Leugentjes om bestwil na nachtelijke autotocht Onbekende chauffeur maakte vreemde manoeuvre op kruising Sc hoolschaak toernooi binnenkort van start Leersumse won auto in D. V.S.A.-verl WfiARgddn We heen? Biafra: wel genocide Post en Schulze leiden in Berlijn Duitsland-lndia voor Davis Cup gelijk Nederlandse renners naar buitenland Brandweer Drievoudige moordenaar in februari voor rechter Kwalijk Ir. H. J. Dorpema veertig jaar bij S.K.F.-concern U HET Laag Tijdwinst Rood Bod op Drentse Kanaal-Mij Verloting van DVW WERK AAN SPOORWEG Klachten over leraren in Paramaribo GEZIN VERHUIST NAAR EEN VEILIGE WIJK N.S.-stations in Rotterdam-Zuid minder druk door de metro Kolenhandel door liedrijfsleider voor f 130.000 benadeeld Verkeer omgeleid na aanhoren van gasleiding ZATERDAG 5 OKTOBER 1968 WAGEN1NGEN „Mijnheer de kantonrechter, mag ik even wat zeggen? We hebben gelogen Deze beken tenis van de 46-jarige Th. W. L. uit het Betuwse Elden wierp plotseling een heel ander licht op de nachtelijke overtreding, waarvoor hij en zijn metgezel, de 29-jarige J.N. uit Harskamp, voor het Wageningse kantongerecht terecht stonden. „Als u tegenover de politie gelogen hebt, kloppen de dagvaardingen niet", constateerdo kantonrech ter mr. D. S. baron van Slingelandt. „Dan kan de zaak beter geseponeerd worden", reageer de de verdachte uit Harskamp prompt. De kantonrechter bleek tot het tegendeel bereid. Gezien de onjuiste verklaringen van de beide verdachten, besloot hij een nader onderzoek in te stellen en stuurde het twee tal in afwachting daarvan naar huis. 't Was al laat op de avond geweest toen de politie de auto van het tweetal, waarin bovendien een juffrouw Jenne- ke zat, had aangehouden. Er waren twee processen-verba al opgemaakt. Het eerste gold de Harskamper. Hij was eigenaar van de auto en hem werd ten laste gelegd dat hij niet in het be zit was van een geldig kentekenbewijs. Het andere had betrekking op de Elde- naar, die werd geverbalisserd vanwe ge het rijden met ondeugdelijke ver lichting. Volgens het laatste proces verbaal zou L. de auto bestuurd heb ben; N. zou met Jenneke op de achter bank hebben vertoefd. Op de destijds afgelegde verklaringen kwamen ze nu beiden terug. L. had niet gereden; hij had Jenneke gezelschap gehouden. H. was de chauffeur geweest. „Dus L. heeft het voor u opgenomen", Vroeg de kantonrechter aan de laatste. Waarom dat was gebeurd kwam niet helemaal uit de verf. Wel sprak een van de ver balen van een kort voor de aanhouding afgelegd bezoek aan een café. De zaak werd voor onbepaalde tijd aangehouden. be auto. die op de Utrechtseweg in Doorwerth een kruising onjuist had ge passeerd (via het vak voor linksaf- slaand verkeer rechtdoor gereden) be hoorde tot de handelsvoorraad van de 47-jarige W. J. uit Oosterbeek. Hij zei er pertinent zeker van te zijn er zelf niet in gereden te hebben. De politie had de overtreding op 1 april gecon stateerd, een datum die J. zich nog goed herinnerde („een komische dag") „Ik ben toen naar Driebergen geweest om daar een auto op te halen en ik reed met een andere wagen dan door de po litie werd gesignaleerd op die kruising.." VEENENDAAL De algemeen di recteur van de SKF, ingenieur H. J. Dorpema zal op dinsdag 15 oktober veertig jaar aan de SKF verbonden zijn. In verband hiermee wordt op die dag een receptie gehouden in hotel „dc Wageningse Berg" te Wageningen. Plaatsing geschiedt buitan verantwoordelijkheid van de redaetia Geachte