Carolan kocht grond en gebouwen Mopavi Mopavi N. zoekt kleiner onderkomen Recticel N.V. heeft plannen voor fusie op Europees niveau Jjitbreiding 50 man personeel Rijzadels Onderhandelingen met Duitse Franse en Belgische bedrijven Commissie wil gekuiste versie Statenvertaling CHEVROLET AGENDA Prof. Beek ziek, nu dr. Meesters heeft't In Centraal Weekblad Mutaties Gift Verkoopmiddag Dia-avond Gehandicapten Contactavond Gemengd Consulentschap Gereformeerd- Hervormd Bejaardenmiddag Lezing over pluimveeziekten Gesprek 0 P E L Nieuwe eigenaar van drogisterij VAN WOUT BLAUWKOUS Voor OUDHOLLANDSE MEUBELEN moet u naar APELDOORN LEERKES Mariastraat 76, tel. 18814 - Apeldoorn RESTEREN - Tussen de polyetherfabriek Recticel N.V. te Resteren en een aantal gelijksoortige bedrijven in Duitsland. Frankrijk en België worden sinds enige tijd onderhandelingen gevoerd om tot een fusie te geraken. Het overleg heeft tot nu toe bemoedigende resultaten opgeleverd. Een definitieve beslissing over de bedrijfs- concentratie zal naar alle waarschijnlijkheid op korte termijn worden genomen. Volgens de directeur van Recticel N.V., de heer H. J. Veenendaal. zal de eventuele fusie geen nadelige gevolgen voor het personeel van zijn bedrijf hebben. De internationale samenwerking, die een groter aandeel op de EEG-markt beoogt, zou zelfs voor het bedrijf in Resteren kunnen resulteren in meer werk gelegenheid. V.A.8. VRIJDAG II OKTG3ER 1968 Misschien hebt u wel een zoon of doch ter, die ervan droomt op zekere tijd een haakje in de muur van de tiener kamer te slaan om er een gouden plaat aan op te kunnen hangen. Of misschien wel een heel rijtje van die edelmetalen schijven. Ik las van een meisje dat in korte tijd maar liefst vier stuks had ver worven. Van mij mag ze er gelukkig mee zijn, maar ik kijk er niet an ders tegenaan dan tegen het eerste het beste bazaar-prulletje dat ergens boven een theemeubel hangt. De waarde van zoiets is maar betrek kelijk. Vandaag ben je beroemd. Morgen ga je op in de massa die enig geluid onder de douche voort brengt. We hangen tegenwoordig zoveel aan idiolen - we kijken er zo verschrik kelijk tegenop dat ze vanzelf wel van grote hoogte naar beneden moe ten tuimelen. Daaraan zijn in feite niet die kinde ren - want meestal is het nog maar jong spul - schuldig, maar wij. De mensen die ze aan gene zijde van het televisie-apparaat zitten op te vreten alsof het wezens zijn die zeer bewonderenswaardige presta ties leveren. En vervolgens vliegen de schijven de winkels uit. Tot er zoveel verkocht zijn, dat er een gou den aan vast zit. Daarbij komt, dat je als koper niet de gelegenheid krijgt om het na te rekenen want geen mens is in staat om ze alle maal te turven. Ik bedoel hier maar mee te zeggen: het is leuk voor even, maar het moet niet overdreven worden. Ik vind het voldoende als ze het bij een bosje fresia's en een toespraakje la ten. Maar ja, waar de commercie achter zit, kun je voor opgeschroef de dingen komen te staan. Als we nuchter blijven, moeten we meer bewondering hebben voor de mensen die op zekere dag - meestal bij wijze van verrassing, hoewel ze er in hun hart wel eventjes op gere kend hadden - door de burgervader iets op hun goeie goed geprikt krij gen. Een medalje voor zoveel jaar trouwe dienst. Er zijn er de laatste tijd weer heel wat vanuit Dpn Haag naar onze streek verzonden en inmiddels ook uitgedeeld aan degenen die er recht op hadden. Van ere-brons tot rid der-metaal. Want onderscheid moet er wezen. Je kunt niet iedereen het zelfde op de revers steken. Ik weet niet of ik het helemaal goed heb, maar ik veronderstel dat je wel zo om en nabij de veertig jaar hetzelfde gedaan moet hebben. Of het bij een en dezelfde baas uitge houden moet hebben. Buur Bram moet er ergens een in een laatje hebben liggen. Persoonlijk ben ik nooit zover gekomen. Wel heb ik er meer dan veertig jaar noeste arbeid op zitten, maar ik ben in die tijd nogal 'es veranderd van professie. Maar