Ondanks zeer laag chloorgehalte Hoofdpijnklachten na bezoek aan overdekte instructiebad ^tor$iotv Schermbeeldauto in november op de Schras Ds. J. de Jager gaat naar Dubbeldam Euvel doet zich bij alle overdekte baden voor Rijzadels J. Bastiaanse directeur van PTT-kantoor past u graag een jas? vroeger en nu Fa. Van Raay in een ruimer pak Kerkconcert Oskadi-avond met disco-bar Weer Stima-onderzoek Scribaat Uitbreiding wijkkerkeraad Gemiddelde Studerenden Berijming Jeugddiensten Gesprek Vietnam Stand Restauratie Forse gift Diakonale financiën Personenauto's tegen elkaar Firet op tv Wedstrijd van brandweer te Kesteren s= mot 3 HORLOGERIE VAN MANEN Mytftu&yde tijd! Herhaling Gezinsdienst Bedankt Jeugdkerk Jammer Onnodig Hoog bezoek VAN WOUT BLAUWKOUS UIT HET ZAKENLEVEN heeft 't VOOR N.C.V.B. VRIJDAG 18 OKTOBER 1968 S mJm H» Een wandelingetje door de avondlucht veroorzaakt in mijn maag nog wel eens een klein gaatje. Vroeger vulde ik dat op met een „brutseltje". Dat was een hapje opgebouwd uit een overgeschoten piepertje en een beetje sju van de middagmaaltijd. Met een beetje peper en azijn was daar altijd nog wel een smakelijk opvullertje van te maken. De welvaart heeft, ons nu andere mid delen bezorgd om een plotseling op komend gevoel van trek weg te wer ken. Op diverse strategische punten staan eetgelegenheden opgesteld waar je voor een paar dubbeltjes hetzelfde kunt bereiken als met zo'n ouderwets brutseltje. Wij maken daar maar spaarzaam ge bruik van. Het mag 'es gebeuren dat we, als we op een vrijdag- of zater dagavond bij onze Klazien zijn, een patatje meepikken. Zelf zullen we het niet in huis halen, maar met de gene ratie die ons heeft opevolgd ligt dat even anders. Toch kon ik laatst de verleiding niet weerstaan. We haddden een wat ver af gelegen visitie-plicht vervuld en de paar glaasjes die ik op dat adres had leeggemaakt hadden me wat je noemt „belust" gemaakt. Toen we ergens tegen de baklucht aan liepen stelde ik Driek voor een zakje van die gebakken aardappelstaafjes te pikken. „Hoe kun je dat nou doen", wierp Driek tegen. „Je weet nooit wie je tegenkomt." Vroeger had ik misschien dezelfde be denkingen geopperd, maar sinds ik op een avond een notabele figuur met vrijmoedigheid uit een builtje had zien knabbelen, had ik er geen be zwaar tegen om ook de conservatieve remmen maar 'es los te gooien. „Ik wil het wel doen", zei Driek, „maar dan meenemen naar huis." Dat was een onmogelijk voorstel. Tenminste, als we het warm en wel over hadden willen brengen. De afstand naar onze woonstee was nog zo ver, dat we daarvoor in de Olympische limiettij den hadden moeten vallen. „Als we achter dat muurtje gaan staan ziet geen mens ons", probeerde ik en daarmee ging Driek zij het dan schoorvoetend akkoord. Er stond op dat moment geen sterveling in het halletje. Maar wat niet was kon nog komen. En dat kwam er dan ook. Driek liet van schrik d'r tanden rus ten in het frietje waar ze juist aan was begonnen. Daar was geen enkele reden voor, want het geluid waarmee het arriveerde, wees er niet op dat we door vrienden of bekenden gesnapt zouden worden bij onze consumptie. Het was een for matie bromtuigen, die gierend neer streek. De bemanning, een stuk of zes jongelui, had de kwartjes los in de broekzakken zitten. Ze drukten ze de een na de ander weg in de gleufjes en de handigheid waarmee ze hun keus in de vakjes maakten leek erop alsof zij hier dagelijks de hoofdmaal tijd gebruikten