NEDERLAND PLAATSTE ZICH VOOR VIER ROEIFINALES Maria Gommers en llja Keizer kwamen series S00 m. door Nederlands hockey-elftal liet tegen Kenia dure steken vallen Tsjechische Rezkova eerste bij verspringen Truus Hennipman achtste in halve finale van de 200 nieter WK wielrennen te duur voor Nederland Rus Selisthi winnaar in lichtzwaargewicht Boei-indeling voor de eindstrijden Volleybaloverzicht Medailleverdeling Bijna verspeeld KANS OP MEDAILLE VRIJWEL VERKEKEN Zware nederlaag Ook erbij Niet nodig Toch nog naar Uruqay Schoonspringsters niet bij laatste twaalf Als raketten Troostprijs Spanje benutte kansen tegen India niet „Gekleurde bril" Eerste doelpunt van Frankrijk Pakistan won Gewichtheffen MEXICO ..Niet te geloven*', zei coach Bloemendal, nadat hij met Ruud Stokvis de boot van de ongestuurde twee had weggedragen, „niet te geloven". Eergisteren liepen we nog met pap heen en weer om te zorgen, dat Luynen- burg tenminste nog iets naar binnen kreeg. Woensdagavond was het nog niet zeker, dat hij zou kunnen roeien. En nu zo'n prachtige overwinning." De coach van de ongestuurde Nereus-twee kende zijn vreugde niet. Dagen had hij in grote onzekerheid verkeerd. Nadat Stokvis* rugblessure was genezen sloeg dinsdag de griep toe. Met koorts lag Luynenburg in bed en een plaats voor de sterke Nederlandse formatie in de eindstrijden van zaterdag leek onwaarschijnlijk. s Donderdag, toen de halve finales werden geroeid, was de Amsterdamse student nog niet geheel hersteld. „Hij was voor tachtig procent fit", zei dokter Mosterd, nadat hij in de botenloods de vermoeide Luynenburg aan een snelle controle had onderworpen. De Nederlanders glunderden. Na de verwachte eliminatie van de gestuurde Triton-vier hadden ze hun eerste ploeg in de finale. Ze konden blijven glunderen. Want ook de drie Nederlandse boten, die daarna op het water kwamen, bereikten de eindstrijden. Na de debacle van de Europese kam pioenschappen in Vichy (1967) was de grondslag gelegd voor een volledig her- »tel. Niet zozeer de omstandigheid dat Nederland, wat betreft het aantal fina leplaatsen na de Verenigde Staten Oost- en West-Duitsland doch vóór Rusland op de vierde plaats staat telt. Van aanmerkelijk groter belang is de wijze, waarop de Nederlanders hun halve finales roeiden. Stokvis en Luynenburg zorgden voor de beste tijd van de dag bij de tweeën zonder stuur man, Jan Wienese toonde zich de snel ste skiffeur en de Laga-twee met stuur man eindigde als tweede, maar alleen omdat de Delftenaren terecht geen en kel nut zagen in een prestigeduel met de Oostduitsers. Een uitzonderlijk zware nederlaag leed Rusland, dat tot voor enkele ja ren nog oppermachtig was. Slechts drie Russische boten zullen zaterdag in actie komen. De Westduitse journa listen maakten eveneens moeilijke mo menten door. In de eerste wedstrijd van de dag zagen zij de vier van Nep- tun Konstanz-Wetzler tenonder gaan. De Duitse formatie, die 24 uur tevoren een van de grote favorieten was, werd kansloos toen de griep twee van de roeiers velde. Stokvis en Luyenburg grepen de ze ge dank zij een fantastische laatste vijfhonderd meter. „Als we even aan zetten gaan we verschrikkelijk hard", zei coach Bloemendal met een lach op het doorgroefde gelaat. De Oostenrij kers en Australiërs konden het tempo niet meer volgen. Terwijl de Nereus- roeiers in de botenloods