dagelijks'n goede portie vlees Koningin stelde geriefelijk veerschip in dienst Het rode licht dat groen lijkt evoluon DRUK OP ZWOLSMAN OM AF TE TREDEN Zwerver vrij omdat moord niet te bewijzen viel Koop uw nasi en bami met oosterse wijsheid Kantoorhouder bekent fraude twijfel aan vroegere overval Omdat we gewoon veel,véél te weinig zon krijgen. Veehandelaar vocht in zijn slaapkamer met indringer Eis de originele 25 KUNSTGEBIT BIJ PRACHTIG HERFSTWEER OP DE NOORDZEE Derde schip met haar naam Na ongeluk overleden BLIJ TOE.... Doorman'''' heet nu mei Dramatische gesprekken met opsteller van rapport Uit Hoenderloo ontsnapte jongen gepakt Caféhouder doodgeslagen Teleurgestelde inbrekers Passend werk in Nederland voor 22 Tsjechische academici JA, Gegil verijdelde aanranding; Oranje hoekje (van binnen) NIEUW TYPE eindhoven UITK1JKSALONS MISLUKTE OVERVAL MASKER AF „IETS DOEN" NOG ANDEREN BUURMAN SORTEERPROEF DIEFSTALLEN NASI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 BAMI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 TOEGETAKELD Daarom, daarom, daarom: Davitamon io. Elke dag. Allemaal. DINSDAG 15 OKTOBER 1968 ADVERTENTIE A/B KONINGIN JULIANA Voor de derde keer m r.e.xng jaar. vaart de Maatschappij Zeeland in haar dienst op En getand met een xhip, waarin de naam van onze Koningin voorkomt. Het gaat nu om een hijzonder schip van bijna 6700 hrutoregisterton dat Koningin Juliana is gedoopt. Onze Vorstin heeft het gisteren tijdens prachtig herfstweer op de Noordz.ee zelf in dienst ge steld. Dr. ir. Th. P. Tromp, regeringscom missaris en voorzitter van de raad van commissarissen van „de Zeeland", herinnerde eraan dat in 1909 de eerste Juliana toen nog met „Prinses" er voor in de vaart kwam. Dit schip had een kort leven, want het ging ver loren nadat het In 1916 op een mijn liep. De tweede Prinses Juliana ver scheen in 1919 op zee. Dit schip werd in de meidagen van 1940 hij Terheijde getorpedeerd. Koningin Juliana werd de scheeps klok aangeboden van de onlangs uit dienst gestelde Prinses Beatrix. „Het is geen geschenk", zei dr. Tromp, „maar u gelieve het te zien als een gevoel van sentiment. Ik hoop dat er een plaatjes voor is op Paleis Soestdijk of op Drakensteyn". De Koningin Juliana is een nieuw ty pe voor de Maatschappij Zeeland. Het in Engeland gebouwde schip biedt overdag accommodatie aan 1200 passa giers en 's nachts aan 750 reizigers. Op twee dekken is ruimte voor tweehon derd personenauto's. „Een mooi schip", zegt scheepstim merman Lou van Male (56). Hij kan het weten, want negentien jaar („het begon met de Dempo en het eindigde met de Willem Ruys") had hij dit werk bij de scheepswerf De Schelde en Vlissingen en sinds 21 jaar vertroetelt hij de schepen van de Maatschappij Zeeland. Hij was een Jaar in Birken head om toe te zien op de afwerking van het schip. Hij was er vereerd mee toen hij aan de Koningin Werd voorge steld. „Ik ben absoluut tevreden over dit schip, maar de oude schepen waren ADVERTENTIE Een kind kan rood van groen onderscheiden, zegt u? Gewoonlijk wel en gelukkig maar. Toch zijn er omstandigheden, dat een rood licht groen en een g^>en licht rood lijkt. Hoe dat komt? In het Evoluon kunt u dit zelf ontdekken. Veel van zulke interessante en vernuftige zaken maken een bezoek aan het Evoluon tot een belevenis. Voor iedereen! Toegang f 1.— dagelijks 10-18 uur zondags 18-18 uur Ruim parkeerterrein Gerieflijk restaurant Voordelige Trein- ToegangsbiJ jetten verkrijgbaar op meer dan 100 N.S.