Ajax werkte aanvallen beter af en versloeg FC Niirnberg met ruime cijfers4-0 Duitse schutters faalden volkomen Ajax dolgelukkigmaar volkomen leeggespeeld DAF33 comfort nu f.4795.- Ploegentijdrit op veel Nederlanders willen te zwaar parcours Amerikaanse ploeg bleef officieus onder wereldrecord 1 graag meer post Kwalificatie-eisen technische nummers Fantastische tijd van Loevesijn Concurrenten tonen veel belangstelling JJoeb WiflS*®4 Naar volgende ronde van Europa Cup-strijd Geruster Onnodige risico's Enthousiasme Landskampioenen Bekerwinnaars Jaarbeursbeker Goed weer in Mexico-stad Spanje en Polen plaatsten zich 4 x 100 m estafette De beste propositie onder de vijf mille DONDERDAG 3 OKTOBER 1968 ADVERTENTIE AMSTERDAM Een hele wedstrijd lang hadden de fans van Johan Cruyff gewacht op een doelpunt van hun idool. Uitgerekend in de laatste mi nuut van de wedstrijd tegen FC Niirn berg kregen ze dat doelpunt en dat be tekende, dat de eindstand naar A0 sprong in het voordeel van Ajax. Hoe veel kansen hadden de landskampioe nen toen al niet gemist, maar ook, hoe veel kansen had FC Nürnberg al la ten liggen. Ajax kwam dus een ronde verder in de Europa-Cupstrijd en de overwinning op de Duitsers was zon der enige twijfel verdiend. Ajax profi teerde namelijk aanzienlijk beter van de kansen dan FC Nürnberg, dat vaak wel tot een aardige aanvalsopbouw kwam, maar vrijwel nooit tot een be hoorlijk schot of een goed gerichte kop bal. Daarvooi bisten de Westduitsers niet alleen de juiste afwerkers, doch bovendien het tactisch inzicht. Steeds maar weer prikten de sterk tegenval lende Cebinac en de snelle linksbuiten Volkert, die aanvankelijk veel, maar later bijzonder weinig ruimte van Suur- bier kreeg, de bal hoog in het Amster- damse strafschopgebied. En dat was natuurlijk een kolfje naar de hand van de lange Ajax-verdedigers, die al die ballen rustig konden wegwerken en hun eigen ploeggenoten in staat kon den stellen tegelijkertijd een snelle en verrassende tegenaanval te onderne men. Zou Ajax In de afwerking van die aanvallen wat nauwkeuriger zijn ge weest, dan zou de score zonder enige twijfel aanzienlijk hoger zijn uitgeval len. Vooral Johan Cruyff kreeg na de rust enige kansen, die hij gewoonlijk niet mist. Overigens, Ajax kwam vijf minuten na de rust bijzonder goed weg. Het teer de op dat moment nog steeds op een schamele 1-0 voorsprong, die in de twintigste minuut door Sjaak Swart was gerealiseerd na een corner van Piet Keizer, waaruit de bal listig door Nuninga werd doorgetikt. In die perio de vlak na de rust ontketende FC Nürnberg een fel offensief en in die bewuste vijfde minuut stopte Bennie Muller binnen het strafschopgebied de bal na een voorzet van Cebinac met de hand. De Duitsers appelleerden voor een strafschop, maar de Ierse scheids rechter Adair, wie deze overtreding van Muller kennelijk was ontgaan, liet doorspelen. Muller plaatste de bal met- Daardoor duurde het tot drie minuten voor het einde, voordat de supporters van de landskampioenen geruster kon den adem halen. Op dat moment slin gerde Keizer zich in een machtige rush langs drie tegenstanders. Wenauer haal- AMSTERDAM De schijn was bedrieglijk. De kleedkamer bewees het. Het gemak, waar mee de Amsterdammers Nürnberg hadden ge stuit was het gevolg van een ongelooflijke in spanning, die zijn (ver moeide) sporen op de gezichten van. de drie middenvelders Groot, Muller en Nuninga, had achtergelaten. Henk Groot vertelde, „Die Duitsers speelden met een ongelooflijke in zet. Zij kwamen steeds maar weer terug en om dat zy technisch toch bepaalde kwaliteiten hebben ben je op het middenveld voortdurend in beweging om hen op te vangen. In de pauze