in plaats van bij moe- der-thuis. Toen ze volgebunkerd waren op dat moment hadden wij ons nog slechts voor driekwart door de patat heen- gepeuzeld trok er één zo'n doosje met transistors uit de borstzak. Snel draaide hij op het radiootje alle sta tions af, maar de ether had blijk baar niks van z'n gading in voorraad. „Waardeloos" zei hij tot z'n kornui ten. „Zeg, heb-ie dat gelezen van dat dansen op het lyceum? Eigenlijk weet je nou nog niet of het wel of dat het niet mag. Dan ligt het bij ons op school maar gemakkelijk. Daar zijn geeneens meiden". RENSWOUDE Onder grote be langstelling van familieleden en zaken relaties opende de firma J. van Raay gistermorgen haar nieuw gemoderni seerde zaak. Het resultaat van de verbouwing ■nag gezien worden. De geheel ver nieuwde voorgevel heeft ruime etala- ge's en ook de ruimte in de winkel is aanmerkelijk groter geworden. Dit gaf de eigenaar de kans zijn assortiment te verruimen. Voor Renswoude is deze modern inge richte zaak een winstpunt geworden te meer ook daar het dorp zelf ook dras tisch aan het uitbreiden is. RHENEN De heer J. Bastiaanse uit Schijndel is benoemd tot directeur van het Rhenense postkantoor in de va cature de heer de Jong, die naar Zwijn- drecht is vertrokkken. De datum van indiensttreding van de heer Bastiaanse moet nog worden bepaald. VEENENDAAL Een aantal geregelde bezoekers van het Instructiebad te Veenendaal heeft hoofdpijnklachten. Een medisch onderzoek heeft uitge wezen, dat de hoofdpijn bij de betreffende patiënten veroorzaakt wordt door de chloortoevoeging aan het water. Uit een rapport van het Waterleidinglaboratoriuin Midden Nederland, dat maandag 7 oktober j.l. het water van het instructiebad periodiek heeft onder zocht, blijkt dat het water zowel in het instructiebad als in het grote bad voldoet aan de eisen. Het chloorgehalte in het Veenendaalse bad ligt zelfs vrij laag in verhouding tot andere instnictiebaden in Nederland. In Veenendaal doen geruchten de ronde, dat het water van het instructie bad teveel chloor zou bevatten. Het ge noemde rapport van het waterleiding- laboratorium weerlegt deze geruchten volkomen. Men heeft niets op het wa ter aan te merken. Het chloorgehalte In overdekte baden mag variëren van 0,8 tot 0,4. In Veenendaal houdt men zich zelfs aan het laagste gehalte. De keel-, neus- en oorspecialist dr. L. R. Hummelen heeft bij een aantal van zijn patiënten geconstateerd, dat zij last van hoofdpijn hadden omdat ze zwommen in water met een hoog chloorgehalte. Hij heeft zijn patiënten geadviseerd niet meer in een overdekt bad te gaan zwemmen. Degenen, die zich aan dit advies hebben gehouden zijn inderdaad van hun hoofdpijn be vrijd. „Het is heel moeilijk uit te ma ken, wat de oorzaak is van hoofdpijn", zegt dr. Hummelen. ..De factor van 't toeval speelt hierin dikwijls een rol. Op een gegeven moment komen tien men sen met dezelfde klachten en een tijd je later zie je ze niet meer". Volgens dr. Hummelen kan hoofdpijn een kwestie van infectie zijn. Die in fectie kan veroorzaakt worden door te zwemmen in water, dat chloor bevat. Hieruit kan men dus concluderen, dat mensen die hoofdpijn krijgen door het zwemmen in het Instructiebad ook hoofdpijn zouden krijgen na het zwem men in elk ander overdekt bad. Het hangt er helemaal van af. of men er vatbaar voor is. Het is niet het gevolg van extra hoog chloorge halte van het water in het instructie bad. Een lid van de bouwcommissie van de