-stations In 1966 gesticht door PhQips. SOEST In een ziekenhuis in Amersfoort is gisteren de heer H. van Dalen uit die plaats overleden. Hij was dit weekeinde gewond geraakt bij een verkeersongeluk in Soest, waarbij twee auto's en een scooter waren be trokken. Vijf mensen moesten naar een ziekenhuis worden vervoerd, waar de Amersfoorter aan zijn verwondin gen is bezweken. 4 an de Soestdijkerstraatweg 5 in Hilversum woont de heer C. Tros. Als hij het wat rustiger wil hebben kan hij beter verhuizen, want dagelijks moet hij talloze telefoontjes voor de Tros (Sophialaan 1, Hilver sum) incasseren. Heeft de Tros een quiz bedacht, dan krijgt hij de op lossing door de telefoon thuisbezorgd. Gaat het eens niet om een spelletje, dan krijgt hij het dringende verzoek het sprekende paard op stal te zet ten. Of het dringende verzoek om de man zonder gezicht van stal te halen. De heer Tros ondergaat dit alles blijmoedig. Hoe meer telefoontjes, hoe plezieriger hij het vindt, dat hij lid ia van de KRO. het gezelligst", rind* Lou ran Male. „Toen zat je met de hele bemanning onder de bak. Dan werd er 's avonds gekaart en gedaan, zoals scheepamo- delletjes maken. Dat is er niet meer bij. Nu zitten de mensen bij de televi sie. In de loop der jaren is er veel ver anderd in de veerschepen over de Noordzee. De Koningin Juliana heeft een comfortabele en fleurige aankle ding. Voor en achter zijn er gezellige uitkijksalons. Wie er moe van wordt kan er van uitrusten in kamers met heerlijke vliegtuigstoelen. De dienstregeling tussen Hoek van Holland en Engeland heeft een princi* piële verandering ondergaan. Tot nu toe voeren de schepen van de Zeeland en de Britse spoorwegen of in de dag- of ln de nachtdienst. Van 8 november af maken de Koningin Juliana en het Engelse zusterschip St. George een rondreis per etmaal. Zij doorklieven de Noordzee met een snelheid van 21 mijl. SCHIJNDEL Na een korte ach tervolging heeft de rijkspolitie van Schijndel de 24-jarige J. de V. uit Mill aangehouden, die vrijdagnacht een ge wapende overval had gepleegd op het echtpaar J. van den Heuvel te Schijn del. Met een masker voor en een jacht geweer in de aanslag was de overval ler de slaapkamer van het echtpaar binnengedrongen. Op zijn bedreiging: „Je geld of je leven", wierp de vrouw hem een spaarbankhoekje toe. „Daar heb ik niks aan", zei de ro ver en loste een schot in de richting van de vrouw. De kogel sloeg vlak bo ven haar hoofd in de muur. Daarop nam zij onder het hoofdkussen van haar man een portefeuille met ruim zevenduizend gulden en wierp die de rover eveneens toe. Haar man vond dat echter te kras. Hij vloog het bed uit, greep de loop van het geweer vast en begon met de indringer te vechten. Daarbij gingen een paar meubelen aan diggelen. De heer Van den Heuvel bleef de overvaller echter de baas. Hij rukte hem zijn masker af en zag dat het De V. was. bij wie de veehandelaar niet lang geleden nog kalveren had afgele verd. Tijdens het gevecht was mevrouw Van de Heuvel de slaapkamer uitge glipt en had de politie gebeld. Toen de politieauto het erf opreed, nam de overvaller de benen. De politie ontdekte de auto van De V. Ze liet de rechter voorband leeglo pen en deed daarna of zij naar het bureau terugging. Niet lang daarna verscheen De V. Hij stapte in zijn auto en reed op de lekke band weg. Binnen honderd nieter had de politie hem ingehaald, waarop hij naar het bureau werd overgebracht. 