De knuppel in het hoenderhok INBREKERS MET KENNIS Braderie leverde hond op Vera Lynn met oude succesnummers De klucht van den Meulenaar op radio ENGELAGE CONTAINER-SERVICE JONKERS Adverteert in dit dagblad 's nachts, 'n paar uur overdag en praktisch het hele weekend 24 UUR SERVICE „D0RESTAD UIT DE KERKEN VEEMARKT UTRECHT BURGERLIJKE STANL) an Houten 100 miljoen Russische order voor Prins N.V. Forse winst bij Bergoss Franse wet op hoger onderwijs aangenomen Meer onrust in Noord-Ierland FA. P. van HOEFLAKEN ZN, leerling-ziekenverzorgster Stroomkopen voor halve prijs, da'swijs! PUEM Tl.V. Catharijnesingel 32. Utrecht, telefoon 030-23041 VEENENDAAL SCHERPENZEEL RENSW0UDE Verhuur van Containerbakken en Atlasgrijpers F. ENGELAGE Tel. 08385-10371 ACCOUNTANTSKANTOOR Nachtstroom noemen we dat. En u hebt nachtstroom zodra u een elektrische boiler hebt. Alle elektrische toestellen plus de verlichting kosten dan op de aangegeven tijden slechts de helft. De boiler gaat 's nachts aan... en zorgt dag in dag uit voor volop heet water zó uit de kraanvoor maar 4 cent per 10 liter ZATERDAG 12 OKTOBER 1968 VEENENDAAL Tijdens de bra derie-avond, die in de laatste week van augustus gehouden werd in de Hoofd straat hebben de bezoekers een blinden- dengeleidehondenfonds ging. modemagazijn Hein van Schuppen had den een „ballegooistand" opgesteld, waarvan de opbrengst naar het blin- degeleidehondenfonds ging. Dezer dagen kreeg men bericht, dat de hond Petra zo genoemd naar een dochtertje van een der directieleden afgeleverd is. De opbrengst van deze ballegooiwedstrijden bedroeg f 225. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Vreeswijk (toez.): E. Gijs- bers te Hoogersmilde. Aangenomen: naar Monster (toez.): Jac. van Dijk, leraar g.o. te 's-Gravenhage; naar Amsterdam (toez.) (Noorderkerk- gem.): C. Keers te Amsterdam (wijk- gem. Koepelkerk). Bedankt: voor Oud-Alblas: A. J. Mulder te Ter Aa. Geref. Kerken Beroepen: te Boven-Smilde en te Kol- lum: S. Molenkamp, kand. te Emmel- oord. Beroepen: te Holwerd: S. Molenma ker, kand. te Emmeloord; te Sprang- Waalwijk: F. Spoelstra te Bleiswijk; te Utrecht, als ziekenhuispred.: J. D. de Vries te Hoofddorp. Beroepen: te Buitenpost: A. H. Schippers te Dandenong (Australië); te Nijker- kerveen: M. Vreugdenhil, a.s. em. pred. te Ruinerwold-Koekange; te Wormerveer: K. Bisschop te Steen- wijk. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Hoogvliet-Spijkenisse: J. Faber te Schiebroek-Hillegersberg. Aangenomen: naar Schildwolde: G. A. Hoekstra te Utrecht-Centrum. Geref. Kerken Vrijgemaakt: Bedankt: voor Haulerwijk: Benthem te Ulrum. J. van Geref. Gemeenten Bedankt: voor H.I. Ambacht: K. de Gier te 's-Gravenhage-Centrum. Beroepen: te Enumatil (2e maal): R. Hoogsteen te Den Ham, die dit beroep heeft aangenomen; te 's-Gravenhage- Oost: A. Versteeg te Stadskanaal. Totale aanvoer 4772, runderen 1300, vette kalveren 177, graskalveren 30, nuchtere kalveren 315, schapen 1381, varkens boven 100 kg 495, varkens be neden 100 kg 52, biggen 963, bokken en geiten 59. Prijzen (in guldens). Melk- en kalfkoeien 950-1350, kalf- vaarzen 900-1025, vare koeien 850-1000, pinken 700-800, stieren 750-1225, gras kalveren 400-600, nuchtere kalveren 40-80, fokkalveren 