Opnieuw krachtsexplosies van Sandbrink, Stapelbroek en Pater Manchester United kampt met veel geblesseerden Nachtstroom. U hebt een elektrische boiler om te profiteren van nachtstroom. 's Nachts aan.en overdag geniet u van volop heet water zó uit de kraan. Eisenhower 78 jaar ver ortnieuws Twaalf discuswerpers in de eindstrijd DOELMAN OVERLEED TIJDENS TRAINING Data Cheïsea-DWS Verenigingsbeker ook voor „Amersfoort" Verdacht trio door politie aangehouden Conflict tussen oprichters van nieuw reformatorisch dagblad en „Koers" 's Nachts stroom kopen: da s slim! Competitie Midden-Nederland Roelants in finale 3000 m hindernis Varga misschien naar Nederland Per briefje Olympisch huwelijk Toonaangevend Uitslagen De Haagse bluf j ontbreekt... De Lifter beroofde automobilist 0 2 stuks 19.90 Tankwagen had oververhitte remmen: brand Nu 36 loodsen gearresteerd PAS GEBRUIKT Provinciale Utrechtse Electriciteits-Maatschappij N.V. Catharijnesingel 32, Utrecht Telefoon: 030-23041 Heren overhemden 2stuks15?° b ;7j sowBelofast Herenparaplu, automatisch 10?o T.V.-PROGRAMMA'S DINSDAG 15 OKTOBER 1968 UTRECHT In de negende en laatste rit van de gezamenlijke competitie Midden-Nederland 1968 in Utrecht hebben opnieuw amateur Jan aSndbrink (na een prachtige solo), Leo Stapelbroek (spurtwinnaar over medevluchter Har ry de Boer) bij de nieuwelingen en adspirant Wim Pater de zege voor zich opge ëist. Door de vele ereplaatsen en de grote inzet van al ie renners kwam Ren- en Toerclub „Amersfoort" bovendien als sterkste vereniging uk de strijd te voor schijn na een nek-aan-nek race met „Jan van Arekel" en .J>e Volharding". MEXICO Twaalf discuswerpers haalden de limiet van 58 meter voor de kwalificatie tot de finale. De twaalf dis cus werpers, die in de eindstrijd zullen uitkomen zijn: Jay Sylvester (VS) 63.34 m (nieuw Olympisch record), Hartmut Losch (O. Did) 60,40, Lothar Milde (O. Did) 60.36, Gary Carlsen (VS) 60.36, Gun- ter Schaumburg (O.Dld) 60.14, Alfred Oerter (VS) 59.36, Ludwig Danek (Tsj) 59.34, Björn Bruch (Zwe) 59.08, Robin Douglas Tait (NwZ) 58.88, Hein Direk Neu (O.Dld) 58.56, Ferenc Tegla (Hon) 58.50, Edmund Piatkowski (Pol) 58.24. MEXICO De Belg Gaston Roelants heeft de finale bereikt van de 3000 me ter hindernisloop. Roelants werd in de derde serie derde in een tijd van 9.08.2. De beste tijd werd gemaakt door de Keniaan Kogo, die 8 min. 57.8 sec. voor zich liet afdrukken in de eerste serie. Op één na de snelste was de Fransman Vttlain met 9.01.2. LONDEN De doelman van de En gelse eerste-divisieclub Stoke City, Paul Shardlow, is maandag tijdens de trai ning van zijn club overleden. Hij stort te plotseling tijdens een oefening op t veld ineen en stierf korte tijd later. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de doodsoorzaak. GUADALAJARA Volgens geruch ten zou de verdwenen Hongaarse voet baller Zoltan Varga zich in gezelschap van een Nederlands meisje vla de Ver enigde Staten naar Nederland hebben begeven. Varga, die met de Hongaarse Olympische voetbalploeg In Guadalaja ra verbleef, zou donderdagmorgen nog met zijn ploeggenoten hebben ontbeten. Zijn afwezigheid zou bij de training zijn opgemerkt. De coach van het Hongaarse Olympi sche voetbalelftal vermoedde, dat Varga door een buitenlandse club is „geron seld". AMSTERDAM Op woensdag 23 ok tober speelt DWS de uitwedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de jaarbeursbeker tegen het Londense Chelsea. Een week later, op woensdag 30 oktober, volgt de return in het Olympisch Stadion. Als men met een van de vrouwe lijke atleten buiten het dorp in con tact wil komen, moet men zich