was ik ook nog helemaal niet gerust op de uit slag." Ben Muller zei: „Ik denk, dat iedereen zich heeft verkeken op de beweeglijkheid van Nürnberg. Die jongens lopen geweldig veel, je moet eigenlijk steeds op ja tenen staan om hen bij te houden. Maar ge lukkig kunnen zij niet plotseling terugslaan. Wij wel. Wij kunnen counteren, ineens uit de verdediging erop inhak ken. Daardoor is die uit slag groot geworden en natuurlijk ook doordat de voorhoede geweldig heeft gespeeld. Die heeft onze taak lichter ge maakt." In die voorhoede wa ren Johan Cruyff en Piet Keizer onmisken baar de grote mannen. Cruyff: „Het verschil met de wedstrijd in Nürnberg was eigenlijk niet zo groot. Alleen hadden wij hier het pu bliek mee en dat scheelt een geweldig stuk. Ten tweede moesten de Duit sers komen. Voor mij heeft Merkel van hen teveel krachtvoetballers gemaakt. Als je dat doet sloop je een stuk van de techniek en dat is hun grote tekortkoming. Zij kunnen niet verrassen, wij wel." Piet Keizer, „Zij heb ben iets moeten doen, dat zij niet kunnen, nl. va banque spelen. Daardoor kregen wij vrijheid en daarvan konden wij ge bruik maken. Wat zij ook probeerden, er zat geen cent verrassing in. Ik stel me voor, dat je, als je op de tribune zit, hun voetbal stierlijk vervelend gaat vinden." Trainer Michels, rus tig als altijd, vond het geen geflatteerde over winning. „Je moet niet naar de krachtsverhou ding alleen kijken, maar je moet oog houden op de kansen. En die heb ben wij bij de vleet ge had, zowel in de periode dat wij aanvielen als in de tijd, dat wij verde digden. De spelers had den de opdracht zoveel mogelijk aan te vallen, Max Merkel: stuurs, nors en ontevreden. wanneer de verdediging het kon houden. In noodsituaties moesten Groot en Swart in de achterhoede blijven en Van Duivenbode moest Cebinac stap voor stap volgen. Verder heb ik de jongens hun vrijheid ge laten en daarvan heb ben zij gebruik gemaakt op een manier, die ik al leen maar had kunnen wensen." Aanvoerder Bals vond de wedstrijd niet veel gemakkelijker dan de eerste ontmoeting: „Tot lang na het tweede doel punt zij wij niet veilig geweest. Onze verdedi ging heeft zich echter nooit uit positie laten spelen en ik geloof, dat dat niet alleen de zwak te van Nürnberg, maar ook onze kracht is ge- geweest. Scheidsrechter Adair uit Noord-Ierland wilde na afloop Ajax verge lijken met een ploeg, die goed mee kan draaien in de top van de Engelse eerste divisie: „De wed strijd zelf is niet moei lijk geweest. Vrij kort na het begin heb ik de Duitse linksachter Popp een waarschuwing moe ten geven, maar daarna is alles eigenlijk van een leien dakje gegaan. Die waarschuwing zal ik doorsturen naar de UEFA. Wat Ajax betreft nog dit: Ik ben niet eens verrast. Ook bij ons is bekend, dat Ajax een van de sterkste ploegen in het huidige Europese topvoetbal is." Een nors kijkende Max Merkel liep voor zijn geslagen elftal uit naar de kleedkamer. Twintig minuten later kwam hij daaruit te voorschijn met een wat gemaakt lachje op het gelaat. Zonder zijn spe lers direct te veroorde len, klonk er een mis prijzen over hun optre den in zijn stem door: „Cebinac, Nüssing en Volkert brachten de bal te weinig. De verdedi ging miste Ludwig Mül- ler, die voor stabiliteit zorgt, erg. Wenauer raakte in de tweede helft van de kook en whs in feite geen partij voor de Ajax-aanval- lers." Merkel sprak zeer lo vend over Ajax: „Ik kan het Nederlandse voetbal feliciteren met zo'n elf tal. Keizer en Cruyff zijn levensgevaarlijk. Bo vendien beschikken de Amsterdammers over een solide verdediging. Het is een gesloten ploeg." Over het resultaat zei Merkel: „Mooi voor Ajax. De uitslag is ech ter