FSV wil praten met NS over erkenning Helft Nederlandse hotels werkt met verlies Super-intelligente Nederlanders laten rechter ruzie uitzoeken Toelating tot studie wordt medische wellicht afhankelijk van behoefte 'W Beter met Boter Europese hotelbon mislukking West-Irian economisch steeds verder achteruit Sportidool opende boetiek van tienerster TOEGESTOKEN HAND ONDANKS GROOT WANTROUWEN AANGENOMEN In het Westen de beste resultaten ek V\O LOODSEN BEKENNEN FRAUDE Kunstdiefstal in New York Mensain twee kampen verdeeld Nederlander in Roemenië in gevangenis Aardappeloogst in gevaar Zeven Arabieren in Israël gedood Heintje99j vier gouden platen in een jaar Volgens V.N.-rapport Houtindustrie Bestuursdienst Havens Een platenbon is altijd raak Een platenbon is altiid raak Statuten Oudste rechten Een platenbon is altijd raak VOORBEELD KELKEN REGELMATIG cv Echte boter'" erop, dat is het eenvoudige, alledaagse geheimvande allerlekkerste KORTINGEN GOEDKOPER Een platenbon is altijd raak DONDERDAG 3 OKTOBER 1968 DEN HAAG West-Irian is econo misch steeds verder afgezakt na het vertrek van het Nederlandse bestuur. Produktie en export zijn sterk terugge lopen. Scheepvaartverbindingen zijn stopgezet omdat de schepen die veel al in wrakke toestand verkeren voor winstgevender doeleinden worden gebruikt. Elektriciteitscentrales verkeren in er barmelijke staat en de magazijnen met reserve-onderdelen zijn chaotisch. Het schreeuwende tekort aan bekwaam technisch en administratief personeel groeit nog. Ziekenhuizen staan er gam mel en vuil bij en ook hier is een groot gebrek aan deskundig personeel. Wegen- bouwapparatuur staat werkeloos we gens gebrek aan reserve-onderdelen. Geld voor onderdelen is er niet. Dit schrille beeld komt tevoorschijn uit het rapport „Een ontwerp voor de ontwikkeling van West-irian", dat is opgesteld door 26 deskundigen van het Fonds van de Verenigde Naties voor West-Irian (Fundwil). Het fonds beheert de honderd miljoen gulden (dertig mil joen dollar) die Nederland voor de ver dere ontwikkeling van het vroegere Ne- derlands-Nieuw-Guinea beschikbaar heeft gesteld. De missie heeft een reeks aanbeve lingen gedaan, die door de Indonesi sche regering inmiddels in beginsel zijn aanvaard. Hoogste voorrang moet wor den gegeven aan het herstel van de scheepvaart langs de kust en op de ri vieren. Onmiddellijk daarna volgen het onderwijs en de vakopleiding. Voor de ze taken zou resp. zeven en 3,7 miljoen dollar moeten worden uitge trokken. Verder staan op de prioritei tenlijst o.a. de ontwikkeling van de houtindustrie (drie miljoen dollar), vis serij (vier miljoen) en wegen (ander half miljoen). Een Algemene Ontwikkelingscommis sie moet volgens het rapport toezicht houden op de hele verdere ontwikke ling van West-Irian en 4,5 miljoen dol lar ter beschikking hebben om allerlei projecten voor technische hulp te kun nen financieren. Veel belang hecht de missie ook aan herstel van een behoorlijke bestuurs dienst in het gebied. Zeker een dozijn van Indonesië's beste ambtenaren zou naar West-Irian moeten worden ge stuurd om het bestuur op poten te zet ten. De missie van de V.N. bepleit bespre kingen met een commissie van de West-Iriaanse volksvertegenwoordiging over de vraag of en zo ja, in hoeverre er discriminatie in de werving en de promotiekansen tussen Indonesiërs en West-Irian bestaat en hoe die kan wor den weggenomen. Slechts heel weinig West-Irianen hebben leidende posities. Op het financiële vlak wordt onder meer herziening van de rentevoet aan bevolen met het oog op het verstrek ken van kredieten, betere regeling van de inwisselbaarheid van de West-Iriaan se roepia voor buitenlandse valuta en na de volksraadspleging in 1969 gelijkschakeling van de wisselkoersen van de Indonesische en West-Iriaanse roepia's. De havens van West-Irian moeten zo mogelijk worden opengesteld voor bui tenlandse scheepvaartlijnen, met name uit Australisch Nieuw-Guinea, aldus de missie. Zij vraagt ook betere statisti sche