Amerikaan Tom Smith regeerde als vorst op 200 meter; 3000m I steeple chase triomf voor Kenia Weer monsterzege van waterpoloteam Q OMEGA Wereldbeker voor Estudiantes na harde en onsportieve strijd met Manchester United WF Basketballoverzicht MEXICO Demonstratief gebaar van Smith en Carlos VOETBALOVERZICHT Volleybaloverzicht WERKELIJKE KRACHTPROEVEN VOLGEN ECHTER NOG.... JONGE Veranderingen van mentaliteit Bikkelhard duel tussen Hongarije won maar net Prins Bernhard bezoekt gevangen springruiter 10.09 Onhoudbaar Ongewijzigd Te hort GENEVER in de handle kneepfles flO^I per Iter Lawine van telegrammen voor gouden wielerploeg in 't boekje DONDERDAG 17 OKTOBER 1968 MEXICO De laatste aanval was eigenlijk de mooiste. Doelman Eppie Kroon pakte bekwaam de bal, dirigeer de hem naar Hans Hoogveld, die door plaatste naar de vrij opzwemmende Fred van Dorp. Op links maakte Geut jes zich vrij. De beduusde Mexicanen lagen ineens meters achter. De doel man werd uit positie gespeeld, waarna Geurtjes de bal in het net plaatste. Juist een fractie van een seconde te laat, want juist tevoren had het eind signaal geklonken. Het doelpunt werd niet meer toegekend en derhalve werd de eindstand van de ontmoeting Neder land-Mexico 8-1. In twee wedstrijden heeft het Nederlandse waterpoloteam thans het doelpuntensaldo opgevoerd tot 17-6. Het dient echter gezegd, dat de werkelijke krachtmetingen. niet Oost-Duitsland en Zuid-Slavië, nog moeten volgen. In elk geval heeft Nederland zowel tegen Griekenland als woensdag tegen Mexico geen gebruik behoeven te ma ken van het. uitlokken van overtredin gen, waar tijdens het verblijf in het Olympisch dorp veelvuldig op is ge oefend. Slechts een van de acht treffers kwam voort uit een straf worp wegens drie zware overtredingen. De overige doelpunten waren het resultaat van open aanvallen via de vleugels. Het enige Mexicaanse doelpunt werd ge scoord uit een straf worp. In het recente verleden heeft Neder land juist tegen technisch weinig be kwame ploegen punten verspeeld door voorzichtigheid, die naarmate de wed strijd vorderde, uitgroeide tot een angstcomplex. Daar was nu geen sprake van. Die verandering van mentaliteit mag gro tendeels op naam worden geschreven van aanvoerder Van Dorp, die niet schroomde zijn verdedigende acties in aanvallende om te zetten. De „Barre" scoorde vier doelpunten. Alle vier de keren nadat hij van ver achterin het veld in een rush met de bal naar voren was gekomen. Een der gelijke manoeuvre paste blijkbaar niet. in het speltype van de Mexicanen, die prompt in paniek raakten en weifelden met aan te vallen. De grootste slag sloegen de Nederlanders in de tweede periode, toen zij van 1-0 uitliepen tot 4-1. Hoogveld en Parrel secondeerden Van Dorp in de doelpuntenproduktie Nico van der Voet, die briljante mo menten afwisselde met tactische fout jes, benutte in de derde periode een strafworp en scoorde daarna met een afstandsschot (7-1). In de laatste perio de gaf Van Dorp de Mexicanen voor de vierde maal les in schieten. Oost-Duitsland en Zuid-Slavië, twee DONDERDAG 17 OKTOBER 18.15—18.50 u. Ned. 2: Nederlands pro gramma en herh. (kleur). 19.3519.50 u. Ned. 2: Atletiek: series 200 m dames, kwalificaties discuswer pen heren, kwalificaties verspringen heren en series 800 m dames. 12.3000.50 u. Ned. 1: Roeien: halve finales. Zwemmen: series 4x100 m wisselslag estafette dames, series 4 x 100 m vrije slag estafette heren. Atle tiek: halve finale en finale 110 m horden heren, finales hoogspringen dames, hinkstapsprong en kogelslin geren, tweede ronde 400 m heren, halve finale 200 m dames, series 80 m horden dames, finale 5000 m heren (kleur). Wielrennen: finale 1000 m tijdrit. 