Uitslagen draverijen Prognose betaald voetbal „In bepaalde opzichten ben ik inderdaad een MAX MERKEL" zegt Ries Hol Frits Selling nog zonder strafpunten Vragen over politie optreden bij Ajax-Nürnberg Roemeense bracht Danlontoernooi op haar naam krijgt u tegenwoordig nog zoveel waar voor zo wcuu£i DOVO'S TRAINER (48) BLIJFT DE RUST ZELVE KNVB-beker Tweede ronde Gemeentebesturen worden gehoord over opvolging Marijnen Vijf gemeenten in Brabant verdwijnen Eisen Tot 35 jaar Discussies Complimenten Reputatie DONDERDAG 3 OKTOBER 1968 AMSTERDAM Tenminste twee club* uit de eerste en een vereniging uit de tweede divisie zullen de derde ronde in het toernooi van de KNVB be ker halen. De loting, die woensdag avond in het Olympisch Stadion plaats vond, had nl. het volgende resultaat (mede aan de hand van de competitie programma's en de plaatselijke con currentie werd na de loting bepaald, welke club op eigen veld zal spelen): Elinkwijk - Vitesse; De Volewijckers - Ajax; ZFC - AV '67; ADO - Blauw Wit; RCH - Helmond Sport; NEC - MW; Sparta - SW; NAC - Haracles; Heerenveen - Excelsior; Limburgia - Volendam; Twente - GVAV; DWS - Go Ahead; DFC - Fedjenoord; PSV vrijge loot. WASSENAAR. De uitslagen van de woénsdag gehouden koersen te Duindigt luiden: ArgusprUs: 1. Eroelina (J. Wagenaar jr) 1.27.6; 2. Gusta W.; 3. Gaela van Amstel. Winn. 16.80; pl. 4.50 350 1.40. koppel: 10; cov.: 16.70; trio 510.90. Unitéprijs: 1. Elf ine (M. L. v. d. Togt) 1.25.0; 2. Dynamica; 3. Fabiola Spencer. Winn.: 3.10; pl. 1.60 2.60 1.90; koppel: 7.40; cov. 10.60; trio 209.10. Tona Bella prüs: 1. Hermance (J. van Dooyeweerd) 1.29.3; 2. Hino Contessa; 3. Holgapluto Gerda. Winn. 19; pl 2 1.80 1.60; koppel: 4.40; cov. 4.50. Sylver D pry's: 1. Edel valk S (C Pino) EREDIVISIE DOS—NEC AjaxVolendam Fort./Sitt.—Holland Sport Sparta—Telstar NAC—FC Twente Go AheadFeyenoord GVAV—MVV ADO—DWS AZ '67—PSV EERSTE DIVISIE EindhovenWillem II3 Blauw-Wit—Helmond Sport1 RCHSC Cambuur1 DFCVeendam3 VitesseWageningen1 HeraclesRBC1 FC Dan Bosch—HVC1 SWVolewijckers1 HaarlemElinkwijk3 TWEEDE DIVISIE ZFCDe Baronie1 Roda JC—EDO3 Fortuna VI.Hermes DVS1 Excelsior—AGOVV3 NOADZwolse Boys3 PECDe GraafschapJ2 SC Drente—FC VWl HeerenveenLimburgia1 GooilandVelox3 De wedstrijden met ervoor staan in de toto van zondag a.s. 1.26.1; 2. Fuschia; 3. Exceleint Narciso. Winn.: 1.90; pl 1.40 2 1.50; koppel: 6.10; cov.: 4.20; trio 59.10. Una Bella prijs: 1. Cash Six (A. T. Knijnenburg) 1.24.8; 2. Francina; 3. Brian Hanover. Winn. 6; pl 1.90 1.60 1.70; koppel: 11.40; cov.: 4.50. Tais- toi pry's: 1. Gezina (J. Wage naar jr.) 1.27.4; 2. Eldorado; 3. Estella. Winn.: 2.10, pl 3.50 4.80; koppel: 21.80; cov: 13.40. Ultimatumprys: 1. Gonda Mac (M Vergay) 1.31.3; 2. Grafientje; 3. Gloxi nia B. Winn. 3.50; pl 1.60 1.60 4.50; kop pel: 5.50; cov.: 3.90; trio: 122.70. RENNEN Christiane prys: le afdeling: 1. Lucky (J. Muyldermans) 2.13.0; 2. Carmen; 3. Blizzard. Winn.: 2.50; pl 2.80 3.70; koppel: 19.60; cov: 11.80. 2de afdeling: 1. Own Reward (E. L. van Dijk) 2.11j9; 2. Blason; 3. Quella Musique. Winn.: 2; pl 1.40 3.00; koppel: 7.80; cov.: 3.90. 