95 99 99 DEN HAAG Het vliegkampschip Karei Doorman is voor 9,5 miljoen gul den naar Argentinië verkocht. De akte van overdracht is gistermiddag op het ministerie van Defensie in Den Haag ondertekend. Argentinië zal anderhalf miljoen gul den ineens betalen. De resterende acht miljoen gulden zal tegen een rente vergoeding in vier termijnen wor den voldaan. De koopakte werd namens de Neder landse regering ondertekend door de heer W. M. Mast, hoofdinspecteur der Domeinen. Voor Argentinië tekende schout bij nacht L. M. Iriart, marine attaché voor zijn land in Groot-Brittan- nië en Nederland. De Karei Doorman zal onder zijn nieuwe naam „De 25ste mei", van Den Helder naar Schiedam worden gesleept om bij de werf van Wilton-Fijenoord bedrijfsklaar te worden gemaakt. Het transport zal worden uitgevoerd door de zeeslepers Groningen, Titan en Hec tor van Bureau Wijsmuller in IJmui- den. Tijdens deze reis zullen veertig Nederlandse en Argentijnse marine mensen aan boord zijn. Het transport vertrok vanmorgen al uit Den Helder en wordt morgen op de Nieuwe Waterweg verwacht. Een ontspoord goederentreintje heeft gistermiddag tussen vijf uur en half zeven het treinverkeer tussen Roosendaal en Breda danig in de war gestuurd. Tussen Etten-Leur en Roo sendaal moesten de reizigers met bus sen worden vervoerd. Koningin Juliana kreeg als een gevoed van sentiment" van dr. ir. Th. P. Tromp de scheepsklok van de uit dienst gestelde Prinses Beatrix aan geboden. MIERLO De heer Reinder Zwolsman heeft gisteravond een uur lang on derhandeld met de heer W. A. de Jonge, de grote Nederlandse zakenman die hem hoe dan ook tot aftreden wil dwingen als leider van de E.M.S. Het gesprek dat in Mierlo bij de heer De Jonge thuis gevoerd werd, zal vanavond in Den Haag worden voortgezet. Hoewel er gisteravond nog geen be slissing binnen 24 uur viel te verwach ten, zei de heer De Jonge oudvice- president van Philips „Het is een heilig streven van mij de heer Zwolsman tot aftreden te bewe gen. Ik denk, dat hiermee de zaak het beste is gediend en bovendien wil ik de heer Zwolsman niet voor de wolven la ten gooien". „Vandaag al wil ik de heer Zwolsman ontmoeten, omdat er geen tijd is te ver liezen. Vanavond zal dan blijken of we in het slop zijn geraakt of dat er een nieuwe toekomst voor de EMS is weg gelegd." De heer De Jonge heeft hierover geen overleg gepleegd met zijn vier collega's die met hem het rapport over de EMS hebben opgesteld. Dat zijn de heren A. Jiskoot, firmant van het bankiers kantoor Pierson, dr. W. H. van den Berge, oud-staatssecretaris van Finan ciën, mr. A. E. J. Nysingh, advocaat in Den Haag en dr. G. M. J. Veld kamp, oud-minister van Sociale Zaken. „Hun functie is al afgelopen", aldus de heer De Jonge, „maar ik vind nu nog, dat ik wat moet doen. De heer Zwolsman zegt wel, dat er bij gebrek aan capabele mensen voor een raad van bestuur nu slechts één leider voor de EMS is, hijzelf, maar hij hoeft zich per slot van rekening niet als Sint-Nico- laas voor te doen." De heer De Jonge, die vindt op dit moment zelf nog niet voor een commis sarisplaats bij de EMS in aanmerking te willen komen, heeft wel overleg ge pleegd met anderen. Daarna is hij pas na rijp beraad tot zijn actie gekomen. In het rapport dat hij met de vier an dere wijze mannen heeft opgesteld, wordt geconcludeerd, dat er voor de heer Zwolsman slechts plaats