EENRICHTINGSVERKEER OP DE VIJGENDAM Aanleg Brouwersstraat heeft consequenties voor wegen rond 't Zwaaiplein VALLEI? Belt 10550 11079 „Het was ons bekend dat De Jong af wilde treden" 'K Programma Maranatha conferentie Postduivenver. opent nieuwe clubgebouw Vertrek zou verzwakking van fractie betekenen ER KOLK VEENENDAAL N.V. Ds. Westra sprak voo" vrouwenbond Jongen (9) zwaar gewond Valleiruiters komen in Marktzicht hijeen CHU-raadslid J. v. Donselaar HORLOGERIE VAN MANEN Bekendmaking Evangelie achter de tralies Feestavond Raam op de weg beschadigde auto Diefstallen UW Permanent FORD-show in showroom plH m*/ ZONDAGSDIENSTEN BURGERLIJKE STAND ï- 11 1 VRIJDAG II OKTOBER 1961 Deze plattegrond geeft ongeveer de nieuwe verkeerssituatie aan rond 't Zwaai plein. Een deel van de Vijgendam heeft eenrichtingsverkeer. De voorsorteerpijlen in Brouwersstraat en Prms Bernhardlaan bedoelen aan te geven, dat men vanaf de Brouwersstraat allle richtingen in mag. Vanaf de Prins Bernhardlaan mag men echter niet naar de Vijgendam. Hiervoor meet men de route over het Verlaat kie- VEENENDAAL De doortrekking van de Brouwersstraat tot aan de Hoog straat geeft op het Zwaaiplein enkele verkeerstechnische moeilijkheden. Hier door is het noodzakelijk, dat op korte termijn een aantal verkeersmaatregelen van kracht worden, om stagnatie van het verkeer en de kans op ongelukken zoveel mogelijk te voorkomen. Hoofdinspecteur/korpschef van de gemeente politie, W. C. H. Dekker, vertelde wat de voorlopige plannen zijn. Hij Ie- 'e er de nadruk op, dat men pas nadat de Brouwersstraat enige tijd gebruikt is geweest definitieve maatregelen zal kunnen nemen. De maatregelen die noodzakelijk zijn, houden voor een deel der bewoners van de Vijgendam in, dat zij hun wo ning slechts vanaf één kant kunnen bereiken. Het eerste deel'van de Vij gendam tot aan de verbindingsweg met de Eeenvoudlaan wordt name lijk een eenrichtingsweg. Alleen vanaf het Zwaaiplein zal deze weg bereik baar zijn. Daar komt echter bij, dat er vanaf de Prins Bernhardlaan een verbod komt om links af te slaan in de richting van de Vijgendam. Verkeer, dat van de Prins Bern hardlaan komt, kan de Vijgendam al leen bereiken, door om te rijden over het Verlaat. Tegenover de Hollandia- fabriek kan men dan keren en vanuit het Verlaat rechtsaf de Vijgendam op rijden. Om vanaf de Vijgendam de Prins Bernhardlaan te kunnen berei ken moet men altijd via de verbin dingsweg en de Eenvoudlaan rijden. De verwachting is, dat in de nabije toekomst de grootste verkeersstroom aal lopen van Prins Bernhardlaan naar Brouwersstraat, zodat die de belangrijk ste verkeersader zal worden. Tellingen zullen echter uitmaken of dit werkelijk het geval is en daarna kan men na dere plannen gaan uitwerken. SCHERPENZEEL Evenals vorig jaar organiseert de Vrije Evangelische Gemeente te Scherpenzeel ook dit jaar weer een drie-daagse Maranatha-con- ferentie. Deze wordt gehouden op zondag 13, maandag 14 en dinsdag 15 oktober aanstaande in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg te Scherpenzeel. De algemene leiding van deze bijeenkom sten is in handen van ds. W. E. van Petegem. Het algemene onderwerp van de bij eenkomsten is „Jezys de vredevorst". Het programma luidt als volgt: Zondagmorgen 10.30 uur „Ga heen in vrede". Luc. 7 50, 8 48. Spreker: Evang. J. W. Delwig uit Arnhem. Zondagavond 20.00 uur ..De valse vrede" 1 Thess., 5 3. Spreker: ds. P. J. Mietes uit Zeist. Maandagavond 20.00 „De ware vre de" Joh. 14 27. 