Nederlandse ploeg blijft in Mexico Kanoërs boekten tijdwinst SPELEN NIET IN GEVAAR In Olymp. dorp worden atletes zwaar bewaakt Arbiters discussieerden met sportverslaggevers Slik de pijn weg. dwong Rhevo 1 Panters 2 tot gelijk spel (2-2) Wageningse Bond start 14 oktober met competitie Koop uw nasi en bami met oosterse wijsheid KSal Boksers als ruiters Lia Louer blij nog een poosje Breman na barrage eerste in De Steeg Officiële reactie op aandrang van „thuisfront" Verscherpt Goede hoop Grote ervaring Subjectief Terreur wordt betaald Allemaal onzin 7297 atleten vonden onderdak Echtpaar Zatopek it Andere manieren it „Meisjes kijken" lekasin Wereldbekerstrijd op televisie Zesdaagse Berlijn JONGE Benoeming Te hoog water voor hengelaars Ds. Van Ginkel bedankte Reisverhaal voor NPB-dames Raad Leersum komt bijeen „Het vak" Verdeeld Volleybal it Ommekeer Midgetgolf Biljarten Bankkeuze Pagina I I DINSDAG 8 OKTOBER 1968 MEXICO De Nederlandse Olympische ploeg trekt zich zeker niet terug. „Geen sprake van" zei ons gisteren de heer P. J. C Lut, assistent van de chef de mission, dr. Dokkum. Hij reageerde daarmee op aandrang van studenten, jongeren en de P.S.P. vanuit Nederland om van deelneming af te zien. „Mijn mening is die van de leiding van de Nederlandse ploeg" voegde hij eraan toe. „Wij hebben vluchtig gesproken over de studentenrellen, maar de enige die tenslotte kan zeggen dat wij naar huis moeten is jhr. Van Karnebeek, de voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité". De training van de Nederlandse atleten gaat evenals die van alle an dere landen rustig door. Zij merken nauwelijks iets van wat zich op dertig kilometer van het Olympisch dorp afspeelt in het centrum van Mexico City. MEXICO-STAD Karei Muys bekeek met een lachend gezicht de klokken. Daar was alle reden voor, want ook na de tweede week van het verblijf in Mexico waren de tijden van zijn pupillen aanmerke lijk verbeterd. De winst ten opzichte van zeven dagen geleden met de nauwkeurigheid van een statisticus verzamelt de coach van de kano- ploeg elke week de gegevens varieerde van vijf tot acht secon den. Slechts Mieke Jaapies moest mët een bescheidener winst genoe gen nemen. „Ze heeft niet fel genoeg ingeva ren", gromde trainer Muys, „en als ze dat niet doet is ze nergens". De tijden van de Nederlandse ka novaarders in het hooggelegen Me xico liggen nog steeds aanmerkelijk boven die welke in Nederland wor den bereikt. „Dat kan ook niet an ders", lichtte Muys toe, „de wiel renners hebben bijvoorbeeld een winst van zo'n acht procent doordat de luchtweerstand hier geringer is. Als je daar vier procent van aftrekt voor de moeilijker omstandigheden zit je nog altijd in de winst. Bij ons ligt dat heel anders. Wij hebben wel de nadelen van de grote hoogte, maar niet het voordeel van minder weerstand door de ijlere lucht. Wij hebben immers vrijwel uitsluitend te maken met de weerstand van het water". Het duo Karei Muys en Cees Molman heeft echter goede hoop dat in de ruim twee weken die nog resten voordat de kanovaarders in actie moeten komen, de Nederland se tijden dicht zullen worden bena derd. Over de kansen van de Nederlan ders spreken coach en chef d'équipe maar liefst zo weinig mogelijk. „Er zijn voor de meeste nummers wel acht kanshebbers", zeggen ze een drachtig. Er is veel aandringen no dig hen tot een voorzichtige uit spraak te verleiden. „Mieke en Thea vormen ongetwijfeld een ster ke K2. Maar er tellen zoveel facto ren. De meisjes hadden liever in de middag hun wedstrijd gevaren. Dan is het water ruwer en