Leerlingenvereniging lyceum heropgericht Schakers kozen de heer J. Meyer tot voorzitter Veiling Septer Tiel I Mode RENSWOUDE KRIJGT AFD. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER VALLEI? Belt 10550 11079 Overberg's Belang genoot van interessante films Dansen wellicht nu geen probleem Drs. H. Hiensch: „Men is wat soepeler geworden Kans Verkoopdag in „de Tollekamp'" Fel Uit politierapport Hengelfinale van „de \oorn" Collecte voor gehandicapten NCVB vergadert RehobotlT* m Beroepingswerk Bestuur al gevormd Bedrijfsongeval MARKTEN Heropening Geslaagd Pluimveemarkt Eiermarkt UIT HET ZAKENLEVEN Speelgoedshow van fa. D. Quint UW Pagina 3 DINSDAG IS OKTOBER 1968 VEENENDAAL Begin november zullen de leerlingen van het Christelijk Lyceum V eenend aal naar de stembus gaan om een nieuw bestuur to kiezen voor de her-opgerichte leerlingenvereniging „Eldorado". De leraren van het lyceum zijn blij, dat in de nieuwe school de leerlingen zich weer verenigd heb ben en verlenen bij de organisatie de volle medewerking. Een groep van acht tien leerlingen heeft het Initiatief genomen tot de heroprichting. Deze groep bereidde de ledenwerving en de verkiezingen voor en zal kandidaten gaan stellen. Ook heeft men een voorlopig programma samengesteld. Een onderdeel van dit programma, dansen in schoolverband, veroorzaakte ruim anderhalf jaar geleden een meningsverschil tussen de leerlingenvereniging „Eldorado" en de schoolleiding. Dit had tot gevolg, dat het toenmalige bestuur aftrad. Dergelijke meningsverschillen schijnen nu uit te blijven. Dick Hendriks, een van de leden van de groep initiatiefnemers, 't „Comi té van 18", vertelt dat de plannen tot de her-oprichting van „Eldorado" al ongeveer een jaar bestaan. Tijdens het culturele festival, dat onlangs werd ge houden ter gelegenheid van de opening van het nieuwe schoolgebouw, werd de zaak echter pas goed aan het rollen gebracht door Jan van Amerongen. Dick Hendriks vertelt: „Hij kwam met het voorstel zo spoedig mogelijk weer een leerlingenvereniging in het leven te roepen. Iedereen was er voor. Zo kwamen we tot de oprichting van het actiecomité". Het actiecomité bestond uit zes leer lingen. Tijdens een der eerste verga deringen werd besloten dit comité met 12 leerlingen uit te breiden, om een en ander goed te kunnen organiseren. De groep bereidde de verkiezingen en de ledenwerving voor. Gisteren werd tijdens de weekopening in de au la het voorlopige programma voorge lezen. Tevens werd meegedeeld, dat men zich als lid kon aanmelden en dat men daar ook vandaag de gelegenheid voor zou hebben. Gisteren gaven zich al ongeveer 50 leerlingen als lid op. Volgens Dick Hendriks een goed re sultaat: „Ze moesten contant f3,- be talen. En het was allemaal geheel on verwacht. Degenen die genoeg geld bij zich hadden, hebben zich meteen opge geven. Vandaag zullen er nog wel veel meer bijkomen". De verkiezingen zullen waarschijn lijk donderdag 7 november a.s. plaats vinden. Het zal allemaal wat rustiger verlopen dan vroeger in de oude school aan de Tuinstraat. De nieuwe school zal niet volgeplakt worden met leuzen en spandoeken. De leraren hebben er bij het actiecomité op aan gedrongen, dat men vooral de eerste keer de zaak goed in de hand houdt. Tijs Kolfschoten is een van de grote mannen van het „Comité van 18". Hij vertelt van het voorlopige pro gramma, waarop onder andere dansen in schoolverband voorkomt. Dit pro gramma-onderdeel is nog niet officieel