Kantongerecht Wageningen Herdershond rende de weg over: baas moet betalen Bejaarde fietser reed goed rechts, maar botste toch VALLEI? Belt 10550 11079 DUCANA DUBBELE RAMEN 1 Vrachtwagenchauffeur, die buschauffeur sloeg, beboet met 100 gulden Candia stelt techniek en snel tegenover elan van DEV Hinderwet Opheusden ontmoet morgen koploper VOETBALPROGRAMMA Brandweer Proeflanding van helikopter bij ziekenhuis UW Veenendaalse frontlinie moet eindelijk eens vuren JSV-Veenendaal Afdeling Utrecht Benoeming tot schoolhoofd CPB-Overberg komt hijeen AAN U BET W< KESTEREN Afd. Nijmegen ZATERDAG 12 OKTOBER 1968 WAGENINGEN De 14-jarige scholier Gerard van Brakel hield op de Prof. van Uvenweg in Wageningen een auto aan, omdat hij had gezien, dat er een herdershond tegen de wagen was opgerend. Op zijn appelleren stopte de bestuurder, de Wageningse amanuensis K. Floor (30), liep even om de auto en constateerde een deuk in een •pat bord. Dit alles vormde de inleiding van de zaak tegen de Wage- ninger T. F. van K. (64), die terecht stond omdat het zijn hond geweest zou zijn, die de schade aan de auto op zijn geweten had. Van K. zei er in 't geheel niet zeker van te zijn, dat zijn viervoeter de boosdoener was. ,,'t Was de mijne niet, want hem mankeerde niks. Er zat een deuk in het spatbord en een kneep in de bumper.... je zou zo zeg gen, dat de hond dan wel iets gemankeerd zou hebben". Getuige Gerard had evenwel een verwonding aan een van de voorpoten van het dier waargenomen en de automo bilist, die tegen Van K. een civiele vordering van f 150,- had ingesteld, verklaarde zelfs dat het dier jankend was weggelopen met wel twee geblesseerde voorpoten. Van K. had volgens het proces-ver baal aanvankelijk verklaard de scha de te willen vergoeden. Daar kwam hij nu op terug. „De verzekering wilde niet betalen, omdat er helemaal geen getuigen waren", zei hij. ,,'t Is hele maal niet zeker dat het mijn hond is geweest". Dat verhaal van de verzeke ring geloofde kantonrechter mr. A. C. van den Brand maar half, gezien het proces-verbaal, waarin stond dat de verzekeringsmaatschappij de hond niet meer wilde verzekeren, gezien het feit dat het dier al twee maal schade aan kleding had aangebracht. Mevrouw A. Post-Teunissen (55) uit Wageningen werd als getuige gehoord. Ze zei pertinent niets van de aanrij ding gezien te hebben. Wel had ze even erna een hond met een paar kinderen zien spelen, een detail waar de kanton rechter evenwel maar weinig houvast aan had. De automobilist was duidelijker. Hij gaf ronduit toe niets van de aanrijding met de hond gemerkt te hebben. Toen hij echter, na de waarschuwing van de jongen, was gestopt en de deuk had ge zien, was hij gaan informeren naar de herkomst van de hond. „Die is van mij", had een jongetje gezegd. Het was een kleinzoontje van Van K. 's Avonds was F. weer naar de plaats des onheils te rug gegaan. Hij had het kleine jonge tje weer gezien; nu voor de woning van Van K., waar hij" met de hond zat te spelen. Al met al vond de officier van justitie, mr. J. C. H. Pieters, het „onomstotelijk vaststaan" dat de hond eigendom van de verdachte was. Hij vroeg een boete van f 25 en eiste toe zegging van de ciciele vordering ad f 150. De kantonrechter vonniste conform. In de hal van het kantongerecht zei mevrouw Post gebelgd: „Als die schooljongen die auto niet aangehou den had, had niemand een woord over de hele zaak gesproken..." Vreemd De kantoorbediende D. V. (20) uit Veenendaal had in zijn woonplaats op de kruising Buurtlaan - Stationsstraat met zijn auto een vreemde manoeuvre gemaakt en was daarbij op een stil staande auto gebotst. Verdachte zei juist met zijn manier van rijden een