Amateurvoetbal in cijfers Ontevredenheid opSalamander' Candia '66 sloeg in tweede helft toe Schuttersprobleem nog niet verder dan draw opgelost bij Opheusden Kleenex- goed geklasseerd in etapperit ploeg Lodder ook in laatste finales ongenaakbaar Indeling lagere klassen tafeltenniscompetitie DYSA ZEGEVIERDE OVER STORMVOGELS Unitas winnaar van bikkelharde strijd Vitesse triomfeerde in boeiende match 4-5 overwinning van Scherpenzeel-zondag Jef Dorpmans komt naar Veenendaal Koploper DSO (4) boekte aeflatteerde overwinning Weinig handbal in regio Utrecht Rhevo-dames niet opgewassen tegen Athlon 2 (3-1) Gehavend S.D.V. verloor in Wamel VEENENDAAL EN DE MEERN GELIJK (0-0) NA ZEER SLECHTE MATCH Donar met 6-1 ten onder Hoofdklasse afd. Nijmegen VRC kwam lliet Afd. Utrecht Overrompeld Actiever Wielrennen Klassering Tennis Volleybal Dammen MAANDAG 7 OKTOBER 1968 3e klasse D, West -1: Ultrajectum Zeist 16; AmsvordeHolland 11; Candia '66Donar 61; CDNDEV 21; VriendenschaarVVY 05; Baam Victoria 10. Holland CDN WY Candia '66 Victoria Amsvorde DEV Zeist Vriendensch. Baarn Donar Ultrajectum 4e klasse H, West 1: Veenendaal—De Meern 00; Zwaluwen VooruitJSV afgel.; SaestumFortitudo 21; SVF KDS 2—0; Vreeswijk—Utrecht 3—3; Stichtse BoysEMS 5—3. Utrecht 4 7 Veenendaal Stichtse Boys 4 JSV 4 Saestum 5 SVF 4 Fortitudo 4 De Meern Zw. Vooruit EMS KDS Vreeswijk Jan Sukkel heeft een hard schot afge vuurd, dat de Meernse goalie ombuigt I tot corner. VEENENDAAL Er was gisteren op het Salamander-sportpark na het duel VeenendaalDe Meern alom grote ontevredenheid te bespeuren. De spelers van beide clubs waren verre van content met het doelpuntloze gelijk spel, de toe schouwers van Veenendaal en De Meern mopperden op hun favorieten en ook de scheidsrechter vond de match tussen de vierdeklassers weinig aantrekkelijk. Het duel dat Veenendaal, dat trots als een pauw met nieuwe shirts de gras mat opkwam, aanging met de gasten uit De Meern was inderdaad verbazing wekkend slecht. De ploegen, die elkaar hard en zonder enig systeem bevochten, schiepen zich om beurten prachtige kansen op de openingstreffer, maar beide frontlinies faalden. Zelfs in situaties waarin het moeilijker was om niet te scoren dan wel, verdween het bruine monster nog naast of over. Het publiek zond dan ook herhaaldelijk golven van kritiek over het gladde veld. De ploegen, die op de ranglijst met eenzelfde puntentotaal voorkomen, de den niets voor elkaar onder. Zij waren om beurten in de aanval en het werd al gauw duidelijk dat de formaties vol gens hetzelfde patroon speelden. Alleen de voorhoede van de gasten gebruikte herhaaldelijk de dieptepass tegen de weinig snelle Veenendaal-defensie ter wijl Veenendaal het vaak in te korte combinaties zocht of in (meestal van links) hoge voorzetten. Het onstuimige begin van Veenen daal duurde slechts enkele minuten. Toen werd de ploeg al overrompeld door De Meern, dat de geelblauwe defensie even aan het verstand bracht dat het met de snelheid van de verdedigers ndet zo best was gesteld. Twee vrije schoppen van De Meern werden ge keerd door het muurtje. Sukkel loste pas midden jn de eerste helft een van zijn kanonharde schoten, maar de Meernse goalie redde. De gas ten waren tot driemaal toe dichtbij een treffer toen de Veenendaalse verdedi ging blunderde. Ook een fout van doel man Blankespoor werd bijna afgestraft met een doelpunt. Het plaatsen was aan beide zijden bijzonder slecht en mede hierdoor werd het een zeer rommelig duel met uiterst zwak voetbal. Zowel de gasten als de thuisclub kregen ondanks het weinig fantasierijke voetbal vele kansen. De rechtshalf van De Meern brak plotse ling door en omspeelde twee verdedi gers en de keeper, maar schoot voor een leeg doel naast. AMERONCEN De zondagploeg