ochtend voor een volslagen telefoon- chaos in het noorden gezorgd. Terwijl de inwoners van de noorde lijke provincies amechtig bleven pro beren te telefoneren, at in een weiland bij de Hunzecentrale in Groningen het schaap zijn gras. De pen waaraan het schaap was vastgebonden was al te diep in de grond gestoken en had precies een draaggolfkabel geraakt. ROTTERDAM. Dinsdag is een enorme „drum" van 150 ton, in op dracht van Chevron gebouwd, van Den Haag naar de raffinaderij te Pernis getransporteerd. Dit op één na grootste vat ter wereld vormt onder deel van de uitbreidingswerkzaam heden van de raffinaderij. ROTTERDAM De Britse en Nederlandse marines bereiden een nauwte samenwerking voor om de kosten van beide oorlogsvloten te drukken. De kosten zijn zo hoog gestegen dat zij niet meer in verhouding staan tot de „rentabiliteit" van dit onderdeel van de strijdkrachten. Dc kosten zullen in de toekomst blijven toenemen, doordat de oorlog voering ter zee steeds ingewikkelder is geworden en ook in technisch opzicht een zeer kostbare organisatie noodza kelijk maakt. Ook de opleiding en de i MEXICO Vierduizend studenten in Mexico hebben dinsdagavond luidruch tig ingestemd met een voorstel van hun leiders, de strijd tegen de regering voort te zetten zelfs als dat een verstoring van de Olympische Spelen zou betekenen, die over tien dagen beginnnen. Zjj schreeuwden „bravo, bravo" toen een van hun leiders zei: „de Olympische Spelen zqn slechts voor de buitenlanders en voor die bevoorrechte Mexicanen die het publiek op alle mogelijke wijzen bestelen. Als de spelen door de actie worden getroffen, dan Is het voor het welzijn van Mexico". SAIGON Amerikaanse infanterie, die halverwege Saigon en de gedemili tariseerde zone een zuiveringsactie uit voerde in de met oerwoud begroeide bergen, stuitte vanmorgen op zwaar vuur van Noordviëtnamese troepen. Op het ogenblik is nog steeds een veld slag aan de gang. Volgens de eerste berichten werden de manschappen van de 198ste brigade lichte infanterie zwaar geteisterd door de eerste salvo's, die dinsdagmorgen het begin vormden van de strijd op 90 km ten zuid-westen van Da Nang. De Amerikaanse soldaten moesten zich terugtrekken voor het zware vuur van de Noordviëtnamezen die zich in versterkte loopgraven hadden ver schanst. Twee helikopters zijn neergeschoten. Een aantal bemanningsleden werd ge wond. De ene helikopter vervoerde ge wonde Amerikanen. Hoe groot de verliezen zijn is nog niet bekend. Het doel van de zuiveringsactie van de Amerikaanse troepen was een ver mindering van de communistische druk op de voorposten van de regeringstroe pen in het gebied. HEERENVEEN Drie vrouwen uit een gezelschapje van vijf. dat met een auto op weg was naar Heerenveen zijn gistermiddag verdronken, toen de wagen op nog onopgehelderde wijze van de weg raakte en in een sloot te recht kwam. De slachtoffers zijn de vijftigjarige bestuurster mevrouw H. Popkema- Dijkstra uit Hoornsterzwaag, de 84- jarige weduwe mevrouw A. Moed-Knol uit Akkrum en haar 59-jarige dochter mevrouw L. Sjoerdsma-Moed eveneens uit Akkrum. HAARLEM Op het emplacement van de Centrale werkplaats in Haar lem is gistermiddag een postwagon te gen een stilstaande personentrein ge botst. Twee inzittenden van de postwa gon liepen verwondingen op. Een van hen had een hersenschudding. Ze lig gen in een ziekenhuis. De studenten waren op het universi teitsterrein bijeen om het vertrek van de militairen te vieren die na een be zetting van bijna twee weken maan dag werden teruggetrokken. „Wij hebben teveel dagen verspild met wachten, terwijl het vergoten bloed van onze vermoorde medestu denten schreeuwt om wraak. Laten wij vechten tot de overwinning of vech tend sterven", riepen de studentenlei ders hun volgelingen toe. Er werd ook opgeroepen tot demonstraties op andere plaatsen in de stad en tot een mars naar een middelbare school, om daar de „gorillas" (oproerpolitie) te verdrijven. Andere leiders zeiden on der toejuichingen: „Laat niet toe dat de Spelen of welke andere internatio nale aangelegenheid van de regering dan ook, tussenbeide komen in een zaak die belangrijker voor Mexico is