Wilson veroordeelt geweld bij Noor dier se relletjes 2140 Positie Dubcek nu onduidelijk Poging gesprek in Parijs op gang te brengen Omdat kinderen ook buiten blijven spelen als het regent. Over de grenzen Verscheurdheid Bonaparte 7 maanden celstraf voor Fritz Teufel Dodencijfer in India stijgt RECHTBANK BEHANDELT FRANSE MIJNRAMP Montecatini vrijwel geheel staatsbedrijf Rode Kruis blijft werken in Nigeria ONDERZOEK GELAST NAAR INCIDENT IN LONDONDERRY goede Citroen ziet alleen in Fiat partner „Verbruikers hebben te weinig invloed binnen E.E.G." Retourvlucht naar maan eerst onbemand "ëitkalon tapijt II us a k mogelijke opvolger Krupp zou van plan zijn weer wapens te maken ZORGELOZE BROER VAN JOHNSON IN PARIJS Reis van Vance naar Washington Johnson pleit voor Humphrey Onbemand scheepje opgevist Welkomvoor Kiesinger met nazi-groet Studenten betogen in Portugal NAZIGROET OISDER DREK „VURIGE" INBREKERS PLAN VAN RUSSEN keijzer tapijt ZEVENTIEN DODEN KOELE REACTIE Daarom, daarom, daarom: Davitamon io. Elke dag. Allemaal. BESPREKINGEN VERVANGING FELLE UITVAL GELDBRONNEN NA VIER MOORDEN ï~)e regering in Londen kan maar bit- ter weinig doen om in te grijpen in Noord-Ierland. Pas wanneer orde en rust duidelijk niet langer kunnen gehandhaafd worden door de rege ring van Ulster kan de Britse rege ring de grondwet van Noord-Ierland schorsen en het gezag overnemen. De behoedzame manier waarop de regering-Wilson het netelige vraag stuk Noord-Ierland tot nu toe heeft benaderd, doet niet erg veel verwach ten. DINSDAG 8 OKTOBER 1968 (Van onze correspondent in Londen) T ONDEN De ongeregeldheden van afgelopen weekeinde in de Noord- ierse stad Londonderry, waarbij ongeveer 100 mensen gewond raak ten. zijn voor premier Wilson aanleiding geweest om de minister-president van Noord-Iierland, O'Neill, te vragen naar Londen te komen. Hij zal hem onder ogen brengen dat geweld, zoals dat zaterdag en zondag door de politie in Londonderry is toegepast, ontoelaatbaar is. Protesten tegen het optreden van de politie kwamen ook gisteren in Londen binnen o.m. uit de Ierse republiek. Premier Wilson heeft de minister van Binnenlandse Zaken, Callaghan, gevraagd om een rapport over de bloedige relletjes in Londonderry. Tot diep in de nacht van zondag op maandag was het woelig in Londonder ry, op één na de grootste stad van Noord-Ierland. Er is op grote schaal brand gesticht en er zijn vernielingen aangericht. De verontwaardiging over het brute geweld van de politie is groot. Er zijn gevallen aan het licht gekomen van ou de vrouwen die met gummistokken zijn afgeranseld. De minister van Binnen landse Zaken van Noord-Ierland ont kent dat er te ruw is opgetreden. Ook de Noordlerse premier O'Niell houdt de politie van zijn land de hand boven het hoofd. Hij was maandag in Leicester, waar studenten hem met op geheven arm de nazigroet brachten bij wijze van protest tegen misstanden en discriminatie in Noord-Ierland, die de oorzaak werden van de relletjes van het weekeinde. Omdat Noord-Ierland binnenlands zelf bestuur heeft kan Engeland niet zo maar ingrijpen, hoeveel bezwaar de Britse regering ook heeft tegen de gang van zaken in Ulster. Nog in juli zei pre mier Wilson in het Lagerhuis dat het ge duld van Londen uitgeput raakt, zolang heeft het al gewacht op hoogst nood zakelijke hervorming in Noord-Ier land. De Britse regering kan de regering in Belfast flink onder druk zetten, hoe wel handhaving van orde en rust een zaak is voor Noordierland zelf. In uiter ste noodzaak kan het Britse parlement de grondwet van Noord-Ierland wijzi gen, waardoor direct bestuur door Lon den kan worden uitgeoefend. Dit kan alleen indien de zaak volledig uit de hand loopt. Wanneer premier O'Niell naar Lon den komt is nog niet bekend. MADRID Inbrekers hebben giste ren in de faculteit voor bouwkunde aan de universiteit van de Spaanse hoofd stad Madrid