R. v. Appeldoorn won Macro-rit J. H. VAN DIJK 30 JAAR PENNINGMEESTER Eindelijk riolering voor nieuwe wijk in Leer sum Crisis in Rhenense fractie van PvdA? Doortrekking Brouwersstraat vordert Schoenenzaak heropend O.T.S.G. houdt schaatsavond in Den Bosch Raad „loosde'* problemen Fractieleider kondigt vertrek aan na mededelingen van wethouder Bestuur weet van niets Ruim zicht Op 19 oktober gelegenheid om kennis te maken met nieuwe burgemeester Politienieuws Binnenkort hearing Politiehonden in de prijzen AGENDA VEILING RESTEREN Binnenkort vertoning film van Renswoude Collecte voor reclassering Fraai resultaat K.W.F.-collecte Drie mille voor kerkorgel Jaarlijkse uitvoering van „Con Amore" Con Amore zingt voor de radio UIT HET ZAKENLEVEN R.D.V. huldigde bestuurslid DONDERDAG 10 OKTOBER 1968 RHENEN Gisteravond organiseer de de Macro-Rhenen een betrouwbaar- heidsrit, waarvoor 23 deelnemers had den ingeschreven. Winnaar werd de heer R. van Appeldoorn met 52 straf- punten. De tweede prijs was voor de heer W. van Ravenswaaij met 53 straf- punten. Derde werd de heer R. van Laar met 70 strafpunten en vierde de secretaris van de Macro de heer W. Kroes. De vijfde plaats was met 85 strafpunten voor de heer A. v. d. Berg. Er zat één fout in de routebeschrij ving, doordat op een hek in de Achter- bergse Meent één van de drie op de routebeschrijving aangegeven bordjes ontbrak. De organisatoren hebben alles in het werk gesteld om deze fout, die buiten hun schuld was ontstaan, te her stellen. RHENEN Gistermiddag heropende de heer Hoksbergen zijn verbouwde schoenenzaak aan de Nieuwe Veenen- daalseweg. De burgemeester en wethou der Van Lienden vertegenwoordigden het gemeentebestuur en de heren H. de Rhoter en D. A. van Thuyl de Rhenen- sse Middenstands Centrale. Overigens was de belangstelling zo groot, dat het in het nieuwe winkelpand eivol was. Niet alleen waren er veel belangstel lenden uit het zakenleven, ook de stof felijke blijken van waardering voor het initiatief van de heer Heksbergen wer den hogelijk gewaardeerd. hetgeen bleek uit de vele bloemstukken. De nieuwe zaak heeft voor Rhenen •en primeur vanwege het feit dat er een voorselectie wordt toegepast in de keuze van schoenen. Geen dozen meer op grote schappen, maar een collectie van schoenen waaruit men zijn keuze kan maken, waarna de zakenman het beoogde model te voorschijn kan tove ren. In negen weken tijds werd het oude pand verbouwd tot een zaak die er zijn mag en die modern is opgezet. In de speciaal ingerichte kinderafdeling zorg de de Rhenenaar André de Kruyf voor •en bijzonder passende wandversiering, die tot de kinderen spreekt op de hoogte van het besluit van mr. Deen. „Verder weet ik van niets", zei hij. De afdelingen Eist en Rhenen van de P.v.d.A. zijn in federatief verband ver enigd. Een van de federatièbestuurders in Eist kon al evenmin een zinnig woord vertellen over de gang van zaken. Want de uitlatingen van mr. Deen in de meest recente raadsvergadering be treft, was deze zegsman nog geens zins zeker van het vertrek van de heer Deen: „Hij heeft dat al eerder aange kondigd. daarom neem ik de uitlating die hij in de raadsvergadering deed met een korreltje zout". Van het af treden van de heer De Jong was hij al evenmin op de hoogte. In Rhenen doen geruchten de ronde, dat de heer Deen bij het aftreden van de heer De .long gaat fungeren als fractie-voorzitter. Heden, donderdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Fantomas slaat weer toe". Morgen, vrijdag WAGENINGEN Junushof, 20.00 uur: Feestavond Friese Vereniging. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „Fantomas slaat weer toe". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen, t/m 19 oktober: Werken van H. van Schuppen uit Veenendaal. Dagelijks geopend van 11.00-12.30 en 14.00-17.00 uur. Zon- en woensdag gesloten. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Conference: I 50-60: 19, I 60-70: 23- 25. Bonne L. D. Avranches: I 60-70: 25- 30. Beurre All. Lucas: I 70-75: 25-27. IJsbouten: II 60-70: 19-25, II 70-80: 25-26. Brederodes: II 60-70: 26-28, II 70-80: 35. Cox's Or. Pippin: I 65-70: 42-48, I 70- 75: 51-63, I 75-80: 63-70; II 65-70: 36-42, II 70-75: 49-55, II 75-80: 61-63. Ingrid Marie: II 60-70: 25-34, II 70-80: 36-41, II 80-90: 41-42. Lemoenappcl: I 70-80: 34-35, I 80-90: 27. Legiponts: I 50-60: 19, I 60-70: 23-24. Beurree Hardy: I 60-70: 38, I 70-80 45, I 80-90: 45. Doyenne du Cornice: I 70-75: 71, I 75- 80: 63-72. Gieser Wildeman: I 55-65: 47-58. Winter jannen: I 55-65: 31-36. Goudreinette: I 70-80: 40-41, I 80-90: 43-44; II 70-80: 36-38, II 80-90: 38-40. Dykmanszoet: I 60-70: 62, I 70-80: 71. Prijzen genoteerd in centen per kg. KESTEREN Ondanks het zachte herfstweer denkt het bestuur van de Kesterense ijsclub OTSG al weer aan de schaatssport. Op woensdag 16 okto ber wordt voor de liefhebbers een schaatsavond georganiseerd op de overdekte kunstijsbaan in 's-Hertogen- bosch. Belangstellenden kunnen zich tot maandagavond opgeven bij de heer H. van de Linden, Hogeweg 16c te Keste ren (tel. 08886-472). De kosten, die aan de avond zijn verbonden bedragen f 3,50 per persoon. De bus, die voor de tocht is gecharterd, vertrekt woensdag avond om 7 uur vanaf café „De Kuip" in Kesteren. RENSWOUDE Dinsdag 22 oktober a.s. wordt in „Rehoboth" de film ver toond, die dit voorjaar van het dorps leven van Renswoude werd gemaakt door de BlindenboncL 's Middags wordt de film speciaal voor kinderen ver toond. Deze voorstelling begint om 4.00 uur. Voor de ouderen worden des avonds twee voorstellingen gegeven. De eerste begint om 18.45 uur en de twee de om 9.00 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. RHENEN In de Rhenense genieenteraadsfractie van de PvdA schijnt een ernstige crisis te zijn ontstaan. Nadat de PvdA-wethouder mr. J. Deen tijdens de afgelopen raadsvergadering bekend maakte zijn functie waarschijnlijk op korte termijn ter beschikking te zullen stellen, heeft gisteren fractieleider D. de long meegedeeld zijn raadszetel nog vóór 1 november a.s. prijs te geven. Mr. Deen gaf desgevraagd toe, dat beide beslissingen in nauw verband met el kaar taan. De moeilijkheden binnen de PvdA-fractie, die reeds geruime tijd zouden hebben bestaan, berusten volgens insiders op interne verdeeldheid. RHENEN De dierenverzameling van Ouwehands Dierenpark in Rhenen is uit gebreid met drie jonge Olifantjes, die dezer dagen op de Grebheberg arriveer den. Ean van de drie dikhuiden is ge noemd naar het olifantje „Rhena", dat enkele jaren geleden tijdens een midden- standstentoonstelling een poot brak en vervcBgens 'moest worden afgemaakt. Uit solidariteit schonk de Hengelose midden standsvereniging het Rhedense dierenpark f 3000,- voor de aanschaf van een nieuw exemplaar. Bovenstaande foto toont de nieuwe „Rhena". Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen brengen het volgende ter openbare kennis. Door de toeneming van het verkeer, met name in het landelijk gedeelte der gemeente, is het aantal verkeersonge vallen tengevolge van slecht uitzicht op de hoeken van diverse wegen de laatste jaren onrustbarend toegeno men. Dit slechte uitzicht wordt in de meeste gevallen veroorzaakt door op groeiend koren, zoals rogge, haver etc. Het komt zelfs voor dat in de zomer maanden het uitzicht geheel wordt weggenomen door deze gewassen. Om deze reden verzoeken zij de eiger naren en/of gebruikers van op de hoe ken van wegen gelegen percelen in het algemeen verkeersbelang geen opgaan de gewassen in te zaaien op die ge deelten van de percelen, welke het uit zicht geheel of gedeeltelijk kunnen be lemmeren. Voor de berekening van de oppervlakte van de hoeken welke voof een goed uitzicht dient te worden vrij gehouden van deze opgaande gewassen dient te worden aangehouden de hoek, welke aan twee zijden wordt begrensd door de onderscheidene wegen en aan de andere zijde door een rechte lijn getrokken tussen de punten gemeten langs de assen van die wegen en gele gen op een afstand van 40 meter uit het snijpunt van die assen. Zij maken betrokkenen