van DVSA heeft zich aan de kop van de eerste klasse B genesteld door giste ren op „De Burgwal" een 21 over winning behaald op RK Stormvogels de ploeg die DVSA enkele jaren gele den bijna van het kampioenschap af hield. Tegen het einde van de wedstrijd begonnen de ploegen aan een felle eindsprint, die de Amerongers tenslot te wonnen. Burgers scoorde in deze fa se van de strijd de winnende goal. Beide ploegen hebben in de eerste helft onstuimig aangevallen om zo spoe dig mogelijk een voorsprong te force ren. Maar de offensieve acties lever den niets op. want de meest doelrijpe kansen werden door beide voorhoedes om zeep geholpen. De razendsnelle mid denvoor van de ploeg uit Wilnis was enkele malen dichtbij een doelpunt, maar steeds redde doelman Van Brenk door goed getimed ingrijpen. De DVSA-goalie stopte zelfs een goed genomen strafschop in de eerste helft. De thuisclub kwam ook ruimschoots in de gelegenheid om te scoren, maar de voorwaartsen misten jammerlijk. In de tweede helft werden beide doe len zwaar belaagd en de keepers kre gen handenvol werk. RK Stormvogels nam onverwacht een voorsprong. Door dat DVSA te ver was opgedrongen had de middenvoor van de gasten weinig moeite om met een prachtig schot doelman Van Brenk te verrassen (0-1). DVSA drong nu hevig aan en toen de defensie van Stormvogels een grove overtreding beging tegen B. van Om meren kreeg de thuisclub een penalty toegewezen, die Van Ommeren zelf be nutte (1-1). Er volgde een spannende eindrace om de volle winst. Toen plotseling de bal pijlsnel werd opgebracht door de middenvelders van de thuisclub hadden de gastheren succes. Burgers kwam in het bezit van het leer en hij bracht met een schitterend schot van bijna 20 meter afstand de stand op 21. Storm vogels kwam in de laatste minuten niet verder dan twee schoten tegen de lat. DVSA 2 won met 9-1 van Aurora 2. De wedstrijden in de zaterdagafdeling gingen niet door. Verdere uitslagen: DVSA A-Candia A 1-2; DVSA a-VRC a 2-2 en DVSA b- GVW b 5-1. Uit een scrimmage voor het doel van de gasten werd de bal enkele malen ingeschoten, maar de Veenendaalse voorwaartsen faalden zelfs op enkele meters. In de tweede helft bleven de partijen improduktief. De enige wapenfeiten aan Veenendaalse zijde waren een schot van Derksen in het zijnet, een geweldi ge kogel van Sukkel en een haastige kopbal van Heikamp op de lat. Het duel werd zo mogelijk nog rom meliger en dat kwam mede door de scheidsrechter die quasi-resoluut de meest vreemde beslissingen nam en laks optrad tegen overtredingen. WIJK BIJ DUURSTEDE In een bikkelhard duel tegen Dorestad is het Unitas gelukt opnieuw een overwinning te behalen en daardoor aan kop te blij ven in 3B. Hoewel Unitas door beter spel een licht veldoverwicht had was de forse verdediging van de gastheren het struikelblok voor de Veenendalers. De tegenacties van Dorestad waren af en toe bijzonder gevaarlijk, maar dank zij de uitstekende reacties van keeper Piet Brekelmans (en het winnende doel punt van Chris Besseling) werd het uit eindelijk een verdiende zege voor Uni tas. De eerste helft van de wedstrijd ken merkte zich door een groot aantal ge miste scoringskansen van beide partij en. Een fraaie kans om de score te ope nen kreeg Molmans in de 29e minuut. Hij schoot de bal echter juist over de lat. Kort voor rust voorkwam Brekelmans een achterstand toen hij een hard schot van de middenvoor op vakkundige wij ze wist te keren. Aan de andere kant zag ook Louis Drast zijn harde schot op de vuisten van de keeper belanden. Na de rust kwam Dorestad gevaarlijk opzetten en Brekelmans kreeg enkele moeilijke momenten te verwerken. In de 51e minuut moest hij echter zwichten voor een schot van de rechtsbuiten, die na een felle aanval de Unitas-verdedi ging passeerde (1—0). Nauwelijks een minuut later herstelde Unitas zich en na een fraaie solo maakte S. v. Kruis- tum de achterstand ongedaan (1-1). Sel- horst moest zich hierna laten vervan gen. Unitas bleef sterk aanvallend spelen hetgeen in de 84e minuut tot de winnen de goal leidde. Chris Besseling kwam naar voren en slaagde erin de eindstand op 1-2 te brengen. ARNHEM Nog steeds is het Wa.