is in de EMS als commissaris. ENSCHEDE De politie van En schede heeft de vijftienjarige H. J. K. aangehouden, die uit een tehuis voor minderjarigen in Hoenderloo was weg gelopen. De politie trof hem aan met onder zijn jas een zo juist gestolen zeewerphengel. Bij verhoor bleek dat de jongeman met een negentienjarige sorteerder, B. S., heel wat inbraken had gepleegd. Het geld werd besteed aan de exploita tie van twe e geheime zenders, de „Brandaris" en de „Karei Doorman". Die zijn nu de mond gesnoerd. ADVERTENTIE 0 DEN BOSCH De grijzende Dordtse zwerver Johan V. (48), tevoren voor het verdachtenhekje niet verlegen om woorden, was er even stil van. De Bosche rechtbank stelde hem gisteravond in afwachting van de uitspraak op 24 ok tober op vrije voeten, omdat volgens haar voorlopig oordeel niet was be wezen, dat Johan de eigenaar van een afgelegen café in Oirschot, de 74-jarige Jan Schoenmakers van het leven had beroofd. „Ik ben onschuldig, ik heb het niet gedaan", stamelde hij. Maar die overtui ging had de rechtbank al. zo had de president, mr. W. Poerink, ook net uit drukkelijk gezegd. De officier van Justitie had blijk ge geven van een heel andere overtuiging. Hij meende dat Johan 8 augustus vo rig jaar de geheimzinnige laatste bezoe ker was geweest die de caféhouder mei tien bijlslagen van het leven had be roofd en daarna de sigarendoosjea uit het dressoir had leeggehaald, waarin volgens de opschriften bfj elkaar 396 gulden had gezeten. Of dat moord of gekwalificeerde dood slag was geweest, wilde de officier, mr. J. Hulleman, min of meer in het mid den laten. Maar hij had wel concrete ge dachten omtrent de strafmaat: vijftien jaar met aftrek zou dat moeten zijn. De raadsman, mr. L. V. A. M. Pee- sers, betwistte niet dat zijn cliënt de laatste drinkende bezoeker van het ca fé was geweest. Er waren de volgende dag op tafel immers flessen en glazen gevonden met zijn vingerafdrukken en verder van niemand drinkgerei dan van het slachtoffer zelf. Volgesn de advocaat en de recht bank bleek dat na vijf kwartier beraad met hem eens te zijn was het echter geenszins uitgesloten dat er na Johan nog avondlijke bezoekers waren ge weest met minder onschuldige drijfve ren dan een eenvoudige dorst. Steun hiervoor vond hij bij een chauf feur, die 22 februari (de rechtbank kon de zaak toen nietafhandelen wegens ziekte van een getuige) had verklaard op de fatale avond tegen elf uur een per sonenauto bij het café te hebben gezien, een waarneming die zijn vrouw onder schreef. Hij wist nog ongeveer het ty pe van de auto en juist van dat type was vier dagen tevoren in Oirschot een auto gestolen door een jongeman uit die plaats, voor wie de vermoorde caféhou der altijd angst had gehad, volgens deze getuige. De dief van deze auto was 18 augus tus gegrepen, maar in die tussentijd had hij, naar hij zei, door België en Frankrijk gezworven. Op Nederlands verzoek had de Franse politie navraag gedaan in de Franse plaatsen waar hij zou hebben verbleven, maar zelfs ad vertenties in de kranten hadden niets opgeleverd, bracht de raadsman naar voren. De officier geloofde niet in latere be zoekers van het café omdat zo zei hij wat naïef zij zich niet hadden ge meld toen er een oproep was gepubli ceerd. Als er werkelijk omstreeks elf uur een auto bij het café had gestaan, behoefde de bestuurder daarvan nog niet in het café te zijn geweest, maar kon die best wel eens in het bos zijn ge