Geknevelde kassier knaagt zijn vrouws boeien los Mr. Marijnen nu officieel burgemeester van Den Haag Asielfonds wil studie van 37 Tsjechen betalen Voor 'f eersi in Nederland de Maxi Pepsi Fles AO wees happy met Pepsi Kluis kon niet open; buit slechts enkele tientjes Laat reumatische pijn geen kans krijgen BEROVING MET VREEMDE ONTKNOPING JJotS Nederlands protest bij Guyana Mr. Van Mierlo gaat preken PR Supermarkt mag niet voor „warenhuis" doorgaan Orkaan Gladys raast over Cuba Sovjet-concurrentie bij supersonisch verkeersvliegtuig Ontslagen op Cape Kennedy Betrekkingen met Panama opgeschort Kerkgangerssloep voor „De Hoop" AMBTENAREN KRIJGEN HUN ACHTERSTAND UITBETAALD BOVENLICHT STRIPVERHAAL WAARSCHIJNLIJK KOMT ER EEN BEROEP OP HET NEDERLANDSE VOLK Nieuwe schroefdop mdt Pepsi rankelend tijdelijk van$*)Voor et. In de Maxi Pepsi Fles. De originele Pepsi. De irrationale cola. Favoriet 'an 100 landen. Op de Maxi Pepsi Fles. Nieuw! Schroefdop houdt de sprankeling in uw Pepsi. Ook als de fles niet helemaal vol meer is...! DONDERDAG 17 OKTOBER 1968 ADVERTENTIE VESSEM Een nachtelijke overval in Vessem in de Brabantse Kempen heeft een „ontknoping" gekregen, onwaarschijnlijke stripverhalen waardig. Het komt tenslotte niet elke nacht in een burgermansleven voor, dat een kassier van een bank vier knopen moet knagen uit het laken, waannee de voeten van zijn vrouw zijn gebonden en al even sporadisch zijn de gevallen waarin een echt paar rug aan rug elkaar de handboeien met een scherp mes moet doorsnijden. Dat en nog heel veel meer heeft zich gisternacht afgespeeld in de slaapka mer van het echtpaar Neggers. Toen in die kamer de kassier van de Boeren leenbank. Henk Neggers (33), om half vier wakker schoot, gewekt door iemand die bezig was z(jn polsen met plas tic koord te binden, lag zijn vrouw. Jo ke Neggers-Spanjers (33) al geboeid en gekneveld naast hem. Aan het voeteneind prijkte een met een donkere bril uitgedoste man, die „Heinz" werd genoemd en* twee pisto- ADVERTENTIE PURE OLD POTSTUL die speciaal met sodawater behouden blijftl IMPORT: SCHAEFERS WORDEMANN N.V., AMSTERDAM DEN HAAG Nederland heeft bij de vertegenwoordiging van Guyana in Lon den protest aangetekend tegen een voorval, dat zich ruim 14 dagen gele den in Suriname heeft voorgedaan en waarbij een militair vliegtuig van Guyana betrokken is egweest. Het vlieg tuig heeft op een hoogte van naar schatting drie meter gevlogen over de landingsbaan van 't vliegveld West-Coe- roenie, een vliegveld dat niet in 't z.g. betwiste gebied ligt. Het heeft o.m. een bezetting van Nederlandse militai ren. Van de perschef van premier Pen- gel is vernomen, dat het protest door de koninkrijksregering op verzoek van de Surinaamse regering is ingediend. Het voorval had plaats op 27 septem ber, omstreeks half vier in de middag. Het toestel van het type Helicourier vloog zonder toestemming laag boven het vliegveld Coeroenie. Het hoofd van de luchtvaartdienst, mr. F. Barend, zond zijn Guyanese ambtgenoot kort na het gebeurde een telegram, waarin hij er op aandrong, alle noodzakelijke stappen te ondernemen om derdelijke inciden ten in de toekomst te voorkomen. DEN HAAG De fractieleider van D'66 in de Tweede Kamer, mr. H. van Mierlo, gaat zondag om twaalf uur voor in de Emmauskerk in Spijkenisse. Hij doet dat op uitnodiging van de plaatselijke pastoor P. Wesseling. Het onderwerp dat de heer Van Mierlo op de kansel zal behandelen, staat nog niet vast. len op het kassiersechtpaar gericht hield. De tweede overvaller, met een mas ker voor de ogen en een doek voor de mond, suste onder het binden door de verschritke slachtoffers met zinnetjes als „Hou je kalm" en „Maak geen her rie". Nadat het bindwerk was verricht er moest een laken uit de linnenkast van mevrouw Neggers aan te pas ko men, om in repen gescheurd de voeten te binden werd het doel van het bezoek uiteengezet. „We willen het geld uit de brandkast, wat