- geningen niet gelukt de bakens te ver zetten. Ook in het duel tegen Vitesse slaagden Van de Weerd c.s. er niet in een puntje te bemachtigen. Hoewel Wa- geningen zowel technisch als individu eel wat sterker bleek was het toch Vi tesse dat met een (wat geflatteerde) overwinning ging strijken. Voor de 12000 toeschouwers is het een boeiend duel geworden, vol spanning en soms ook knap voetbalspel. Aanvankelijk leek Wageningen regel recht op een overwinning af te gaan. Het bouwde goede aanvallen op, waar bij vooral Van de Weerd zich bijzonder actief toonde. Hij was het dan ook die na 15 mimuten het eerste doelpunt voor bereidde. Zich prachtig vrijmakend op links gaf hij een voorzet naar Weymer, die de bal doortikte naar Broecks. De ze schoot hard in en gaf keeper Van de Zwaard geen enkele kans (0-1). Tien minuten later kreeg Broecks opnieuw een uitstekende scoringskans, maar nu was de Arnhemse keeper er op tijd bij. Nog voor rust slaagde Cleeren erin de score in evenwicht te brengen, toen hij de bal over Altering en Quint in het doel plaatste (1-1). Na rust begon Wageningen een her nieuwd offensief. De verschillende fraaie aanvallen kregen echter onvol doende afwerking. Van de Kerkhof slaagde er na een half uur in het win nende doelpunt te maken toen er een misverstand ontstond in de Wagening- se verdediging. Ondanks krachtige pogingen van Wa geningen lukte het niet om in de res terende tijd de score nog te wijzigen. Even dreigde het erg onvriendelijk te worden en toen moest de arbiter de aanvoerders bij zich roepen voor een waarschuwing. De ploegen bleven na erg ingewik kelde aanvallen kansen missen. De rechtsbuiten van De Meern omspeelde in de slotfase twee Veenendaalse ver dedigers en ook keeper Blankespoor, doch opnieuw miste hij jammerlijk voor het doel, waarin nog één Veenen daalse verdediger stond. Het publiek kermde van ongenoegen. Over het uiterst zwakke spel aan bei de zijden, over de matige arbitrale lei ding en over de improduktiviteit... Ie klasse A: EMMMidlandia 30; Roda '46Soesterberg 13; Minerva Kampong 11; Amf. BoysBDC afgel.; Veensche BoysScherpenzeel 45. Minerva 6 10 Veensche B. 5 4 Hoogland 5 9 BDC 5 4 EMM 6 8 Scherpenzeel 5 3 Midlandia 5 5 Roda '46 5 2 Soesterberg 5 5 Am. Boys 3 0 Kampong 4 4 le klasse B: PVC—MSV 19 2—3; DVSA—RK Stormvogels 2—1; Patria— W. b. Duurstede afgelast; Brederodes— Voorwaarts 01; SCHUtr. Boys 31. DVSA 5 8 RK Stormv. 5 4 MSV '19 5 8 PVC 6 4 Brederodes 4 6 Patria 4 3 Voorwaarts 5 6 SCH 5 2 Utr. Boys 5 5 W. b. Duurst. 3 1 DWSV 5 5 2e klasse B: Olympia '25VSK 41; Oranje Wit—DSO (U.) 2—4; resterende duels afgelast. DSO (U.) Olympia '25 DSVU Mal. Muda Barneveld 6 5 4 4 3 Rivierwijkers 3 Oranje Wit 4 Maarssen 4 De Meeuwen 4 VSK 3 3e klasse B: RUC—HDS afgel.; 't Goy Ares 42; DorestadRK Unitas 12. RK Unitas 6 11 Bilthoven 5 4 SVMM 4 6 't Goy 4 2 Dorestad 5 6 RUC 3 1 Ares 5 5 HDS 4 1 RHENEN Candia '66 heeft na vier draws zijn eerste «verwinning be haald in dit seizoen. Dat werd overi gens meteen een ferme zege want de ploeg won met 61 van Donar. Aan vankelijk zag het er helemaal niet naar uit, dat de formatie van traineT Te Kulve met zo'n groot doelpuntenver- schil als overwinnaar uit de strijd zou komen. Het initiatief was weliswaar in eerste instantie in handen van de gast heren, die in de negentiende minuut door Geurt Veenendaal de