Wil ma zong zo mooi dat Gert en Her mien moesten huilen Plan voor groot recreatiegebied in Delfland Reders gaan niet vrijuit in „Loodsen-aflaire" Oprichter „World Press af na onenigheid in Photo" trad bestuur Brief aan Rome van Theologische faculteit te Nijmegen Zanger waakt als n vader over haar zuiver karakter BEDREMMELDE VADER BELDE AAN BLJ DE TLMMERMANSEN EN ZIE: Gewelsmenseti Kersliederen Universiteit van Utrecht ziet zich als stiefkind Predikant van asiel maakt bezwaar tegen zijn ontslag In Noordzeekanaalgebied al 20 van de 120 loodsen gepakt TISSOT Korting voor Ned. klanten in Duitse winkels Jongen stortte neer van 40 meter hoogte N.S.R. fel gekant tegen medische' numerus fixus Voor zelfstandigen geen arbeids ongeschiktheids verzekering Officier van Justitie verzekert: Nieuwe adjudant voor Koningin PHILIPS Voorzitter van Humanistisch Verbond gaat afscheid nemen Geschrokken paarden ramden koetsje met bruidspaar T uinmansgezin dankt leven aan hond 587 ste Staatsloterij de Tissot PR 516 met extra schokbrekers PATIËNTEN MIJDEN OUDE KLINIEKEN SLECHT VERDEELD SUBSIDIE VLOEDGOLF batterijen RUSTIGE AANPAK DINSDAG 8 OKTOBER 1968 USSELO „De tranen schoten mij in de ogen. toen ik dit kindje hoorde zin gen." zegt Gert Timmerman (33). de elfjarige Wilma Landkroon uit Enschede teder op de smalle schouder kloppend. Vandaag brengt Gert onder eigen merk een grammofoonplaat op de markt met enkele liedjes, die Blonde Wilma met een ijl stemmetje zingt. Gert zegt: „Ik zal Wilma als een vader op haar verdere weg door het leven begeleiden. Wilma tnag niet zo'n bedorven karaktertje krijgen als de befaamde Limburgse Heintje, die door de show-wereldwaarin dat joch leeft, geen kind meer is. Zijn ouders bewaken hem als roofvogels. Kijk, dat mag nooit met Wil ma gebeuren. Daarover zal ik waken." Wilma zit er in Gerts kamer (zes ingelijste grammofoonplaten boven de deur en Hermien, die in de aangren zende keuken vlees staat te braden) in Usselo bij Enschede wat stilletjes bij. Haar vader, de 45-jarige vroegere huisschilder J. Landkroon, doet namens zijn dochtertje het woord. Hij zegt: „Ik wist dat Wilma een prachtig stemmetje heeft. Op verjaar dagen en feestjes mocht zij altijd zin gen. Zij begeleidde zichzelf dan op de gitaar. Ik liep ai heel lang met het plan rond, samen te gaan, maar ik durfde nooit, omdat ik bang was een blunder te maken. „Tot ik drie weken geleden de stoute schoenen aantrok en hier aanbelde. Kijk, sinds die tijd is mijn leven veranderd. Ik heb drie kin deren en geen vrouw. Bovendien ben ik invalide. Ik was altijd humeurig. Maar nu Gert Wilma een kans geeft, voel ik mij weer blij en kan ik weer lachen". Gert neemt het verhaal over: „Ik heb altijd gezegd, dat ik geen talent wilde pousseren, dat jonger is dan vijf tien jaar. Meestal krijg je met die heel jonge kinderen alleen maar geduvel en er u geen sprake van dat je ze ooit op de televisie krijgt". „Toen meneer Landkroon hier aan belde, zei ik dan ook neen tegen hem. Maar toen ik zijn ontgoochelde gezicht zag, kwamen alle tegenslagen, die mijn ouders vroeger hebben geïncasseerd, mij weer voor ogen. Ik zei toen: Nou, als u dan zo graag wilt, dat Wilma voor mij zingt, laat haar dan maar haar gitaar uitpakken". „Toen begon dat kind te zingen en daar werd ik gewoon koud van. Weet u, Hermien en ik zijn nogal gevoels mensen. Toen Wilma aan het zingen was, keken Hermien en ik elkaar eens aan en wij begonnen toen allebei te huilen. Toen Wilma klaar was, heb ik gezegd: Daar moet een grammofoonplaat van komen. Ik betaal die vijfduizend gul den die daarvoor nodig zijn uit eigen zak. Dat heb ik gedaan". „Ik heb toen zelf een paar liedjes geschreven. Kijk, ik ben