aanrijding voorkomen te willen hebben. Volgens zijn lezing was er met gro te snelheid een auto van de Buurtlaan gekomen, die zodanig reed dat hij niet de indruk wekte voor de Stationsstraat (voorrangsweg) te zullen stoppen. V. had toen sterk afgeremd en was door het gladde wegdek tegen de inmid dels stilstaande auto gegleden. Een merlkboer had het allemaal zien ge beuren, wat de verdachte overigens in twijfel trok: „Zo'n man heeft toch de tijd niet om daar naar het verkeer te staan kijken..." Blijkens het proces-verbaal had de «ndere bestuurder verklaard niet in de gaten gehad te hebben dat hij een voorrangskruissing naderde, maar dat hij toch gestopt was, zij het iets over de stopstreep. De kantonrechter vond de beide ver klaringen te ver uiteen liggen om een oordeel te vellen. De zaak werd aange houden om maar liefst, vier getuigen te horen. De melkman, twee kennissen van V. die bij hem in auto hadden ge zeten en de verbalisant. /techtn Even leek het erop, dat de bejaarde Renkumer K. H. J. (72), die terecht stond omdat hij op het Zandpad in Renkum met de fiets niet voldoende rechts had gehouden zou worden vrij gesproken. Er was een bromfietser te gen hem aan gereden, de 29-jarige Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur u dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur PTT-besteller F. M. uit Doorwerth. „Ik reed goed rechts, want het was een rot pad", zei J. De officier veron derstelde dat wellicht zowel de brom mer als de fiets te veel naar links wa ren gegaan. „Dat vermoed ik ook", sprak de verdachte, daarmee zijn eer dere verklaring geweld aandoend. De bromfietser verklaarde dat „ze mekaar gewoon niet gezien hadden..." „Ik kan in dit geval echt niet zeg gen wie er gelijk heeft", sprak de offi cier vervolgens. Hij achtte geen bewijs geleverd en besloot zijn requisitoir dan ook met „vrijspraak". De kantonrech ter dacht er anders over. Hij vonniste met een boete van f 15. M. stond bovendien terecht, omdat hij met een niet verzekerde bromfiets had gereden. Hij zei dat hij even een oud Solexje mee had genomen omdat zijn snelbrommer het de bewuste mor gen niet deed. Het verzekeringsplaatje had 4i(j toen maar even op de Solex geschroefd. De kantonrechter vonniste conform de eisen van de officier: f40. Sport Twee Elstenaren, de 58-jarige F. Z. en de 66-jarige A. H., waren betrapt toen ze in de bosrijke omgeving van hun woonplaats door middel van strik ken konijnen aan het verschalken wa ren. Z., die het woord deed, zei „spor tief te willen blijven". „We vatten het sportief op, meneer de kantonrechter, 's Winters hebben we niet veel te doen; het is eigenlijk een sport voor ons..." Uit de dossiers bleek dat het tweetal al vaker voor hetzelfde feit was ver oordeeld. „Ja", sprak Z. weer, „dat was al voor de oorlog. Toen deden we het uit armoede..." De officier noemde het een misselij ke streek, wanneer men gaat stropen met strikken. „Dierenmishandeling", f 100 voor ieder en onttrekking aan het zei hij. Hij eiste een geldboete van verkeer van de van staaldraad vervaar digde strikken. Oliebollen De kermisexploitant W. A. M. (24) liet zijn oliebollenkraam in de steek om zijn schoonvader te gaan helpen, die met pech aan zijn auto langs de weg stond. M., afkomstig uit Beekber gen, nam z'n vrachtwagen mee, waar aan hij doorgaans een woonwagen vast heeft gekoppeld. Nu het om een bijzonder ritje ging, liet hij die aanhan ger bij de oliebollen achter. Hij werd aangehouden door de politie omdat zijn knipperlichten onvoldoende licht uit straalden, op de achterkant van de wa gen geen kenteken was aangebracht en de uitlaat een lek vertoonde. Verdachte zei er niet op gerekend te ADVERTENTIE Alleen zijn gemakkelijk uitneembaar en absoluut condensvrij. 