20.1522.00 u. Did. 1: Berichten en re portages. 00.50—01 20 u. Did. 2: Atletiek. 01.202.10 u.: Zwemmen, finale 4x100 m wisselslag estafette dames; finale 4 x 100 m vrije slag estafette heren. VRIJDAG 18 OKTOBER 07.3009.00 u. Ned. 1: Samenvattingen (kleur). 16.0017.45 u.: Did. 1: Berichten en re portages. RADIO 12 t.m. 19 oktober: Hilversum II: 7.30 8.00 uur: Olympisch journaal; 17.00 19.00 uur: Directe reportages; 22.00 tot (eventueel) 24.00 uur: Directe repor tages. 20 t.m. 27 oktober: zelfde tijden en on derwerpen via Hilversum I. van „de groten" in het Olympisch wa terpol otoernooi hebben er geen twijfel over laten bestaan: in Mexico wordt het voor de poloërs eerst vechten en dan pas spelen. In een bikkelhard en in het laatste gedeelte soms buitenge woon hard treffen, dat door de Roe meense arbiter nauwelijks in de hand kon worden gehouden, deelden beide medaille-kandidaten de punten (4-4) en dat zal vooral de Zuidslavische ploeg (zilveren medaille in Tokio) wel hard zijn gevallen. De Oostduitsers begonnen formida bel. Schlenckrich en Rund gaven hun ploeg vlot een voorsprong (2-0) alvo rens de reusachtige Sandic met een tweetal machtige armzwaaien de stand weer gelijk kon maken. Dopatni zette de Zuidslaviërs zelfs op 3-2, maar toen Schlenckrich opnieuw scoorde (3-3), brandde de strijd eerst goed los. Met felle onderwatergevech ten probeerde men de respectieve de fensies storm rijp te maken, maar veel kansen werden er niet weggegeven. Pas toen Jankovic Zuid-Slavië met een knap schot in. het zicht van de over- winnig bracht (4-3), en Sandic kort daarna een strafworp mocht nemen, .leek de strijd beslecht. Tot grote te leurstelling van zijn ploeg wierp San dic de bal echter tegen de lat en uit dit voorval putten de Oostduitsers zo veel moed, dat Hermanns acht secon den voor tijd zijn ploeg nog een gelijk spel kon offreren. In het Olympisch waterpolotoernooi is de vijfvoudige Olympische kam pioen, Hongarije, in zijn eerste wed strijd maar nauwelijks aan een neder laag ontkomen. Tegen de Westduitsers, die in de ge neutraliseerde, uit Hongarije afkomsti ge middenvoor, dr. Nagy, hun gevaar lijkste man hadden, stonden de Magy- aren diep in de tweede periode zelfs met 3-1 achter. Pas toen begon de Hongaarse ma chine echter op gang te komen. Vooral de gevaarlijke Ferenc Kon rad (twee doelpunten) en Felkai (even eens twee treffers) vormden een voort durend gevaar voor de Duitse defensie, waarin doelman Hoffmeister niet zo op dreef was als anders. Via 1-3 gleed Hongarije nog voor het verstrijken van de tweede periode naar 4-3 en pas toen de voorsprong in het laatste kwart was opgebouwd tot 6-3 konden de Duitsers via Schumann de eindstand op 6-4 be palen. Verdere uitslagen: Groep A: Verenig de StatenSpanje 107; groep B: Grie kenland—VAR 7—6. De standen in de twee groepen van het Olympisch waterpolotoernooi. luiden na de woensdag gespeelde wedstrijden: Groep A: Verenigde Staten 2 2 0 0 4 20—12 Rusland 1 1 0 0 2 11—4 Hongarije 1 1 0 0 2 6—4 West-Duitsland 2 1 0 1 2 9—9 Cuba 2 1 0 1 2 13—13 Spanje 2 0 0 2 0 10—15 Brazilië 2 0 0 2 0 7—19 Groep B: Italië 2 2 0 0 4 19—3 Nederland 2 2 0 0 4 17—6 Zuid-Slavië 2 1 1 0 3 17—6 Oost-Duitsland 2 1 1 0 3 16—8 Japan 2 1 0 1 2 10—16 Griekenland 3 1 0 2 2 19—23 Mexico 2 0 0 2 0 5—20 Ver. Arab. Rep. 3 0 0 3 0 9—30 MEXICO De uitslagen van de wed strijden gespeeld voor het Olympisch basketbaltoernooi luidden: Groep A: Panama - Philipijnen 95-92 (38-48), Spanje - Porto Rico 86-62 (40- 23), Ver. Staten - Zuid Slavië 73-59 (36-28), Italië - Senegal 81-55. STAND: Ver. Staten Italië Zuid Slavië Spanje Porto Rico Panama Philipijnen Senegal Groep B: Mexico - Marokko 86-38 (42-15), Brazilië - Polen 88-51, Rusland - Bulgarije 81-56 (40-23) en Cuba - Korea 80-71 (34-29). STAND: Rusland 4 4 0 0 8 384-215 Brazilië 4 4 0 0 8 311-223 Mexico 4 3 0 1 6 290-245 Bulgarije 4 2 0 2 4 262-276 Polen 4 2 0 2 4 256-311 Cuba 4 1 0 3 2 291-295 Korea 4 0 0 4 0 258-321 Marokko 4 0 0 4 0 200-385 4 4 0 0 8 343-218 4 4 0 0 8 334-273 4 3 0 16 336-295 4 3 0 16 328-304 4 10 3 2 268-273 4 10 3 2 349-370 4 0 0 4 0 311-390 4 0 0 4 0 182-354 Tommie Smithzeker van zijn over winning op de 200 meter, hief al ver voor de finish juichend de armen. De Australiër Norman (533) werd tweede en Smith's landgenoot Carlos (259) derde. MEXICO Prins Bernhard heeft maandag in de gevangenis van Mexico een bezoek van bijna een half uur ge bracht aan generaal Humberto Mari- les, een vroeger zeer bekende spring ruiter, die o.a. een gouden medaille won de eerste voor Mexico op de Olympische Spelen van 1948 in Londen. Generaal Humberto Mariles werd in 1966 tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij twee jaar daar voor na een klein verkeersongeluk een man had dood geschoten. Mexicaanse kranten berichten, dat ook vele andere bekende paardesportlief- hebbers de gevangen generaal in zijn cel hebben opgezocht. MEXICO De zestiende oktober 1968 zal de geschiedenis ingaan als een triomf dag voor Kenia. De Afrikanen, die zondag de overwinning konden vieren van Naftali Temu op de 10.000 meter, konden zich nu weer verheugen in het dubbe le succes van Amos Biwott en Benjamin Kogo op de 3000 meter steeple chase. De finale van de hindernisloop, in de yie atmosfeer van Mexico ongetwijfeld een van de zwaarste atletieknummers, heeft een boeiend gevecht opgeleverd, waarin de posities voortdurend wisselden. Nadat Kogo het twaalf man sterke veld door een vrij langzame eerste ronde had gevoerd, begon het spel. Gaston Roelants, de kampioen van Tokio, die aanvankelijk niet zou starten, maar later toch fit bleek, zocht achter Kogo de tweede positie om op alles voorbereid te zijn. Nadat de vrijwel gesloten groep voor de vierde maal de sloot had genomen, gaf Roelants zelf het sein tot de aan val. Hij verhoogde het tempo en nam met zijn superieure hordentechniek een lichte voorsprong. Kogo besefte als eerste het gevaar. Met een korte tus- sensprint kwam hij weer bij de oud- wereldrecordhouder en trok gelijktij dig de Rus Morozov en de Amerikaan Young met zich mee. De 32-jarige Young, die zondag ook op de marathon uitkomt, deed op 300 meter voor de fi nish een vertwijfelde greep naar het goud. Hij sprintte weg en nam enkele meters voorsprong. Het was de inlei ding van een sensationele ontknoping. Terwijl vijf lopers vrijwel gelijktijdig de laatste waterbak namen, kwam uit de achterhoede de reeds geslagen ge achte Biwott als een raket naar voren. In één machtige rush ging hij over zijn concurrenten heen, van wie alleen Ko go en Young vergeefs probeerden nog tegenstand te bieden. Op de laatste meters kon Kogo Young nog net van het zilver afhouden. De Keniase triomf was compleet Roelants werd zevende. Tommie Smith heeft bewezen toch werkelijk de beste 200 meter loper ter wereld te zijn. De Amerikaanse neger, die dit seizoen min of meer in de scha duw van zijn landgenoot John Carlos had gestaan, regeerde in de finale van de 200 meter als een vorst. Zeven me ter voor de finish kon hij zijn armen al juichend omhoog steken. De race van Smith was van ongeëvenaarde schoon heid. Minder fijn was het gebaar dat Smith en Carlos die derde werd, later op het erepodium maakten. Terwijl de militaire kapel het Amerikaanse volks lied speelde, stonden de twee Ameri kaanse negers met een zwartgehand- schoende opgestoken arm op het ere- ADVF.RTENT1E officiële tijdwaarnemer