een bord achtergelaten met opschrift: „We zullen de universiteit platbranden". In een bureau was brand gesticht, maar de schade was gering. Volgende week begint in Spanje het universitaire jaar. WILSON geen geweld PARIJS Citroen wil alleen maar samenwerken met Fiat. Praten met Renault en Peugeot heeft geen enkele zin. Dit heeft de directie van de Franse autofabriek Citroen gisteren laten we ten. Zij heeft de regering in Parijs met deze uitspraak voor het blok gezet. De Franse ministers van Financiën en Economie hadden juist een akkoord bereikt met Renault en Peugeot. Deze a utofabrieken waren bereid Citroën in hun groep op te nemen, zij het onder voorwaarden. De Franse regering vond dat Renault-Peugeot-Citroën (met een produktie van 1,7 miljoen wagens per jaar) een betere partner zou zijn voor Fiat dan Citroën alleen. Maar de directie van Citroën voelt niets voor een Franse oplossing. Zij heeft al eerder gezegd, dat er een Eu ropese automobielindustrie moet komen. Gisteren is ontkend dat er sprake van financiële moeilijkheden zou zijn bij Citroën. BRUSSEL De verbruikers ln de Europese Gemeenschap moeten hun rij en sluiten om mee te kunnen spelen bij de eenwording van Europa. Die oproep heeft de Socialistische coöperatieve be weging in België laten uitgaan op een congres in Luik. De beweging heeft er op aangedron gen dat de coöperatieve bewegingen in de zes landen van de Gemeenschap zich bundelen. Grote ondernemingen en amb tenaren maken de dienst uit in het hui dige verenigde Europa. De 185 miljoen verbruikers staan buiten de beslissin gen die rechtstreeks hun toekomst be palen, aldus de Belgische beweging. BONN Fritz Teufel (25). de lang harige studentenrebel uit West-Berlyn, is gisteren veroordeeld tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van zeven maanden. De rechtbank in de Westberlijnse wijk Moabit achtte hem schuldig aan ernstige huisvredebreuk in twee gevallen: in september vorig jaar was Teufel bij een demonstratie binnengedrongen in het Stadsparlement, en op oudejaarsavond had hij een kerkdienst verstoord in de bekende Keizer Wilhelm Gedachtnis Kirche in het hartje van West-Berlijn. De laatste zittingen van dit proces had de ..communarde" Teufel tot een soort cabaretvoorstelling gemaakt door zich voor te doen als een overdreven be rouwvol zondaar. Met gespeeld gesnot ter had hij bekend „een grote schuld" op zich te hebben geladen. Hij smeekte zijn rechters hem toch vooral streng te straffen, „naar de volle scherpte van de wet". Hij bezwoer dat hij van zijn dwaalwegen zou terugkeren en dat hij zijn best zou doen om een „braaf en voorbeeldig burger" te wor den. De „ragebol" met zijn ijzeren brilletje maakte van dit alles zo'n dwaze show, dat zelfs de rechters af en toe zaten te schuddebuiken van het lachen. Eerder tijdens dit proces had Teufel student is hij allang niet meer twee dagen gevangenisstraf gekregen, omdat hij de rechtbank de rug had toe gedraaid en de baret van de president door de zaal had gesmeten. Teufel heeft echter nog een proces in petto: in München, waar hij onlangs een weekeinde doorbracht. Daar smeet hij een café-gast een bordje met warme le verkaas in het gezicht en vocht hij een robbertje met d» caféhoud©»* SCHIPHOL Voor hun sprong naar de maanin een bemand ruimteschip willen de Russen eerst een onbemand ruimteschip een retourvlucht laten ma ken. Dit zei de kosmonaut German S. Ti- tof gisteren op Schiphol. Hij was op doorreis naar Mexico-stad, waar hij gaat kijken naar de Olympische Spe len. „Geen kosmonaut", zei Titof, „zal zrich aan een reis naar de maan wagen als niet eerst de moeilijkheden die zo n tocht kan opleveren, met een on bemand ruimteschip zijn verkend." Een datum voor de eerste Russische tocht naar de maan kon Titof niet noe men. „Een tocht van een bemand ruimteschip naar de maan", zei hij, „is nog altijd een weergaloos