wie weet, haal ik de veertig jaar nog in deze hoek. Nee, doet u dan geen moeite voor een lintje. Ik ben al blij met een versierde stoel. Al was het alleen maar voor de afwis seling. Een maandje geleden heb ik op deze plaats mijn tanden, in figuurlijke zin, gezet in vrijbankvlees. Om het anders te zeggen: in vlees, afkom stig van de noodslachtplaats. Dat verhaal is een beetje verkeerd over gekomen. Of - ik wil mezelf niet van schuld vrijpleiten - het was een beet je mistig verteld. Dat zou namelijk ook kunnen. In ieder geval, er is eer: Vallei-lezer die meent dat ik er op uit geweest ben om aan dat vlees een kwalijk luchtje toe te schrijven. Ik ben - hoe vreemd het ook mag klinken - blij met die opmerking. Vaak heb ik het gevoel, dat ik me', mijn stukjes tegen een niet te door dringen massa mensenvlees sta te roepen. Je voelt je gelukkig als je er een keer doorheen prikt omdat er „een lezer" tegen opkomt. Welnu, beste lezer, als u mijn vleselijke bij drage nog uit het afgedankte papiei kunt opdiepen moet u het nog eens doorlezen. U zult dan zien dat ik dat vlees door en door betrouwbaar vind. Juist, vanwege de keuring. VEENENDAAL Carolin-Holland N.V. heeft de gebouwen en grond ge kocht van het aangrenzende bedrijf Mopavi N.V. aan de Groeneveldselaan. In de gebouwen van de Mopavi zal de Carolan-afdeling Pharr International Netherlands Branche worden ondergebracht Door deze uitbreiding zal de Ca rolan in het komende halve jaar het personeel niet 50 man moeten uitbreiden. Doordat de Mopavi destijds haar produktie-afdeling stopzette, zijn de gebouwen van dit bedrijf te groot geworden. Voor de verktx>p- en handelsafdelingen zoekt de N.V. mi in Veenendaal een nieuw, kleiner onderdak. Carolan Holland N.V. is een sa menstelling van drie bedrijven: Caro* lan, Camira NV en Pharr Internatio nal. Het bedrijf heeft zich snel ontwik keld en nu werkt men reeds aan de voltooiing van de vierde hal. Pharr International zal in de nabije toekomst echter nog meer moeten uit breiden. De meest voor de handliggen de uitwijkmogelijkheid was het kopen van de grond en de gebouwen van het aangrenzend bedrijf, Mopavi N.V. Zo gauw men de bouwvergunning van de gemeente in bezit heeft, gaat de Caro lan beginnen met de uitbreiding van het Pharr-project met een vijfde hal. Deze hal zal net even over de grens van de grond van de Carolan en de Mopavi komen te liggen. Met de grond van de Mopavi kan de Carolan in de toekomst nog met zes hallen uitbreiden. Alvorens de vijfde hal in gebruik te nemen wil men eerst het totale Pharr-project afronden. In april 1969 hoopt men zover te zijn, dat de nieuwe hal in gebruik genomen kan worden. Voor de uitbreiding gebruikt d^ Carolan de bestaande gebouwen van de Mopavi. In de toekomst staat de Carolan voor een aanz'enlijke personeelsuit breiding. Zo zal men het eerste half jaar al 50 man meer personeel moeten hebben. De directie ^ran Mopavi N.V. zoekt momenteel naar een nieuw onderko men voor het, bedrijf. Men stopte des tijds met de produktie. Alleen de ver koop- en handelsafdeling bleven be staan. Hierdoor werd het bedrijf te klein voor de bestaande gebouwen. Zo lang men nog geen nieuw onderkomen heeft gevonden, blijft men volgens de directie in het huidige gebouw werken. Wanneer men gaat verhuizen, weet men nog niet. Hierover moet men ook nog overleg plegen met de Carolan- directie. Evenmin is bekend waar het bedrijf zich wil gaan vestigen. De di rectie heeft wel een bepaalde plaats op het oog, maar wil zich hierover nog niet uitlaten. Wel wist men te vertel len, dat het bedrijf binnen de grenzen van Veenendaal blijft. De Mopavi stopte destijds de produk tie. omdat de produkten van het be drijf door de tijd waren achterhaald. Heden, vrijdag WAGEN INGE N Junushof, 20 uur: Feestavond Friese vereniging. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Fantomas slaat weer toe". Morgen, zaterdag WAGENINGEN Junushof, 20 uur: Hoofdstadoperette met „Czardasfürstin". BIOSCOPEN Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Fantomas slaat weer toe". Bio, Rhenen 20 uur: „Elvis, beat and blues". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen, t.e.m. 19 okto ber: Werken van H. van Schuppen uit Veenendaal. Geopend van 1112.30 en van 1417 uur. Zon- en woensdag gesloten. ADVERTENTIE VMHBmI VOOR DE PAARDENSPORT Een nieuw produkt kreeg grotere af zetmogelijkheden. Deze produkten worden nu door de Mopavi verhandeld. ADVERTENTIE Permanente show van Oudhollandse stijlmeubelen uniek in Nederland 3 etages OudholL en Oudvlaamse stijlmeubelen vindt u bij ons in een sfeer, zoals u het thuis graag zou willen hebben. Geopend van 8.3012.30 uur en 14.0018.00 uur Vrijdags ook van 19.0022.00 uur Gesloten dinsdags na 13.00 uur zaterdags na 15.00 uur Specialist in Oudhollandse stijlmeubelen WAGENINGEN Maandag 14 okto ber zou prof. dr. M. A. Beek een le zing houden voor het district van de vereniging „Nederland-Israël". Omdat prof. dr. Beek wegens ziekte verhin derd is, zal hu het woord worden ge voerd door dr. J. H. Meesters uit Am sterdam. Dr. Meesters zal spreken over „De oorsprong van de Sjabbath". De bijeen komst is belegd In de Doopsgezinde Kerk aan de Aug. van Llerweg in Wa- geningen. Voor de leden van het dis trict is dr. Meesters geen onbekende, omdat hij al eerder spreekbeurten ver vulde. HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869 VEENENDAAL Het Gereformeerde „Centraal Weekblad" van 12 oktober geeft in de rubriek „Centraal bekeken" een kritische beschouwing van het werk van de Stichting tot Behoud van de Statenvertaling. De »chr(jver ver telt dat een commissie van 25 personen de fouten die in de loop van de eeuwen in de Statenvertaling geslopen zijn, zal verbeteren. Men wil komen tot een „gekuiste" versie van de statenvertaling. De schrijver van het arti kel in het weekblad vindt dat deze mensen hun tijd beter kunnen ge bruiken en maakt er zyn lezers op attent dat zelfs Trommius de man van de concordantie er tegen waarschuwde niet te veel gezag aan de vertaling toe te kennen. Uit mijn lijfblad van onlangs een berichtje dat de moeite waard is wat nader bekeken te worden. In ons goede land is er naast een eindeloze serie stichtingen ook een Stichting tot handhaving van de Sta tenvertaling. Deze stichting is van plan een nieuwe uitgave van de Sta tenvertaling voor te bereiden, die gezuiverd is van de fouten die er in de loop der eeuwen zijn ingeslopen. Naar het oordeel van de Stichting zijn de huidige uitgaven allerminst vlekkeloos. Wie zoals verreweg de meeste lezers van deze rubriek in vrijwel de meeste gevallen de Nieuwe Vertaling gebruikt, zal vrij gemakkelijk tot de conclusie komen dat het bestuur van deze stichting gerekruteerd wordt uit wat wij dan maar gèmakshalve de rechtervleu gel van de Gereformeerde gezindte zullen noemen. Dat klopt dan ook: ds. Van Haaren is de voorzitter en is predikant van de Gerefprmeerde Gemeente te Middelburg. Niet min der dan vijfentwintig personen heb ben zich aan deze geweldige arbeid gezet en naar het zich laat aanzien zal dit werk verscheidene jaren du ren. Zo gezien: een respectabele onder neming. Men gaat bij zijn werk uit van de bekende uitgave der Staten vertaling van 1657, die van Paulus Aertsz. van Ravensteyn, waarin de talrijke fouten die de uitgave van 1637 nog ontsierden, zoveel mogelijk geëlimineerd waren. Zoveel moge lijk want ook in 1657 was nog wel 't een en ander aan de ogen van de drukfoutencommissie ont snapt. Toch is hier natuurlijk meer aan de hand dan alleen maar een lof waardig stuk historische arbeid. De Stichting tot handhaving van de Sta tenvertaling is wel vaker in het nieuws geweest. Ik kan mij van eni ge tijd geleden nog een bericht her inneren, waarin leden van deze Stichting van mening waren dat dc verwarring op theologisch gebied goeddeels herleid kon worden tot de loslating van de Statenvertaling. De nieuwe uitgave maakt dus deel uit van een weloverwogen