te hoog, gezien de verhouding in het veld. Dat tweede doelpunt is het genadeschot voor ons geweest." Merkel nam daarna afscheid met de woorden: „Mijne heren, de oorlog is ten einde." Het tweede doelpunt van Ajax. Swart, languit op de grond, heeft zo juist gescoord en met een gezicht, waar op het ongeloof staat te lezen, staat keeper Rynio bewegingloos op de doel lijn. een door naar Nuninga, die een één twee-combinatie opzette met Swart en laatstgenoemde gleed de bal langs de na een kwartier voor doelman Wabra ingevallen keeper Rynio. In plaats van 1-1 betekende dat 2-0 en een prachtige ruggesteun voor de Ajacieden, die van af dat moment toch wel het spel be heersten. Hadden de Duitsers hun straf schop gekregen, dan zou de strijd wel een heel ander aanzien hebben kunnen krijgen, want er werden toch nogal wat fouten in de Amsterdamse verdediging gemaakt. Overigens, al een kwartier voor de rust nam Ajax onnodige risico's door het spelte bevriezen. Eenmaal kreeg de snelle Volkert daardoor vrij spel na een pass van international Hennes Küp- pers, veruit de beste man in de Duitse ploeg. Volkert richtte evenwel van te veraf en bovendien te zacht, zodat Bals met zijn schot hoegenaamd geen moeite had. Cruyff miste na het tweede Ajax- doelpunt driemaal op rij een prachtige gelegenheid om zijn ploeg naar een veilige 3-0 voorsprong te schieten. De Amsterdamse aanvalsspits, die zijn te genstanders keer op keer tot wanhoop bracht met zijn onnavolgbare acties, was met zijn schoten bepaald niet ge lukkig. de, teneinde een doelpunt te voorko men, de Amsterdammer tenslotte on deruit en scheidsrechter Adair kon niets anders doen dan Ajax een strafschop toe kennen. Als Groot zich met het ne men daarvan belast kan men wel voor negenennegentig procent rekenen op 'n doelpunt. Het ene resterende procent was er ook nu niet bij en de suppor ters van Ajax hadden alle reden tot vreugde. Een van hen rende het veld op en werd nagezeten door een politie-agent met hond, die op het gladde veld onder uit ging tot grote hilariteit van het pu bliek. De supporter voerde een slalom uit tussen een groot aantal agenten, maar werd daarna toch met vereende krachten achter de afrastering gewerkt. Andere opgewonden supporters moesten door Muller en Groot van het veld wor den verwyderd. Hoe het ook zij, de zege van Ajax stond op dat moment volkomen vast, maar het doelpunt van Cruyff, dat in de allerlaatste minuut tot stand kwam na een schitterende pass van Henk Groot, die de bal tussen twee Duitse verdedigers doorkopte, ontketende een laaiend enthousiasme. Ajax derhalve een ronde verder in de Europa Cup-strijd. In de volgende ron de zullen de Amsterdammers echter toch beter moeten spelen dan ze giste ren hebben gedaan. FC Nürnberg, we schreven het reeds, viel in de afwerking van de aanvallen ontstellend tegen. Een wat schotvaardiger tegenstander zou te gen dit Ajax tot een heel wat draaglij ker score hebben kunnen komen. Dat bij de Amsterdamse ploeg Suu- rendonk een kwartier voor het einde de plaats van Swart kwam innemen Johan Cruyff in een vinnig duel met doelverdediger Rynio. bracht nauwelijks verandering in het spelbeeld, evenmin als de vervanging van Rigotti tien minuten voor het ein de door Heinz Müller. Het Olympischstadion was geheel uitverkocht. Vóór de wedstrijd werd, ondanks de toen hevige regenbuien, een levendige handel in toegangskaarten ge voerd, waarbij de prijzen hier en daar opliepen tot ruim honderd gulden. SOUTH LAKE TAHOE -- De Ame rikaanse Olympische viermaal honderd meter-estafetteploeg, bestaande uit Charlie Greene, Mel Pender, Ronny Ray Smith en Jim Hines, heeft woens dag tijdens een trainingswedstrijd op de