Hines sprintte in 9,9 sec.; Matson wierp kogel 20.54 m Hockeyers vonden zelfvertrouwen terug en verpletterden Argentinië met 7-0 Q OMEGA René Pijnen wordt in februari prof Programma van uur tot uur Te jong voor een Olympische medaille Vijftien finalisten polsstokhoogspringen Angela Nemeth eerste speerwerpen WF Nederlandse zeilers weinig succesvol Japanner kampioen bij vedergewicht gewichtheffen Rus Goloeb Nitsji wandelde het snelst TWEE AMERIKANEN OP HOOGSTE TREDE Halve finales 400 meter horden JONGE Snelste weg Teleurstelling GENEVER WYNAND FOCKINK Verheugde coach Overwicht Schuttersfestijn Pakistan had het moeilijk tegen Fransen officiële tijdwaarnemer Olympische Spelen Mexico MEXICO Alle tijdmetingen bij de Olympische Spelen in Mexico worden door Omega verricht 600 miljoen kijkers zien dit op hun TV toestel. 10.09 Nw.-Zeeland-Mexico2-0 India-W.-Duitsland2-1 Spanje weer gelijk België verraste Oost-Duitsland4-0 Standen hockeytoernooi DINSDAG 15 OKTOBER 1968 MEXICO Juichend wierp Jim Hines zich tegen de finish- draad. De Amerikaanse eer op de honderd meter was gered. Jim Hines, de man met de sterke finish in belangrijke wed strijden, had zijn reputatie nog eens bevestigd en Amerika kon weer gerust zijn. Na de opzienbarende prestaties van de Cubanen in de series en kwart-eindstrijden van de honderd meter was er toch angst geslopen in de harten van de Ame rikanen. Weliswaar hadden Charlie Greene en Jim Hines in de voorwedstrijden niet behoeven te buigen voor hun tegen standers, maar de vraag was of de zenuwen van de Ameri kaanse negers zouden zijn opgewassen tegen de geweldige spanning. Vooral de lange Jamaicaan Lennox Miller, als geen ander gehard in de Amerikaanse sprintschool. werd gevreesd. En niet ten onrechte. Toen om zes uur de snelste acht lopers ter wereld aan het eind van de rode tart&nloper in de startblokken knielden werd het doodstil in het Olympisch stadion. De ruim 60.000 toeschouwers hielden de adem in. De spanning brak even toen de Fransman Roger Bambuck een valse start maakte en de groep werd teruggeschoten. Randy Matson kon kogelstoten. lachen: hij veroverde goud bij het Atletiek Mex. tijd 10.00 Ned. tijd 17.00 11.00 18.00 12.30 19.30 15.00 22.00 15.20 22.20 15.40 22.40 16.30 23.30 17.00 24.00 17.20 00.20 17.50 00.50 Basketbal 09.00 16.00 17.00 24.00 Boksen 14.30 21.30 19.00 02.00 Schermen 08.30 15.30 09.00 16.00 16.00 23.00 19.00 02.00 Voetbal 15.30 22.30 Hockey Gewichtheffen Mod. vijfkamp Zeilen Volleybal Waterpolo 11.00 10.00 16.00 11.00 12.00 10.00 10.00 15.00 18.00 17.00 23.00 18.00 19.00 17.00 17.00 22.00 Series sabel individueel Series floret individueel heren Series sabel individueel Finale floret individueel heren SpanjeNigeria BraziliëJapan Tsjecho-SlowakijeBulgarije GuatamalaThailand NederlandGroot-Brittannië FrankrijkKenia MalakkaArgentinië PakistanAustralië De tweede maal ging het wel goed. Mel Pender, de korte gedrongen Amerikaan, de enige met de Canadees Harry Je rome, die ook in Tokio de eindstrijd haalde, was het snelste weg. Na twintig meter was Pender weer opgenomen in de groep, die als een massief blok op de eindstreep af stormde. Vijf meter voor de finish- draad verbrak Jim Hines de eenheid. Met enkele machtige passen schudde hij zijn tegenstanders af en greep het goud. Toen enkele seconden later de tijd 9,9 seconden een evenaring van het wereldrecord op het scorebord kwam kende het enthousiasme van het publiek, dat waarschijnlijk niet eens gezien heeft dat