Tweedaags was muzikaal UW VALLEI? Belt 10550 11079 Snikkend voor de rechter Drummers op roof uit; grote serie inbraken Bejaarde voetganger verongelukt Scherpenzeel begroette zijn 5000e inwoner BIJNA ALLE RAADSFRACTIES ZOUDEN VERTREK VANP. v.d.A.ers BETREUREN f 250,- boete voor aandeel in oorzaak van brand „Pieter Aafjes" uit Culemborg won hoofdprijs van solisten concours van OBK Rhenen Mr. Deen: Veel studiezin en volharding belangrijk „VAN VERDEELDHEID OF CRISIS IS GEEN SPRAKE" Bromfietser verongelukt V oorzitter van CBTB vertrekt N W-programma in winterseizoen T.b.c.-onderzoek in Rhenen Hengelaars en vis waren even nat 2e schoolbus je voor B.L.O. Verwend Op pad Zwijntjesjager aangehouden Bromfietser gaf geen voorrang De GinkeV brandde af: MAANDAG 14 OKTOBER 1968 O Een van de deelnemers aan het O.B.K.- soUstenconcours in actie. RHENEN Het klarinettentrio van „Pieter Aafjes" uit Culemborg, bestaande uit de heren D. P. de Beus, J. van Krieken en P. van de Winkel, heeft met niet minder dan 191 Vt punt en met lof van de jury, de hoogste pry's behaald op het solistenconcours van de Rhenense arbeidersmuziekvereniging „Oefening baart kunst", dat vorige week zaterdag en afgelopen zaterdag werd gehouden in het „Eigen Gebouw" aan de Eikenlaan. Voorzitter H. van Driel reikte de prys uit, die bestond uit een prachtige beker. De eivolle zaal beloonde de musici met een daverend en uiteraard welverdiend applaus. Zaterdagochtend opende mr. J. Deen de tweede dag van het concours. „Ik spreek hier in twee hoedanigheden", ■/.ei mr. Deen. „Het is niet ongebruike lijk in een gemeente als Rhenen, daar heeft vrijwel iedereen verschillende petjes, die men bij diverse gelegenhe den opzet. Ik spreek u eerst toe als beschermheer van „Oefening Baart Kunst", de arbeidersmuziekvereniging die dit concours organiseert. Het beschermheerschap is hier in Rhenen een soort feodale instelling. Wat deze „heer" eigenlijk doet, weet niemand. Hij laat anderen werken en als het dan goed gaat loopt hij met een vriendelijk gezicht rond en met een air alsof ie het zelf gedaan heeft. Het is voor „OBK" een bijzondere eer, dat het dit tweedaagse concours heeft mogen organiseren en het hoopt dat deze tweede dag even succesvol zal mo gen zijn als de eerste dag. In tweede instantie wil ik hier graag wat zeggen als wethouder van de ge meente Rhenen. Ook de functie van wethouder in Rhe nen is weer anders dan die in een an dere gemeente. Hier in Rhenen is het een soort figuur, die zich erg ge wichtig acht en aan een soort zijden draad boven de gemeente bengelt. Ik zou u op willen wekken meer naar Rhenen te komen. Het gemeentebe stuur vindt het bepaald prettig dat „OBK" dit concours organiseert. In het verleden is het in Rhenen wel eens niet zo leuk geweest. Er zijn hier ver schillende oorlogen geweest, er is veel gevochten en wijlen de Heilige Cunera is hier gewurgd, maar we hebben mooie bossen, prachtig natuurschoon, •en dierenpark en ook op muziekgebied lopen we niet achter. Elk jaar wordt in de Cunerakerk de Johannes Passion uitgevoerd. Het is alleszins de moeite waard Rhenen te bezoeken, niet alleen wanneer er een muziekconcours wordt gehouden". Nadat de heer Deen allen een goed concours had toegewenst en daarbij de hoop uitsprak, dat de goede prestaties van vorige week zouden worden over troffen, kwam de eerste deelnemer op het podium. Mevrouw J. Rinia van Nauta-Kreulen uit Rotterdam begeleidde de diverse solisten weer op de piano en de jury leden Joh. F. Pala uit Hollandsche Ra ding en S. J. Botter uit Baarn zetelden halfweg de grote zaal op een speciaal