110-300, schapen 90- 130, lammeren 100-155, drachtige var kens 350-475, lopers 85-110, biggen 65- 73. bokken en geiten 20-60, alles per stuk. Vette koeien le kwal. 4.25-4.45, 2e kwal. 3.95-4.15, 3e kwal. 3.55-3.85, al les per kg gesl. gew. Vette kalveren le kwal. 3.75-4.00, 2e kwal. 3.55-3.75, 3e kwal. 3.00-3.40, nuchtere kalveren 1.45- 1.80, zware vette varkens 2.20-2.25, zou ters 2.30-2.36, slachtzeugen 1.80-1.88, jonge slachtzeugen 1.90-1.96, alles per kg lev. gew. Overzicht (resp. handel en prijzen). Melk- en kalfkoeien drukkend, niet prijshoudend, vette koeien traag, even lager, vare koeien redelijk, niet prijsh., vette kalveren lui, lager, graskalveren matig, iets prijsh., nuchtere kalveren rustig, prijsh., fokkalveren rustig, prijsh., schapen lui, prijsh., lammeren lui, prijsh., varkens rustig, prijsh., big gen rustig, prijsh. DEN HAAG De gezondheidstoe stand van Prinses Beatrix en prins Jo- han Friso laat volgens de verklaringen van prof. W. P. Plate en dr. J. Druk ker niets te wensen over. Er is dan ook geen aanleiding meer tot het uitge ven van speciale berichten hierover. A lbert Heijn heeft de lont in het kruitvat gestoken en zet aan tot chaos". Dat is de reactie van drs. J. van Netten op de adverten tie, die de grote kruidenier uit Zaan dam in een groot aantal kranten liet plaatsen. Een advertentie waar in hij een extra duwtje geeft tegen de vaste prijzen voor merkartikelen, waarin hij een prijsvergelijking maakt tussen deze artikelen en de „eigen merken". In het Rotterdams hoofdkwartier van CO-OP Nederland zegt de dui delijk verontwaardigde directeur: „Dit is een onbetamelijke, onfat soenlijke advertentie. Zij suggereert dat het merkprodukt te duur en Al- bert Heijn bijzonder goedkoop is. Het is een vergelijking die mank gaat. Want men heeft gewoon twaalf van de enkele duizenden kruide niersartikelen genomen, die een prettiy maar niet reëel prijsje dra gen" „Albert Heijn weet drommels goed dat in het kruideniersbedrijf de winstmarges per artikel sterk verschillen, dat het tekort op het ene produkt wordt goedgemaakt door het andere, dat uit de geza menlijke marge toch de kosten moe ten worden betaald". ¥"\e advertentie kruidenier van de Zaanse is ook bij collega's van directeur Van Netten niet in goede aarde gevallen. Evenmin trou wens bij verscheidene in de adver tentie genoemde merkfabrikanten, die zo hoog geprijsd uit de verf kwamen. Zelfs in de advertentiewereld bracht Albert Heijn opschudding. Prijsvergelijkende reclame is in ons land heel ongebruikelijk, in West- Duitsland zelfs verboden. Toch was de advertentie niet in strijd met de erecode, zo meent drs. J. L. Klein, directeur van het Genootschap voor Reclame. T/"ruidenier G. J. Heijn juist te- rug van vakantie, maar wel op de hoogte zegt er zélf over: „We begrijpen de drukte over die ad vertentie niet. In de schappen en etalages mag je de verschillende merken wel compleet met prijs naast elkaar leggen. Nu we het in de krant doen heet het plotseling on betamelijk". Hij vindt: „Waarom ook niet op radio- en tv-gebied prijsvergelijken de reclame? Dat brengt wat leven in de brouwerij". En over de „lont bij het kruitvat" bedoeld om de verticale prijsbin ding op te ruimen: „Zo'n