redactie. Toen ik de couran van 28 september j.l. onder ogen kreeg, heb ik met grote verbazing het artikel gelezen over de eventuele opheffing van de vrijwillige brandweerpost in Ederveen en de Valk. Hoe kan men in vredesnaam voor stellen om een brandweerpost te gaan opheffen in een dorp als Ederveen. Dit is mijns inziens 't paard achter de wa gen spannen, want juist nu eindelijk dit dorpje voor uitbreiding vatbaarheid begint te krijgen, wil men om een klein bedrag te besparen een streep zetten dwars door de mogelijkheid tot groei en bloei van een klein, maar toch ze ker niet onaantrekkelijk dorp aan de rand van de gemeente Ede. Wij als Ederveners, want ik ben er van overtuigd dat ik schrijf namens ze ker zestig proeent van de Ederveense bewoners, zijn blij met onze brand weerpost en de oude dumpwagen, want het is toch wel in het ongeveer 35 a 40- jarig bestaan gebleken, dat dit mis schien niet fraai uitgedost geheel, al aardig wat. belendende percelen heeft gespaard en ook al heel wat branden tot in de kiem heeft gesmoord. En nu ineens in 1968 heeft men de Ederveense brandweer niet meer no dig, juist nu wij enkele straten bezit ten met nieuwbouw-woningen, nu het aantal inwoners is verdubbeld, nu een nieuw bankgebouw in aanbouw is, nu dagelijks honderden kinderen in de schoollokalen aanwezig zijn, nu we een originele politiepost hebben en een of ficieel in gebruik genpmen Groene- Kruisgebouw. Nu drie grote graansilo's boven de huizen uitsteken van drie hier niei nader te nomen graanhandelaren, blijken de vrijwillige brandweermensen niet meer nodig te zijn. Heeft B. en W. er misschien niet aan gedacht dat Ederveen een autofabriek heeft, die binnenkort zal worden uitge breid, dat er garage-bedrijven zijn die verschrikkelijk hard willen branden, dat juist nu aan de Hoofdweg enkele prachtige winkelpanden zijn verrezen, om maar niet te spreken van alle boer derijen in de naaste omgeving. Ik vraag mij af, is f66.0,00,- dan veel; want mensen hebben we en nog wel ge diplomeerden ook en zij stellen zich kosteloos ter beschikking voor hun me demensen en het welzijn van ons dorp. Trouwens als ik goed lees gaat het niet eens om het geld, want als het be- r oeps personeel moet worden uitgebreid dan kost dat vele malen meer, maar ik vraag mij af wat het dan wél kan zijn. Hopelijk zullen de gemeenteraadsle den die in Ederveen wonen hiervoor vechten, want iedereen zal met mij eens zijn, dit mag niet gebeuren- U bij voorbaat hartelijk dankend voor de plaatsruimte teken ik, hoogachtend. W. van Heerd. Schras 34, Ederveen. J. had al eerder tegenovei de politie verklaard niet weten wie het kwaad dan wel kon hebBen gesticht. Ondanks vele pogingen had hij daar tot op heden nog steeds niet achter weten te kijken. Dat werd hem kwalijk genomen door de officier van justitie, mr. J. C. H. Pieters. „De wet zegt", aldus de of ficier, „dat wanneer men zelf niet rijdt, men toch dient te weten wie dat dan wel doet..." Hij eiste een geldboete van f 40,De kantonrechter deed er in zijn vonnis een tientje af, omdat hij vond dat de verdachte "zo'n goede in druk maakte". De Edenaar H. D. J. (26) had zelf ook niet in de auto gereden, die door de politie op de Waterloweg in zijn woonplaats was aangehouden. De auto, een bestelwagen die bestuurd werd door C. R.. was wel het eigendom van J., zodat hij zich moest verantwoorden voor de gebreken die de politie had ge signaleerd, toen de wagen aan een on derzoek