Kosten ca. „Restauratie" Slaperdijk na overname door de provincie KERKDIENSTEN Scherpenzeel BURGEMEESTER OPENDE DRIE-DAAGSE BAZAAR DE VALLEI A. OUWEHAND: GEEN SLUITING DIERENPARK 0 P E L CHEVROLET DIJK IS VANOUDS EEN OMSTREDEN OBJECT „Er moet iets gebeuren om te kunnen uitbreiden Ponyclub in Akkoord Historie Bromfietser botste op auto Scherpenzelers schonken bloed VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Neem nu een abonnement op Euphonia £eeft kerkconcert BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL Permanent FORD-show in showroom BURGERLIJKE STAND KESTEREN BURGERLIJKE STAND EDE V.A.B. KIRPESTEIN VRIJDAG 18 OKTOBER 1968 VEENENDAAL De Slaperdijk krijgt weer de functie waarvoor hij inder tijd is aangelegd een waterkering in geval van dijkdoorbraak aan de Grebbe. Om dit te verwezenlijken zal de dijk door het provinciaal bestuur van Utrecht worden overgenomen van de waterschappen die thans het beheer voeren over de dijk. Het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht komt met dit voorstel bij de Staten in het kader van het streven naar een verhoogde beveiliging van ons land tegen overstromingen. Uit overleg met het Rijk bleek dat handhaving van de Slaperdijk als reserve-waterkering noodzakelijk werd geacht. In verband daarmee is een onderzoek Ingesteld naar de toestand, waarin de dijk verkeert. Daarbij is gebleken dat ln de loop der jaren plaatselijk door afgraving of anderszins afbreuk is ge daan aan het waterkerend vermogen. De kosten voor herstel worden glo baal geraamd op f 120.000,-. Het colle ge vindt dat deze kosten relatief ge ring zijn te noemen in verhouding tot de belangen, die met de aanwezigheid van een reservewaterkering ook thans nog geacht kunnen worden te zijn ge diend en dat herstel van het waterke rend vermogen dan ook aanbeveling verdient. De ruim 300 jaar oude dijk zal overgenomen worden van de water schappen Heiligenbergerbeek en Lunter- se Beek bij wie de dijk nu in beheer is. De Slaperdijk is vanouds, met name In het gebied van het waterschap Lun- terse Beek, een omstreden object ge weest in verband met de tegenstrijdige belangen van de gronden, gelegen ten westen en ten oosten van de dijk. Bo vendien is niet alleen het gebied van deze waterschappen representatief te achten voor de bij de instandhouding van dit object betrokken belangen, zo schrijven gedeputeerde Staten in hun voorstel. „Wij menen dan ook dat het in de rede ligt dat de provincie deze waterschappen van het beheer en on derhoud bevrijdt." Met de waterschapsbesturen is in be ginsel al overeenstemming bereikt over een overdracht van de Slaperdijk onder de bepaling dat bij de dijk behorende gronden niet in eigendom aan de pro vincie zullen overgaan. Enkele gedeelten van de dijk zijn eigendom van het Rijk (domeinen). Met het Rijk is overleg gaande inzake de overdracht van die gedeelten in het kader van de aankoop door de provin cie van de Grebbeliniegronden. Na de overdracht zullen nog slechts enkele percelen overblijven die niet in eigen dom aan de provincie toebehoren. In de overdracht zullen verder niet begrepen zijn de kunstwerken die in de dijk aanwezig zijn en die een functie vervullen tèn behoeve van de waterbe heersing. Deze werken blijven in eigen dom, beheer en onderhoud bij de water schappen. Van de f 120.000.- die voor, herstel zijn geraamd wordt circa f 55.200,- ln het kader van de wet bescherming wa terstaatswerken in oorlogstijd gefinan cierd. Van het restant neemt het water schap Lunterse beek f 17.500,- voor zijn rekening, zodat er voor de provincie nog een bedrag van f 47.300.