SILVESTER TAPIJT HOOGACHTEND. PALTHE. n.v. machinefabriek h.h.drent HALLO HALLO FLATBEWONERS EN KLEIN- BEHVISDEN -ATTENTIE s.v.p J r Adverteert in dit dagblad 'n compliment voor uw smaak! U krijgt fl 1.00 terug op elk herenkostuum, dat, u deze week door Palthe laat reinigen. Herhaling: fll. 00 terug op elk herenkostuum. L. J Succes blijft NIET uit Als ii tot nu toe9nee9 moest zeggen tegen 9n wasautomaatomdat u hem niet kon plaatsenkunt u nu ja zeggen tegen de Zanussi P5, de enige wasautomaat in Nederland die compact maar compleet is, die minimum-afmetingen paart aan maximum-prestatiesde Zanussi PS is een dwerg met reuzen capaciteit,.,, S'kilo wasautomaat K. Franse rechters binden zich niet aan alcoholproef Gekaapt vliegtuig weer terug Toestand Salazar gaat achteruit Pueblo-bemanning vraagt om clementie Postzegels brachten f 185.000,- op Intergemeentelijk radionet voor politiekorpsen Monteur raakte dodelijk bekneld Nu 22 loodsen gearresteerd van Twentse technische scholen Zaan heeft bezwaar tegen fabriek van zwavelkoolstof r Comfortabel wonen? Dat tonen de prachtige kleurenfoto's in het boekje Wegwijzer voor gezellig wonen". GRATIS bij de woninginrichter met bovenstaand embleem, of per briefkaart aan te vragen bij: Silvester Tapijt, postbus 83, Veenendaal. Ruimtesparend en doelmatig 25 cm lager 5 KILO Eenvoudige bediening en veilig 10 Hoofdwasprogram ma's met 1 knop! Prijs, service en garantie Pagina 10 WOENSDAG 9 OKTOBER 1968 r FL.1.00 N.V. Machinefabriek H. H. Drent te Eerbeek, fabrikant van kwaliteitsmachines voor de papier- verwerkende- en grafische industrie snelgroeiend in omvang en afzet, ook in export, vraagt: Hij moet zorgen voor orde en netheid in de afdeling alsmede materialen en tekenihgen rond brengen. Wij willen een medewerker, geen nummer. Kom eens praten met de heer Roskam of schrijf ons even. Wij zoeken er maar één. Postbus 10, Eerbeek Telefoon 08338-747 b.g.g. 483 ZANUSSI De Zanussi. PS gaat op rolletjes, dusf is gemakkelijk verrijdbaar naar de gootsteen eniTYv kan na gebruik rrrrrt terug naar zijn standplaats de Zanussi PS kan staan in de hal of naast de wastafel (zonder te hinderen) hij past netjes onder de keukentafel of is zélf tafel (de Zanussi PS is er ook met houten bovenblad!) D« ZamtMi PS la maar M cm hoog, 58 cm braad, 45 em diap. Hij heaft fahaal gladda wanden zodat hij vlak tegan da muur opgaatald kan wordan. Watartoavoaralang, watarafvoaralang en an oer kunt u na gabruik in aan speciale bergruimte in da machine laten verzinken. Ook dat is ruimte- besparend. Da Zanuaei P5 ia ge makkelijk verrijdbaar op zwenk- wiehjee. Na da was kunt u ham dut snol verrijden naar het plakje waar u ham „bewaart". Da Zanussi P5 ia 25 cm lager dan normale wasautomaten, dus overal te plaatsen: onder wastafel, in kast, onder aanrecht, onder keukentafel, enz, enz. wasgoed bewijst waarin deze kleine wasautomaat groot is. Door de ge weldige spoelkracht, waar Zanussi zo bekend om is, wordt uw was smetteloos schoon. De Zanussi P5 compact was automaat wordt van boven beladen. 5 Kilo - met gemak. Met één knop kiest u het gewenste wasprogramma en start u de machine. Veiligheid is spreekwoordelijk bij Zanussi. Alleen bij gesloten bovendeksel kan de machine werken. 1. katoen, zeer vuils was 2. witte was .3. niet zo vuilo witto was 4. LUIERWAS 5. kleurechte bonte was 6. niet kleurechte bonte wae 7. zelfstrijkende katoen 8. sterke synthetische vezels 9. tere synthetische vezelt 10. wol en zijd* Plus: extra spoelen, extra centrifugeren I Do Zanussi P5 fs ws! exclusief, maar niet duurder dan normale was automaten, nf. f889,—. In bruine uitvoering f919,—. U krijgt een vol jaar garantie on bovendien de zekerheid van een goede, vlotte Zanussi service. Zanussi beschikt niet alleen over oen groot not van gerenommeerde dealers, maar heeft bovendien eigen service-stations