een jongen HEERLEN Nederlanders kunnen sinds kort in de Westduitse grensstre ken voordelig inkopen doen. De Duitse winkelier mag namelijk aan een Ne derlandse koper een korting geven. Deze korting is gelijk aan de „mehr- wertssteuer" (de belasting over toege voegde waarde) over deze goederen. De Duitse detailhandel heeft offi cieel toestemming gekregen voor het geven van deze kortingen. De kamers van koophandel in Lim burg hebben nu een brief naar de staatssecretaris van Financiën ge stuurd. Zij zijn bang dat de Limburgse middenstand veel schade zal ondervin den van deze actie, vooral als op 1 ja nuari in ons land ook belasting over toegevoegde waarde (btw) zal worden geheven en de prijzen waarschijnlijk iets omhoog zullen gaan. ADVERTENTIE De Tissot PR 516 is een echt horloge voor de actieve man die zwemt, golft, tennist, paard-en autorijdt.Het uur werk heeft schokbrekers en is mzwevend" in de kast op gehangen. Daardoor eerst echt onbreekbaar. Automatisch met datum, in staal of doublé f198ten f 800.' Zonder datum, met hand' opwinding f 185.- en f 137.- die verder denkt. Omdat Wilma gee: moeder heeft, kon ik het niet over mijn hart krijgen, haar een liedje over mam ma-zus-of-zo te laten zingen". „Dat kind was gek op Limburgse Heintje, dus schreef ik een liedje over Heintje voor haar. Ik noemde het „Heinehen baue erin Schloss für mich". Het tweede lied je dat ik schreef heet „Kleine Bingo". Vorige week heb ik Wilma meegeno men naar Helmond waar Heintje een receptie gaf ter gelegenheid van zijn vierde gouden plaat. Tjonge, wat was dat kindje gelukkig, dat zij daar met haar idool mocht praten". Wat de toekomst voor Wilma inhoudt weet ik niet. Haar eerste plaat komt nu in een oplage van vijfhonderd ex emplaren op de markt. Misschien dat ik haar volgend jaar Kerstmis op een langspeelplaat wat kerstliederen Iaat zingen. Dat weet ik nog niet. Ik wil eerst kijken hoe het publiek op deze eerste plaat reageert". Gert Timmerman vervolgt: „Natuur lijk Is deze grammofoonplaat een com- merciëel object, niet alleen voor Wilma en haar vader, maar ook voor mij. Maar vergeet niet, dat het allemaal is begonnen uit menselijke, noem het des noods sentimentele motieven". „En zelfs nu nog zeg ik: Als het be ter is voor Wilma om de band van de opname te verscheuren, dan doe ik dat. Ik had medelijden met Wilma en haar vader. Daarom geef ik haar de produk- tiekosten van deze plaat cadeau". „Wilma mag, wanneer zij dat wil, ieder vrij uurtje hier met mijn twee kinderen komen spelen. Ik meen het, wanneer ik zeg, dat dit meisje voorlopig kind moet blijven. Daarom zal ik een liefhebbend vader voor haar zijn, die met raad en daad altijd naast haar zal staan". UTRECHT Curatoren van de Utrechtse universiteit vinden het on juist dat Amsterdam, Groningen en Nijmegen wel extra bijdragen krijgen om te investeren in nieuwbouw voor de tandheelkundige faculteit, terwijl Utrecht niets extra's krijgt. „De pa tiënten willen niet meer in de bouw vallige tandheelkundige klinieken aan de Jutphaseweg komen. De staf loopt weg naar plaatsen waar wel nieuw bouw Is", meent bouwcurator M. Rup- pert. De bouw van het klinische gedeelte tandheelkunde in het nieuwe, even bui ten Utrecht gelegen universiteitscen trum De Uithof kan niet doorgaan, als het Rijk geen extra geld beschikbaar stelt. Omdat de universitaire projec ten in De Uithof de hoogste prioriteit hebben - er komt een nieuw isotopen- laboratorium - wordt een polikliniek in de binnenstad niet verbouwd. Ook een nieuw zusterhuis blijft achterwege. De Utrechtse curatoren vinden voor al dat het Rijk geen juiste verdeel sleutel hanteert bij het verstrekken van het geld. Studenten in de B-vakken zijn