16 33. Filp. 4 7, Efz. 2 14. Spreker: ds. J.A.Hamers uit Wormerveer. Dinsdagavond 20.00 uur „Wat de vre de Gods kan verstoren", b.v. Jes. 59. Spreker ds. H. F. Huson uit Velp. Zondagavond en dinsdagavond wordt muzikale medewerking verleend door het duo de Gebr. Spaargaren uit Lisse; maandagavond door het Vrije Evange lische Kerkkoor Utrecht Noord. Een kwartier voor de aanvang van de bijeenkomsten zal er samenzang zijn. De toegang is voor een ieder vrij. „Voorlopig kunnen we alleen nog maar bijschaven. We kunnen alleen maar afwachten wat het verkeer zal gaan doen, helemaal te voorspellen is dat nooit. Zeker is wel, dat het plein tje gaat verdwijnen, zodat we van dat obstakel geen last meer zullen hebben. Op de verschillende rijbanen zullen voorzieningen aangebracht worden om het verkeer in vakken te laten op stellen, zodat een zo vlot mogelijke afwikkeling verkregen wordt", aldus de heer Dekker. In een wat verdere toekomst wordt de verkeerssituatie in dat deel van Veenendaal helemaal ingrijpend gewij zigd. Door een doortrekking van de Gil lis van Schoonbekestraat komt er een „rondweg" die uitmond op de Prins Bernhardlaan. Bovendien komt er nog een doorbraak tussen de Prins Bern hardlaan en de Nieuweweg, tussen de Schoolstraat en de Mulderslaan. Ook aan de westkant van de Nieuweweg - Hoofdstraat komen voorzieningen, waardoor het huidige zeer drukke kruispunt Hoofdstraat - Hoogstraat van het grootste deel van het verkeer ont last wordt. Inspecteur Dekker ziet in de toekomst zeker mogelijkheid om de Hoofdstraat voor verkeer te sluiten en er een „wandelweg" van te maken. De kruising bij het Zwaaiplein zal pas definitief in orde gemaakt kunnen worden, als dc oude panden op het Gelderland (by de „Bierschuur") ver dwenen zullen zijn. Dan komen de Prins Bernhardlaan en de Brouwersstraat recht tegenover elkaar te liggen, waar door een vlotte afwikkeling van het verkeersaanbod gemakkelijker wordt. Indien dan ook de Gillis van Schoon- bekerstraat doorgetrokken is, wordt het Verlaat nog slechts van belang voor het verkeer dat ter plaatse moet zijn. Voor het „doorgaande" verkeer heeft deze moeilijke weg door de flessehals bij het begin van de Val leistraat dan geen betekenis meer. SCHERPENZEEL „De Valleirui ters" houden 15 oktober in hotel Schim mel te Woudenberg een ledenvergade ring. Op het programma staat o.a. be spreking herfstrit, winterprogramma, benoeming rij instructeur en benoeming van de heer Blauwendraat tot erelid. Hierna zal een film worden gedraaid over de laatst gehouden demonstratie. zen. Na de eerste parkeerkplaats kan men draaien en zo de Vijgendam bereiken. Het gearceerd aangegeven plantsoentje zal reeds bij de voorlopige herconstruering van deze kruising verdwijnen. Tot 17.30 uur u dan «ven a.u.b. Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal Zaterd. van 16.30-17.30 uur RHENEN De postduivenvereni ging gaat de „catacomben" in de be nedenstand van Rhenen eindelijk verla ten. Na jarenlang her en der te heb ben rondgezworven, de laatste tijd in een duif en mens onswaardig onderko men aan de Vismarkt, waar het bin nen net zo hard regende als buiten, wordt zaterdag 19 oktober tussen twee en vijf uur 's middags receptie gehou den in het inmiddels gereed gekomen nieuwe gebouw aan de Prunuslaan, dat door de leden van de vereniging in hun vrije tijd werd gebouwd en wel zodanig dat het beslist gezien mag worden. De officiële opening krijgt een fees telijk tintje. De vereniging heeft bur gemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal uitgeno digd de opening te verrichtten. Hoe dat in z'n werk zal gaan is nog niet bekend. Voorlppig moet dat een ver rassing blijven. RHENEN „Het was ons bekend, dat de heer D. de Jong (PvdA) plannen had om op korte termijn te bedanken als Kd van de gemeenteraad. Mijn frac tiegenoot de heer P. Kerkstra en ik hebben onlangs nog een gesprek met hem gehad waarbij we een beroep op hem hebben gedaan om te blijven. Dat is het beste bewijs, dat wij hem als raadslid waarderen", aldus de heer J. van Donse laar (CHU), na de aankondiging van het aftreden van de heer De Jong. De heer H. Griffioen (ARP) zei gis teravond: „Ik sta in feite langs de lijn en ik wacht maar metbelangstelling af hoe de zaken zich in de fractie van de PvdA zullen gaan ontwikkelen. Wel wil ik zeggen, dat wanneer de heer De Jong weggaat, dit een heel grote ver zwakking betekent voor die fractie. De heer De Jong is een oprechte en eerlij ke figuur en het zou me werkelijk spij ten, wanneer hij als raadslid zou gaan verdwijnen. Als de heer Deen dan ook nog zou bedanken voor de wetLoudersze- tel, dan zal het college van B. en W. nóg zwakker worden, dan het nu al is". Dc heer Griffioen, zelf oud-wethouder, wilde beslist geen antwoord geven op de vraag of hij een wethouderszetel zou accepteren, wanneer men op hem een beroep zou doen. „Ik ben er van over tuigd, dat er in een gemeente als Rhe nen een linkse en een rechtse wethou der wenselijk is. Slechts in uiterste noodzaak zou het anders kunnen", al dus de AR-afgevaardigde. De mededeling over het komende aftreden van de heer De Jong viel de VVD-afgevaardigde H. v. d. Spoel rauw op het lijf. „Ik hoor er nu pas van", zei hij. „Ik heb nooit van die plannen ge weten. „De aankondiging van de heer Deen om binnenkort te vertrekken lijkt me een schot in de lucht", zei de heer v.d. Spoel. Mocht er een wethouders vacature ontstaan, dan lijkt het me he lemaal niet gek, dat die plaats wordt ADVERTENTIE eeneW Telefoon (08385)12244 KELTUM y en KmI v/M ADVERTENTIE SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL RHENEN Ds. Westra sprak gis teravond voor de afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond in gebouw „Irene" over het onderwerp: „De openbaringen van Johannes". Hij had 'n zeer aandachtig gehoor aan de talrijke aanwezige dames, waarvan enkelen hun echtgenoten hadden meegebracht. Ook de gereformeerde predikant ds. J. Goldschmeding was aanwezig. In de korte tijd die beschikbaar was, kon het onderwerp niet in zijn geheel worden besproken. Ds. Westra had dit echter opgelost door enkele zeer belang rijke gedeelten ervan te belichten. VEENENDAAL Zaterdag 12 oktober: J. Schilperoort. Kerkewijk 40, telefoon 12134. Zondag 13 oktober: N. Rijlaars dam. Boompjesgoed 221. telef. 10885. Apotheek: Zuiderapotheek. Dr. Slo- temaker de Bruïneplein 7, telefoon 10714. RHENEN Voor Rhenen neemt het aanstaande weekend waar: dr. Wij- chers, Achterbergsestraatweg, telef. 08376 - 2328. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossen dorp uit Ame- rongen. Bakker en Van de Burg uit Leersum en Van Ommeren uit Eist worden het aanstaande weekend waargenomen door: Dr. A. C. Karsf Burg. jhr. H. van de Boschstraat 39. Amerongen, tel. 03434 - 1273. SCHERPENZEEL Voor Woudenberg en Scherpenzeel neemt het aanstaaan- de weekend waar: dr. Gerritsen, Sta tionsweg, Woudenberg, tel. 03498 - 1220. De dienst geldt van zaterdag morgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. RENSWOUDE Voor Ederveen. De Klomp en Renswoude neemt