0 In verschillende uitvoeringen 9 Beslist geen onderhoud 0 Maximale warmtebesparing 0 Volledige schriftelijke garantie op alle artikelen I CT OP Openslaande delen worden voor u GRATIS voor- zien van onze ALUMINIUM TOCHTSTRIPS en toch zijn onze ramen AANTREKKELIJK IN PRIJS. pei of schrijf geheel vrijblijvend ons adres ■J. J. SCHIPPER, Noordelijke Spoorstraat 11-13, Ede - Telefoon (083°" 1-10501 Toonzaal Spoorlaan 2, Bilthoven - Tel. (03402)-5524 hebben voor te kantonrechter te moe ten verschijnen. „De politie zei me, dat ik geen bekeuring zou krijgen; ik moest de zaak alleen laten maken. Dat heb ik dan ook prompt gedaan...." Hoe dan ook, het proces-verbaal was er toch. De kantonrechter veroordeel de hem tot een totale boete van f 60. De officier had hetzelfde bedrag ge ëist. KESTEREN Geboren: Jean P. M. J., z.v. M. J. Gaspersz., te Opheusden. ADVERTENTIE ANCICRINGS VOLMACHTKANT OOR. ALS U VANDAAG NOG BELT, HEEFT U MORGEN HET GELD Kastanjelaan 40 Tel 08376-2720 Rhenen SCHERPENZEEL ,.U hebt u gedragen als een kwajongen", sprak de Utrechtse politierechter, mr. P. J. Klaver, tot de 27-jarige vrachtwagenchauffeur Cornells M. uit Woudenberg, die op dinsdag 30 april de uit Randwijk afkomstige buschauf feur Jan Kramer een klap had gegeven. De Woudenberger had zich kwaad ge maakt over een verkeersovertreding, die Kramer zou hebben gemaakt in Scher- penzeel tijdens het wegrijden van de halte by de Witte Holevoet De officier van Justitie, mr. F. G. Wüstenberg, eiste een geldboete van f80,- subs, zestien dagen tegen Ter M. Dat bedrag vond de politierechter te laag; hij veroordeelde de vrachtwagen chauffeur tot f 100,- boete. Volgens de lezing van de Woudenber ger zou de bus zo plotseling zijn opge trokken, dat hij plotseling moest rem men. Zijn zoontje, dat op de schoot van zijn naast hem zittende vrouw zat, kwam daardoor met zijn voorhoofd te gen de voorruit terecht. „Het is erg ge vaarlijk", merkte de politierechter op, „kinderen op de voorbank op schoot te nemen". Ter M. reed achter de bus aan. Bij de volgende halteplaats, waar de bus stilhield, stopte hij en liep naar de bus. Chauffeur Kramer dacht, dat de man hem iets wilde vragen en opende be reidwillig de deur. Onder het uitroepen van „Dat moet maar eens uit zijn", liep de boze Woudenberger door de bus naar de chauffeur en voordat Kramer zich kon realiseren wat er gebeurde, had hij al een klap in zijn gezicht te pakken. „Ik was nergens op verdacht", zei de als getuige gehoorde buschauffeur, „ik was me van geen kwaad bewust. Toen ik optrok bij de halte Witte Hole- VEENENDAAL Het Rhenense Candia '66 heeft vorige week in een thuis wedstrijd tegen Donar zijn eerste overwinning geboekt (6-1). Na vier gelijke spelen haalden de pupillen van trainer Te Kulve dus de eerste volle winst bin nen en zij staan daardoor slechts twee punten achter op de koplopers in de der de klasse D-West-1; Holland, CDN en VVY. Candia heeft morgen een bijzonder zware wedstrijd voor de boeg. In Doorn treedt de formatie" aan tegen DEV, een ploeg waarvan zij in competitiever band nog nooit heeft gewonnen. De gastheren demonstreren geen technisch spel. Zij "moeten het hebben van hun enorme enthousiasme en strijden tot het laatste fluitsignaal. Candia wederom compleet aan de start vecht met twee andere wapens; snelheid en techniek. De beweeglijke voorwaartsen van de bezoekers kwamen in de tweede helft van de wedstrijd van vorige week weer tot verrassende com binaties en wellicht kunnen zij morgen ook de DEV-defensie herhaalde malen verschalken. Veel meer dan een puntenverdeling zal er echter niet inzitten