drie keer zo duur als die in de A-wetenschappen. Utrecht heeft naar verhouding veel meer B-studenten dan Amsterdam. „Wanneer we in de toekomst niet meer krijgen dan de 34 miljoen gulden per jaar waarmee we het nu moeten doen, hebben we nog negentien jaar nodig om al onze plannen in De Uit hof te verwerkelijken. Om doelmatig te kunnen werken hebben we zeker het dubbele nodig. We hebben nu al een achterstand van acht jaar met De Uithof", aldus de heer Ruppert. PANNINGEN De elfjarige Jan Pecters uit Egchel in Limburg is za terdagmiddag van een hoogte van veer tig meter neergestort. Hij was op slag dood. De jongen was met een paar vriend jes aan het spelen met een kabel van een hoogspanningsleiding, die over het land van zijn vader wordt aangelegd. De werknemers van een Duitse firma, die de kabel spant, waren ook zaterdag aan het werk. Plotseling werden de kinderen, die de kabel vasthielden, omhoog getrok ken. Alleen Jan Peeters bleef de kabel krampachtig vasthouden, ook toen die snel meters omhoog ging. Bij de mast j gekomen, op veertig meter hoogte, moest de jongen loslaten. Hij kwam I voor d« voeten van zijn vader terecht. Nu eens niet Gert en Hermien, maar Gert en Wilma. Gert Tim merman met zijn tijdelijk geadopteerd zangidooltje in de dop. GRONINGEN De predikant van het Dr. S. van Mesdagasiel in Gronin gen is door het ministerie van Justitie met ingang van vandaag ontslagen. Ds. A. Bongenaar kreeg zaterdag een brief van het ministerie, nadat zonder dat hij van iets wist zijn ontslag vrijdag al was aangekondigd op de mededelin genborden in het Van Mesdagasiel. „Ik voel me weggewerkt door de ge neesheer-directeur", zei ds. Bongenaar gisteravond. Hij zal morgenavond met een advocaat bespreken wat hij tegen zijn ontslag kan doen. De predikant is achttien jaar verbonden geweest aan de kliniek. Tussen hem en de geneesheer directeur, de zenuwarts J. A. van Bel- kum, bestaan al enkele jaren conflicten. Ds. Bongenaar weigerde enige tijd ge leden de loyaliteitsverklaring te onder tekenen waarmee een deel van het per soneel van het asiel de in zijn beleid aangevallen directeur wilde steunen- De hoofdpredikant bij het ministerie van Justitie, ds. C. F. Brüsewitz, heeft al enkele malen aan ds. Bongenaar voorgesteld zijn plaats in het asiel in te ruimen voor een ander. „Op het laatst heeft hij mij laten weten dat hij de ver antwoordelijkheid voor mijn werk niet langer wenste te dragen", zei ds. Bon genaar. Hij zal zich niet neerleggen bij zijn ontslag, ook al vindt hij het niet zo heel erg de kliniek vaarwel te moeten zeggen. „Het was zwaar maar boeiend werk", zei hij. UTRECHT De Nederlandse Stu dentenraad heeft zich zaterdag, tijdens een vergadering in Utrecht, fel gekant tegen vergelijkende examens aan de medische faculteit en tegen de invoering van een numerus fixus (een maximum aantal studenten aan de medische fa culteiten). De NSR ziet in maatregelen als de numerus fixus en vergelijkende exa mens het afwentelen van de misère, ontstaan door het falen van medische faculteiten, regering en Tweede Kamer, op de schouders van de studenten. Ook het verbond van medische stu dentenfaculteiten heeft zaterdag in Utrecht in dergelijke termen over de numerus fixus en de vergelijkende exa mens gesproken. Het verbond wil ech ter op verschillende voorwaarden ak koord gaan met een numerus fixus, waarvan de tijdelijkheid vasststaat. Onder die voorwaarden is er één die eist dat regering, parlement en faculteit zich garant stellen voor de snelle aan pak van gelijkstelling van de facultei ten en voor een wettelijke regeling van interfacultair overleg, zodat bijvoor beeld verschillen in benaderingswijzen en de toelating tot het