goedgekeurd, maar Tijs verwacht dat het weinig problemen met zich mee zal brengen. „Op de schoolavond ter gelegenheid van de opening van de nieuwe school mocht ook gedanst wor den", zegt hij. Donderdag 26 januari 1967 trad het toenmalige Eldorado-bestuur en bloc af. onder andere omdat men van de schoolleiding geen toestemming kreeg RHENEN Het damescomité voor de bazaar heeft het voornemen op 30 oktober in het bejaardencentrum „De Tollekamp" weer een verkoopdag te organiseren. Er is dit jaar door velen hard gewerkt en er is prachtig hand werk. Dank zij de leiding van de dames van het welfarewerk van het Rode Kruis afdeling Rhenen, kon dit verwezenlijkt worden. Er zijn ook vele andere artikelen, voor elk wat wils, voor grote en kleine beur zen. De bazaar is geopend 's middags van 14.30-17.30 uur en 's avonds van 19.00-22.00 uur. Er is ook weer een grabbelton. Tevens is er gelegenheid in de hal thee en koffie te drinken. te dansen op een schoolavond. De voorzitter van het schoolbestuur, drs. G. J. Koomen zei toen: „Zo lang we nog moeilijkheden krijgen met een aantal ouders en leerlingen, die zich er niet mee kunnen verenigen als er op school gedanst wordt, kunnen we geen toestemming geven. De Veenendaalse bevolking aanvaardt het niet. Over een bepaalde periode zal dat wellicht wel het geval zijn" Die periode schijnt nu te zijn aange broken. na ruim anderhalf jaar. Vol gens conrector drs. H. Hiensch is men wat soepeler en moderner geworden. Toch drukt hij zich hier en daar nog voorzichtig uit: „Het. kan ons niets schelen, maar je kunt het voor die jon gens zo gauw bederven". In ieder geval zal de nieuwe leerlin genvereniging met zo maar in het wil de weg te werk kunnen gaan. „We kij ken nu nog alleen maar toe. Maar als het eenmaal allemaal in een vorm ge goten is, zal er toch sprake moeten zijn van een zekere begeleiding. Geen controle of iets dergelijks, want zo na drukkelijk stellen we het niet", aldus drs. Hiensch. De conrector vertelt, dat er officieel nog geen goedkeuring aan het pro gramma is gegeven. Men is wel reeds van de plannen op de hoogte. „In ieder geval geloof ik wel, dat de tijd weer rijp is voor een leerlingenvereniging. Ik vind het ook bijzonder leuk dat dit groepje van zes ermee begonnen is". Geert Kaper is een van de bestuurs leden van Eldorado, die destijds ten gevolge van het „dansprobleem" af traden. Hij schrijft de moeilijkheden van vorig jaar toe aan het generatie- verschil. Hij ging dezer dagen fel tegen enkele organisatorische punten van het „Comité van 18" in. Gister middag heeft hij met het comité echter een onderhoud gehad, waarin men over de betreffende punten heeft ge sproken. „Men gaat misschien nieuwe statuten maken", aldus Geert Kaper, „en over het algemeen ziet het er toch wel goed uit. De mensen zijn goed enthousiast". Andere leerlingen spreken dit tegen: „Toen het programma bij de opening werd voorgelezen was men niet erg enthousiast", vertelt een van hen: „Men brengt ook weinig originele din gen". Ook is men bang, dat de in spraak van de leraren te groot zal zijn. Hoe het ook zij, leraren en leerlingen van het Christelijk Lyceum Veenen- daal kijken met spanning uit naar de komende verkiezingen en de eerste ac tiviteiten van het nieuwe „Eldorado" in de nieuwe school. RHENEN Tijdens de gisteravond in gebouw „Irene" gehouden jaarlijkse alge mene ledenvergadering van de Rhenense Schaakclub, werd de heer J. F. Meijer gekozen tot voorzitter voor de lopende zittingsduur. Voorzitter J. Kat trad af we gens ziekte. De heer Notermans bracht dank aan de scheidende voorzitter, die negentien jaar deel heeft uitgemaakt van het schaakclubbestuur. „Hij was er altijd", aldus de heer Notermans. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het ledental van de vereni ging was teruggelopen tot eenentwin tig. In de OSBO-competitie werden 4 wedstrijden gespeeld. Slechts één ont moeting werd gewonnen en dat was net voldoende om niet te degraderen. Men was met veel invallers op pad ge weest. Competitie- en wedstrijdleider J. Verwoert gaf een overzicht van de re sultaten in de OSBO. Daaruit kwam de volgende lijst: 1. H. Visch 4 gespeeld 3 pnt.; 2. J. Verwoert 4-3; 3. T. van Dijk 3-2V*; 4. D. J. Bovenschen 3-2; 5. J. H. v. d. Berg 4-2; 6. J. Notermans 2l/x', 7. J. v. d. Harst 2-1 Vt; 8. J. F. Meijer 4-1 Vt; 9. M. ter Haar 2-1 pnt.; 10. R. W. v. Zwieten 1-1 pnt.; 11. B. v. Doorn 4-1 pnt.; 12. D. J. Busch 4-1 pnt; 13. J. Kat 2-,/2 pnt.; 14. S. van Dijk 1-0 pnt.; 15. Schol ten 1-0 pnt. De heer Verwoert reikte hierna vier bekers uit. De heer S. van Dijk kreeg er een omdat hij kampioen was gewor den in de onderlinge competitie. De heer J. H. v. d. Berg kreeg er een om dat hij op de tweede plaats was geëin digd. De heer H. Visch werd eerste in de OSBO-competitie. Ook hij kreeg een beker. De tweede plaats was voor de heer Verwoert zelf, die de beker aan zichzelf overhandigde. De periodiek aftredende bestuursle den de heren J. Verwoert en J. Noter mans werden bij acclamatie herkozen. In de kascommissie kregen zitting de heren Bovenschen en M. ter Haar. Ook in het seizoen 1968-'69 zal de Rhenense Schaakclub uitkomen in de OSBO-com petitie en wel in de derde klasse A. 75/opw 70/75 65/70 60/65 55 60 1 2 k.2 48—58 45—56 38—46 29—34 18—21 19—55 44—47 39—43 36—38 27—46 22—46 27—29 20—22 17—32 36—46 35—43 34—38 20—44 24—26 36—38 32—34 38—72 30—44 56—58 40—43 32—35 40—43 24—36 22—29 21—23 19—21 16—18 18—«2 TIEL, 14 oktober 1968 Veilbericht van de Tielse veiling Septer van maandag 14 oktober 1968 Opgave na klasse mm maat. Appelen x Cox Orange Pippin James Grieve k.2 Ingr. Marie Notarisappel k.2 x Goudreinette k.2 Glorie v. Holland k.2 Glorie v. Holland k.l Dijkmanszoet Sterappel k.l Sterappel k.2 Jonathan k.2 Lax ton Superb. Wealthy Zoete Armgaard Kroet per 100 kg zuur 12,4012,60; rood ƒ9,10; zoet ƒ7,10. Fabrieksfruit per 100 kg blank 13,90; rood ƒ9,10. Peren: Bonne Louise d'Avr. k.l Bone Louise d'Avr. k.2 Beurre Hardy k.l Doyenne du Cornice k.2 5369 6065 x Conference k.2 St. Remy IJsbouten x Legipont k.l x Legipont k.2 Brederode Win ter jan Meloenen per stuk 2732 2024. Bramen per doosje 2731. Groenten: Andijvie 2230; Prinsessebonen 811,15 6475; Kassnijbonen 1,50 1,80; Uien 1022; Sla per 100 krop 15,0024,00; Groenkool 2426; Prei 27—32; Wortelen 1921; x Tomaten per bakje ea 3,203,60, eb 3,503,55, ec 2,302,50; x Tomaten per bakje 1,303,20 901,20. x Hoofdaanvoer Alles In centen per kg tenzij anders vermeld. 