vaart loopt het geloof ik nog niet. Maar als het gebeurt, zou het me niet spij ten". "Tke heer G. J. Heijn is evenals zijn broer Albert een voorstan der van vrije prijzen. Zij menen dat het ene bedrijf nu eenmaal doelma tiger kan werken dan het andere, dat de winstmarges op de levens middelen dus niet overal gelijk be hoeven te zijn. Daarom ook hebben zij de laatste maanden opnieuw ge probeerd de merkfabrikanten tot an dere gedachten te brengen. Tever geefs echter. Al jaren registreren de filiaal chefs van het Zaanse kruideniers- bedrijf de prijsbrekers in hun omge ving, vooral de mensen die het niet zo nauw nemen met de prijzen van veertien merkfabrikanten, verenigd in het toezicht houdende bureau Fi- va. Op gezette tijden krijgt dit bu reau de meldingen doorgestuurd. Albert Heijn wil hiermee echt geen klikspaan zijn. Voor hem is het een stil protest: Kijk eens hoe weinig resultaat jullie toezicht heeft. Laat die vaste prijzen toch varen. Hef dit laatste bolwerk van de verticale prijsbinding in Europa toch op. Corns is het protest luidruchtiger. Koffiefabrikant Van Nelle bij voorbeeld die tot twee maal toe door de Fiva als lid werd geweigerd en nog steeds op eigen houtje de prijsbinding moet handhaven weet daarover mee te praten. VEENENDAAL Geboren: Hendrik Johan, z.v. H. Verkerk en C. Vermeu len; Gijsbert Marinus, z.v. G. Brouwer en B. Gerritsen; Albertus, z.v. A. van Kooten en .J van Manen; Marina, d.v. J. Hulstein en J. van Manen; Marnix en Rutger, z.v. T. Bakker en P. Pruim; Hendrikus Albertus, z.v. H. de Koning en A. Derksen; Franciscus Marinus G., z.v. J. H. G. van Haarlem en R. A. M. Barten; Evert Cornelis, z.v. N. B. van Wakeren en G. J. van den Broek; Wil- helmina Hendrika, d.v. J. D. Heikamp en W. H. Achterberg; Gerdina Wilhel- mina, d.v. J. Gilles 'en C. J. van Ros- sum; Dirk Jan, z.v. D. J. Oosterbeek en W. Middelhoven; Wilhelmus Gerar- dus, z.v. D. Leeuwenkamp en G. van den Brink; Gijsbertha Adriana, d.v. A. M. Visscher en A. Middelhoven; Do nald Alexander, z.v. M. van Otterlo en H. Hendriks. Ondertrouwd: J. van Doorn en J. G. van de Meent; G. T. van Lienden en H. C. van Veldhuizen; M. B. van den Bosch en P. G. Janssen. Getrouwd: P. E. M. Gieling en M. J. Th. A. Westervoort; C. J. van Beek en W. A. van de Bovenkamp; H. E. Hui- bers en M. C. C. Boogaard; J. van der Have en L. S. Tanis; A. van Ginkel en G. Takken; D. Lieftink en G. Achter berg. Overleden: Jacob Heikamp, 60 jaar, gehuwd met S. Slok; Margaretha A. van Alphen, 70 jaar, weduwe van G. Riggelink. SCHERPENZEEL Geboren: Cor nelia Wilhelmina, d.v. T. A. Gaasbeek en T. de Greef, Hopeseweg 14; Antonie, z.v. J. Vonk en A. Jansen, Pr. Irenelaan 21; Aaltje Paulina, d.v. J. Bakker en A. P. van Elten, Lijsterbeslaan 20; Jolan- da, d.v. J. Stuivenberg en H. Gerrit sen, Nieuwstraat 60; Alberta Cornelia, d.v. E. van Viegen en J. C. v. Bruggen, gois, z.v. C. A. de Vries en F. Moolhui- zen, Spechtlaan 18; Jacob, z.v. J. de Greef en J. H. van Loozenoord, Vlieter weg 22. Gehuwd: J. A. van Herk en A. Wil- lems; B. Ritmeester en G. van Eist. Overleden: Schippenberg. Jacobus, 67 jaar, e.v. C. Valkenburg. SCHERPENZEEL Ingekomen: M. K. Schuiteman, Koepellaan 44; C. P. Rademaker- Baxter, Doornbooms- park 