herstelden van de grote krachtsinspanning legde chef d'équipe Van Wimersma Greidanus met de filmcamera de uitslag vast, die in lichtpunten in letters en cijfers op het scorebord kwam. „Het ging hard, vreselijk hard", was het schaarse com mentaar van Stokvis. „Het ging niet volgens plan, maar de overwinning is er tenminste." Skiffeur Jan Wienese roeide zijn race op een wijze die allerwegen bewonde ring afdwong. Na duizend meter leid de hij met twee lengten voorsprong op de Argentijn Demiddi. De Zuidameri- kaanse sculler mocht nog iets van zijn achterstand inlopen, bedreigen kon hij de Nederlander geen moment. Van Nes en Suselbeek hebben de en kele Nederlanders op de tribunes even min in onzekerheid gelaten. Oost-Duits- land, Nederland en de Verenigde Sta ten bleken al snel de drie ploegen te zijn. die zouden overgaan naar de eind strijd van de twee met stuurman. De Laga-twee passeerde als eerste de dui- zend-meterlijn. Op enkele honderden meters van de finish zetten de Oost duitsers een laatste aanval in en om dat ook de tweede plaats nog ruim vol doende was voor deelneming aan de finale bleef het Nederlandse antwoord uit. Bijzonder tactisch roeiden Droog en Van Dis bij de dubbel-tweeën. Bij voor baat stond al vast dat een derde plaats het hoogst bereikbare zou zijn. Als laat ste liegon de Proteus-Willem III-combi- natie aan de tweede kilometers. Op vijfhonderd meter van de eindstreep lag de boot echter al in tweede posi tie. De slotaanval van de Amerikanen maakte, dat Droog en Van Dis toch nog derde werden. Een onnodig zware nederlaag van de Triton-vier zette een domper op de Ne derlandse vreugde. Dat de Utrechtse studenten de eindstrijd niet zouden be reiken was eigenlijk na de loting al ze ker. Als zesde, en laatste, met vele lengten achterstand had de ploeg ech ter niet behoeven te eindigen. „Toen ze zagen, dat ze geen derde konden worden", luidde het sombere commen taar van chef d'équipe Greidanus was het gebeurd". „Jammer, want die zes de plaats was echt niet nodig ge weest..." Maria Gommers won overtuigend dei tweede serie van de 800 meter dames. Tweede werd I. Silai (in het midden links) uit Roemenië en derde S. J. Taylor (midden rechts). De Russin Zimina (ge- heel links) werd vierde. TELEVISIE VRIJDAG 18 OKTOBER 18.15-18.50 u. Ned. 2: Nederlands pro gramma en herh. (kleur). 19.30-19.45 u. Ned. 2: Zwemmen: series 100 m vrije slag dames, idem heren, series 100 m schoolslag dames, idem heren. 22.00-00.10 u. Ned. 2: Atletiek: halve finale en finale 80 m horden dames, finale verspringen heren, finale dis cuswerpen dames, finale 400 m heren, halve finale 800 m dames (kleur). Wielrennen: halve finale 4000 m in dividuele achtervolging. 20.00-21.00 u. Did. 1: berichten en re portages. 21.30-22.00 u. Did. 2: atletiek. ZATERDAG 19 OKTOBER 07.30-09.00 u. Ned. 1: Zwemmen: finale torenspringen (3 m plank) dames, halve finales 100 m vrije slag dames, idem heren, halve finales 100 m schoolslag dames, idem heren. Wielrennen: finale indivi^,,rtle p^hter- volging. Samenvattingen (kleur). 16.45-18.00 u.'Dld. 1: berichten en repor tages. RADIO 12 t.m. 19 oktober: Hilversum II: 7.30- 8.00 uur: Olympisch journaal; 17.00- 19.00 uur: Directe reportages; 22.00 tot (eventueel) 24.00 uur: Directe repor tages. 