tweede studiejaar verdwijnen. DEN HAAG Tussen Delft, Schie dam, Vlaardingen en Maassluis moet een dagrecreatiegebied komen van on geveer dertienhonderd hectare. Het terrein moet daarvoor een grondige verandering ondergaan. Bospartijcn, speelweiden, meertjes en eilanden zijn slechts enkele mogelijkheden tot ont spanning van de toekomstige Rand stadbewoner. Dat zegt het bestuur van de stich ting Onderzoek Midden-Delfland, dat gisteren in het Provinciehuis in Den Haag het ontwikkelingsplan voor de open ruimte liet bekendmaken door de Zuidhollandse gedeputeerde en voor zitter van de stichting, mr. H. van Riel. De deskundigen, die hierover een rapport hebben samengesteld, willen in het te ontwikkelen recreatiegebied geen hotels en geen „tweede wonin gen". Wel mogen er wat jeugdherber gen en enkele conferentie-oorden wor den gebouwd. Tot 1980 zal het plan ongeveér drie honderd miljoen gulden kosten. Daar na moet nog eens vijftig miljoen wor den geïnvesteerd. Mr. Van Riel meent dat het rapport een eerste poging tot realisatie van dit grootse recreatiegebied is. Hij is ervan overtuigd dat de landelijke over heid belangstelling heeft, zodat finan ciële steun mag worden verwacht. Volgende week gaat de stichting met een aantal hoofdambtenaren van het rijk praten. Het plan past in het recre atiegebied van de provincie Zuid-Hol land, zoals enige tijd geleden is om schreven in de recreatienota Vrije uren in de natuur. Hierin is de gedachte geopperd van recreatiegebieden rondom Zuidholland se stedenconcentraties. 'l-HERTOGENBOSCH Financiële consequenties zijn er de oorzaak van dat een arbeidsongeschiktheidsverzeke ring voor zelfstandigen niet op korte termijn in het vooruitzicht kan worden gesteld. Dit heeft minister B. Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid), maandagavond gezegd op de regionale conferentie van de Katholieke Midden standsbond in het bisdom Den Bosch. De gedachten van de bewindsman gaan meer in de richting van een volks verzekering tegen arbeidsongeschikt heid. Een afzonderlijke verzekering voor zelfstandigen, zoals aangegeven door de Sociaal-Economische Raad, zou geen oplossing betekenen. „In de eerste plaats ontbreekt in de gedachtengang van de SER een over gangsregeling". zo zei minister Rool vink. „Verder is zo'n regeling adminis tratief niet eenvoudig te realiseren", al dus de minister. HAARLEM De zwijgzame .sleepbootreders in het gebied van het Noord zeekanaal zullen niet aan de arm van de justitie kunnen ontsnappen. Het is slechts een kwestie van tijd of de justitie zal in de geruchtmakende „loodsen- affaire" ook bij de reders aankloppen. „Wij mogen aannemen dat het vergrijp van de reders vaststaat", zei gisteren de officier van justitie in Haarlem, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. „De mogelijkheid van e°n strafrechtelijke vervolging zit er wel degelijk in. Op het delict van de reders staat echter geen voorlopige hechtenis, zoals bij de loodsen". De loodsen in IJmuiden zün rijks ambtenaren. Een rijksambtenaar die zich laat omkopen, kan daarvoor vier jaar gevangenisstraf krijgen. Op het omkopen van die ambtenaar staat een maximumstraf van twee jaar. „De re derijen hebben dus aanzienlijk minder risico genomen dan de loodsen", aldus mr. Van der Valk Bouman. „Voorlopi ge hechtenis is pas mogelijk bij delic ten die met vier jaar gevangenisstraf berecht kunnen worden". De officier van Justitie heeft er geen idee van hoe groot het bedrag is, dat door de reders in de vorm van steek penningen aan de loodsen is uitgekeerd. „Wij weten nog altijd niet wanneer de ze zaak precies is begonnen. Er zijn loodsen die zeggen dat het gebruik te rug gaat tot voor de Tweede Wereld