Olympisch&Spelen Mexico Alle tijdmetingen bij de Olympische Spelen In Mexico worden door Omega verricht 600 miljoen kijkers zien dit op hun TV toestel. MANCHESTER Estudiantes de la Plata uit Argentinië heeft de wereld-voet balbeker gewonnen. De Argentijnse ploeg speelde woensdagavond op Old Traf- ford gelijk met 1-1 tegen de houder van de Europese beker Manchester United. Met rust had Estudiantes een voorsprong van 1-0. Zoals bekend had Estudiantes de eerste wedstrffd met 1-0 gewonnen. De traditie van de duels om de we reldbeker, tussen de sterkste lands kampioen van Europa en Zuid-Amerika is voortgezet. In het duel op Old Traf- ford te Manchester, waar Estudiantes de la Plata woensdagavond door een gelijk spel de wereldbeker veroverde werd opnieuw bikkelhard, soms genade loos, bij herhaling opvallend onsportief en slechts zelden werkelijk goed gevoet bald, George Best van Manschester United en Hugo Mediar van Estudian tes werden door de Zuidslavische arbi ter Zecevic vier minuten voor tijd naar de kleedkamer gestuurd. Estudiantes nam al na vijf minuten een voorsprong door een kopbal van linksbuiten Veron en pas enkele Vninu- ten voor het slot van de strijd bracht Morgan de gelijkmaker op zijn naam De 65.000 toeschouwers kregen al na vijf minuten de eerste schok te verwer ken. In het rechtergedeelte van 't En gelse verdedigingsblok was eeri overtre ding gemaakt en linksachter Madero kwam naar voren om de vrije schop te nemen. Hij plaatste de bal hoog voorbij het doel, waarlinksbuiten Veron van de aarzelende verdediger Dunne een kam kreeg. Veron joeg de bal kogelhard er onhoudbaar langs doelman Stepney. Die klap kwam voor de elf op he veld net zo hard aan als voor de toe schouwers. Manchester United, begon nen met een achterstand van 0-1 stom op het negatieve saldo van twee doel punten. De taak dit goed te makei bleek te moeilijk voor de Engelse kam pioenen, die op het zware veld slecht> zelden openingen konden vinden in de hechte Argentijnse verdediging. De so lo's van George Best strandden altijd op de laatste man, Bobby Charlton kon geen slimme passes geven aan vrije medespelers omdat de stug dekkende Argentijnen geen meter ruimte gaven en ook Dennis Law kwam niet uit de voeten. Law was er ernstiger aan toe, en ver dween naar de kleedkamer. Vlak voor rust besloot Matt Busby een Invaller voor Law binnen de lijnen te sturen. Carlo Sartori kreeg de taak Law te ver vangen om in de spits van de aanval te gaan spelen. Het bleek geen verster- kin. Na rust bleef het spelbeeld ongewij zigd. De vinnigheid verminderde niet. de kwaliteit verbeterde niet. Manches ter bleef sterker en de score veranderde niet. De Mancunians konden de hechte muur van Argentijnen niet doorbreken. De Engelse druk werd slechts inciden teel onderbroken door Estudiantes dat met vérre uittrappen probeerde tijd te rekken en met verre trappen de laatste overgebleven voorhoedespelers, de voortreffelijke Veron en de handige Co- niglario probeerde te bereiken. Pas enkele minuten voor het einde, nadat ook Medina door Zecevic was op geschreven, greep de verdediging van Estudiantes mis, na een verre vrij trap. Men rekende op buitenspel, maar Mor gan. die de bal beheerst langs Poletti schoof, was precies op het juiste mo ment naar voren gesprint. Vlak daar voor hadden Best en Medina de kleed kamer mogen opzoeken na een vecht partij terwijl de bal helemaal niet in de buurt was. De laatste stormloop van de Mancu nians, die door Kid een tweede treffer opleverde, smoorde in het eind-signaal van scheidsrechter Zecevic. Voor een weinig overtuigend spelend Manchester United had de wedstrijd een seconde te kort geduurd, voor liefhebbers van voetbalsport