werd onderworpen. Het proces verbaal maakte melding van een stuur inrichting, die te veel speling vertoon de en van een ondeugdelijke uitlaat. „Ik wist er niets van", zo had J. tegen de politie gezegd. De officier confor meerde zich aan het schikkingsvoorstel, een geldboete van f 75,„Is eigenlijk wel aan de lage kant", merkte hij ter loops op, voordat de kantonrechter con form de eis vonniste. Op de Utrechtseweg in de gemeente Renkum wordt nogal eens te hard ge reden. Ook de Elstenaar J. R. (34) was dat overkomen. Zijn snelheidsmeter had 96 aangewezen in plaats van de toegestane 70 kilometer per uur. „Ik had de hele dag hard gewerkt en wilde gauw thuis zijn", verklaarde hij nu. De officier wees er in zijn requisitoir op, dat een hogere snelheid in de praktijk meestal maar enkele minuten tijdwinst oplevert, wat niet opweegt tegen de ri sico's die men loopt door de maximum snelheid te overtreden. Hij vroeg een boete van f 75.R. schrok even en zei: „Ja, maar ik ben helemaal geen racer. Het was bovendien een heel brede, stil le weg... De kantonrechter bleef bij de eis van de officier. De Bennekomse buschauffeur G. E. verscheen voor de derde keer voor het kantongerecht in verband met de aan rijding, die hij destijds op de kruising Prof. Ritzsema Bosweg - Grindweg in Wageningen had gehad en waarbij een zoontje van de Wageningse familie K. ernstige verwondingen had opgelopen. Het jongetje stak de kruising over en werd toen door de bus, die volgens het proces-verbaal door een rood licht was gereden, gegrepen. De vorige keer waren al enkele getui gen gehoord. Nu gaf bovendien mejuf frouw Damming uit Wageningen, die in de bus had gezeten, haar lezing. Ook zij verklaarde dat de bus wel degelijk door het rode licht was gegaan. Dit werd in twijfel getrokken door getuige-deskun- dige A. C. de Ruiter die aan de hand van een tachometer en door het traject, dat de bus had afgelegd nog acht keer te rijden, had becijferd, dat het niet mogelijk was geweest door het rode licht te rijden, gezien de tijd die was verstreken tussen het moment waarop de bus van het stoplicht aan de Sta tionsstraat was vertrokken en het mo ment waarop deze het andere licht was HOOGEVEEN De provincie Dren te heeft een bod uitgebracht van 414,45 per aandeel op de aandelen van de NV. Drentse Kanaal-Maatschappij. Het bestuur van de kanaalmaatschap pij adviseert de aandeelhouders van dit bod gebruik te maken en hun aan delen in te leveren. Het aanbod van de provincie blijft gedurende twee maan den tot 4 december a.s. gehandhaafd en zal worden gehonoreerd wanneer minstens twee derden van het aande lenkapitaal in handen van de provin cie komt. Zodra de provincie tweeder den van het aandelenkapitaal in han den heeft wordt waarschijnlijk overge gaan tot liquidatie van de n.v. Het ka pitaal, van de n.v. bestaat uit 591 oude aandelen van 1.000. gulden en 591 nieuwe aandelen van 550 gulden, to taal 916.050 gulden. De provincie'is als aandeelhoudster zelf in het bezit van 225 oude aandelen van 1.000 gulden en 225 nieuwe aandelen van 550 gulden. Wanneer alle andere aandelen worden ingeleverd betekent dit. dat de provin cie een bedrag van ruim 300.000 gul den op tafel moet leggen. Ook een aan tal Zuiddrentse gemeenten is aandeel houder. Vorig jaar in Juni heeft de n.v. haar eigendommen, bestaande uil de Hoo- geveense en de Verlengde Hoogeveen- se Vaart, het kanaal Ooevorden Zwinderen en een aantal bruggen en sluizen met bijbehorende woningen voor 460.000 gulden aan de provincie overgedragen. EDE Evenals vorige jaren orga niseert de Edese schaakvereniging ook nu weer een schaaktoernooi voor dc scholen voor voortgezet onderwijs in Ede en omgeving. 