oorlog. Anderen hebben zelfs verklaard dat het voor de Eerste Wereldoorlog al een gewoonte was. Zij spraken van een historisch gegroeid recht, dat in elke ha ven bekend is en waarvan iedereen weet". De stroom van arrestaties, die de Loodsen in Amsterdam en IJmuiden tot schichtige mensen maakt, lijkt intussen het karakter van een vloedgolf te krij gen. Gisteren werden opnieuw drie verdachten aangehouden: de 39-jarige J. P., de 48-jarige L. C. H. de V. en de 44- jarige F. A. W. K., allen uit IJmuiden. Daarmee is het aantal arrestaties op twintig gebracht. In het gebied van het Noordzeekanaal werken honderdtwin tig loodsen. „Er kunnen nog steeds nieuwe arres taties worden verwacht", aldus mr. Van der Valk Bouman. Hoeveel nog? „Daarover durf ik mij niet uit te laten. We zijn nog lang niet klaar. Er valt nog DEN HAAG Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 16 oktober a.s. be noemd tot adjudant van Hare Majesteit de Koningin luitenant-kolonel H. van Oordt. H(j zal kolonel J. Ph. van Die- penbrugge opvolgen, die met ingang van genoemde datum is benoemd tot adjudant in buitengewone dienst van Hare Majesteit de Koningin. De nieuwbenoemde adjudant werd 19 mei 1919 in De Bilt geboren. Na zijn middelbare schoolopleiding te hebben voltooid, werd hij in 1939 ingelijfd als gewoon dienstplichtige bij het 4de regi ment Artillerie. In 1940 volgde zijn overplaatsing naar het 3de regiment Huzaren en werd hij bestemd voor de opleiding tot officier. In 1950 werd de heer Van Oordt be noemd tot eerste luitenant bij het wapen der Cavalerie. In 1953 werd hij ritmees ter bij het regiment Huzaren van Sytza- ma, in 1954 volgde zijn benoeming tot adjudant van de chef van de Generale Staf. Na zijn bevordering tot majoor, werd hij plaatsvervangend bataljonscom mandant. In mei 1967 volgde zijn benoe ming tot luitenant-kolonel, hoofd van de sectie I bij de inspectie der Cavalerie. AMSTERDAM In het bestuur van de stichting „World Press Photo", een Nederlands initiatief voor het houden van een jaarlijkse internationale pers foto-tentoonstelling, is een reeds maan den bestaand conflict gisteravond tij dens een vergadering in Den Haag tot uitbarsting gekomen. Een motie van wantrouwen, ingediend door de algemeen secretaris en oprich ter van „World Press Photo", de heer B. J. van Meerendonk, tegen het beleid van voorzitter Peter van Breukelen en vice-voorzitter Tieme van der Reyken, werd door de rest van het bestuur, na een lang verweer van de voorzitter, ver worpen. Na afloop maakte de algemeen secretaris bekend dat hij de consequen tie daarvan aanvaardt: hij treedt af. In zijn verworpen motie keurde de heer Van Meerdonk de oprichting af van een tweede stichting, genaamd „World in Colour", die in januari jl. ge heel buiten de rest van het uit negen leden bestaande bestuur om door de voorzitter en vice-voorzitter onder de vlag van „World Press Photo" in het le ven is geroepen. Hoewel de heer Van der Reyken in januari nog niet eens de finitief benoemd was tot vice-voorzitter van World Press Photo, stond hij in die ADVERTENTIE die móéten wel goed zijn! functie reeds vermeld op het briefpa pier van „World in Colour". „Dit tweetal heeft zonder voorkennis van het bestuur gebruik gemaakt van het wijdverbreide internationale ver trouwen en van het adressenmateriaal waarover World Press Photo beschikt", aldus de afgetreden algemeen secreta ris. „Voorzitter en vice-voorzitter staan respectievelijk als president en alge meen secretaris vermeld in de circulai re, die zij op eigen houtje over de hele wereld hebben uitgezonden voor het houden van een tentoonstelling van kleurenfoto's. Die is vorige maand in Hengelo inderdaad geoppnd. Ik