Minister Schut gaat krotten opruimen I „VAN 15 TROMMELWASMACHINES WAS I NIET EEN ECHT HELEMAAL VEILIG" I Groep verpleegsters naar Gabon voor hulp aan Biafranen Schaf alle controle af aan binnengrenzen U bent toe aan de voordelen van de postgiro Storm sloeg IJmuider pieren stuk w eer 2 loodsen in arrest PTT EER T L UCHTVAAR T I MET SPECIALE POSTZEGELS Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten ZWAARDEMAKER Achterstand in woningbouw „Geen vivisectie op wereld dierendag' Twee gewonden bij schietoefeningen en onr echte kritiek op gastarbeiders* Meegenomen tv's niet gestolen p£D PSEUUO-BARONES KREEG VIJF JAAR ONTZEGGING EN BOETE Geboortedaling in Brabant Zaak tegen auteur gaat niet door Per jaar 35.000 nieuwe huizen ter vervanging Verzoek van bond: sn MAATREGELEN Stichting Vergelijkend Warenonderzoek: Dit jaar ook nog onderzoek naar koelkasten KIISDEREIS AAR ONS LAM) VOOR VERPLEGING: BENELUXRAAD STELT VOOR: Voor bestaande rekeninghouders POSTCHEQUE- EN GIRODIENST Kleuterjuf versliep zich.... Garant staan Tweede team SEV1LLA ORANGE MARMELADE VERLENGD Voor jou, lief... omdat je mc zo'n prachtige zoon hebt gegeven. Omdat je al die tijd zo geduldig was, en zo flink op het laatst. Omdat je me vandaag zo ongelooflijk gelukkig gemaakt hebt voor jou een Certina Als een herinnering aan deze dag. En opdat je weet dat ik elk uur aan je denk. certinaQ/ WOENSDAG 2 OKTOBER 1968 DEN HAAG Minister Schut (volkshuisvesting en bouwnijverheid) verwacht, dat er dit jaar iets minder dan 125.000 huizen klaar zullen komen. De minister vindt dit niet zo heel erg. omdat het vorige jaar dit aantal boven de geraamde 125.000 lag. Boven dien zijn er al enkele maanden meer dan 150.000 woningen in aanbouw, zo dat de achterstand weer spoedig wordt ingelopen, aldus ir. Schut. In augustus zijn, volgens het Cen traal Bureau voor de Statistiek, 10.358 woningen klaar gekomen. In augustus van het vorige jaar waren dat er 10.409. In de jaren 1962 tot en met 1966 kwamen in augustus gemiddeld 7605 huizen gereed. In de eerste acht maanden van dit jaar zijn 74.056 huizen opgeleverd, te gen 80.222 in dezelfde periode van het vorige jaar. Sedert juni 1945 zijn in to taal 1.632.820 huizen gebouwd. ZWOLLE De Nederlandse bond tot bestrijding van de vivisectie heeft aan alle universiteiten in ons land en aan de medische faculteit in Rotter dam gevraagd op Werelddierendag (4 oktober) geen dierproeven te nemen. Het hele jaar door worden proeven genomen met allerlei dieren zonder dat hierbij lang bij de etishe bedenkin gen wordt stilgestaan. Op Werelddie rendag, dus éénmaal per jaar, zou het omgekeerde het geval moeten zijn. al dus de tegenstanders van vivisectie. DEN HAAG Tijdens schietoefenin gen in Hohne (West-Duitsland) heeft gisteren bij het afgaan van een 175 mm-kanon een ontploffing plaatsgevon den, waarbij het sluitstuk uit elkaar is gesprongen. Hierbij liepen de 23-jarige dienstplichtige kanonnier le klas C. J. Braat uit Leiden en de 21-jarige dienst plichtige koporaal D. A. Thijsen uit Utrecht brandwonden op. Zij zijn opge nomen in het Allgemeines Krankenhaus in Celle. Naar de oorzaak van het ongeval wordt door de koninklijke marechaus see en enige technici van de inspectie technische dienst een onderzoek inge steld. ROTTERDAM Buitenlandse arbei ders blijven ook de komende jaren dringend gewenst in Nederland. Dit zei gisteren de heer W. Verwey, de nieu we voorzitter van de Raad van Arbeid in Rotterdam. Hij vindt dat er in ons land ten onrechte kritiek op de gast arbeiders wordt geleverd. Een veelgehoorde klacht is dat bui tenlandse arbeiders „onze sociale voor zieningen opeten". De heer Verwey re kende voor dat de in ons land werken de 43.000 gastarbeiders aan premies voor a.o.w. en a.w.w. ruim dertig