Lennox Miller voor Charlie Greene beslag legde óp de zil veren medaille, geen grenzen meer. Minutenlang werd de gelukkige Hines, die ontstuimig omhelsd werd door zijn landgenoten, toegejuicht. De andere lo pers werden vergeten. Pablo Montes, die in 10.1 sec. als vierde over de streep was gegaan, zocht vergeefse troost tegen de finishtrap en Mei Pen- der, Roger Bambuck, de Canadese ve teraan Harry Jerome en Jean-Louis Ravelomantsoa maakten de gang naar de tunnel om hun trainingspakken op te halen. In een Olympische arena tel len alleen de eerste drie plaatsen. Serie 110 meter horden heren Kwalificatie hinkstapsprong heren Kwalificatie kogelslingeren heren Kwalificatie hoogspringen dames Vijfkamp verspringen Finale polsstokhoogspringen heren Finale speerwerpen heren Kwartfinale 110 meter horden heren Halve finale 200 meter heren Series 400 meter heren Vijfkamp 200 meter Finale 400 meter dames Finale 3000 meter hindernis heren Finale 2000 meter heren Vier wedstrijden eerste ronde Vier wedstrijden eerste ronde Voorronden Voorronden Middengewicht groep Middengewicht groep Zwemmen Derde wedstrijd 2 wedstrijden dames 5 wedstrijden heren 3 wedstrijden 3 wedstrijden MEXICO. Arthur Olech zit in de volgende ronde van het Olympisch bokstoernooi bij de vlieggewichten. De Pool, -in 1964 winnaar van het zilver, behoefde daarvoor niet eens tussen de touwen te komen. Zijn tegenstander, Hébertino Cintron, uit Porto Rico, verscheen namelijk niet omdat de or ganisatie hem dat verbood. Cintron bleek na controle zestien jaar te zijn en om t an een bokstoernooi te mogen deelnemen, zo schrijven de reglemen ten voor, moet men toch wel iets ouder zijn. Eerste serie: 1. Frinolli (It.) 49.2 sec., 2. Vanderstock (VS) 49,2, 3. Sher wood (GB) 49.3; 4. Schubert (W.Dld) 49.3; 5. Dyrzka (Arg.) 49,8; 6. Tuomi- nen (Fin.) 50,8; 7. Cooper (GB) 50,8; 8. Aldonado (Ven.) 52,2. Tweede serie: 1. Hennige (W.dl.) 49,1 (evenaring Europees record), 2. Whitney (VS) 49,2; 3. Hemmery (GB) 49,3; 4. Skomorokov (Rus.) 49,6; 5. Knoke (Austr.) 49,6; 6. Poirier (Fra.) 51,2; 7. Johnson (NwZ.) 51,8; 8. Sarr (Sen) 52,1. De nummers één tot en met vier uit beide series gaan over naar de finale. MEXICO Vijftien atleten hebben bij het polstokhoogspringen voldaan aan de kwalificatie-eis (4.90 meter), die recht geeft op een plaats in de eindstrijd. Het zijn: Altti Alorotu (Fin.), John Pennel (V. St.), Claus Schiprowski (ODld.), Gennady Blitznet- zov (Rusl.), Christos Papaniklaou (Grk.), Heinfried Engel (O.Dld.), Erk- ki Mustaraki (Fin.); Kjell Isaksson (Zwe.), Herve d'Encausse (Fra.), Bob Seagren (V.St.), Wolfgang Nordwig (W.Dld.), Alex Bull (Gr.Br.), Ignacia Sola (Spa.), Kiyoshi Niwa (Jap.) en Alexander Maliutin (Rusl.). MEXICO De Hongaarse atlete An gela Nemeth is Olympisch kampioene bij het speerwerpen geworden. De zil veren medaille was voor Mihaela Pe res (Roemenië), Eva Maria Janko (Oostenrijk) werd derde. Eindstand: 1. en Olymp. kampioe ne: Angela Nemeth (Hon.) 60.36 me ter; 2. Mihaela Penes (Roe.) 59.92; 3. Eva Maria Janko (Oos.) 58.04; 4. Mar- ta Rudas (Hon.) 56.38 5. Daniela Ja- worska (Pol.) 56.06 6. Natasa Urba- nic (Z.-S1.) 55.42; 7. Ameli Koloeka (W.