Sportstichting, de heer H. H. van den Bosch vertelt, dat men in het klei ne instructiebad eerder last heeft van chloor dan in het grote bad. „De men sen, die les krijgen in het bad moeten veel stilstaan. Daarom moet men de temperatuur vrij hoog houden om te voorkomen dat men het koud krijgt. Als de temperatuur hoog is, heeft men meer last van chloor. Bovendien moet men dan ook meer chloor in het water doen, omdat bij die temperatuur snel ler kiemen of algen in het water wor den gekweekt. Daar komt nog bij, dat het instructiebad een kleine hoeveel heid water bevat waarin veel wordt ge zwommen. Daarom moet er veel chloor in het water". De heer Van den Bosch vestigt er echter eveneens de aandacht op. dat in verhouding tot andere Nederlandse instructiebaden het chloorgehalte in Veenendaal nog vrij laag is. Overigens had men verleden jaar volgens de heer Van den Bosch meer klachten dan de laatste tijd. Hij meent dat men ook 'n beetje moet wennen aan de lucht in 't bad. Binnen zeer korte tijd zal het water van het instructiebad worden gezuiverd door de open zandfilter van het grote bad. Men is niet erg gelukkig met de gesloten filter van het instructiebad. „Maar dat heeft niets met het chloor gehalte te maken. De gesloten filter is veel te arbeidsintensief. Na de omscha keling zal het chloorgehalte in het in structiebad dan ook hetzelfde blijven als nu", aldus de heer Van den Bosch. Dag en nacht werkt men aan de zui vering van het water in het grote bad en het instructiebad. Het water wordt regelmatig gecontroleerd door het Wa- land. Steeds krijgt de leiding van de zweminrichting positieve rapporten: „Het water uit beide bassins voldoet terleidinglaboratorium Midden-Neder- aan de gestelde normen". Voor de zwemliefhebbers. die allergisch zijn voor chloor blijft slechts een mogelijk heid over: een frisse duik in een open bad. ADVERTENTIE VOOR DE PAARDESPORT HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869 BENNEKOM Nettie Bos, sopraan, Valeska Haake, alt. Simon van der Geest, tenor en David Hollestelle. bas zijn de solisten die op dinsdag 12 no vember meewerken aan het kerkcon cert dat te Bennekom wordt uitge voerd door de christelijke oratorium - vereniging „Bennekom" onder leiding van Gijsbert van Zanten. Muzikale medewerking wordt ver leend door het Radio Bach Orkest en Vim van der Hóeven, orgel. Het pro gramma ziet er als volgt uit: „Machet die Tore weit" van G. Ph. Teleman; „Die Kindheit Jesu" van J. C F. Bach; „Magnificat" van Heinrich Schütz en „Vtsperae solennes de confessore" van W. A. Mozart. De kaartverkoop in Vee nendaal is bij muziekhandel Van Hees. SCHERPENZEEL Zaterdagavond 19 oktober wordt er weer een Oskadi- avond georganiseerd in hotel Boszicht. Deze avond zullen optreden The Green Light Pop Expedition. Tevens zal deze avond voor het eerst de Oskadi-disco- bar gaan draaien. Hiervoor zijn enkele bekende disc-jockey's uitgenodigd. De plaatjes zullen gedraaid worden door Erny Stewert en John Harris. Zij zullen de top 40 van dit ogenblik gaan draaien, natuurlijk veel Rhythm and blues en niet te vergeten oude rockers. - - EDERVEEN In de gehele gemeente Ede lopen waarschijnlijk ongeveer 220 mensen rond die besmet zijn met tuberculose of die andere longafwijkingen heb ben. Tien daarvan zouden Ederveners zijn. Om zeker te weten of dit zo is zullen de maanden november en december weer in het teken van het tuberculose-onder- zoek staan. Op zestien verschillende