Tartanbaan van het stadio „Echo Summit" in South Lake Tahoe een tijd van 38.5 sec. op de klokken gebracht. Dat is 0,1 sec. sneller dan het wereld record, dat in het bezit is van de Sou thern Universiity uit Californië. De tijd van de Amerikaanse Olym pische estafetteploeg komt niet voor wereldrecord in aanmerking omdat of ficiële tijd waarnemers ontbraken. De Amerikaanse B-ploeg gefor meerd door Larry Questad, Charlie Mays, John Carlos en Tommie Smith, realiseerde 38.7 in dezelfde wedstrijd. Stuur mij informatie over DAF33, DAF44, DAF44 Stationcar, DAF55, DAF55 Coupé, DAF55 Stationcar. (Onderstreoen wat u wenst.) Naam: pp 705-49 Adres: Plaats: In envelopp* zonder postzegel zenden aan DAF. antwoordnummer 3000. Eindhoven. MEXICO-STAD „Hier moet je met vier gezonde jongens in top vorm aan de start komen en dan nog is het parcours in ons nadeel". Joop Middelink, het gelaat dieprood verbrand door de verzengende zon nestralen, was pessimistisch gestemd na de verkenningstocht van onze kandidaten voor de tijdrit over 100 km. „De eerste ronde ging bar slecht. Er is geen noemenswaardig stukje vlakke weg, het gaat voort durend op en neer. Het tempo va rieert dan tussen 20 km in de zwaar ste klimmetjes en ruim 80 km in de afdalingen. Gisteren hadden we al een ronde verkend en geprobeerd de versnellingen uit te kienen. Toen was al duidelijk, dat dit parcours niet gemakkelijk is. Maar (lat het zo zwaar zou zijn.Middelink streek enigszins ontmoedigd neer naast unie-voorzitter Van Dijk op een van de bedden in de kamer van chef d'équipe Arie Zwartepoorte. „We moeten voor die tijdrit meer doen. We moeten het parcours gere geld rijden en alle versnellingen tot in de puntjes uitkienen. De ploegen tijdrit moet je beschouwen als de marathon van de wielrennerij. Je moet er van de eerste tot de laatste kilometer uithalen wat er in zit. Het komt er nog op neer, dat we. tijd tekort komen. Middelink gaat overigens niet bij de pakken neerzitten. „Ik zal er alles aan doen om straks het best mogelijke resul- taat te bereiken en ben er zeker van, dat de jongens daaraan in alle opzichten zullen medewerken. Om 'n voorbeeld te geven: er zijn prachti ge bochten in't parcours: laten we ze maar wielerbanen noemen, zo schit terend schuin liggen ze. Welnu, we moeten precies te weten komen wat de voordeligste route door die boch ten is. Nu nog gaan we boven door de bocht, omdat het zware wegver keer gewoon doorraast. Maar straks moet het allemaal bij wijze van spreken op de centimeter precies binnendoor gaan. Dat kan ons winst opleveren". Middelink was overigens verbaasd dat de technische commissie van de UCI dit parcours voor het tijdrijden heeft goedgekeurd. „Ze hadden beter de zaken kunnen omdraaien en de tijdrit op het parcours van de indi viduele wegwedstrijden kunnen hou den. Dat is een stuk gemakkelijker. Er zit een bultje in dit parcours, waarop je al klimmende met 45 km snelheid komt aanrijden en dan plotseling terugvalt naar zeker niet meer dan 20 km. Voor een tijdrit is dat funest. Er is geen mogelijkheid om een constante snelheid aan te houden. Je moet renners hebben die kunnen klimmen. Een Leen de Groot en een Piet Hoekstra bij voorbeeld komen hier niet aan bod". De wegcoach zei tenslotte, dat de formatie René Pijnen - Fedor den Hertog - Joop Zoetemelk - Jan Kre kels wel de uiteindelijke ploeg zal worden. Hij wilde ook nog wel een rapport geven over het viertal :„Pij- nen heeft nog last van zijn keel - Fedor rijdt hakkelend - Krekels fietst stug - alleen Joop Zoetemelk heeft de grote vorm al te pakken. „Het is een nadeel, dat Den Hertog en Zoetemelk ook op de baan moe ten rijden, maar ik zal volbrengen wat ik mij heb