-Dld55.20; 8. Kaisa Launella (Fin.) 53.96; 9. Barbara Friedrich (V.St.) 53.44; 10. Lidia Tsimosj (Rus.) 53.40; 11. Ranae Bair (V.St.) 53.15; 12. Lucyna Krawcewicz (Pol.) 51.54. MEXICO De hockeywedstrijd Ne derland - Pakistan, die voor zaterdag 2 november te Eindhoven op het pro gramma stond, zal geen doorgang kun nen vinden. De Pakistani kunnen na melijk niet tijdig in Nederland zijn na het Olympisch toernooi in Mexico. Toch moesten de Amerikanen maan dag een teleurstelling verwerken. Hun hoop, dat in Mexico bij de ceremonie protocolaire van het kogelstoten drie Amerikanen op het erepodium zouden staan, ging niet in vervulling. De Rus Eduard Gutsjin had zich begin deze maand met een nieuw Europees re cord (20.28 m) wel aangediend als een gevaarlijke concurrent, maar de alge mene gedachte was dat de „boys" dat varkentje ook wel zouden wassen. Ran dy Matson, die als eerste van de twaalf finalisten in de ring stapte gaf met 20.54 meter het sein voor de Ameri kaanse aanval. Dat het voor de 23-ja- rige kolos daarbij zou blijven, hadden zelfs zijn grootste fans niet verwacht. Het bleek voldoende voor het goud. George Woods moest voor het zilver toch nog onverwacht felle strijd leve ren met Gutsjin, die in zijn eerste po ging met 20.09 meter voor de tweede maal in zijn lange carrière over de machische twintig-meter-grens kwam. Pas in zijn vijfde poging kwam Woods voorbij de Rus, al bedroeg het ver schil maar drie centimeter. Dave Mag- gard, de derde Amerikaan, die bij de selectiewedstrijden in South Lake Ta hoe tot 20.53 meter was gekomen moest ook de Oostduitser Dieter Hof- mann nog voor laten gaan. Hofmann werd met twintig meter precies vier de en Maggard met 19.43 m vijfde. De Westduitser Heinfried Birlenbach, wie men gezien zijn geweldige prestaties van de laatste maanden toch wel een hogere klassering dan de achtste plaats had toegedacht, stelde met 18.80 m. waarmee hij een dag te voren niet eens de kwalificatie had overleefd, wel zeer teleur. Uitslag finair 100 meter heren: 1. Hines (V.S.) 9.9 sec. (evenaring we reldrecord, nieuw Olympisch record); 2. Miller )Jam.) 10,0; 3. Greene (V.S.) 10.0; 4. Montes (Cub.) 10.1; 5. Bam buck (Fra.) 10.1; 6. Pender (VS) 10.1; 7. Jerome (Can.) 10.1; 8. Raveloman tsoa (Mag.) 10.2. Uitslagen halve finales: (de eerste vier gingen over naar de eindstrijd): 1. Hines (VS) 10.0 (Olympisch record geëvenaard); 2. Bambuck (Fr.) 10,1; De Amerikaan Hines (279) won het Olympisch goud op de 100 meter hardlopen. Tweede werd Milier (536) van Jamaica en derde Greene (276) van Amerika. klare taa' 'n de handige kneepfles flf^O per fiter ACAPULCO De eerste Olympische zeilregatta heeft maandag in de baai van het mondaine Acapulco de Neder landers weinig succes gebracht. De bes te Nederlander was Drakenzeiler Cor Groot, die op de tiende plaats eindigde. Boudewijn Binkhorst finishte bij de Finn jollen als 24e. Sensatie was er bij de Flying Dutch man, waar de Brit Rodney Pattison zich lange tijd winnaar waande. De Canadees Green meende echter, dat hij door de Brit was gehinderd en laat op de avond besloot de jury de Brit te diskwalificeren. De Duitser Uli Libor werd hierdoor winnaar van deze eerste race. MEXICO De Japanse gewichthef - fer Mijake Josjinoboe heeft maandag de gouden medaille bij het vederge wicht veroverd. De Rus Dito Sjanietse won het zilver en de Japanner Mijake Josjijoeki het brons. De Japanner bracht bij de drie Olympische oefeningen totaal 392,5 kg omhoog. Bij het stoten evenaarde hij met 152,5 kg het wereldrecord. MEXICO Olympisch kampioen op het nummer 20 km snelwandelen werd de Rus Goloeb Nitsji, na een felle eind sprint met de Mexicaan Pedrava. Het brons was voor de Rus Smaga. MEXICO De Nederlandse hockeyploeg heeft de kans om zich tegen het internationaal