het aan staande weekend waar: dr. Th. S. ter Velde. Oude Holleweg 4, Renswoude, tel. 08387 - 450. RESTEREN Voor Ommeren, Lienden en Resteren neemt het aanstaande weekend waar: dr. Van de Veen te Lienden. tel. 03443 - 220. De dienst vangt aan op zaterdag 9.00 uur pre cies. OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt het aanstaande weekend waar: dr. Bud ding te Opheusden, tel. 08887 - 213. De dienst vangt aan op zaterdag 9.00 uur precies. WIJKVERPLEGING RESTEREN Voor Echteld, Ochten en Resteren neemt het aanstaande week end waar: zr. C. de Jong, Groene Kruis, Ochten, tel. 03444 - 257. OPHEUSDEN Voor Dodewaard en Opheusden neemt het aanstaande weekend waar: zr. H. Budding te Do dewaard, tel. 08885 - 218. TANDARTSEN VEENENDAAL.RHENEN Spoedge vallen, tel. 08385 - 12945. DIERENARTSEN EDERVEEN Voor Ederveen en om geving neemt het aanstaande weekend waar: dr. Nutma, Hoofdweg 490, Eder veen, tel. 08387 - 457. Zondag 13 oktober 1968 VEENENDAAL Ned. Hcrv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Glashouwer, Driebergen; 17.00 uur: ds. Terlouw. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Jongerden; 17.00 uur: ds. Van de Pol, Ede. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. Vroegindeweij; 17 uur: ds. Meijers, Ermelo. Sionskerk, 9.30 ut' Terlouw; 17.00 uur: ds. Jongere' Poortkerk, 10.30 ds. van Assen berg; 18.30 uur: ds. ngerden. Bejaardencenrum, 9.00 uur: ds. Van Assenberg. Veeneind, 15.00 uur ds. Meijer; woens dag 16 okt. a.s. 19.30 uur ds. Dorsman uit Staphorst. Dijkstraat, 14.45 uur: ds. Bakker. Ilerv. Gem. „Sola Fide", 10.00 uur: d£ Nijeboer (bediening H.A.); 10.00 uur: jeugddienst in „De Instuif", dc heer Van Pijpen; 17.30 uur: ds. Nijeboer (bediening H.A. en dankzegging). Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Blanken (bed. H.A.). Petrakerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. IJtsma (bed. H.A.). Geref. Poortkerk (vrygemaakt), 9.00 uur: leesdienst; 16.30 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 uur: ds. Kleisen, Utrecht; 17.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.), 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gemeenten (syn.), 9.30 en 17.00 uur ds. A. Bregman uit Rijssen; woensdag 16 okt. a.s. 19.30 uur ds. C. Wisse uit Elspeet. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur: ds. Broer, Hilversum. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 12 okt. a.s. 18.45 en zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 8.00 uur: H. Mis. Leger des Heils. 10.00 uur: Heiligings samenkomst; 19.30 uur: Verlossings samenkomst. Jehova's Getuigen: 9.30 uur: Openbare vergadering; 10.30 uur: „Wachttoren"-studie; dinsdag 15 okt. a.s., 19.30 uur Theocr. bedienings- school; 20.30 uur: Dienstvergadering. De bijeenkomsten worden gehouden in het N.V.V.-gebouw aan de Tuin straat. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Bergschool, geen opgave ontvangen. Cunerakerk, 18.30 uur: ds. S. P. van Assenbergh uit Veenendaal; van ove rige diensten geen opgave ontvangen. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. G. Lugtig|ieid uit Zeist. Geref. Gem Synodaal: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. J. van der Gucli4" (R.) uit Wageningen. n ELST Ned. HerL Kerk: 10.00 en 18.00 uur: ds. J. van Malen- stein. Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 uur: leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Vrouwerff. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: (Bed. H.A.), ds. Hoorweg. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Th. van Veen (D.G.) uit Utrecht. LEERSUM Geref. Kerk: Geen opgave ontvangen. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. A. N. Langhout uit Ben- nekom; 18.30 uur: ds. R. E. Kuus uit Voorthuizen. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. P. van Strien; 18.30 uur: ds. J. Firet dr. (H.A.). Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: de heer B. Roest. Ver. van Vrijz. Herv.: 19.15 uur: drs. J. F. Kruyt uit Den Haag. De dienst wordt gehouden in het nieuwe verenigingsgebouw te Woudenberg. R.K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. Van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. J. C. Jonkers (Bed. H.A.). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. J. C. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 uur: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 19.00 uur: leesdienst. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. Bakker uit Veenendaal; 18.30 uur de heer G. J. Jansen uit Driedorp. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: eerw. heer W. van Oostende uit Opheusden. ,,'t Anker", 15.00 uur: eerw. heer G. J. Jansen uit Driedorp. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk (Bed. H.A.). Geref. Gcm. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. ingenomen door een VVD'er, voorop ge steld dat er van onze zijde belangstel ling voor zou bestaan". Daarover kan ik op dit moment geen zinnig woord zeggen, om de eenvoudige reden dat we er na de verkiezingen, toen dit wel speelde, niet meer van ge dachten over hebben gewisseld. Overi gens zou het me spijten wanneer de heer De Jong zou vertrekken. Ik heb hem altijd een respectabele figuur in de ge meenteraad gevonden". De raadsleden .wie om commentaar werd gevraagd betreurden algemeen het aangekondigde vertrek van de heer De Jong. „Ik geloof zelfs", aldus was de mening van de heer Van Donselaar, „dat iedereen de heer De Jong répec- teerde in de raad. De eerlijkheid waar mee hij altijd zijn mening gaf, was bo ven elke twijfel verheven." Op het aangekondigde (eventuele) af treden van mr. Deen als wethouder ant woordde de heer Van Donselaar: „Wij RHENEN Burgemeester en wet houders der gemeente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat de raad der gemeente in zijn vergadering van 1 ok tober 1968 onder de nummers 14, 15 en 16 heeft besloten: I. in te trekken de bij besluit van burgemeester en wethouders van 3 ja nuari 1952 ingestelde geslotenvèrkla- ring voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen in beide richtingen voor de Wilhelminastraat vanaf de Oude Dijk- sestraat tot aan de Achterbergsestraat weg; II. door plaatsing van bord 11 van bijlage II van het reglement verkeers regels en verkeerstekens de Munt straat in deze gemeente te sluiten in beide richtingen voor alle verkeer be halve voetgangers op zaterdagen en zondagen van 18.00 tot 24.00 uur; III. door plaatsing van bord 51 van bijlage II van het reglement verkeers regels en verkeerstekens het stoppen aan beide zijden van de weg te ver bieden op de- onderstaande wegen: a. Gasthuisstraat; b. Koningstraat, voorzover betreft het gedeelte, gelegen tussen Fred. v.d. Paltshof en Gasthuisstraat; c. Kerkstraat; d. Kerkplein (voorzover gelegen ten hoorden van de Cunerakerk); e. Torenstraat; f. Rijnstraat, voorzover betreft het gedeelte gelegen tussen Fred. v.d. Paltshof en Markt; met dien verstande dat dit verbod slechts geldt voor de dagen en uren waarop op