staat er te genwind. Hoe moeilijker de omstan digheden, des te meer kans hebben ze". Thea Bergers-Duif onder schrijft die zienswijze zonder meer: „Ik ben op mijn best als de omstan digheden het slechtst zijn. Ik ben nu eenmaal een vechtjas". Het duo Geurts-Hoekstra, in To kio goed voor een zilveren medaille, beschouwt Muys eveneens als een van zijn sterkste troeven. „Ze heb ben nu grote ervaring", voert de Amsterdamse sportleraar aan, „dat is van enorm belang. Bovendien zijn ze voortreffelijk in vorm". Een tweede Olympische medail le zou een prachtige afsluiting vor men van Geurts' lange en indruk wekkende carrière. De Eindhove- naar, die in 1960 op het Lago di Al- bano bij Castel Gandolfo zijn Olym pisch debuut maakte, neemt op de wedstrijdbaan van Xochimilco na melijk afscheid van de actieve wed strijdsport. Dat houdt niet zonder meer in, dat Geurts geheel voor de kanosport verloren zal zijn. De 36-jarige Brabantse technicus heeft zich ook in Mexico opgewor pen als de leider wanneer de leiding afwezig is. Met die wetenschap kan de vooruitstrevende Nederlandse kanobond zijn voordeel doen. Zeker nu chef d'équipe Cees Molman na een zestal jaren van hechte en suc cesvolle samenwerking met coach Karei Muys zijn activiteiten zal gaan verleggen naar het gezin. „Vergeet niet" zo ging de heer Lut verder „dat de Mexicanen tegen dit doort dingen heel anders aankijken dan wij. Wat is er nu gebeurt is in feite niets nieuws. Deze toestanden hebben hier altijd geheerst. De zaak is nu alleen wat verscherpt door de Spelen. De studenten zoeken nu pu bliciteit." De Nederlanders in Mexico hebben niets gemerkt van angst aan het thuis front. De heer Lut zegt hierover: „Er is tot nog toe geen enkele reactie ge komen van bezorgde familieleden". Intussen doe de Mexicaanse auto riteiten hun best om iedereen gerust te stellen. Een al is hun oordeel soms subjectief, men moet er toch waarde aan hechten, want tenslotte hebben zij de makcht in handen in Olympische Mexico. Zij alleen be palen welke maatregelen er in geval van nood moeten worden getroffen. De Engelse schoonspringer Man- dy Haswelll lijkt als het ware te slapen tijdens een duik. Het was ech ter de snelheid van de camerasluiter, die hem zo „bevroor" tijdens de sprong. "MEXICO Dat de Olympische Spelen gevaar zouden lopen door de acties van de Mexicaanse studenten, gelooft hier niemand. Wij spraken erover met de burgemeester van Mexico City, Corona del RosaJ, die zeer nauw is betrokken bij de gebeurtenissen van de laat9te tijd. „Laat ik vooropstellen", zei hij, „dat de Spelen gegarandeerd door gaan. Op dit ogenblik ageert een be trekkelijk kleine groep in deze stad die dit sportfeest wil verstoren, maar ze heeft geen enkele kans. Het lijkt erop dat opstandige buitenlan ders munt proberen te slaan uit dit gebeuren." Het zou dus onjuist zijn de jeugd van Mexico de schuld te geven van wat er hier gebeurt. Er zijn trou wens wel studenten, die betaald worden door mensen die niets met de universiteiten hebben- te maken om bussen in brand te steken en an dere terreurdaden te verrichten. Ik kan me de bezorgdheid bij som mige mensen, zo vlak voor de Spe len, best voorstellen, maar zij over drijven de zaak als zij menen dat dit sportfeest in gevaar zal komen. Wij maken hier in Mexico inder daad een wat moeilijke tijd door, net als vele andere ontwikkelings landen. Maar wij zullen de oplossing vinden om ons land tot grotere bloei te brengen en het inderdaad grote probleem van de arme men sen in dit land oplossen. Daar kun nen opstandige studenten en myste