miljoen gulden opbrengen, en twintig miljoen gulden loonbelasting betalen. Van die premies a.o.w. en a.w.w. ziet vrijwel geen gastarbeider iets terug, zo zei hij. Ook is het volgens hem niet juist dat deze buitenlanders veel meer kin derbijslag krijgen dan hun Nederlandse collega's. Gemiddeld wordt aan buiten landse arbeiders voor 2,3 kinderen kin- derbijslagbetaald en aan een Neder landse werknemer voor 2,2 kinderen, aldus de heer Verwey. Het beleid van de Nederlandse rege ring is, wat deze mensen betreft, wat aarzelend en weifelend geweest, zo vindt de heer Verwey. Dit komt omdat een doelbewust en evenwichtig beleid voor de arbeidsmarkt ontbreekt, aldus de nieuwe voorzitter. SCHIPHOL Plesman en Damme, twee pioniers van grote Nederlandse bedrijven, zijn gisteren op het nieuwe Schiphol van een derde pionier. Del- laert, postuum geëerd bij de uitgifte en eerste openbare verkoop van drie aan de luchtvaart gewijde nieuwe postzegels. Zij dragen de beeltenis van oude Fokker-toestellen en daar achter de nieuwste straalmachines. De zegels zijn na harde strijd achter de schermen op eensgezind verzoek van de PTT, de KLM. Fokker en de KNVVL (Koninklijke Vereniging voor Luchtvaart) tot stand gekomen als eerbetoon van de PTT aan het voor dit staatsbedrijf al jarenlang onmis bare middel van transport, als bewijs van hulde aan de KNWL, die vorig jaar haar diamanten jubileum vierde, en als vooruitlopend huldebetoon aan de KLM en de Fokker-fabrieken, die volgend jaar beide hun halve eeuw feest gaan vieren. In Nederlands enige postkantoortje (ge vestigd in de vertrekhal van Schip hol) dat ook 's avonds en tijdens weekeinden is geopend, werden de eerste luchtvaartzegels van de nieu we serie verkocht aan luchtvaartno- tabelen als de oudste Nederlander, die nog over een geldig vliegbrevet beschikt (de 77-jarige Pierre Cuypers uit Arnhem, rechts), de oudste zweef vlieger van ons land (de 74-jarige Ja mes Robinson uit Arnhem, midden) en de jongste gezagvoerder met een zweefvliegbrevet (de 16-jarige Joop Looden uit Tegelen, links). ROTTERDAM De „diefstal" van twee televisietoestellen de afgelopen week in Rotterdam blijkt op een mis verstand te berusten. De monteur die de apparaten meenam is „echt". De toestellen zijn allebei terug op hun adres. Het eerste geval betrof een flat op 's Landswerf. De servicewagen van een Rotterdams televisiereparatiebe drijf kreeg over de mobilofoon het adres op en daarbij verstond de mon teur het huisnummer verkeerd. Op dat adres bleek echter ook een kapot televisietoestel te staan. Dat is zaterdag gerepareerd teruggebracht, nadat de eigenaar bij de politie aan gifte had gedaan, omdat hij meende, dat de monteur die zich bij hem onge vraagd had gemeld, nooit bonafide kon zijn geweest. Het tweede geval betrof het televisie apparaat van een invalide vrouw. Vol gens het reparatiebedrijf had de mon teur daar zijn naam genoemd en uitge legd dat het apparaat voor reparatie mee moest naar de zaak. Achteraf vertrouwde deze vrouw de zaak niet en zette de politie zich voor de tweede maal aan het opsporen van een televi- sieservicewagen. Ook dat apparaat is inmiddels gerepareerd teruggebracht, zodat de actie die inmiddels door par ticulieren was opgezet om geld voor een nieuw toestel in te zamelen niet meer behoeft door te gaan. DEN HAAG Tot 1973 kunnen behalve de 125.000 huizen uit het nor male bouwprogramma per jaar 35.000 nieuwe huizen worden gebouwd ter vervanging van krotten. Dat deelt minister Schut van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening mee in zijn nota over de toekomst van het oude wo ningbestand. Van de 3.5 miljoen woningen in ons land zijn er 1,9 miljoen van voor de oorlog. Van deze laatste groep moeten 375.000 huizen krotten worden ge noemd. Deze