Wegcoach Joop Middelink kan problemen bijna niet aan Jan Derksen: „Tandem Jansen-Loevesijn is bijna niet te kloppen" Ole Ritter ontfutselde lelg Bracke werelduurrecord Onze roeiers bij loting ongelukkig Spitz rekent op zesmaal goud PRISMA v j Arie Zwarteooorte acht onze ploeg totaal kansloos Dames-estafette ploeg mogelijk naar Cuba Stokvis weer fit Avery Brundage gaat niet weg Amateurrenners vermoedelijk niet naar Uruguay Zondag in Makkinga team-cross om de KNMY-cup Onverantwoord Dubcek schreef brief aan Tsjechische ploeg Nog moeite j Slachtpartij Gegarandeerd inkomen Incident bij start Russische sculler Ivanov misschien toch aan de start Intensievere jacht op aanrander VRIJDAG II OKTOBER 1968 MEXICO Temidden der wiel- 5 renners doet wegcoach Joop Midde- I link geen moeite zijn bezorgdheid te j verbergen. „Eerlijk gezegd ben ik, tegen mijn gewoonte in, erg pessi- I mistisch". Hij incasseerde tegenslagen, die zijn ploegen voor de individuele weg- J wedstrijd 194 kilometer over heu- j velachtig terrein en de tijdrit zeer j kwetsbaar hebben gemaakt. Jan Krekels miste een volle week i training doordat hij in het drukke I verkeer van Mexico een smak maak- te. Zijn licht gekneusde enkel is goed- I deels hersteld. Fedor den Hertog j kampte met buikklachten, waardoor zijn vorm en vooral zijn zelfvertrou- J wen werd aangetast. René Pijnen, nooit klagend en yzersterk, werd ge- veld door een zeer hardnekkige ver- koudheid die hem dagenlang weg- j hield van de training. Zijn deelne- ming aan de Spelen is zelfs ernstig in gevaar gekomen. De enige kerngezonde van het vier- j tal, dat in de ploegentijdrit over hon- derd kilometer de stunt van 1964 J (gouden medaille) wil herhalen, heet Joop Zoetemelk. Deze tengere vechtersbaas boordevol talent en inzicht, doch niet beschikkend over I een scherp geslepen eindsprint J heeft zich moeiteloos aangepast in Olympisch Mexico. „Misschien", zo I redeneert chef d'equipe Arie Zwar- J tepoorte. „is hij zelfs wel te vroeg in vorm." Middelink: „Nu nog worden Den- Hertog en Pijnen dagelijks medisch helemaal bekeken." Pratend over de ploegentijdrit, ondanks aanwezig heid van voldoende talent na 1964 steeds een wedstrijd die Oranje lou ter tegenslagen heeft gebracht, oor deelt Middelink: „Wij mogen 24 uur MEXICO Piet Hoekstra loopt nog steeds met een warme das om z'n hals door het Olympisch dorp. Hij kampt, vanaf de dag dat hij arri veerde in Mexico, met hevige keel pijn, waardoor hij dagenlang niet kon deelnemen aan de training. Dat betekent niet allees voor de Fries een diepe teleurstelling, maar de zo veelste klap voor de ploeg die de achtervolging zal rijden. Werd de ploeg in Nederland ge troffen door het wegvallen van Van de Ruit (dopingaffaire) en Tino Ta bak (valpartij), later volgde een bij na hopeloze strijd om de reis naar Mexico te verdienen. Op de valreep slaagde het achtervolgingskwartet er in een overtuigende tijd (4.35.6) op de chronometers te brengen. Beland in Olympisch Mexico kwam er weliswaar een schijnbaar schitterende tijd van rond 4.28 op de klokken, maar Italië (4.20.2, officieus wereldrecord), West-Duitsland en Oost-Duitsland hebben zich al aan merkelijk sneller getoond. De Rus sen zijn nog niet op de piste geweest, maar ook zij moeten in staat worden geacht hoger te reiken dan Oranje. Adrie Zwartepoorte, chef d'equipe, zegt het ronduit: „Voor mij is onze ploeg kansloos. Er zit geen medaille in. Misschien een vijfde plaats." Jan Derksen traint intussen rustig door met zjjn