gegevens over produktie. werkge legenheid, lonen, prijzen, rentevoet en handel. De deskundigen wijzen erop, dat al lereerst de economisch en technisch achterlijke kustgebieden moeten wor den ontwikkeld. Het Centrale Hoogland, waar ongeveer een derde van de be volking van West-Irian nog leeft in het stenen tijdperk en waar het kannibalis me nog niet helemaal is verdwenen, moet echter niet helemaal worden ver geten, aldus de missie van de Uno. ADVERTENTIE „Hy houdt van muziek. Dus V* v.a. 4,25 AMSTERDAM Opnieuw zijn twee loodsen, de veertigjarige R. de J. en de 37-jarige A. J. S. uit IJmuidcn, aan gehouden door de recherche van de Rijkspolitie te water. Het aantal ar restanten is hiermee op elf gekomen. Negen van dit elftal hebben be kend steekpenningen te hebben aange nomen voor het „aanpraten van sleep boten". Daarmee hebben ze een mis drijf begaan. Het onderzoek heeft aangetoond dat de manier van werken van de loodsen historisch is gegroeid en al jaren duurt. Een van de loodsen heeft volgens de officier van justitie als begin van de affaire het jaar 1950 genoemd. „Ik heb echter nog niet kunnen vaststellen of het inderdaad al zolang loopt. Wel wordt steeds duidelijker dat er in to taal meer dan een miljoen gulden aan steekpenningen is uitgekeerd aan loodsen, die elkaar hun manier van werken hadden doorverteld. Daardoor gingen de loodsen het dan ook als een gebruikelijke gang van zaken zien". UTRECHT De Federatieve spoorwegvakvereniging heelt de door de Neder landse Spoorwegen toegestoken hand aangenomen. Gisteravond heeft de vergadering van afgevaardigden van de F.S.V. positief gereageerd op de uitnodiging van de Spoorwegen tot overleg over een eventuele erkenning van de vakvereniging. Hoewel ruimschoots was voldaan aan het verzoek de uitnodiging voor 15 ok tober te beantwoorden, liet de FSV nog gisteravond haar antwoord bij de Spoorwegen bezorgen. Van de 24 afdelingen waren er 18 aanwezig met 30 stemgerechtigden. Unaniem verklaarden zij zich nog maals bereid tot een gesprek. Zij von den het ook „een vanzelf sprekende zaak om constructief samen te werken aan de behartiging van de belangen van het gehele NS-personeel". Voordat zij een definitief standpunt bepaalt stelt de FSV zich voor, van de directie te horen welke de verdere pro cedure zal zijn bij het inschakelen van de FSV in het overleg. Eventuele bin dende voorwaarden, zo staat in de brief, zal de algemene ledenvergadering van de FSV moeten bekrachtigen. Voorzitter J. Gijsbertse deelde ons mede, dat er tijdens de vergadering groot vertrouwen had bestaan dat een volledig aanvaarden van de uitnodiging zal betekenen dat de FSV op dezelfde manier als de erkende organisaties zal moeten werken. „Onze vereniging is juist ontstaan", zei hij, „omdat er geen vertrouwen be stond in het overleg met deze organisa ties. Wij vermoeden dat de directie van de Spoorwegen weer bindende af spraken zal voorstellen. Het lange uit blijven van onze erkenning is volgens ons mede veroorzaakt door de houding van de drie organisaties." Namens de FSV zullen de besprekin gen worden gevoerd door de voorzitter, secretaris en penningmeester, verge zeld door twee andere hoofdbestuursle den en de sociaal-economische advi seur. De Spoorwegen zullen nu eerst over leg plegen met de drie erkende organi saties. Pas daarna zo was de bedoeling, zal een definitieve uitnodiging voor een gesprek volgen. Daarom leek het de heer Gijsbertse „niet zinvol als wij nu ook met die organisaties gaan praten". Het kan zijn, veronderstelde hij, dat zij vooraf bepaalde eisen zullen gaan stel len. UTRECHT De bloemenboe- tiek van tienerzangeres Jeanette van Zutphen werd gisteren geopend door stadgenoot Anton Geesink, die haar daarna behulpzaam was hij het uitreiken van bloemen aan de toegestroomde belangstellenden voor de boetiek. AMSTERDAM Van de ongeveer 4800 hotels die Nederland bezit, werkt onge veer de helft met verlies. De rest verdient niet meer dan anderhalf tot twee procent over het in het