er ook ge beurt". Niet gelovend wat mevrouw Neggers hun verzekerde, dut de brandkast niet te openen was omdat het nachtslot er o pzat, dwongen de rovers de kassier uit bed te komen en beneden de brand kast te gaan openen Heinz bleef bij mevrouw achter: de gemaskerde volg de de heer Neggers, wiens voeten wat losser aan elkaar gebonden waren met repen laken, op de voet. Voor de brandkast werd het de over valler wel duidelijk, dat mevrouw Neg gers alleen maar de waarheid had ge sproken. De brandkast viel niet te ope nen. Met enkele kernachtige uitdruk kingen en dertig gulden uit de portemon nee van de kassier, verlieten de over vallers het echtpaar, dat ten overvloede nog eens met de handen aan de voeten was vastgebonden. „Ze zijn over de ijzeren trap aan de achterkant van de bank binnengeko men", zegt de heer Neggers, die alweer kan lachen na zijn avontuur. „Het bo venlicht in de keuken hebben ze met een breekijzer ontzet. Ze hebben de sluiting van het raam opengemaakt en konden zo naar binnen stappen. Maar ze moeten wel erg voorzichtig zijn ge weest: mijn vrouw noch ik heeft ook maar iets gehoord". „Er flitsen nogal wat gedachten door je heen als je daar zo ligt. Ik was nog al zwijgzaam, maar mijn vrouw was eerder bij haar positieven", zegt Henk- Neggers. Zijn vrouw haakt daar gretig op in. „Ik begon die kerels waarschijnlijk te vervelen met mijn gepraat, want op een gegeven ogenblik wilden ze een prop in m'n mond duwen Nou. toen ben ik wel te keer gegaan want ik heb pas een kaakfractuur gehad en daar heb ik nog altijd last van. Uit medelijden zeker hebben ze die prop er toen maar weer uitgehaald." „Die Heinz", gaat mevrouw Neggers verder, „heeft zelfs nog een deken over me heen gelegd. Daar vroeg ik om. Hij deed het direct. Ik geloof er niet zo hard in, dat hij een Duitser was, zoals die andere kerel ons had willen doen geloven. Anders had hij mijn Nederlands toch niet verstaan?" Toen de rovers goed en wel vertrok ken waren, hadden man en vrouw el kaar eens aangekeken. En de tripaf levering begon. Mevrouw Neggers trok met haar mond aan het touwtje van de bedscha- kelaar, waardoor er wat licht in de ne telige situatie kwam. Haar man zette vervolgens zijn tanden in de knopen van de boeien rond de enkels van zijn vrouw Hij zette zo lang door, totdat haar voe ten vrij waren. Op haar beurt slaakte mevrouw Neg gers met mondjesmaat ook de boeien ADVERTENTIE versterkte werking. Dat kan eindeloos pijn doen in botten en spieren, die reumatische pijn. U kunt die pijn bestrijden. Zet een flaconTogal bij uw bord. Neem bij iedere maaltijd twee tabletten. Hiermee bestrijdtu reu matische pijn. De Togal-fabriek bracht een combinatie van belangrijke be standdelen in één tablet bijeen. Deze middelen versterken eikaars werking. Vandaar dat Togal snel en langdurig werkt. Die langdurige werking is spe ciaal belangrijk. Togal helptookbij ver koudheid, griep, migraine en hoofdpijn. TOGAL 1.00-2.50-8 88 van haar man. Samen zijn ze daarop naar de keuken gewandeld, waar een mes op het aanrecht uitkomst bracht. Met de rug tegen die van zijn vrouw gedrukt en in een spiegel kijkend sneed de heer Neggers de plastic koorden rond de polsen van zijn vrouw door, waarop de held zichzelf bevrijdde. De politie heeft nog maar weinig spo ren. Man en vrouw hebben de hunne ver diend. DEN HAAG Mr. V. G. M. Marfj- nen is nu burgemeester van Den Haag. In een gisteren gehouden buitengewo ne vergadering van de Haagse raad kreeg hij de voorzittershamer in han den en hing waarnemend burgemees ter mr. A. J. Dankelman hem de zil veren ambtsketen om. Mr. E. Toxopeus, eens genoemd als voornaamste kandidaat voor deze functie, en oud-burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten keken met bur gemeesters van de agglomeratiegemeen ten en vele andere genodigden belang stellend toe. „U zult met ons de handen uit de mouwen moetsn steken", zei wethouder Dankelman in zijn