in 'He delen van Nederland. ELECTROTECHNIEK N.V., DUIVENDRECHTSEKADE 91-94, AMSTERDAM, TEL.: 020-51111 Van onze correspondent PARIJS De Franse magistratuur weigert zich te binden aan de resulta ten van een alcoholproef bij het beoor delen van verkeersovertredingen. Zij meent, dat het alcoholgehalte in het bloed niet beslissend is bij een beoor deling van de „kennelijke staat" waar in een automobilist zich bevonden heeft op het ogenblik van de overtreding. De magistratuur weigert dit te aan vaarden. Zij zegt, dat het alcoholgehal te een beeld geeft van de hoeveelheid alcohol, die het bloed heeft kunnen op nemen, maar niet van de uitwerking, die deze alcohol op het organisme heeft Iemand kan al dronken zijn van één glaasje wijn, terwijl een ander een halve liter jenever kan drinken zon der dat men iets aan zijn wijze van rij den kan merken. ECHT Na maandagavond op het fietspad langs de rijksweg Echt-Sittard met zijn bromfiets tegen een boom te zijn gebotst, is gisteren de vijftienjari ge A. T. Kersten uit Susteren overle den. Tijdens het spelen op een hooizolder is de elfjarige Herman Baye uit Den Haag door een luik gevallen en drie en een halve meter lager op een be tonnen vloer terecht gekomen. Hij over leed in een ziekenhuis. MEXICO Het Mexicaanse vlieg tuig, dat zondag gedwongen werd naar Cuba te vliegen, is gisteren in Mexico teruggekeerd. Het toestel was „ge kaapt" door een vrouw van middelba re leeftijd, een zekere Judith Vazquez, die gewapend was met een pistool. Zij zou een jongentje van twee jaar bij zich hebben gehad. Kort nadat het vliegtuig, met veertien passagiers en een bemanning van vier koppen, van het eiland Cozumel was opgestegen voor een vlucht naar een naburig ei land, had de vrouw de piloot gelast koers te zetten naar Havana. De vrouw - voor zover bekend een Mexicaanse - is in Havana achterge bleven. De rest van de passagiers keerde met hetzelfde toestel naar Me xico terug. LISSABON De toestand van de voormalige Portugese premier, dr. An tonio Salazar, is gisteravond plotseling slechter geworden. Zijn artsen werden naar zijn bed geroepen. De 79-jarige Salazar ligt sinds 16 sep tember in een coma in een ziekenhuis jn Lissabon. Op die dag werd hij geope reerd aan de hersenen. De laatste da gen was zijn toestand vrijwel onver anderd gebleven. TOKIO De 82 bemanningsleden van het Amerikaanse spionageschip Pueblo hebben een gezamenlijk commu niqué uitgegeven over hun „misdadige optreden" en de Noordkoreaanse rege ring om „clementie" gevraagd. Het schip en zijn bemanning worden al sinds 23 januari in Noord-Korea vastgehouden wegens spionage binnen de Noordkoreaanse territoriale wateren. Het Noordkoreaanse persbureau meld de uit Pjongjang, dat de bemanning er bij de Amerikaanse regering op heeft aangedrongen „de noodzakelijke maat regelen" te nemen voor haar vrijlating. BAZEL Een blokje van vier post zegels uit Newfoundland dat onderste boven fl gedrukt., heeft gisteren op een veiling in Bazel in Zwitserland 221.000 Zwitserse francs (185.000 gulden) opge bracht. De koper is een nog onbekende Amerikaan. Op de zegels staat een landschap met de opschriften „Labrador, het land van goud" en „De vlucht van generaal Bal- bo". De Italiaanse piloot en latere lucht- maarschalk Balbo maakte ln 1935 een vlucht van Rome naar New York vla Newfoundland. to- HAARLEM De politiekorpsen van Haarlem. Amstelveen. Beverwijk, Bloc- mendaal, Haarlemmermeer. Heemstede, Velsen en Zandvoort zullen bjj wtfze van proef binnenkort, uitgerust met een eigen intergemeentelijk radionet, gaan samenwerken. De ingebruikneming van het radio net. ter beschikking gesteld door de minister van Binnenlandse Zaken, zal 18 oktober plaatsvinden in het Provin ciehuis te Haarlem. Na de ingebruikneming kan het radio net onmiddellijk worden gebruikt in speciale gevallen, bijv. grote