moeilijke opgave. De voorbereidingen daartoe lo pen volgens hem in de Sovjet-Unie ge heel volgens plan. Over dat plan gaf hij geen bijzonderheden. ADVERTENTIE KAMERBREED va. fa I p.m.2 POSTBUS 39 - HILVERSUM LüNEN Ook de laatste overleven de van de mijnramp bij Lünen in West- Duitsland is gisteren overleden. De in storting in de kolenmijn, het gevolg van een explosie heeft nu in totaal aan ze ventien mijnwerkers het leven gekost. PRAAG In Tsjecho-Slowakije neemt de onzekerheid over de uitslag van de jongste Tsjeohisch-Russische besprekingen in Moskou hand over hand toe. Drie dagen na hun terugkeer uit de Russische hoofdstad heelt nog geen van de leiders die er onderhandelden. Dubcek, Cernik en Husak, een verklaring afgelegd. De bevolking zelf moet kennelijk maar uitmaken wat het com muniqué na afloop van de besprekingen betekent voor haar toekomst. mi BONN Volgens het Westduitse weekblad „Der Stern" overweegt het Krupp-concern de produktie van wa pens te hervatten. Daaronder zou ook de bouw van oorlogsschepen vallen. Het blad haalt ter staving van deze bewe ring een brief aan van de bestuursraad van Krupp aan de parlementaire defen siecommissie. De woordvoerder van Krupp. graaf Zedwitz, heeft in een vraaggesprek met de „Frankfurter Rundschau" verklaard dat Krupp niet rechtstreeks; wapens maakt, maar wel uitrustingsstukken voor militaire doeleinden, zoals pantser voertuigen en kleine onderzeeërs. Hij ontkende echter dat het bedrijf torpedo- boten zou bouwen. Wegens verduistering in dienstbe trekking is aangehouden de 25-jari- ge R. P. uit Amsterdam. Als filiaalhou der van een groot levensmiddelenbedrijf zou hij het laatste Halfjaar in totaal f 8800 uit de onder zijn beheer staande safe hebben ontvreemd. PARIJS De kans is groot dat de vastgelopen AmerikaansNoordviët- namese besprekingen te Parijs weer op gang zullen komen. Verscheidene gebeurtenissen wijzen daarop. Cyrus Vance, op een na de belangrijkste Amerikaanse onderhandelaar, vloog vorige week woensdag ijlings naar Washington voor geheime besprekingen met president Johnson. De Noordviëtnamese delegatie in Parijs gelastte gisteren onverwachts een persconferentie en een aantal 'persoonlijke gesprekken af nadat was bekend geworden dat Vance met president Johnson had gesproken. De Noordviëtnamese delegatie in Pa rijs verwacht dat de missie van Vance zal leiden tot een doorbraak in de vast gelopen besprekingen. De Amerikaanse onderhandelaar zou bij president John son hebben aangedrongen op verzach ting van het Amerikaanse standpunt. „Wij verwachten en hopen", aldus een Noordviëtnamese woordvoerder, „dat de Verenigde Staten hun bombardemen ten stopzetten. Daardoor zouden de on derhandelingen aan betekenis kunnen winnen". Waarnemers bij de besprekingen in Parijs hechten ook veel waarde aande resi van Vance, Zij wezen erop dat de regering-Johnson misschien bereid zal zijn haar standpunt inzake Viëtnam te verzachten nu haar zittingstermijn af loopt. In januari zal een nieuwe rege ring het heft in handen nemen. Inmiddels laat ook de Franse rege ring alles achterwege wat de besprekin gen nadelig zou kunnen beïnvloeden. Zo houdt ze de inreisvisa vast van twee leden van het Zuidviëtnamese Nationa le Bevrijdingsfront, de politieke arm van de Viët-Cong, die in Parijs een in formatiecentrum willen oprichten. Zij reageerde ook opvallend koel op pogingen van de Zuidviëtnamese rege ring om de diplomatieke betrekkingen te herstellen, die in 1965 werden afge broken door de regering in Saigon. WASHINGTON President Johnson zal donderdag voor de radio een rede houden, waarin hij zijn vice-president, Hubert H Humphrey, zal ondersteu nen in diens campagne voor het Ame rikaanse presidentschap. Dit zal de eerste keer zijn dat John son een beroep doet op het Amerikaan se volk om Humphrey tot president te kiezen. NEW DELHI Het officiële doden cijfer als