7 scholen hebben in middels ingeschreven, waarvan 3 met 2 teams, zodat totaal 10 teams deelne men. Voor het eerst neemt dit jaar de Chr. Mavo Bennekom deel, zodat nu ook een school uit een van de buitendorpen bij het toernooi betrokken is. Helaas kon den een 2-tal scholen die steeds van de partij waren, door gebrek aan schakers niet deelnemen; hopelijk zijn deze vol gend jaar wel weer vertegenwoordigd. De 10 teams zijn verdeeld over 2 groe pen; een A groep met 4 teams t.w. Chr. Streeklyceum I, Marnix College I, Chr. M.T.S. I en Chr. Mavo Bitterstraat en een B-groep met 6 teams t.w. Chr. Streeklyceum II, Marnix College II, Chr. M.T.S. II, Minervaschool. Chr. Techn. School en de Chr. Mavo Benne kom. Er zullen totaal 5 ronden worden gespeeld. De wedstrijden worden gehouden in de kantine van het Marnix College te Ede en zullen om 7 uur n.m. beginnen. De speel data zijn: 11, 18 en 25 okto ber, 8 en 15 november. Op 22 novem ber zullen de prijzen worden uitgereikt, LUNTEREN De wandelvereniging DVW uit Lunteren heeft een verloting gehouden, die goed geslaagd genoemd mag worden. De prijzen zijn af te halen op het adres Dr. Kuiperstraat 35 te Lun teren 's avonds na 7 uur. Na 11 okto ber vervallen de prijzen. De trekkings- lijst ziet er als volgt uit: 3983, 235, 3428, 1797, 3131, 670, 1875, 3495, 1218, 1855, 642, 242 672 3600 1599 3986 2006, 1775, 641, 1816 2640 655 634. EDE Wegens herstelwerkzaamhe den zal de spoorwegovergang bij het station Ede - Wageningen in de nacht van 12 op 13 oktober en in die van 13 op 14 oktober gedeeltelijk worden ge sloten. In de periode van half een des nachts tot 's morgens acht uur zal de overweg steeds voor de helft dicht zijn. waarna- de traditionele simultaanwed- strijd zal worden gespeeld. De winnaar van de A-groep krijgt automatisch het recht van deelneming aan de school- schaakfinale van de Oostelijke Schaak bond. gepasseerd. De officier trok de betrouw baarheid van dit onderzoek evenwel in twijfel, zei meer waarde te hechten aan de duidelijke verklaringen van de getui gen en eiste een geldboete van f 100, De chauffeur bleef ontkennen een fout gemaakt te hebben en 7,ijn raadsman mr. J. M. Gasille zei dat ook getuigen zich kunnen verkijken. De kantonrech ter achtte evenwel bewezen dat dc chauffeur in overtreding was geweest. Hij vonniste conform. UTRECHT De officier van Justi tie in Utrecht verwacht, dat de zaak tegen de van drievoudige roofmoord verdachte Hans van Z. in februari van het volgend jaar voor dc Utrecht se rechtbank zal dienen. De officier heeft februari als streefmaand vastge steld. Gelijktijdig zal de zaak dienen tegen de bejaarde Utrechter „Ouwe Nol", die Hans van Z. tot de moorden zou hebben aangezet. Het gerechtelijk vooronderzoek in beide zal<en is nog niet gesloten. In verband daarmee is, volgens de offi cier van Justitie, ook nog niet te zeg gen wanneer de dagvaarding tegen beide verdachten zal worden uitge bracht. Er wordt in ieder geval naar gestreefd zulks geruime tijd voor de zitting te doen, hopelijk begin decem ber. De behandeling van beide zaken zal vermoedelijk een aantal dagen, verdeeld over twee weken, in beslag nemen. Mr. A. Somerwil zal in beide zaken optreden als officier van Justitie. Zoals