57; E. E. Verschoor, Koepellaan 36; O. J. H. Gilquin, Koepellaan 34; P. F. van der Leelie, Koepellaan 30; H. J. Konst, Holevoetlaan 15; P. de Jon ge, Pr. Marijkelaaan 21H. J. de Graaf, Pr. Marijkelaan 35; T. F. van Kuilenburg, Nieuwstraat 33; J. Over- vest, Gr. Wolfswinkel 1; F. Guerras Herrero, Oosteinde 26; A. van Dam, Willaerlaan 44; J. de Fluiter, Oosteinde 125; E. R. Veenstra, Marktstraat 4; J. Timmerman- Wagensveld, Molenweg 16; H. Huizinga, Pr. Marijkelaan 52; C. Nederlof, Holevoetplein 297a; E. R. Westrik, Pr. Irenelaan 27; W. Kuis, Holevoetlaan 19; E. v. Ginkel- Met horst, Oosteinde 80; H. Harskamp, Pr. Margrietlaan 35; R. J. A. v. d. Schuit- Vos, Vlieterweg 40b; B. v. d. Brink, Nieuwstraat 9; Van Herwaarden, Hole voetlaan 18; D. G. v. d. Haar, Linden- laan 3; R. A. Gersen, Markstraat 45; G. J. Roebersem, Koepellaan 42; R. van Voorthuizen, Dorpsstraat 102; W. Pardoel- Verweij, Oosteinde 119; H. van Amerongen, Koepellaan 32; W. A. ten Hoven, Koepellaan 38; W. M. H. de Haas, Koepellaan 40; J. H. Steffens, Koepellaan 46; G. vam der Meijden- Hazeleger, Stationsweg 324; J. F. W. Wagtho, Stationsweg 450; J. J. van As- selt, Dorpsstraat 266; Van Tilburg, w. v. Boer, Stationsweg 415; mej. W. Velthuizen, Stationsweg 375; M. Tram per, Valleilaan 7; B. A. R. J. Bots, Valleilaan 3; D. Willems, Pr. Mar grietlaan 39. RENSWOUDE Geboren: Dirk, z.v. Oude Barneveldsew. 27; Brand, z.v. G. M. den Hartog en E. van Grootveld. v.d. Weerdt en A. G. Valkenburg, Vij- Ondertrouwd: P. G. van Ojik (Vee- verlaan 9; Marian, d.v. G. Inkenhaag nendaal) en J. van Gi«^el. en H. Helms, Holevoetplein 292; Adri-Gehuwd: T. Overeetn en L. M. Th. ana Elizabeth, d.v. G. van Essen en E.Mostert; Fr. Oosterink en W^ van Gin- Legemaat, Marktstraat 1; Dennis Fran-1 kei; G. C. van Leersum en C. Verbeek. „Handhaaf jullie prijzen of ik ga ook naar beneden", zo luidde al ver scheidene malen het ultimatum. En kele malen, toen de overtreders niet snel genoeg werden aangepakt, ging ook het kruideniersbedrijf tot prijs verlaging over. Toch voelt Zaan dam niets voor het initiatief in de prijsbrekerij. De heer Van Netten van CO-OP Nederland is zeker geen voorstander van het omverhalen van de vertica le prijsbinding voor levensmiddelen. „Er is al concurrentie genoeg", meent hij. Waarom de merkartike len er ook nog in betrekken". De voorstanders preken volgens hem slechts voor eigen parochie. „Maar ik voorspel u: Zonder prijs binding wordt het een chaos die al le partijen schade berokkent". T")e heer Van Netten vindt wel dat de prijsbinding niet meer zo star moet worden gehanteerd, dat er wat meer vrijheid moet komen: „De vrijheid bijvoorbeeld om drie tot vijf procent beneden de officiële prijs te gaan zitten. Dat is n.l. net het verschil tussen een slecht en een heel doelmatig kruideniersbedrijf". Het volledig vrij geven van de prijzen zou volgens deze zo op orde gestelde directeur op een fiasco uit lopen, vooral voor de kleinere kruideniers, die de marges meer dan nodig hebben. Daarom zijn vrees: „De frontale aanval van Al- bert Heijn" (die volgens deskun digen 12 pet. van de kruideniers- markt in handen heeft) „kan een brand tot gevolgd hebben". WEESP Een officiële woordvoer der van Peter Paul, een groot