voor Candia '66. De opstelling luidt: doel: Kok; achter: Evers, Van Baal, Van Beek. Van Walsum; midden Van Estrik, Mil; voor: Krechting, Ten Braak, Van de Pol en Van Veenendaal. venberg; voor: W. Derksen, G. Hei kamp, St. Rebergen en P. Muller. Veenendaal, dat vorige week zijn aanhang nogal teleurstelde in het duel tegen De Meern speelt morgen in Jut- phaas zijn vijfde competitiewedstrijd te gen JSV, dat met twee winstpunten meer direct onder de koplopers in de vierde klasse H-West-I staat geklas seerd. JSV heeft dit sèizoen een homo gene ploeg opgebouwd, die het de Vee- nendalers erg moeilijk zal maken. Met een gelijk spel mogen de pupil len van trainer Zeiler al tevreden zijn, want zij komen met twee aanv.allers binnen de lijnen. Jan Sukkel tobt al ge ruime tijd met een beenblessure en kan de geelblauwe gelederen niet verster ken, terwijl ook Dick van Dijk Verhin derd is te spelen. Zij worden vervangen door respectievelijk veteraan Piet Mul ler en Cees Henzen. Wanneer Veenendaal de vorm haalt, die het aan het begin van de competitie demonstreerde, lijkt desondanks een bescheiden zege nog wel haalbaar, maar dan moet de frontlinie herhaalde lijk vuren... De opstelling van Veenendaal is: doel: A. BlankesRoor; achter: Schans, C. Gerritsen, H. van de Bovenkamp, C. Henzen: midden: J. Henzen, H. Stuy- Scherpenzeel verraste vorige week vriend en vijand door in de eerste klas se A Veensche Boys op eigen terrein een 4-5 nederlaag toe te brengen. Het verkeert nu met drie winstpunten nog in de onderste regionen en zal daar voorlopig nog wel blijven, want morgen bindt het de strijd aan met Hoogland, dat in Scherpenzeel op bezoek komt. Hoogland kan koploper Minerva nog voorbijstreven en zal daar morgen waarschijnlijk hard voor vechten. Een opstelling van Scherpenzeel heb ben we niet doorgekregen. In de eerste klasse B wordt een duel uitgevochten tussen de koplopers, DVSA en het Montfoortse MSV '19. De Amerongers zijn nog ongeslagen en zul len morgen in Montfoort alles in het werk stellen om dit record te behouden. Verder dan een puntenverdeling komen de Amer°ngers beslist niet tegen MSV, dat in feite lichtelijk favoriet is. DVSA is als volgt geformeerd: doel: H. van Brenk; achter: B. Drost, G. Breeschoten, E. van Viegen, J. van rVeenendaal; midden: J. Buis, E. van de Water; voor: J. Burgers, C. van RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken ter inza ge liggen: a. een verzoek van F. van de Berg, Veenendaalsestraatweg 7 te Eist (U) om vergunning tot het oprichten van een spuitinrichting en schil dersbedrijf in het perceel Veenen daalsestraatweg 7 te Eist (U), ka dastraal bekend gemeente Rhenen, sectie H nr. 3599. b. een verzoek van de directie van NV v/h firma Wed. A. W. de Haas, Achterbergsestraatweg 25 te Rhe nen om vergunning tot het oprich ten van een inrichting voor het re pareren van automobielen op het perceel Achterbergsestraatweg 25 te Rhenen, kadastraal bekend gemeen te Rhenen, sectie G nr. 2532 ged. en G. nr. 2182 ged. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van deze vergunningen kan een ieder gedurende tien dagen na dagte kening van deze bekendmaking inbren gen bij het gemeentebestuur,, $vaar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter in zage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting, te houden op dinsdag 5 november 1968 des voor middags 11.00 uur ten gemeentehuize. Beroep tegen beschikking kan later onder andere slechts worden ingediend door: a. een inwoner van een gemeente, waar deze openbare kennisgeving is ge schied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. b. een andere belanghebbende, mits liij binnen de gestelde