gevolg van de overstromingen en aardverschuivingen in de Indiase deelstaat West-Bengalen is gestegen tot 560. Men vreest echter dat het wellicht boven de duizend zal komen. In de stad Jalpaiguri zijn 250 doden geregistreerd. Er staat ruim drie me ter water in de straten. Alle verbindin gen met de getroffen districten zijn ver broken. Een groot aantal dorpen is vol ledig verwoest. Houston Johnson, de broer van de Amerikaanse president Lyndon John-\ son, heeft wel iets anders aan zijn hoofd dan zijn zwaarbeproefde fami-i ilielid. Met een flesje spuitwater en een ,,lach-of-ik-schiet" beweging ver-} maakte hij gisternacht twee dames in een Parijse nachtclub. De vrouw in het! midden is Marie-Claire van Dongen, de weduwe van de dit jaar overleden i schilder Kees van Dongen, een geboren Rotterdammer. Het slachtoffer"} 'links op de foto is Mafalda Davis die zich nuttig" maakt met het verz.a-i melen van gouden munten voor de Spaanse schilder Salvador Dali. ADVERTENTIE Davitamon 10. het complete dragee:e dat zorgt voor extra weersta- J Het Russische koelschip Tantar- noye heeft ter hoogte van de kust van Ierland op de Atlantische Oceaan een scheepje. Little One genaamd, onbemand uit zee opgevist, ln de cabine werd het paspoort van Wil liam Willis gevonden, van wie bekend is dat hij een zeiltocht rond de we reld wilde maken. 1JARIJS Een catastrofe, die in 1964 niet alleen Frankrijk, maar ook een groot deel van de wereld een week lang in ademloze spanning hield, zal morgen herleven voor de rechtbank van Döle, niet ver van Dijon. Het is de mijnramp van Champagnole, waar bij negen arbeiders na dagen en nach ten lang zwoegen gered konden worden. Vijf mijnwerkers vonden ech ter de dood en hun lijken heeft men nooit gevonden. Op 27 juli van dat jaar werden veer tien arbeiders in de kalksteengroeve on der de heuvel Mont Rivel, bij Cham- pagnële, het slachtoffer van een instor ting, ongeveer zestig meter onder de grond. Enkele uren daarna bleek, dat negen vap hen in leven waren en dat zij zich bevonden in een versterkt deel van de gang, die was ingestort. Spoedig bleek tevens, dat een schacht zoif moeten wor den geboord van 68 meter diep, wilde men hen kunnen bevrijden. Daarop be gon de wedstrijd tegen de klok met als inzet deze negen mensenlevens. Na negen dagen en nachten zwoegen kwam een verbinding tot stand, waar langs de negen in veiligheid gebracht konden worden. De vermiste arbeiders waren allen getrouwd en vier van hen hadden kinderen. De rechtbank van Döle zal nagaan in hoeverre de directie van de mijn ver antwoordelijk gesteld kan worden voor de ramp. Het rapport erover heeft na melijk aan ücht gebracht, dat er bij de exploit n het onderhoud van de groeven sprake was van grove nalatig heid. In dit communiqué werd opgeroepen tot „zuivering van alle anti-socialisti sche krachten". Tevens was er sprake van een akkoord over de stationering van troepen van het Pact van Warschau in Tsjecho-Slowakije. Gisteren zou de Tsjechoslowaakse re gering bijeen zijn geweest. Vandaag komt, naar verluidt, het presidium van de partij bijeen terwijl deze week ook nog het Centrale comité de toestand zal bespreken. Volgens goed ingelichte bro nen in Praag was er nog maar heel wei nig bekend over de besprekingen in Mos kou. Wel is men er in Tsjecho-Slowakije van overtuigd, dat de Sovjet-Unie er nog steeds de voorkeur aan gaaft dat Alexander Dubcek 't veld ruimt als lei der van de partij. Vooral ómdat zijn naam steeds in één adem wordt ge noemd met het proces van democratise ring, dat door Moskou wordt gedwars boomd. Velen verwachten al half en half dat de 47-jarige Dubcek mettertijd zal worden vervangen door een meer or thodoxe communistische leider. Een mogelijke opvolger zou Gustav Husak zijn, de leider van de Slowaakse com munistische partij. Moskou gaf hem in het recente verle den al herhaaldelijk een schouder