16—26 20—24 52—62 26—39 25—27 50—56 25—27 17—19 21—24 14—17 35—37 45—56 15—23 14—16 16—23 17—23 13—18 9—13 25—27 16—21 14—19 9—12 12—32 20—24 6—20 1019 VEENENDAAL De bestelauto van de heer G. B. uit Didam werd zwaar beschadigd, toen de wagen na een aanrijding op de hoek van de Zon nebloemstraat/Dahliastraat enkele ma len over de kop ging. De heer B. ver leende geen voorrang aan de personen auto door de heer J. T. v. S. uit Rhe nen. De bestelauto werd zwaar, de personenauto licht beschadigd. De heer H. C. v. L. uit Dordrecht ramde een geparkeerdstaande perso nenauto zodanig, dat de wagen geheel ontzet was. Het gebeurde op de Kerke- wijk, vlak bij de Industrielaan. Van L. wilde rechtsaf de Industrielaan inrij den en keek achterom of er geen ver keer was dat hem die manoeuvre belet te. De heer K. uit Veenendaal meldde maandag de politie dat zijn schutting aan de Fluitersstraat omvergereden was. Na onderzoek bleek, dat de heer G. M. vorige week donderdag met zijn auto in een slip was geraakt en de schutting had geramd. Hij wist niet aan wie de schutting toebehoorde, zo dat hij de eigenaar niet kon vertellen, wat er gebeurd was. Zijn auto werd zwaar beschadigd. De heer J. C. G. reed op het rij wielpad voor de Ambachtsschool een bromfietser aan. Zijn auto kreeg een deukje. De heer G. had stilgestaan om een paar fietsers voorrang te ver lenen. Toen hij optrok naderde de heer M. van B. op de bromfiets. Een botsing was toen niet meer te voorko men. Heden, dinsdag VEENENDAAL Korenbeurs 17.00-19.00 uur: Jubileum receptie dr. J. G. Thoomes. OCB-gebouw, 19.30 uur: Filmavond voor leden wijkgemeenschap -„De Engelen burg". AMERONGEN Dorpshuis, 20.00 uur: Bijeenkomst NVVH. WAGENINGEN Junushof, 19.30 en 22.00 uur: Bijeen komst Filmliga: „Le Mépris". BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: geen voorstelling.' Morgen, woensdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal. 19.30 uur: „Een beminnelijke.vlegel". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen, t m 19 oktober: Werken van H. van Schuppen uit Veenendaal. Geopend van 11.00-12.30 uur en van 14.00-17.00 uur. Woens dag gesloten. RHENEN Zaterdag 19 oktober houdt de hengelaarsvereniging „De Voorn" de laatste grote onderlinge hengel wedstrijd van dit jaar. Het be stuur hoopt en vertrouwt dat velen zich voor deelneming zullen opgeven. Er zijn weer prachtige prijzen te win nen. De hengelaars worden verzocht zich op te geven voor zaterdag, daar er dan 's ochtends niet meer behoeft te worden ingeschreven. Men komt samen om half negen 's ochtends bij café H. P. v. Noort. Het inleggeld is wederom f 1,50. VEENENDAAL In de week van 28 oktober tot 2 november zal weer de landelijke najaarscollecte ten behoeve van het geestelijk gehandicapte kind worden gehouden. Deze collecte wordt in Veenendaal georganiseerd door de Prot. Chr. Na zorg vereniging en Philadelphia. VEENENDAAL Het textieldorp Veenendaal was altijd al goed gesor teerd in textielwinkels in de ruimste zin van het woord. Alleen het super marktidee was in de Veenendaalse tex tielsector niet doorgedrongen. De fir ma Wibra. die reeds winkels heeft in o.m. Apeldoorn en Ede gaat hieraan een einde maken. Dit bedrijf heeft het oude winkel pand naast boekhandel Davelaar aan gekocht en inmiddels reeds bijna laten slopen. Op die plek zal de supermarkt gebouw worden. RENSWOUDE Woensdag 16 okto ber gaat de Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling Renswoude weer vergaderen in „Rehoboth". Voor deze vergadering heeft het be stuur mej. Leeuwenburg uit Scherpen- zeel uitgenodigd die zal spreken over „gezellig en praktisch wonen". Een en ander zal worden toegelicht met dia's. VEENENDAAL Ds. G. C. Vijze laar, predikant van de Hervormde wijkgemeente „Sola Fide" bedankte voor het beroep dat op hem was uitge bracht door de hervormde kerkerasd van Maassluis. De chr. geref. predikant ds. C. Ver- hage van 's-Gravenhage-centrum heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de kerkeraad van de chr. geref. „Bethelkerk". De hervormde predikant ds. T. Lan- gerak ontving een toezegging van be roep van de hervormde gemeente te Tholen. J j J VEENENDAAL Mevr. H. uit J Veenendaal kreeg sinds ruim een half J j jaar regelmatig Duitse modebladen 5 toegestuurd. Sommige waren verge- 5 j zeld van notcf s, die een steeds drin- J 5 gender aanmaning tot betaling bevat- ten. Mevr. H. voelde echter voor be- 5 5 taling vrij weinig, want ze had de J bladen nooit besteld. Toen mevrouw H. dat ter kennis r j van de uitgever gebracht had. kreeg J zij een kopie van haar aanmelding als j abonnee toegestuurd. Hierop kwam J j een handtekening voor, die niet door J haar gezet was. De politie kon con- j 0 c t rit n tlni vit im/ir m/m non f. van een ao'lporteur, die zijn klanten J wint in een café(taria) achter het tele- foonboek. VEENENDAAL De firma D. Quint uit de Zandstraat organiseert van woensdag 30 oktober tot en met zaterdag 2 november een grote speel- goedshow in gebouw „Eltheto" aan de Fluiterstraat. Naast poppen, auto's en ander „klassiek" speelgoed zal ook het nieuwste technische speelgoed te zien zijn. Met het technische speelgoed zul len demonstraties worden gegeven. De speelgoedshow van de firma Quint zal een oppervlakte van 200 vierkante meter beslaan. Het is de eerste keer dat een dergelijke show in Veenendaal wordt georganiseerd. De show is de ge hele week (behalve 's zondags) ge opend van 14.00 tot 22.00 uur; 's za terdags van 10.00 tot 18.00 uur. Met het oog op het komende Sinterklaas feest heeft men een speciaal bestel lingssysteem bedracht. De bezoekers van de show kunnen in Eltheto op een kaart invullen, wat voor speelgoed ze willen kopen. Zij kunnen tevens bepa len, wanneer het speelgoed geleverd moet worden. Op de dag van levering hoeft men pas te betalen. Qua opzet lijkt de speelgoedshow veel op de speelgoedbeurs, die elk jaar in de RAI in Amsterdam wordt gehou den. „Het is een soort „mini-RAI", al dus de heer R. Quint. „Het voordeel van zo'n show is, dat men op tijd krijgt, wat men wil hebben. Als men eind november of nog later het speel goed voor het Sinterklaasfeest bestelt, kan het gebeuren dat het gewenste ca deau juist uitverkocht is. Nu zitten we nooit met leveringsproblemen". Op de show zal men een demonstra tie houden met een autobaan van 10 meter lang. Verder zullen er mini- speelgoedtreinen te zien zijn. RENSWOUDE Na overleg en in samenwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer te Hilversum is beslo ten in Renswoude een afdeling v.d. Vereniging voor Veilig Verkeer op te richten. Het voorlopig bestuur is ge- gevormd door de heren: M. Held, W. H. van. den Hoek, secretaris, J. Vermeu len, penningmeester, K. Hoorn, advi seur. Het doel van de plaatselijke vereni ging is door verschillende activiteiten de belangstelling van de inwoners van Renswoude te wekken waardoor een praktische en wezenlijke bijdrage wordt geleverd aan de bevordering van een veilig verkeer. VEENENDAAL De heer B„ werk nemer van Staflex-Nederland N.V., werd maandag met klachten over pijn in de arm naar het Julianaziekenhuis vervoerd, nadat zijn arm in een machine had klem gezeten. De heer B. had een nieuwe rol doek in een machine gedaan. De daardoor ontstane plooi had hij aan de onderzijde, in plaats van aan de bovenkant glad gestreken, waardoor hij met zijn arm tussen de rollen kwam. Vette kalvermarkt