kwartet. Hq zal, wanneer Hoekstra inderdaad niet kan starten, vrijwel zeker Harry Jansen kiezen naast Zoetenelk, Krekels en Den Hertog. Het staat overigens nog niet vast of nationaal kampioen Fedor den Hertog of Joop Zoetemelk zal uitko men op de individuele achtervol ging. Beide renners ontlopen elkaar, zo is gebleken uit de trainingstijden, weinig in kracht. Derksen zal in een laat stadium pas zijn voorkeur be kend maken aan Zwartepoorte. die de bevoegdheid heeft de ploegen te formeren. voor de wedstrijd, die dinsdag wordt verreden, nog bekend maken welke vier renners er starten. Dat is wel nodig ook, want er is nu nog moei lijk te bepalen wie er in staat zul len zijn om te rijden. Dat bewijst wel, dat we goed in de pottenbak zit ten." Wanneer Pijnen, vorig jaar derde in de race om het wereldkampioen schap, niet in staat mocht blijken om te starten heeft Middelink voor de ploegentijdrit Leen de Groot en Har ry Jansen als reserves achter de hand. Het zijn de kandidaten voor de individuele wegwedstrijd, waar in ook slechts vier coureurs per land mogen deelnemen. Over een specifieke tijdrijder als reserve heeft de wegcoach niet de beschikking. „Dat zou natuurlijk ideaal zijn geweest, want er kan ten slotte altijd wat gebeuren. Dat zie je nu weer. Maar aan de top blijkt bij ons het talent toch zo dun gezaaid te zijn, dat ik niemand heb kunnen vin den, die ik op een verantwoorde ma nier kon aanwijzen als reserve voor de ploegentijdrit. Ik heb Holst, Poort vliet, en Van Vught uitgeprobeerd, maar toen het erop aankwam volde den zij toch niet aan de eisen, die ik stelde. Erg jammer, want als Pij nen nu niet kan starten stort mijn ploeg toch echt wel in elkaar." De strijd tegen het horloge voor ploegen een altijd onberekenbare aangelegenheid, afhankelijk ook van de in Mexico zeer wisselende wind wordt voor de eerste maal in de geschiedenis van de Spelen gehou den op een parcours vol heuvels. Middelink: „Eigenlijk is dit traject volkomen ongeschikt. Je komt voor problemen te staan, die normaal ge sproken tijdens wereldkampioen schappen en Spelen niet bestaan. Je moet niet alleen beschikken over vier behoorlijke rijders die elkaar goed aanvoelen, maar je moet nu ook mensen hebben, die redelijk kunnen klimmen en durven dalen. Je gaat met een snelheid van twintig ki lometer omhoog en je moet durven dalen met snelheden rond de hon derd kilometer per uur." „Daarvoor is het ook heel erg no dig, dat je het parcours door en door kent. maar dat zal straks niet het geval zijn. We hebben nog maar een keer kunnen trainen op deze route, omdat het ontzettend drukke verkeer er nu nog rijdt. Dat hebben we ge merkt toen we op verkerihing zijn geweest. Het is nauwelijks verant woord om daarop te rijden." De Nederlandse achtervolgings- ploeg in volle actie tijdens een trainingsrit. V.l.n.r. Nieuwkamp, Balk, Hoekstra en Zoetemelk. MEXICO De Nederlandse da mes 4 x 100 m estafetteploeg, die vorige week tijdens wedstrijden met tijden van 43.7 en 43.9 sec. grote indruk maakte, heeft van de Cu baanse ploegleiding een uitnodiging ontvangen voor enkele wedstrijden op Cuba. De Cubanen willen de Ne derlandse dames laten starten op wedstrijden, die op 28 en 29 oktober in Havanna worden gehouden. Het is echter zeer de vraag, of chef d'equipe Jo Moerman, die er wel oren naar had, de uitnodiging kan aanvaarden. De problemen lig gen vooral op het financiële vlak. Wanneer de dames inderdaad naar Cuba zouden vertrekken houdt dat in, dat zij onmogelijk op 29 