er voorts op attent, dat degene die hieraan niet vol doet, bij aangetekend schrijven zal worden aangeschreven het gewas als nog in te snoeien met inachtneming van het vorenstaande. Wordt aan een zodanige aanschrij ving niet voldaan, dan zal proces-ver baal worden opgemaakt, terwijl alsdan het gewas vanwege de gemeente op kosten van de overtreder zal worden ingesnoeid. Alvorens echter voormelde maatre gelen toe te passen doen zij een drin gend beroep op de hierbij betrokkenen om zoveel in hun vermogen ligt mede te werken aan het waarborgen van de veiligheid van het verkeer en de vrij heid op de weg. Rhenen, 7 oktober 1968. B. en W. voornoemd, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal, de secre taris, W. C. Pieters. RENSWOUDE De collecte ten ba te van de reclassering, die onlangs in Renswoude werd gehouden heeft f 138,39 opgebracht LEERSUM De raadsleden van Leersuni kregen gisteravond tijdens de raadsvergadering een ingewikkelde uitleg te horen van de riolering en de drainage in de nieuwe wijk, Leersuni-Zuid. De uitleg werd gegeven door de heer Troost van de Technische Dienst. Het duurde vrij lang, voor de raad het hele plan snapte en zich ermee akkoord verklaarde. Verder benoemde de raad een adviescommissie, die een nieuwe politieverordening moet gaan samen stellen. een nieuwe politieverordening tot taak heeft. De heren M. Lubbe (Leersum's Belang), J. van Doorn (CHU) en H. Slijkhuis (VVD) werden in deze com missie benoemd met respectievelijk 10, 11 en 10 stemmen. Dr. J. C. Dell (Leer sum's Belang) en de heer H. Takken (PvdA) kregen elk een stem. VEENENDAAL De middag van zaterdag 19 oktober zal geheel in het teken van de installatie van de heer P. Bode als burgemeester van Veenendaal staan. Iedereen, die daarop prijs stelt, zal de gelegenheid hebben de nieuwe burgemeester te ontmoeten. De eigenlijke installatie als burgemeester vindt plaats tijdens een bijzondere raadsvergadering, die om 14.00 uur begint en ongeveer een uur zal duren. Daarna is er tot 16.00 uur een receptie voor de genodigden bij de raadsverga dering. Van 16.30 tot 18.30 uur wordt een „openbare" receptie gehouden, die voor iedereen toegankelijk is. RENSWOUDE Maandag is het Chr. Gem. Koor „Con Amore" naar Zeist geweest om daar in samenwer king met drie andere koren voor een radio-opname te zingen. Deze zang zal uitgezonden worden op zondag 20 okto ber en zondag 17 november 's avonds van 20.05 tot 20.30 uur. De opname in Zeist vond plaats onder leiding van de heren ds. W. Hudde en Kees Deenik. VEENENDAAL De scholier R. Y. uit Veenendaal reed met zijn fiets de bromfietser W. v.d. H. aan op De Ster ke Arm. Beide vervoermiddelen werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen Y. van het schoolplein bij de Koningin Julianaschool de weg op reed. Hij let te daarbij niet op het verkeer. Woensdag is de 21-jarige C. van H. uit Veenendaal aangehouden. Van H. had op 28 september in zijn rijdende auto ritten minnekozen. Door die vrija ge was hij minder oplettend gewor den en merkte niet dat zijn auto recht op een lantaarnpaal aanreed. Hij reed er tegenaan, maar meldde het ongeval niet. Zijn auto is inmiddels weer keu rig gerepareerd. Uit de uitleg van de heer Troost bleek, dat men in Leersum-Zuid zo snel mogelijk de riolering en drainage moet voltooien, omdat er anders in de winter wel eens moeilijkheden kunnen ont staan. Overigens had men een riole ringsplan al voor een groot deel ver wezenlijkt. Toen de provinciale over heid echter een kijkje kwam nemen, bleek dat de hele zaak veranderd moest worden. „Men had niet verwacht dat we al zover gevorderd waren", aldus de hr. Troost. „Aanvankelijk zou ons riool water naar Amerongen worden geleid, maar nu moest alles veranderd worden omdat het bij wijk bij Duurstede in de Rijn geloosd moet worden". De Technische Dienst had nu, in sa menwerking met het Technisch Ad viesbureau Amersfoort drie mogelijkhe den uitgewerkt. Uit de explicatie van de Technische Dienst kwam de meest verkiesbare oplossing naar voren. Wet