bekend, werd de 27-jarige Hans van Z. vorig jaar gearresteerd na een roofoverval op een weduwe in de Haverstraat in Utrecht. Kort na el kaar bekende hij daarna de moorden op de Heeswijkse landbouwer Rijer de Bruin, de Utrechtse winkelier in feest artikelen A. Donse en de Amsterdam se mejuffrouw Coby van der Voort. LEER SUM Het gebeurt zeker niet iedere dag dat men een auto ca deau krijgt, maar voor mevr. G. A. van Dijk-Nieuwhoff te Leersum was dat gisteren realiteit. Zij had meege daan aan de grote verloting die door de voetbalvereniging D.V.S.A. was geor ganiseerd ten bate van de bouw van een eigen clubhuis op het sportpark ,,de Burgwal". Deze week werd de trekking gehouden in het Dorpshuis te Amerongen en daarbij kwam het num mer van het lot dat zij had gekocht als liet beste uit de bus. De hoofdprijs een Ford Escort de Luxe werd gistermid dag overgedragen door de voorzitter van D.V.S.A., de heer J. Walters. Een gelukkige mevr. Van Dijk (52) kreeg het contactsleuteltje van de heer Koch, directeur van de firma Van der Kolk te Veenendaal, leverancier van de wa gen. PARAMARIBO De tekenleraar W. Bos Verschuur in Paramaribo heeft een rief van drie meisjes naar de dagl 'len in Suriname gestuurd, waari, deze meisjes schrijven dat zij niet meer naar dc kweekschool terug willen, omdat zij het diploma met hun lichaam zouden moeten kopen. De meisjes verklaren, dat zij daar om genoodzaakt zijn Suriname te ver laten en naar Nederland willen gaan. De Surinaamse kranten eisen nu een onderzoek naar de gang van zaken bij de Surinaamse kweekschool en andere middelbare onderwijsinstellingen in Paramaribo. Sommige kranten mel den, dat er ook klachten zijn over de houding van enige leraren aan andere scholen. VEENENDAAL Luxor theater. Veenendaal, zaterdag 19.30 en zondag 15 uur: Hercules vecht tegen Moloch. Zondag en maandag 19.30 uur: De naakte we reld. Bio, Rhenen, zaterdag 20 en zondag 14.30 uur: Rauwe nacht in Jeri cho. Zondag 20 uur: Rondom het Oudekerksplein. TENTOONSTELLING Streekmuseum, Rhenen, t/m 19 okto ber: Werken van H. van Schuppen uit Veenendaal. Dagelijks geopend van 11-12.30 en van 14-17 uur. Zondag en woensdag gesloten. UTRECHT Zaterdag 5 oktober Stadsschouwburg 20 uur: Musical Ja ik wil. Michaelskapcl 19.30 en 21 uur: Ka merconcert door Elizabeth van Doorn, zang, Louis Werner, viola da gamba en Chris Bos, klave cimbel. Wcrfkelder bij Henia 21 uur: Muze- valcabaret met „Dwars tegen de draad". Zondag 6 oktober Geertekerk 19.30 uur: Kantatedienst. Kantate 114 van J. S. Bach „Ach, liebe Christen, seid getrost". Dinsdag 8 oktober Stadsschouwburg 20 uur: Neder landse Comedie met „De Revisor' Geertekerk 20.15 uur: Quintette a Vent Francais, o.l.v. Jean-Pierre Rampal, fluit. Verder werken mee Pierre Pierlot, hobo; Jacques Lan celot, klarinet; Gilbert Coursier, hoorn; Paul Hognge. fagot. Donderdag 10 oktober Stadsschouwburg 20 uur: Neder landse Comedie met „Alles voor de tuin". Vrijdag 11 oktober Stadsschouwburg 20 uur: „Amster dams Volkstoneel met „Rooie Sien". Geertekerk 20.15 uur: Ensemble Warsztat Muzyczny uit Warschau. Werken van Killar, McKenzie, De- toni, Du Bois, Krauze, Welin, Cage en Brown. Werfkeider bij Hema 21 uur: Muze- valcabaret met „Dwars tegen de draad". Zaterdag 12 oktober Janskerkhof 10.30-12.30 uur: Folk- centrum Utrecht met folksongs en hoetenennie (alleen bij goed weer), weer). Stadsschouwburg 20 uur: Toneel groep Centrum met „De Smoes- haan". Tivoli 20 uur: Operettegezelschap Grinzing met Die Czardasfürstin. BIOSCOPEN Voorstellingen: werkdagen f4.30, 18.45 en 21 uur. Zondagen 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. CAMERA. Oude Gracht 156. Wild- in the streets. Zaterdag 23.15 uur: T^c.s parapluies de Cherbourg. City, Voorstraat 89: De slag bij An- zio. Filmar. Vredenburg 29. doorl. 