klopje, omdat hij erop aandrong dat het akkoord van Moskou van 27 au gustus nauwgezet zou worden nage- ieefd. In dit akkoord was sprake van onder andere een „normalisering" van de toestand in Tsjecho-Slowakije. Het Russische persbureau, Tass, deed inmiddels gisteren een felle uitval naar de kranten in het Westen. „De weste lijke pers", aldus Tass, „geeft een las terlijke uitleg van het communiqué van de besprekingen in Moskou van 3 en 4 oktober". Van een Praagse capitulatie was geen sprake volgens Tass. PARIJS De belangrijkste Itali aanse industriële onderneming, Monte- catini-Edison, is voor het grootste deel eigendom geworden van de Italiaanse staat. Deze berichten deden gisteren op de Parijse beurs en in andere Euro pese financiële centra de ronde. Zij zijn nog niet officieel bevestigd, maar overal wordt aangenomen da( de staat met dit belang nu vrijwel de gehele Italiaanse chemische en petrochemi sche industrie onder controle heeft. Volgens de berichten is de operatie uitgevoerd door de Mediobanca waar van ruim 50 procent in handen is van de IRI (Instituto Ricostruzione Indus- triale), een staatsonderneming, die grote belangen heeft ln het Italiaanse bedrijfsleven. Deze belangen liggen verspreid over vele banken, staalfabrieken, metallur gische en mijnmaatschappijen, scheep- werven, hotels supermarkten, scheep vaartmaatschappijen de luchtvaart maatschappij Alitalia, de autofabriek Alfa Romeo en vele andere onderne mingen. Het nodige geld voor de overneming van Montecatini-Edison is verschaft door de IRI, de oliemaatschappij Ente Nazionale Indrocarburi ENI (ook al van de staat) en het pensioenfonds van de Mediobanca. Montecatini-Edison heeft een omzet van f 7,3 miljard. Bij het concern wer ken 118.900 mensen, die vorig jaar voor een nettowinst zorgden van ruim f 300 miljoen. In Rome is de overneming bij de particuliere zakenmensen als een schok gekomen. Zij zagen in het concern een bolwerk van de vrije onderneming in een land waar meer dan de helft van de op de effectenbeurzen genoteerde aandelen in handen is van staatsonder nemingen. LAGOS Ondanks het feit dat een week geleden vier Europese leden van het Rode Kruis werden vermoord in Okigwi, Nigeria, heeft het personeel van de organisatie opdracht gekregen op zijn post te blijven. Ook nu de fede rale Nigeriaanse troepen steeds verder oprukken in het afgescheiden Biafra. Het Rode Kruis gaf zijn personeel echter de raad uit de buurt te blijven van de grote wegen tot de stoottroepen van het Nigeriaanse leger hen zijn ge passeerd. Franse wapens? Onze correspondent in Parijs meldt het volgende: De Franse contraspionagedienst be studeert de geheime Biafraanse docu menten die misschien het antwoord in houden op de vraag of via Frankrijk of yan dit land uit wapens worden ge leverd aan Biafra. Met name Engelse kranten hebben deze vraag de laatste tijd herhaaldelijk gesteld. De documenten werden aangetroffen in de auto van twee kapiteins van het Biafraanse leger die bij Perrelatte, op de weg van Lyon naar Marseille, in botsing kwam met een tegemoetkomen de wagen. Beide militairen werden ern stig gewond. W/at er dit weekeinde is gebeurd in de Noordierse stad Londonderry herinnert aan soortgelijke, dikwijls nog veel bloediger incidenten in het verleden. Bovendien is het een waar schuwing voor de toekomst: bloed vloeit erg gemakkelijk in Ulster, zo als Noord-Ierland vaak wordt ge noemd. Eeuwenoude godsdienstige tegenstellin gen vormen de oorzaak van de jong ste uitbarsting. Wie Noord-Ierland zegt, denk automatisch aan relletjes tussen roomskatholieken, die er in de minderheid zijn (35 pet) en de protes tantse meerderheid, die zich dikwijls uiterst onverdraagzaam gedraagt. Daar dragen helaas ook de Oranje- loges toe bij, genoemd naar de Neder landse koning-stadhouder Willem III, de telg uit het Huis van Oranje, die in de achttiende eeuw