bedrijf geïnvesteerde kapitaal. Dit zegt de Amsterdam- Rotterdam Bank in haar economisch kwartaaloverzicht. Aangezien de gemiddelde buitenlandse toerist van hem moeten onze hotels het hoofdzakelijk hebben niet buiten de Randstand en de kust komt, z(jn het voornamelijk de hotels in overig Nederland, die de ongunstige resultaten te zien geven. ADVERTENTIE Hèt cadeau per brief v.a. 4,25 NEW YORK Uit de woning te New York van dr. Harry Rudel, een der ont wikkelaars van de anti-conceptiepil, is dinsdag voor een bedrag van 800.000 gulden aan schilderijen en kunstvoor werpen gestolen. Twee gewapende personen die zich uitgaven voor leveranciers konden zich toegang tot de woning te verschaffen en stopten de vrouw des huizes, een knecht en een vrouwelijke bediende in een kast. DEN HAAG Mensa-Nederland, dc vereniging van super-intelligente Nederlan ders, heeft zich gisteren tegenover de president van de Haagse rechtbank bloot gegeven als een vereniging die door super-dom gekibbel in twee kampen wordt verdeeld. Het kleinste kamp, door de andere partij op twintig leden geschat, staat onder aanvoering van mr. S. A. l'Ho- noré Naber uit Bilthoven, die van be gin af aan voorzitter is geweest van de naar Engels voorbeeld gestichte Ne derlandse afdeling van Mensa, waarvan de leden voor hun toelating een intel ligentietest moeten afleggen. Volgens de tegenpartij wilde hij graag de grand old man van de vereniging zijn, maar heeft hij zijn persoonlijk streven naar macht zover doorgezet, dat de meerder heid van de leden geen andere weg openstond dan een nieuw bestuur te kiezen. Mr. Naber erkende dat bestuur niet, zodat er nu twee verenigingen Mensa-Nederland bestaan, waarvan de grootste tachtig man telt. DEN HAAG De toelating tot de medische studie achijnt toch goeddeels afhankelijk te worden gemaakt van de toekomstige behoefte aan artsen. De Gezondheidsraad is gevraagd om na te gaan of die behoefte is te bepalen, mede naar aanleiding van Engelse en Amerikaanse rapporten op dit gebied. Verder zal de toegang tot het eerste studiejaar voor medische studenten worden bekeken, met de bedoeling om te komen tot een voor het hele land geldende zogenaamde selectieve pro- paedeuse. Dit hebben minister Veringa en staatssecretaris Kruisinga gisteren laten weten na afloop van een langdu rig overleg met de Tweede-Kamercom missies van "onderwijs en volksgezond heid. Minister Veringa (onderwijs en we tenschappen) sprak over de noodzake lijkheid van een nieuwe regeling, aan gezien tengevolge van de grote aantal len studenten in de medische facul teiten een ontwrichting van de oplei ding dreigt. De opleidingscapaciteit is DORDRECHT De 20-jarige Dord- tenaar Dick Visser zit sinds eind vorige week in een Roemeense gevangenis op gesloten. Het is gisteren pas bekend ge worden. Het ministerie van Buitenland se Zaken in Den Haag wil „in het be lang van de betrokkene" niet meedelen waarom de Dordtenaar is opgesloten. Bij het ministerie is overigens nog geen formele klacht binnengekomen. De jongen was op 19 september met ,de Dordtse beatband The Zipps met on bekende bestemming vertrokken. Hij zou een paar dagen wegblijven. Uit We nen stuurde hij nog een kaart naar huis. President van Niger DEN HAAG De president van de republiek Niger, de heer Diori Hamani, en zijn vrouw zullen van 6 tot 10 okto ber een bezoek aan Nederland brengen. aan een maximum toe, dat is duide lijk, aldus dr. Veringa. De minister is van plan om drie „wijze mannen" te vragen hem voor 1 januari te adviseren over hetgeen op korte termijn kan gebeuren. Over de selectieve propaedeuse voor de toelating tot het tweede studiejaar zal hij over leg plegen met de faculteiten. Hij meende dat een dergelijke maat regel niet in tegenspraak is met de in 1966 door de Tweede Kamer genomen beslissing dat er geen numerus fixus mag worden toegepast op een weten schappelijke studie. Er is volgens hem een noodsituatie. ADVERTENTIE Deze grote Mensa-Nederland wil vrij dagavond beginnen aan de