rieuze buitenlandse krachten, die niet met open vizier strijden, niets aan veranderen". In het Nederlandse kamp zijn de meeste officials en atleten van me ning dat men de Olympische Spe len en de Mexicaanse politiek ge scheiden moet houden. Dr. D. Wille- brand, chef van het Nederlandse medisch centrum in het Olympisch dorp zei hierover: „Als de mensen in Nederland zouden kunnen zien hoe de mensen uit landen met to taal verschillende denkinrichtingen en politieke opvattingen hier met elkaar optrekken zouden zij waar schijnlijk anders denken. Het gaat hier allemaal in een sfeer van ka meraadschap. De olympische ge dachte moet buiten de politiek blij ven. De Spelen staan los van het wereldgebeuren Dr. P. van Dijk, lid van de inter nationale medische commissie op de MEXICO-STAD Jan van Ispe- ren en Rudi Lubbers blijken, behalve als boksers, ook als ruiters kwalitei ten te hebben. Dat kwam maandag middag in La Marquesa, een op ruim veertig kilometer van Mexico- Stad gelegen dorpje, waar de boksers dagelijks oefenen, aan het licht. Toen onmidellijk na de training een groep Mexicaanse ruiters passeerde. De joviale Mexicanen stelden hun paarden onmiddellijk ter beschik king van het Nederlandse tweetal, dat van deze geste dankbaar ge bruik maakte. Jan van Ispelen had er al snel spijt van, want de zware hengst, waar hij opgehesen werd, bleek bijzonder vurig. Rudi Lubbers trof het beter. Hij kreeg een mak paard en reed even later uitgedost met een grote sombrero en gewa pend met vervaarlijk uitziend pis tool trots over de uitgestrekte wei den. Het bracht chef d'equipe Hans Hofman tot de volgende uitspraak: „Rudi, wanneer het als bokser niet lukt, kun je het altijd nog al ruiter proberen". Spelen: „We moeten niet denken aan terugtrekken van de Nederland se ploeg. Dat is gewoon waanzinnig In Amsterdam zijn er toch ook wel eens studentenrellen en daar windt men zich toch ook niet zo over op? Bovendien geloof ik, dat de rellen hier nu al wat minder worden." Skiffeur Jan Wienese: „Wat is dat nou allemaal voor onzin? Ik heb met een paar studenten gesproken en ik kreeg de indruk, dat zij niet eens wisten waar het om ging. La ten we alsjeblieft de sport buiten de politiek houden. Dat doen wij in het Olympisch dorp ook. De Russen zitten zelfs aan tafel naast de Tsje chen." Atletiekcoach Ton Eykenboom: „Wat hebben de Nederlandse poli tici hier eigenlijk mee te maken? Hebben zij soms een cent betaald aan onze uitzending en voorberei dingen? Er is geen sprake van dat de studenten hier de Spelen willen boycotten, die Spelen gebruiken zij alleen als stok achter de deur. Bo vendien: wat zouden studenten be reiken als de Spelen niet doorgaan? Alleen maar het faillissement van hun land." Marjan Ackermans-Thoman, vijf- kampster: „Ik weet niet eens waar over het gaat. Ik heb er dus geen oordeel over." MEXIO-STAD Lia Louer-Hin- ten, die van deelneming aan de Spe len heeft moeten afzien, zal het Olympische evenement toch groten deels meemaken. De chef de mis sion, de heer A. J. H. Dokkum, heeft haar namelijk toestemming verleend tot 23 oktober a.s. in Mexi co te blijven. Zij zal daardoor o.a. het gehele atletiekprogramma kun nen volgen. MEXICO-STAD In het Olym pisch dorp bij Mexico-Stad hebben 100 landen onderdak gevonden. Voor tot maandag reeds 7.297 atleten uit dat de Spelen beginnen zullen zich daarbij nog sportmensen uit twaalf landen voegen. Bij de Spelen in Tokip in 1964 wa ren 94 landen vertegenwoordigd en namen 5.711 atleten deel. Emil en Dana Zatopek, het be faamde Tsjechische echtpaar, zijn in Mexico