3de afdeling: 1. Moonstar (F. Vandeu ren) 2.16.1; 2. Bebe-Boo; 3. Kokette Ka- tinka. Winn. 5.70; pl 1.70 2.20; koppel: 18.30; cov.: 3.90. Total is atoromzet: f 147.302,50. DEN HAAG Op verzoek van minis ter Beernir^k (binnenlandse zaken) zal de commissaris der Koningin in Zuid- Holland mr. J. Klaasesz op 18 oktober een delegatie van gemeentebesturen uit het Rijnmondgebied ontvangen. Er zal worden gesproken over de benoeming van een nieuwe voorzitter van de Rijn- mondraad. De gemeentebesturen heb ben daarom gevraagd. Dit wordt het tweede gehoor over de reeds eerder een gesprek met het se niorenconvent uit de Rijnmondraad. Na dit gesprek schoof de KVP als belang rijkste kandidaat voor het voorzitter schap dr. Eijsink naar voren. Dr. Eij- sink is gedeputeerde van Zuid-Holland. Na het gesprek met de gemeentebe sturen zal mr. Klaasesz een rapport uitbrengen aan minister Beernink. De benoeming van een nieuwe Rijnmond voorzitter wordt begin november ver wacht. DEN BOSCH In Noord-Brabant zullen opnieuw enkele gemeenten wor den opgeheven, nu ter verbetering van de situatie rondom Oss en Den Bosch, Megen en Berghem gaan op in Oss, Geffen wordt opgedeeld tussen Oss en Heesch. Op die manier zal Oss, dat nu veertigduizend inwoners telt, het cen trum worden van een gebied met onge veer 75.000 mensen. Ten behoeve van de uitbreiding van Den Bosch zal Empel worden opgehe ven; het landelijk deel van deze ge meente gaat naar Rosmalen, dat zelf de wijk Hintham aan Den Bosch moet afstaan. De Brabantse hoofdstad krijgt er volgens de plannen van het provin ciaal bestuur ook nog Engelen bij. Tegen de maatregelen kunnen de be trokken gemeentebesturen tot 1 januari bezwaar aantekenen. SAN PELLEGRINO In vergelij king met de beide voorgaande dagen hebben de overgebleven Nederlandse deelnemers aan de internationale mo- torzesdaagse, die bij San Pellegrino Ter- me wordt gehouden, het er gisteren vrij goed afgebracht. Dit was voornamelijk een gevolg van het feit, dat de organi satoren de rijders tegemoet kwamen door de tijdslimiet te verlagen tot de zogenaamde B-tyd, die anders alleen gehanteerd wordt by slecht weer. Van slechte atmosferische omstandigheden is echter in Noord-Italië geen sprake. De Amsterdammer Frits Selling bleef ook nu weer zonder strafpunten, terwijl Van Rijssel, Schenk, Zijdemans, v.d. Meulen en Tijhuis ditmaal ook foutloos binnenkwamen. Voor Rudi Boom en Arno Dreezen is de motorzesdaagse ech ter ten einde. De motor van Boom zat dinsdag vlak bij de finish muurvast en ook gistermorgen was er geen bewe ging in te krijgen. Gijs van Leeuwen leverde een knap staaltje monteurs- werk door een defecte koppeling zelf te repareren. Hij beperkte zijn strafpun- tentotaal hiermee tot 15. Na Selling, die als enige is overgebleven in het Vaas team-A, staat Jan Tijhuis er met 5 strafpunten het beste voor. Er waren op de derde dag, ondanks de ingestelde B-tijd, toch nog 22 uitval lers, zodat er nog 202 rijders in de strijd zijn. In de landenrangschikking voor de Trophy bezet West-Duitsland de eerste plaats met 0 strafpunten, gevolgd door de Oostduitsers met 2. Ook in het klassement voor de Zilveren Vaas ma ken West- en Oostduitsers de dienst uit. VEENENDAAL Marinus Hol (\8) erkent het ruiterlijk. „In bepaal de opzichten ben ik inderdaad een Max Merkel. Het is in feite natuur lijk niet te vergelijken, de graniet- harde wereld van het profvoetbal en de amateurvereniging die ik train, maar de trainingswijzd van Merkel en de manier waarop hij zijn pupil len naar de top voert, spreken mij wel aan. Alleen zijn gedrag langs de lijn en de krasse taal waarmee hij zijn speler „bewerkt" keur ik ten strengste af." De DOVO-supporters die Ries Hol als een Max Merkel hebben afge schilderd de laatste tijd, hebben dus ten dele gelijk gekregen. Trainer Hol: „Voor mij is het overigens geheel nieuw, want ik heb die naam in de periode dat ik aan DOVO verbonden ben nog niet horen vallen. Ze hebben me wel eens ver geleken met oom Elek, maar dat ben ik toch ook niet." Voor de in Zeist geboren Utrechter is het niet direct een belediging wan neer men