standplaatsen binnen de gemeente Ede wordt een schermbeeldauto opgesteld. Hierdoor krijgt iedereen gelegenheid zo dicht mogelijk bjj huis het röntgenologiscb borstonderzoek te laten plaatsvinden. Het aantal besmette personen valt te berekenen uit de cijfers van het onder zoek van 1964. Toen bleek 5,5 promille van de onderzochten besmet te zijn. In de gehele gemeente Ede worden dit jaar 48.312 personen van 15 jaar en ouder opgeroepen voor het onderzoek. Daar van zijn 2361 Ederveners. Het borstonderzoek is volkomen onge vaarlijk. Er wordt een röntgenfoto ge- ADVERTENTIE Voor alle mannen die een hekel hebben aan het uitzoeken en passen van jassen, hebben wij Santega. Overjas of carcoat, een Santega kleedt u goed en komfor tabel. blijft perfekt passen. Voor alles wat u van een jas verlangt is Santega garant Dat maakt 't uitzoeken gemak kelijk. Zoek alleen het merk: Santega HOOFDSTRAAT 90 VEENENDAAL - TEL. 12163 maakt met een belichtingstijd van 0,06 sec. De straling die daarmee gepaard gaat is zo gering dat men een dergelijk onderzoek rustig 10 x per week of 400 x per jaar kan laten uitvoeren, zonder nadelige gevolgen. Het heeft bovendien niets te maken met inenting of vaccina tie. zodat ook degenen die daartegen principiële bezwaren hebben zich niet aan dit onderzoek behoeven te onttrek ken. Zelfs als men een besmetting con stateert. is men nog vrij of men een be handeling wil ondergaan. De kosten van het onderzoek zijn zo laag mogelijk gehouden en bedragen slechts f 1,25 per persoon. Uit de alge mene middelen heeft de gemeenteraad van Ede een bedrag van f 15.000,be schikbaar gesteld om het onderzoek mogelijk te maken. Iedereen krijgt tij dig een oproepingskaart thuis gestuurd. Indien men niet op de op die kaar* ver melde tijd aanwezig kan zijn, is men vrij een andere tijd en zelfs een andere standplaats te kiezen. Het gemeentebe stuur hoopt echter dat men zich zoveel mogelijk aan de opgegeven tijden houdt, omdat daardoor een vlottere af wikkeling van het onderzoek mogelijk is. In Ederveen staat de wagen opge steld op de Schras. naast het Marktge- bouw. De onderzoeken worden verricht op woensdag 13 november van 9.30 - 12.30. 13.30 - 16.30 en 18 - 19 uur. en op donderdag 14 november van 9.30-12.30 uur. RENSWOUDE Woensdagavond j.l. hield de NCVB haar maandelijkse ver gadering onder leiding van de presiden te mevr. Hosang. Voor deze avond had men als spreekster uitgenodigd mej. Leeuwenberg uit Scherpenzeel lerares- voorlichting woninginrichting. Spreekster begon haar causerie door op te merken dat woning en woningin richting verband houden met het leven van elke dag. Ze zei onder andere dat de sfeer die in een woning heerst een deel van het leven uitmaakt omdat men er in vertoeft. Zo geeft ook de manier van inrichten het karakter weer. Een drukke vrouw zal haar kamer opgesierd hebben met bloemetjes en pulletjes, terwijl een koel en zakelijk type de kamer strak en rustig heeft in gericht. Na de pauze vertoonde mej. Leeuwen- borg dia's, waarop duidelijk was te zien hoe de leefwijze was van voor 40 jaar en van nu. Ook kreeg men te zien hoe men een kleine kamer toch nog ge zellig kan inrichten. De dames keken wel verbaasd toen zij hoorden dat er 1048 soorten vloerbe dekking in de handel waren. Er waren veel nieuwe leden aanwezig, zodat de NCVB Renswoude momenteel 88 leden telt De volgende vergadering is vastgesteld np woensdag 13 november AMERONGEN Ds. J. de Jager zal zondagavond 