aangekomen. Zij wonen de Spelen bij op uitnodiging van het Internationale Olympische Comité. Zatopek won in 1952 o.a. drie gouden medailles: op de 5 en de 10 kilome ter en de marathon. Zijn vrouw Da na won het speerwerpen. polsstok van bijna negen meter, een edict van de president of een para chute nodig om de damesverblijven in het Olympisch dorp binnen te ko men en niemand lukt het. Dat wil zeggen: bijna niemand van het man nelijk geslacht. Eén man heeft het enige dagen geleden gepresteerd de poort door te wandelen, vertelde onlangs een vrouwelijke luitenant van het leger met een onaandoenlijk gezicht. Maar hij was dan ook een dokter, die kwam kijken naar een van de Argentijnse senoritas, die ziek ge worden was. Ongeveer 1500 van de snelste, hoogst springende, meest presteren- den en schoonst gevormde vrouwen zijn ondergebracht in drie hoge flat gebouwen in het Olympisch dorp achter hoge hekwerken van metaal draad en stalen muren. Gretige manmensen, de echtgenoten van sommige dames niet uitgesloten, kunnen niet verder komen dan het dubbele hek aan de voorkant, waar een kordon van Mexicaanse militai re verpleegsters in geelbruine uni formen voortdurend op wacht staat. Er zijn 68 van deze waaksters over de kuisheid en ze kijken u koel, vast beraden en waakzaam in de ogen. Zij hebben geen vuurwapens en geen ploertendoders, maar zijn voor zien van een fluitje. Een lichte fluit- stoot en binnen enkele seconden kan een peloton soldaten met metalen helmen en volledige oorlogsuitrus ting ter plaatse zijn. De drie flatgebouwen - de num mers 25, 26 en 27 - hebben van voren een drie meter hoog hekwerk van metaaldraad en er staat altijd een wacht voor. Aan de achterkant be vinden zich stalen muren, zo hoog, dat geen kampioen polsstokspringen kans zou hebben er overheen te ko- De gouverneur van het Olym pisch dorp, Francisco Javiar Miran da, heeft zich beklaagd over de Ita liaanse Olympiërs. „Zij hebben", vertelde hij, „de gewoonte om water of ijsblokjes naar passerende vrou welijke atleten te gooien, wanneer die onder de ramen van hun flatge bouw langs lopen. Er zijn andere manieren om de aandacht te trek ken", verklaarde de heer Francisco Javiar Miranda. De manlijke Ita liaanse deelnemers hebben de „gou verneur" een lijst gevraagd met die andere manieren. „Meisjes kijken" is de meest ge liefde nachtelijke tijdpassering ge worden van Australiërs en Nieuw- zeelanders, die in gebouw 23, precies aan de overkant van de straat, ge huisvest zijn. Eén van de bewoon sters van de meisjeshuizen is een knappe. 20-jarige Zweedse zwem ster, Elizabeth Ljungren-Morris ge naamd. Een jaar geleden heeft zij tijdens de voor-Olympische wed strijden kennis gemaakt met de rij ke Mexicaanse makelaar in onroe rende goederen, Winston Morris, met wie zij is getrouwd. Zij heeft zich in een luxueus voorstad-huis ge vestigd. maar besloot voor haar ge boorteland uit te komen. Nu moet zij in het dorp wonen, 's Morgens oefent zij, ziet haar man ongeveer twee uur per dag en rijdt naar de ingang van het dorp in een van de beide auto's van het gezin. De nacht brengt zij in het dorp door. „Het is werkelijk zeer onaange naam", zegt zij. VEENENDAAL Op initiatief ram de whtridsnxrhtws vereniging groep Veenendaal en Omstreken heeft gisteravond in de kantine van voetbalvereni ging Veenendaal een groep arbiters slechts een derde gedeelte van het aantal referees dat is aangesloten bij de groep V eenendaal gediscussieerd met de plaatselijke sportverslaggevers over de verhouding scheidsrechter-sportjouniafirt HOCHW1LDGEHEGE CRANAT