20 t.m. 27 oktober: zelfde tijden en on derwerpen via Hilversum I. MEXICO Maria Gommers en llja Keizer hebben zich geplaatst voor de halve finale van de 800 meter dames. Op dit nummer, waarin Nederland door drie loopsters was vertegenwoordigd, sneuvelde alleen Tilly van der Made. De Lci- muidense, die vanaf vorige week vrijdag met koorts in bed had gelegen, kwam in de slotfase van de derde serie veruit de langzaamste van de vier duidelijk kracht te kort om zich te plaatsen. Ze eindigde als zesde in 2 minuten 10,5 sec. MEXICO De medailleverdeling na de vijfde wedstrijddag is als volgt: Verenigde Staten .7 3 5 Rusland 5 7 6 Hongarije 3 4 5 Kenia 2 3 1 Roemenië 2 1 0 Polen 2 0 5 Frankrijk 2 0 1 Groot-Brittannië .1 2 1 Australië 1 2 1 West-Duitsland .1 2 1 Japan 1 1 I Oost-Duitsland .1 1 1 Zweden 1 1 1 Iran 1 1 0 Tsjecho-Slowakije 10 1 Tunesië 1 0 1 Nederland 1 0 0 Oostenrijk 0 1 1 Jamaica 0 1 0 Mexico 0 1 0 Ethiopië 0 1 0 Finland 0 1 0 Denemarken 0 1 0 Brazilië 0 1 0 Italië0 0 3 De Nederlandse twee zonder stuur man was volkomen leeg geroeid na de fraaie overwinning. Luynenburg (links) ging er languit bij liggen en Stok vis was er niet veel beter aan toe. Maria Gommers maakte in de series de beste indruk. De Limburgse nam in haar heat, die tweemaal wegens een valse start moest worden teruggescho ten, na tweehonderd meter de leiding en heeft die niet meer afgestaan. Met een gelijkmatig tempo legde zij de an dere loopsters volkomen haar wil op. Na de eerste ronde, die in 60,9 secon den werd afgelegd, probeerde alleen de Roemeense Ileana Silai nog Maria van de leiding te verdringen. De wereldrecordhoudster op de 1500 m ving die aanval keurig op. Ook in de slotfase, toen de Russin Anna Zimina en Slai haar opnieuw trachtten te pas seren nam Maria geen risico. Met een korte tussensprint schudde zij haar concurrentes ad en zegevierde in 2 mi nuten 4 seconden, veruit de snelste tijd van de dag. llja Keizer heeft door een zeer dom me tactiek bijna haar plaats in de halve finales verspeeld. De Nederlandse kam pioene, die weet dat zij geen tempo kan lopen, nam na 100 meter toch de kop en maakte daarmee haar eerste fout. Er zouden er nog meer volgen. Bij het ingaan van de tweede ronde liet zij zich terugdringen naar de laatste plaats en dreigde daardoor de aansluiting te verliezen. In plaats van te proberen op het rechte stuk weer bij de groep te ko men, viel zij in de voorlaatste bocht aan. Dia aanval mislukte, waarna zij het in de laatste bocht nogmaals moest aanzetten. De Niuw-Vennepse werd he lemaal naar buiten gedrongen en was daardoor gedwongen in de derde baan te gaan lopen, wat haar vele meters extra kostte. Die kwam zij op de streep bijna te kort tegen de Deense Annelise Dann, een loopster, die llja Keizer nor maal op vele seconden loopt. Vijf atle tes finishten vrijwel gelijk en de,Neder- landse kolonie hield het hart vast. Pas toen de uitslag op het scorebord ver scheen, verdween de angst. llja Keizer was in 2.08.9 vierde geworden. Vera Nikolic, met 2.00,5 wereldre cordhoudster op de 800 meter en de grote favoriete voor het goud, liep in de eerste serie moeiteloos naar de overwinning. De Zuidslavische won ge- woontegrouw van kop af in 2 minuten en 5.7 seconden. MEXICO. De Tsjechische Miros- lava Rezkova heeft de gouden medaille op het vèrspringen dames gewonnen. De zilveren en bronzen medaille gin gen naar Russische meisjes, respectieve lijk Antonina Okorova en Valentina Kosyr. 