onbeduidende Argenti nië te herstellen van de zware nederlaag tegen Pakistan, de dag tevoren, goed aangegrepen. In de eerste helft lag de druk van de debacle nog zwaar op de ploeg en door een doelpunt in de laatste minuut van de eerste helft, ge scoord door de voor de aan de rechterduim geblesseerde Gerard Hylkema ingevallen Otto ter Haar, ging de rust in met een magere voorsprong van 10. In de tweede speel periode legde Nederland echter alle schroom af. Het zelfvertrouwen keerde terug en de Argentijnse tegenstand, die voor de rust meer steunde op conditie dan op tech nische kwaliteiten, werd geheel gebroken. Ete Nederlandse combinaties, die in de eerste 35 minuten telkens weer vast liepen in de Argentijnse defensie, kregen steeds meer allu re en leverden een oogst op van zes doelpunten, gescoord door Ter Haar, die met drie treffers topscorer werd, Ter lingen (strafbal). Thole, Van Vroonhoven en Fokker (strafcorner). Belangrijker nog dan de overwinning van 70 was wel het feit, dat de Nederlandse hockeyploeg zichzelf had teruggevonden.. De blijde gezichten na af loop spraken hieromtrent duidelijke taal. „Zie je wel, dat we wel kunnen hockeyen", zei een verheugde Piet Bromberg na afloop. ,.En ik wil je ver tellen, Pakistan speelt geen wedstrijd meer zoals gisteren". De kans, die Nederland de Pakista ni had gegeven om tot deze sublieme demonstratie te komen, gaf maandag morgen Frankrijk hun niet. En daarom won Pakistan van het met soms tien man in de verdediging opererende Frankrijk, dat bovendien wegens een wenkbrauwblessure van linkshalf Do- drieux twintig minuten lang in de eerste helft een man moest missen, slechts met 1-0. Even kregen de Pakistani in de tweede helft de vrijheid, toen Frankrijk overmoedig geworden, ten aanval trok. Zij profiteerden er dadelijk van. Uit een prachtige solo schonk midden voor Abdul Rashid, die zich ook tegen onze landgenoten een gevaarlijke schut ter had getoond, de alleszins verdien de overwinning. „Maar hadden wij ook zo moeten spelen? Dat kunnen wij niet, alleen maar afbraakspel", aldus Brom berg, die daarmee zijn gevoerde tactiek tegen Pakistan, die misschien toch wel een beetje door zelfoverschatting was ingegeven, wilde verdedigen. Het Nederlands elftal, waarin de backs Terlingen en Van Staveren van plaats hadden verwisseld en Hylkema met een zwaar gekneusde rechterduim „hij was bijna gebroken, doordat ik er een harde bal op kreeg" het spel van de tribune moest volgen, heeft van het begin af aan tegen de Argen tijnen een overwicht gehad. Onze land- gen oren speelden in het begin echter verkrampt. De zware nederlaag tegen Pakistan, waarvan zij geen mo ment hadden gedroomd, bleek hen toch ernstig te hebben aangegrepen. In de verdediging werd nogal eens misgetast en in de opbouw van het spel braken de combinaties telkens voortijdig af, of door eigen fouten, of door resoluut in grijpen van de tegenstander. Het spel Nederlandse aanval tegen Argentinië. in de wedstrijd kabbelde gezapig voort. De ongevaar lijke Argentijnen vielen niet te vrezen en de grote vraag was slechts, wanneer bij de Nederlanders het herstel zou in treden. Vier strafcorners leverden onze landgenoten geen winst op en uit een mooie voorzet van Thole tastte de vrij staande Arie de Keyzer mis. Zou de klap, die Pakistan had uitgedeeld, zelfs een knock out hebben betekend? Op de valreep echter gaf invaller Otto ter Haar de Nederlandse ploeg zijn zelfver trouwen terug. In de laatste minuut van de