houder drs. A. G. W. Schapenk vestigde er hierbij bovendien de aandacht op, dat deze betreffende oplossing boven dien een reconstructie van de Nieuwe Steeg inhield; de reconstructie waar men in Leersuni al lang op zit te wach ten. In verband met de drainage komt in de nieuwe Leersumse woonwijk een vijver. In deze vijver zal een deel van de drainage lozen. De heer E. Homan (AR) wilde deze vijver liever op een andere plaats zien dan gepland was. De plaats die hij prefereerde had volgens hem aanzienlijke financiële voordelen. „Men hoeft daar minder te graven, want het is al een diep punt. Als men er geen vijver maakt zal men er veel grond naar toe moeten brengen om een en ander gelijk te maken." Uit het antwoord van de heer Troost bleek echter, dat het verplaatsen van de vijver financieel geen enkel voor deel had. Er waren eerder nadelen aan verbonden, want de grond waar de vij ver momenteel gepland was, was ge meente-eigendom. Wilde men de vijver verplaatsen, dan zou men grond moe ten kopen. De heer Homan had boven dien gezegd, dat het een erg vieze vij ver zou worden. De heer Troost verze kerde, dat hij het water in de vijver zou durven drinken. Al met al werd het voorstel geaccepteerd. De heer H. M. C. Dorst had namens enkele wijkgenoten kritiek uitgeoefend op de raad en het college van B. en W. in verband met de uitvoering van pla nologische maatregelen in Zuid-West Leersum. Burgemeester mevrouw mr. C. M. s' .Jacobs-des Bouvrie deelde mee, dat dit probleem behandeld zou wórden in een hearing, waarbij de hele Leersumse bevolking uitgenodigd zou worden. Deze hearing zal 8 november aanstaande worden gehouden in café Darthuizen. De bepalingen van de politieverorde ning te Leersum, die dateert van 25 juli 1906 met de talrijke wijzigingen daarop is sterk verouderd. Door de talrijke wijziging is de verordening bo vendien erg onoverzichtelijk geworden. Gisteravond benoemde de raad een ad viescommissie, die de samenstelling van RENSWOUDE De bazaar die vrij dag en zaterdag j.l. in het gebouw Re hoboth werd gehouden ten bate van de restauratie van het kerkorgel in de Herv. Kerk heeft een bedrag opgebracht van circa f 3000. De eerste prijs van de verloting ging naar de heer P. Wolleswinkel. VEENENDAAL Eind augustus en begin september waren weer 112 col lectanten en collectrices in Veenen daal in de weer om te óbllecteren ten bate van het Kon. Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding. Het eindre sultaat ging de laatste jaren toch al omhoog en ditmaal heeft men weder om een record gebroken. Er werd een totaal van f 9.500.00 ge collecteerd, hetgeen ongeveer twaalf honderd gulden meer is dan verleden jaar. De voorzitter van de afd. Vee nendaal, Dr. Rijlaarsdam, sprak op de vergadering van gisteravond rijn grote voldoening uit over deze gang van za ken en bedankte het gehele bestuur voor de medewerking. Tevens zei hij blij te zijn met het grote aantal beschikbare collectanten en collectrices, in totaal 112 stuks, het geen er mede toe bijgedragen heeft om tot dit resultaat te komen. Veenendaal neemt in het landelijk ge middelde een goede plaats in en gezien de opgaande lijn van het eindbedrag ziet het er naar uit, dat dit voorlopig nog wel zo zal blijven. RHENEN Gisteravond werd in het „Eigen Gebouw" een welverdiende hul de gebracht aan de heer J. H. van Dijk (66), die gedurende niet minder dan dertig jaar de functie van penning meester van de Rhenense Dam Vereni ging heeft vervuld. Voorzitter K. v. d. Pol sprak zijn gro te waardering uit aan het adres van de jubilaris. „Er zijn talrijke voorzitters geweest en talrijke secretarissen, maar nu de damvereniging dertig jaar be staat kan ik vaststellen dat wij al die tijd maar één penningmeester hebben gehad en dat was u, altijd met een glimlach op uw gezicht, u hebt uw func tie tot ons aller tevredenheid bekleed, en dat wil heel wat zeggen". De heer Van Dijk, liefhebber van bloemen en planten, kreeg een fraaie bloembak aangeboden en zijn echtgeno te een prachtig boeket. RENSWOUDE Zaterdag 