tot een van de drie wachters aan de poort wenden, een briefje naai de dame sturen en maar hopen, dat zij zo goed wil zijn te komen om schom melend op het hek een praatje te maken. Volgens een onofficiële telling van de wachters bij de poort is de meest gevraagde atlete Olga Corosova, de welgeronde blonde Sovjet-turnster met de vitale maten 95-60-90. „De vreemdste figuren vragen naar se- norita Corosova". vertelde de luite nant. „Ik snap niet waarom. Som migen spreken niet eens Russisch". In het kerkje in het Olympisch dorp zal een dag na de sluitingscere monie een Olympisch huwelijk wor den gesloten. De knappe 18-jarige hostess van het Olympisch dorp No- ra del Paso werd enkele weken gele den voorgesteld aan Dick Bauer, de coach van het Italiaanse /wemteam. De vonk sprong over en nu reeds is de huwelijksdatum vastgesteld Op een door de felle wind moeilijk te berijden zanderig parcours hebben de renners het bijzonder moeilijk ge had. Gesloten formaties kwamen spora disch voor. Overal waren verspreide groepjes en losgereden renners te be speuren. Bij de amateurs gooide Jan Sandbrink reeds in de le ronde zijn kaarten op tafel. Van het begin af toon den hij en A. v. d. Pol hun grote kracht, maar v. d. Pol moest de tol voor zijn inspanningen betalen. Sandbrink echter bleef steeds voorin rijden; bij elke ont snapping was hij aanwezig. Uiteinde lijk werd et een kopgroepje van 4 ren ners gevormd, waaruit Sandbrink weer wegsprong en nu definitief. Hij zette bijna iedereen op 1 ronde en was zeker van de overwinning. Inmiddels was Teus Valkenburg aan een mooie solo begonnen. Het gelukte hem om enkele ronden voor het einde de moegestreden v. d. Pol, die naar de 4de plaats was ver huisd, te passeren. Dick Vervloet hand haafde zich in het overblijfsel van het peloton. De „Amersfoort"-nieu welingen gaven opnieuw de toon aan, al waren vooral renners van „De Volharding" van plan om voor zichzelf de eer op te eisen. Harry de Boer was zeer actief en sa men met Leo Stapel broek nam hij een kleine voorsprong, die langzaam uit groeide tot een niet te overbruggen af stand, hoe fel Horst en J. Schipper het ook probeerden. Stapelbroek won de spurt, waarna Jan Cozijnsen de sprint won van een groepje achtervolgers. Wim Pater liet zien, waarom hij bij de A-adspiranten lijstaanvoerder is. Na enkele ronden voorin de groep te heb ben gefietst, ging hij bij de passage van een 4-tal amateurs direct mee en begon aan zijn opmars, die door een lekke band bijna beëindigd zou worden. Er was echter direct een andere fiets bij de hand, zodat Pater zijn opmars kon voortzetten. Jetze Reijenga zorgde voor een welkome verhoging van het puntentotaal met zijn 10e plaats. Ted Sas bleef zonder punten. Bij de B-adspiranten waren J. Pin- dus en B. Pellikaan (J. v. A) weer veruit de sterksten. Zij namen een flin ke voorsprong, waarna Pindus de spurt won. De kleine Cees Berkhof spurtte naar een 5e plaats en Gert Vink ein digde op de 9e plaats. Hans Baden- broek kon zich niet klasseren. Uitslagen amateurs: Jan Sandbrink (A'foort), L. Schreuder (J. v. A.), P. Ken- tie (J. v. A.), Teus Valkenburg (Scher- penzeel), H. Zeeman Afd.), Dick Vervloet (A'foort) Ze. Nieuwelingen,: Leo Stapelbroek (Ach terveld), H. de Boer (Ad.), G. Horst (Ad.), J. Schipper (T), Jan Cozijnsen (Scherpenzeel), Mees Wagensveld (Wou denberg werd 10e. A-adspiranten: Wim Pater (Barne- veld), P. Vlaanderen (V.), J. Huigen (V.), G. Nederlof (V.), H. v. d. Hoef T.), Jetze Heijenga (Veenendaal) werd 10e. B-adspiranten: J. Pindus (V.), B. Pel likaan (J. v. A.), L. Voorendt. (V.), A. de Otter (V.) Cees Berkhof (Barneveld,), Gert