kunnen dus in ongeveer tien jaar tijds worden opgeruimd en vervangen. i Daarme zijn we nog lang niet van alle krotten af. Er komen er jaarlijks 30.000 tot 35.000 b(j. Tienduizend hiervan verdwijnen vanzelf door brand of doordat bijvoorbeeld een warenhuis ze opkoopt voor uitbreiding of voor het maken van parkeerruimte. Minister Schut kondigt in zijn nota een aantal maatregelen aan om de krotopruiming steviger aan te pak ken; De bijdrage van het rijk aan de ge meenten om de bewoners van krot ten tegemoet te komen in hun verhuis kosten wordt verhoogd van zeshonderd tot 750 gulden. Deze tegemoetkoming gaat de schatkist het volgend jaar en in 1970 vijftien miljoen gulden kosten; in 1971 komt er nog drie miljoen bo venop; Er is een nieuwe subsidieregeling van het rijk in de maak om de ge meenten tegemoet te komen in de kos ten van sanering en reconstructie van oude stadskernen. Tot nu toe betaalt de schatkist tachtig procent. Er wordt een algemene maatregel van bestuur voorbereid waarin de bestaande rege ling enigszins wordt uitgebreid en aan gepast. Op de begroting voor 1968 is zo wel voor de oude als voor de nieuwe re geling 135 miljoen gulden uitgetrokken. Deze bedragen stijgen in 1970 en 1971 tot naar schatting 190 en 270 miljoen gulden. In 1968 werd voor dit doel nog slechts 85 miljoen gulden op de begro ting uitgetrokken; Het verbeteren van woningen ziet minister Schut in de eerste plaats als een taak van de eigenaar. Dat neemt niet weg dat de bestaande sub sidieregeling voor ingrijpende verbete ringen en modernisering van oude hui zen onvoldoende is en zal worden aan gepast. Voor deze subsidies is op de begroting 1969 tien miljoen gulden uit getrokken, dat is 2,5 miljoen gulden meer dan voor dit jaar beschikbaar is. Zoals bekend is er dertig miljoen voor dit doel beschikbaar in gemeenten met een grote werkloosheid. Onder de vooroorlogse woningen zijn er een kwart miljoen die weliswaar nog geen krot zijn, maar die slechts tijdelijk zolang de woningnood nog bestaat kunnen worden verbeterd. Het opruimen van krotten is ook no dig om de bouwvakarbeiders aan de slag te houden, als er straks bijna geen woningnood meer zal zijn en er dus minder nieuwe huizen hoeven te wor den gebouwd. ROSMALEN In Rosmalen is gis teravond omstreeks zes uur de vierjari ge Andries Engelberts bij het overste ken van de straat aangereden door een landbouwtractor en aan zijn verwon dingen overleden. DEN HAAG De stichting Vergelijkend Warenonderzoek heeft vijftien van de ruim 150 trommelwasmachines onderzocht. Niet één voldeed volledig E aan de internationale veiligheidsnormen. Meer dan de helft zelfs op geen stukken na. In geen van de machines werd het goed erg droog. Voor de stichting, die onlangs werd opgericht en waarin de consumen- tenorganisaties en de drie vakcen- trales samenwerken, is dit het eerste onderzoek. Het heeft 150.000 gul- j den gekost en een half jaar tijd ge- s vergd. De prestaties bij de witwas de belangrijkste taak van de was automaat liepen bij de vijftien onderzochte toestellen niet veel uit een. Veel minder tenminste dan de prijsverschillen wachten. zouden doen ver- Met de wolwas deden de onderzoe- kers minder prettige ervaringen op. Van truien, die in het etiket trots het opschrift: ..scheerwol, krimp- vrij" voerden, bleven bij de proeven in sommige machines kledingstuk- jj ken over, die gezien de omvang al- j leen een kleuter nog zouden pas- sen. Wanneer er weinig krimp op- trad werd vuil goed minder schoon. De stichting Vergelijkend Waren- onderzoek gaat nog dit jaar koel- s kasten en elektrische dekens aan E een onderzoek onderwerpen. E Wie alles precies wil weten over de geluidshinder, de tijdsduur en het verbruik, de vuil- en vlekver- wijdering, de vergrauwing en