1. en Olympisch kampioene Miroslava Rezkova (Tsj) 1.82 m; 2. Antonina Oko rova (Rus) 1,80; 3. Valentina Kosyr (Rus) 1,80; 4. Jareslava Valentova (Tsj.) 1.78: 5. Rita Schmidt (ODD 1.78; 6. Maria Faithova (Tsj) 1.78; 7. Karin Schulze (OD1) 1,76; 8. Maria Gusenbauer (Oo6t) 1.76. MEXICO Truus Hennipman, die als enige Nederlandse was doorge drongen tot de halve finales van de 200 meter dames, heeft de eindstrijd niet gehaald. Zij eindigde in de tweede hal ve finale als achtste en laatste in de tijd van 23,5 seconden. De race werd gewonnen door de Amerikaanse Baraba- ra Farell in de nieuwe Olympische-re- cordtijd van 22,8 seconden. Farrell benaderde met haar presta tie het wereldrecord van de Poolse Ire- na Seninska-Kirszenstein, die in de eer ste halve finale derde werd, tot op 0,1 seconde. De eerste halve eindstrijd werd in 2,9 seconden gewonnen door de 16-ja- rige Australische Raelene Boyle, die reeds enkele meters voor de finish in hield om haar krachten verder te spa ren. Dat kostte haar waarschijnlijk liet wereldrecord. Truus Hennipman kon tot uit de bocht haar tegenstandsters volgen, maar moest toen buigen voor hogere sprintsnelheid. Voor de finale van de 200 meter, die vanmiddag ge lopen wordt, plaatsten zich: Raelene Boyle (Aus), Wyomia Tyus (VS), Ire- na Seninska-Kirszenstein (Polen), Juta Stock (West-Duitsland), Barbara Far rell, Margaret Bailes (beiden Ver. Sta ten), Jennifer Lamy (Australië) en de Francaise Nicole Mantandon. Wilma van den Berg, die in de der de serie als vierde eindigde (23,5 sec), alsmede Mieke Sterk, die in de vijfde en laatste serie als nummer vijf door de finish ging (24 sec.) werden reeds eerder uitgeschakeld. MEXICO Na de feestroes over het goud in de ploegentijdrit op de weg zijn de leidende figuren van de KNWU aan het rekeken geslagen en tot de conclu sie gekomen, dat het deelnemen aan de wereldkampioenschappen 1968 in Uru guay een onbetaalbare zaak wordt. Zoals bekend had chef s'équipe Zwar- tepoorte na het gouden succes aange kondigd, dat het viertal zeker naar de strijd om de regenboogtruien zou gaan. Bij de berekening van de kosten moest men echter uitgaan van mogelijke suc cessen ook op de baan, zodat de moge lijkheid bestond, dat tenminste nog 2 renners (gedacht werd aan Jansen en Loeveseijn) uitgestuurd zouden moeten worden. In totaal zou die uitzending dan tus sen de veertig- en vijftigduizend gulden gaan kosten en dat bedrag kan de KNWU niet opbrengen. Na overleg tus sen Mexico en Den Haag en na nauw contact met de in Mexico vertoevende unie-voorzitter P. van Dijk, is dan ook besloten, dat Nederland definitief niet aan de wereldkampioenschappen zal deelnemen. De medaille-winnaars zul len dus met de rest van de Nederlandse Olympische ploeg op 30 oktober des avonds op Schiphol aankomen. MEXICO In de wetenschap, dat er weinig meer te verliezen viel, hebben de Nederlandse schoonspringsters Eljo Kuiler en Marriet Dommers donder dagmiddag bij de eerste drie vrije sprongen getoond wel degelijk van Olympische klasse te zijn. Eljo Kui- ler's vijfde sprong een zweefsprong voorwaarts met halve schroef bracht har zelfs van de 17e naar de 13e plaats. In de laatste sprong verspeelde zij ech ter weer enkele plaatsen en werd ze ventiende. De finale, die even bereik baar bleek, haalde de Haagse niet. Met nog twee sprongen in