Brandweer Ederveen verdwijnt op 1 januari „Adam" Lutz BURGEMEESTER J. A. HOSANG: In 1972 hebben we in Renswoude een geheel nieuw gemeentehuis BRANDGASTEN ZIJN KWAAD Raadslid niet achter actie voor behoud Vijftig jaar getrouwd v Sobermaar zeer zakelijk van opzet UIT POLITIERAPPORT: Samenwerking voor sociale werkvoorziening Najaarsbeurs in gem. eierhal Opbrengst collecte Politie op jacht naar konijnen MARKTEN Gezellige avond voor bejaarden Wie vond bril? UIT DE KERKEN t WOENSDAG 2 OKTOBER 1968 EDERVEEN Als de plannen van het college van burgemeester en wet houders in de gemeente Ede doorgaan en dat is zeer waarschijnlijk dan heeft Ederveen op 1 januari geen brandweer meer. De vrijwillige brandweer, die 34 jaar trouw dienst heeft gedaan zal dan worden ontbonden, waarschijn lijk met loftoespraken op een feestavond voor alle brandweerlieden uit de hele gemeente Ede. Het korps in Ederveen zal echter nog alles in het werk stellen om de beslissing van B. en W. 0111 te buigen. Of ze daarbij veel kans van slagen hebben wordt betwijfeld door de heer G. Hardeman, die deel uit maakt van de Edese gemeenteraad. Hij althans zal niet proberen het college op het voornemen te doen terugkomen. De commandant van de brandweer in Ede, dhr. v.d. Velde vertelde iets van de achtergronden van de beslissing om de brandweer in Ederveen op te heffen: „Er is 'n onderzoek ingesteld door een commissie van 't Departement van Bin nenlandse Zaken, naar aanleiding van een door B. en W. gedaan verzoek om de mogelijkheid van uitbreiding van het aantal beroepskrachten te onder zoeken. Een dergelijke commissie be kijkt echter nooit een detail, maar al tijd de gehele organisatie. Vanaf alle brandweerposten werden cirkels gezet en toen bleek, dat de post in Ederveen en die in De Valk opgeheven konden worden. De Valk kan bediend worden vanuit Harskamp, Otterlo en Lunteren, Ederveen vanuit Lunteren en Ede. Ede zal dan voornamelijk het gebied in de omgeving van de Meikade voor zijn re kening nemen en Lunteren de rest. B. en W. hebben zich kunnen vereni gingen met de inhoud van het rap port en zich mede laten leiden door de overweging, dat zowel De Valk als Ederveen een nieuwe brandweer auto nodig heeft. Een dergelijke wa gen kost tussen de f 65.000 en f 70.000, zodat men door opheffing van die twee posten bijna anderhalve ton kan uitsparen". De heer Van der Velde is niet bang, dat zijn brandweer niet snel genoeg bij een brand in Ederveen aanwezig kan zijn: „Wij hebben beroepsmensen en daardoor kan een wagen altijd binnen de minuut uitrukken. Bij een vrijwilli gerskorps duurt dit in het snelste ge val vier minuten. Als er een brand is op de Meikade die wij in drie mi nuten kunnen bereiken dan zijn we al ter plaatse, voor de Ederveense brandweer zou kunnen uitrukken". In Ederveen denkt men nog steeds aan de brand in „De Schansen" van vo rig jaar. Toen moest men de wagen uit Ede die assistentie kwam verlenen met een mobilofoon de weg wijzen. Eer die wagen arriveerde was de wagen van Ederveen reeds helemaal leeg gespo ten. Daardoor is men bang dat het te lang zal gaan duren voor de brandweer er is. „Er is berekend, dat wij vanuit Lunteren, of vanuit Ede altijd binnen tien minuten ter plaatse zullen zijn. Bo vendien zo'n commissie gaat er van uit, dat wat eenmaal brandt maar moet blijven branden belangrijk is dat de brand zich niet uitbreidt en daarvoor zijn we altijd op tijd", meent dhr. Van der Velde. Ederveen heeft niet vaak brand. In de afgelopen 9 jaar zijn in de gemeen te Ede 1204 branden geregistreerd. Daarvan