de E slijtage kan een brochure bij de stichting VWO in Den Haag bestel- len. De kosten zijn f 1.50. DEN HAAG Begin volgende week zal de stichting Terre des Hommes Neder land de eerste groep verpleegsters naar Gabon sturen om Biafraanse vluchtelin gen te verzorgen. Er z\jn al ruim vijftig aanbiedingen binnengekomen op de op roep van de stichting. Terre des Hommes heeft inmiddels van de regering toestemming gekregen zieke Biafraanse kinderen naar Nederland t«* halen. Minister Polak (Justitie) heeft dit in een brief aan de organisatie meegedeeld. ADVERTENTIE De minister schrijft; ,.De ziekte of het gebrek van de kinderen moet zoda nig zijn dat hun herstel door behande ling in Afrika niet mogelijk is en er dus een medische indicatie is voor behande- lng in Nederland". Minister Polak wijst er wel op dat van medische zijde en door internatio nale organen op het gebied van de kin derbescherming wordt bevestigd dat de situatie van uit Biafra naar omliggen de landen gebrachte kinderen zich slechts zelden leent tot overbrenging van die kinderen naar Europa of elders. „De regering is", aldus de brief, „toch bereid een nader te bepalen aan tal kinderen tijdelijk voor herstel in Ne derland toe te laten". De secretaris van Terre des Hom mes. de heer R. G. Dessauvagie, moet de uitzending van de kinderen verder overlaten aan de mensen van de stich ting, die in Gabon werken. „Zij moeten daar beoordelen welke kinderen in aan merking komen, en wanneer en hoe het ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de hnid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. DEN HAAG De raadgevende in terparlementaire Beneluxraad heeft de regeringen van België, Nederland en Luxemburg aanbevolen zo spoedig mogelijk, hetzij gezamenlijk, hetzij af zonderlijk, over te gaan tot afschaffing van alle controles, formaliteiten en be lemmeringen aan Benelux-binnengren- zen. De raad heeft bij het doen van dit voorstel overwogen dat het verdrag tot instelling van de Benelux-economische ADVERTENTIE U hebt immers een salaris of andere inkomsten! Kies dan ook de makkelijkste manier van ontvangen en betalen: via de Postgiro. Een handig boekje „Wat u met uw postrekening kunt doen..." ligt bij elk postkantoor voor u klaar. Daarin vindt u alles over de eenvoud en het gemak van zo'n postrekening, over de tijd- en geldbesparing, rentegevende rekeningen bij diverse spaarbanken enz. enz. 50 JAAR 1918-1968 (nu al 1.600.000) is het boekje al even nuttig. De service is zo uitgebreid dat lang niet iedereen volledig profiteert van alle postgiro-mogelijkheden. Daarom krijgen alle particuliere rekeninghouders het boekje thuisgestuurd. van en voor ons allemaal unie per 1 november 1967 volledig van toepassing is, maar dat de drie rege ringen dit „plechtig aangegane" ver drag niet naleven en er met name voor verantwoorlijk zijn, dat het grensover schrijdend vrachtverkeer in hoge ma te door douanecontroles wordt gehin derd. De verwerkelijking van Bene lux kan volgens de raad ook voor de Europese Gemeenschappen van. door slaggevend belang zijn. Het wegvallen van de douanegrenzen binnen de EEG kan echter alleen effect sorteren in dien vertragingsverschijnselen, die thans Benelux illusoir maken, achter wege blijven, aldus de raadgevende in terparlementaire Beneluxraad, die de drie nationale parlementen heeft ver zocht zich in overeenkomstige zin tegen over hun regeringen uit te spreken. NOORDWIJK Op een Noordwijkse kleuterschool ontstond grote consterna tie toen de juffrouw van de eerste klas anders stipt op tijd om tien uur nog niet aanwezig was. Een collega-Leidster die naar haar huis belde kreeg geen gehoor. Ook bu ren die belden en op de deur klopten kregen nul op het rekest. De politie werd gewaarschuwd maar op haar bel