een actieve rol heeft gespeeld in de Ierse zaken. Die loges maken deel uit van Oranje Or de. Die streeft naar handhaving van orde en recht en de protestantse gron wet. "IVa de eerste wereldoorlog werd in het zuidelijk deel van Ierland, het grootste gedeelte, de Ierse Vrijstaat opgericht. Dat is nu de Ierse Repu bliek die sinds 1949 losstaat van het Britse Gemenbest. Zij is een overwe gend roomskatholieke staat. De zes provincies in het noorden bleven in 't verband van het Verenigd Konink rijk. De protestanten daar voelden niets voor aaansluiting bij een rooms katholieke staat. Ulster heeft binnen lands zelfbestuur. Sinds 1920 zijn er herhaaldelijk botsin gen geweest tussen de republiek en Ulster. Nog altijd hunkeren de echte republikeinen naar eenmaking van Ierland. De laatste jaren kwam er eindelijk wat toenadering tussen de beide delen van Ierland, dank zij het verstandige staatsmansbeleid van de beide premiers. Maar in Londonder ry is nu weer gebleken hoe diep de verscheurdheid in Noord-Ierland zelf anog is. ïle roomskatholieke minderheid wordt daar op allerlei manieren schandelijk benadeeld. Zij ondervindt dit vooral op het gebied van het kies recht., de huisvesting en de arbeids markt. Van de anderhalf miljoen Noordieren, mogen ruim 930.000 mee doen aan de verkiezingen voor het parlement in Londen, maar nog geen 700.000 van hen kunnen deelnemen aan plaatselijke verkiezingen. Om dit laatste te kunnen doen, moet men een eigen huis hebben hetzij gekocht, hetzij gehuurd. Woont men ergens op kamers of woont men bij zijn ouders, dan komt men niet in aanmerking voor de plaatselijke verkiezingen. Daarentegen kunnen naamloze vennoot schappen wel stemmen bij plaatse lijke verkiezingen; zij hebben soms wel zes stemmen. Dit leidt natuur lijk tot de vreemdste en onrechtvaar digste toestanden. De toewijzing van gemeentewoningen waar er maar heel weinig van worden gebouwd is dus veel meer dan >?en onderdeel van de huisvestingspolitiek. Het ls een wapen in de binnenlandse politie ke strijd, terwijl de woningnood schrijnend is. De eigenaardige manier waarop de grenzen der kiesdistricten zijn vast gesteld zorgt ervoor dat zelfs in ge bieden met een roomskatholieke meer derheid de protestantse minderheden het voor het zeggen hebben. De zaak wordt er niet gemakkelijker op gemaakt door de bijna chronische werkloosheid in Noord-Ierland. Dit ligt om en nabij de 7 pet., veel hoger dan in Engeland. In Londonderry als gevolg van allerlei plaatselijke moei lijkheden, wat mannen aangaat zelfs tegen de twintig procent. FRANKFORT De Westduitse Bonds kanselier Kiesinger is gisteren in Frank fort begroet met uitroepen als „Sieg Heil" en de nazigroet. Kiesinger kreeg dit welkom van ongeveer 50 jongelui, toen hij een rede kwam houden op een bijeenkomst van zijn partij, de chris ten-democraten. Na afloop moest Kiesinger onder po litiebegeleiding naar zijn auto worden gebracht, terwijl demonstranten het Horst Wessel-lied zongen. LISSABON Portugese studenten hebben dit weekeind in Lissabon ge demonstreerd tegen de Portugese rege ring. Het was de eerste keer sinds de benoeming van de nieuwe premier, Caetano, dat een massale betoging werd gehouden. De studenten riepen leuzen als „Vrij heid, democratie en cosialisme''. Ook werden borden meegedragen met op schriften als „Geen deportaties" en „Weg met politieke politie". De studenten hielden zich niet aan een verbod om te demonstreren op de 58ste verjaardag van de revolutie die de Portugese monarchie omver wierp. Op een kerkhof waren kransen ge legd op de graven van republiekeinse leiders. De studenten verlieten het kerkhof met borden waarop werd ge vraagd om herstel van de openbare vrijheden, afschaffing van de censuur en om vrije verkiezingen. In de stad kwam het tot gevechten met de politie. Enkele demonstranten werden licht ge wond.

De Vallei | 1968 | | pagina 7