waren er 39 op het grondge bied van Ederveen, maar enkele daar van zijn er door de Edese of Lunterse brandweer geblust, omdat ze daar het dichtste bij waren, zodat er in die tijd slechts drie tot vijf branden per jaar geregistreerd zijn. „De brandweerinspectie beschouwt Ederveen als een landelijk gebied. Men laat het handhaven of plaatsen van brandweerposten altijd afhangen van de kansen op brand en die zijn in een dichte bebouwing groter dan in een gebied als Ederveen". Brandmeester W. de Koning in Eder veen vindt het maar spijtig, dat „zijn" brandweer gedoemd is te verdwijnen. Niet voor hem persoonlijk, want hij zou er in januari toch mee ophouden, omdat hij zestig jaar wordt, maar om het korps: „We hebben hier een goede vereniging, die alles en iedereen weet te vinden. We zijn uit particulier initia tief ontstaan en ons korps had in 1934 de eerste motorspuit uit de gehele gemeente Ede. Bovendien zijn we altijd heel snel geweest in het uitrukken: de wagen rijdt altijd al als de sirene nog loeit en die loeit een minuut. Het is dus helemaal niet waar, dat wij vier minuten nodig hebben". Mevrouw De Koning meent echter, dat er nog iets anders gezegd moet wor den: „Het moet er ln de krant niet op lijken, dat de brandweer zo graag blijft bestaan, want dat is niet de be doeling. De mensen zijn ongerust. Ze geloven niet dat Ede snel genoeg hulp kan bieden, daar gaat het om". Het korps in Ederveen bestaat uit 12 leden. Dit jaar organiseerde men de jaarlijkse wedstrijd voor alle korpsen in de gemeente Ede en daarbij hoort ook de organisatie van een feestavond in oktober: „Enkele weken geleden werd ik gebeld, dat die feestavond naar december verzet moest worden. Toen wisten ze dus al, dat we in januari niet meer bestaan zullen, maar waar om hebben ze dat toen niet verteld? Nou moeten we eigenlijk onze eigen af scheidsavond betalen- en sommige jon gens hebben al gezegd, dat we die duizend gulden beter in de zak kunnen houden". Mevrouw De Koning: „Daar gaat het eigenlijk niet om. Het gaat er om dat de mensen ongerust zijn. We heb ben hier vaak meegemaakt, dat de brandweer er heel snel was, sneller dan vanuit Ede ooit mogelijk is". De heer De Koning: „Met een luxe wagen duurt het 12 minuten, voor je vanuit Ede op de Schras bent. Wegzui len het van de week ook nog een keer met een vrachtauto bekijken. Dat zal nog wel langer duren". Raadslid Hardeman zegt: „Ik kan het voorstel van B. en W. wel billij ken. Het besluit is gevallen naar aan leiding van een rapport van een des kundige instantie, die de zaken zeker wel kan beoordelen. Het is niet mijn bedoeling iets te doen om het besluit te laten intrekken. Ik weet dat er een actie gevoerd wordt, maar daar zal ik me niet voor laten spannen. Ik heb trouwens het idee, dat de actie voor namelijk vanuit de brandweer komt, want uit de gewone burgerij heb ik nog niets gehoord van verontrusting. Ik kan me natuurlijk wel indenken, dat de brandweer graag wil blijven bestaan, want ze heeft altijd met veel plezier haar taak goed vervuld, maar je moet zakelijk blijven'. KESTEREN In een gezamenlijke vergadering van de Colleges van Bur gemeester en wethouders van de ge meenten Bemmel, Dodewaard, Eist, Gendt, Heteren, Huissen, Resteren en Valburg te Eist, is naar aanleiding van een rapport van een studiecommissie besloten met betrekking tot de Sociale Werkvoorziening binnen he gebied van genoemde gemeenten tot een samen werking te komen. Deze samenwerking houdt mede ver band met de per 1 januari a.s. in wer king tredende Wet Sociale Werkvoorzie