leiding na men, maar daarna wilde het lange tijd niet meer vlotten. Jan ten Braak nam zich wel degelijk in acht voor zijn nog niet genezen knie blessure en Jan van de Pol geloofde het wel. Hij liep op praktisch niet één bal, muntte uit in slordig plaatsen en voor de rest was het een lauwe bedoe ning aan Rhenense zijde. Doelman Kok moest menigmaal pijlsnel in actie ko men om het Candia-doel voor doorbo ring te behoeden. En hij deed zijn werk voortreffelijk. Donar plaatste stukken beter dan Candia en dat werd de gast heren in enkele situaties bijna noodlot tig. De thuisclub maakte nog wel een paar gevaarlijke uitvallen maar Geurt Veenendaal kon of niet tot schieten ko men of hij schoot rakelings naast. De stand bleef tot aan de rust 1-0. Na de thee duurde het nog twintig minuten voordat er ander spel werd gedemonstreerd. Langzaam maar zeker kwam Candia in zijn ritme en de spe lers werden wat actiever, ook de voor de rust wat sloom opererende Jan van de Pol. Hij schiep plotseling weer ge vaarlijke situaties en in de 64 minuut scoorde hij het tweede Candia-doelpunt (2-0). Candia kreeg nu pas goed de smaak te pakken. Flitsende aanvallen volgden GEURT VAN VEENENDAAL 3 treffers elkaar snel op, maar er werd nog me nige kans gemist. Toen de tweede speel- helft vijf en dertig minuten oud was scoorde aanvoerder Veenendaal na een complete „worsteling" met de Donar- keeper het derde doelpunt (3-0). Twee minuten later kreeg Jan ten Braak een prachtige kans, die hij eveneens benut te 4-0 en weer twee minuten later wist Donar de eer te redden, toen de Candia- achterhoede een beetje stond te schutte ren en de bal via de voet van Van Baal in het net belandde 4-1. Al een minuut later werd het 5-1, dit maal door een schuiver van Geurt Vee nendaal en drie minuten later bepaalde Jan ten Braak uit een pass van rechts buiten Krechting de eindstand op 6-1. NIJKERKERVEEN Het zondag elftal van Scherpenzeel leverde giste ren een kranige prestatie door in een uitwedstrijd met 4-5 Veensche Boys te verslaan. Beide ploegen wogen aardig tegen elkaar op, maar de opbouw van Scherpenzeel was veel beter. Beide for maties verschenen met een paar inval lers. Scherpenzeel was vanaf het begin wat gevaarlijker. In de 15e minuut verscheen G. Vermeulen alleen voor de doelman en lepelde de bal over de uit gelopen goalie in het net (0-1). Na 2 mi nuten verscheen J. Becker oog in oog met de doelman en omspeelde hem handig (0-2). Het leek een grote zege te wor den voor Scherpenzeel, toen J. Becker er na een half uur 0-3 van maakte. Dit werd Veensche Boys toch te erg en het was Prins, die met een fraai schot de stand op 1-3 bracht. Toen bij een slap schot van Decker doelman v. Geel to taal misgreep werd het zelfs 2-3. Na de rust werd Scherpenzeel weer gevaarlijker. Na 10 minuten mocht Scherpenzeel een vrije trap nemen op ongeveer 30 meter afstand. J. Becker plaatste zich achter de bal en met een geweldig schot verdween het leer in de uiterste bovenhoek (2-4). Na 27 minu ten leek de zaak beslist toen na een hal ve misslag van de doelman uit een doelworsteling de stand op 2-5 bracht. De overwinning van Scherpenzeel kwam nog in gevaar, toen men te non chalant ging spelen. Tien minuten voor het einde profiteerde Cor Beel daarvan en bracht de stand op 3-5. Enkele mi nuten voor het einde werd het door v. d. Brandhof nog 4-5. In de laatste se conden moest G. Tins door een fraaie sliding de thuisclub van een gelijk spel afhouden. VEENENDAAL Op uitnodiging van de Veenendaalse scheidsrechters- vereniging houdt de bekende scheids rechter Jef Dorpmans een lezing voor de scheidsrechters uit Veenendaal en omgeving. Dorpmans, die al eerder in Veenendaal was, spreekt op maandag 6 januari in de kantine van voetbalver eniging