het vooruitzicht leek dat wel mogelijk. Zij behoefde toen slechts een concurrente voorbij te gaan om zich te verzekeren van een plaats bij de laatste twaalf. Marriet Dommers, die in de ochtend uren een nog grotere achterstand had opgelopen, eindigde als achttiende. De strijd om de titel is zeer fel. Aan vankelijk schenen de Russin Tamara Pogozheva en de Amerikaanse Sue Gos- sick de voornaamste favorieten te zijn. Na zeven sprongen bedroeg het verschil tussen hen slechts 0,18 pnt. De Ame rikaanse Micki King zag echter in haar laatste sprong kans het totaal van het tweetal te overtreffen. MEXICO Een strijdvaardig Kenia heeft het Nederlands hockey-elftal donderdagmiddag een koude douche bezorgd. Onze landgenoten, die zich de dag tevoren tegen Groot-BTittannië zo prachtig weerden en met sterk hockey hun tegenstanders tegen de muur zetten, móesten met de toejuichingen van de enthousiaste supportersschare nog in de oren nu ervaren, dat de weg naar een Olympisch erepodium vele voetangels en klemmen telt. In een daarvan raakten zij verstrikt: Kenia, een gevaarlijke outsider, die in de wed strijd tegen Nederland heeft bewezen het moeilijke hockeyspel alleszins te beheersen, beter dan de Nederlanders, tenminste zoals zij ditmaal speelden. De ploeg, ofschoon in dezelfde sa menstelling, was geen schaduw van die welke de Britten tot overgave dwong. Er werd onnauwkerug' gespeeld, zo wel in het plaatsen als in de individue le acties. Bovendien bleken de Kenia- nen aanzienlijk stickvaster te zijn, ter wijl ook hun positiespel, dat steunde op solide verdediging, beter verzorgd was. Slechts zelden kwamen onze land genoten tot een goed opgezette aanval. En wisten zij nog eens een opening te forceren, dan werd deze tenslotte toch nog afgegrendeld. Het heilige vuur, dat tegen de Britten zo hoog oplaaide, scheen gedoofd. Het was, of de Neder landse ploeg het geloof in zichzelf had verloren. De pressie, die er de dag te voren van de ploeg was uitgegaan, is er van het eerste moment af niet geweest. De kansen bleven vrijwel beperkt tot die van de strafcorners, vijf in totaal. Geen daarvan benutten zij. Kenia beschikte wel over een schut ter van formaat: de 28-jarige Surjeet ..Singh" Panesar. Twee van de drie strafcorners, die de Kenianen kregen toegewezen, zette hij in een doelpunt om. De eerste in de veertiende minuut van de eerste helft, de tweede acht mi nuten na de rust. Zijn schoten priem den door de Nederlandse defensie als raketten. Nederland zakte door deze nederlaag in de stand van groep B van de twee de naar de vierde plaats en zag zich gepasseerd door Australië en Kenia, die beide nu een punt meer hebben dan Nederland. Australië, dat reeds tegen Pakistan speelde en na zeer goede tegenstand slechts met 2-3 verloor heeft thans de beste kansen om achter Pakistan op de tweede plaats te eindi gen en daarmee tevens goede vooruit zichten om evenals vier jaar geleden in Tokio bij de medaillewinnaars te komen. Voor Nederland, dat Australië nog ontmoet, zit er voorlopig niet meer dan een troostprijs in. De strijd in het Olympische hockey- toernooi is hard, keihard. Dit is reeds gebleken in de wedstrijden van het Ne derlandse elftal. En in elke ontmoeting tussen ploegen, die een reputatie heb ben te verdedigen, of aanspraken ma ken op 'n ereplaats om niet te spre ken van een Olympische medaille