welkomstwoord, waarin hij een overzicht gaf wat in Den Haag was bereikt en wat nog moet worden gedaan. Hij noemde het werk uit het verleden van mr. Marijnen een prachtige vingeroefening voor het ambt van Haags burgemeester De nieuwe burgemeester vertelde met aarzeling de eervolle benoeming te hebben aanvaard. Het afscheid ne men van Rijnmond was hem zwaar ge vallen. tT Bij een eerste bezoek aan de Haag se wethouders was de heer Marijnen een klein zwart koffertje gegeven vol met gegevens over Den Haag. „Ik voelde daarin een symboliek van onze zorgen zijn nu ook uw zorgen", zei de heer Marijnen. DEN HAAG Nu de gemeenten blijven weigeren de supermarkten als een aparte groep te erkennen, zijn de exploitanten gedwongen er naar te streven om warenhuis te worden. Zij kunnen dan profiteren van de uitzonde ringen die voor warenhuizen gelden op verschillende bepalingen, zoals de win kelsluiting. Dit heeft gisteren mr. F. W. van Dijk uit Amsterdam gezegd die in een proces voor de Haagse economische politierechter optrad namens Albert Heijn. Het proces tegen het grootwin kelbedrijf werd aangespannen nadat in mei een Haags filiaal op woensdag na 1 uur was opgengebleven. De economische politierechter erken de dat het probleem met betrekking tot warenhuizen en supermakrten om een oplossing vraagt. Hij was echter van oordeel dat het betreffende filiaal aangemerkt moet worden als levens- middelenbedrijf en dus valt onder de gemeentelijke verordeniging op de win kelsluiting. Hij veroordeelde Albert Heijn. Mr. Van Dijk voerde aan, dat het de bedoeling is geweest de betreffende zaak als warenhuis in te richten. Er worden in de winkel niet alleen levens middelen verkocht, maar ook vele an dere artikelen waaronder meubelen. MIAMI De orkaan „Gladys" heeft gisteren Cuba geteisterd met hevige wind en regenvlagen, waardoor schade is aangericht aan de oogst te velde en industriële installaties. Radio Havan na heeft gemeld, dat in het hoofdstad verschillende huizen zijn ondergelopen en ingestort. In San Antonio de Panos is een groot aantal inwoners gered uit overstromen de stadswijken. Er is geen melding ge maakt van slachtoffers. Langs de zuid west punt van Florida zal de orkaan in de loop van vandaag noordwaarts trek ken en dichter bevolkte gebieden berei ken. De stormwaarschuwingsdienst heeft de bevolking aangeraden onmiddellijk voorbereidingen te treffen, aangezien de storm een snelheid van 160 km ul kunnen bereiken. WASHINGTON Amerikaanse lucht vaartspecialisten zijn er van overtuigd, dat de Russen als eersten met een su personisch verkeersvliegtuig de lucht in zullen gaan. Nu de eerste testvlucht van de Frans- Britse Concorde is vertraagd, zal de primeur hoogstwaarschijnlijk naar de Russen gaan. Generaal W. F. McKee zegt in het blad van de Amerikaanse luchtmacht, dat het Russische vlieg tuig de Toepoljev 114 een concur rent zal worden van de vliegtuigindus trie in het Westen. Het toestel zou slechts 40 miljoen gulden moeten kos ten. De prijs van de Concurde ligt bij na twee keer zo hoog, die van de Ame rikaanse versie vier maal zo hoog. Het Amerikaanse toestel komt bovendien niet voor 1975 beschikbaar. CAPE KENNEDY Terwijl de Apollo-7 gisteren volgens plan rond de aarde cirkelde, kwam voor de wer kers op Cape Kennedy een slecht be richt: in januari worden minstens 1.315 vaklieden van het ruimtevaartcentrum ontslagen, terwijl na de start van de Apollo-7 twee startplaatsen voorlopig niet meer gebruikt zullen worden. Alle komende bemande vluchten zullen van een andere startplaats met de maanraket Saturnus-5 vertrekken. De ontslagen, waardoor Cape Kennedy 6- 0/0 van zijn personeel verliest, zijn opnieuw een gevolg van de diepgaande begrotingsvermindering ovor de NASA, waaraan al verscheldeen programma- delen ten offer zijn gevallen. WASHINGTON De Ver. Staten hebben de diplomatieke en economi sche betrekkingen met Panama, waar vorige week een staatsgreep