Vink (Woudenberg) werd 9e. EINDSTANDEN: Amateurs: Jan Sandbrink (A'fort), R. Hees (Ad.), Teus Valkenburg (Scher penzeel), P. Kentie (J. v. A.), W. Jansen (V.). Nieuwelingen: C. v. Leijenhorst (Ad.), H. v. Zuidam (V.), P. v. d. Kant (Ped. r.), Johan Ossendrijver (Achterveld), H. v. d. Hoef (T.) Dick van de Brug- wal (Am.) werd 10e. B-adspiranten: B. Pellikaan (J. v. A.), J. Pindus (V.), J. Verhoeven (J. v. A.) B. v. d. Broek (T.), W. Grootveld (T.), Cees Berkhof (Barneveld) werd 7e. Verenigingen: „Amersfoort" 450 pnt., „De Volharding" 434 pnt., „Jan van Arckel" 431 pnt., ,De Adelaar" 282 pnt. „Tempo" 237 pnt., Het Stadion" 195 pnt., „Jan van Riebeeck" 162 pnt. „De Pedaalridders" 86 pnt. MANCHESTER Manchester United zal woensdag in de tweede wedstrijd tegen Estudiantes voor de wereldbeker voor clubs met een groot aantal reserves uitko men. Nobby Stiles mag niet meedoen, omdat htf in de eerste wedstrijd, die de Ar gentijnen met 1-0 wonnen, van het veld werd gestuurd. Verder kampt de ploeg van Matt Busby met een aantal geblesseerde spelers, van wie zeker enkelen niet tijdig zullen zijn hersteld. Manchester United speelde zaterdag ln een competitiewedstrijd tegen Liver pool met slechts vier spelers, die op een vaste plaats kunnen rekenen. Er heerst in Manchester een pessimisti sche stemming voor de return. Naast de druk per se te moeten winnen en 't onvolledig uitkomen heeft Manchester ook nog problemen met het publiek. Als er namelijk rellen onder de toeschou wers ontstaan kan de Europese voet balunie beslissen, dat Manchester Uni ted de wedstrijd met 0-3 verliest. Bus by heeft de supporters van Manches ter United dan ook op het hari gedrukt geen incidenten te veroorzaken. De ge bruikelijke 250 politieagenten zullen tot het handhaven van de orde moeten bij dragen. Osvaldo Zubeldia, de manager van Estudiantes, heeft gezegd, dat zijn team in dezelfde opstelling als in Bue nos Aires zal spelen. Hij vertelde ver der, dat Estudiantes een andere tactiek zal toepassen. Er wordt sedert 1960 om de wereldbeker voor clubs gespeeld. Zuidamerikaanse clubs veroverden hem vijf keer en Europese clubs drie maal. De winnaars van de wereldbeker zijn: 1960 - Real Madrid (Spanje) (0-0 en 5-1 tegen Penarol Uruguay); 1961 - Pe- narol (0-1, 5-0 en 2-1 tegen Benfica Por tugal); 1962 - Santos (Brazilië) (3-2 en 5-2 tegen Benfica); 1963 - Santos (2-4, 4-2 en 1-0 tegen AC Milan Italië); 1964 - Internazionale (Italië) (3-0 en 0-0 te gen Independiente Argentinië); 1965 - Internazionale (3-0 en 0-0 tegen Inde pendiente); 1966 - Penarol (2-0 en 2-0 tegen Real Madrid); 1967 - Racing Bue nos Aires (Argentinië) (0-1, 2-1 en 1-0 tegen Celtic Schotland). SCHIEDAM Een pistool onder de vloermat van de auto, een handvol ko gels in de schoenen en sokken ver stopt en een rubber hamer vol glas splinters hebben ernstige verdenkingen gewekt tegen twee jonge Italianen, die samen met een Italiaans meisje door de politie van Schiedam zijn aangehou den. Het trio, de 23-jarige meubelmaker A. T., de 21-jarige kelner G. C. en de 21-jarige danseres V. M. S., reed vrij dagnacht in een gestolen auto rond. Deze auto, een Citroën ID, hadden zij kort tevoren in Schiedam ontvreemd. In de wagen vond de politie ook apparatuur voor het maken van micro foto's. Deze apparatuur bleek eveneens kort tevoren te zijn gestolen uit een auto in Rotterdam, ook een Citroën ID. De politie vermoedt dat het trio ook deze wagen had willen stelen. Dit ging echter niet omdat de auto van een spe ciaal stuurslot was voorzien. Het drietal was met de gestolen Ci troën uit Schiedam naar Rotterdam ge gaan, had de