Veenendaal, waar de Veenen daalse arbiters maandelijks bijeenko men. Behalve een goede fluitist is Jef Dorpmans een aangenaam causeur, die op bijzonder openhartige w|jze pleegt te vertellen over het scheldsrechtersvak. Vanavond hebben de Veenendaalse scheidsrechters, eveneens in de kanti ne van Veenendaal, een ontmoeting met Veenendaalse sportverslaggevers. Daarbij zal de heer E. v. d. Pelt een inleiding houden over de verhouding tussen arbiters en sportpers. OPHEUSDEN Opheusden heeft weer verlies geleden het afgelopen week end. In Nijmegen gingen de Betuwenaren met 10 ten onder tegen de gelijk namige club. In de plaats van middenvoor v. d. Burg speelde nu T. v. Olderen mee, maar ook hij kon, hoewel hij uitstekend speelde, het schuttersprobleem bij Opheusden niet oplossen. Al in de eerste minuten kreeg Van Olderen een kans, ma&r hij speelde de bal te ver voor zich uit, zodat de Nij- megen-doelman kon ingrijpen. Opheusden bleef aanvallen maar het miste steeds weer een afronder in de voorhoede. De voorhoede van de thuis club kreeg weinig kans b|j de goedslui- tende verdediging van Opheusden en de stand bleef tot de rust 00. Na de hervatting ging Nijmegen de toon aangeven. Het kwam sterk opzet ten en keeper Romein moest eenmaal snel reageren om een doelpunt te voor komen. Opheusden probeerde met alle macht uit de verdrukking te komen en dit lukte. Maar weer was er een gebrek aan schutters om de soms goede aanval len af te werken. In de 75e min. raasden enkele Nijmegenaren op het doel van de gasten af. De Opheusden-achterhoede bleef staan voor buitenspel en de doorlo pende v. d. Zanden passeerde keeper Romein (10). Opheusden ging in het laatste kwar tier massaal naar voren, maar het wan hopige offensief leverde niets op. Op heusden was weer eens het slachtoffer ELST Oranje-Wit kwam zondag middag op 't sportpark in Eist uit te gen lijstaanvoerder DSO uit Utrecht. De arbiter drukte een stempel op dit duel waarin hij soms totaal onjuiste beslissingen nam die veelal in het na deel der Elstenaren uitvielen. Niette min vormden de Utrechters een team met inhoud dat deze middag in Eist goed weg kwam met een iets geflat teerde zege: 2-4. De partijen bleken goed tegen elkaar opgewassen te zijn. De Oranje-Witters kregen enkele goede kansen maar wis ten deze niet te benutten. In de 21ste min. werd uit een corner op 't Oran- je-Wit-doel de bal doongekopt en de DSO-rechtsbinnen knalde raak (0-1). De Elstenaren hebben hard gevoch ten om deze achterstand weg te wer ken maar slaagden hier in niet voor de rust. Na de rust ontspon zich een gelijkop- gaande strijd. In de 61e minuut trapte spil H. de Vries over de draaiende bal en hiervan profiteerde de DSO-midden- voor door alleen voor de Elster goalie niet te falen: 0-2. Oranje-Wit was door deze tegenslag wat gedeprimeerd, maar herstelde zich en ging wat feller spe len. Half W. Stenzen ging meer, in de aanval en bij een scherpe voorzet schoof hij met een prachtige sliding de bal in het net (1-2). Er waren weer perspectieven voor de thuisclub. In de 71e min. werd er in het Elster centrum weer over de bal getrapt en de buiten spel staande DSO-rechtsbinnen kon sco ren. De arbiter kende dit doelpunt toe on danks de protesten van de grensrechter en de Oranje-Witspelers (1-3)- Toch kwamen de Oranje-mannen we in de buurt van een gelijk spel toen H. Slok prachtig voorzette en St. v. Veenendaal inschoot (2-3). Hierna heb ben de Oranje-aanvallers prachtige kan sen gehad om naast DSO te kofnen maar zij faalden op de kritieke mo menten. In de eindfase hinderde de DSO-middenvoor de Oranje-Wit-doel- man zo hevig dat deze eigen rechter speelde en dat kwam de gastheren op een strafschop te staan, die werd benut; (2-4). Een nederlaag voor de Oranje-Witters