dan welke verzameling buitenlanders in dit land" en „de regering heeft een grotere schuld aan het volk dan aan de wereld door de Olympische Spelen". Voor heden is weer een vrouwenbij eenkomst georganiseerd waarop de deelnemers in rouwkleding moeten verschijnen. Een dergelijke bijeen komst maandag leidde tot een massa demonstratie in het hart van de stad. De op 18 september door een grote militaire macht uit hun universiteit verdreven stakende studenten van Mexico, zijn er gisteravond weer in groten getalen in getrokken nadat de universiteit door de militairen was ont ruimd. Wat het studentenstakingscomité be treft, zal de studentenactie voortgezet worden zolangs de Mexicaanse rege ring niet heeft voldaan aan de zes hoofdeisen van de studenten, te we ten: Vrijlating van alle om politieke re denen in hechtenis genomen studen ten. Ontslag van de hoofden van politie, die verantwoordelijk zijn voor de on derdrukking. bestraffing der schuldi gen, ontbinding van het korps „gra- naderos" (grenadiers), die de spits vormden van de onderdrukking. Schadeloosstelling van de gezinnen der slachtoffers. Het openen van en samenspraak tussen studenten en regering". Maar slechts drie voorwaarden zou den volgens de studenten voldoende zijn voor het openen van de dialoog. VANDENBERG (Californië) De Nasa, het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, heeft de lance ring van de Europese kunstmaan „Es- ro-1" een dag uitgesteld, van woensdag naar donderdag. De Esro-1 is speciaal ontworpen voor de bestudering van geladen deeltjes en de verschijnselen in de ionosfeer. Aan het project hebben zqven Europese in stituten meegewerkt. ROME Het Vaticaan hetlt -:h gisteren bereid verklaard tot een o j,- loog met de atheïsten. Deze beeld verklaring is vervat in een document getiteld: „Dialoog met de niet-gelovi- gen" Het werd gisteren door kardi naal König, aartsbisschop van Wenen en voorzitter van het Vaticaanse secre tariaat voor de niet-gelovigen geïntro duceerd. Kardinaal König zei dat het hier niet om een „explosief" document ging. Wat men ermee bereiken wilde, viel binnen de herderlijke taak van de kerk. Wij willen geen politieke doeleinden nastreven", aldus de kardinaal. Bij deze dialoog, aldus het docu ment, mag de leer van de kerk niet in gevaar komen. Degenen die van katholieke zijde aan de openbare dia loog deelnemen dienen een grondige scholing op leerstellig gebied te heb ben gehad. Priesters moeten voor een gesprek met niet-gelovigen op officieel niveau toestemming van hun bisschop hebben. In het document worden Anglicanen, protestanten, mohammedanen en Jo den uitgenodigd om samen te werken met de rooms-katholieken om te ko men tot een gesprek met de niet-gelo vigen. LONDEN Het in grote oplage ver schijnende Britse sensatieblad Daily Express negeerde vanmorgen een ver zoek van Buckingham Palace en pu bliceerde de foto's van koningin Eliza beth II in het kraambed, waarvan een -ter grootte van de halve voorpagina on der de kop „de foto die Anne nam". De Daily Express schrijft de hand te hebben gelegd op een complete serie in Parijs, waar ze het eerst in Paris Match verschenen. „De ongedwongen heid kan slechts bijdragen tot de gene genheid van het publiek voor de ko ningin als persoon", aldus het blad. De Daily Mirror schrijft gehoor te geven aan het verzoek van Bucking ham de foto's niet te publiceren. LONDEN Dc Londcnse kwaliteits krant Guardian schrjjft vanmorgen dat Frankrijk is begonnen met een geheime luchtbrug Libreville(Gabon)-Biafra voor de levering van wapens en munitie aan Biafranen. In een artikel op de voorpagina van het blad schrijft Patrick Keatley, cor respondent voor gemenebestzaken: „Hedenmorgen is in alle stilte een luchtbrug met een capaciteit van 30 ton per dag begonnen. En hierdoor heeft lt.