Barneveld. Aanvoer 890 stuks, handel kalm. Prij zen: le kwal. f 3,90f 4,10; 2e kwal. f 3,70—f 3,85; 3e kwal. f 3,50—f 3,65 per kg. Coöperatieve Veluwse Eierveiling Bar neveld. Aanvoer 267.120 stuks, stemming re delijk. Prijzen (in f per 100 stuks). Eie ren van 52-53 g f 11,53—12,17; 56-57 g f 13,85—13,96; 60-61 g f 14,52—15,02; 64-65 g f 15,26—15,38. OVERBERG Maandagavond ver zorgde de filmdienst van Unilever nv uit Rotterdam de avond van „Over- berg's Belang" in de school aan de Haarweg door het vertonen van films op agrarisch gebied en olie- en hout winning in Nigeria en Ghana. Zo zag men een film over een jaar lijkse landbouwtentoonstelling bij Lon den, en een Engelse gemengde proef- boerderij Hobb's Cross, waar men be halve kalkoenen en varkens ook nog 70 koeien verzorgde. Duidelijk werd aan getoond hoe men ook in Engeland door het verzamelen van gegevens en sta tistieken de landbouw wist te moderni seren en behalve door efficiënter werken VEENENDAAL De overvloedige regenval gedurende de laatste weken heeft verschillende veehouders er toe genoopt het vee voortijdig in de stallen onder te brengen. He* natte weer maakte de voedselvoorraad beslist niet royaler voor de dieren terwijl bovendien door het vee veel schade werd toegebracht aan het grasland. Voor de veehouders, die hun dieren al op stal hebben gezet, betekent deze noodzakelijke maatregel niet alleen meer werk, maar - en dat weegt wellicht het zwaarst - ook extra kosten, na een zomerseizoen, dat toch al weinig voordeel bracht. Voor de gemengde bedrijven is er door de overvloedige regen nog de strop dat verschillende veldgewassen zoals aardappelen en bieten of moeilijk of in het geheel niet kunnen worden geoogst. ook door een meer wetenschappelijk en gevitaminiseerd samengesteld veevoe der de kwaliteit van de veestapel kon opvoeren. Vroeger slachtten de boeren het vee voor eigen consumptie voor de winter behalve enkele sterke voor de fok bestemde exemplaren, omdat men eenvoudig geen wintervoer had, totdat ook hier de ommekeer kwam vanwege de ontdekking van de knolraap en vee koek als wintervoer. De films na de pauze, n.l. „olierivie ren" en „het woud in de schemering waren over Overbergs Belang zeker zo interessant. De eerste toonde hoe eerst op moeizame wijze door de in heemse bevolking van Nigeria de olie werd gewonnen uit speciale palmvruch- ten en op welke wijze daarna stap voor stap werd overgegaan tot aparte plan tages van deze palmen en de meer machinale winning. Gevolg is een veel grotere opbrengst en dus een enorme maatschappeliijke verbetering voor de bevolking. Laatstgenoemde film liet uitgestrek te oerwouden in Nigeria en Ghana zien, waar de schemering slechts hier en daar plaats maakt voor een zonnestraal. Geen dennen- en eikenbossen, maar al lerlei soorten bomen staan door elkaar en de manier om daaruit de voor hout verwerking bruikbare bomen te kappen bleek alleen realiseerbaar door een be paald gedeelte in steeds kleiner vak ken te verdelen en ze zonder meer te tellen. De afvoer over water met deze vlotten van 1000 ton samengekoppelde stammen gebeurt soms over een af stand van 200 km tot aan de ereste hout zagerij. Zo bleek, dat deze tot voor kort nog onderontwikkelde landen reeds een belangrijke plaats innemen in de eco nomische structuur van de wereld. De verzorger de heer J. Vliegenthart, die hiervoor uit Rotterdam was geko men, werd hartelijk bedankt voor zijn bereidwilligheid onder aanbieding van een