Ameri kaans chocoladeconcern, heeft tegen over de Amerikaanse pers de hoop uit gesproken, dat het Nederlandse cho- coladebedrijf Van Houten te Weesp, dat volledig eigendom is van Peter Paul, zal uitgroeien tot een onderneming met een jaaromzet van 100 miljoen dollar. De voorzitter van de raad van bestuur van Peter Paul, de heer A. Zender, zei, dat er direct zal worden begonnen met een verkoopcampagne van Van Hou ten-chocolade in de Verenigde Staten. Verwacht wordt dat de verkoop van Van Houten-produkten in de V.S. bin nen een jaar kan worden vergroot van 1 miljoen tot 3 a 4 miljoen dollar. De heer Zender deelde voorts mee, dat Peter Paul overwoog om de naam van Van Houten te veranderen in Van Hou ten-Peter Paul. Omdat Van Houten daardoor wellicht het predikaat „koninklijke" zou kunnen verliezen, zal eerst nog een nader on derzoek worden verricht. LEEUWARDEN De metaalindus trie Prins N.V. te Dokkum heeft in Rus land een grote order geboekt, waarmee enkele tientallen miljoenen gulden zul len zijn gemoeid. Het betreft hier de op dracht voor de bouw van 60 volledig in gerichte tuinbouwkassen op een opper vlakte van 65 ha in totaal, voor reke ning van de Russische regering. Het is de grootste order die het bedrijf in Dokkum, dat zijn contacten met de Oosteuropese landen steeds meer uit breidt, ooit in één keer heeft geboekt. Eerste halfjaar AMSTERDAM De vooruitzichten voor de Koninklijke Tapijtfabrieken Bergoss blijven onverminderd gunstig. In het eerste halfjaar behaalde de onderneming een bruto resultaat, voor afschrijvingen en belastingen, van ruim f 3,7 miljoen. Dat was f 400.000,meer dan het resultaat over geheel 1967. De omzet is in de eerste negen maan den ruim 40 procent gestegen ten op zichte van de overeen komstige periode vorig jaar. Het aandeel van de export in de omzet in geld bedraagt thans 35 procent, aldus het prospectus over de aangekondigde emissie van converteer bare obligaties. Het gaat om een lening van f 4 miljoen, die wordt uitgegeven tegen 99V2 procent en die een rente draagt dan 6% procent. De claimhandel begint 14 oktober. In schrijving en storting moeten geschie den op resp. 22 oktober en 21 novem ber. De huidige aandeelhouders hebben het recht van voorkeur in de verhou ding een op een. De conversiekoers is vastgesteld op 600 procent. Per f 5000 obligaties plus f 1000 in contanten kun nen nominaal f 1000 aandelen worden verkregen. Conversie is gedurende de gehele looptijd van de lening mogelijk. Af lassing van de lening geschiedt in tien termijnen van f 400.000, steeds op 1 januari van 1975 tot en met 1984. Ver vroegde aflossing is te allen tijde toe gestaan. De opbrengst van de lening zal o.m. bijdragen tot de financiering van verde re uitbreiding van het machinepark, die door de aanhoudende expansie wordt gerechtvaardigd, aldus het prospectus. Verwacht wordt dat de nettowinst per aandeel ondanks de uitbreiding van het geplaatste kapitaal tot f 4 miljoen in 1968 (als gevolg van conversie, een bo nusuitkering van 10 procent en onder handse plaatsing van aandelen) tenmin ste gelijk zal zijn aan die in 1967. Toen kwam de winst per aandeel uit op 52 procent. De produktrviteit is als gevolg van de al tot stand gekomen uitbreidingen aan