fotoapparatuur en enke le andere voorwerpen gestolen en was weer teruggereden. Tot nu toe is geen enkele melding binnengekomen dat ergens bij een in braak of beroving een ruit is ingesla gen of het glas van een vitrine. De drie Italianen zijn uit Brussel af komstig. De politie van Schiedam heeft via Interpol bij de politie in Brussel inlichtingen over hen gevraagd. Bij hun aanhouding moet een van hen het pistool haastig onder de vloer mat van de auto hebben gestopt. Een surveillancewagen van de Schie- damse politie hield de auto aan nadat de Italianen al een poosje door nach telijk Schiedam hadden rondgereden. Vermoedelijk heeft toen één van hen de pistoolkogels in de sokken en schoe nen verstopt. In het hele land is gevraagd om mel dingen van misdrijven die mogelijk door de Italianen gepleegd kunnen zijn. De politie acht het ook niet uitgesloten, dat zij deel uitmaken van een internationa le bende autodieven, die speciaal uit is op Citroëns ID. Haagse keuken neemt deze j week afscheid van mr. H. A. M. i T. Kolfschoten als burgemeester van j i Den Haag en zet tegelijk een potje i op het vuur voor zijn opvolger, mr. i i V. G. M. Marijnen. Restaurant Den i i Hout serveert deze week het volgen- i de menu: Burgemeester Cocktail Rijnmond Roomsoep, Speciale Kolfschotel i Westlandse Garni, i Coupe Victorie Grand Succes. De Haagse bluf ontbreekt, maar i we kunnen ons voorstellen dat de i i directeur van het restaurant het aardig wilde houden. Hij heet A. M. Marijnen en is een achterneef van i de nieuwe burgemeester. Koningin Elizabeth van Engeland heeft gisteren in Londen het geheel ge moderniseerde Euston station geopend. Er is een ondergrondse parkeergarage voor 230 auto's. De Britse regering heeft meege deeld, dat zij de stemgerechtigde leeftijd zal verlagen 21 tot 18 jaar. Het aantal stemgerechtigden zal daardoor van 37 op 40 miljoen komen. WASHINGTON Voor het eerst sinds zijn zware hartaanval van augus tus heeft oud-president Dwight Eisen hower gisteren op zjjn 78ste verjaar dag zich weer in het openbaar ge toond. Uit de vierde verdieping van het Walter Reed-ziekenhuis in Washington, groette 0e jarige een menigte toeschou wers en de legerkapel, die hem een serenade bracht. Eisenhower, die na zijn zevende zware hartaanval in augus tus weken lang met de dood had ge worsteld. wuifde de belangstellenden toe. Zijn dokters hadden op zijn ver jaardag verklaard dat hij bevredigend vooruit gaat. VLAARDINGEN. Een 21-jarige in woner van 's-Gravenzande deed in de nacht van zondag op maandag aangif te bij de politie te Vlaardingen dat hij was beroofd door een lifter. Hij had een jongeman bij bad „Groen- oord" meegenomen in zijn auto, rich ting Maassluis. Onder de gemeente Vlaardingen, op de Rijksweg vroeg de onbekende man aan de bestuurder even te stoppen. Nadat hij was ge stopt, sloeg de onbekende hem neer. Toen hij weer bij kwam, bleek een in de auto aanwezige koffer gedeeltelijk leeg in de berm langs de weg te liggen. Hij bleek voor een bedrag van f 130 te zijn beroofd. Van de dader ontbreekt elk spoor. Jongens-heuppantalon. Polyester/wol, visgraat-dessins. Rechte voorzakken, brede riem. 104-167 v.a.lOgO ldrolonlpull-polo met contrastrand en borstzak. Moderne kleuren. kleine stijgingen per maat. Deze aanbiedingen gelden t/m zaterdag a.s. tricot, fijne haarstreepjes 8,90 wit met- versterkte boord en manchetten 10.90 (ook in bleu, beige, groen) openspringend, met vinyl hoes 9?0 Normaal model UTRECHT De Stichting Reforma torische Publikatie in Driebergen, die sinds 1966 bezig is met voorbereidin gen voor de oprichting van een „nieuw positief reformatorisch