20 oktober in de Vreder- kerk aan de Leede afscheid nemen van de hervormde gemeente van Rotter dam-Zuid (voorheen de hervormde ge meente van Rotterdam-Vreewijk). Veer tien dagen later, op zondagavond 3 no vember zal hij na vooraf in de morgen dienst te zijn bevestigd door ds. Ph. Cornelder uit Rotterdam-Zuid, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Dubbeldam in de classis Dordrecht. Jan de Jager werd op 20 augustus 1919 uit een drogist-opticiensgezin te Ede geboren. Hij bezocht eerst het Chr. Lyceum te Arnhem en studeerde daar na aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij zijn kandidaatsexamen theolo gie en ook zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. De heer De Jager werd in augustus 1946 door het provinciaal kerkbestuur van Noord-Brabant en Limburg toege laten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk. Van au gustus 1946 tot juli 1947 heeft hij eerst een klein jaar de hervormde gemeen te van De Lier in het Westland als hulp prediker gediend. Daarna was hij nog ongeveer een jaar te Steenwijk en te 's-Hertogenbosch werkzaam geweest als geestelijk verzorger van de daar ge legerde militairen. Op 3 oktober 1948 werd hij door ds. P. Hakkesteegt, toen nog predikant van de hervormde ge meente van Zelhem bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Jutphaas. Op 21 maart 1954 verwissel de ds. De Jager deze gemeente met die van Amerongen en op 13 oktober 1963 werd hij door ds. A. Baas uit Katwijk aan den Rijn bevestigd als predikant van de voormalige hervormde gemeen te van Rotterdam-Vreewijk, waar hij was beroepen om daar werkzaam te zijn in de wijkgemeente „Strevelswijk". Tijdens zijn ambtsbediening als predi kant van de hervormde gemeente van Amerongen was ds. De Jager daar o.a. voorzitter van de zondagsschoolvereni ging en van de interkerkelijke evange lisatie-commissie; vice-voorzitter van het bestuur van de christelijke school voor lager onderwijs en voorzitter van het bestuur van de christelijke kleuter school. Van zijn hand verschenen enige me ditaties in het hervormde weekblad „De Gereformeerde Kerk", het orgaan van de confessionele vereniging. Tijdens zijn verblijf te Amerongen werd daar in januari 1958 door ds. De Jager een christelijke kleuterschool geopend en op zijn initiatief werden tijdens zijn ver blijf te Amerongen daar de laatste twee jaar regelmatig, zowel in de her vormde kerk als ook in de gereformeer de kerk Interkerkelijke diensten gehou den. 'mummimiiiiiiiimtimiiiiniiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiitifiniimiii.iMHtmimii Tot scriba van de west-wijk van de hervormde gemeente te Veenen daal is aangewezen de heer C. de Jong, in plaats van de heer C. Prins die als zodanig bedankte. De kerkeraad van de hervormde gemeente „De Engelenburg" te Veenendaal zal worden uitgebreid. De vrijwillige bijdragen over het jaar 1968 van de hervormde ge meente te Veenendaal hebben de 150.000 gulden ruim gepasseerd. Ge middeld is f 35.09 per bijdrage (ge zin of alleenstaande) binnengeko men. Vorig jaar bedroeg dit be drag f 32.51. De centrale kerkeraad van de her vormde gemeente te Veenendaal heeft een poosje geleden een com missie voor het jeugdwerk ingesteld. Als opvplger van dr. C. Graafland is thans als voorzitter aangewezen door de centrale kerkeraad ds. S. P. van Assenbergh. De commissie is op het ogenblik nog bezig om zich te oriënteren op de problemen en de mogelijkheden die er ten