opgebouwd houten podium om nauwlet tend de prestaites van de jonge en oudere muzikanten te beluisteren. Ook ditmaal ging er een hele dag mee heen, voordat de voorzitter van de jury de uitslagen bekend kon maken. Mr. Deen sprak een slotwoord. Hij was verheugd dat dit concours zó bij zonder goed geslaagd was. Hij dankte allen die tot dit welslagen hun steen tjes hadden bijgedragen. Tot de solisten zei hij dat een prijs niet belangrijk is. „In mijn ogen", aldus mr. Deen „is het belangrijk studiezin en volharding op te brengen". UITSLAGEN: 2e afdeling: Trombone: 2e prijs André Verkuijl, Crescendo, Maarn 144*4 pnt. Alt-saxo foon; 3e prijs Joh. Goessen, Crescen do, Baarn 138 pnt.; Bariton-saxofoon: 2e prijs Dick Verkuijl, Crescendo, Baarn 147 pnt.; Duo voor klarinetten Si B: le prijs met beker Eric Ver- kuyl/Aart van Plateringen, Crescendo, Baarn 160 pnt.; 2e prijs mej. Annet Bree/Henk Pagee, Crescendo, Baarn 152 pnt.; 2e prijs Marcel Bongers Klaas Zwaan, Crescendo, Baarn 156Vs pnt. Duo voor pistons: 2e prijs: Dick van Rooij/Wim Kloppenborg, Crescen do Baarn 148 pnt. le afdeling: Bariton-saxofoon: 2e prijs A. Vee- nendaal, Zuilens Fanfare Corps, Utrecht 142 pnt.; Trombone: le prijs Th. M. Mulder, Pr. Willem Alexander Fanfare, Den Haag 166 pnt. Piston: 52e prijs F. Hildebrand-Utrecht 148 pnt. Afdeling uitmuntendheid: Marstrom: le prijs (met beker) Jan Bakker, Chr. Harmonie Vleuten, 133Vt pnt.; le prijs Jan Verkerk, Chr. Har monie Vleuten 129Vi pnt. Eere-afdeling: Concerttrom: le prijs met lof S. R. Koger, Kunst Na Arbeid, Uithoorn 144 Superieure afdeling: Concerttrom: le prijs L. P. Dries- sen, Kon. Haagse PTT-Harmonie 139 pnt.; Duo marstrom: le prijs R. W. Calis/B. Steur, Harmonie St. Joseph, Bussum 138 pnt. Afdeling uitmuntendheid: Fluit: 2e prijs mevrouw R. Mulder- Van Houtuih, Crescendo, Baarn 145 pnt.; Hobo: le prijs (met beker) P. H. Entink, Forum Hadriani, Voorburg 171V2 pnt. Piston, bugel, trompet: le prijs H. v. Hoorn, piston, H. J. Hegeraat, Amersfoort I68V2 pnt.; le prijs K. Ous- sen. trompet, Fanfare Geldermalsen 161 Vi pnt.; le prijs C. Koemans, bu gel, Fanfare Geldermalsen 164V; pnt. Schuiftrombone: 2e prijs H. B. P. En- tinck, Forum Hadriani, Voorburg 149 pnt. Ere-afdeling: Klarinet Si B: 2e prijs G. de Groot, Crescendo, Baarn 151 *4 pnt.; bariton: le prijs (met beker) J. de Jonge, Zui lens Fanfare Corps Utrecht 177 pnt.; tuba: Th. Dalfgou, Zuilens Fanfare Corps Utrecht 168 pnt. Superieure afdeling: Sopraan-saxofoon: le prijs G. de Knegt, Concordia, Waddinxveen 170 pnt.; bariton: le prijs (met beker) Jan Nieuwenhuijs, Crescendo Baarn 187 pnt. met lof. trompet: le prijs A. J. Stevens, Forum Hadriani, Voorburg 160 pnt.; le prijs J. van Arkel Eupho- nia, Ophemert 160 pnt. ARNHEM De voorzitter van de Gelderse CBTB, de heer C. Heij, heeft besloten zich begin 1969 niet herkies baar te stellen. De heer Heij is deze zomer enige maanden in verband met zijn gezondheid niet in staat geweest zyn functie te vervullen. Hij heeft per 1 oktober zijn werkzaamheden gedeel telijk hervat. De vice-voorzitter, de heer L. J. de Regt, zal echter onder meer de kringvergaderingen voor zijn rekening nemen. De verkiezingen van een nieuwe voor zitter van de Gelderse CBTB vindt plaats op de eerste vergadering van het Provinciaal Bestuur van de CBTB direct na de algemene ledenvergade ring van 8 januari 1969. Waarschijn lijk zal het CBTB-bestuur reeds op de avond van de achtste januari zijn nieuwe voorzitter kiezen. De feitelijke voorzitterswisseling zal plaatsvinden op de toogdag van 13 fe bruari, die gecombineerd wordt met de