viering van het eerste lustrum, maar haar kleine tegenpool heeft dat vijfjarig bestaan al deze zomer gevierd. Daarom wil mr. Naber samen met een medebestuurslid de dubbele viering voorkomen door in een kort geding de president te vragen de andere partij te verbieden de naam Mensa Nederland te gebruiken. Dat lukt hem in ieder geval niet tij dig, want de president als zodanig trad gisteren de vice-president mr. W. Th. D. A. van Eek op bepaalde de uitspraak op 1 oktober, tenzij hij eerder klaar zou zijn. Een vonnis voor het be gin van de lustrumviering was niet meer mogelijk, zei hij, omdat de raads man van de kleinste groep „Verenigde super-intelligente Nederlanders" had verzuimd de stukken tevoren aan de rechter voor te leggen. De kleinste groep heeft in tegenstel- link tot haar grotere tegenpartij konink lijke goedkeuring van haar statuten gevraagd en gekregen. Die statuten zijn tegen de wil van de meerderheid van de leden aan koninklijke goedkeuring onderworpen, zei mr. Th. Schaper, die gisteren optrad voor de drie bestuurs leden van de grootste groep, tegen wie het geding zich richtte. („Als de eis wordt toegewezen gaan de vier andere bestuursleden gewoon door".) De ledenvergadering had immers sta tuten vastgesteld, die tien keer zo groot waren als die mr. Naber naar Den Haag stuurde, aldus mr. Schaper, en boven dien was de inhoud heel anders. Dat zou voor de twee eisers beteke nen dat zij, als zij het geding verlie zen, persoonlijk voor de proceskosten moeten opdraaien, want een koninklij ke goedkeuring, die verkregen is op sta tuten, waar de meerderheid van de le den niet achterstaat, heeft geen rechts kracht en dan heeft de vereniging geen rechtspersoonlijkheid. Dat heeft de Hoge Raad uitgemaakt zo hield mr. Schaper de tegenpartij niet zonder ironie voor toen voor de laatste oorlog een rooms-katholieke bond van boeren en tuinders iets der gelijks aan de hand had als nu de ver eniging van super-intelligente Neder landers. „Zou u er vanuit gaan dat er inder daad twee verenigingen bestaan, dan heeft de onze de oudste rechten", stel de mr. Schaper. „Mensa-Nederland is in 1963 opgericht door tien leden. Van hen zit er maar één, de heer Naber, bij de eisende partij. Twee zijn er uit de vereniging en de rest, zeven man dus, zit in onze groep". „Deze zeven behoorden tot de groep van 33 leden die in april 1967 een le denvergadering bijeenriepen, omdat hun zorgen over de bokkesprongen van de heer Naber te groot werden. Op die vergadering werd volgens de statuten een eigen bestuur gekozen", aldus mr. Schaper. Zijn tegenpleiter, mr. M. C. de Graaf uit Leiden, stelde daartegenover dat het bijeenroepen van een ledenvergadering uitsluitend een taak van het bestuur is. Verkiezingen zouden bovendien alleen door middel van een referendum kun nen geschieden. „Dat staat toch niet in de statuten, die zijn goedgekeurd", viel de presi dent op. „Neen", dat moest mr. De Graaf toe geven. Dat bracht mr. Van Eek tot de ver nietigende conclusie: „Alles wat in de ze vereniging gebeurt staat op losse schroeven". ADVERTENTIE „Morgen Is zy jarig. Wat moet ik geven v.a. 4,25 DEN HAAG De voorzitter van het Landbouwschap, ir. C.S. Knottnrrus, heeft In de vanmorgen gehouden be stuursvergadering aandacht besteed aan het uitzonderlijk slechte weer van de laatste weken. Niet alleen is de oogst en verwerking van suikerbieten gestag neerd. maar door de aanhoudende en overvloedige regenval worden ook de nog in de grond zittende aardappelen door rot en ziekte aangetast. Ongetwijfeld zal dit de aardappel situatie beïnvloeden. De termijnmarkt vertoont reeds neiging tot enig herstel van de prijs, die op een zeer laag en verliesgevend peil was ingezet. Zodra de grond voldoende droog is en de weersomstandigheden dit toelaten, zul len alle zeilen moeten worden bijgezet om de oogst te redden. Het lijkt wel noodzakelijk, aldus ir. Knottnerus, dat bijzonder verlof wordt verleend aan de uit de landbouw af komstige dienstplichtigen, die bij