eerste helft schoot hij uit een korte voorzet van De Keyzer 'de bal be heerst achter doelman Jorge Suarez: 1-0. De tweede helft werd een waar Ne derlands schuttersfestijn, waarvoor de gehele ploeg nu het kruit aandroeg. Nadat een mooie rush van De Keyzer nog niet tot resultaat had geleid en Van Vroonhoven een zuiver gericht schot had zien gekeerd door Suarez, kwam in de tiende minuut het peloton tot actie. Een combinatie Van Vroonho- ven-Thole rondde de 25-jarige Ter Haar af met zijn tweede doelpunt en in de 19e minuut trof Terlingen uit een straf bal, toegekend wegens ongeoorloofd blokkeren van de oprukkende Thole, zuiver de roos: 3-0. Nog geen minuut la ter kwam Ter Haar, in samenwerking met Van Vroonhoven en De Keyzer, die op de linkervleugel als een wervel wind de obstakels ruimde, tot een hat trick: 4-0. Boks, die slechts zeer weinig in actie hoefde te komen, trad reddend op bij een strafcorner van de Argen tijnen, die de volledige ineenstorting na bij waren. Gelanceerd door Van Vroon hoven bracht Thole in de 26e minuut de stand op 5-0, en drie minuten later werden de rollen omgekeerd. Thole gaf nu de pass, waaruit Van Vroonhoven scoorde: 6-0. Uit de twee strafcorners, die Nederland hierna nog kreeg toege wezen, bracht aanvoerder Jan Piet Fokker vier minuten voor het einde de totaalscore op 7-0. De juichkreten waren tot ver in de omtrek te horen... De vrijheid, die Pakistan in zijn ope ningswedstrijd van het Olympisch ho- ckeytoernooi tegen Nederland genoot, waardoor het tot een imponerende over winning met 6-0 kon komen, heeft het de volgende morgen tegen Frankrijk niet gekregen. In dezelfde opstelling konden de Pakistani nu niet verder ko men dan een magere overwinning met 1-0, die in de zeventiende minuut van de tweede helft tot stand kwam door een doelpunt van middenvoor Abdul Rashid uit een prachtige solo. De Fransen waren in het veld geko men met slechts een doel: hun tegen standers het spelen te beletten. Deze niet mooie en door velen misschien niet te waarderen tactiek echter let wel: de inzet is het hoog gewaardeerde Olympisch goud en een toernooihockey is geheel iets anders dan een vriend schappelijke interlandwedstrijd, bleek ADVERTENTIE 3. Jerome (Can.) 10.1: 4. Pender (VS) 10.2; 5. Figuerola (Cub.) 10.2; 6. Ra mirez (Cub.) 10.2; 7. Eggers (O-Dld.) 10.2; 8. Ijima (Jpn) 10.3. Tweede halve finale: 1. Greene (VS) 10.1; 2. Miller (Jam.) 10.1; 3. Montes (Cub.) 10.2; 4. Ravelomantsoa (Mag.) 10.2; 5. Kona (IVK) 10.2; 6. Moreno (Chi.) 10.3; 7. Fenouil (Fra.) 10.3; 8. Schelter (O.-Dld.) 10.3. Eindstand kogelstoten: 1. en Olymp. kampioen Randy Matson (VS) 20.54 m.; 2. George Woods (VS) 20.12; 3. Edward Gutsjin (Rus.) 20.09 4. Die ter Hoffmann (O.-Dld.) 20.00; 5. David mar (Po.) 19.28; 7. Uwe Grabe (O.dld); 8. Heinfried Birlenbach (W.-Dld.) 18.80. Niet geplaatst in de finale werden: 9. Pierre Colnard (Fra.) 18.79 m; 10. Jeffrey Teale (GB) 18.65m; 11. Leslie Mills (N-zl.) 18.18 m; 12. Traugott Glockner (W.