plaats vond, opgeschort. Dit maakte de woordvoerder van het State department gisteren bekend. Het ministerie deelde voorts mee, dat vandaag overleg begint tussen de lan den van de OAS. Doel van het overleg, dat in verscheidene hoofdsteden zal plaatsvinden, is het vormen van een gemeenschappelijk standpunt ten aan zien van de gebeurtenissen in Panama. UTRECHT Het universitair asyl- fonds vindt het een erezaak om de stu die van de 37 Tsjechische studenten, die na de bezetting van hun land naar Nederland zijn gevlucht, te betalen. Het U.A.F. wordt hierdoor echter voor gro te moeilijkheden geplaatst, omdat de normale hulp aan studenten uit de ont wikkelingslanden en anderen niet in ge vaar mag komen. Daarom zal waar schijnlijk een beroep op het Neder landse volk gedaan moeten worden om het werk van het U.A.F. te steunen. Prof. dr. V. V. Koningsberger zei dit gisteren in het centrum „Berkenhoven", van de Stichting bijstand buitenlandse studerenden in Zeist, waar de 37 Tsjechische studenten voorlopig zijn ondergebracht, samen met twaalf land genoten die in aanmerking komen voor hoger beroepsonderwijs. De groep blijft vier maanden op Ber kenhoven. Zij krijgen twintig uur per week les in de Nederlandse taal; tien lesuren per week zijn gewijd aan de Nederlandse levenswijze, zodat de Tsjechen, wanneer zij straks op eigen benen komen te staan, zo min mogelijk aanpassingsmoeilijkheden zullen heb- AMSTERDAM Het hospitaalkerk schip „De Hoop" heeft op de thuisreis uit de Ierse Zee IJmuiden aangedaan om een nieuwe aanwinst aan boord te nemen. Het is een in opdracht van het bestuur in IJmuiden vervaardigde mo torboot, bestemd voor het in volle zee afhalen en terugbrengen van vissers, die de kerkdiensten aan boord willen bijwonen. De hoefijzervormige rubberbootjes, die tot nu toe werden gebruikt, hadden voor de netjes-geklede kerkgangers na melijk het bezwaar, dat hun kleren vaak bedorven werd door overkomend buis water. De nieuwe witte kerkgangerssloep is tot en met de stuurstand gesloten, weegt 1300 kg en is vervaardigd van po lyester glasvezel. Het bestuur is tot de aankoop in staat gesteld door de opbrengst van de gram mofoonplaat „De kerk in zee". De lie deren op deze plaat zijn aan boord op genomen. ben. Het verblijf op Berkenhoven wordt volledig door het minister van C., R. en M. betaald. De Stichting bijstand buitenlandse studerenden gaat ook in verschillende plaatsen van ons land lessen in de Ne derlandse taal geven aan gevluchte Tsjechen. Van de ongeveer 250, die er in ons land zijn, hebben zich al 101 voor deze cursussen aangemeld. Tsje chen die te ver van de plaatsen wo nen, waar een dergelijke cursus wordt gegeven, zullen worden geholpen met taallessen op de grammofoonplaat. DEN HAAG Hoge en lage ambte naren krijgen allemaal hetzelfde be drag (f 116 gulden) uitbetaald, waar mee zij de achterstand op de loonstij ging inhalen. De drie erkende ambtenarenbonden, de ACOP, de RKCOP en de CCOOP. kregen deze maatregel erdoor in de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken, die giste ren voor het eerst in haar nieuwe sa menstelling bijeen kwam. De vraag was of de nacalculatie in cen ten of procenten moest gebeuren. Het Ambtenarencentrum en de Centrale van hogere ambtenaren waren voor na betaling in procenten. De regering ging akkoord met de uitbetaling in centen, hoewel zij haar standpunt handhaafde dat de overheid als werkgeefster niet van het procen tuele systeem kan afwijken. De 116 gulden staat gelijk aan 0.88 procent van het huidig gemiddelde jaarsalaris, dat de ambtenaren nog te goed hadden. De staatssecretaris mr. C. van Veen (Binnenlandse Zaken), die de vergade ring leidde, installeerde 's middags de adviescommissie arbeidsvoorwaarden overheidspersoneel (AAO). nu IVi)si-( oln in hele literfles Gebotteld dew de Vmaeoa labiiekeu liiuuuk wet licentie vm PepsiCo, Iac.,&Y., N.Y. It wteauuk reyMul

De Vallei | 1968 | | pagina 8