ning, die beoogt de meest passende ar beidsmogelijkheden te scheppen voor werknemers die voor deelname aan het arbeidsproces op de Sociale Werkvoor ziening zijn aangewezen. In het recente verleden werd ten aan zien van dit onderwerp door de ver schillende gemeentebesturen een groei ende belangstelling aan de dag gelegd, hetgeen resulteerde in een initiatief van het gemeentebestuur van Gendt, om de mogelijkheid van deze samenwerking te onderzoeken. In het te vormen werkverband kun nen naast de bestaande buiten-objecten ook nieuwe grotere objecten, b.v. op het gebied van sport en recreatie e.d., in uitvoering worden genomen. Het tuincentrum, dat is gelegen in de gemeente Huissen, zal eveneens in het werkverband worden opgenomen. Er wordt naar gestreefd deze vorm van samenwerking gelijktijdig met het in werking treden van genoemde Wet te concretiseren. In het gebied van de deelnemende gemeenten zullen voors hands een honderd-tal werknemers van het nieuwe werkverband deel uitmaken. In eerste instantie berust de samen werking op schriftelijke afspraken en heeft zij slechts betrekking op buiten objecten, doch de mogelijkheid moet niet uitgesloten worden geacht, dat in de toekomst ook de wenselijkheid tot dependance-vestiging van een sociale werkplaats in deze regio zal ontstaan. Een uitrukkende brand weerauto in Ederveen zal spoedig tot het verleden gaan behoren. Zoals de zaken er nu voor staan wordt het succes van een actie om het behoud van de Ederveense brand weer sterk in twijfel ge trokken. SCHERPENZEEL In het kader van de EMM-najaarswinkedweek wordt een najaarsbeurs gehouden in de ge meentelijke eierhal aan de Markt straat. De totale oppervlakte van deze beurs is door het plaatsen van een hou ten paviljoen aanmerkelijk uitgebreid waardoor een beschikbare tentoonstel lingsruimte is verkregen van ongeveer 1000 vierkante meter. De toelang tot de beurs is gratis. De openingstijden zijn: donderdag 3 oktober vanaf 7 uur des avonds, vrijdag 4 oktober eveneens vanaf 7 uur en zaterdag 5 oktober van af 2 uur 's middags. Tevens wordt er tijdens de winkelweek op het parkeer terrein tegenover de gemeentelijke eierhal een groot lunapark gehouden met vele attracties. De openstelling van deze kermis is vanaf 3 oktober tot en met zaterdag 5 oktober. SCHERPENZEEL De collecte voor het Protestants Christelijk Thuisfront heeft dit jaar in Scherpenzeel f 846.50 opgebracht. De opbrengst was dit jaar ruim f 200,- meer dan vorig jaar. ELST De heer P., aan de Franse- weg, miste dinsdagmorgen twee jonge konijnen. Vermoedelijk zijn de dieren ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. De politie stelt een onderzoek in. RHENEN Jan Vrijman brengt binnenkort een nieuwe film uit, die is getiteld „Adam en Eva". Voor deze rolprent was Ouwehands Dierenpark onder meer uitgekozen om er opna men te maken met mensen en die ren. De filmmakers vonden in het die renpark op de Orebbeberg de meest natuurlijke paradijselijke omgeving. Onder de filmacteurs bevond zich Pieter Lutz, die gehuld in een orang- huid al in korte tijd het lievelingetje werd van orang „Ori". Hij was niet meer bij Lutz weg te slaan. Die vond dat helemaal niet prettig meer, toen hij als „Adam" zijn ,J8va" had ont dekt. Wellicht zag „Ori" in de acteur vanwege zijn vermomming een soort genoot. Antwoord aan mej. C. v. d. M. te Vee- nendaal: het doet ons goed dat u steeds met veel interesse „Ons tuin- bouwhoekje" leest en er wegwijs door bent gexoorden. Gaarne geef ik u en uw vriendin raad betreffende de Pa- radijsvogelbloem. Inderdaad