die bij velen een wrang smaakje naliet wat betreft de arbitrale leiding. VEENENDAAL Het afgelopen weekeinde werd er door wielerclub „Het Stadion" een etapperit georgani seerd in de omgeving van Driebergen. Zaterdag werd de eerste etappe ver reden, zondagmorgen de tweede en zondagmiddag was er een tijdrit ge pland voor amateurs en nieuwelingen over 34 km en voor aspiranten over een afstand van 17 km. Zaterdag zorgde Jan Sandbrink voor de eerste overwinning van de Klee- nex-ploeg. Bij de nieuwelingen klas seerden zijn ploeggenoten Herman Hummel zich als 8e, Jaap Budding als 14e, Geert Hummel als 15e en Hans Huibers als 16e. Ook in de rit van zondagmorgen won Jan Sandbrink de spurt bij de ama teurs. Tweede werd Teus Valkenburg en derde D Vervloot. Bij de nieuwe lingen spurtten Herman Hummel naar de 5e en Geert Hummel naar de 7e plaats. Om een uur vertrok de eerste amateur om zijn kilometers af te leg gen voor de tijdrit. Veruit de snelste tijd werd gemaakt door Jan Sandbrink. De tweede plaats was voor H. Werner, 3e werd K. Hendrinks en 4e Teus Val kenburg. Bij de nieuwelingen legde Leo Sto- pelbroek de afstand het snelste af. Tweede werd Jan Cazijnsen, 3e Her man Hummel en 4e Geert Hummel. Bij de adspiranten werd Jetse Rey- enga zaterdag 3e. Zondag werden alle renners in deze categorie gediskwalifi ceerd. 's Middags wist Jetze Reyenga ruim 3 minuten uit te lopen op zijn naaste concurrenten. Einduitslag amateurs: 1. Jan Sand brink (Kleenex) 2e. A. Werner, 3e. K. Hendriks, 4e. T. Valkenburg, 5e. D. Vervloet, 6e. H. v. Dijk, 7e. A. Wilde man, 8e. J. v. Nimwegen. Nieuwelingen: le Leo Stapelbroek 3 uur, 7 min. 59 sec., 2e Jan Cazijnsen 3.11.31 ;3e R. Sas 3.21.10; 4e H. Hum mel 3.22.40 (Kleenex); 5e G. Hummel 3.23.0 (Kleenex); 6e G. v. IJzendoorn 3.23.49; 7e T. Daft 3.23.59; 8e J. Tre- ser 3.26.58; 9e H. Versluis 3.28.21; 10e T. Darresteyn 3.44.14. Adspiranten: 1. Jetze Reyenga; 2. D. Meiske; 3. J. ten Have. 6—8 Aquila 4—4 5—7 DBV 4—4 46 N|jm. Boys 5—4 5—6 RODA 4—3 5—5 NOVIO 4—2 5—5 Opheusden 5—2 geworden van z|jn eigen, welhaast le gendarisch schotloosheid. In de hoofdklasse deed Dodewaard het beter. Het klopte Aquila met 10 en kreeg weer aansluiting met de kopgroep. Het treffen tussen de beide koplopers, Sp. Bemmel en Olympia, eindigde in een 11 gelijkspel. Nijm. Boys zag kans via een 41 zege op HAVO van de onderste plaats weg te lopen, waarop nu Opheus den ls terecht gekomen. De duels DBVNOVIO en Roda—Mil- lingen werden afgelast. De stand in de hoofdklasse is nu Sp. Bemmel Olympia Millingen Dodewaard HAVO Nijmegen Het zaterdagvoetbal in de afdeling Nijmegen werd in zijn geheel afgelast. RHENEN Het grootste deel van de voor afgelopen zondag vastgestelde handbalwedstrijden is in het water ge vallen. De meeste velden in de regio Utrecht waren tegen het watergeweld van de afgelopen week niet bestand. De meisjesjunioren van RHC moesten thuis spelen tegen Spirit. Het Candia- terrein was door zijn hoge ligging goed te bespelen, maar de tegenstander kwam niet opdagen. Op het terrein van Amersfoort waren de jongens-junioren in blakende vorm getuige hun 17-1 overzinnig op de thuisclub. Het wedstrijdprogramma voor 13 ok tober ziet er als volgt uit: HS Celeri- tas - RHC; DJ SDD 3 - RHC; HJ BHC - RHC; JA RHC - Oranje om 10 uur. De wedstrijd van de senioren zou wel eens de zwaarste van het seizoen kun nen worden. Algemeen wordt Celeritas als de sterkste concurrent voor het kampioenschap beschouwd. Dit klemt te meer, daar zowel in de aanval als de verdediging van RHC enkele steun pilaren door persoonlijke omstandighe den niet van de partij kunnen zijn. RHENEN De onderlinge wedstrij den van de tennisclub „Rhenen" waar aan door ongeveer 45 sportlieden werd deelgenomen, zijn afgesloten. Door