imNaturpark Hoh» Mark bei Lavesum, Krei» Recklinghausen ander Strafte LAVESUM - KLEIN-REKEN ADVERTENTIE Het is een bijzonder interessante ge- spreksavond geworden, die onder meer werd bijgewoond door de heer J. Litz, lid van de sub-scheidsrechterscommis- sie van de KNVB. De discussie werd geleid door de heer Van der Scheur, tweede voorzitter van de arbiter-groep Veenendaal en Omstreken. De arbiters stonden uiteraard in het middelpunt van de belangstelling. Over hun steeds moeilijker wordende taak, over hun opvattingen over „het vak", en vooral over de mens achter de scheidsrechter werd deze avond het meest gesproken. De heer Litz schetste in het kort een ideaal beeld van wat de arbiter in de tegenwoordige tijd in feite allemaal moet zijn en beklemtoonde hierbij nogeens, dat er op spychologisch terrein nog wel wat werk te verzetten is in de scheidsrechterswereld. „Aan de begeleiding van de arbiters wordt echter momenteel reeds veel meer gedaan dan voorheen het geval was", aldus de vertegenwoordiger van de sub-scheidsrechterscommissie. Over de verhouding sportjournalist- referee waren de meningen nogal ver deeld. Eén groep kon zich door de bank genomen wel verenigen met de wijze van sportverslaggeving in ons ge bied, maar een aantal arbiters vond ADVERTENTIE de snelle en zekere pijnverdrijver RHENEN Gisteravond speelde het eerste damesteam van Rhevo in de nieuwe zaal van de Lijsterberg- school zijn tweede competitiewedstrijd tegen Panters 2 uit Veenendaal. In de eerste twee sets kwam Rhevo niet zo best voor de dag, want de nog jonge Veenendaalse ploeg was tactisch en technisch aanvankelijk superiuer. Maar in de daaropvolgende twee sets kon Rhevo door vooral hard serveren Pan ters 2 uit zijn ritme halen, waardoor alsnog een gelijk spel werd geboekt. Het zag er in de eerste sets niet zo best uit voor Rhevo. Er was totaal geen spelverband, terwijl juist Panters 2 met dit middel het beste van het spel had. Vloeiende aanvallen en goed ver dedigingswerk brachten Panters 2 al snel op 0-5 en bij de stand 8-12 was er voor Rhevo geen houden meer aan. Panters 2 won met 9-15 en stond op 0-1. In de tweede set ging het met Rhevo niet beter. Integendeel, het kon geen antwoord vinden op het technisch veel betere spel van Panters. Achter elkaar door speelde Panters Rhevo naar een gedecideerde 4-15 set nederlaag en Rhevo keek tegen een 0-2 achterstand aan. In de derde set kwam de ommekeer. Vooral het harde serveren van Janny de Jong en goed aanvalswerk van Wil Vink haalden de jonge ploeg uit Vee nendaal uit haar cadans, waardoor er veel gaten in de verdediging vielen. Rhevo profiteerde hiervan goed en won met 15-5 (2-1). In de vierde en laatste set een tech nisch beter opererend Panters-team, maar met harde serves wist Rhevo Panters in het nauw te drijven. Rhe vo nam een 12-7 voorsprong, waarna Panters 2 in een time-out vluchtte. Rhevo liet zich echter niet meer af stoppen en won deze set met 15-9, waardoor er onverwacht nog een 2-2 gelijk spel uit het vuur werd gesleept. Rhevo speelde beter dan in de eerste wedstrijd, hetgeen weer perspectieven biedt voor de toekomst. dat, wanneer er aanleiding was tot ne gatieve uitlatingen aan het adres van de scheidsrechter, hieraan meer aan dacht werd geschonken dan wanneer het de positieve facetten van het wed- strijdleiden betrof. De discussies over dit onderwerp laai den hoog op. Er werden misverstanden uit de weg geruimd hieromtrent en bei de partijen maakten op niet mis te ver stane wijze hun standpunt ten aanzien van dit onderwerp kenbaar. Het gesprek