termijn schrifte lijk bezwaar heeft ingediend. Rhenen, 18 oktober 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris W. C. Pieters. De burgemeester L. Bosch van Rosenthal. VEENENDAAL EN OMSTR. Junushof, Wageningen 20 u.: Hoofd stadoperette met „Die Czardasfür- stin". Maandag 14 oktober .School, Overberg 19.30 uur: Leden vergadering Overbergs Belang. Doopsgezinde Kerk, Wageningen 20 uur: Bijeenkomst afd. Vereniging „Nederland Israël". Lezing door dr. Meesters over „De oorsprong van de Sjabbath". BIOSCOPEN Luxor Theater, Veenendaal, zaterdag 19.30 en zondag 15 uur: „Fantomas slaat weer toe". Zon- en maandag 19.30 uur: „Een beminnelijke vle gel". Bio, Rhenen, zaterdag 20 en zondag 14.30 uur: „Elvis, beat and blues". Zondag 20.00 uur: .,'s Nachts langs het strand". TENTOONSTELLING Streekmuseum, Rhenen, t.e.m. 19 ok tober: Werken van H. van Schup- pen uit Veenendaal. Geopend van 11-12.30 en van 14-17 uur. Zon- en woensdag gesloten. UTRECHT Tot en met 15 december wordt de manifestatie Studium Generale 1968 gehouden. De culturele bijeenkomsten in dit kader zijn aangegeven met: (SG). Zaterdag 12 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Toneel groep Centrum met „De Smoes- haan". Tivoli, 20 uur: Operettegezelschap Grinzing met „Die Czardasfürstin". Werf kelder bij Hema, 21 uur: Muze- valcabaret met „Dwars tegen de draad". Maandag 14 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Toneel groep Theater met „Moordenaars hand". Geertekerk, 20.15 uur: Concert elek tronische muziek. Informatiecentrum, Plompetoren- gracht 9: Films in kleur over en van de Japanse Noh-Theater en Kaboeki-Theater. SG Dinsdag 15 oktober .Stadsschouwburg, 20 uur: De Neder landse Operastichting met „Un ballo in maschera" van Verdi. Piccolotheater, Rotterdam, 20.15 u.: ..Een opgemaakt bed" door Nieuw .ertrekken 19 uur vanaf Lepelen burg. (SG). Woensdag 16 oktober Gebouw voor K W, 20.15 uur: Het Audio-Visuele Theater Galeria en Het Theater van de handen co-to. (SG). Donderdag 17 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Het Na tionale Ballet m.m.v. het Neder lands Begeleidingsorkest. Gebouw voor K W, 20.15 uur: Pro gramma als woensdag. (SG). Vrydag 18 oktober Stadsschouwburg, 20 u.: De Utrecht se operette met ,Im weissen Rössl'. Informatiecentrum, Plompetoren- gracht 9: Gefilmde opnamen van Akropolis door Jerzy Grotowski's laboratoriumtheater. SG Zaterdag 19 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Romeo en Julia". Werf kelder bty Hema, 21 uur: Muze- valcabaret met „Dwars tegen de draad". BIOSCOPEN Voorstellingen op werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14.15, 16.30 18.45 en 21 uur. Camera, Oude Gracht 156: „Wild in the streets". Zaterdag 23.15 uur: „Het proces". City, Voorstraat 89: „Hammerhead de meedogenloze". Filmac, Vredenburg 29 doorl. voorst.: „Vorarlberg", uitgebreid nieuws en tekenfilms. Palace, Vredenburg 29, dag. 18.45 en 21 uur: „The topless story". Zater dag 23.30 uur: „De bezeten jacht". Olympia, Amsterdamsestraatweg, middagvoorstelling alleen op zon en woensdag, t.e.m. zondag: „Kil lers contra killers". Maan- t.e.m. woensdag: „Een pistool voor Rin- go". Rembrandt, Oude Gracht 73: „Vier kante recruut". Scala, Potterstraat 16: „Met de pil meer mans". Studio, Oude Gracht 154, voorst. 