10 18.30 u.: De kat en de goudvis Palace. Vredenburg 29: The topless Story. Zaterdag 23.30 uur: De gro te veldtocht der Sioux. Rembrandt, Oude Gracht 73. dag. 14 en 20 uur. zondag 14. 17 en 20 uur: Irma la douche. Scala, Potterstraat 16: Met de pil meer mans. Studio, Oude Gracht 154: Je t'aime, je t'aime. Vreeburg, Vredenburg 8a. dag. 14 en 19.30 uur: Dr. Zjivago. Zater dag 23.15 uur: The knack. ARNHEM Zaterdag 5 oktober Stadsschouwburg 20 uur: Toneel groep Theater met „Moordenaars avond". Zondag 6 oktober Theater aan de Rijn, 20.30 uur: Spe ciaal programma over Hendrik IV van Shakespeare Maandag 7 oktober Musis Sacrum 20 uur: Arnhemse vereniging voor kamermuziek met Masuko Ushioda, viool en George van Rennesse. vleugel. Werken van Handel, Van Beethoven, Pa- ganini, Chausson en Kazuwo Fu- koshima. Dinsdag 8 oktober Stadsschouwburg 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met Romeo en Julia. Woensdag 9 oktober Stadsschouwburg 20 uur: Neder landse Comedie met „De revisor". Donderdag 10 oktober Musis Sacrum 20 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly, met medewerking van André Na- varra, viool. Werken van Schu bert. Boccherini, Honegger en Tsjaikowski. S-msbeek boerderij, 20.30 uur: Ka- merkabaret De Foekepot met „We moeten zo nodig". Vrijdag 11 oktober Sonsbeek boerderij, 20.30 uur. Ka- merkabaret De Foekepot met „We moeten zo nodig". Zaterdag 12 oktober Stadsschouwburg 20 uur: Toneel groep Theater met „Beschuit mei muisjes". BIOSCOPEN Voorstellingen: zon- en werkdagei 14.30,18.45 en 21 uur. Rembrandt, Velperplein: Sisi. de ro mance van een prinses. Saskia, Looierstraat: Het wondci van de liefde. Luxor, Willemsplein: Rififi In Parijs. Studio-A, Lange Wal, dag. 19.30 u.. zondag en woensdag ook 14.30: Dr Zjivago. Palace. Bakkerstraat t/m zaterdag Frankenstein. Zondag t/m woens dag: Terug uit de hel. Deze Mexicaanse familie neemt, het zekere voor het onzekere. Zij hebben de hele inboedel ingepaJzt en gaan ver huizen vanuit het bewaakte gedeelte van Mexico-stad naar een veiliger wijk. De onlusten hebben grote angst onder de burgers veroorzaakt. WEST-BERLIJN Peter Post en zijn Westduitse koppelgenoot WoKgang Schulze hebben vrijdagavond voor het ingaan van de tweede nacht van cle zesdaagse van West-Berlijn de leiding. De Zwitsers Fritz en Louis Pfenninger en de Denen Palle Lykke en Freddie Eugen bezetten resp. de tweede en der de plaats. LAGOS Radio-Biafra heeft giste ren omgeroepen, dat de internationale waarnemersgroep die de dag tevoren had gemeld geen genocide in Nigeria te hebben geconstateerd, maar eens naar Okigwi mort gaan. Die stad is maandag in handen van Nigeriaanse troepen gevallen, maar volgens de ra dio werd gisteren in verscheidene wij ken nog gevochten. Een lid van de waarnemersgroep, de Britse generaal-majoor Alexander, heeft donderdag een bezoek aan Okigwl ge bracht, maar dat was om een onder zoek in te stellen naar de moord op twee Britse zendelingen en twee mede werkers van het Rode Kruis. Hij deelde gisteren in Lagos mee, dat de slacht offers waren neergeschoten in een ge bouw, waarop