viering van het 50-jarig bestaan. Er zal dan ook aan de leden gelegenheid worden geboden afscheid te nemen van hun voorzitter, die gedurende ruim negen jaar leiding heeft gege ven aan het werk van de CBTB in Gelderland. De heer Heij is 68 jaar. SCHERPENZEEL De, bestuur- dersbond van het NVV heeft voor het komende winterseizoen twee ontwikke lingsavonden op het programma staan, en wel op vrijdag 15 november en op vrijdag 14 februari 1969. De te behandelen onderwerpen zullen nog nader bekend gemaakt worden. Ook zal dit jaar weer een Sint Nicolaas feest worden georganiseerd. De commissie, die dit altijd ver zorgde, bestond uit mevr. Methorst, J. Methorst, H. Vonk en G. v. Leeuwen is dit jaar met twee personen uitge breid en wel met de heren M. Groene- veld en T. v. Schoonhoven. RHENEN Burgemeester en wet houders der gemeente Rhenen maken bekend, dat de inwoners, die voor 1 no vember 1954 zijn geboren, zeer binnen kort een oproep kunnen verwachten om een röntgenfoto van hun longen te laten maken. Hierbij zal gebruik worden gemaakt van een zogenaamde schermbeeldauto, die in uw wooncentrum zal worden ge stationeerd. Naast tuberculose, welke ziekte ge lukkig dalende is, kunnen tevens ande re afwijkingen van de borstorganen worden geconstateerd, zoals bijvoor beeld hart- en vaatziekten, kanker enz. Het behoeft geen betoog, dat wan neer deze ziekten tijdig worden ont dekt, de kans op herstel wordt ver groot. Voor een vlot verloop van dit onder zoek dient u de navolgende wenken in acht te nemen: le houdt u aan de tijd die op de op roepkaart vermeld staat; 2e: de kosten verbonden aan het ma ken van de röntgenfoto zijn f 1,50 per persoon, welk bedrag u bij aanmelding in de schermbeeldauto zo mogelijk gepast gereed moet houden. Zij merken verder op, dat voor het maken van bedoelde foto ontkleden niet nodig is. Tenslotte doen zij nogmaals dringend beroep op u allen om mede te werken aan het welslagen van dit belangrijke bevolkingsonderzoek op longtuberculo- se. Rhenen, 10 oktober 1968. Burgemeester en wethouders voor noemd, De secretaris. W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosen thal. Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur u dan «ven a.u.b. dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur ELST Meer dan zeventig hengel sportliefhebbers uit Eist en omgeving trotseerden zaterdag de neergutsende regen om hun sport te beoffenen aan het Ingense veer. Ze waren daartoe uitgenodigd door de eigenaar van café „Zeldenrust" die ieder jaar een dergelijk hengelsport evenement op touw zet. Doorgaans zijn er ongeveer 120 liefhebbers voor deze viswedstrijd, maar velen voelden zich kennelijk niet geroepen om hun edele sport in dergelijke weersomstandighe den trouw te blijven. De prijzen voor het merendeel be staande uit huishoudelijke artikelen gingen naar: 1. Van de Willigen, Rhe nen; 2. Lodder. Rhenen; 3. Honders, Rhenen; 4. De Leeuw, Veenendaal; 5. Van de Craats, Veenendaal. Café „Zeldenrust" start vrijdag avond 18 oktober met een serie van elf kaartavonden waarvoor tevens tal van aantrekkelijke prijzen beschikbaar worden gesteld. AMERONGEN Zondagavond had op de Koningin Wilhelminaweg een on geval plaats waarbij de 76-jarige voet rongen verongelukte, rongen dodelijk verongelukte. De bejaarde heer stapte na zijn kerkgang te Doorn uit de bus waarna hij voor de bus heen weg wilde over steken. Hij werd gegrepen door een personenauto, bestuurd door de heer S. uit Leersum. De voetganger was op slag dood. BARNEVELD Reeds een geruim aantal jaren verzorgt de heer S. van Kooten te Koowijkerbroek het