weest „voor een menselijke behoefte". Volgens mr. Hulleman had Johan zichzelf in zijn leugens verstrikt door te verklaren dat er al latere bezoekers waren binnengekomen toen een buur man van de caféhouder er nog binnen was geweest. Die huurman verklaarde onder ede niemand anders in het café te hebben zien binnenkmen. De dader moest, naar de mening van de officier, een normale cafébezoeker zijn geweest, die bij een gang naar het toilet het moordwapen, een forse bijl, achter in de zaak had zien staan en het had meegenomen op de terugweg. Het slachtoffer, zo was immers later gecon stateerd, had rustig aan een tafel in zijn zaak gezeten tooi de dodelijke slagen op zijn schedel terecht kwamen. Daarmee had de caféhouder veel bloed verloren en dat leek te kloppen met de sporen van bloed op het jasje en overhemd van Johan. Dit waren vol gens dr. A. H. Witte van het Gerechte lijk laboratorium kratervormige bloed- spetjes die alleen konden zijn ontstaan „door slaan in open bloed". Johan had zelf opgegeven nadat hij drie maanden lang geen varklaring voor de spetjes had geweten half ju li bij een vechtpartij in Dordrecht be trokken te zijn geweest. Daar had hij wel niet hetzelfde overhemd gedragen, maar op dat overhemd kon later wel iets door een eigen verwonding of een bloedneus zijn gekomen, dacht hij, en hij had immers dezelfde bloedgroep als het slachtoffer. Als tweede troef had de officier ge hanteerd de sorteerproef die door een politiehond was uitgevoerd, nadat deze lucht had gekregen van het moordwa pen. De hond had alle keren Johan als dader aangewezen, behalve de eerste keer. Dat was volgens de speurhondge leider en de officier van Justitie slechts speelsheid en een schoonheidsfoutje ge weest. Johan zelf zei, dat de hond pas n veel aandringen van de geleider hem als dader had aangewezen en, al werd dat gisteren door die politieman mee warig glimlachend afgewezen, de raads man betoogde: „In een zaak met zo veel twijfels mag de speelsheid van 'n hond toch niet beslissen over de vrij heid van een mens". Mr. Pessers bracht in herinnering dat een politiehond op de Veluwe ook ie mand als dader had aangemerkt van een aanranding, die later verzonnen bleek te zijn. De raadsman bracht in herinnering dat Johan wel 26 keer was veroordeeld, maar altijd voor diefstallen, nooit voor geweldmisdrijven. De vrouwelijke ge neesheer-directeur van de Kruisberg in Doetlnchem, het asiel waarin Johan tij dens een terbeschikkingstelling van de regering tijdelijk had verbleven, zag ln hem ook iemand die niet gauw iets ern stiger* zou plegen dan een vermogens- misdrijf. Kort voor de achtste augustus had Jo han zich daar ook nog aan schuldig ge maakt. Hij had in West-Brabant een roeiboot en een overjas met wat geld gestolen. In de eis waren deze diefstal len ook verrekend. De raadsman meende, dat het voor arrest van ruim veertien maanden daar voor ruim voldoende was geweest. Op die overweging diende hij zijn met suc ces beloonde verzoek tot onmiddellijke invrijheidstelling in. ADVERTENTIE Neem Iglo. Dan proeft u lekker vlees. Lekkere kruiden. Goede groenten. Oosterse ingrediënten. En niets meer. Dus geen bijsmaak. Dat hoort niet. Doe zoals het wel hoort: neem Iglo nasi en bami. Dat is wijs. Bij Koninklijk Besluit is met in gang van 1 november 1968 benoemd tot burgemeester van Rossum en Heere waarden de heer P. H. Pols te Ede. De heer Pols is 52 jaar, Nederlands hervormd en lid