is deze exotische plant een buitengewone schoonheid. Haar eigenlijke naam is: „Strelitzia reginaeZij vraagt veel voedsel, dus om haar op kracht te houden moet wekelijks bemesting wor den gegeven. De temperatuur f Een matis verwarmd vertrek is voldoende. De plant kan een groot deel van het jaar door bloeien, doch dat is afhanke lijk van behandeling en standplaats. Op den duur kunt u haar niet in een pot houden, u moet haar dan overpo- ten in een ruime houten plantenkuip. Doe dit zeer voorzichtig, want bescha diging der wortels zou funest zijn. Dus: te zijner tijd de plant met de ge hele wortelkluit verpoten! Denk er om, de Paradijsvogélbloem moet, te gen felle zon beschermd worden. Wel steeds volop licht. Ik meen, dat de bloemist deze plant niet in voorraad heeft, doch hij kan haar wel voor u bestellen bij een der kwekers in het Westland. In de serre is zij goed op haar plaats, ze vraagt veel ruimte. Indien u met kerstmis en nieuwjaar zelf gekweekte hyacinten in bloei wenst te hebben, vraagt dan om geprepareerde bollen, deze bloeien twee A drie weken eerder dan de niet-geprepareerde bol len. De beste tijd van oppotten is van af begin oktober tot begin november. Een goede potgrond is de bekende Cul- vita, die u bij de bloemist kunt ver krijgen. Neem één deel Culvita en meng hierdoor eenzelfde hoeveelheid rivierzand. Leg onder in de pot wat potscherven, de lucht kan dan in de grond doordringen. De pot of schaal wordt voor driekwart met het grondmengsel gevuld en het grondoppervlak gelijk gemaakt. De bollen worden op de aarde geplant en vervolgens de potten met aarde aan gevuld. De bovenste grondlaag xoordt stevig aangedrukt, zodat de ruimte tussen de bollen met grond gevuld is en de bollen stevig vaststaan. De grond onder de bollen mag losjes aan gedrukt worden. De bovenkant van de bollen moet gelijk zijn met de potrand. Zet de potten of schalen met bollen in de kelder of donkere kast, waar geen verwarming of een schoorsteen door of langs loopt. Houd de grond in de potten vochtig. Ik raad u ten zeerste aan om een plastic zakje over de pot te zetten, een vochtige atmosfeer en een meer gelijkmatige temperatuur wordt hierdoor verkregen. Hoofdzaak is: een koele en donkere plaats! Op die plaats moeten ze blijven staan tot de knoppen (neuzen) een lengte van minstens 8 cm hebben. De bloem knoppen zijn dan geheel boven de bol gegroeid. Dan pas en vooral niet eer der mogen de hyacinten in de kamer ivorden gebracht. Te vroeg in de huis kamer gebrachte bollen mislukken steeds. Het kweken van narcissen in potten of platte pannen is gelijk aan die van h acinten. Echter wijkt de kweekwijze van de bekende paperwhite narcissen van de overige narcissen af. Deze wor den ieder jaar uit Zuid-Frankrijk ge ïmporteerd. Plant deze in oktober in potten of platte schalen. In tegenstel ling met de overige narcissen kunnen de paperwhites direct in 'n coele ka mer gezet worden (volop licht), zij produceren gelijktijdig wortels en bla deren. Breng de narcissen bij lage ka mertemperatuur in bloei, want bij ho gere temperaturen bestaat het ge vaar, dat de bloemknopjes verdrogen. Tijdige oppotting is gewenst! Te late op potting van sommige bolgewassen kan reeds bij voorbaat leiden tot een mis lukking of een veel te late bloei. Het ligt toch in de bedoeling om tijdens de winterperiode bloeiende bolgewassen in huis te hebben. Koopt de benodigde bloembollen bij een vertrouwd adres. TJw plaatselijke bloemist zal u oxige- twijfeld prima bollen leveren. Koopt nooit xxm een of andere koopman die langs de deuren jengelt. Weest op uw hoqde! Heeft u kamerplanten buiten staan f Breng die nu naar binnen, want voor dem eeste planten worden de nachten nu te kil. Zet deze planten de eerste twee weken in een ongestookt vertrek, dat veel gelucht kan xvorden. Hierdoor worden de planten geleidelijk aan de kamertemperatuur gewend. 