vond plaats in een uiterst sportieve en openhartige sfeer. Wat dat betreft hadden de arbiters eens geen enkele moeite met de lei ding RHENEN De midgetgolfclub „Atti- lone" uit De Steeg organiseerde dezer dagen een revanche-toernooi. Midgetgolfclub „Rhenen" nam deel aan deze wedstrijden en legde beslag op enkele fraaie prijzen. Joop Veenendaal speelde zich bij de A-klassers naar de derde plaats, en bij de B-klassers werd de heer E. Bre man na een barragepartij met de heer Douwe van der Zee uit Appelscha eer ste met 112 punten. VEENENDAAL De Biljartbond Wageningen en Omstreken start 14 oktober met de competitie 19681969. De indeling voor dit seizoen is als volgt: Hoofdklasse: DOH en DOG (Veenen daal), Nationaal, Rijnstroom, Terminus (Wageningen), Ons Genoegen (Ingen), BVR (Rhenen). ABC (Maurik) en Toren- zicht (Lienden). Overgangsklasse: DVJ (Resteren), ABC 2 (Maurik), ONA 1, VOP 1 (beiden Opheusden), Taveerne (Veenendaal), Rijnstroom 2 (Wageningen), Ons Genoe gen 2 (Ingen), Torenzicht 2 (Lienden), Vogelenzang 1 (Echteld) en Nationaal 2 (Wageningen). Ie klasse: ODI (Lienden), Torenzicht 3 (Lienden), Terminus 2 (Wageningen), Rijnstroom 3 (Wageningen), DOH 2 (Veenendaal), Nationaal 3 (Wageningen), BVR 2 (Rhenen), de Zwaan 1 (Opheus den), ONA 2 (Opheusden) en Ons Genoe gen 3 (Ingen). 2e klasse: Torenzicht 4, Torenzicht 5 (Lienden), Rijnstroom 4 (Wageningen), ABC 3 (Maurik), DVJ 2 (Kesteren), Ros kam 1 (Ommeren), Ons Genoegen 4 (In gen), VOP 2 (Opheusden) en Recticel 1 (Kesteren). 3e klasse: Taveerne 2 (Veenendaal), ODI 2, Torenzicht 6 (beide Lienden), de Zwaan 2 (Opheusden), DVJ3, DVJ 4 (Kesteren), Recticel 2 (Kesteren), Ons Genoegen 5 (Ingen) en BVR 3 (Rhenen). Er zijn overigens wel enkele wijzi gingen geweest in de afgelopen zomer. De Biljartbond Wageningen en Omstre ken raakte enkele gerenommeerde ver enigingen kwijt aan de Kon. Ned. Biljart Bond, namelijk Zeldenrust (Eist), Groene Laken (Maurik, kampioen van vorig jaar in de Hoofdklasse), Ons Hoekje (Ingen), Schans (Eek en Wiel) en De Driesprong (Tiel). Uit Veenendaal meldde zich een nieu we vereniging, de Taveerne. Enkele clubs schreven met een team meer in voor de competitie, maar daar staat tegenover dat er ook clubs zijn die een ploeg terugtrokken, zoals ONA (Opheus den) en Torenzicht (Lienden). In de Hoofdklasse zijn nu ook DOG (Veenendaal), BVR (Rhenen) en Toren zicht (Lienden) ondergebracht. Uit deze afdeling is het Opheusdense ONA ver dwenen, dat in de overgangsklasse uit komt. Taveerne uit Veenendaal heeft in geschreven met 2 teams. Het eerste komt uit in de Overgangsklasse en de 2e uitgave in de 3e klasse. Roskam en Recticel zijn een klasse lager gaan spe len. Beide teams spelen nu in de 2e klasse. BVR 2 promoveerde naar de le klasse, terwijl het derde team haar in trede doet in de derde klasse. Als voor wedstrijden zijn al enkele duels uit gevochten. On 14 oktober ontbrandt de strijd bil j artcompetitie. De NTS zendt woensdag 16 oktober van 19.43 tot 21.30 uur op Nederland I een rechtstreekse reportage uit van de in Manchester te spelen wedstrijd Man chester United-Estudiantes La Plata, de finale van de strijd om de wereldbeker. De eerste ontmoeting tussen beide clubs werd door Estudiantes met 1-0 gewon nen. Herman Kuiphof voorziet de re portage van commentaar. WEST-BERLIJN Na de vijfde nacht van de wielerzesdaagse van West- Berlijn hebben de Denen Palle Lykke en Freddy Eugen nog steeds de leiding. Peter Post en de Westduitser Schulze staan, met twee ronden achterstand, op de vierde plaats. De stand: 1. Lykke-Eugen (Den.) 220 pnt.; 2. Louis en Fritz Pfenninger (Zwi.) 191; op één ronde: 3. Rudolph/Kemper (W.