anderhalf uur te lang. Een van de vele onverkwikkelijke in cidenten tijdens de wedstrijd tussen Manchester United en Estudiantes. He vige discussies, terwijl een der Argen tijnen een nummertje tijdrekken weg geeft. podium. De Australiër Peter Norman zal zich, ondanks zijn zilveren medail le, in dit gezelschap niet gelukkig heb ben- gevoeld. Carlos bracht in de se ries het Olympisch record op 20,1 sec. Janis Loesis heeft bij het speerwer pen iedereen, die hem als favoriet ge tipt had, tot het allerlaatste moment in spanning gehouden. De Rus 's we relds meest constante en technisch perfect geschoolde speerwerper, waxhtte tot zijn laatste worp eer hij de Fin Jorma Kunnunen en de Hongaarse veteraan Gergely Kulcsar de illusies op een gouden medaille ontnam. Toen Loesis in de zesde poging de witte speer pakte wachtten de vijftigduizend toeschouwers in het zonovergoten sta dion met ingehouden adem. Razend snel bracht de Rus zijn rechterarm naar achteren en stuurde de speer op de vlucht naar goud. Na negentig me ter en tien centimeter raakte de stalen punt het gras. Jorma Kunnunen deed nog een poging de grootmeester te ver dringen. Zijn 88,58 meter een nieuw Fins record waren wel voldoende voor het zilver, dat Gergely Kulcsar met zijn 87,06 meter al vast in handen leek te hebben. Bij het speerwerpen sneuvelde het oudste Olympische re cord, dat de Noor Egil Danielson in 1956 in Melbourne met 85,71 meter had gevestigd. West-Duitsland kon woensdag jui chen voor Ingrid Becker, die vooral dankzij een schitterende 200 meter (23,5 sec.) een eind maakte aan de Russische suprematie op de vijfkamp dames. Op het allround nummer voor de dames was er zelfs helemaal geen medaille voor de Russinnen, die in To kio door Irina Press en Galina Bystro- va nog goud en brons behaalden. De Europese kampioene Valentina Tikho- mirova moest achter de verrassend sterke Oostenrijkse Liesl Prokop en de Hongaarse Anna-Maria Toth genoe gen nemen met een vierde plaats. Marian Ackermans, de Nederlandse vertegenwoordigster, speelde 'n onder geschikte rol. Nadat zij de eerste dag nog op de tiende plaats had gestaan, zakte de Beverwijkse met een totaal van 4650 punten, bijna ,150 punten be neden haar Nederlandse record, dat zij in Mexico zo graag had willen verbete ren, terug naar de zeventiende plaats. De Amerikaan Bob Seagren verbe terde bij 't polstokhoogspringen het Olympisch record met 5 cm tot 5.40 meter. De Westduitser Claus Schip- rowski evenaarde later deze prestatie en greep daarmee het Europees re cord. Ook de Oostduitser Wolfgang Nordwig evenaarde later deze presta tie. Bij het hinkstapspringen verbeter de de Italiaan Guiseppe Gentil het wereldrecord met 17.03 m en van het Olympisch record met 16.85 m. De Hongaarse wereldrecordhouder kogelslingeren, Gyula Zsivotzky, ont futselde de Rus Romoeald Klim het op 69.74 m staande Olympisch record en kwam tot 72.60 meters. Het wereldre cord van Zsivotzky staat op 73.76 m. MEXICO De Amerikaanse neger atleten Tommy Smith en John Carlos, respectievelijk winnaar van de gouden en de bronzen medaille op de 200 me ter hadden bij de cérémonie protocol laire beiden een zwarte handschoen aan. Smith aan de rechter en Carlos aan de linkerhand. Tijdens het spelen van het Amerikaanse volkslied, nadat zij op het erepodium de medaille in ontvangst hadden genomen van de Britse mar kies Van Exeter, president van de In ternationale Atletiek Federatie en vice- president van het Internationaal Olym pisch Comité, staken beide atleten de zwart-gehandschoende hand in de lucht. De Amerikaanse negeratleten hebben de wens te kennen gegeven, dat zij niet de medaille willen ontvangen van hun landgenoot Avery