reddingsplan n.l. de redding van kerk en theo logie. Men kan zich overigens in gemoe- de afvragen of deze 25 noeste wer kers zich eigenlijk wel gerealiseerd hebben wat er dan aan de hand is en of men werkelijk van oordeel Is dat wat er aan de hand is, slechts een Nederlandse zaak is; of niet veel meer de problemen die in kerk en theologie aan de orde zijn bezien moeten worden tegen een veel wij dere horizon een Europese b.v. of een mondiale. Het is een merk waardig nationalisme dat hier om de hoek komt kijken. Precies overigens als bij sommige groeperingen van onze oosterburen die bepaald theologisch ook niet stil zitten: heeft men het daar indertijd ook niet uitgesproken dat alleen de Lutherbijbel de „echte" bijbel zou zijn, vertaald met bijzondere as sistentie van de Here God? Welnu: in ons land heeft men omstreeks 1600 niet kwaad willen spreken over de vertaling van Luther, maar men vond dat hij zoveel te ^oen had ge had in zijn leven zoveel gepreekt, zoveel boeken geschreven dat hij zich onmogelijk geheel had kunnen inzetten voor de zaak van de verta ling van de bijbel. Overigens is op merkelijk dat het verzet tegen de Statenvertaling voortkwam uit het verwijt van moderniteit. Het ware te wensen dat die 25 noeste werkers die blijkens het ini tiatief van plan zijn een bijzonder uithoudingsvermogen op te brengen, hun energie niet zouden besteden aan het verleden, maar aan de toe komst van kerk en theologie. Men kan er met permissie wat nijdig over worden dat er krin gen in ons land zijn die net doen alsof er in nu al meer dan 300 jaar niets gedaan is aan taalwetenschap; alsof er niets ontdekt is aan hand schriften; alsof er niet op talloze plaatsen gevochten wordt om de mens van vandaag met de taal van vandaag te bereiken. Welke reële dienst denkt men de ontkerstende generatie van heden te kunnen be wijzen door de woorden, de taal van driehonderd jaar geleden te doen op komen uit dat verleden? Opmerkelijk is dat Trommius, de man van de concordantie, die er zakelijk ge sproken wel enig belang bij had dat de tekst van de Statenvertaling zoveel mogelijk onveranderd zou blijven (immers hoe meer de tekst gewijzigd zou worden, hoe minder men met zijn levenswerk uit de voeten kon) in zijn dagen al moest waarschuwen tegen hen die godde lijk gezag aan de Statenbijbel toe schreven. In verband met het vertrek van dr. C. Graafland als predikant van de hervormde gemeente te Veenen daal zijn er in de kerkelijke colle ges en commissies enkele wijzigin gen opgetreden. Om te beginnen werd ds. T. Langerak gekozen als praeses van de centrale kerkeraad. In diens plaats werd als assesor ge kozen ds. S. P. van Assenbergh. Ook werd ds. S. P. van Assenbergh voorzitter van de commissie voor het jeugdwerk, terwijl ds. H. Jon- gerden dr. Graafland opvolgde als voorzitter van de evangelisatiecom- missie. Ds. A. Vroegindeweij ontving een gift van tweehonderd gulden voor het nieuwe wijkcentrum in „De En gelenburg" te Veenendaal. Het be drag werd hem ter hand gesteld uit dankbaarheid voor het feit, dat hij bedankte voor het beroep naar de hervormde gemeente te Huizen. Naast deze opmerkelijke gift kwa men nog meer gaven binnen. Woensdag 30 oktober ls er weer een verkoopdag in het bejaarden centrum „De Tollekamp". De ba zaar die is georganiseerd door een damescomité, is 's middags en 's avonds geopend. De hervormde vrouwengroep te Rhenen organiseert op dinsdag 15 oktober een dia-avond in gebouw „Irene". De heer P. Terlouw zal zijn bekende dia-serie „Rhenen in vier seizoenen" vertonen en toelichten. De eerste ledenvergadering van de afdeling Betuwe van de vereni ging van ouders en vrienden van het geestelijk en lichamelijk ge handicapte kind wordt gehouden op dinsdag 15 oktober 's avonds om acht uur in gebouw „Eltheto" te Opheusden. Op een contactavond voor leden van de gereformeerde kerk te Ame- rongen hoopt op dinsdag 15 oktober ds. L. Hoorweg te spreken over de nieuwe psalmberijming. De