vervoer van kinderen voor het BLO onderwijs van en naar Barneveld en Amersfoort. Het leerlingenaantal van de BLO school te Barneveld is in drie jaar ver dubbeld en neemt nog steeds toe. Hier voor verdient het aanbeveling een bus voor 45 personen aan te schaffen. Ver der is het in de praktijk wenselijk ge bleken, dat er een tweede volksbusje wordt aangeschaft voor het vervoer van huis naar de BLO school te Amers foort, daar het hier inbeciele kinderen betreft. Tot nog toe ontving de heer van Kooten voor dit vervoer jaarlijks een bedrag van f62.3000.-. Door de aan schaffing en uitbreiding van het mate riaal stellen B. en W. voor dit bedrag te verhogen tot f98.000,-. Van de zijde van het rijk wordt in dit vervoer 80 pet. bijgedragen. EDE Twee uit Amsterdam afkomstige drummers, de 22-jarige Jacobus B. en de 18-jarige Martin D., moesten zich voor de Utrechtse rechtbank verant woorden wegens een indrukwekkende serie inbraken, gepleegd in plaatsen in het Gooi, de Veluwe en de Gelderse Vallei. En ook, maar dat gold alleen de oudste van het tweetal, in België. Vooral kasteeltjes, landhuizen en villa's wa ren bij hen in trek, omdat zij het voornamelijk hadden voorzien op antieke voorwerpen. Tegen de jongste verdachte, die had meegedaan aan inbraken of pogingen daartoe - niet overal hadden zij succes - in Woudenberg, Naarden, Vinkeveen, Renswoude en Amerongen, eiste de of ficier van justitie, mr. G. W. von Mey- enfeldt, negen maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De raadsman, mr. Se- ton, vroeg om onmiddellijk invrijheids- stelling van zijn cliënt, die al ruim vijf maanden in voorarrest had doorge bracht. Na kort beraad besloot de rechtbank dat verzoek in te willigen. Uiteraard werd tegen Jacobus B., op wiens straflijst onder meer een groot aantal inbraken in België ver meld stond - op verzoek van de Brus selse officier van justitie werd de zaak in zijn geheel in Nederland afgewik keld - een veel grotere straf geëist, namelijk twaalf maanden zonder af trek, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Jacobus B. bleek thuis in zijn jeugd al met vele moeilijkheden gekampt te hebben; zijn opvoeding had veel te wensen overgelaten. Hij was altijd een verwend jongetje geweest. Zin om te werken had hij nooit. In Nederland vond hij het trouwens een „verstikken de zaak". Spanje was voor hem het land van de toekomst: daar werd niet gevraagd naar diploma's en zo, daar ging het alleen om je capaciteiten. Hij was er al eens geweest en had er ont dekt, dat er veel te verdienen viel met op zigeunermarkten gekochte antieke voorwerpen. Dat was zijn ideaal. Geen loondienst, geen regelmatig werk, SCHERPENZEEL Vrijdag werd de 5000ste inwoner van Scherpenzeel geboren. Dit heuglijke feit gebeurde wel in Amersfoort, maar dat deed aan de feestvreugde niets af. In het St.-Elizabeths-ziekenhuis schonk mevT. Hoksbergen vrijdag het levens aan een welgeschapen zoon. Het was het derde kind in dit gezin. De vreugde werd nog vergroot, omdat het een jongen was en het echtpaar reeds twee dochters ryk was. De familie woont aan de Willaerlaan 41 in Scherpenzeel. Toen het bekend werd dat de geboorte had plaatsgevonden togen de burgemeester en de beide wethouders naar Amersfoort en boden de gelukkige moeder een fruitmand aan. De jongen kreeg een spaar bankboekje van de gemeente met f 50,De directie van het ziekenhuis en de Nutsspaarbank in Scherpenzeel deden er ieder ook nog f 50,by, zodat de jonge Hoksbergen met een beginkapitaal van f 150,start. De voornamen van de jongen zyn Michael-Eduard. RHENEN Nadat de heren Van Donselaar (CHU), Griffioen (ARP) en Van der Spoel (VVD) een even tueel aftreden van de raadsleden mr. J. Deen (PvdA) en D. de Jong (pvda) een betreurenswaardige zaak heb ben genoemd, sprak de heer G. J. Verwoert (SGP) afgelopen zaterdag als zijn mening uit, dat ook zijn fractie het eventueel vertrek van ge noemde heren bijzonder spijtig zou vinden. „We hadden steeds een prima samen werking", aldus de heer Verwoert. „Ik zou beide heren willen adviseren niet RESTEREN Zaterdagmorgen is de 28-jarige landbouwer D. Thijssen uit Resteren op het kruispunt Hoge- weg-Oud Rhenenseweg te Lienden bij een frontale botsing met een auto ver ongelukt. De man reed op zijn bromfiets, ko mende van Resteren op de Oud Rhe nenseweg. Bij de kruising met de Ho- geweg wilde hij naar links afslaan, richting Lienden. Vanaf Lienden na derde de boekhandelaar B. B. M. uit Lienden per»auto, die in de richting Rhenen reed. Mogelijk door het minder goede uit zicht bij deze kruising, hebben beide weggebruikers elkaar vermoedelijk eerst op het laatste moment opge merkt. 4 M. greep Th. frontaal en kwam eerst voorbij de kruising tot stilstand. De heer Thijssen was onmiddellijk dood. Via de motorkap werd hij tegen de voorruit geslingerd, waardoor hij een schedelbasis- en nekfractuur opliep. Door de kracht van de botsing, maak te de auto van de heer .M een slag om z'n as en stond weer met het front in de jichting van Lienden. De bromfiets werd totaal vernield. Het slachtoffer laat vrouw en drie kinderen achter. weg te gaan. Wethouder Deen is een bekwame figuur en de heer De Jong is een goed raadslid. We zijn het dan niet altijd met hem eens, maar ik kan niet van iedereen verwachten dat hij SGP'er is. Ook in de woningcom missie is nog nimmer wat onaange naams voorgevallen. Ik heb daar steeds prettig met De Jong samenge werkt. En waar vind je zo gauw een wethouder als mr. Deen?" De heer M. Lodder (Boerenpartij) was ook van mening dat de heren Deen en De Jong respectabele figuren in de raad zijn. „We hebben er geregeld goed mee kunnen samenwerken", zei de afgevaardigde van de Boerenpar tij, „en het zou me voor 100 pet. spijten wanneer ze zouden vertrek ken. Wethouder Deen heeft er de laatste tijd misschien een beetje met de pet naar gegooid en daar zat zijn fractievoorzitter De Jong wel eens mee te kijken, maar in dit opzicht trof mr. Deen geen enkele schuld. Hij heeft het slecht getroffen met de portefeuille publieke werken, omdat op die afdeling de zaken niet goed marcheren. Ik zal de laatste zijn, die mr. Deen daarvan een verwijt zal maken. Dat heeft andere oorzaken. Het is wat uit de hand gelopen, maar togmaals we hebben in mr. Deen en e Jong uitstekende raadsleden". De enige politieke groepering in Rhenen's raad die geen commen taar wenste te leveren was de „Vrije Partij". „Ik heb geen commentaar", zei fractievoorzit ter E. P. van Dijk, „omdat ik niks te maken wil hebben met al dat gehuichel van „wat jammer dat de heren gaan vertrekken". De voorzitter van de afdeling Rhenen van de PvdA, de heer H. L. Veen- stra gaf het volgende commentaar: „Ik wil allereerst vaststellen", zei de heer Veenstra, „dat van een cri sis in de PvdA te Rhenen geen spra ke is. Evenmin van verdeeldheid in de raadsfractie van die partij. Dat er in landelijk verband in de PvdA iets aan de gang is, zal zo langzamer hand wel algemeen bekend zijn. Ten opzichte van de verschillende opvat tingen in de top van de partij nemen we in Rhenen een belangstellende, maar voorlopig afwachtende houding aan. Alleen een overmatige fantasie kan verband menen te bespeuren tus sen de gebeurtenissen in