- overblijft. Het gebied van de Gelderse vallei is vanoucis voor zijn bescherming tegen het opperwater van de grote rivieren in bijzondere mate afhankelijk van de Grebbedijk. Bij een doorbraak van deze dijk is meer dan eens het. gehele val- leïgebied tot aan liet IJsselmeer over stroomd. De sic-chte toestand, waarin de Grebbedijk in de 16e en 17e eeuw als gevolg van onvoldoende onderhoud door hoe's'agpllchtigen verkeerde, was voor de belanghebbende nietdljksplicht- ge gronden, waaronder Amersfoort, aan leiding om in 1652/1653 een slaperdijk aan te leggen als reservekering voor het noordelijke gedeelte van de Gelder se Vallei. Het beheer was opgedragen aan een College der Directie van den Slaperdijk bestaande uit acht gecom mitteerden uit het belanghebbende ge bied. In de praktijk bleek deze dijk niet die bescherming tegen overstroming te bie den, die men ervan verwachtte. Een strook van het gebied ten oosten van het fort Daatselaar bleek, hoewel vrij hoog gelegen, onvoldoende waking te bieden bij ernstige overstromingen, zo dat het nut van de dijk in hoofdzaak bestond ln een vertraging van de in stroming en een beperking van de om vang daarvan. Naarmate de Grebbedijk in een bete re staat was komen te verkeren en de kans op een doorbraak minder groot werd, raakte de oorspronkelijke functie van de Slaperdijk dan ook enigszins op de nchtergrond en werd de hoofdzaak tot instandhouding in het gebied steeds minder gevoeld. Zondag 20 oktober 1968 VEENENDAAL Ned. Ilerv. Kerk: Oude Kerk: 9.30 uur: ds. Bogaard. Woer den; 17.00 uur: ds. Vroegindeweij. Julianakerk: 9.30 uur: ds. Van Assen- bergh17.00 uur: ds. Langerak. Vredaskerk: 9.00 en 10.30 uur: ds. Wis- gerhof; 17.00 uur: ds. De Jonge, Maarn. Sionskerk. 9.30 uur: ds. Langerak; 17.00 uur: ds. R. de Bruin, Lunteren. Poortkerk: 10.30 uur: ds. Vroegindeweij: 18.30 uur: ds. Langerak. Bejaardencentrum: 9.00 uur: ds. Vroeg indeweij. Veeneind; 15.00 uur: ds. Van de Haar, Achterberg; donderdag 24 okt.: 19.30 uur: ds. Vosman, Rijssen. Dijkstraat: 14.45 uur: ds. Van Viegen. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Thoomes (gezinsdienst) 17.30 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude Kerk: 9.30 uur. ds. Hegger. Velp: 17.00 uur: ds. Fokkens, Wageningen. Petrakerk: 9.30 uur: ds. Fokkens; 17.00 uur: ds. Hegger. Geref. Poorlkerk (Vrtfgem.): 9.00 en 16.30 uur: ds. Pool (bed. H.A.). Chr.-Geref. Kerk: Bethel kerk: 9.30 uur: ds. Langbroek; 17.00 uur: ds. Plantinga, Rozenburg. Pniëlkerk: 9.30 en 17.00 uur: ds. Brons Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.30 uur: leesdienst; woensdag 23 oktober: 14.30 en 19.30 uur: ds. Mallan (Dankdag). Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: ds. A. Vergunst, Rot terdam. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. A. Verstraaten. Ede R.-K. Kerk: Salvatorkerk: zaterdag 19 okt. 18.45 uure H. Mis; zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk: 10.00 uur: H Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst: 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Jehova's Getuigen: 9.30 uur: openbare vergadering; 10.30 uur: „Wachttoren"-studie; dinsdag 22 okt.: 19.30 uur: Theocr. bedienings- sc-hool20.30 uur: dienstvergadering. De bijeenkomsten worden gehouden in het NV V-gebouw aan de Tuinstraat. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Bergschool9.00 uur: ds. De Zeeuw. Doorn. Cunerakerk: 9.00 uur: ds. Van Estrik. C.enemuiden; 10.30 üur: ds. De Zeeuw, Doorn; 18.30 uur: ds. N. Kooreman: Geref. Kerk: 10,00 en 17.00 uur: ds. J. Goldschme- ding. Geref. Gem. (Svn.): 10.00 en 17.30 uur: leesdienst: dinsdag 22 okt.: 19.30 uur: ds. C. Wisse, El- speet. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Oud-Geref. Gem.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 19.00 uur: ds. J. Brinkerink (H). Ben- nekom. ELST Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur: eerw. hr. A. Begeer, 's-tfer- togenbosch; 18.00 uur: ds. J. van Ma- lenstein. Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: hulppred. G. G. van Vrouwerff. Oud-Gcref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst; vrijdag 25 okt.: 19.00 uur: dhr. Van de Meer. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: Andrieskerk: 10.00 uur: ds. A. de Vries, Zeist (Bartimeüs); 18.30 uur: ds G. Kaastra. Dorpshuis: 10.00 uur: jeugdkapel. Geref. Kerk: Geen opgave ontvangen. Ned. Prot. Bond: Geen opgave ontvangen. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Rehoboth10.00 uur: ds E H. Broeke- ma; 18.30 uur: ds G. F. Overgauw. „De Hoogstraat": 18.30 uur: ds. Gram berg. Geref. Kerk: Geen opgave ontvangen SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. L. Doppenberg. Nunspeet. 18.30 uur: ds. J. Verburg. Wageningen. Geref. Kork: 10.00 uur: ds. F. van Zuthem. De Bilt; 18.30 uur: ds. P. van Strien. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest Vr(jc Evang. Gem.: 10.30 uur: evang. J. W. Delwig, Arn hem. De dienst wordt gehouden in 't Verenigingsgebouw aan de Molenweg. Ver. van Vrtjz. Herv.: Geen dienst. Herv. Wykgem. „Salem": 10.30 uur: ds. Th. E. van der Burg (bed. H.D. De dienst wordt gehou den in het nieuwe verenigingsgebouw te Woudenberg. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. Van'de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. J. C. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug Oud-Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 uur: ds. Slager, Rijssen; donderdag 25 okt.: 19.30 uur: dhr. Schenkelhoek, H.I.-Ambacht. EDE Oud-Geref. Gem.: 10.00 en 19.00 uur: leesdienst. RESTEREN Ned. Herv.'Kerk: 10.00 uur: ds. Van 't Einde. Maurik; 18.30 uur: eerw. hr. T. M. Meiier. Vee- nendaal. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: leesdienst Geref. Gem. In Ned.: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. j SCHERPENZEEL Evenals in Wou denberg zal nu ook worden overgegaan tot de oprichting van een ponyclub te Scherpenzeel. Deze club wordt een onderdeel van de Vallei ruitertjes te Woudenberg. Het is nJ. voor de ponybezitters te Scher penzeel bezwaarlijk hun kinderen naar de manege ln Woudenberg te sturen vanwege de afstand en het steeds druk ker wordende verkeer. Door de medewerking van de heer G. v. d. Haar aan de Hopeseweg is men nu tot een oplossing gekomen. Hij heeft een stuk grond beschikbaar gesteld, waar de ruitertjes kunnen oefenen. Het ligt in de bedoeling om op de woensdag avonden te gaan rijden. De tijden hier van zullen nog nader bekend worden gemaakt. Het is eveneens mogelijk de pony's bij de heer v. d. Haar te weiden. Voor nadere inlichtingen en opgave van de ponyclub in oprichting kunnen belang stellenden terecht bij de heer M. Osna- brugge. Marktstraat 7 te Scherpenzeel. RHENEN De jeugdige bromfietser H. K. (16). sinds enkele weken in het bezit van een brommer, botste op het Van Suylenplein op een auto. K ging links door de bocht, sloeg met zijr. hoofd op de auto en liep een zware hersenschudding op. De auto had prac- tisch. geen schade SCHERPENZEEL Gisteravond vond in de Holevoetschool te Scherpen zeel weer de .jaarlijkse 'hloedplasma- avond plaats. De avond werd georga niseerd door het Rode Kruis, afdeling Scherpenzeel. Vorig jaar