wil mij bij dit eigenmachtige beleid niet neer leggen. Met de oprichting van „World in Colour" ter meerdere glorie van hen zelf beconcurreren voorzitter en vice- voorzitter nota bene de stichting „World Press Photo", die zelf ook een kleuren- afdeling heeft. genoeg te doen. We gaan rustig te werk, want we kunnen niet heksen". Rust is steeds een kenmerk geweest van deze zaak die twee jaar geleden aan het rollen werd gebracht. In Am sterdam kwam de affaire indertijd aan het licht door een echtscheidingsproce dure van een loods; in IJmuiden door het ontslag van een sleepbootkapitein. Onder leiding van adjudant Dolman, is de recherche van de rijkspolitie te wa ter al die tijd intensief aan het speuren geweest. „Het vooronderzoek was bijzonder uitgebreid. We hebben de mensen van de rijkspolitie vaak zien wanhopen om dat zij dachten dat er geen vinger ach ter te krijgen was. Het verzamelde ma teriaal bleek ten slotte uitstekend", al dus de officier van justtie. „De lood sen, die wij nu hebben gearresteerd, be kenden allemaal vrij vlot omdat dank zij de verzamelde feiten de schuld dui delijk aanwijsbaar was". Dat niet alle betrokken loodsen ge lijktijdig worden gearresteerd, vloeit volgens mr. Van der Valk Bouman ook voort uit de rustige manier waarop in deze zaak wordt gewerkt. De gedachte dat dit misschien voort- NIJMEGEN De faculiteit der god geleerdheid van de Katholieke Universi teit te Nymegen heeft aan de prefect van de Congregatie voor de geloofsleer te Rome, aan de staatssecretaris van Vaticaanstad en aan de generaal overste der Dominicanen te Rome een brief ge schreven, waarin de hoogleraren, lecto ren en stafleden zeggen met ontsteltenis te hebben kennis genomen van de be richten, dat tegen hun collega, prof, mag. dr. E. Schillebeeckx O.P., in het geheim en zonder diens voorkennis, door de Con gregatie voor de geloofsleer een proces wordt voorbereid betreffende de recht zinnigheid van zy'n theologische opvat tingen en dat hem in een bepaald geval door zyn generale overste reeds een spreekverbod is opgelegd. De 28 ondertekenaren van de brief zeggen met klem te protesteeren tegen de procedure van geheime denunciaties en geheim onderzoek, waarvan zij ge hoopt hadden, dat die na Vaticanum II niet meer mogelijk zouden zijn. Zulk een handelwijze is in strijd met de elmen- taire rechten van de mens, met aard en functie van de theologische wetenschap en met de vrijheid van het Evangelie, al dus de brief. Zij zijn van mening, dat theologische meningsverschillen niet moeten worden onderdrukt door verouderde en autori taire methoden, maar ter sprake dienen te komen in een open dialoog en open bare, wetenschappelijke discussies. In het geval van hun collega Schille beeckx achten zij de gevolgde handel wijze heel bijzonder grievend, omdat zij zeggen hem te kennen als een man die zich met grote belangloze toewijding aan de kerk en geheel in de geest van Vati canum II inzet voor een theologie, die, trouw aan de christelijke openbaring en de kerkelijke traditie, de boodschap van het Evangelie tracht te interpreteren voor deze tijd. kwam uit de overweging dat bij gelijk tijdige arrestaties van alle betrokkenen het werk in de haven van IJmuiden en in het Noordzeekanaal ernstig zou worden gestagneerd, wees hij veront waardigd van de hand. „Natuurlijk had het moeilijk kunnen worden wanneer alle loodsen tegelijk aan de orde gekomen zouden zijn. Maar dit is niet gebeurd en dat komt hoofd zakelijk doordat we niet kunnen hek sen". De gearresteerde loodsen hebben be kend steekpenningen te hebben aange nomen om kapiteins van zeeschepen t# adviseren meer sleepboten te gebruiken dan nodig was. De loodsen die na hun arrestatie