oktober met de Nederlandse afvaardiging naar Nederland kunnen terugkeren. De Cubanen zullen dezer dagen uitsluitsel geven, of zij de volledige reiskosten voor hun rekening kunnen nemen. MEXICO De Tsjechoslowaakse artij leider Dubcek heeft in een >rief aan de Tsjechoslowaakse )loeg in Mexico onder meer ge- hreven: „De aandacht van mil- oenen gewone mensen op de gehe- e wereld is op u gevestigd, even als in deze tijd op ons land". Dubcek schreef voorts, dat Tsje- choslowakije blij zal zijn met elk Olympisch succes omdat dit „zal bijdragen tot de versterking van de eenheid tussen onze beide volken (Tsjechen en Slowaken) en het prestige van Tsjechoslowakije in de wereld zal verhogen". MEXICO Jan Derksen, coach van de baanrenners, geniet zichtbaar van hetgeen zich afspeelt op de magnifieke, 333 meter lange en zeer soepel „lo pende" houten Olympische wielerbaan. Tussen trainende coureurs schiet zig zaggend een tandem, die wordt bemand door Jan Jansen en Lejjn Loevesijn. „Die knapen hebben sinds dit voorjaar enorm veel geleerd. Ik durf te zeggen dat zij op het ogenblik door bijna niemand zyn te kloppen. Een medaille zit er dik in. Misschien wordt het wel goud". Het tweetal experimenteert met nieuwe, vliesdunne bandjes en toont daarbij geen angst op het wat gladde hout. „Het is een beetje angstig om te zien hoe ze op de ballustrade af vliegen, maar dat is wel goed zo. Ze krijgen daardoor meer lef en dat is wel nodig, want Jansen is vaak toch wel een beetje bang". Jan Jansen, uitsluitend baanren ner en meervoudig nationaal sprint kampioen bij de amateurs, vond in Loevesijn zijn koppelgenoot nadat de Rotterdammer Wim Koopman wegens de gecompliceerde nasleep van een doping-affaire zijn kansen op Olympische uitzending had ver speeld. volging de wereldtitel 1967 behaal den krijgen, zo ontdekte Derksen tijdens een recente toernee door Rusland, een maandinkomen van tweeduizend gulden. Phakadze, die J geen titel bezit, wordt met veertien- honderd gulden maandelijks gehono- I reerd. Bovendien zijn zij voor deze Spelen royaal in de gelegenheid ge- steld te trainen in hooggelegen sport- J centra. Jan Derksen: „Dat moet toch wel J Wat de individuele wegwedstrijd betreft, die verreden zal worden over 134 kilometer op een parcours vol heuvels, die in Mexico nu een maal onmogelijk te omzeilen zijn, is uiteraard geen enkele voorspelling te doen. „Wel weet ik zeker", zegt Middelink, „dat het een slachtpartij gaat worden." En René Pijnen, de krachtpatser, die 'zo kort voor de Spelen verplicht is in het Olympisch dorp te slenteren terwijl zijn ploegmakkers gaan trai nen, blijft voorlopig de man om wie veel draait. Hij verzucht: „Ik ben nogal vaak verkouden en als dat het geval is blijf ik het meestal wel een week of drie." Het is geen prettig vooruitzicht. MEXICO Ruud Stokvis, die eind vorige week last kreeg van een hinderlijke rugblessure en enkele da gen slechts voorzichtig heeft kun nen trainen, is weer geheel fit. De Nereus-roeier, die met Luynenburg een van de favorieten is voor de ti tel bij de ongestuurde tweeën, heeft donderdag weer op volle kracht kunnen oefenen. Hij zal zondag met Luynenburg de Nederlandse twee zonder stuurman vormen in de se ries van de Olympische roeiregat- ta. Trainend voor de Spelen werd Jansen een ander mens. Geneigd tot gemakzucht trainde hij tevoren niet altijd intensief. Nu is hij fel vech tend waarneembaar op de piste, waar hij schaaft aan zijn vorm. „Toch", zegt hij, „gaat het naar mijn gevoel nog niet