Brundage, de president van het IOC. MEXICO -r- Drie landen hebben zich na twee wedstrijden al gekwalificeerd voor de kwartfinales van het Olympi sche voetbaltoernooi: Israël, Spanje en Guatemala. Verder maken de nog on geslagen ploegen van Hongarije, Japan, Bulgarije en Frankrijk een goede kans de laatste acht te bereiken. Tot zeven minuten voor tijd dachten de Brazilianen in Puebla tegen Japan dat zij op fluweel zaten. Toen zagen zij echter door de twee min. daarvoor inge vallen Watanabe de voorsprong, bereikt door een treffer van Ferreti in de ne gende minuut, te niet gedaan: Japan heeft nu in groep B drie punten en Brazilië een. De enige kans voor de Zuidamerikanen schuilt nu in de moge lijkheid van een grote overwinning op het onderaanstaande Nigeria en een minstens even grote nederlaag van Ja pan tegen het leidende Spanje. In Gua dalajara een soortgelijk geval. Alleen had Tsjecho-Slowakije tegen Bulgarije een grotere voorsprong opgebouwd: 2-0 door doelpunten van Jarabinsky (25) en Petras (42). Vlak voor de pauze wist Georgiev tegen te csoren en dat gaf de Bulgaren kennelijk zoveel moed dat zij ook nog via Jekov (77) de gelijkma ker konden produceren. Guatemala had geen moeite met een zwak Thailand, dat met 1-4 verloor. Voor Guatemala scoorden: Melgar (2), Roldan en Lopez. Verdere uitslag: Spanje-Nigeria 3-0 (1-0). Standen: Groep B: Spanje 2 2 0 0 4 4—6 Japan 2 1 1 0 3 4—2 Brazilië 2 0 1 1 1 1—2 Nigeria 2 0 0 2 0 1—6 Groep D: Guatemala 2 2 0 0 4 5—1 Bulgarije 2 1 1 0 3 9—2 Tsj.-Slowak. 2 0 1 1 1 2—3 Thailand 2 0 0 2 0 1—11 ADVERTENTIE klare tap' WYNAND FOCKINK MEXICO Een lawine van tele grammen is woensdag over de gouden wielerploeg uitgestort. Haast elk uur van de dag stromen de gelukwensen uit alle delen van de wereld binnen. Voornamelijk uiteraard uit Nederland, onder meer van Koningin Juliana en minister Klompé, maar ook bijvoor beeld van een wielerenthousiast uit Omsk, die de Nederlandse renners dit voorjaar op hun reis door de Sovjet- Unie had leren kennen. Uit het vader land komen gelukwensen van familiele den, wielerverenigingen, sponsors, offi cials, oud-renners en allerlei instellin gen. Elk telegram wördt door de ren ners van de eerste tot de laatste letter gespeld. MEXICO. De uitslagen van de wed strijden gespeeld voor het Olympisch volleybaltoernooi heren luiden: BulgarijeBelgië 30 (1510, 151, 15—5). PolenMexico 3—1, (15—10, 7—15, 15—4, 15—3). RuslandBrazilië 31 (.1115, 152, 15—9, 15—9). Tsjecho-SlowakijeVerenigde Staten 3—1 (15—0, 10—15, 15—7, 15—7). JapanOost-Duitsland 30 (156, 15—8, 15—13). De stand bij de heren is: 1. Bulgarije 2 2 0 4 6—0 2. Japan 2 2 0 4 6—0 3. Tsj. Slowakije 2 2 0 4 6—4 4. Rusland 2 1 1 3 6—4 5. Ver. Staiten 2 1 1 3 4—5 6. België 2 1 1 3 3—4 7. Polen 2 1 1 3 3—4 8. Brazilië 2 0 2 2 2—6 9. Oost-Duitsland 2 0 2 2 2—6 10. Mexico 2 0 2 2 1—6 Uitslagen dames: PolenVerenigde Staten 30 15—a, 16—14). RuslandKorea 30 (159, 15—2). Stand in de damesgroepen: (15—3, 15—6, 1. Japan 3 3 0 2. Rusland 3 3 0 3. Tsj. Slowakije 3 2 1 4. Peru 3 2 1 5. Polen 3 2 1 6. Korea 3 0 3 7. Mexico 3 0 3 8. Verenigde Staten 3 0 3 6 9—0 6 9—1 7—4 6—5 6—5 2—9 2-0 1—9 De strijd, die van de eerste minuten keihard was geweest, werd er niet vriendelijker op en in de 23e minuut haalde scheidsrechter Zecevic zijn boekje te voorschijn om Veron op te schrijven na een overtreding op Cre- rand. Door de licht-defensieve tactiek van Estudiantes kon Manchester een gestage sruk uitoefenen, maar werke lijke kansen leverde het niet op, tot 10 minuten voor rust, toen Law na een vrije trap vrij voor doelman Poletti kwam. Poletti ontnam Law zijn kans en raakte daarbij licht geblesseerd.

De Vallei | 1968 | | pagina 14