het slechte weer van de laatste weken heb ben de wedstrijden grote vertraging on dervonden. Afgelopen zaterdag zijn de beide nog resterende finales gespeeld van het herendubbel en gemengddubbel. De winnaar van het herenenkel, René Lodder, wist uit beide partijen een over wining te slepen. In het herendubbel speelde hij samen met E. P. Roderkerk tegen de gebroe ders Van de Pol. R. Lodder en E. P. Ro derkerk konden de eerste set, na met 1-4 te hebben achtergestaan, toch nog in winst omzetten (6-4). De tweede set was bijzonder boeiend. De strijd ging gedurende lange tijd gelijk op zelfs tot 6-6, maar Lodder en Roderkerk trok ken toch, dank zij wat meer doorzet tingsvermogen, met 8-6 aan het langste eind en wonnen deze finale met 2-0. In het gemengddubbel kon René Lod der zijn derde termistitel behalen. Hij moest het samen met Liesbeth Deen op nemen tegen Corrie Visch, winnares van het damesenkel en Paul Stevens. Het werd een eclatante overwinning voor Liesbeth Deen en Lodder, die met de cijfers 6-4, 6-4 de hoogste tenniseer voor zich opeisten. Al met al waren het geslaagde on derlinge kampioenschappen, met als be langrijkste pluspunt het spelpeil, dat zich duidelijk in opgaande lijn beweegt. ALMELO Teg i i Almelose Oran-' je-Nassau heeft VRC zate;dag felle strijd moeten leveren om tenslotte niet verder te komen dan een puntenverde ling (2-2). Aangezien echter ook de naaste concurrenten van VRC niet ver der kwamen dan een gel|jk spel, blijven de Veenendalers aan de leiding in de derde klasse Oost. Het is een volkomen gelijkopgaande wedstrijd geworden, waarin VRC wat meer techniek bleek te hebben. Toch was het de Veenendaalse voorhoede die de kans op een overwinning verspeelde, door onvoldoende gebruik te maken van de vele kansen voor het Almelose doel. Al in de 15de minuut kreeg Verwoerd een scoringskans maar hij schoot de bal naast. Ook Oranje-Nassau kwam met enkele gevaarlijke aanvallen voor het VRC-doel. Hier was het echter Bertus Cornelissen die de tegenstanders het scoren belette door bijzonder goed verdedigen. In de 20ste minuut werd de Almelose middenvoor wegens een blessure ver vangen door Bottinga, die voor een be slissende bijdrage zou gaan zorgen. Hij was nauwelijks in het veld of hij scoorde onmiddellijk de openingstreffer, toen hij van de rechtshalf de bal uit een vrije trap kreeg toegespeeld (1-0). VRC ontketende een fel offensief maar Ver woerd, Aalbers en Hasselaar lieten ver schillende kansen onbenut. Pas in de 38ste minuut kon Hasse laar gebruik maken van een pass van Cor Aalbers en daarmee was de score weer in evenwicht. Ondanks heftig aan dringen van de thuisclub bleef de stand tot aan de rust ongewijzigd. Na de hervatting had VRC slechts drie mi nuten nodig om een voorsprong te ne men. Uit een vrije trap plaatste Van de Weerdhof de bal naar Aalbers. die goed reageerde en raak schoot (1-2). VRC kreeg daarna wat pech toe Aalbers het houtwerk raakte en Ve* woerd een doelpunt zag afgekeurd v gens buitenspel. Oranje-Nassau b aandringen en slaagde erin in de 6' minuut een verdedigingsfout van V af te straffen (2-2). RHENEN De dames van Rhevo speelden de eerste competltiestrijd in de nieuwe sporthal Overvecht te Utrecht tegen Athlon 2. De eerste twee sets waren voor Athlon 2, maar de der de set wisten de Rhenense dames te winnen. De laatste wet won Athlon 2 echter weer duidelijk, waardoor Rhevo, waarin enkele nieuwe krachten speel den, haar eerste competitieduel ver loor. In de eerste set kon Rhevo geen vat krijgen op het wat aanvallender spel van Athlon 2. De Utrechtse ploeg stoomde dan ook door naar een 15-1 setzege en Rhevo stond achter met 1- 0. In de 2e set ging het wat beter. Wil Vink deed aanvallend heel goede din gen, maar kon toch niet verhinderen, dat Athlon 2 wederom aan het langst* eind trok met 15-11.