hem tot een Merkel bom bardeert. ,JProfs moeten soms on menselijk zware maatregelen tref fen en in principe schaar ik mij ach ter iedere trainer. Ik kan me bij voorbeeld met de methoden van Max Merkel - uitgezonderd zijn be rucht geworden scheldpartijen - wel verenigen." De forsgebouwde DOVO-trainer „Ik ben nooit een slanke jongeling geweest, ha-ha!") spreekt welover wogen. Tijdens het interview, waar voor hij aanvankelijk niets voelde, komt hij naar voren als een zeer rustige, bijna flegmatieke persoon lijkheid die weinig lacht en pas na enige aarzeling de op hem afge vuurde vragen beantwoordt. Er is in de laatste weken veel over hem gesproken, veel op hem gescholden, maar ook veel bewon dering over hem uitgesproken. Ries Hol blijft er echter onverschillig onder. Hij traint zijn pupillen op zijn eigen manier en hij neemt zijn eigen beslissingen („Vaak wel in overleg"). Die veel besproken trainingswij- ze van de Utrechtse oefenmeester is niets bijzonders. „Keihard ben ik absoluut niet. Mijn training kan nog harder... Vergeleken bij wat b.v. zwemmers (ook amateurs) doen zijn mijn oefeningen slap gedoe. En ook wanneer men in het betaald voetbal gaat kijken komt men heel andere methoden tegen. Het is wer kelijk niet. uitzonderlijk hard wat mijn jongens moeten doen. Je moet ze natuurlijk wel blijven zien als amateurs. Het typische van een voetballer is echter, dat hij de training over het algemeen ziet als een noodzake lijk kwaad en dat is fout. Wanneer een speler bij mij in de eerste uit gave wil komen dan moet hij be schikken over een redelijke voetbal- kunde, een goede mentaliteit en hij moet opofferingsgezind zijn. Dèt zijn mijn eisen." De wat hese stem van Marinus Hol blijft dezelfde toon behouden. tHij blijft de rust zelve. Dat is hij in zijn carrière als voetballer en trainer overigens altijd geweest. De oefenmeester heeft als actief voetballer nooit een vaste plaats ge kend. Hij heeft als back, als half en als aanvalsspits geopereerd en daar is hij wel enigszins trots op. Als doel- verdediger is hij nooit opgetreden. Hij begon in Utrecht te voetbal len bij de Nederlandse Arbeiders Sportbond en meldde zich op dertien jarige leeftijd bij Velox. Tot zijn 35e jaar heeft hij King Soccer bij deze vereniging gediend. „Ik had me ten doel gesteld om op -mijn zeven tiende jaar in het eerste van Velox te spelen en dat lukte", vertelt Ries Hol. Hij bouwde bij de Utrechtse club aan een glansvolle loopbaan en begon daarna als trainer te werken. Eerst oefende hij een tijdlang de jeugd van Velox en ging daarna in een wervelende solo langs verschil lende voetbalverenigingen. Hij start te met Holland in Utrecht om vervol gens VEP uit Woerden drie jaar on der zijn hoede te nemen, het Cothen- se SVF eveneens drie jaar en SVW uit Gorkum voor de periode van een jaar. Toen keerde hij weer terug naar Velox, waar hij werd gecontrac teerd als hulptrainer. Hij had intus sen ook SS VU reeds een jaar ge traind toen hij DOVO als twee za terdagclub als vereniging koos. Vijf jaar is hij verbonden aan de roodwitten, die hij eenmaal kampi oen maakte en de resterende seizoe nen steeds een toppositie bezorgde. „Ach, we zijn een paar keer in het zicht van de haven gestrand. Zonder geluk kom je er beslist niet. Al heb je nog zo'n goede formatie opgebouwd, je hebt altijd de hulp no dig van vrouwe Fortuna. Dat is mijn vaste overtuiging". Vooral in de grote supportersscha- re van DOVO worden veel discussies gevoerd over het feit, dat trainer Hol zulke vreemde en uiterst riskan te beslissingen neemt. Hoe denkt de oefenmeester daar zelf over? „Ja, gezien de