merkelijk verbeterd. Daardoor kon Ber goss de voortdurende stijging van de produktiekosten de baas blijven. Het aantal personeelsleden bedraagt thans 700. Donderdagavond 17 oktober zendt de KRO-televisie een 20 minuten durend concert uit dat werd gegeven ter gele genheid van het 20-jarig bestaan van de Koninklijke vereniging „Onze lucht macht" door de Kapel van de Konink lijke Luchtmacht onder leiding van ma joor H. F. W. van Diepenbeek. Aan dit programma werkte mee Vera Lynn, die begeleid door het orkest van Frans de Kok, oude succesnummers zingt. Dit programma werd geregisseerd door Tineke Roeffen. BRUSSEL Inbrekers met verstand van zaken hebben bij een a quair in de Brusselse binnenstad ingebroken en circa 200 etsen en tekeningen van be kende meesters ontvreemd. De totale waarde van de buit wordt op 80.000 gulden geschat. De antiquair had de etsen bijeenge bracht voor een tentoonstelling. Er be vonden zich werken onder van Dürer, Jordaens, Courbet, Bloemaert e.a. Op vallend is dat de inbrekers minder waardevolle zaken onaangeroerd lieten. PARIJS De Franse nationale ver gadering heeft de afgelopen nacht met overgrote meerderheid de nieuwe wet op het hoger onderwijs aangenomen, die de grootste onderwijshervorming in houdt sinds het Napoleontische tijdperk. Na een debat van drie dagen werden de geruchtmakende voorstellen van mi nister van Onderwijs, Edgar Faure, aan genomen met 441 tegen nul stemmen met 39 onthoudingen, de communisten en zes rechtse Gaullisten. De belangrijkste gevolgen van de nieu we wet zijn: verlening van grote onaf hankelijkheid aan de universiteiten, medezeggenschap van de studenten in het universiteitsbestuur en het toestaan van politieke debatten op universiteits terreinen. De regering heeft grote haast gemaakt met het indienen van het wetsontwerp, om nieuwe studentenonlusten, zoals in het voorjaar van dit jaar, te voorko men. Minister Faure, die zijn wetsvoor stel zo goed als ongedeerd door de na tionale vergadering wist te slepen, had tijdens de debatten duidelijk te kennen gegeven, dat hij zou aftreden als nieuwe onlusten onder de studenten zouden uit breken. De hervormingsplannen van Faure stuitten aanvankelijk niet alleen op tegenstand bij de oppositie, maar ook bij de rechtse Gaullistische afgevaardig den en zelfs bij een deel van het kabinet. Het verzet verminderde echter, nadat De Gaulle had laten weten, dat hij vol ledig achter zijn minister stond. ARMAGH (Noord-Ierland) De na tionalistische oppositiepartij in Noord- Ierland heeft voor vrijdagavond een spoedvergadering belegd, om te over wegen het parlement te boycotten en een campagne tegen de pro-Britse rege ring te beginnen. De partij heeft ne gen zetels in het uit 52 leden bestaande parlement. De nationalisten krijgen hun stem men voornamelijk van de katholieken, die een derde deel van de bevolking van 1,5 miljoen zielen uitmaken, maar bijna geen rechten hebben. Op de spoedvergadering zal de eis van natio nalistische partijleden uit Londonderry ter sprake komen, dat de partij zich uit het parlement moet terugtrekken. Het gevaar voor onlusten tijdens het weekeinde in Belfast is afgenomen nu de studenten hebben besloten een mars door de stad zaterdag niet te laten doorgaan. In