(2-0). Pas in de der de derde set raakte Rhevo ingespeeld. De aanval liep veel beter en tegen de serve kon Athlon zich vaak niet afdoen de wapenen. Rhevo won uiteindelijk met 10-15. Maar Athlon kwam in de vierde en laatste set verwoed terug. Rhevo kon de aanvallen niet verwerken en me de door veel fouten in de defensie zet te Athlon 2 deze set in 'n 15-8 winst om (3-1). Voor Rhevo was het een moeilijk be gin van de nieuwe competitie. SCHERPENZEEL De eerste bondscoonpetitiewedstrijd, die In We- mel werd gespeeld tegen Slagvaardig is voor de Scherpenzeelse damvereni ging in een nederlaag geëindigd. Dat kwam voornamenlijk door het feit dat het tiental met drie invallers moest uit komen. De uitslagen waren: D. Valkenburg- R. Sintelman 0-2, M. v. Raaij - M. Jan sen 0-2, J. v.d. Vliert - G. Schiltmans 0-2, D. J. Iprenburg - A. Duifhuis 1-1, M. Inkenhaag - W. v. Ooi jen 0-2, G. Pul - R. v. Rossum 2-0, A. Studvenberg - S. v. Someren 2-0, L. v.d. Burg - H. v.d. Hurk 1-1, I. Stuivenberg - A. Ver meulen 0-2, K. Wallet - J. Segers 0-2. De einduitslag werd 14-6. De uitslagen van de verenigingscom petitie zijn: H. B. Wels - H. Borman 2- 0. K. Wallet - D. Valkenburg 2-0, L v.d. Burg - J. v.d. Vliert 0-2, A. Stui venberg - G. Pul 2-0. VEENENDAAL De indeling van de lagere klassen van de tafeltenniscompe titie in ons district zijn bekendgemaakt. In de eerste en tweede klassen zijn de volgende teams ondergebracht: IA: Velp 1, RTTV 1 Rhenen, Oldra 1 Arnhem, Arena 2 Berg en Dal, WST Nijmegen, Cevelum 1 Cuyk. 1B: Boemerang 1 Nijmegen, OV 3 Arnhem, Royal 1 Cuyk, RTTC 2 Rave- stein, RTTV 2 Rhenen, Treffers 1 Am- hem. IC: Kolping 3 Nijmegen, Flamingo's Nijmegen, Arena 3 Berg en Dal, Oldra 2 Arnhem, Tios 2 Arnhem, STV Climax 2 Veenendaal 2A: Cevelum 2 Cuyk, Well shot Nij megen, RTC 1 Ede, Kema Arnhem, De Kroon Malden, Cap 1 Arnhem. 2B: Cap 2 Arnhem, Semp. Av. 1 Arn hem, OV 4 Arnhem, KEV 1 Renkum, Tios 3 Arnhem, Flamingo's 56 Gennep. 2C: ATVA Arnhem, Tios 4 Arnhem, Flamingo's 3 Nijmegen, RTC 2 Ede, RTTV 4 Rhenen, Ferox 1 Reek. 2D: Treffers 2 Arnhem, Shot 1 Wa geningen, Rijnbotters 1 Millingen, Ritac 1 Veenendaal, Flamingo's 2 Nijmegen, Actief 1 Arnhem-Zuid. 2E: Actief 2 Arnhem-Zuid, RTTV 3 Rhenen, Olara 3 Arnhem, DMW 1 Gra ve, Shot 2 Wageningen, Kolping 4 Nij megen. 2F: STV Climax 3 Veenendaal, Presto Lent, Swift Wageningen, Arena 4 Berg en Dal, PSVA Arnhem, Treffers 3 Arn hem. In het rayon Gelderse Vallei zijn twee groepen van zes teams gevormd waar van aan het eind van de eerste compe titiehelft de eerste drie van elke groep in een afdeling worden ondergebrachht: de promotiegroep. De nummers 4, 5 en 6 van elke groep komen in de degrada tiepoule. Voor de eerste helft zijn de groepen als volgt geformeerd: 3E: KEV 3 Renkum, RTTV 6 Rhenen, Schimmelp. Wageningen, SKF 2 Vee nendaal, STV Climax 4 Veenendaal, RTC 3 Ede. SF: SKF 1 Veenendaal, Shot 3 Wage ningen, RTTV 5 Rhenen, RTTV 7 Rhe nen, KEV 4 Renkum, Swift 2 Wagenin gen. De vierde klasse J. K en L. worden gevormd door elk vijf teams: 4J: STV Climax 5 Veenendaal. STV Climax 7 Veenendaal, RTTV 8 Rhenen, SKF 4 Veenendaal, RTC 4 Ede. 4K: SKF 3 Veenendaal, WSTC 1 Wa geningen, STV Climax 9 Veenendaal, Schimmelp. 2 Wageningen, KEV 6 Ren kum. 4L: STV Climax 6 Veenendaal ,STV Climax 8 Veenendaal; Shot 4 WAgenin- gen, Ritac 2 Veenendaal, SKF 5 Vee nendaal. Van deze drie afdelingen gaan de bo venste twee van elke poule over naar de promotiegroep. De kampioen promo veert automatisch, terwijl nummer twee promotiewedstrijden speelt tegen num mer 5 van de degradatiegroep 3e klasse: Nummer laatst uit de derde klasse de gradeert automatisch naar de vierde klasse.

De Vallei | 1968 | | pagina 11