15 min. later: „Don't look back". Vreeburg, Vredenburg 8a: dag. 14 en 19.30 uur: „Dr. Zjivago". Zaterdag Rotterdams Toneel. Ebato-bussen 23.15 uur: „Ieder het zijne". ARNHEM Zaterdag 12 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Toneel groep Theater met „Beschuit met muisjes". Theater aan de Rijn, 20.30 uur: Spe ciaal programma over „Hendrik IV" door Toneelgroep Theater. Korenbeurs, 15 uur: Gelders Kamer- muziekensemble met werken van Van Beethoven, Ton de Leeuw, Spohr. Dinsdag 15 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Operage zelschap Forum met „Boris Goe- donov" van Modeste Moessorgsky. Woensdag 16 oktober Musis Sacrum 20 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly, m.m.v. Philia Sengers, viool en Günther Bellman, altviool. Werken van Strietman, Mozart en Men delssohn. Donderdag 17 oktober Stadsschouwburg 20 uur: Operage zelschap Forum met Boris Goedo- nov". Sonsbeek Boerderij 20 uur: Kamer cabaret De Foekepot met „We moeten zo nodig". Vrijdag 18 oktober Sonsbeek Boerderij 20 uur: Kamer cabaret De Foekepot met „We moeten zo nodig". Zaterdag 19 oktober Stadsschouwburg 20 uur: Toneel groep Studio met „Trichloor". BIOSCOPEN Voorstellingen op zon- en werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur Rembrandt. Velperplein: „Ik ben nieuwsgierig geel". Saskia, Looierstraat: „Le scandale". Luxor, Willemsplein, t.e.m. dinsdag „Tobroek". Zaterdag 23.30 uur: „Nattlek" en woensdag „The Glenn Miller Story". Palace, Bakkerstraat: „Dodemans dollars voor Ringo". Studio-A, Lange Wal: „Het wonder van de liefde". Ommeren en J. Veenhof. Wordt deze wedstrijd afgelast, dan speelt DVSA op De Burgwal vriend schappelijk tegen Utrecht. Oranje-Wit gaat bij Maarssen op be zoek, een vrijwel gelijkwaardige tegen stander. Oranje-Wit, waarvan geen op stelling bekend is, zal waarschijnlijk met een kleine nederlaag genoegen moeten nemen, want Maarssen is thuis onberekenbaar. RK Unitas heeft reeds een ferme voorsprong opgebouwd in de derde klasse B. Vorige week wees het Dore- stad voorlopig terug en morgen treedt het als gastheer op van RUC, dat met een forse nederlaag rekening moet hou den. In welke opstelling de Veenenda- lers spelen is niet bekend. OPHEUSDEN Opheusden staat morgen voor een zware taak in de wedstrijd tegen de koploper van deze afdeling, sp.cl. Bemmel. Deze ploeg is nog steeds ongeslagen, al moest het wel 3 maal met een gelijk spel gcnoe>- gen nemen. Opheusden daarentegen zag in de 5 wedstrijden pas eenmaal kans om te winnen en staat onder aan de ranglijst. Op het middenveld en in de ach terhoede wordt goed gespeeld bij Op heusden, maar de voorhoede komt af- werkers te kort. Kan het schutterspro- bleem worden opgelost dan is het niet uitgesloten dat Opheusden op eigen terrein een draw bevecht. Dodewaard, weer in de running, speelt een thuis wedstrijd tegen Millingen, één der kop lopers in deze afdeling. Verder spelen in de hoofdklasse: DBV - Nijmegen; Olympia - Nijm. Boys; NOVIO - Aquila en HAVO - RO- DA. 3e klasse D-West-1: HollandUltrajectum DonarAmsvorde DEVCandia '66 VVY—CDN ZeistBaarn 4e klasse H-West-1: JSVVeenendaal KDSSaestum UtrechtSVF EMSVreeswijk De MeernStichtse Boys FortitudoZwal. Vooruit. AFDELING UTRECHT le klasse A: MidlandiaRoda '46 SoesterbergMinerva Kampong—Amf. Boys BDCVeensche Boys ScherpenzeelHoogland le klasse B: MSV '19—DVSA RK Stormvogels—Patria W.b. Duurstede—Brederodes VoorwaartsSCH Utr. BoysDWSV 2e klasse B: MaarssenOranje Wit MeeuwenBarneveld Olympia '25—Rivierwijkers Maluku MudaDVSU DSO (U)—VSK 3e klasse B: RK Unitas—RUC SVMM—'t Gooy BilthovenAres. RHENEN Aan de Chr. School (Platanenlaan) is in de vacature de heer Timmermans benoemd tot hoofd der school de heer R. van Nimwegen, thans onderwijzer aan de chr. school aan de Achterbergsestraatweg. Zijn be noeming gaat in per 1 december. OVERBERG De afdeling-Over- berg van de Christelijke Plattelands vrouwenbond (CPB) komt woensdag avond 16 oktober weer bijeen in het schoolgebouw aan de Haarweg. De bijeenkomst wordt verzorgd door het produktschap voor