-kolonel Ojoekwoe reeds voldoende voorraden en lichte wapenen ontvan gen om enkele bataljons uit te rusten. „De commandanten van het federale leger zonden naar Lagos rapporten waarin zij spreken van aanmerkelijk toenemen van de vuurkracht der Biafraanse eenheden in de afgelopen dagen." Keatley zegt zijn inlichtingen te heb ben ontvangen van „betrouwbare bron nen in West-Afrika". In Libreville, hoofdstad van Gabon, zouden 10 vliegtuigen aanwezig zijn voor de luchtbrug met het enige vlieg veld waarover Biafra nog beschikt. training worden steeds duurder. Om een schip te laten varen is er een or ganisatie aan de wal nodig, die vele malen omvangrijker en duurder is dan de exploitatie van het schip zelf. De Nederlands-Britse samenwerking omvat niet alleen een gemeenschappe lijk opleidings- en trainingssysteem, maar ook een overlegorgaan tussen de beide marinestaven en een vergaande combinatie van de plannen voor de bouw, inrichting en bewapening van de schepen. Wat dit laatste betreft is er al erva ring opgedaan met de fregatten van de Leanderklasse. De motoren van deze schepen zijn ontwikkeld in nauwe sa menwerking tussen de beide marines. Ook België zal in deze samenwerking wórden betrokken, met name bij de op leiding en de training van het perso neel van de mijnenvegers. De Belgen zijn op dit gebied sinds de Tweede Wereldoorlog erkende specialisten ge worden. In Portland zijn al verscheidene Ne derlandse marineofficieren opgeleid voor hun specialistische taken op tech nisch gebied. Tenslotte zijn er ook al enkele jaren gemeenschappelijke oefe ningen voor de mariniers gehouden, af wisselend in Nederland en Engeland. De samenwerking tussen Nederland en Engeland zal zich verder uitstrek ken op materieel gebied, zoals de aan schaf van onderdelen, reparatie en het aanleggen van voorraden. Het zal er op deze manier op den duur van kun nen komen dat er in de Britse en Ne derlandse oorlogsvloten precies aan el kaar gelijke schepen varen, wat de uit wisseling van personeel vergemakke lijkt. Een man van de Royal Navy zal dan op een Nederlandse jager meteen de weg weten en een Nederlandse ma troos kan op een Brits fregat ook met een aan de gang. Al sinds de Tweede Wereldoorlog be staat er op allerlei niveaus een zeer goede verstandhouding tussen de ma rines van Groot-Brittannië en Neder land. Die is na de oorlog beproefd in een reeks vlootoefeninger. van de Navo. waarbij de Nederlandse marineman zich onderscheidde op het gebied van de verbindingen en de radar. Bovendien heeft de Koninklijke Ma rine in de oorlog tal van onderdelen en systemen van de Royal Navy over genomen en daarna behouden. Dat is de grondslag geworden waarop de bei de marines elkaar voor een nauwere samenwerking hebben gevonden. Deze zal op den duur kunnen leiden tot be zuinigingen, met name bij het opzetten van nieuwe bouwprojecten, die dan ge zamenlijk ter hand zullen worden ge nomen. EES „Ik heb deze zomer gepro beerd mijn vrouw met een landbouw - vergif te vergiftigen." Met deze bekentenis kwam de 73-jari- ge Jan W. uit het kleine Drentse dorp Ees, dichtbij Borger, bij zijn 68-jarige vrouw Arendje en een stomverbaasde opperwachtmeester van de rijkspoli tie in Borger. De vrouw herinnerde zich toen in de genoemde periode door onbekende oor zaak ziek te rijn geweest. De politie weet nog niets over het motief, want daarover heeft J. W. zich nog niet uit gelaten. Evenmin trouwens over het soort landbouwvergif dat hij gebruikt zou hebben. „Wij kunnen niets anders zeggen dan dat hij heeft bekend", zegt de politie van Borger. De buren van het echtpaar geloven niet veel van de vergiftigingspoging. „Van de ziekte van de vrouw hebben wij niets gemerkt, helemaal niet", was hun verbaasde commentaar. Arendje zelf zat thuis te breien; rij wilde geen commentaar geven. Vochtige lucht van subtropische j oorsprong stroomt van het zeegebied rondom de Azoren via de Britse j eilanden naar onze omgeving. Deze j stroming wordt in stand gehouden door een omvangrijk hogedrukgebied, waarvan de kern boven de Golf van Biskaje is gelegen en een depressie bij IJsland. In de stroming trekken frontale sto- ringen mee, die in ons land langdurige l regen veroorzaakten. i Het komende etmaal komt er in de algemene luchtdrukverdeling niet veel verandering. Aanvankelijk zal het zwaar bewolkt zijn met tijdelijk regen, maar later op de dag worden er ook verspreide op- klaringen verwacht. In het tempera- tuurverloop komt niet veel verande- ring. i

De Vallei | 1968 | | pagina 1