het Fred. vtt. Paltshof wa renmarkt wordt gehouden. Bovengenoemde besluiten zijn in af schrift verzonden aan de hoofdinge nieur-directeur van de rijkswaterstaat in het arrondissement Utrecht en aan de door de minister van verkeer en waterstaat aangewezen verenigingen, die behartiging van verkeersbelangen ten doel hebben. Rhenen, 11 oktober 1968. De secretaris, De burgemeester, W. C. Pieters, L. Bosch v. Rosenthal. EDE Geboren- nemieke P. d. v. A. L. Bax en i istra; Andreas C. C., z. A. G. Bal en H. M. Zandijk; Ma ria H., d. v. S. Budding en G. Ver steeg; Johannes E., z. v. P. M. de Heij en J. Visser; Jannigje, d. v. A. C. Reuvers en C. G. A. van Raath; Margite A., d. v. C. W. Stortenbeker en A. Falkena; Catharina J. M., d. v. E. van de Langemeen en P. Haal- boom; Arend J., z. v. J. van Gestel en M. B. de Wit; Ferdinand P., z. v. W. D. Logtenberg en M. S. Sauer; Cor- nelis J., z. v. J. A. Holleman en B. P. van der Aa; Johannes A., z. v. J. A. Hol en P. Klaassen; Wouter, z. v. P. L. L. van Lelieveld en G. Quint; Jacob J., z. v. A. J. Herikhuisen en N. van Burken; Johannes F. F„ z.v. E. Blaauwendraat en C. V. A. J. Veld- stra; Emiel H. M. z. v. C. P. M. van Eijk en M. T. Wolf; Willem, z. v. L. Hol en H. v. Amerongen; Marinus R„ z. v. H. v. Ginkel en G. E. Hartgers; Jacqueline, d. v. H. W. Snelle en M. Elhorst; Aart A., z. v. C. Pluim en A. Westeneng; Arie A. G., z. v. A. J. Buitendijk en G. Randwijk; Ingrid E„ d. v. E. J. Hemmerlé en C. M. M. Maillé; Cornelis, z. v. R. Overeem en G. Nap; Dorothea, d. v. J. Melles en G. Welgraven; Gijsbertha J., d. v. J. van le Heg en E. Budding; Gijsbertha, d. v. A. Roseboom en G. F. Morren; Martina R., d. v. E. van Essen en R. van Roekel. Ondertrouwd: Bartus M. Schuurman en Klaasje Sluijter; Herm Venema en •Jildou E. A. Moolenaar; Derk A. Bloem en Willemina M. J. Heijting; Wouter A. van Ek en Geertje van den Hul; Arie Peters en Gerda C. van den Brand; Gerrit A. Meijer en Klaasje Hendriksen; Gijsbert Roskam en Wille mina H. Methorst; Robertus C. H. M. Nuijten en ITendrika J. C. Straatmann; Albertus H. Wijnen en Christina A. de Leeuw; Maarten van de Pol en Alida M. Souren; Eligius C. Hansen en Adria- na E. J. v. Deutekom; Jacob Schuurman en Maria van Dronkelaar; Wijnand Bettink en Gerdina J. Bakker; Hen- drikus Huisman en Gerda "L. van Do dewaard; Philippus A. van de Weerd en Louisa J. E. Cuntz. Getrouwd: W. C. G. Dekker en T. M. U. de Deugd; A. W. Luiten en M. Eijgenraam; J. Boeve en T. Leenders; J. H. van de Burgt en H. van Ek; W. van de Maat en M. P. Bitter; C. Vink en M. H. Veenendaal; P. Prins en R. Schothorst; J. ter Avest en G. A. Sie- brand; W. van Leijenhorst en H. de Smale; J. Coppens en J. van Veldhui- sen; W. P. Hasselaar en G. Maassen. Overleden: Huibertje Maassen, geh. gew. met H. van den Hul, 88 jr.; Pleun Roodnat, 60; Cornelis J. Aandewiel, 38 jr.; Petronella J. Vljem, 68 jr.; Hen drik Hendriksen, 75 jr.; Hendrika J. Meurs, geh. gew. met G. Duits, 81 jr.; Hinke Schriemer, geh. gew. met T. Dalstra, 81 jr.; Carola van Riessen, 3 weken; Aaltje v. Ginkel, 12 jr. wachten maar rustig af. Ik geloof dat je er helemaal niet over moet praten, voordat het vraagstuk er is. Persoon lijk hoop ik dat de heer Deen, ook al voor 'de continuïteit, zijn zittingsperio de zal uitdienen. We hebben maar één ding nodig in Rhenen en dat is rust. We hebben al kabaal genoeg. Nog even terugkomende op de even tuele wethoudersvacature in de toe komst zei de heer Van Donselaar van mening te zijn, dat de raad, wanneer