helemaal lek ker. Ik krijg mijn benen nog niet rond zoals ik dat wil. Het gaat wel snel, dat blijkt uit de tijden, maar ik heb dan het gevoel dat ik kramp achtig rijd". Loevesijn, altijd mon ter gestemd: „We spelen maar een beetje hier. Een fijn baantje is het wel". Dit duo zal ook uitkomen op de sprint, maar op deze specialiteit moeten hun kansen niet hoog wor den aangeslagen. Daarvoor is de concurrentie te groot- Anders ligt het op de kilometer-tijdrit, waar veelzijdige Loevesijn zal worden ge kozen boven Klaas Balk. Loevesijn verbaasde zijn rivalen met een beste trainingstijd van 1.04.4. de beste prestatie tot nu toe op de ze baan is geleverd. Dank zij het ta lent van Loevesijn voornamelijk geldt Oranje als een niet te onder schatten equipe op de baan. Een frappant verschijnsel als men zich realiseert dat Nederlandse renners de piste plegen te schuwen. Er kan in dat milieu vrijwel geen cent worden verdiend, hetgeen sterk contrasteert met coureurs uit con currerende landen. Trentin en More- Ion bijvoorbeeld, twee renners waar aan Frankrijk menige wereldtitel en ook Olympische medailles heeft te danken, kunnen al fietsend rekenen op een gegarandeerd maandinkomen van twaalfhonderd gulden en boven dien bewonen zij elk een luxueuze flat, waarvoor geen cent verschul digd is. Om voor de hand liggende redenen voelen zij er niet veel voor over te stappen naar de profs. Op soortgelijke wijze kunnen de Russen leven voor en van hun sport. De vier man die op de ploegachter- een enorm voordeel zijn, want onze jongens hebben nu nog steeds last met de ademhaling. Vooral op de langere afstanden geldt dat. De j flnrlpr mpn^ sprinters waren na een paar dagen J nilUUl iiiciio al aan deze hoogte geWend, voor de kilometertijdrit duurde het ruim een week en de achtervolgers, die vier kilometer moeten rijden .hebben nu nog moeite". I MEXICO Weer heeft Avery Brundage alle kritiek koeltjes langs zijn koude kleren laten gu*n, weer heeft hij zich kandidaat gesteld voor een nieuwe ambtsperiode van vier jaar en weer is hij herkozen als voorzitter van het Internatio naal Olympisch Comité. Hij is dit sinds 1952. Zijn enige tegenstander in de strijd om de zetel tijdens de verga dering van gisteren in Mexico was de Franse graaf de Beaumonr, 7id van het Franse parlement, en even als Brundage, miljonair. Maar de Fransman werd verslagen. Tot vice-president naast de 31- jarige Brundage werd de 54-jarige Ierse lord Michael Killanin geko zen, een opmerkelijke brok verjon ging in het lichaam van het IOC, omdat hij de 83-jarige Franse heer Armand Massard vervangt op die plaats. Naast lord Killanin werden als vice-president gekozen de Rus Adrianow en de Mexicaan generaal José de Clark. Door de verkiezing van lord Killa nin tot vice-president en het aftre den van de Italiaan De Stefani wa ren er twee vacatures bij het dage lijks bestuur. Een plaats ging naar de Nederlander jonkheer Van Kar- nebeek, de voorzitter van het Ne derlands Olympisch Comité, en de andere naar graaf de Beaumont. Brundage verklaarde na afloop, dat dit zijn laatste ambtsperiode zou zijn. MEXICO De poging van de Deen O le Ritter om op de Olympische piste in Mexico-stad het werelduurrecord te ver beteren is niet zonder incidenten ver lopen. Toen de Deen zich om tien uur gereedmaakte om te vertrekken waren net de Australiërs en de Amerikanen in de baan gekomen en zij vertikten het de piste vrij te geven. De Australische ma nager Ron O'Donnell liet zich niet ver dringen en zei: „Deze vent