12 okt. zal in gebouw Rehoboth te Renswoude het meisjes en kinderkoor van de ge mengde zangvereniging „Con Amore" jaarlijkse uitvoering houden. Het kin derkoor staat o.l.v. Jo Boeve-Tollenaar en het meisjeskoor o.l.v. Hans Boelee, Bep Visser-Hendriks bespeelde de pia no. Het programma vermeldt het volgen de: Kinderkoor 1. Kinderen van één Vader, Cath. v. Rennes, 2. Geduld, Cath. v.Rennes, 3. De macht van 't Kleine (met solo) Cath. v. Rennes, 4. Kom buiten kind, zie van nabij, A. Cardinaal-Ledeboer, 5. Liefde wil ik geven (met solo) H. v. Müller, 6. De Mulder, D. J. Brienne, 7. Moeder v. vliegenier D. J. Briene. Meisjeskoor 1. Niemand zingt als Eduard, W. Boch- man, 2. Vivace, P. Wijnobel, 3. Bloesem van seringen, H. Dunk. 4. Vier meisjes op een bank, O. Konradt. Tijdens de pauze zal een verloting worden gehouden. De uitvoering begint om half acht, terwijl d€ toegang geheel gratis ia. VEENENDAAL De werkzaamhe den om de Brouwersstraat door te trek ken naar de Hoogstraat vorderen ge stadig. De heer J. van Schoonhoven denk't nog ongeveer zes weken nodig te hebben om het werk gereed te krijgen. Momenteel wordt hard gewerkt aan de laatste voorbereidingen voor de as faltering van het deel tussen de Hoog straat en de Tuinstraat. Het is de be doeling dat men claar vrijdag aanstaan de reeds een asfaltlaag inbrengt. Men gaat vrijdag aan twee kanten vlak bij het gemeentehuis en bij de Hoog straat asfalteren. Dat „naar elkaar toe werken" is noodzakelijk om de Tuinstraat niet af te hoeven sluiten. De riolering van de nieuwe weg is gereed op het kleine stuk na, dat onder het wegdek van de Tuinstraat moet komen. Men heeft echter de nieuwe Brouwers straat nodig om het verkeer naar de Hoogstraat te laten rijden, want de hel ling wordt afgesloten door het openleg gen van een stukje Tuinstraat. De firma Schoonhoven voert een op dracht uit, die bestaat uit het uitgraven van de zwarte grond en aanvullen met witte, het leggen van riolering, het ma ken van trottoirs en een asfaltweg. Fractie-voorzitter van de P.v.d.A., de heer D. de Jong geen enkel verband RHENEN De afdeling Rhenen van de Koninklijke Nederlandse Politiehon denvereniging heeft fraaie successen geboekt. In Oosterbeek behaalde de heer Blankenstijn uit Kesteren mét zijn bouvier „Robbie" met 310 punten het certificaat met lof en in Huis ter Hei de boekte de heer Van Garderen met zijn Duitse herder „Sonja" niet minder dan 309 punten, eveneens met lof van de jury. De heer W. v. d. Haar kreeg het certificaat met 299 punten voor zijn Mechelse herder „Barrie". Tijdens de wedstrijden om het kam pioenschap van de provincie Utrecht werd de heer Van de Haar met „Bar rie" en de heer Van Garderen tweede met „Sonja". De heer De Jong is voornemens voor 1 november aanstaande zijn functie als raadslid op te geven. Hij is tot dit besluit gekomen om gezondheidsrede nen. „Tet is niet op medisch advies, maar door mijn drukke werkzaamhe den van de laatste tijd", voegde hij er aan toe. De heer De Jong heeft on geveer 15 jaar deel uitgemaakt van de gemeenteraad van Rhenen. Wethouder Deen zit momenteel in lijn derde periode als raadslid. Hij ver zekerde. dat het opgeven van eijn wet houderschap nog niet betekende dat hij ook als raadslid bedankte. „Over de hele gang van zaken kan ik me op het ogenblik echter moeilijk uitlaten", zei hij. Desgevraagd antwoordde de heer De Jong, dat zijn aftreden in geen enkel verband stond met het ontslag van mr. Deen. „Er zijn helemaal geen moei lijkheden in de fractie, of iets derge lijks". Mr. Deen vond het echter van zelfsprekend dat de twee gebeurtenis sen met elkaar in verband stonden, maar kon hier verder op het ogenblik geen commentaar op geven. „De raad wist al lang, dat ik zou aftreden als wet houder", voegde hij er aan toe. Het dagelijks bestuur van de afde ling Rhenen van de P.v.d.A. wist hier echter nog niets van. De penningmees ter L. G. Sannes kon geen commen taar geven. HU was alleen via de pers P.v.d.A.-wethouder mr. J. Deen verband

De Vallei | 1968 | | pagina 3