Rhenen op dit ogenblik en hetgeen landelijk bin nen de PvdA gaande is. Een probleem in de federatie Rhenen van onze partij is wel ontstaan met het bedanken van de heer De Jong als raadslid. Organisatorisch ligt hier geen enkele moeilijkheid: het pro bleem zal langs de gebruikelijke weg worden opgelost. In de heer De Jong verliezen wij echter een ervaren raadslid en fractievoorzitter, die vijf tien jaar lang zijn taak met grote ijver en belangstelling heeft vervuld. Het raadslidmaatschap is voor hem een ernstige zaak en door zijn grote gevoel voor verantwoordelijkheid heeft hij zich het werk vaak niet ge makkelijk gemaakt. Tegenover ingewijden had hij al eer der te kennen gegeven dat zijn ge zondheidstoestand van het ogenblik hem verhinderde het raads- en com missiewerk te doen op de manier zo als hij meende dat het gedaan moest worden. In de kringen van de PvdA wordt zijn beslissing dan v>ok gere specteerd, maar wel betreurd. Wij wensen hem van harte een spoedig herstel toe en aan zijn opvolger veel sterkte". (Volgens de kandidatenlijst zal dat waarschijnlijk de heer P. Glasbergen worden. Red.). De uitlating van de heer Deen staat volgens de heer Veenstra geheel bui ten deze aangelegenheid. „Die is veeleer ingegeven door politieke over- fioen inderdaad ernstig was,", aldus de heer Veenstra, „toen hij aandrong op het aftreden van de heer Deen. Een beetje humor in de raad kan geen kwaad, maar dat heeft dan ditmaal wel geleid tot verwarring en loos alarm". wegingen. Overigens heeft de wet houder niet, zoals de heer De Jong, zijn ontslag aangekondigd, maar er alleen op gezinspeeld dat er in de raad wel eens een situatie zou kun nen ontstaan, waar door hij zou be sluiten -zijn wethoudersfunctie neer te leggen. Blijkens hun uitlatingen te genover de pers is dit door politieke tegenstanders ook zo opgevat. Blijft over de vraag, of de heer Grif maar „vrijheid". Zijn broer was bij de marine beter terecht gekomen. „Maar zijn geluk was, dat bij hem de discipline erin gestampt werd, want hij was net zo als ik", verklaarde Ja cobus. Zijn jongere collega was ook al geen grote liefhebber van inspannende za ken als werken. Toen hij drummer was en f 650,- per maand verdiende, leefde hij er maar op los. Hij reed maar in taxi's, kortom, „hij deed maar". Natuurlijk ontstond er geld nood en dat bracht hem op het oneer lijke pad van de diefstal. Toen had Jacobus al op uitgebreide schaal geopereerd met een Belgische vriend, Pierrot genaamd. Met hem pleegde hij tientallen inbraken in Brugge, Knokke en tal van kleinere plaatsen, voornamelijk in villa's. Hun buit, antieke voorwerpen, verkochten zij aan antiquairs in Brussel en Zeist. Ook alleen was Jacobus op pad ge weest in Nederland, nadat hij eerst nog met Pierrot had ingebroken in Maarn en Driebergen. Daarna ging hij alleen door in Doorn, Bunnik, enz. Nadat hij in contact gekomen was met Martin, die hem bij de band als drum mer was opgevolgd, gingen zij samen op stap. broken in een kasteel, voorts vermeld de de lijst inbraken in Woudenberg, Vinkeveen. Naarden, enz. Door een dom toeval liepen zij tegen de lamp na twee op zichzelf „geslaagde" in braken in het kasteeltje „De Nate- wisch" te Amerongen, een familiebe zit, bewoond door het echtpaar Asjes en vier zusters van de heer Asjes. In de nacht van 21 mei drongen zij het kasteeltje binnen en verdwenen met medeneming van koperen ketels, kandelaars, een hangklok, een blaas balg, een lepelrek en tal van andere antiquiteiten. Twee nachten later kwa men zij terug. Weer laadden zij hun auto vol. Maar toen kwam de pech. Op de Lekdijk