is een profes sional en heeft hier, op de Olympische baan, niets te maken. Het minste wat hij had kunnen doen was ons vantevoren vragen of we misschien een uur wilden afstaan. Maar die heien uit Europa den ken, dat ze alles kunnen doen. Wij zijn immers de kleine wielernatiesHij werd terzijde gestaan door de Amerikaanse trainer Bob Tezlaff, die meende: „Als we deze uren verliezen zijn we nergens meer. Want ook zaterdag kunnen we door de openingsplechtigheid niet trainen". Inmiddels zat de man, waarom alles ging, op de piste, omringd door zorg zame helpers, die hem allerlei flesjes on der de neus hielden. De toeschouwers op de tribune hieven een fluitconcert aan, de Italiaanse vertegenwoordigers van de bij het experiment betrokken extra spor tieve firma begonnen tegen de gezette Australiër te duwen. Dit hielp niets. Pas toen, mede door bemiddeling van Jan Derksen, de leiding van de baan de Aus traliërs en de Amerikanen andere trai ningsuren en bovendien zaterdagavond extra trainingstijd had toegezegd, ont ruimden de „opstandelingen" de baan. Ole Ritter ging van start. Bijna een half uur later dan hij zich had voorgenomen. MEXICO De kans bestaat, dat Vjatselav Ivanov, de befaamde Russi sche sculler, toch in de Olympische roei wedstrijden zal uitkomen. De 30- jarige officier zou, volgens onbevestigde geruchten, een kwalificatiewedstrijd tegen zijn landgenoot Viktor Melnikov gewonnen hebben in de fabelachtige tijd van 7.30,0. Ivanov is verreweg de suc cesvolste roeier aller tijden. In 1956, 1960 en 1964 won hij Olympisch goud, hij werd in 1962 wereldkampioen en won vier Europese titels. Dit jaar trad hij niet op de voorgrond. MEXICO Enkele dagen geleden kondigde Ferdi Bracke aan, dat hij on middellijk naar Mexico-stad zou ver trekken, als Ole Ritter erin mocht sla gen hem het werelduurrecord afhandig te maken. Wel, de rjjzige Belg kan ziin koffers gaan pakken. Op de Olym pische wielerbaan van Mexico-stad fietste de in Italië wonende Deense be roepsrenner in één uur een afstand van 48666 m en dat was ruim een halve km méér, dan de afstand (48093 m), die Bracke op 30 oktober van het vorig jaar op de Olympische wielervelodroom van Rome aflegde. Eigenlijk kwam de verbetering van Ritter nauwelijks onverwacht. Vrijdag 4 oktober al had hij aangetoond tot heel wat in staat te zijn. Tijdens een oefen- rit brak hij de wereldrecords op de vijf, tien en twintig km en toen hij donder dagmorgen op zijn, door de Italiaanse wielercoach Guido Costa speciaal ge prepareerde, lichtgewichtfietsje om 10.27 uur na wat moeilijkheden met op de baan trainende Australische en Amerikaanse amateurs van start ging, hield iedereen er rekening mee, dat de Deen Ferdi Bracke het „record der re cords" zou ontnemen. Ritter, die als een trein over het 333 m en 33 cm ovaal stoof, liet er geen gras over groeien. Na tien km (12 min en 21,76 sec.) keek Cos ta al glimlachend op zijn chronometer. „Ole redt het", scheen die grijns te zeggen. Na een half uur, de 27-jarige Deen had toen 24 km en 293 m afgelegd werd die grijns een brede lach en de Italiaan ging in complete jubel over toen zijn pupil de 45 km-grens na 55 min en 30,39 sec. passeerde. Wat Costa betrof konden de huldeblijken tevoor schijn worden gehaald. De Italiaan kreeg gelijk. In de laatste vijf minuten, stokte Ritters tempo geen moment. De ijle lucht, die, zo hadden onheilsprofeten verteld, Ritter na ongeveer 30 km ge nadeloos in de kraag zou pakken, scheen van geen enkele invloed te zijn. In te