waren er 454 aanmeldin gen voor het geven van bloed. Dit jaar waren er bijna 100 meer ni. 541. Op de onlangs te Scherpenzeel gehouden na- ja arsbeurs hebben de dames van het Rode Kruis veel donors weten te win- n^p. Van de 541 aanmeldingen zijn 439 bloedgevers verschenen. Dit resultaat is gezien het inwonertal van Scherpen zeel. 5000, zeer bevredigend. De donors konden na hun bloed gegeven te heb ben even „bij" komen, en genieten van koffie en koek. VEENENDAAL Geboren: Eliesa- beth Johannus Maria, d.v. J. A. M. Utens en A. M. C. G. Perriëns; Adria- nus Johan M., z.v. A. J. van de Wete ring en C. J. van den Bos; George Leo Emil, z.v. C. Heikamp en M. ten Pas; Gerritje, d.v. D. M. Bos en M. van 't Veld; Elisabeth Maria. d.v. H. Schoe- man en J. Slotboom; Henriëtte Jeanet- te, d.v. H. van Manen en J. W. van de Scheur; Benedictus Johannes Wilhel mus. z.v. J. J. M. van Gaal en A. E. M. T. Wijffelaars; Johannes, z.v. A. G. Consemulder en C. Hartog; Hendrik, z. v. A Oudhuizen er. G. Budding. Ondertrouwd: G. F. J Lansen en T. M. Dullemond; G. Moesbergen en F. van den Berg; W. C. N. van Hoeflaken en G. W. Methorst; A van Geenhuizen en D. van Kesteren; C. J. van Cadsand en C. Broers. Getrouwd: G Hols en G, A van Doorn; G. J. Laros en W. van Manen; H. A. Visscher en D. Rotman; H. Veen- huis en H. van Hierden; B. Outhuijse en J. Blokzijl. Overleden: Reinder Voerman, 77 jr.; echtg. v. H. Hendriks; Sijtske de Lang, 82 jr.. wed. v. A. A. "Anbeek van der Meijden; Maaike M. Janssen 77 jr., echtg. v. P van Doorn; Teunis van Ekris. 83 jr., échtg. v. A. Wolswinkel; Jan van Geenhuizen, 91 jaar. advertentie Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 Geboren: Gerard, z.v. H. Prijs en W. van Eden; Geert W., z.v. A. Geurts en C. H. van Vliet; Ida D. K. E.. d.v. G. Verwoert en E. J. A. Siebelink; Jansje H. C. C. D., d.v. J. F. van Eldik cn J. H. C. C. D. Stam; Wilhelmine M. J., d. v. W. H. Huiberts en J. J. Hendrik- sen. Getrouwd: G. van de Haar en G. de Wit. Geboren; Sandra A. C., <1. v. P A. C. Konings en M. L. C. Merckx; Alex G W. B. z. v. G. J. Bokschoten en M. Folmer; Hendrik J., z. v. H. J. Zweers en C. M. C. Beumer; Esther .T.. d. v J. Verhagen en J. M. Riem; Maria W. d. v. J. Legemaat en M. Rijksen; Jan C., z. v. J. Legemaat en M. Rijksen; Wijnanda, d. v. J. W. van den Top en E. van Maanen; Hendrika, d. v. M. A. Verwoert en J. Zeggelaar; Jordina, d. v. H. Hol en J. G. Harmsen; Arnold, J. z. v. J. Koops en J. C. Bussink; Ineke, d v. B. J. Timmerman en M. A. Hendriks; Johan E., z. v. C. D. M. van Zanen en H. van de Hoeve; Alexander, z v. B. G. Holste er. H. T. J. Hulshuizen; Nikal C. R„ z. v. C. A. Veneman en C E. M. Kroon; Hans, z. v. J. W. Coenen en C. J. Speijers; Gerrit, z. v. J. Broer en J. Morren; Geurt H. z. v. H. T H. Dijker en L. M. Jeuriëns; El-Romeo J. M.. z. v. J. Tahalele' en H. E. Nanleta; Hen- drikje J., d. v. A Mostert en G. Stomphorst; Berend A., z. v. A. Kamp huis cn G. J. Jansen; Anthonie, z. v. A. Nijburg en J. W. Kleijer; Marian ne, d. v. G. de Ridder en A. C. A. F. Rumping; Adrianus W., z. v. A. W. J. van den Berg en G. W. Smid; Barba ra E. C., d. v. J. S. Bouwer en T. Metz; Jan A., z. v. J. A. Methorst en H. Hendriksen; Christina, d. v. W. Meijer en H. Rijswijk; Mickel P., z. v. R. G. S. Pang- Atjok en F. E. Hagen- stein; Roland, i. v. T. W. J. Albers en C. Koning; Everline, d. v. J. H. van Ravens waai j en E. J. Methorst; Geertruida, d. v. H. Geurts en en W. Bouw; Eline, d. p. E. A. Boonstra en A. C Köhne. Ondertrouwd: Jan Noorlander en Pleternella C. H. Koster; Willem Stok kink en Jantje