-Dld.) 18.14. MEXICO Wat er de komende da- gen op wielergebied in Mexico ook mag gebeuren, het staat vast, dat de Bra bander René (Marinus Augustinus Jo- sephus) Pijnen in februari van het ko mende jaar in de zesdaagse van Ant werpen zijn deLuut als professional zal maken. Zo heeft deze wilskrachtige zoon van een hereboer in Woensdrecht het gewild en zo zal het gebeuren. „Mijn ambities voor het fietsen zijn in vier jaar amateunchap een stuk ge daald. In feite is het een sleur gewor den. Terwijl ik vroeger gretig was voor elke koers moet ik nu steeds naar een wedstrijd toeleven en dan gaat de lol eraf. Ik hoop in de komende jaren be hoorlijk wat geld te verdienen en dan houd ik er helemaal mee op en wordt boer". Merkwaardig genoeg dacht vier jaar geleden in Tokio Gerben Karstens er precies zo over. Ook René Pijnen is in het bezit van het diploma van de mid delbare landbouwschool, maar hij heeft een streepje voor op Karstens. Pijnen immers is enige zoon (hij heeft wel twee zusters) en kan erop rekenen straks de scepter te kunnen zwaaien op de ouderlijke bezitting, een bedrijf van 5 ha. op het gebied van de akkerbouw, gerangschikt rond een kapitale boerde rij, die in Woensdrecht en omgeving als het „kasteeltje" te boek staat. De teelt van suikerbieten, gerst, tarwe, aardappelen en erwten is Pijnen met de paplepel ingegoten en het is zijn ideaal om later het bedrijf voort te zetten. Hoe deze robuuste knaap, die op 3 september 1946 werd geboren, tot fiet sen is gekomen? „Moeder was er te gen. Maar vader ging vaak naar wed strijden kijken en bovendien ging hij dikwijls jagen met Wim van Est". Dat de jonge René Pijnen toen toch een racefiets kreeg was geen mirakel. Het begin van zijn carrière was ove rigens niet overweldigend. In 1963 won hij als nieuweling slechts twee koersen. De doorbraak kwam een jaar later, toen hij liefst 38 maal het zoet der overwinning mocht smaken. Het was een doorbraak tot op zekere hoogte. De rossige boerenzoon blonk uit in criteria van niet meer dan 100 km. Dezelfde Middelink, die in Mexico Pij nen voordroeg als captain van zijn for matie voor de ploegentijdrit, zag echter wat in de jonge Brabander, maar voor lopig kreeg de wegcoach nog geen ge lijk. In 1966 kwam Pijnen door een ope ratie aan de amandelen tot slechts ze ven overwinningen. Maar toen, in 1967, was hij er echt. Hij won de Ronde van Schotland, werd derde in de zware Ron de van Mexico en behaalde in dat jaar in totaal 23 eerste prijzen plus het brons in het wereldkampioenschap op de weg in Heerlen. Pijnen was onder de amateurs een „grote" geworden. Middelink had het weer goed gezien. Pijnen wordt nu dus prof. Hoe de re sultaten in Mexico ook mogen zijn. „Ik kan bij de amateurs niets meer leren", zegt hij zelfbewust. De Brabander, die als hobbies jagen en paardrijden („vooral een cross vind ik geweldig") heeft, weet precies wat hij wil. Midde link zegt nu van hem: „Hij is de las tigste, die ik ooit heb gehad. Maar wat een groot talent". wel effectief. Met hun sterk defensief ingestelde speeltrant ontregelden de Fransen het spel van de Pakistani, die uit de negen strafcorners, welke zij mochten nemen, zelfs geen enkel doel punt konden halen. „Weg is weg" was het principe, waarna de Fransen han delden, en de muur, die zij voor hun doel hadden opgetrokken, was van een zo stevige constructie, dat elke Pakis taanse aanval er op stuk liep. Toen de Fransen in de tweede helft, enigszins overmoedig geworden door een inci denteel succesje, zich naar voren waag den en daarmee de Pakistani wat meer vrijheid gaven, werd dit hun noodlottig. Rashid profiteerde hier direct van en stelde daarmee de overwinning voor zijn ploeg veilig. Want de enige straf corner, die Frankrijk in de laatste mi nuut mopht nemen, leverde geen re sultaat op. Nieuw-Zeeland heeft het na de over winning op India in zijn tweede wed strijd tegen Mexico erg rustig aange daan. De „all blacks" maakten zelfs de indruk hun tegenstander te onderschat