hervormde jongelingsvereni ging „Augustinus" te Veenendaal gaat in het vervolg „gemengd" ver gaderen. Daarom heet de vereni ging ook niet meer „jongelingsver eniging". Iedere zondagmorgen wordt er vergaderd na de kerk dienst in gebouw „Bethel" achter de Julianakerk. Door het ministerie van predikan ten is tot consulent van de her vormde middenwijk te Veenendaal. die vacant is door het vertrek van dr. C. Graafland, aangewezen ds. S. P. Assenbergh, predikant van de hervormde noordwijk. Dit consulent - schap duurt tot december als ds. J. J. van de Krift zijn werk in de mid denwijk begint. Vorige week heeft een derde ge- spreksavond plaats gevonden tussen de kerkeraden van de Gereformeer de Kerk en die van de Hervormde Gemeente „Sola Fide". In het or gaan van de Gereformeerde Kerk „Kerknieuws", merkt de kerkeraad hierover op: „Een uitgebreid ge sprek ontspon zich over het „hoe en wat" van de benadering van elkaar. Enkele grepen uit de gedachten wis seling waren: a. een hervormde en een gerefor meerde kerk naast elkaar betekent nog niet de grootste ramp, maar wèl wanneer zij volkomen langs elkaar heenleven, en geen zorg voor elkaar dragen. b. op verantwoorde wijze zullen wij elkaar moeten benaderen; zó ver antwoord dat bestaande verschillen niet bij voorbaat maar genegeerd worden, maar ook niet dat de ge meenschappelijke liefden en inspan ning voor de zaak van Christus uit het oog verloren wordt. c. dat het streven in eerste instan tie niet kan zijn een of andere vage eenheidskerk te vormen, maar wel dat allerlei karikatuurvoorstellingen en ongegronde verdachtmakingen omtrent de ander (hetzij de gere formeerde, hetzij de hervormde an der) uit de weg geruimd worden, en dat daarvoor in de plaats mag ko men een blij en verwonderd her kennen van elkaar als delen van het lichaam van Christus, waarbij we in vertrouwen met elkaar omgaan, niet alleen in allerlei instanties van Christelijk onderwijs en Christelijk sociaal werk, maar ook op kerke lijk terrein. d. dat daarom ook het gezamenlijk beleven (in kerkdiensten bij bijzon dere gelegenheden) in wederzijdse openheid dient voortgezet. Door tijdnood moest deze bespre king, voor wat deze avond betrof, stilgelegd worden, en werden alleen nog verschillende regelingen opge steld voor de gemeenschappelijke diensten op dankdag-avond, waar toe de beide kerkeraden reeds in het voorjaar besloten, en wat zij aan hun gemeenten hebben meege deeld. Deze diensten worden zowel in de Petrakerk als in het „Sola Fide"- kerkgebouw gehouden, en vallen beide, volgens afspraak, onder ge meenschappelijke verantwoordelijk heid van de twee kerkeraden. In beide diensten zullen een her vormde en een gereformeerde pre dikant voorgaan: yoor de één de verzorging van het liturgische ge deelte, voor de ander de preek. Ook de bestemming van de collecte en het rondbrengen van het fruit werd geregeld. De volgende gecombineerde ver gadering wordt gehouden op 18 no vember. De eerste bejaardenmiddag var. de hervormde wijkgemeente oost te Veenendaal in dit seizoen is giste ren gehouden. Ds. T. Langerak sprak over de „ondergrondse kerk". „Wij staan volledig open om een sa menwerking op Europees niveau te creeëren, wanneer dit ook in het be lang van ons eigen bedrijf is", aldus de heer Veenendaal die nog geen de tails over de eventuele fusie kon mee delen, omdat dit de onderhandelingen nadelig zou kunnen beïnvloeden. „De ontwikkeling van ons bedrijf gaat zich voornamelijk op de export richten, omdat we op de Nederlandse markt al een bepaald aandeel hebben, dat niet zo gemakkelijk te vergroten is. Op het ogenblik is Recticel NV al voor ongeveer vijftig procent op de ex port georiënteerd. Een samenwerking met andere Europese bedrijven zou ons aandeel op de internationale markt aanmerkelijk kunnen vergroten", al dus de heer H. J. Veenendaal. Recticel NV heeft zelf reeds een groot aantal vestigingen in Duitsland Zwitserland, Frankrijk en België. Het bedrijf heeft vooral de