reacties móét ik wel be kennen dat dat zo is. Maar suppor ters hebben daar naar mijn mening niets mee te maken. Die zijn er voor het steunen van het elftal", ant woordt de Utrechter gedecideerd. Dat spelers, tegen wie Marinus Hol persoonlijk iets heeft, slechts bij ho ge uitzondering in DOVO 1 worden opgesteld noemt hij verhaaltjes. Een bescheiden glimlachje vergezelt dit antwoord. Het DOVO-wereldje is nogal in op schudding geraakt door de „zware Ries Hol heeft het bijzonder goed naar zijn zin bij DOVO. Daaraan kunnen boze supporters niets veranderen. „Als het goed gaat is het altijd prettig werken bij een vereniging Ries Hol, de Utrechtse oefenmees ter van tweedeklasser DOVO, is een veelgeplaagd man. Het overgrote deel van de Veenendaalse vereniging is er weliswaar vast van overtuigd, dat er in het zaterdagvoetbal niet veel betere trainers zijn dan de ex- Velox-crack, maar de keerzijde van de medaille is dat een andere groep zich fel heeft gekant tegen trainer Hol. Dat wordt voornamelijk veroor zaakt door het feit, dat de Utrechter nogal eens „vreemde beslissingen" neemt, die vooral de trouwe suppor ters vlijmscherpe kritiek ontlokken. Ries Hol heeft tegenstanders, on miskenbaar. Enkele weken geleden werd dat nog eens gellustreerd. De oefenmeester van DOVO kwam na afloop van de wedstrijd van zijn pu pillen met een gezicht waarop noch deceptie, noch trots te lezen was, naar de kantine waar hij (meestal) stilzwijgend aan het buffet een fles je limonade consumeert. Onder het nuttigen van deze verfrissing posteer de een fervent supporter van DOVO zich tegenover hem en maakte, apa- tisch en met een fles gerstenat in zijn hand, een praatje met de Utrechter over DOVO. De roodwitten hadden gewonnen en de supporter maakte gewag van „een goede vorm van zijn favorie ten". Toch weerhield die vorm er hem niet van om met de volgende, uiterst koel geformuleerde woorden van Ries Hol afscheid te nemen. „Weet je wat DOVO alleen nog no dig heeft naar mijn mening Een goede trainer!" Wie is nu deze Utrechtse oefen meester, die DOVO keihard onder handen neemt en zijn ploeg vrijwel elk seizoen naar de hoogste regio nen stuwt? straffen" die de laatste weken zijn uitgedeeld. Wat is zijn mening daar over? „Ik deel geen straffen uit. Ik kan slechts voorstellen doen aan het betuur, dat uiteindelijk de zwaarte van de straf bepaalt". Voelt trainer Hol zich bij voorbeeld niet verant woordelijk wanneer een talentvolle speler te kennen geeft dat hij niet meer voor een eerste elftal wenst uit te komen? „Nee, beslist niet. Dat vind ik eerder 'n verkeerde op vatting van zo'n speler. De beslis sing op zich vind ik in ieder geval geenszins op haar plaats. Over der gelijke zaken moet gepraat worden. Het samenspel tussen trainer en be stuur moet feilloos zijn en samen moeten zij proberen in zo'n geval de opvattingen van de betreffende spe ler te veranderen". Men zegt wel eens, dat DOVO soms in 'n veel sterkere formatie binnen de lijnen kan komen. Wat is uw commentaar hierop? „Ik stel altijd het sterkste elftal op. Ik heb echter wel eens de hulp nodig van de elftalcommissie..." Marinus Hol krijgt veel kritiek te slikken, maar ontvangt ook veel complimenten. Complimenten van het bestuur, van de spelers en van supporters voor de wijze waarop hij DOVO altijd een rol schenkt in de enerverende strijd om de titel. En dat komt door zijn (harde) trai ningsmethoden. Alleen wordt er wel eens gezegd ook door verschillende bstuursleden dat Ries Hol geen psycholoog is. „Ja, dat klopt", reageert de Utrech ter, „daar heb ik nooit voor gestu deerd". Hij lacht povertjes en gaat