duidelijk zichtbaar de kentekens van het Rode Kruis waren aangebracht. Volgens het Zweedse Ro de Kruis heeft eer, dronken Nigeriaan- se militair het viertal gedood. UTRECHT De Nederlandse Spoor wegen hebben geconstateerd, dat de Rotterdamse metro invloed heeft op het relzigersvervoer. Een deel van de reizigers, die voorheen van voorstad stations gebruik maakten om het Rot terdamse centrum te bereiken of om gekeerd, neemt nu tram, bus en me tro. Veel Rotterdammers beginnen of eindigen sinds de instelling van de me tro. hun treinreis op een ander NS-sta- tion. Op het Rotterdams Centraal Sta tion werden van maart tot en met au gustus van dit' jaar (zes maanden na dat de metro startte) 63.000 plaatsbe wijzen meer verkocht dan in dezelfde periode van 1967. Er gingen bovendien 4.000 abonnementen meer van de hand. De voorstadstations Rotterdam-Zuid en Rotterdam-Lombardijen vertoonden echter een flinke teruggang van het aantal verkochte plaatsbewijzen. GRONINGEN In Groningen Is een grote oplichtingsaffaire aan het licht gekomen, waardoor de NV Lim burgse Kolenhandel te Den Ilaag is be nadeeld voor een bedrag van f 130.000. De bedrijfsleider, de 53-jarige A. H. H.. van het Groningse filiaal is in ver band hiermee aangehouden. Hij zou een groot aantal tonnen brandstof hebben verkocht zonder de hiervoor ontvangen gelden af te dra gen. Om in het aldus ontstane tekort in de voorraden te voorzien, zou de verdachte gefingeerde verkoopfacturen naar. het hoofdkantoor hebben ge stuurd. Hij verklaarde het geld te heb ben besteed ten bate van de zaak. NA ARDEN Het verkeer op Rijks weg 1 (Amsterdam-Amersfoort) is vrijdagmiddag ongeveer een uur lang omgeleid via Naardense lanen, nadat er gevaar voor explosies was ontstaan doordat arbeiders bij vergissing een hogedruk-hoofdieiding hadden aange boord. De arbeiders waren bezig met werk zaamheden voor de gaslekbestrijding op de parallelweg langs de Rijksweg onder de gemeente Naarden. Het gas stroomde met grote kracht door het ontstane gat en drukte de boormachine weg. Een onderdeel van de machine trof een Marokkaanse ar beider in het gelaat. De man moest zijn verwondingen In het Naardense ziekenhuis laten behandelen. Na ongeveer een uur was het lek gedicht en kon het verkeer weer de gebruikelijke weg volgen. MtiNCHEN West-Duitsland en In dia hebben vrijdag, op de eerste dag van de halve interzonefinale van het Davis Cup-toernooi, beide één enkel spel gewonnen. Premjit Lall gaf India in het Münchener Iphitos-stadion een voorsprong van 0-1 door Ingo Buding. West-Duitslands nummer twee. met 2-6, 6-2. 6-3, 6-4 te verslaan. Wilhblm Bun- gert echter bracht de stand in even wicht door winst op Ramanathan Krish- nan: 4-6, 6-0, 8-6, 7-5. De winnaar van deze wedstrijd ont moet in de interzone-finale de Verenig de Staten. DEN HAAG Voor de Ronde van Majorca voor wieleramateurs, die van 9 •tot 13 oktober zal worden gehouden, heeft de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Uqie (KNWU) zes renners inge schreven: Jan Verbeek (Poeldijk), Jan Zoons (Voorschoten), Sander Douma (Grouw), Gerrie Bruin (Andijk), Ben nie Groen (Steenwijk) en Adri Wouters (Zundert). Ploegleider is de heer L. Jansen uit Zandvoort. Voor een wieler ronde in Griekenland (7-13 oktober) wordt de Zeeuwse wielerclub „Theo Middelkamp" met de renners Guido Pa ridon, Peter Vonck, Cees Rentmeester. Ko de Vrieze en Waldi van Kampen af- gevaardlgfl.

De Vallei | 1968 | | pagina 5