laatste jaren een sterke groei doorgemaakt. De fabriek in Kesteren telt ruim 200 werknemers, terwijl dit aantal binnekort nog aanzienlijk zal wor den uitgebreid. Recticel is een van de modernste en best geoutilleerde be drijven op het gebied van de poly- etherindustrie in West-Europa. De huidige directeur van Recticel NV in Kesteren. de heer H. J, Veenen daal vestigt rich over enkele weken in Frankrijk. Zijn functie zal worden overgenomen door zijn broer, de heer G. Veenendaal. „Mijn vertrek heeft niets te maken met de mogelijke fu sie. Als er geen fusieplannen hadden bestaan was ik ook in Frankrijk gaan wonen", aldus de heer H. J. Veenen daal, die te kennen gaf zich wat cen traler in het afzetgebied binnen de EEG te willen vestigen. De verhuizing naar Frankrijk Is volgens de direc teur echter van tijdelijke aard. SCHERPENZEEL De Nederlandse Organisatie van Pluimveehouders (NOP), afdeling Scherpenzeel, komt donderdag 17 oktober in hotel Schim mel te Woudenberg bijeen. De afdeling omvat de leden uit de Gelderse Vallei en het aangrenzende rivierengebied Tijdens de bijeenkomst zal de dieren arts-pluimveespecialist drs. N. J. de Vin uit Slagharen spreken over: „Mo derne riekten in de pluimveehouderij". Tussen de centrale kerkeraad van de hervormde gemeente te Veenen daal en de kerkeraad van de bui tengewone wijkgemeente in wording ..Sola Fide" is een bespreking ge weest. Deze vond plaat? onder lei ding van de visitatoren-generaal. Op voorstel van dit college zal het gesprek nu worden voortgezet. Hier aan zullen vijf leden van de centra le kerkeraad van de hervormde ge meente en vijf leden van de kerke raad van de hervormde gemeente „Sola Fide" deelnemen. ADVERTENTIE KIRPESTEIN TT. KNKNUAAL CITY MOTGBA - CDK ELST De enige drogisterij in Eist gaat in november van eigenaar veran deren. De heer Van Manen, die thans de 64- jarige leeftijd heeft bereikt, is energiek genoeg om de zaak nog vele jaren te drijven, maar hij vindt het welletjes. Hij zegt: „Ik heb altijd met heel veel plezier in Eist gewerkt. Vanaf het be gin heeft het geweldig gedraaid, ook al natuurlijk, doordat er hier maar één drogisterij is. Maar ik vind, dat je van alles afstand moet kunnen nemen als je nog flink genoeg bent. In mijn omstandigheden zou ik nog best een he le tijd kunnen doorgaan. Mijn vrouw en ik geven er echter de voorkeur aan nu op te houden. Wij zijn gezond en hopen nog veel jaren van het leven te genie ten. Bovendien heb ik heel wat plannen waar ik vroeger nooit aan toe kwam en die ik nu allemaal wil verwezenlijken, zoals lezen en af en toe rustig met va kantie en dan flink lang". Tien jaar geleden betrok het echtpaar een filiaal van drogisterij Kok in Vee nendaal, dat eveneens aan de Rijks straatweg gevestigd was, een steen worp afstand van de huidige zaak. Dit gebeurde, nadat de heer Van Manen reeds 25 jaar elders in het drogistenvak werkzaam was geweest. Al spoedig daarna nam hij het filiaal van drogiste rij Kok over. Na vijf jaar was het mo ment aangebroken, dat het echtpaar 'n gloednieuwe zaak, de huidige, met een woonhuis kon betrekken. Mevrouw Van Manen is altijd een onmisbare steun voor haar man ge weest. Zij bezit niet het vereiste diplo ma, maar wel een enorme kennis van zaken, in de loop van de afgelopen tien jaar opgedaan. Overigens was de dro gist de raadsman van Eist in vele aan gelegenheden. „De mensen komen hier dikwijls om raad vragen. Mogelijk ge beurt dat niet zo op grotere plaatsen. Maar wat verschillende dingen aangaat, beschouwen ze je als een halve dokter. De heer Bosch uit 't Harde gaat de zaak overnemen. Momenteel is men hard aan het werk om de winkel uit te bouwen tot een zaak met een oppervlakte van 50 vier kante meter. Het huidige magazijn en kantoor worden bij de winkelnrmte be trokken, terwijl daarachter dan een nieuw magazijn en 'n kantoor gebouwd worden. Onnodig te zeggen dat ook het assortiment aanzienlijk zal worden uit gebreid.

De Vallei | 1968 | | pagina 3