-Dld.) 328; op twee ronden: 4. Post' Schulze (Ned./W.Dld.) 339; 5. Bugdahl/ Wolfshohl (W.-Dld.) 237. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Neem Iglo. Dan proeft u lekker vlees. Lekkere kruiden. Goede groenten. Oosterse ingrediënten. En niets meer. Dus geen bijsmaak. Dat hoort niet. Doe zoals het wel hoort: neem Iglo nasi en bami. Dat is wijs. NASI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 BAMI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 klare taa' GENE VER in de hartige kneepfies f10,50 per fiter WYNAND FOCKINK RHENEN De heer G. Timmer mans, hoofd van de christelijke lagere school aan de Platanenlaan te Rhenen, is benoemd tot leraar van een Mavo- school te Ede. De benoeming zal waar schijnlijk 1 december ingaan. VEENENDAAL Iedere automobi list weet dat zijn wagen wel eens „ei genwijs" kan zijn. Maar dat een auto het niet eens is met de keuze van de bank van zijn eigenaar, dat komt niet elke dag voor. De heer G. J. van Z. uit Veenendaal kwam er gisteren ech ter achter, toen hij zijn auto op de Markt had geparkeerd. Meneer Van Z. moest enkele zaken bij de Midden- standsbank afhandelen, maar de auto bleek het er niet mee eens en reed achteruit de Markt af. De wagen be schadigde tijdens de „protestbetoging" twee personenauto's, die er ook gepar keerd stonden, maar liet zich daar door met afschrikken. Nog steeds ach teruit rijdend stak de auto de Kerke- wijk over en reed door de openstaan de deuren de hal van de Amro-bank binnen. De doorgang bleek zo smal, dat de eigenaar van de auto de groot ste moeite had om de auto er zonder iets te raken weer uit de bank te rij den. De auto alleen had echter niet de minste moeite gehad om de bank in te komen. Zou het dan toch waar zijn, dat er geen slechte auto's bestaan, maar alleen slechte chauffeurs? RHENEN Voor de onderlinge hen gel wedstrijd boekte het bestuur van de Rhenense hengelaarsvereniging „De Voorn" maar liefst tachtig deelnemers. Wat nog maar zelden is gebeurd, men moest door de zeer hoge waterstand in de Rijn in De Grift vissen. De uitslag was als volgt: 1. H. Vos 589 g; 2. H. Pleijler 332 g; 3. G. J. Jansen 285 g; 4. W. van Zetten 279 g; 5. P. Haast 248 g; 6. L. Buitenhuis 202 g; 7. G. J. Lodder 201 g; 8. A. Albers 188 g; 9. A. v. Drumpt 183 g; 10. H. Albers 182 g. Zaterdag 12 oktober wordt ook nog een wedstrijd in Eist gehouden. Samen komst om half negen 's ochtends aan het veer. RHENEN Ds. J. van Ginkel uit Oosthem in Friesland heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de kerkeraad van de hervormde kerk in Rhenen. AMERONGEN Het bestuur van de afdeling Amerongen-Leersum van de NPB heeft mej. C. L. Jolles uit Soest bereid gevonden op de eerste avond van het nieuwe seizoen iets te komen vertellen over haar reis naar Israël. Mej. Jolles was reeds eerder in Is raël, maar deze laatste reis maakte zij geheel alleen en volgens eigen program ma, waardoor zij nu is geweest op plaatsen waar de gemiddelde toerist nooit komt. Mej. Jolles maakte tijdens haar reis prachtige dia's die zij op donderdag 10 oktober zal vertonen in het kerkge bouw, Imminkstraat la in Amerongen. LEERSUM De gemeenteraad van Leersum komt woensdagavond 9 okto ber in \ergadering bijeen. De vergade ring begint om 19.30 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Ingekomen stukken; 2. Benoemen commissie politieverordening; a. Wijzi ging begroting 1968; b. Wijziging be groting grondbedrijf 1968.

De Vallei | 1968 | | pagina 11