Londonderry, de tweede stad in Ulster, stichtten meisjes in een overhemdenfabriek uit protest tegen het optreden van de politie tijdens de relletjes van het afgelopen weekeinde een brand. De politie van Belfast bewaakt het huis van Gerald Fitt, die in het parle ment van het Verenigd Koninkrijk zit als republikeins Labour-afgevaardigde. Fitt, die gewond raakte bij de relletjes van het vorige weekeinde, heeft dreige menten ontvangen. Een man had zijn vrouw midden in de nacht opgebeld met de mededeling: „Ik heb vijf ko gels, een daarvan is voor uw man". Dinsdagavond 15 oktober zendt de KRO-radio het spel „De Klucht van den Meulenaer" uit. In 1618, driehonderd vijftig jaar geleden, stierf de dichter en toneelschrijver Gerbrand Adriaans- zoon Bredero, Amsterdammer. Hij werd drieëndertig jaar. Zijn „klucht van den meulenaer" (1613) berust op een grap. Hij werkt die uit met al het virtuoze verbalisme dat zijn werk ken merkt. Het stuk is doorregen met een goedlachse, oudvaderlandse erotiek, zo als wij die vooral kennen uit de mid deleeuwen toen iedereen nog goed ka tholiek was. Aan het slot heft Bredero niettemin waarschuwend de vinger op: een Nederlander blijft nu eenmaal hypocriet. Boze Belgische boeren gooiden boter in rivier BRUSSEL Boze boeren uit de streek van Verviers (bij Luik) hebben donderdagmiddag bij een betoging te Béthune twee vrachtwagens met 7 ton Italiaanse boter aangehouden en de la ding in een rivier gegooid. Circa 600 boeren namen deel aan de betoging tegen een verlaging van de melkprijzen door de zuivelfabrieken en stremden urenlang met hun tractors het verkeer. De Rijkswacht kan pas tegen de avond met behulp van traangas de rust herstellen. Er werd een vijftiental ar restaties verricht. voor het wikkelen en reviseren van DRAAISTROOM-MOTOREN V2 jaar garantie) ELEKTR. HANDGEREEDSCHAP •rksnd electrotechnisch installatie bureau prins bernhardlaan 72 tel. 12398 veenendaal 99 Rijksstraatweg 651 - Wassenaar In ons prot. christelijk tehuis voor psychisch gestoorde bejaarden kunnen weer enkele meisjes worden geplaatst als Zij worden door ons opgeleid voor het officiële diploma ziekenverzorging. Bij het begin der op leiding, die 2 jaar duurt, moeten zij tenminste 17 jaar oud zijn en enkele jaren voortgezet onder wijs hebben genoten. De praktische en theoretische scholing wordt voor afgegaan door een introductiecursus. Op 2 decem ber a.s. begint weer zo'n cursus. (Indiensttreding vóór die datum als verpleeghulp is niet uitgesloten). Vraag nadere Informaties bij het Hoofd personeelszaken, Monsterseweg 93, Den Haag (tel. 070-687270). TRANSPORT- EN GRONDWERKBEDRIJF Middelbuurtseweg 47 a VEENENDAAL voor puin, vuilnis e.d. ten behoeve van bedrijven en particulieren. „ZELDENRUST" •••••••••••••••I Dtfkstraat 38 - Tel. 11110 VEENENDAAL Lid Ned. Associatie van Accountants Lid Ned. College van Belastingconsulenten 0 Verzorging van uw Boekhoud- en Belastinqxaken 0 Heeft u Interesse voor Moderne Bedrijfsadministratie Vraagt u vrijblijvend inlichtingen bi) opgemeld kantoor. Spreekuur dagelijks van 7-8 uur nam. en volgens afspraak. Stroom voor Huurprijzen heetwaterreservoirs per maand, 50 iter f 3.45 80 liter f4.15 120 liter f4.75

De Vallei | 1968 | | pagina 12