wordt het opnieuw bevestigd. India Spanje was ook zo'n wedstrijd. India, de hockey-grootmacht, Olympisch kam pioen van 1964, tegen het in 1960 in Ro me verrassend naar voren gekomen Spanje, dat toen achter Pakistan en In dia de derde plaats voor zich opeiste en dat nu wederom tot het erepodium tracht door te dringen. De Spaanse kan sen zijn echter aanzienlijk gedevalu eerd door de nederlaag, die de Span jaarden donderdag tegen India leden (0-1). Een nederlaag, die zij geheel aan de onmacht van hun aanval hebben te wijten. Want kansen om tot doelpunten te komen hebben de Spanjaarden tegen een defensief spelend India legio gehad. Zeven strafcorners hadden onder ande re geen enkel resultaat. Niet door bril jant verdedigen van de Indiërs, maar door de onbenullige wijze, waarop de corners werden genomen. De bijl, die de Indiërs had kunnen vellen, was niet meer dan een rietstengel. Een strafcor- ner waaruit Pilhipal Singh India in de vijfde minuut de leiding gaf. werd dan ook beslssend. De Indiërs hebben de voorsprong vast kunnen houden, al was het dan met de grootste moeite en ook niet zonder de medewerking van de scheidsrechter Ramaiingam uit Singa pore, die zich de gramschap van velen en niet alleen de Spanjaarden op de hals haalde. West-Duitsland - Oost-Duitsland werd eveneens beslist door scheidsrechterlij ke beslissingen, vooral die van de Ne derlandse arbiter Guus Lathouwers. In de wel harde maar stellig niet in on sportieve sfeer gespeelde wedstrijd, werden de Westduitse doelpunten ge scoord uit twee strafcorners en één strafbal. Zij werden alle ingeschoten door rechtsachter Gunter Krauss. Drie minuten na het Westduitse openings doelpunt bracht Sasse uit een strafcor- ner de stand op gelijke hoogte (1-1, ook de ruststand). Fel hebben de Oostduit sers in de tweede helft gestreden voor een beter resultaat, maar zij kwamen niet verder dan een tweede doelpunt, dat twee minuten voor het einde kwam van de stick van linksbinnen Freiber- ger. Door de „gekleurde bril" zagen de arbiters teveel 't verschil tussen blauw (Oost-Duitsland) en wit (West-Duits land) over het hoofd. Het eerste doelpunt dat Frankrijk scoorde in het Olympische hockeytoer- nooi was in de vierde wedstrijd ge noeg voor de overwinning, 't Ene doel punt, van Alain Pascarel, betekende ook dat Groot-Brittannië vrijwel alle hoop op een hoge klassering in het toernooi kan laten varen. De Britten waren natuurlijk veel ster ker dan Frankrijk, maar de Franse ver dediging bleef gesloten. Nadat de Brit ten de hele eerste helft en bijan een kwartier in de tweede hadden storm gelopen, verslapte niet alleen de ijver, maar ook even de aandacht in de Brit se ploeg. Dat was fataal. Alain Pascarel maak te met graagte gebruik van een enor me dekkingsfout in de Britse verdedi ging en scoorde. Daarna is Engeland nog eens met verdubbelde ijver gaan aanvallen, maar Frankrijk, dat vorig jaar in Londen India een gelijk spel van 1-1 afdwong, bezweek niet. België ontmoette donderdag Mexico en dat betekende dat de Belgen aan hun echte rustdag van woensdag een bijna- rustdag konden vastknopen. In een een zijdige wedstrijd schoten Bernaert (2 keer), Muschs en Gilles raak en gaven daarmee het krachtsverschil op aan vaardbare wijze gestalte. Pakistan deed met Argentinië eigen lijk hetzelfde. Bij rust was de stand al 4-0 en in de tweede helft