de oogst niet kunnen worden gemist. TEL AVIV Bij een gevecht met een Israëlische patrouille zijn woens dag 12 km ten noorden van Jericho zeven Arabische verzetsstrijders ge dood, zo maakte een Israëlische woord voerder woensdagavond bekend. Een Israëlische militair werd gewond. Voor zover de eigenaren uitsluitend hotelier van beroep zijn, moeten zij in een seizoen van ten hoogste drie maanden hun geld voor een heel jaar verdienen. De loonkosten (43 procent van de totale hotelkosten, inclusief be- dieningsgeld) tegen 35 procent enige ja ren geleden) hebben een drukkend effect op de rentabiliteit, aldus het overzicht. Bovendien blijven de door de over heid toegestane prijsverhogingen ver achter bij de gemiddelde kostenstijging in de afgelopen jaren. Sommige hote liers menen dan ook dat dan de soms overdreven service maar moet worden verminderd. De 4800 Nederlandse hotels beschik ken samen over 107.400 bedden. Daar van staan er ca. 16.500 in de drie gro te steden. Hier overnachten in het hoog seizoen voor het overgrote deel buiten landers. In de periocy? 1955 tot en met 1966 steeg het aantal overnachtingen van Nederlanders met 25 procent, maar dat van buitenlanders met 103 procent. De Nederlandse hotellerie zal, aldus de Amro-Bank, dan ook meer aandacht moeten besteden aan het wer ven van Nederlandse gasten. Een te eenzijdige oriëntatie van de exploitatie op buitenlandse gasten kan de stabili teit van de omzet in gevaar brengen. Als voorbeeld geeft de bank de be perking van de toeristische uitgaven van Amerikanen in het buitenland, wat voor Nederland vooral merkbaar zal zijn in Amsterdam. Van de in Amster dam aan zuiver toerisme uitgegeven f 280 miljoen (1966) wordt ruim een derde besteed door Amerikanen. Geschat wordt dat de Amerikanen in Europa door de maatregelen 25 tot 40 procent minder zullen uitgeven. Voor Amsterdam zouden dan alleen al de zuiver toeristische ontvangsten afnemen met 25 tot 40 miljoen gulden. In de hotels geeft de keuken de meeste zorgen. Het horecabedrijf in het algemeen is al sterk arbeidsintensief en met name bij de bereiding van maal tijden maken de personeelskosten 55 procent van de omzet uit. Daardoor zoeken de hoteliers het steeds meer in het serveren van diep vriesmaaltijden, waardoor een belang rijke arbeidsbesparing ter plaatse-mo gelijk wordt. Ook de omvang van de menukaart staat op het' ogenblik ter discussie. Algemeen meent men dat een verstandige beperking de restaura tiekosten belangrijk zouden doen dalen. Thans is het nog zo dat het hotel als geheel slechts redelijk kan draaien als het verlies in de keuken wordt goedgemaakt door een grote omzet en door een flinke verkoop van dran ken aan het buffet. De groei in de totale omzet van de horecabedrijven vermindert de laatste jaren echter regelmatig. In 1966 be droeg de groei 9 procent, maar in 1967 nog 6V« procent en voor 1968 wordt 4 procent verwacht. De daling komt voornamelijk uit de logiessector en zal door de invoering van de belasting op de toegevoegde waarde (BTW) per 1 januari 1969 nog worden versterkt. Op velerlei terrein wordt dan ook geprobeerd om de ho recabedrijven op een rendabeler basis te brengen, zoals door samenwerking met vervoersondernemingen en- reis bureaus. Een situatie waarbij een deel van of het gehelehotel voor de duur van het seizoen döor een of fneer reis bureaus wordt gehutird, -doet zich echter in ons land nog niet voor. Opkomende vormen van samenwer king zijn ook gezamenlijke menu's en prijzen, maar in het vlak van de ad ministratieve samenwerking ligt nog een belangrijk terrein braak. De Amro-Bank verwacht dat door de grote motorisering en de sterke toene ming van het zogenaamde sociale toe risme de ontwikkeling zal gaan in de richting van het goede maar eenvoudi ge hotel, gepaard met een sterke be perking van de spijskaart^y ADVERTENTIE /•N kys O/ of Os boterham. DEN HAAG De hotelbonnen (tour-units) die in het voorjaar van 1967 in een aantal Europese landen werden geïntroduceerd