op vrije voeten zijn gesteld „omdat er geen gevaar bestond voor herhaling van hun delict kon dit gemakkelijk" hebben het werk hervat. Wat hun in de toekomst te wachten staat, is niet be kend. „Over de strafmaat", aldus de offi cier van Justitie, „zal de rechter in de toekomst moeten beslissen". UTRECHT Prof. dr. J. P. ven Praag zal op het tweejaarlijks con gres van het Humanistisch Verbond op 16, 17 en 18 mei 1969 zijn mandaat als algemeen voorzitter ter beschikking stellen. Hij heeft deze functie dan ruim 22 jaar vervuld. Het hoofdbestuur van het verbond zal mr. M. G. Rood voor dragen als zijn opvolger. Prof. Van Praag wil na zijn lange staat van dienst ruimte scheppen om een jongere kracht met de leiding van het verbond te belasten. Hij hoopt hier door tevens meer aandacht te kunnen gaan besteden aan de wetenschappelij ke doordenking van het Humanisme. Ook aan zijn functie als president van de International Humanist en Ethical Union zal hij meer tijd en aandacht kunnen schenken. Mr. Rood, ondervoorzitter van het verbond, is advocaat en procureur in Amsterdam. Hij maakt sinds 1961 deel uit van het hoofdbestuur van het ver bond. Mr. Rood is onder meer voorzit ter van de juridische sectie van de hu manistische stichtng Socrates, voor zitter van het Algemeen Verbond Kin derbescherming, bestuurslid van de Sociale Academie in Amsterdam en hoofdbestuurslid van de Vereniging Kinderhulp. KATWIJK Een kleine bruidsstoet in Katwijk, heel poëtisch in koetsjes op weg naar de kerk, werd gisteren door een ongeluk gedwongen halver wege de rit over te stappen in proa- ische auto's. Het ongeluk gebeurde, toen van het tweede rijtuig de disselboom brak. De paarden raakten in paniek en ramden de koets met het bruidspaar, dat voor opging. De koetsier van de bruidskoets werd gewond aan een arm en enkele ribben en moest naar een ziekenhuis in Lei den. De bruiloftsgasten kwamen met de schrik vrij. UTRECHT Een felle uitslaande brand heeft gisternacht om kwart voor twee 'n houten buitenwoning in Utrecht bewoond door de 58-jarige (tuinman G. Koot en zijn gezin in de as gelegd. De schade bedraagt ongeveer f 15.000. Het tuinmansgezin heeft zijn leven te danken aan de hond, die toen de woonkamer en de slaapkamer van de 27-jarige zoon in lichterlaaie stonden de 60-jarige vrouw des huizes wakker krabde. Met achterlating van alle bezit tingen vluchtte het gezin, waartoe ook een 32-jarige dochter behoort, de straat op. De brand werd met vier stralen ge blust. Het vuur is naar de politie ver moedt, in de slaapkamer van de zoon ontstaan. ADVERTENTIE 8 OKTOBER 1968 DERDE KLASSE Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van De prijs van De prijs van De prijs van f f f 1 f f f 25.— zijn gevallen op no. eindigende 50.— zijn gevallen op no. eindigende 50.— zijn gevallen op no. eindigende 50.— zijn gevallen op no. eindigende 50. zijn gevallen op no. eindigende 100.— zijn gevallen op no. eindigende 200.— zijn gevallen op no. eindigende 400.— zijn gevallen op no. eindigende 1000.— zijn gevallen op no. eindigende 2000.— zijn gevallen op no. eindigende 5000.— is gevallen op het nummer 5000.— is gevallen op het nummer 5000.— is gevallen op het nummer 5000.— is gevallen op het nummer 5000.— is gevallen op het nummer 10.000.is gevallen op het nummer 25.000.— is gevallen op het nummer 50.000.— is gevallen op het nummer 100.000.— is gevallen op het nummer op 7 op* 87 op 12 op 95 op 56 op 70 op 169 op 188 op 657 c 9409 >13594 056182 095318 002860 071971 064740 064896 082464 086629 De extra prijs v. f 500.000 is gevallen In de serie A op het no. 019510 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen

De Vallei | 1968 | | pagina 9