scoorden de Pakistani nog eens. De vijf treffers kwamen van Rasjid (2), Dar (2) en Malik. MEXICO De Russische gewicht- heffer Boris Selistki veroverde de gou den medaille in 't lichtzwaargewicht. Hij bracht bij de drie Olympische oefe ningen een totaal van 485 kilogram om hoog, hetgeen een nieuw wereld- en Olympisch record betekent. Zijn land genoot Viktor Beljajev leverde dezelfde prestatie, maar kreeg doordat hij 300 gram meer weegt de zilveren medail le. Het brons was voor de Pool Nor- bert Ozimek met 472,5 kg. Japan heeft tegen Nieuw-Zeeland een dubbel verlies geleden. De nederlaag van 0-1, (middenvoor Mclntyne maakte in de 42e minuut het enige doelpunt, was een harde klap, de blessure van doelman Matsumoto kwam erger aan. De kleine, watervlugge doelman, die mede door zijn verbluffende positiekie- zen tot nu toe de beste doel verdedig er van het Olympische toernooi was, brak in de 42e minuut het enige doelpunt), tevoorkomen, een arm en moest naar en ziekenhuis worden overgebracht. Overige uitslag: Australië - Maleisië 3-0. Na de wedstrijden van donderdag is de stand in groep A van het Olympisch hockey toernooi: Nieuw-Zeeland 4 3 1 0 7 62 India 4 3 0 1 6 12—3 West-Duitsland 4 3 0 1 6 84 België 4 2 0 2 4 84 Spanje 4 12 14 32 Japan 4 1 1 2 3 24 Oost-Duitsland 4 0 2 2 2 49 Mexico 4 0 0 4 0 1—16 Groep B: Pakistan 4 4 0 0 8 15—2 Australië 4 2 1 1 5 7—3 Kenia 4 2 1 1 5 5—3 Nederland 4 2 0 2 4 9—9 Gr.-Brittannië 4 1 1 2 3 3—3 Maleisië 4 0 3 1 3 2—5 Frankrijk 4 1 1 2 3 1—3 Argentinië 4 0 1 3 1 1—15 MEXICO Donderdagmiddag is de loting verricht voor de indeling van de ploegen in de roeifinales van zaterdag De boeienvolgorde is: Vier met stuurman: le boei: Zwit serland, 2e boei Oost-Duitsland, 3e boei Italië, 4e boei Nieuw-Zeeland, 5e boei Verenigde Staten, 6e boei Rusland. Twee zonder stuurman: Oost-Duits land, Denemarken, Nederland (Nereu* Luvncnhurg-Stokvis), Ver.Staten, Oos tenrijk, Zwitserland. Skiff: Meisner (W. Did), Dimiddi (Arg.), HiH (O. Did), Wienese (Ned). Dwan (GB), Van Blom (VS). Twee met stuurman: West-Duitsland. Oost-Duitsland, Italië, Nederland (Laga Van Nes-Suselbcek), Denemarken. Ver. Staten. Vier zonder stuurman: West-Duitsl, Italië, Hongarije. Oost-Duitsland, Zwit serland, Verenigde Staten. Dubbel twee: Bulgarije, Ver. Staten. Oost-Duitsland, Nederland (Proteus' Willem 3 Droog, Van Dis), West-Duits land, Rusland. Achten: Rusland, Ver. Staten, West- Duitsland, Australië, Tsjecho-Slowakije, Nieuw-Zeeland MEXICO. De uitslagen van de don derdag gespeelde volleybalwedstrijden voor de Olympische toernooien luiden: Heren: RuslandBulgarije 30 (15—10, 159, 15—10). Oost DuitslandMexico 30 (153, 15—5, 15—6). Verenigde StatenBrazilië 30 (15— 12, 15—7, 15—10). Polen—België 3—0 (15—6, 15—5, 15—8). Dames. Zuid-KoreaVer. Staten 31 (159, 15—13, 6—15, 15—5). RuslandPeru 30 (154. 159, 15—9) STAND b(j de heren: 1. Tsj.-Slowakije 3 3 6 6 96 2. Japan 3 2 1 5 83 3. Rusland ^215 84 4. Bulgarije 3 2 1 5 63 5. Polen 3 2 1 5 6—4 6. Ver. Staten 3 2 1 5 75 7. Oost-Duitsland 3 1 2 4 5—6 8. België 3 12 4 S—7 9. Brazilië 3 0 3 3 2—9 10. Mexico 3 0 3 3 P-9 STAND b(j de dames: 1. Rusland 4 4 0 8 121 2. Japan 3 3 0 6 90 3. Peru 4 2 2 6 6—8 4. Tsj.-Slowakije 3 2 1 5 74 5. Polen 3 2 1 5 6—5 6. Korea 4 1 3 5 510 7. Ver. Staten 4 0 4 4 212 8. Mexico 3 0 3 3 2—9 'si

De Vallei | 1968 | | pagina 13