len en bonzen kwam geen antwoord. Zelfs het gooien van steentjes tegen de ruit leverde niets op. Ten einde raad sloeg de politie met een gummiknup pel een ruit in, waarna zij bonzend op kamerdeuren een speurtocht door het huis ondernam. Nog steeds echter geen teken van leven. Op de zolder volgde na een forse tik op de laatste kamerdeur een kreet van angst. De deur ging op een kiertje open en een benepen stemmetje infor meerde wat er aan de hand was. De juf had zich alleen maar verslapen. transport moet worden geregeld. -Voor ons is de zaak hier af". „Wel moeten wij geld hebben om ga rant te staan voor de kinderen als zij komen. Vandaar dat wij een verzoek hebben ingediend bij de Stichting Vluch telingenhulp Biafra-Conflict". „Het Internationale Rode Kruis in Genève zal de klemtoon leggen op de hulp aan Biafra. Men heeft voldoende mensen in Gabon om de stroom kinde ren op te vangen. Het Franse Rode Kruis verricht daar veel werk. Er zijn dus geen verpleegster voor het Rode Kruis nodig", aldus de heer A. van Em- den. directeur-generaal van het Neder- landsche Roode Kruis. „Wij zullen niet meewerken aan het overbrengen van kinderen naar Euro pa. Wij geloven dat zij hier niet zullen aarden. Wanneer het kinderen betreft voor wie geen kansen op genezing in Afrika aanwezig zijn zullen wij wel meewerken aan het vervoer naar el ders". De DC 7, die het Nederlandsche Roo de Kruis van Martin Air Holland voor een maand heeft gehuurd, komt deze week terug. De huur zal niet worden verlengd. Het toestel zal dan vijftien vluchten hebben uitgevoerd. Door tech nische en politieke omstandigheden is dat aanzienlijk minder dan oorspronke lijk de bedoeling was. Er waren zestig vluchten geraamd. De kosten die een miljoen gulden zou den bedragen, zijn hierdoor sterk ver minderd. Het Rode Kruis heeft nu nog anderhalf miljoen gulden over voor de hulp aan Biafra, die, aldus de direc teur. zeker nog maanden lang moet worden geboden. De Stichting oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen in Utrecht werkt aan de samenstelling van een tweede medisch team met twee ver pleegsters, dat wordt geplaatst in bezet Biafraans gebied. De stichting heeft al een medisch team in Biafra. De moge lijkheid om verpleegsters te plaatsen is niet zo groot, aldus ir. E. Voet, secre taris van de stichting. Hij is heel huive rig voor plannen om kinderen naar hier te halen. De Stichting Mensen in Nood zegt: „Systematische evacuatie van Biafraan se kinderen naar Europa wordt door de hulpverlenende organisaties, die in Biafra werken, ten sterkste ontraden, niet alleen vanwege transport- en ande re praktische moeilijkheden, maar voor al vanwege de ongewenstheid om zieke en ondervoede kinderen plotseling te plaatsen in een totaal ander leefklimaat. DEN HAAG Op dit ogenblik wor den in grote haast reusachtige beton blokken gemaakt voor de pieren van IJmuiden. Deze zijn ernstig bescha digd door de woeste golven van de Noordzee, het gevolg van de felle na jaarsstormen van de afgelopen week. De uit bitumen bestaande twee me ter dikke beschermingslaag van zowel Noorder- als Zuiderpier is over vele honderden meters finaal weggeslagen. Daardoor zijn grote gaten in de glooiin gen ontstaan en heeft de zee vrij spel op de pierfundamenten. Rijkswaterstaat heeft zich gisteren op de hoogte trachten te stellen van de omvang van de ravage en de kosten van het herstel. Hoewel eerst nog dui kers de pieren onder water zullen moe ten bekijken, kan nu al worden vastge steld dat de toestand ernstig is en dat met reparatie en herstel grote bedra gen zullen zijn gemoeid. Rijkswaterstaat acht het uitgesloten dat de pieren zullen bezwijken. Om geen enkel risico te lopen heeft het IJmuidense betonbedrijf J. Stolk op dracht gekregen zo snel