's Avonds kan men niet zo veel meer in de tuin werken, want de dagen wor den nu aanmerkelijk korter. Hoe ver der in de tijd, hoe meer kans dat het weer steeds slechter wordt. Intussen profiteren we nu nog dankbaar van de vele mooie herfsttinten, die we spoedig bij bomen en heesters kunnen bewon deren. Verschillende hoekjes in de tuin komen leeg. Laat de boel zo niet liggen, doch ruim alles netjes en geregeld op. Ook het onkruid moet u nog eens uitroeien, laat u dat nu zijn gang gaan, dan is de tuin voor de winter nog helemaal groen. Hou er goed rekening mee, dat het onkruid lang doorgroeit en de strijd ook lang moet worden volgehou den. Indien er nu nog eens een mooie, zonnige dag is, dan weet u wat u te doen staat. Omdat knol-begonia's is 't geheel geen vorst verdragen, moet u niets riske ren, doch vroegtijdig rooien. Al naar gelang het weer kunnen we dus de knol-begonia's nog wat laten staan, of uit de grond halen. Men kan ze met de hand rooien, na het rooien de stengéls verxoijderen. Van de stengels moet men een paar centimeter laten zitten, dus niet vlak boven de knol afbreken, want dan bestaat er gevaar voor be schadiging. De knollen in de zon dro gen. SCHERPENZEEL Op 10 oktober hopen de heer W. S. Vermeulen en me vrouw G. Vermeulen-Versteegh de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. De heer en mevr. Vermeulen zullen op 10 oktober recipiëren ten huize van hun zoon RENSWOUDE Als de burgemeester van Renswoude, de heer J. A. Hosang, zijn geloot' op goede gronden gebouwd heeft, dan heeft Rens woude voor februari 1972 een nieuw genieentehuis op de plaats waar vroeger huize Overbosch gestaan heeft. De heer Hosang gelooft namelijk dat het nieuwe gebouw er voor zijn pensionering op 31 januari 1972 zal staan. Daarmee zal dan een reeds meer dan 35 jaar durende lijdensweg zijn afgesloten. Het huidige gemeentehuis is indertijd gekocht om het te slopen en plaats te laten maken voor een nieuw. Vanaf het begin heeft het zeventiende eeuwse gebouw niet aan het doel waar het voor gebruikt werd beantwoord. Het huidige gebouw Ls in ge bruik sinds 1924. Voor die tijd was het de hervormde pastorie en in de eerste jaren schijnt men het van de hervormde kerk gehuurd te heb ben. In 1931 kwam er een ruiling met de hervormde kerk tot stand, waardoor de voormalige pastorie eigendom van de gemeente werd. Men had toen reeds het plan om het gebouw te slopen. Door het oor logsgeweld raakten bijvoorbeeld enkele schoorstenen lek, waardoor men vele malen last gehad heeft van slechttrekkende kachels en zei fa van het binnendringen van ko lendamp. In de jaren vijftig werden de nieuwbouwplannen stevig ter hand genomen. In 1965 stelde de raad een krediet beschikbaar om voorberei dend werk te kunnen doen. Dat lcredietje van f 1.000,- werd met enige moeite door Gedeputeer de Staten goedgekeurd. Renswoude kreeg de boodschap dat wel met dit krediet ingestemd kon worden, maar dat het niet betekende, dat ook ingestemd zou worden met de bouw van een gemeentehuis. Gebreken Overigens wastoen de zaak al urgent, want het gebouw rammelde aan alle kanten. Burgemeester Ho sang las een deel voor uit een brief waarin de noodzaak van een nieuwe behuizing onder aandacht