ten. Nieuw-Zeeland slaagde er in de eerste helft niet in een opening in de Mexi caanse verdediging te vinden, maar dat was voornamelijk te wijten aan te kort spel in de voorhoede. Pas nu rust werden de aanvallen meer over de vleugels opgezet en toen vielen er ga ten in de achterhoede van Mexico. Acht minuten na rust maakte Borren het eerste doelpunt, nadat Maister kort daarvoor een strafbal had gemist. Een kwartier voor tijd bracht Christensen de stand op 2-0. Maleisië en Kenia deelden twee doel punten. In de eerste helft gaf Bela- ventheron de Maleisiërs een voorsprong, Egbert Fernandes maakte na rust ge lijk. In de in. een hoog tempo gespeelde wedstrijd fegen West-Duitsland liep In dia in de 26ste minuut een achterstand van 0-1 op, doordat Keiler een com binatie tussen Schuier en Ipstein af rondde. De Indiërs, die in de aanval ge- laatste minuut van de eerste helft gelijk door een doelpunt van uitblinker Har- binder. Vier minuten na de hervatting bracht Balbier Sig uit een strafcorner de stand op 2-1. De Westduitsers, die over een betere conditie beschikten, hadden in de slotfase een overwicht, maar konden niet scoren. Direct na afloop van de wedstrijd werden de Duitsers Krauss en Sloma naar een ziekenhuis gebracht. Krauss heeft mogelijk zijn neusbeen gebroken. Sloma, die van vijf meter de bal tegen het hoofd kreeg, heeft een hersenschud ding. Spanje, bij de Olympische Spelen van Tokio op de vierde plaats geëindigd na India, Pakistan en Australië, heeft maandag in Mexico voor de tweede keer gelijk gespeeld. Tegen Japan kwam de Spaanse ploeg niet tot doel punten. Spanje was technisch en tac tisch iets beter, maar de watervlugge Japanners, die een voortreffelijke con ditie toonden, bleken een bijna gelijk waardige tegenstander. Spanje kreeg in de slagcirkel iets meer kansen, maar doelman Matsumo- to bleek onpasseerbaar. Een kwartier voor tijd keerde Matsumoto zelfs een strafbal van Masana. Geen minuut la ter scoorden de Japanners door Yoshi- mura, maar het doelpunt werd afge keurd omdat de uit een hoekslag aan gespeelde bal verkeerd was gestopt. Rechtsbuiten Claude Ravinet was maandagmiddag de grote man in de Belgische hockeyploeg, die tegen Oost- Duitsland een opvallende overwinning met 4-0 behaalde. De Oostduitsers, een combinatie van spelers uit SC Leipzig en Motor Jena, waren in het eerste half uur sterker, maar de aanvallen liepen vast in da slagcirkel, waar de Belgen voor de uit stekende doelman Buisset een hechte muur hadden opgetrokken. België pro- beerder met snelle tegenaanvallen suc ces te boeken en na een half uur moest de Nederlandse scheidsrechter Herre- brugh een Belgische treffer van Musehs na een hoekslag, afkeuren wegen» sticks. Drie minuten later was het toch raak, Ravinet joeg de bal uit een lange hoekslag onhoudbaar langs doelman Stephan. In de tweede helft bleek de Duitse ploeg toch zwakke plekken, vooral in de verdediging te hebben. Ravinet maakte er nog twee keer gebruik van voor linksbinnen Solie, vijf minuten voor tijd, de eindstand op 4-0 bracht. Verdere uitslagen: Groep B: Kenia-Maleisië 1-1 (0-1); Australië-Gr. Brittannië 0-0. MEXICO Na de tweede dag van t Olympisch Hockeytoernooi is de stand in groep A: Nieuw-Zeeland Japan België West-Duitsland India Spanje Oost-Duitsland Mexico Groep B: Pakistan Australië GrootrBrittannië Nederland Maleisië Frankrijk Kenia Argentinië 4—1 2—1 4—2 3—2 3—3 1—1 1—5 1—4 7—0 2—0 2—0 7—6 1—1 0—1 1—3 0—9

De Vallei | 1968 | | pagina 11