mogelijk be tonblokken te maken ter bescherming van de blootliggende fundamenten. Behalve de woeste zee en hevige stormen beschouwt Rijkswaterstaat ook de hoge watertemperatuur als oor zaak van de ravage. Daardoor is de bi- tumenlaag verzwakt en als oak maar ergens een klein gaatje ontstaat, is In een oogwenk een stuk van vele meters losgewoeld. In 1960 is begonnen met verlenging en versteviging van de IJmuider pieren. Vorig jaar juni kwam de driehonderd miljoen gulden kostende havenmond gereed. Ook tijdens dit karwei heeft rijkswa terstaat heel wat te stellen gehad met de door stormen opgezweepte Noordzee. In 1966 sloeg een op de kop van de pier in aanbouw zijnd meetstation weg terwijk de duizende kilo's wegende be tonblokken door de lucht vlogen. DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft de 68-jarige B. J. van E. uit Amsterdam veroordeeld tot f 200,boete en vjjf jaar ontzegging van de rijbe voegdheid voor een aantal verkeersovertredingen en -misdrijven, en voor het op geven van een valse naam. De auto van verdachte werd verbeurd verklaard. De officier van Justitie had veertien dagen geleden een boete van f200,en ver beurdverklaring van de auto geëist, en tevens voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering, die Van E. zou moeten doorbrengen in een psychiatrische inrichting onder toezicht van de reclassering. Van E. had op 29 januari van dit jaar, verkleed als vrouw, met zijn auto een wilde rit gemaakt door Wassenaar en Den Haag, waarbij hij enkele aanrijdin gen had veroorzaakt. Hij reed o.m. een adspirant-agente van politie aan, die zodanige verwondingen opliep, dat zij 2V2 maand geen dienst had kunnen doen. Van E. reed na de aanrijdingen door en negeerde een bevei van de politie om te stoppen en uit zijn auto te komen. Hij kon pas tot stoppen worden gedwon gen, nadat een agent een van de ban den van zijn auto lek had geschoten. Bij zijn aanhouding gaf Van E. op de 42-jarige baronesse Van S. te zijn. Pas na twee dagen kwam de politie achter zijn ware identiteit. Van E., die volgens de over hem uitgebrachte rap porten de laatste jaren geestelijk ach teruit gegaan is en wiens financiële po sitie niet rooskleurig is, had de 29ste januari anti-reumapillen geslikt. Hem was echter ten laste gelegd, dat hij pil- AMSTERDAM Het korps loodsen op het Noordzeekanaal is opnieuw uit gedund door twee arrestaties. De re cherche van de rijkspolitie te water in het district Amsterdam verrichtte ze gisteren in IJmuiden. Negen loodsen zijn nu al aangehouden. Er zullen er stellig nog wel volgen. Zij worden ervan verdacht dat zij steekpenningen hebben aangenomen. len had geslikt die zijn rijvaardigheid hadden kunnen verminderen, een ef fect, dat de anti-reumapillen niet heb ben. Van dit punt werd Van E. vrijge sproken. Van E. heeft verklaard, dat hij alleen al door de achtervolging door de politie in extase was geraakt. DEN BOSCH In Noord-Brabant worden aanzienlijk minder kinderen geboren dan enkele jaren geleden. Dit heeft de Provinciale Planologische Dienst aan de hand van de jongste cij fers vastgesteld. Van 1961 tot 1965 was het geboortecijfer 166 per tienduizend. Het cijfer van 1967 is 141. AMSTERDAM De rechtzaak tegen de schrijver van „Alias Teixeira", de 42-jarige A. V. F. van der G. uit Utrecht, die donderdagmiddag voor de Amsterdamse rechtbank zou dienen gaat niet door. De heer Van der G., die smaadschrift jegens de Amsterdamse advocaat mr. L. de Roy van Zuidewijn ten laste is gelegd, heeft een bezwaar schrift tegen de dagvaarding ingediend. De raadkamer van de rechtbank zal dit behandelen. Op de beschikking daar over is weer beroep mogelijk bij het gerechtshof. ADVERTENTIE voor al die momenten dat je het beste wilt geven.

De Vallei | 1968 | | pagina 9