groente en fruit. sen^Hr^ngëscnhuomaar^ïëiver^ keer deel te nemen. U moet altijd re kening houden met de fouten van een ander. U hebt u gedragen als een kwa jongen!" De als getuige gehoorde 64-jarige Hil- versumse melksÜjter A. Kuyer, ver klaarde, dat alles precies zo was ge gaan als de buschauffeur al had ver teld. „Die man kwam opeens naar 'm toe en gaf hem een klap; ik heb toen ook het nummer van de auto opgeno men, toen die man weer wegreed. Hij wilde namelijk zijn naam en adres niet geven". „U bent vrachtwagenchauffeur van beroep", merkte de officier van Justi tie op, „merkwaardig, dat u dan geen begrip kon opbrengen voor de moeilijk heden, waarmee buschauffeurs altijd te kampen hebben. Het is eigenlijk jam mer, dat dit soort overtredingen niet kan worden bestraft met het intrekken voor enige tijd van het rijbewijs, want dat verdient u!" Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Geachte redactie, Het is voor de Ederveense bevolking een verontrustende bezigheid geweest om de courant van 2 oktober te lezen, waarin een artikel stond dat de Eder veense brandweer met ingang van 1 januari 1969 zal verdwijnen. Maar het was nog minder mooi om de woorden van de heer Van de Vel de, commandant van de Edese brand weer te lezen, als hij in het artikel stelt dat datgene wat brandt maar moet blijven branden. Hoe is het mogelijk dat de heer Van de Velde zoiets durft te antwoorden, als men weet dat toch de belangrijkste taak van een brandweerman moet zijn, het redden van mens en dier. Of ligt dit misschien voor de bewoners van Ederveen anders Verder zouden graag enkele bewo ners van Ederveen willen zien hoe de heer Van de Velde in drie minuten met zijn brandweerploeg vanuit Ede naar de Meikade kan komen. Er zul len dan helikopters moeten worden aangeschaft en mogen de Ederveense bewoners dan misschien ook weten wat dat zal gaan kosten? En als laatste zouden de Ederveense bewoners wel graag van de heer Har deman (gemeenteraadslid) uiteengezet willen hebben wat hij bedoelt als hij zegt dat men zakelijk moet blijven. Is het zakelijk beroepspersoneel uit te breiden, als men het met vrijwillige mensen ook kan doen? Het is niet mijn bedoeling hier iets aan te doen, zegt de heer Hardeman. Dat is natuurlijk de weg van de minste weerstand, maar een gekozen gemeen teraadslid behoeft deze weg niet te kiezen, maar kan beter zijn dorp ver tegenwoordigen bij B. en W., want daar heeft de bevolking dachten wij recht op. U bij voorbaat dankend voor de plaatsruimte hoogachtend, G. Vlastuin, G. Hardeman, D. Boon, P. G. Gaasbeek, J. van Hierden, H. Hendriksen, W. V. Ginkel, G. Hendriksen, M. He vel, J. Hevel, B. Donkelaar, E. J. Bos, L. M. de Frel. VEENENDAAL Eergisteren land de de eerste helikopter op het weiland tegenover het Julianaziekenhuis in het kader van de verbetering van de hulp aan verkeersslachtoffers. Volgende week dinsdag, 15 oktober gaat een proefperiode van start, waarbij ver keersslachtoffers per helikopter naar het Julianaziekenhuis vervoerd kunnen worden. De proeflanding is perfect verlopen. Het weiland werd gereed gemaakt om als landingsplaats te kunnen dienen; er werd onder andere een teken op het grasveld aangebracht ter oriëntatie voor de helikopter-piloot. De bemanning van de helikopter bestond uit militairen, die in de toekomst ook het gewondenver- voer zullen verzorgen. Bij de landing lette men op ver schillende essentiële punten, zoals de hoeken van waaruit de wind al óf niet onverwacht zou kunnen komen. De he likopter verrichte ook proeflandingen bij de andere ziekenhuizen, die bij de nieuwe regeling zijn aangesloten on der andere Arnhem en Woerden.

De Vallei | 1968 | | pagina 3