aanzien van het jeugd werk bestaan. Binnenkort hoopt men meer naar buiten te treden met de plannen die er bestaan. Een van de eerste plannen is het instellen van een discussiekring voor studerenden, d.w.z. voor dege nen die na het volgen van een mid delbare schoolopleiding een daarop volgende dagstudie zijn begonnen. De eerste bijeenkomst van deze kring zal morgenavond worden ge houden. De kring zal zelf de ge spreksonderwerpen vaststellen. De ze zullen de intellectuele bezigheid en het geloof en de kerk tot raakvlak hebben. De raad van de gereformeerde kerk te Veenendaal heeft de bestu ren van de christelijke nationale scholen en de vrije christelijke school te Veenendaal verzocht de leerlingen de psalme n uit de nieuwe bundel te laten leren. gen. In verband met de financiering van de restauratie kunnen gemeen teleden intekenen op een renteloze geldlening. Gezamenlijke jeugddiensten, uit gaande van de hervormde gemeen te en de gereformeerde kerk te Rhenen, zullen niet eerder worden gehouden dan nadat de beide kerke raden daarover samen hebben ge sproken. De hervormde jeugdraad heeft een verzoek in die richting ge daan. In onze vorige rubriek meldden wij reeds, dat op voorstel van de visitatoren van de hervormde kerk regelmatig een gesprek zal worden gehouden tussen vijf kerkeraadsle- den van de hervormde gemeente en eenzelfde aantal leden van de kerke raad van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal. In het orgaan van „Sola Fide" le zen wij nu, dat deze commissie van vertegenwoordigers vijf keer in een jaar bijeen zal komen. Op die avon den worden vijf punten behandeld, waarvan het derde luidt „Welke be zwaren heeft men tegen elkaar en moeten deze bezwaren het samen kerk-zijn onmogelijk maken?" De hervormde gemeente van Over- berg telt 172 belijdende lidmaten, van wie er 157 ouder dan 30 jaar zijn. De plannen voor de restauratie van de gereformeerde (oude) kerk te Veenendaal zijn door de kerke- I raad goedgekeurd. De kosten zullen I rond de 225.000 gulden komen te lig- De commissie internationale hulp verlening van de hervormde ge meente „Sola Fide" te Veenendaal heeft via de opbrengst van de ver jaardagszakjes bijna 2300 gulden bijeengebracht voor hulpverlening aan de „School of youth for Social Service" in Saigon. De gereformeerde ds. J. Ytsma ontving in zijn brievenbus een gift van 1200 gulden tê bestemmen voor een drietal nader aangegeven doel einden. Hoewel hij in „Kerknieuws" zijn blijdschap uit over deze vorste lijke gave maant hij toch ook tot voorzichtigheid. Een op deze ma nier bezorgde gift zou wel eens in verkeerde handen terecht kun nen komen. De anonimiteit wordt ge waardeerd, maar voorzichtigheid is geboden. Uit het jaarverslag van de diaco nie van de hervormde gemeente te Veenendaal blijkt, dat er over het jaar 1967 een tekort van ruim drie duizend gulden werd geboekt, de voor diverse doeleinden gereserveer de bedragen daarbij buiten beschou wing gelaten. Wat de inkomsten betreft kwam er op de post collecten en giften bij na 15.000 gulden meer binnen dan VEENENDAAL Op het punt waar het Verlaat in de Valleistraat overgaat botsten donderdagochtend twee perso nenauto's op elkaar. Er ontstond mate riële schade aan beide voertuigen. De heer J. H. uit Enschede reed over het Verlaat in de richting van de Val leistraat. Bij de Valleistraat wilde hij langs de andere zijde van die weg weer terugrijden in de richting van het Zwaaiplein. Op de