voorgenomen". Middelink leek bij die woorden te rug te denken aan Tokio, waar „zijn" Karstens, Dolman, Zoet en Peterse zo verrassend het goud op dit zware onderdeel van de wielren nerij veroverden. Tijdens een trainingswedstrijd tussen waterpoloploegen van Nederland en Amerika speelde Fred van Dorp rechtstegen zijn broer Anton, die in het Amerikaanse team uitkomt. mmmm ma i DEN HAAG De uitslagen van de wedstrijden, die woensdag gespeeld werden voor de Europese bekertoer nooien zijn (tussen haakjes de uitslag van de eerste wedstrijd tussen beide ploegen) Celtic (Schotl.) - St. Etienne (Fr.) 40 (02); Manchester United (Eng.) - Waterfort (Ierl.) 71 (31); Ajax (Ned.) - 1 FC Nürnberg (W.-Dld) 4—0 (11); Jeunesse 'd Esch (Lux.) - AEK Athene (Gr.) 32 (03); Rapid Wien (Oost) - Rosenborg BK (Noorw.) 33 (31); Spartak Tranva (Tsj.-Sl.) Steaua Rosso (Roem) 40 (13); Aka- demisk BK (Den.) - FC Zürich (Zwit.) 12 (31); Fenerbahce (Turk) - Man chester City (Eng.) 21 (00); Glen- toran (Nrd. Ierl.) - Anderlecht (Belg.) 2—2 (0—3); Reipas Lahti (Finl.) - Flo- riana (Malta) 20 (11); AC Milan (It.) - Malmö FF (Zwe.) 41 (12); Benfica (Port.) - Valur Rekjavik (IJsl.) 8—1 (0—0). Rode Ster Belgrado (Zd.-Sl.) ging automatisch over naar de tweede ron de wegens het terugtrekken van Karl Zeiss Jena (O.-Dld.). Real Madrid (Sp) won zijn beide wedstrijden tegen Apol- \on Limasol (Cyprus) met 60. FC Köln (W.-Dld.) - Girondius Bor deaux (Fr.) 3—0 (1—2); IFK Norrkö- ping (Zwe.) - Crusaders (Nrd. Ierl.) 4—1 (2—2); Ski Og Lyn (Noorw.) - Al- tay Izmir (Turk.) 41 (13); Apoel Nicosia (Cyprus) - Dunfermline (Sch.l) 02 (110); Shamrock Rovers (Schot land) - Freja Randers (Den.) 12 (01); West Bromwich Albion (Eng.) - FC Brugge (Belg.) 2—0 (1—3); FK Bor (Zd. SI.) - Slovan Bratislava (Tsj.- Sl.) 2—0 (03); Barcelona (Sp.) - Lu gano (Zwi.) 30 (10); AC Torino (It.) - Partizani Tirana (Alb.) 31 (0—1); FC Porto (Port.) - Cardiff Ci ty (Wales) 2—1 (2—2). De wedstrijd Crazer AK - ADO (Ne derland) wordt vandaag gespeeld. Slie- ma Wanderers (Malta) en Olympiakos Piraeus (Gr.) hebben zich al geplaatst ten koste van resp. US Rümelingen (Lux) en Fram Reykjavik (IJsl.). Dy namo Boekarest (Roem.) ging automa tisch over naar de tweede ronde na het terugtrekken van Vasas Eto Györ (Hong.). Hibernian (Schotl.) - Olympia Ljubl jana (Zd.-Sl.) 2—1 (3—0); Slavia Praag (Tsj.-Sl.) - Wiener SK (Oost.) 5—0 (01); Vojvodina Novi Sad (Zd. SI.) - Glasgow Rangers (Schotl.) 10 (02); Liverpool (Eng.) - Bilbao (Sp) 21 (n.v.) (12), Bilbao door loting in tweede ronde; Aberdeen (Schotl.) - Slavia Sofia (Bulg.) 20 (00); Basel (Zwits.) - Bologna (It.) 1—2 (I4); Waregem (Belg.) - Atletico Madrid (Sp.) 10 (1—2); Olympique Lyon (Fr.) - Academica Coimbra (Port.) 10; Legia Warschau (Polen) - Mün- chen 1860 (W.Dld.) 6—0; Arges Pitesti (Roem.) - Leixoes Porto (Port.) 00 (11); Olympique Marseille (Fr.) - Goeztepe Izmir (Turk.) 2—0 (n.v.), (02); Goeztepe plaatste zich voor de volgende ronde na loting; Valencia (Sp.) - Sporting Lissabon (Port.) 41 (04); Fiorentina (It.) - Dynamo Zag reb (Zd.-Sl.) 2—1 (1—1); Real Zarago- za (Sp.) - Trakia Plovdiv (Buig.) 20 (13); OFC Nice (Fr.) - Hansa Ros tock (O.-Dld.) 2—1 (0—3). Reeds geplaatst voor de tweede ron de waren: DWS (Ned.), Elntracht Frankfort (W.-Dld.), Lokomotiva Leip zig (O.-Dld.), Aris Saloniki (Gr.), Chelsea (Eng.), Dundalk (Ierl.), Aik Stockholm (Zwe.), Ujpest Dosza (Hon garije), Vitaria Setubal (Port.), New castle United (Eng.), OFK Belgrado (Zd.-Sl.) en Hamburger "V (W.