er eenmaal twee wethouders zijn geko zen, die wethouders moet steunen. „Je moet ze wel kritisch volgen, maar je moet geloof ik de raad niet gaan of willen verdelen in twee kampen., de zgn. „regeringpartijen" en de „opposi tie". Je moet naar eigen inzicht het bes te voor Rhenen zien te zoeken. Dan moet je ook niet altijd op die kleine dingen gaan hakken of op iedere slak zout willen leggen. Wat de verdeling van de wethouderszetels betreft, wij als CHU blijven er vanuit gaan, dat zo als ik al gezegd heb ik mijn eerste re de in de gemeenteraad zolang er 40 pet. van de Rhenenaren socialistisch stemt, de socialisten ook recht hebben op een lid in het dagelijks bestuur van de gemeente. Je mag die 40 pet. niet zo maar buiten de deur zetten, omdat je toevallig 60 pet. hebt". EDERVEEN De CPB afdeling Ederveen, komt woensdagavond 16 ok tober voor de tweede maal in dit sei zoen bijeerj in één van de bijgebouwen van de Ned, Herv. Kerk om te luiste ren naar een lezing van ds. Batelaar uit Voorschoten die gevangenispredi kant is. Ds. Batelaar komt spreken bver het onderwerp: „Evangelie achter de tra lies". Ook dames die nog geen lid zijn, maar wel belangstelling tonen zijn van harte welkom. ELST Voetbalvereniging Oranje- Wit heeft voor 8 november in jeugdher berg De Eikelkamp te Eist een ontspan ningsavond georganiseerd. Er zullen dan onder andere bekende radio- en tv- artiesten optreden in De Mountiesshow, te weten: De Mounties, Frans Vrolijk, Gonnie Baars, Tonny Bakkenes, Alice Williams en P. J. Lips. Als gast zal bo vendien optreden Johnny Holshuijzen. Kaarten zijn verkrijgbaar op Rijks straatweg 70 a f 3,per persoon. Leden en pooldonateurs wordt verzocht op tijd hun formulier in te leveren, hetgeen te leurstelling voorkomt. Er is bal na met medewerking van het dansorkest The Rivers Trio. VEENENDAAL De heer A. B. uit Doorn reed met een snelheid van on geveer 100 km/u over Rijksweg 12 in de richting Utrecht. Vlak bij Veenen daal reed hij over een soort stalen raam. Door de aanraking met het raam - dat waarschijnlijk van een vrachtwa gen gevallen is klapten zijn banden en werd een olieleiding lekgeslagen. Een takelwagen heeft de auto naar een garage moeten slepen. De chauf feur bleef ongedeerd. De politie heeft het raam gevonden en stelt een onderzoek in naar de ei genaar ervan. VEENENDAAL De enige dagen geleden bij een inbraak in de Kijk- grijp op heterdaad betrapte A. V. heeft bekend zich onder meer bij twee vroegere werkgevers aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Hij is in dienst geweest bij de ho tels De Koningstafel en De Wagening- se Berg. De dader ontfermde zich over het tafelzilver van zijn patroons. Ook heeft hij ingebroken in een zo merhuisje. VEENENDAAL Het 9-jarige zoontje van de familie Hartog uit de Davidsstraat werd levensgevaarlijk gewond, toen hij op het Panhuis door een auto werd gegrepen. Aanvankelijk dacht men, dat hij alleen een gecom pliceerde beenbreuk had opgelopen, maar later verslechterde zijn toestand. Hij ligt in het Julianaziekenhuis. De jongen stak plotseling het Pan huis over, zonder te bemerken dat de heer P. S. Z. uit Eist naderde. Z. kon hem niet meer ontwijken en sleurde hem een tiental meters mee, waarna de jongen op de weg viel. De heer Z. verklaarde later tegen over de politie, ongeveer 40 km/u ge reden te hebben, latere proeven en het remspoor wezen uit, dat zijn snelheid zeker 60 km/u geweest moest zijn. De auto werd aan de voorzijde bescha digd.

De Vallei | 1968 | | pagina 5