van de PvdA. BLEISWIJK De 56-jarige gehuw de kantoorhouder van het postkantoor te Bleiswijk, H. R.. heeft gisteren te genover de officier van Justitie In Den Haag bekend, dat hij fraude heeft ge pleegd. Hij werd vrijdag door de posta le recherche gearresteerd op verden king tienduizend gulden van de PTT te hebben verduisterd. „Hij heeft een gedeeltelijke bekente nis afgelegd", was de enige toelich ting die de PTT gisteren wilde geven. Ofschoon de kas van R. iedere dag klopte (bij tekorten moet de kantoor houder uit eigen zak het tekort bijpas sen), schijnt er in de loop van enkele maanden toch gaandeweg een werke lijk tekort van rond tien mille te zijn ontstaan in het postkantoortje van Bleiswijk. Na verhoor door de officier van jus titie gisteren, is H. R. opgesloten. Bij het onderzoek wordt nu ook aandacht besteed aan de tot nu toe onopgeloste overval op het postkantoor van Bleis wijk. Die overval zou in 1962 zijn gepleegd, toen R. na sluiting het postkantoortje verliet. Hij had volgens voorschrift het kassaldo bij zich, een bedrag van 3840 gulden. Dat geld zou hem zijn ontsto len. Op het moment, dat hij het post kantoortje sloot, zou hij door twee mannen zijn overvallen. De overval lers zouden hem deerlijk hebben toe getakeld. Hij liep daarbij verwondin gen op aan het hoofd. Zijn jas werd opengescheurd en de tas met het geld van d« PTT werd hem ontstolen. Met een bebloed gezicht en gescheur de kleren was R. naar de politie ge gaan. Helemaal overstuur vertelde «hij over de overval en beroving. Bij het onderzoek werd vastgesteld dat ook in het postkantoortje de boel overhoop was gehaald. Er lag zelfs geld over de vloer verspreid. Dat zou erop moeten duiden dat de rovers na de overval op R. ook nog het postkantoortje waren binnengegaan om naar nog meer geld te zoeken. De heer R. kon toen slechts een heel vaag signalement opgeven: het waren twee mannen geweest, van wie de een een zonnebril droeg. Dat was alles wat hij zich herinnerde. De politie heeft toen geen sporen ge vonden, ook niet van een auto of an der vervoermiddel, waarmee de ro vers zich uit de voeten hadden ge maakt LEEUWARDEN Twee café's in de Frieslandhal in Leeuwarden hebben het duchtig moeten ontgelden, omdat inbrekers er nauwelijks iets van hun gading vonden. Daar het kennelijk om het slik en niet om de slokken der aarde ging en de inbrekers dat niet vonden, leefden zij zich uit op de inventaris. Er ging voor ruim vier mil le aan diggelen. DEN HAAG Sinds de inval ln Tsjecho-Slowakfje hebben tenminste 22 academici uit dat land in Nederland een passende werkkring gevonden. ZIJ waren tijdens de invasie door Rusland en zijn vier bondgenoten in ons land als congresganger of als toerist. Nog steeds meldt zich vrijwel iedere dag een Tsjechische academicus bij het In teruniversitair Comié met het verzoek voor hem te bemiddelen by het ver krijgen van werk en huisvesting. Een van de instellingen die mede-be middelen is de afdeling Centraal Punt Academici van het gewestelijk arbeids bureau in Den Haag. Deze heeft een lijst, waarop de namen van 25 Tsjech en, verspreid onder bedrijfsleven en overheid. Volgens mr. H. de Jonge, het hoofd van het Centraal punt, is de be middeling het moeilijkst voor juristen en economen. Voor de medici bestaat vrij veel belangstelling. ADVERTENTIE Wanneer de vorm van het mondweefsel of tandvlees zich wijzigt, waardoor Uw prothese loslaat, dient U de tandarts te