Valleistraat naderde de heer H. J. L. uit Veenenedaal, die een botsing niet kon voorkomen. VEENENDAAL In het televisie programma „Doebidoe" dat vanavond op Nederland I wordt uitgezonden krij gen de Nederlandse kijkers één van de Firet-produkten te zien. In een modeshow worden namelijk enige wegwerp-jurken getoond die ver vaardigd zijn van een Firet-vlies. De uitzending duurt van 19.06 tot 19.56 uur. RESTEREN De vrijwillige brand weer Kesteren organiseert morgenmid dag, zaterdag 19 oktober wedstrijden, waaraan zullen deelnemen de korpsen uit Rhenen, Eist, Achterberg, Opheus- den, Dodewaard en Kesteren. De wedstrijden vinden plaats op de Bosche Dreef in de Marschpolder te Kesteren. Morgenmiddag om 17.00 uur reikt burgemeester D. J. Pott ir> de kantine van Rectieel NV de prijzen uit ADVERTENTIE HHanmfmiinNiiimHHifiMUiHiiiiiiiiiniiniHinHituuMmuiuiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiHiaii was begroot Aan de kant van de uitgaven werden echter forsere overschrijdingen genoteerd. Voor maatschappelijk werk en gezinsver- zorging ging men 9000 gulden boven het begrote bedrag van 36.500 gul- den uit, terwrtjl voor evangelisatie, zending en internationale hulpverie- niing maar liefst een tekort van 18.000 gulden werd geboekt. Begroot was op deze post 7500 gulden. Het jeugdwerk eiste maar slechts 2600 gulden, terwijl op deze post 18.000 was begroot. Ds. H. Nijeboer van de hervorm de gemeente „Sola Fide" te Veenen daal zal van 21 oktober tot en met 1 november op „herhalingsoefenin gen" gaan. Hiermee wordt bedoeld de studieconferentie, waarote her vormde predikanten om de vier jaar op het seminatie Hijdepark te Drie bergen worden uitgenodigd... Zondag 20 oktober zal in de her vormde kerk „Sola Fide" te Vee nendaal een gezinsdienst worden ge houden, waarin dr. J. G. Th oom es zal voorgaan. De dienst is toegan kelijk voor kinderen met hun ou ders, wie wordt verzocht per gezin bij elkaar te gaan zitten. De jeugd- cantorij van „Sola Fide" verleent medewerking, zowel met het spe len als zingen van liederen en ter ondersteuning van de gemeentezang. Voor de orde van de dienst zal het schema van de Nederlandse Zon dagsschoolvereniging worden ge volgd. Ds. J. C. Westrate uit Meliskerke heeft bedankt voor het beroep dat door de kerkeraad van de gerefor meerde gemeente (syn.) te Veenen daal op hem was uitgebracht. Komende zondag zal de heer Bolt voor de jeugdkerk Lijsterberg van de Ned. Herv. Gemeente om 10.30 uur spreken over het onderwerp: ..Liefde, belastingvrij. Er is piano begeleiding. De raad van de gereformeerde kerk te Rhenen betreurt het, dat de gereformeerde kerken niet eensge zind met de andere kerken de ver klaring van het interkerkelijk vre desberaad hebben ondertekend. Eensgezind optreden van de kerken vindt de kerkeraad belangrijker dan het hebben van bepaalde bezwaren tegen de tekst van de verklaring. In de gereformeerde kerk te Rhe nen gaat men geen kinderneven- diensten houden, omdat deze dien sten dan op zondagsschool gaan lij ken. Men vindt dit niet nodig om dat de predikant in de normale diensten regelmatig aandacht aan de kinderen besteedt. Het korps van het Leger des Heils in Veenendaal krijgt zondag avond 20 oktober hoog bezoek. De Chef-Secretaris van het Leger des Heils in Nederland, kolonel Ph. van Dalen zal dan de avonddienst lei den in de legerzaal aan de Fluiters straat De dienst begint om 19.30 uur. —■•'••inrHtnriiiniHHii

De Vallei | 1968 | | pagina 3