J. W. Weideman; Brand Scherrenburg eoi Janna H. Ploeg; Teu nis van Plaggenhoef en Hendrika Veldhuizen; Arend Weigraven en WI1- helmina de Neef; Pieter C Groebe en Aaltje Godwalt; Gerard van de Lange- meen ep Gerritje Beukhof. Gehuwd: R. Hardeman enM. van Holland; A. van Middendorp en H. J. van de Braak; J. Broere en M. E. Kolvers; C. M. Kerseboom en W. M. Nijburg; W. Schuilenklopper en G. M. Hendriks; J. Oost en W. M. Kuiper; J. Ozinga en E. G. C. van Schuppen; D. A. Bloem en W. M. J. Heijting: G. van Kooten en J. D„ Verschuur. Overleden: Sijtske de Lang, geh. gew. met A. A. Anbeek van der Meij den. 82 jr.; Lambertus van de Steeg, 77 jr.; Evert Ruitenberg, 76 jr.; Hen drika Beerdsen, geh. gew. met D. Hol, 96 jr.; Cornells P. Meijer. 86 jr.; Jo hanna Nieuwhart e/v H. Hollander, 70 jr.; Catharina H. van Meerendonk, e/v T. P. A. Sperna Weiland, 83 jr.; Wil helm F. Hauber, 74 jr.; Gerritje Min nen, geh. gew. met C. Wichards, 74 jr.; Gérard M. C. H. Hezemans, 72 jr.; Catharina van Woezlk e/v G. J. Smulder, 76 jr.; Siebe J. Witteveen, 46 jr.; Aartje Beek e/v F. Lam, 76 jr. MARKTBERICHT BARJVEVELD 17 nov. Coöp. Veluwse Eiervelling Barneveld. Aanvoer 601.851 stuks, stemming rede lijk. Prijzen in guldens per 100 stuks; eieren 52—53 g 11,91—<12,49; 56—57 g 13,70—14,19; 60—«1 g 14,32—14,96; 64— 65 g 14,76—15,19. RHENEN In het repetitielokaal aan de Muntstraat werd gistermiddag door burgemeester jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal de driedaagse bazaar geopend, die wordt gehouden teil bate van het instrumentenfonds van de Rhenense harmonie „Ons Ge noegen". De muzaëkvereniging heeft plannen om het complete instrumentariuin te vervangen. Men wil overstappen op de zogenaamde lage stemming. Men hoopt zaterdagavond ongeveer twee duizend gulden netto bijeen te hebben om dit aan het fonds te kunnen toe voegen. Talrijke andere acties moeten het benodigde bedrag, dat wordt ge schat op f 15.000,- completeren. Burgemeester Bosch werd ingeleid BON INVULLEN...... POSTEN (zonder postzegel)EN KLAAR Naam Adres Woonplaats abonneert zich op DE VALLEI per week od 0,97 per maand ad 4,15 per kwartaal ad 12,35 (Doorhalen wat niet wordt gewenst) Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wij betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, indien als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - De Klomp Ederveen - Renswoude - Scherpenzeel - Overberg - Amerongen - Leersum - Eist -'Kesteren - Opheusden - Lienden - Ochten - Rhenen - Achterberg. RHENEN Tijdens een vraaggesprek voor de radio heeft de heer A. Ouwe hand. directeur van Ouwehands Die renpark te Rhenen. gistermiddag commentaar geleverd op in talrijke bladen verschenen alarmerende be richten. dat het park op de Grebbe berg zou moeten sluiten omdat het door te weinig ruimte niet meer ren dabel zou zijn. ,Itj feite hebben we te weinig ruimte" zei de heer Ouwehand. „Om een mo derne dierentuin te kunnen exploite ren heeft men grotere oppervlakten nodig dan tot nu toe het geval was. Over enkele jaren zullen er praktisch geen dieren uit Afrika en andere lan den kunnen worden ingevoerd. Dan zullen de dierentuinen zelf-voor een levende have moeten zorgen en dat kan dan alleen maar door te gaan fokken. En daarvoor heb je behoor lijk grote stukken terrein nodig. Ver der is onze moeilijkheid, dat wij een tuin exploiteren met veel natuur schoon. Gaan we uitbreiden door bij voorbeeld hokje-aan-hokje te bouwen, dan zal dat een opoffering van al dat natuurschoon betekenen". De heer Ouwehand ziet wel mogelijk heden om meer grond aan het die renpark te kunnen toevoegen. Letter