van G.S. werd gebracht. Die brief is ook uit 1956: „Het metselwerk van de bui tenmuren is vrijwel geheel ver gaan. De stenen zijn zacht en de fundering is slecht. De buitenmu ren zijn gebouwd zonder spouw, waardoor veel vocht naar binnen komt. Doordat er muurkanker is opgetreden, is de pleisterlaag die de gehele gevel bedekt slecht houd baar. De vloeren van de beneden en bovenverdieping zijn zeer slecht. De zolder die als archiefruimte ge bruikt wordt heeft een onbeschoten kap. Bovendien zijn de draagbalken te licht uitgevoerd om een groot ge wicht te kunnen dragen. De buiten muren wijken naar voren", aldus de bloemlezing over „de kwaliteiten" van het gebouw. De inhoud vertoont een merk waardige overeenkomst met rap porten die opgemaakt worden van onbewoonbaar verklaarde wonin gen. „Nog in mijn tijd was er geen toilet in het gebouw. De ambtena ren waren gedwongen naar een hou ten hokje te gaan, dat ver achter het gemeentehuis in de tuin stond. Toen eens de commissaris van de koningin kwam, hebben we de post- commandant die toen nog het ach terste deel van het gebouw bewoon de. moeten vragen of als het no dig zou zijn de commissaris van zijn toilet gebruik kon maken". In die situatie is verbetering geko men, door het bijbouwen van een houten deel, waarin een toiletgroep ondergebracht is. Ook is daar de werkkamer van de gemeentearchi tect. Dat de architect een onderkomen in die uitbreiding gevonden heeft, houdt verband met het ruimtege brek waarmee men in Renswoude te kampen heeft. In een gewone woonkamer werken vier ambtena ren. De burgemeesterskamer is sinds kort in gebruik door de secre taris, waardoor de burgemeester verhuisde naar de raadzaal/trouw zaal. Overigens deelde de burge meester vele jaren zijn kamer met de gemeentearchitect. Sinds de jaren dertig zijn er heel wat plannen geweest, voor men in 1956 met het maken van een schets- tekening begon. Ook na die tijd heeft men plannen gemaakt. Er is enige tijd sprake van geweest dat het gemeentehuis ondergebracht zou worden in het kasteel. De grenswijziging van 1960 vertraagde echter de gehele gang van zalf en. Wel-is er al jaren „gespaard"; jaarlijks wordt een bedrag gereser veerd voor de nieuwbouw van het gemeentehuis. „In 1953 hebben we de grond ge kocht, die toebehoorde aan de he ren J. van 't Riet en T. v. d. Brand- hof. De heer Van 't Riet had een woonhuis en een bedrijf, die hij naar een andere gemeente heeft verplaatst. De heer Van de Brand- hof beschikte over het terrein, waarop vroeger het huis „Over bosch" heeft gestaan. Op dat ter rein komt het nieuwe gemeente huis". Het nieuwe gemeentehuis zal strak en zakelijk van opzet worden. Momenteel bereiden de architecten een prijsschatting voor, waarbij ze ker niet in miljoenen, maar slechts Burgemeester HOSANG zakelijk in tonnen gerekend wordt. „Vijfhon derdduizend gulden is ons al te veel", zegt de burgemeester, die het voorlopige bedrag waarvoor men denkt klaar te komen niet wil noemen. „We maken en houden alles trak, zakelijk en duidelijk sober. Sober heid wat betreft de vloeren, de werkvertrekken, de raadzaal en al le andere ruimtes. Toch zal men kans zien ondanks die soberheid een fijnheid aan te brengen met heel eenvoudige middelen". Voor een onthouden van mede werking door G.S. is de heer Ho sang niet bang: „De commissaris heeft me zelf gezegd dat er nieuw bouwplannen gemaakt moeten wor den. Bovendien verwacht ik weinig moeilijkheden met de financiering, omdat we al veel gespaard hebben. Als de plannen gereed zijn en de goedkeuring is verkregen, dan