gendeel. Ritter leek steeds sneller over de baan te gaan en toen het schot aan kondigde, dat het uur voorbij was, kon de Deen trots terugzien op een afstand van 48,666 km. Hij was geslaagd. Voor het eerste in de wielerhistorie was het meest begeerde record van de wielren nerij in het bezit gekomen van een Deen. „Ik ben gelukkig", hijgde hij na MEXICO „Dan zit je eindelijk eens werkelijk goed", verzuchtte chef d'equipe Van Wimersma Grei- danus toen de langdurige loting voor de roeiseries voorbij was. „En dan maken ze een fout, zo dat opnieuw moet worden begon nen". De tweede serie van de twee zonder stuurman scheen inderdaad de enige indeling te worden, waar bij Nederland tevreden mocht zijn over de grillen van het lot. Een fout verstoorde echter alle ilussies. Toen opnieuw was geloot, had de Nereus- twee Stokvis-Luynenburg onder meer Oost- en West-Duitsland en Denemarken tegenover zich. „Na tuurlijk", vervolgde hij, „de Triton- vier met stuurman zit niet slecht. Maar van de dertien ploegen gaan er twaalf over naar de halve fina les. Daar wordt je ook niet wijzer van". Aan de loting, die ruim twee uur in beslag nam, ging een vergade ring vooraf waarin nogmaals de kwestie van de halve finales aan de orde werd gesteld. Besloten werd ook indien er dertien tot achttien- ploegen aan de start komen halve finales te laten roeien. Slechts bij twaalf deelnemers en minder kwa lificeren de snelsten van de series zich direct voor de eindstrijden. Die winnaars zijn daarmee echter ook niet al te gelukkig. Nadat ze zondag namelijk de series hebben gewon nen moeten ze wachten tot zaterdag voordat ze hun krachten kunnen to nen in de finales. Die vijf dager zonder wedstrijd vormen voor vee' favorieten een waar probleem. Jan Wienese, die onder meer de Europese kampioen Achim Hill ont- De Nederlandse vier met stuurman maakt de boot gereed voor (weer) een trainingsrace. moet, heeft een goede kans direct de halve finales te bereiken aange zien van elke serie der skifs zich twee deelnemers daarvoor kwalifi ceren. De dubbel-twee Droog Van Dis heeft zelfs aan een derde plaats in een veld van vier ploegen vol doende voor de volgende ronde. De Delfts-Amsterdamse coalitie krijgt echter behalve de wereldkampioe nen Bürgin en Studach de dubbel- tweeën van Oost-Duitsland en Bul garije tegenover zich. Voor een werkelijk hopeloze opga ve staat Wartena's Nereus-acht. De ploeg, die de serie wint. bereikt de eindstrijd. Met Oost-Duitsland, Rus land en de Verenigde Staten als te genstander kan men de Amster damse studenten niet de minste kans geven. MEXICO De kans is groot, dat de Nederlandse wielrenners niet zul len deelnemen aan de wereldkampi oenschappen voor amateurs, die na de Spelen in Uruguay worden gehou den. Het is onmogelijk gebleken een vliegtuig te charteren, dat de West- europese renners naar Montevideo vliegt. Adrie Zwartepoorte, chef d'équipe n Mexico: „Daardoor wordt het alle- naal weer een stuk duurder, zodat je e kunt gaan afvragen of het verant woord is naar Uruguay te gaan." Zwartepoorte, die tevens lid is van de sportcommissie der Koninklijke Nederlandse Wielrenunie, onderhoudt hierover contact met medecommissie leden in Nederland. „Hoogstwaar schijnlijk", zegt hij, „zullen we het laten afhangen van de prestaties die op de Spelen worden geleverd afloop en op de vraag, of hij er tegenop zag nog eens een poging te onderne men als eventueel Felice Gimondi (de Italiaanse campionissimo heeft al aan gekondigd nog dit jaar een aanval op het