door de b(j de Alliance International de Tou risme (AIT) aangesloten toeristen bonden, zijn een mislukking gewor den. Vandaag zal het bestuur van de AIT in Londen beslissen of de actie eventueel in gewijzigde vorm kan worden voortgezet. In Nederland heeft de ANWB die nooit erg enthousiast over de actie is geweest, in de afgelopen twee jaar honderd toer-units verkocht. In het buitenland is de verkoop al even mager geweest. Een tour-unit (waarde ongeveer twee gulden) is alleen geldig in het naseizoen en kan als betaalmiddel dienen in een duizendtal hotels, overal in Europa. Houders ervan hebben, na inlevering van tien of twintig hotelbonnen (twintig of veer tig gulden), recht op een demi-pen sion van één warme maaltijd, een overnachting en een ontbijt. Zij be talen tien tot vijftien procent min er dan de andere gasten. Daarin moet het voordeel zitten. „De praktijk", zegt drs. D. T. Engelen, hoofd reisvoorbereiding van de ANWB, „is echter anders. Ook mensen zonder tour-units krij gen vaak kortingen in het nasei zoen en soms nog wel eens meer den vijftien procent. De zakenlieden maken verder geen gebruik van 't systeem omdat houders van tour units niet mogen reserveren. Boven dien zijn alle aan de actie meewer kende hotels nu niet direct de goed koopste, waardoor een grote groep van consumenten niet meedoet". „De ANWB gelooft dan ook en heeft dit altijd gepropageerd dat tour-units alleen zullen aanslaan, wanneer ook goedkopere hotels bij de actie zullen worden betrokken, wanneer reserveren mogelijk wordt en een ander punt van belang wanneer de bonnen niet alleen in het naseizoen, maar het hele jaar door geldig zijn". ADVERTENTIE „Wat breng ik voor de gastvrouw mee v.a. 4,25 HELMOND In restaurant „I! Beurs" in Helmond heeft Heintje Si mons, het wonderzangertje uit Bley erheide woensdagmiddag vier gou den platen gekregen. Nauwelijks een jaar geleden werd d< eerste singel, genaamd „Mamma op de markt gebracht: De plaat werd weldra in het Duits opgenomen en behaalde bij onze oosterburen een miljoenenoplage. Hierna kwam „Ich bau dir ein Schloss", gevolgd door de Duitse lp „Dit is Heintje" en de Nederlandse lp „Heintje". Van alle vier werden in ons land meer dan honderdduizend exemplaren ver kocht. Op het moment zijn er van deze jonge Limburgse zanger meer dan 3 miljoen platen op de markt ge bracht. Als grote bijzonderheid kreeg ook de manager en ontdekker van 't Bleyer- heidese zangertje, Addy Kleyngeld uit Helmond, een gouden plaat. De gouden platen werden uitgereikt door de directeur van de platenmaat schappij CNR uit Scheveningen, de heer H. van Zeeland. Hij noemde 't een uniek verschijnsel dat een zo jon ge knaap in zo'n kort tijdsbestek vier gouden platen tegelijk in ontvangst mocht nemen. „Het is in Nederland nog nooit gebeurd", zei hij, „dat zo snel van één zanger zoveel platen verkocht zijn". Heintje liet deze huldiging gedwee over zich heen gaan. „Ik ging liever met mijn vriendjes naar een pony concours", zei hij, „dan kon ik me tenminste uitleven, terwijl ik hier maar moet luisteren wat zoveel gro te mensen over mij te zeggen heb ben". Heintje is een groot paarden liefhebber. Hij heeft van Addy Kleyngeld toen er van zijn plaat „Mama" honderddui zend stuks verkocht waren een pony gekregen. Spontaan noemde hij het paardje Addy en tijdens vrije uur tjes en de weekends is hij nergens anders te vinden dan op de pony farm in de buurt van Helmond waar hij met enkele kinderen van de farm houder paard rijdt. In zaal De Beurs in Helmond was het woensdagmiddag enorm druk. Hon derden kinderen hadden reeds uren voor de komst van het zangertje voor de deur post gevat en alleen met hulp van de politie kon Heintje de zaal binnen komen. Zaterdag zal hem in de Krugerhalle te Essen weer een huldiging ten deel vallen. Uit handen van Duitslands populairste discjockey Frank ontvangt hij een „Goldene Löwe" omdat hij op radio Luxemburg en de Duitse hitparade al 32 weken aan de top staat*

De Vallei | 1968 | | pagina 11