raadplegen. TUSSENRUIMTEN, varoortoakt door •ch rom pelen van tiet tondvlee» Alleen d« landarts Is in staat het gebit weer passend te maken. Tracht dit niet self te doen mef stoffen, die zld» op het gebit vastzetten, de vorm wijzigen en de tero «nondweefseU kunnen oan» tosten. Indien U rid» niet onmiddellijk tot de tandarts kun» wenden, is het raadzaam voorlopig DENTOFIX alkalisch t lebruiken, een aangenaam aikalisat poeder, da» gebit stevig op zijn plaats houdt. DENTOFIX dt geheel verwijderd door te gebruiken, een bet gebit stevig c wordt geheel verwijl het sehoonspoelen van Uw gebit en geeft geen zuurvormlng onder de plaat. Het vormt een zacht, beschermend laagje tussen gebit en gehemelte en doet het gebit goed vastzitten, zodat men even gemakkelijk kan eten, praten en lachen als met natuurlijke landen. Dus geen angst meer voor verschuiven, loszitten e. d., doch wel een gevoel van zekerheid dank zli DENTOFIX. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. DORDRECHT De Dordtse politia heeft de 29-jarige H. J. C. B. opgeslo ten. Hij wordt ervan verdacht de 23- jarigc mevrouw B. A. D. S. in haar flat in de Dordtse wijk Wielwljk te hebben overvallen. De vrouw was door de man gevolgd toen zij op weg naar huis was. Juist toen zij de sleutel ln het slot van haar voordeur stak, greep de man haar van achteren aan. Gealarmeerd door haar gegil, belde een bewoner van de flat de politie, die de dader in de buurt kon oppikken. lYTo het blauwe boekje van de adel- 5 stand, het rode boekje van Mao, het groene boekje van Lunshof en het wederom rode boekje van Faas, nu het oranje boekje. Oranje niet van buiten,,maar van binnen. Want Monarchistisch Democratisch Jonge- ren Contact heeft het uitgegeven, omdat koningin Juliana twintig jaar aan het bewind is. Het is een bescheiden boekje het telt 25 ongenummerde pagina's s - maar niettemin hebben elf wel- bekende onderdanen aan „Vrij en Onverveerd" meegewerkt: jonk- vrouwe Henriëtte L. T. de Beaufort, prof. dr. H. Brugmans, dr. A. P. J. van der Berg, dr. W. Drees, Anton Geesink, mr. E. N. van Klef fens, mr H. A. M. T. Kolfschoten, dr. J. A. de Koning, J. W. Ooms, mr. E. H. Toxopeus en Willy Walden j Wie horen in dit rijtje niet thuis f Precies, Anton Geesink en Willy jj Walden. Dus sla je eerst hun bijdra- gen op. De veelgekroonde koning der judoka's heeft de leden van het Koninklijk Huis verscheidene keren ontmoet, ontmoetingen waarvan hij zegt: ,J)eze contacten heb ik altijd zeer op prijs gesteld en ik bewaar er de prettigste herinneringen aan". De ledenvan het Koninklijk Huis hopelijk ook, maar zo'n zinnetje van een judo-kampioen doet toch wat griezelig aan. Willy Walden herinnert zich een onofficieel bezoek van Koningin en Prins. Hij had voor een fotograaf gezorgd, al schreef het protocol voor z dat er geen foto's mochten worden gemaakt. „Terwijl de Koningin en prins Bernhard zich met ons onderhielden, ontwaarden zij de fotograaf, waarop Hare Majesteit tegen Haar Gemaal zei: „Moeten wij niet een plaatje laten maken met de „jongens" f" „Waarom niet", zei prins Bernhard. En de plaat werd gemaakt. Die „jongens" waren Sleeswijk, Muyse- laar en ik, en toen had ik het gevoel dat onze Koningin ook ons als haar z kinderen beschouwde. En zo moet ze denken over het gehele Nederlandse volk". VWBI ADVERTENTIE Davitamon 10. het complete drageetje dat zorgt voor extra weerstand en imine -reserve.

De Vallei | 1968 | | pagina 7