verkeers drukte door Zandvoortraces en strand- bezoek, vliegtuigongevallen, scheeps rampen en opsporingsacties. In de na bije toekomst verwacht men bij wijze van proef ook een „permanent inter gemeentelijk verkeerstoezicht op door gaande wegen" te kunnen realiseren. BIRMINGHAM De eerstgeborene van de Engelse zesling is gisteravond geopereerd aan de ingewanden. De baby. Lynne Thoms, ging twee dagen geleden met zijn broertje Ian plotseling achteruit na problemen met hun voeding. Ian leek gisteren weer vooruit te gaan, maar Lynne werd over gebracht naar het kinderziekenhuis in Birmingham voor een operatie. ROTTERDAM De 33-jarige mon tage-bankwerker Alfred Böhm uit Stein bij Neurenberg (Did) is maan dagmiddag tijdens zijn werk in het Botlekgebied in Rotterdam zeer ern stig gewond geraakt en kort daarna overleden. Hij was bezig met het demonteren van een kraan op het haventerrein van Frans Swarttouw en raakte daarbij be kneld tussen een aandrijfas en het frame van de kraan. Bij aankomst in het Dijkzigtziekenhuis bleek, dat hij was overleden. AMSTERDAM De rijkspolitie te water heeft gisteren weer twee arresta ties verricht in de loodsenaffaire. De aangehouden rijkszeeloodsen zijn de 41-jarige H. de V. en de 49-jarige H. E. J. beiden uit IJmuiden. Het aan tal arrestaties is hiermee opgelopen tot 22. Vijftien aangehouden loodsen zijn in middels op vrije voeten gesteld en heb ben hun werk hervat. De officier' van justitie in Haarlem, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, heeft laten weten dat hij eerst de hele groep loodsen uit IJmuiden wil horen, voor hij in samenwerking met de Am sterdamse substituut officier van justi tie, mr. J. H. Bergsma, de 45 Amster damse loodsen gaat afwerken. ENSCHEDE De Hogere Textiel school en de IITS in Enschede willen met de IITS in Hengelo proberen een gemeenschappelijk instituut voor hoger toegepast onderwijs op te bouwen. Dit zal in nauwe samenwerking met de Technisehe Hogeschool Twente gebeu ren. Het is de eerste keer in ons land dat hoger beroepsonderwijs en weten schappelijk onderwijs plannen voor nau we samenwerking ontwikkelen. Eén in stituut voor hoger technisch onderwijs, dat een reeks beroepsopleidingen sa menvoegt in één schoolgemeenschap, bestaat evenmin. De besturen van de drie scholen zijn het al eens. De Enschedese gemeente raad moet nog zijn fiat aan de plan nen geven. Dit gebeurt waarschijnlijk maandag. Daarna kan een commissie van voorbereiding aan het werk. De bedoeling is dat de drie scholen binnen vijf jaar niet te ver van de Technische Hogeschool in Drieyerlo een nieuw ge bouw krijger. OVER EIS WEER Sommige laboratoria kunnen dan en door de scholen en door de Technische Hogeschool over en weer worden ge bruikt. Ook hoopt men op uitwisseling van docenten. De drie scholen tellen op het ogen blik gezamenlijk 1250 leerlingen. Voor 1972 wordt rekening gehouden met een groei naar 1500 tot 2.000 leerlingen. ZAANDAM De Zaanse commissie voor hygiëne van het milieu heeft de gemeentebesturen van de Zaanstreek aanbevolen zich voorlopig te verzetten tegen de vestiging van een zwavel kool- stoffabriek van Progil in het Noordzee kanaal gebied. De Zaanse commissie is een advies orgaan van de Zaanse gemeentebesturen invraagstukken van milieuhygiëne. B. en W. van Amsterdam hebben vo rige week toegezegd, dat de voorzitter van de Zaanse commissie betrokken zal worden in het overleg dat Amsterdam voert over de vestiging van het bedrijf Progil. Volgens de Zaanse commissie, is het in theorie mogelijk aan bezwaren, als het eventueel verspreiden van vergif tige stank en ontploffingsgevaar, te gemoet te komen. In de praktijk is ech ter nog niet gebleken, dat dit het geval ls. Als voorbeelden wor'len .•burg en Keulen genoemd, waar de produktie zwavelkoolstof met veel stank gepe"-'' gaat.

De Vallei | 1968 | | pagina 10