record te ondernemen) of Ferdi Bracke hem het record zouden afpak ken antwoordde hij: „Daar denk ik nu nog niet over. Voorlopig heb ik het re cord en laten Bracke en Gimondi eerst maar zien, of ze werkelijk een aanval willen doen". MAKKINGA De motorclub Oost»- stellingererf organiseert zondag op het bekende circuit „Prikkedam" in Mak kinga de jaarlijkse teamcross om d« KNM V-cup. Het is voor de derde maal in succes sie, dat deze strijd in Makkinga wordt verreden. De belangstelling is ditmaal bijzonder groot. Niet minder dan 21 teams van vier man hebben voor deze trofee ingeschreven. In twee manches met elk vier rijders worden de defini tieve teams van drie rijders voor de fi nale aangewezen. Tot de grote kanshebbers behoort het team van de Doetinchemse Touring- club. Met de Nederlandse kampioen Gerrit Wolsink in de gelederen en ver der de renners H. Wassink, Jo Hoef man, Jan Sevink en G. Jolink zal het zeker hoge ogen gooien. Ook Amers foort, met een keuze uit vier gebroe ders Van Heugten, komt zeer sterk voor de dag. Apeldoorn neemt met twee teams deel en beide ploegen bestaan uit geroutineerde rijders, die in een sterk gezelschap tot de beste prestaties komen. Het eerste team bestaat uit de coureurs Bertus van de Brink, G. Brouwer, Han Veis en Henk van Leu- veren, het tweede uit Jan Schotpoort, Hans Timmerman. Gert Voogd en Her man Veis. Voor Haarlem komen de vier Haakers (Brod, Huub, Michel en Harry) in het strijdperk. Een bijzonder hecht team brengt ook Lochem in de strijd met de renners Hans Polsvoort, Dirk van de Kolk, Henk Knuiman, Ge rard Horenberg en Henk van 't Lam. Voor de motorclub Loenen zijn vier renners plus een reserve ingeschreven. In dit team is de Engelsman B. Wats- son opgenomen. Met hem starten ver der Augst, Rien van Laar, De Herder en Streppel. AMSTERDAM De politie maakt sinds maandag 23 september jacht op de man, die nu waarschijnlijk al vijf vrouwen heeft aangerand. De politie heeft de man, die ook nog drie van zijn slachtoffers beroofde, nog steeds niet kunnen betrappen, hoewel er elke avond tien extra koppels rechercheurs op straat zijn. Woensdagavond werd dit keer midden op straat weer een vrouw door een man lastig gevallen. Bij de Spartaschool op de Stadionkade werd ze van achteren vastgepakt. Een man probeerde haar aan te randen. Hij sloeg op de vlucht toen de vrouw begon te gillen. Bij de politie heerst verschil van me ning over de yraag of het de man van de aanrandingen is. De politie zet haar speurwerk onver minderd voort. Voor alleen-thuis zitten de vrouwen heeft inspecteur Peetsma van de Zedenpolitie dit advies: kijk .goed uit wie er voor de deur staat al vorens open te doen. Mocht er iets vreemds worden gesignaleerd, waar schuw dan onmiddellijk de politie. De uit de N.V. Oranje-Nassaumij- nen en vier oliemaatschappijen be staande groep is gestart met haar eer ste exploratieboring in het Nederlandse deel van het continentaal plat in de Noordzee. De boring wordt verricht vanaf het booreiland „Endeavour". De Amerikaanse zwemmer Mark Spitz, houder van verschillende we reldrecords, komt in Mexico-stad vol zelfvertrouwen aan de start. Hij heeft zelfs verklaard erop te rekenen, dat hij zes gouden medailles in de wacht sleept. ADVERTENTIE PRISMA ©OUPMIIN22© 1) 100% waterdicht - incabloc shockproof - onbreekbare veer - plat model - edelstaal 125.- V PRISMA dameshorloge 2) incabloc shockproof - 100% waterdicht is óók bestand tegen (nat) huishoudelijk werk 99.-

De Vallei | 1968 | | pagina 17