verder: „Het zou misschien toe te juichen zijn wanneer ik dat wel was, maar is het nu zó noodzakelijk? Ik probeer mijn pupillen het voetbal vak bij te brengen. En ik leer te „lief te zijn voor elkaar". Disciplinaire straffen moeten er nu eenmaal worden uitgedeeld volgens Ries Hol. En die mogen best eens zwaar zijn. „DOVO heeft wat dat be treft een reputatie te verdedigen. Al les wat je in de loop der jaren hebt opgebouwd kan in enkele matches, waarin ruw spel wordt gedemon streerd, weer worden verwoest. Het is moeilijk voor te stellen, maar wanneer je eenmaal in een kwade reuk staat en dat kan al komen door enkele minder galante duels raak je die naam nooit meer kwijt". De 48-jarige trainer vertelt wat on verschillig dat hij weer dat er 'n re spectabel aantal supporters is dat 'n antipathie tegen hem heeft, maar dat een stroming in het bestuur van de Veenendaalse tweedeklasser zijn be leid zou laken lijkt hem onmogelijk. „Er zijn natuurlijk altijd dingen waarmee iemand het bepaald on eens is, maar dat is zeer gezond. Het is ridicuul te stellen dat er altijd maar ja en nee moet worden ge knikt". Hebt u zelf het idee dat u, in de periode dat u aan DOVO verbonden bent, veel spelers tegen u in het har nas hebt gejaagd? „Dat weet ik echt niet. Ach, er is wel eens wat gebeurd, maar mis schien ligt dat ook wel aan de voet ballers zelf. Sommige spelers blijven namelijk op de wip zitten..." AMSTERDAM Het optreden van politie tegen een enthousiasme Ajax-sup- porter tijdens de wedstrijd Ajax-Nürn berg, die gisteravond in het Olympisch stadion in Amsterdam is gespeeld, is voor het CPN-raadslid R. J. Walraven aanleiding geworden daarover 'n vraag te stellen aan B. en W. van Amsterdam. Hij wil van dit college weten of dit op treden niet als onjuist moet worden aangemerkt en afgekeurd dient te wor den. Na het derde doelpunt liep de sup porter het veld op. Tevoren had hij, zo werd van politiezijde meegedeeld, lege bierblikjes naar politiehonden gegooid. Een hondengeleider ging met zijn hond de supporter achterna om hem van het veld te vérwij deren. De supporter zou ook nog opzettelijk tegen de doelverde- diger van Nürnberg zijn aangelopen. Midden op het veld maakte de hond 'n onverwachte beweging, waardoor de agent onderuit ging en zijn pet verloor, waarna van de tribunes een luid gejoel opsteeg. De supporter was inmiddels aan de overkant van het veld gekomen, waar hij werd opgewacht door een gro te groep agenten. In de opbrenggreep werd de jongeman het veld afgevoerd en naar buiten gebracht, waar hij werd losgelaten. EMMEN De Roemeense televisie journaliste mevr. Elizabeth Polihronia- de heeft met 5% uit 7 ongeslagen het twaalfde Danlon-dames-schaaktoernooi op haar naam gebracht. Dit resultaat werd bereikt in een zeer spannende slotronde, waarin het beslissende duel tussen de Nederlandse mevrouw Tim mer en de toernooiwinnares niet min der dan zeven uur vroeg. Toen moest mevrouw Timmer haar enige nederlaag in deze krachtmeting erkennen. Ze deelt de tweede plaats met de Roemeense kampioen mevrouw Baum- stark die werd in een knock out-partij door de kandidaat-kampioene van Ne derland mevrouw Tuk verslagen. De uitslagen van de zevende en laat ste ronde luiden: TimmerPolihronia- de 01; ZivkovicEretova V2 TukBauwstark 10; DobsonMasj- nak 01. De eindstand: 1. Polihroniade 5% pnt; 2. Baumstark (Roem.) en Timmer 4%; 4. Eretova 3%; 5. Masjnak en Tuk 3; 7. Zikovic 2%; 8. Dobson 1%. lekkere Blue Band boordevol bouwstenen vitamine encaroteen voor de groei en de stoei de enereie m 9 "WW'-enk zrngezortdl SraivfWi l»3ft

De Vallei | 1968 | | pagina 17