kan het gebouw er heel snel staan. Ik streef er naar het voor mijn pen sionering voor elkaar te hebben". Het nieuwe gemeentehuis zal geen uitweg naar de drukke Dorps straat krygen. De bedoeling is om parallel aan de Dorpsstraat een nieuwe weg aan te leggen, die de Ubbeschoterweg met de nieuwe wjjken in Renswoude-Noord ver bindt. Op die nieuwe weg mondt de toegang tot het gemeentehuis uit. VEENENDAAL De gastarbeider M. H. werd dinsdagmorgen op de hoek van de Hoogstraat-Prins Bernhardlaan aangereden door een personenauto met aanhangwagen. De personenauto, be stuurd door de heer J. van D. uit Ederveen, reed rechtsaf de Hoogstraat in. De fietser had geen erg in de aan hangwagen en reed er tegen aan. Hij viel, waardoor zijn fiets beschadigd werd. De heer C. D. uit Venendaal werd naar het politiebureau gebracht, om dat hij om half acht gistermorgen over het voetpad reed. Bovendien gaf hij geen gevolg aan de sommatie van de politie om te stoppen. De heer G. N. van B. uit Eist (Gld.) reed vlak bij de voetgangers- oversteekplaats op de Hoofdstraat te gen de auto van de heer L. H. H. F. uit Arnhem. Beide auto's werden licht beschadigd. De botsing deed zich voor, nadat de auto's vanuit de Hoogstraat waren gereden. F. moest stoppen voor een voetganger, wat door v. B. niet op tijd gemerkt werd. De politie in Oss heeft zaterdag de Veenendaler G. H. aangehouden. De heer H. reed met een vrouw op schoot in een auto. Na een stopteken van de politie reed hij eerst door. Toen hij tot stilstand gedwongen was, wilde hij zijn rijbewijs niet uit handen geven en gedroeg zich ook verder nogal re calcitrant. De Veenendaler M. C. is aangehou den wegens opzettelijke heling van een auto. VEENENDAAL Eiermarkt: Aan voer ca. 48.000 eieren. Prijzen voor grote f 13,75 tot f 14,50 en voor kleine f 9,00 tot f 12,50, alles per 100 stuks. Handel: matig. AMERONGEN-OVERBERG Door het comité „Autotocht bejaarden" wordt op dinsdag 8 oktober een gezellige avond georganiseerd in hotel „Buiten- lust", Burg. v. d. Boschstraat te Ame- rongen. Er zullen onder meer dia's ver toond worden van de laatste tocht van de bejaarden. Alle bejaarden worden uitgenodigd deze avond aanwezig te willen zijn en ook de autobezitters- (sters) met hun dames, die elk jaar hun wagen beschikbaar stellen voor de bejaardentocht. Bejaarden uit O ver berg, die deze avond willen bezoeken, kunnen zich hiervoor opgeven bij de heer E. J. van Engelenhoven, Eindse- weg 11 te Overberg. Er zal dan voor vervoer gezorgd worden. ELST Gevonden: Benzinetankdop. Verloren: Bril. Inlichtingen Rijkspolitie, Eist. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Amsterdam (vac. IJ. Al- kema) (toez.): C. Keers aldaar; te An- jum (Fr.): W. de Greef te Kamperveen; te Apeldoorn (wijkgem. Zevenhuizen) (12e pred. pl.): D. Noordmans te Hooge- veen; te Besoyen: J. Noltes te Slikker veer. Bedankt: voor Waddinxveen (vac. Joh. Verwelius): H. Binnekamp te Vrie- zenveen; voor Lienden: R. T. Huizinga te 's-Grevelduin-Capelle; voor Huizen (N.-H.) (vac. J. H. Cirkel): A. Vroegin- dewey te Veenendaal. Geref. Kerken: Beroepen: te Baflo (vac. A. Treurniet): E. Baerends te Smilde; te Hardenberg, Middelburg en te Vlissingen: J. W. Ge- nuït te Drachten; te Haulerwijk: S. Mo lenkamp, kand. te Emmeloord; te Sit- tard: R. Molenmaker te Dronten. Aangenomen: naar Rinsumageest: W. Wiersma te Kollum. Beroepen: te Gouda: M. de Boer te Amsterdan^Noord. Bedankt: voor Maassluis: P. van Zon neveld te Papendrecht; voor St. Jans klooster: J. Kampman te Ede.

De Vallei | 1968 | | pagina 3