dagblad", meent dat haar actie wordt doorkruist door de christelijke persstichting „Koers" in Urk, die zichzelf vorige week, onder voorzitterschap van ds. Velema uit Apeldoorn, heeft gepresenteerd met de bedoeling een reformatorisch weekblad op te riehten. Besprekingen tussen bei de stichtingen hebben, blijkens een communiqué van de SRP, geen vrucht baar resultaat opgeleverd. De SRP zegt. dat zij inmiddels in binnen- en buitenland al duizenden abonnees voor het nieuwe dagblad ge wonnen heeft. De stichting voert haar actie omdat zij meent, dat de ontwik kelingen op vele terreinen sterk het beeld vertonen van schriftuurlijke en geestelijke ontwaarding en dat ook de huidige dagbladpers vrijwel algemeen de aloude op Schrift en belijdenis ge gronde normen vertreedt. „Koers" heeft gesteld, dat ze zich niet wil vastleggen op allerlei onderdelen en disputabele zaken. De SRP vindt deze opvatting gevaarlijk, omdat zij niet breed algemeen maar concreet wil zijn. „Koers" staat echter op het standpunt, dat de praktische richtlijnen, die de SRP als uitwerking van de grondslag- formule (Schrift en Belijdenis) heeft vastgesteld, „sektarisch" zijn. De SRP meent, dat artikel 36 van de Nederlandse geloofsbelijdenis (dat be trekking heeft op het ambt van de overheid) van primair belang is voor de commentaren op het dagelijks nieuws. Ze zal dit artikel daarom uitdrukkelijk onverkort handhaven, maar aldus het communiqué dat de overheid de ware godsdienst moet beschermen en openbare uitoefening van alle valse godsdienst moet weren, bijvoorbeeld het verbieden van ongeloofspropaganda en godslastering, vond bij „Koers" geen algemene instemming. De Stichting Reformatorische Publi katie voorziet bovendien, dat, wanneer een selectie van radio- en tv-program- ma's wordt toegepast, allerlei heilloze discussies ontstaan over de aan te leg gen normen. Daarom wil zij deze pro gramma's uit het nieuwe dagblad we ren, evenals alle toneel, sport, film en dansen. Ook hiermee kan „Koers" zich niet verenigen, evenmin als met het 9T noemen van de Statenvertaling bij de grondslagformule. In haar communiqué stelt de SRP, dat haar opzet breder is dan die van „Koers", in die zin, dat de SRP alle positief reformatorische groeperingen in zich heeft verenigd, van hervormd tot oud-gereformeerd, terwijl „Koers" het vooral bij de gereformeerden (syno daal en vrijgemaakt) zoekt. De SRP acht zichzelf voor het geheel in de gereformeerde gezindte het meest representatief. Van het bestuur van de stichting behoren vier leden tot de Hervormde kerk, drie tot de Gere formeerde Kerk, drie tot de Christelijke Gereformeerde Kerk, twee tot de Ge reformeerde Gemeente in Nederland, twee tot de Oud-Gereformeerde Kerk en een tot de Christelijk Gereformeer de Gemeenten. Eerste en tweede voorzitter zijn resp. de heren G. den Boer uit Hoofddorp en W. van der Zwaag uit Barneveld. Se cretaris is de heer L. H. Oosten in Drie bergen. MAASTRICHT Doordat de rem men van een wielstel blokkeerden, kwam maandagmiddag te Maastricht een Franse tankwagen tot stilstand met een begin van brand. Deze tankwagen, was geladen met enkele tienduizenden liters propaangas. De Maastrichtse brandweer slaagde erin de beginnende brand te blussen. AMSTERDAM De rijkspolitie te water zal over twee weken het onder zoek in de loodsen-affaire op Amster dam richten. Voor die tijd moet het on derzoek in IJmuiden zijn afgesloten. In IJmuiden werden gisteren weer drie loodsen aangehouden: de 42-jari- ge W. T., de 46-jarige A. van der V. en de 33-jarige M. M. Het aantal arrestaties is nu op 36 ge komen.

De Vallei | 1968 | | pagina 15