bij Amerongen weiger de hun oude Chevrolet JDe Rhenense politie werd daarover getipt. Inder daad troffen zij de wagen aan met de beide knapen. Alle gestolen voorwer pen lagen nog in de auto. Beide verdachten gaven hun mis drijven volmondig toe. Toen zij een maal waren begonnen, wisten zij van geen ophouden. De bedoeling was wel geweest binnenkort te stoppen, alles te verkopen en de wijk te nemen naar Spanje. De officier van justitie vond de fei ten bijzonder ernstig, maar hij zag de jongens niet als „hopeloze gevallen". Er was wel degelijk mee te praten en zij zagen volkomen in, dat het hele maal mis was geweest. Hun plan was na de straftijd op het goede pad te ko men en erop te blijven. Toen de jongste de beslissing van de rechtbank hoorde, dat hij onmiddel lijk in vrijheid zou worden gesteld, was hij zijn ontroering niet meer meester. Hij snikte het uit, wilde zijn tranen drogen en moest toen aan zijn collega om een zakdoek vragen... Op vrijdag 25 april doet de rechtbank uit spraak ten aanzien van de oudste van het tweetal. VEENENDAAL De 30-jarige Veenendaler J. C. S. werd in de nacht van vrijdag op zaterdag op heterdaad betrapt toen hij bezig was een rijwiel te stelen. De man werd opgebracht naar het politiebureau. Nadat proces verbaal was opgemaakt werd hij weer op vrije voeten gesteld. VEENENDAAL De Veenendaler A. H. werd vrijdagavond gewond toen hij op de Kanaalweg in botsing kwam met een auto, bestuurd door G. R. uit Capelle aan de IJssel. Het ongeluk gebeurde doordat H., die op een bromfiets reed, verzuimde voorrang te geven aan de auto die van rechts kwam. Dokter Pilon verleende eerste hulp. 95 LEERSUM Bijna een ton be droeg de schade bij een brand op 11 april te Leersum. waar een grote schuur bij het vakantiehuis „De Gin- kel" van de Gemeentelijke Stichting Lichamelijke Opvoeding te Rotterdam vrijwel geheel afbrandde. Verantwoor delijk voor de brand was volgens de politie de 51-jarige huismeester H. van D., die door de Utrechtse politierech ter, mr. P. J. Klaver werd veroordeeld tot een boete van f 250,- subs. 25 défgen. Rond de Paasdagen was bij het va kantiecentrum vuil en afval opgehaald en per container weggevoerd. Er was nog wat vuil achtergebleven. Tegen z'n personeel had de huismeester toen ge zegd: „Ga dat maar in de brandkuil verbranden". Die brandkuil lag zeven meter ver wijderd van het vakantiehuis. Er stond een stevige wind en overal was de boel kurkdroog. Het was dus niet te ver wonderen, dat vonkjes vuur oversloe gen naar de schuur bij het vakantie centrum. De schuur brandde helemaal at Er was een schade van f 68.000,- al leen aan het gebouw, een grote schuur. Daarbij kwam nog aan inventarisatie- kosten een bedrag van f 28.000,-. Het vakantiehuis had alleen schade opgelo pen aan het rieten dak; het was verder gespaard gebleven. In zijn requisitoir zei de officier van justitie, mr. Bosch, dat het stoken van vuur eenbepaalde kennis vereist. Die had verdachte kennelijk niet bezeten. „U hebt zeer onvoorzichtig gehan deld", meende de officier, die een geld boete van f 75,- subs, acht dagen eiste. Dat vond verdachte een te hoog be drag. „Het is teveel", sprak hij, „Ik heb er zelf niets over gehoord van mijn superieuren in Rotterdam. Ze hebben niet eens gemopperd." „Maar ik mopper wel", sprak de po litierechter, „door Uw schuld is de brand ontstaan. Het had nog veel erger kunnen zijn". Het viel de huismeester bijzonder te gen, dat mr. Klaver met zijn vonnis ver uitging boven de door de officier gevraagde straf, want hij zal een boe te van f 250,moeten betalen.

De Vallei | 1968 | | pagina 3