-Dld.). MEXICO-STAD De Mexicaanse metereologen hebben voorspeld, dat het weer zich tijdens de Spelen goed zal houden. De regentijd loopt op zijn eind en er zal in de maand ok tober nog maar weinig neerslag val len. Voor de periode tot 15 oktober houdt men rekening met een nachte lijke minimumtemperatuur van 9.4 graden, terwijl het maximum des middags bij ongeveer 22 graden zal liggen. In de tweede helft van okto ber zal de temperatuur schommelen tussen 8 en 21 graden. MEXICO-STAD De Nederlan ders in het Olympische dorp krijgen dagelijks een behoorlijke portie post uit het vaderland. Maar het is nog lang niet genoeg. „Laat men onze jongens toch schrijven", zei Joop Middelink nog woensdag. „Ze kun nen geen post genoeg krijgen". Brieven en kaarten aan de oranje- ploeg dienen als volgt te worden geadresseerd: naam Villa Olymipico 22, Netherlands Olympic Team Mexico. MEXICO-Stad De minimum eisen voor de kwalificatiewedstrij den van de technische atletieknum- mers zijn: Heren: hoogspringen 2.14 M; verspringen 7.65m; hmkstapsprong 16.10 m; polsstokhoogspringen 4.90 m; kogelstoten 18.90 m; discuswerpen 58.00 m; speerwerpen 80.00 m; kogelslingeren 66.00 m. Dames: hoogspringen 1.74 m; verspringen 6.35 m; kogelstoten 16.50 m; discuswerpen 53.00 m; speerwerpen 54.00 m. MEXICO-STAD Jan Derksen was opgetogen. Woensdagochtend had hij zijn baanrenners op de hou ten Olympische piste de kilometer op tijd laten rijden en de resultaten waren boven verwachting. Veruit het beste kwam Leijn Loevestijn uit de bus, die na een openingsronde van 24 seconden met verdere ronde tijden van 20 en 20,4 tot een totaal- tijd van 1.04,4 kwam. Dat is niet alleen ver beneden het officiële wereldrecord, dat sinds de Spelen van 1960 In Rome nog altijd met 1.07,27 op naam van Gaiardoni staat, maar ook beneden de tijd, waarin de Italiaan Sartori vorig jaar bij de voor-Olympische Spelen zege vierde: 1.04,61. Het lijdt dan ook geen twijfel, of Leijn Loevesijn zal tijdens de Spelen behalve in de sprint en op de tan dem (samen met Jan Jansen) ook starten op de kilometer. Het was woensdagmorgen zonnig en lekker warm in Mexico-Stad toen de oranjemannen een voor een over het ovaal joegen. Er stond echter wel wat wind, zodat Jan Derksen moest concluderen, dat Loevesijn nog sneller moet kunnen. Runner up was Klaas Balk in 1.05,6, een tegen valler was de Fries Hoekstra, die een dag tevoren nog als de mogelij ke vertegenwoordiger op dit num mer was genoemd. Met zijn tijd van 1.09,0 bleef Hoekstra nog achter bij Henk Nieuwkamp, die voor het eerst de kilometer reed en meteen maar 1.08,6 liet afdrukken. Tot nog toe is slechts één renner sneller geweest op het Olympische hout: Roger Gib bon uit Trinidad moet dinsdag iets meer dan 1 min en 3 seconden heb ben genoteerd. Hij eindigde trou wens een jaar geleden bij de wereld kampioenschappen in Amsterdam op de derde plaats. MEXICO-STAD Binnen drie da gen zal een einde worden gemaakt aan de onzekerheid betreffende de waterpolo-indeling. De diverse lan denploegen hebben inmiddels al en kele vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. Zo versloeg onder meer Italië West-Duitsland met 5-2 en heeft Rusland een ontmoeting met Oost-Duitsland geprojecteerd. De Zuidslavische en Hongaarse concur rentie slaan dit soort wedstrijden met belangstelling gade. PURE OLD Q P0TSTM 0UOFÜ i amw B4>W Sf tlg-rULERf DUBÜN door velen ontdekt In hun Irish Coffee! IMPORT: SCHAEFERS W0RDEMANN N.V., AMSTERDAM MEXICO STAD Spanje en Polen hebben zich geplaatst voor het Olym pisch toernooi. Polen won woensdag in de laatste wedstrijd van het kwalifica tietoernooi met 8382 van Spanje en kwam daardoor in punten gelijk met Spanje en Uruguay, dat tevoren Australië met 7876 had verslagen. Door een slechter doelgemiddelde be landde Uruguay op de derde plaats.

De Vallei | 1968 | | pagina 15