lijk zei hij. die mogelijkheden zijn er niet en wel. „Rondom ons heen zit het Utrechts Landschap. Dat is een stichting die tot doel heeft natuurmonumenten te beschermen en te behouden, alsmede open te stellen voor het publiek. Wij hebben al geprobeerd die gronden te kopen. Maar dat is heel erg moeilijk, want het Utrechts Landschap mag uiteindelijk niets verkopen. De grond, die de stichting heeft gekocht, is ver worven met rijkssubsidie" De heer Ouwehand gaf toe dat er al over een combinatie met het Utrechts Landschap was gesproken. „Maar dan wordt het zo, dat wij in feite het publiek gratis toe moeten laten en dat is voor ons natuurlijk een beetje pijnlijk". Om een oplossing voor het ruimtepro bleem te verkrijgen heeft de heer Ouwehand alle hoop gericht op de medewerking van het gemeentebe stuur. Dat werkt er hard qan" zei hij. Misschien is het mogelijk dat er door een gesprek met het bestuur van het Utrechts Landschap en met Gedeputeerde Staten toch nog een lichtpuntje voor ons in zit en dat we alsmog een stuk grond kunnen aanko pen voor het door mij geschetste doel". Over de in sommige berichten gedane veronderstellingen dat het dieren park op de Grebbeberg zou gaan slui ten repte de heer Ouwehand met geen woord. Daaruit zou kunnen worden afgeleid dat ze op zijn minst over dreven kunnen worden genoemd. door de secretaris van „Ons Genoegen" de heer D. Kosters, die da/nk bracht aan het damescomité, dat weer enorm veel werk had verzet om deze bazaar mogelijk te kunnen ma ken. De burgemeester vond het gewel dig, dat men door eensgezindheid en grote zelfwerkzaamheid, alsmede door saamhorigheid en het betonen Van veel burgerzin tot deze opzet kon komen. Het jongste lid van de vereniging, de 10-jarige Jan van Daalen, tambour, droeg een schaar aan, waarmee Bur gemeester Bosch een lint doorknipte, waarna de hoofdprijs vafh de bazaar, een fraaie bromfiets, te voorschijn kwam. Al gauw was het voltallige college van B. *en W., want ook de wethouders Mr. Deen en T. van Lienden waren aanwezig, dryk aan het schieten. Even later gaf ook mevrouw Bosch van Ro- senthalrDen Tex, echtgenote van de burgemeester, blijk van belangstelling. Heden, vrijdag SCHERPENZEEL Marktzicht, 19.30 uur: Kaartavond voor bejaarden. BIOSCOPEN Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Zeven gouden mannen". Morgen, zaterdag VEENENDAAL Raadhuis, 16.3018.30 uur: Openbate receptie ter kennismaking met burge meester P. Bode. RENSWOUDE Rehoboth, 19 uur: Uitvoering Ons Ge noegen. RHENEN De Dikkenberg, 13.30 uur: Start herfst - wandeling o. 1. v. A. P. de Kleuver. BIOSCOPEN Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „2Seven gouden mannen". Bio, Rhenen, 20 uur; „Samen uit, samen thuis". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen, zaterdag laatste dag: Werken van H. van Schuppen uit Veenendaal. Geopend van 11 12.30 en 14—17 uur. RHENEN De Christelijk oratorium- vereniging „Euphonia" zal op woens dag 20 november een kerkconcert ge ven in de Cunerakerk. Uitgevoerd zal worden „Gloria" van Ant. Vivaldi; „The Dettingen Te Deum" van G. F. Handel. De instrumentale begeleiding van de ze werken zal in handen zijn van het Utrechts Barok Kamerorkest, dat te vens een concert voor trompet en or kest zal uitvoeren van G. Ph. Telemann. Een viertal vocale solisten zal aan de uitvoering meewerken, nl. Roos je Zomer, sopraan; Valeska Haage, alt;! Raoul Domis, tenor en Hans Zomer, bas Het geheel staat onder leiding van Gijs- bert van Zanten. advertentie - VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE 0

De Vallei | 1968 | | pagina 5