stoffelijk blijk van waardering. RENSWOUDE Op donderdag 17 oktober wordt de geheel gerestaureerde en tevens gemoderniseerde textielzaak van de firma J. v.d. Raay aan de Dorpsstraat geopend. ELST Uitgaande van de Stichting vakopleiding Smecoma vindt op 24 ok tober te Tiel een diploma-uitreiking plaats, waarbij aan twee inwoners uit Eist een getuigschrift zal worden uit gereikt. Het zijn de heren E. van den Berg en M. van Ommeren, die met goed gevolg deze vakopleiding hebben af gesloten. Te uwer informatie volgt thans 'n over zicht van de plaatselijke activiteiten die het bestuur voornemens is te ont wikkelen: het inhaken op de landelijke kernthema-activiteiten en andere door het Centraal Bureau georganiseerde ac ties door middel van verspreiding van raambiljetten en folders; begeleiding aan ouders van kleuters over de ver- keersopvoeding van het jonge kind door middel van verspreiding van folders aan de leerlingen van de kleuterschool en de lagere school; voorlichting aan bejaarden door middel van verspreding van folders en het vertonen van voor lichtingsfilms etc. in bejaardensociëtei ten; controle van de fietsen van de leer lingen van de lagere scholen en schilder actie van spatborden. De officiële oprichtingsvergadering zal nog nader worden vastgesteld. De markt voor braadkuikens blijft willig, met name voor kuikens tot 1000 gram. Voor de zwaardere kuikens is de vraag nog wel bevredigend, maar er is toch enige reaktie ingetreden. Deze schrijft men toe aan een *niet-onbelang- rijke invoer in Duitsland van Belgische poulardes. De Duitse vraag naar braadkuikens blijft zeer levendig en men kan niet al le opdrachten uitvoeren die men zou kunnen krijgen in Nederland Vele slachterijen zijn reeds tot midden no vember reeds geheel uitverkocht met hun totale produktie. In kuikens tot 850 gram, de meest courante gewichten, is het aanbod kort. De offerteprijzen van de Nederland se exporteurs lopen nogal uiteen. In de afgelopen week is het voorgekomen dat exporteurs overgingen tot prijsconces- sies, met name in de zwaardere ge wichten. Men zal moeilijk kunnen vol houden dat zulks van een goed koop manschap blijk geeft. In de week tot 28 september werd 3227 ton geslacht gevogelte uitgevoerd, waarvan 2594 ton kuikens; 246 ton kip pen en 25 ton Pekingeenden. De eiermarkt is vriendelijk. Door de goede export naar Israël was de markt aan het begin van de week schoon. Dat maakte dat afladers in vele ge vallen wat terughoudend waren met het afgeven van offertes. Dit werd gaande weg beter en in het algemeen was de afzet in de afgelopen week bevredigend. De invoer in Duitsland uit derde lan den blijft van bescheiden omvang. De verplichte stempeling betekent duide lijk een handicap voor het derde-lan- den-ei. Niettemin blijft men voor be paalde nationaliteiten toch goede be langstelling tonen, met name in Zuid Duitsland waar het ei uit de Balkan steeds een goede roep heeft. De in voer van eieren en van eiprodukten blijft in het normale tempo voortgang vinden. In de week tot 5 oktober werden uit Nederland 28,7 miljoen eieren uitge voerd. Daarvan gingen ruim 15 miljoen naar Duitsland, ruim 1 miljoen naar Frankrijk, terwijl naar een aantal niet met name genoemde landen 12,2 mil joen eieren werden uitgevoerd. Dit laat ste quantum had voor een belangrijk deel betrekking op uitvoer naar Israël. Tot 17.30 uur u dan even a.u.b. Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur

De Vallei | 1968 | | pagina 3