„PvdA en CHU laten het partijbelang prevaleren" Portefeuilleverdeling wethouders gewijzigd VALLEI? Belt 10550 11079 Kesteren wil uitstel liberalisatie huur- en woonruimte-beleid Woningtekort Kesteren nog niet opgeheven WAAR93dn we heen? DUCANA DUBBELE RAMEN Inspraak verkeersdeskundige bij uitbreiding noodzakelijk Uitlatingen van mr. Deen zijn onverteerbaar Eigen eliibvlag voor D.S.A. DCE leed nederlaag DOG-viertal maakte uitstekend debuut in de hoofdklasse uw Kunstenaars uit Friesland COV geeft kerkconcert Zeven gouden stoere mannen wcawuX VVD-RAADSLID A-. JANSEN Gastarbeiders ontvreemden kostuums VEEMARKT UTRECHT Zuidafrikaanse predikant komt naar Veenendaal Luxor theater Spreekuur Verkeer BURGERLIJKE STAND BEKENDMAKING ZONDAGSDIENSTEN ZATERDAG 19 OKTOBER 1968 RHENEN De voorzitter van de raadsfractie voor de VVD in Rhenen's ge meenteraad heeft kritiek geleverd op uitlatingen van wethouder mr. J. Deen (PvdA), die hem door de VVD'er A. Jansen bijzonder kwalijk worden ge nomen. „Ik heb gelezen", aldus de heer Jansen, „dat mr. Deen heeft besloten om tóch maar weer als wethouder aan te blijven. Naar aanleiding hiervan ge loof ik wel op te mogen merken, dat de politieke groepering, waarvan mr. Deen in 1966 de lijstaanvoerder was, toch beslist niet gelukkig zal zijn met een persoon, die nu al verschillende VEENENDAAL Dezer dagen arresteerde de politie van Rijssen twee Algerijnen en een Marokkaan, die in het bezit waren van een grote hoeveel heid kostuums. Zij bleken deze kos tuums onder andere gestolen te hebben bij twee Veenendaalse zaken, de firma A. en de firma Z. Dit gebeurde in dc morgenuren van woensdag 16 oktober j.l. Ook uit enkele winkels in Zutphen en Rijssen ontvreemden zij kostuums. RENSWOUDE In het clubgebouw „Rehoboth" werd gisteravond de eer ste contactavond gehouden voor ouders en donateurs van de jongensclub DSA. Voordat het programma een aanvang nam kreeg de leider van DSA de heer Dirkse een prettige verrassing te ver werken. Er kwamen namelijk drie jeugdleden binnen, ieder met een vlag dn de rood-witte dorpskleuren. De vlag gen werden door de jongens aangebo den namens de ouders en donateurs van DSA. Namens de dames mevr. Har- develd en mevr. R. Pater, die samen met de heer Valkenburg dit idee had den uitgewerkt kon de heer Valkenburg tevens de DSA-club een 20 shirts aan bieden. De heer Valkenburg dankte de da mes Hardeveld en Pater en allen die hieraan meegewerkt hebben. Hij was erg blij dat DSA nu een eigen clubvlag bezit en de pupillen van de heer Dirk- se de wedstrijden in het vertrouwde rood-wit kurken spelen. De heer Dirkse, die de DSA-club in Renswoude tot een niet meer weg te denken begrip heeft gemaakt en die twee maal per week bijna 100 jongens enkele uren van gezonde ontspanning geeft en door zijn bezielende leiding ook de ouder- en donateuravonden tot een groot succes heeft weten te maken, werd dank gebracht. De heer Dirkse was erg verrast met dit blijk van mee leven uit gemeenschap. Ook werden er- verschillende spelletjes gedaan. UTRECHT, 17 oktober 1968 Totale aanvoer 4643; runderen 1290; vette kal veren 170; kraskalveren 30; nuchtere kalveren 338; schapen 1176; varkens bo ven 100 kg 465; varkens beneden 100 kg 55; biggen 1067; bokken en geiten 52. Prüzen (in guldens): Melk- en kalfkoeien, per st. 9501375; kalfvaarzen, per st. 9251000; vare koei en, per st. 8251010; pinken, per st. 700 310; stieren, per st. 7201190; gras kalveren, per st. 410600; nuchtere kla veren, per st. 4080; fokkalveren, per st. 110300; schapen, per st. 13090; lammeren, per st. 100160; drachtige varkens, per st. 350500; lopers, per st. 85—110; biggen, per st. 5570; bokken en geiten, per st. 1464. Vette koeien, le kwal., per kg gesl. gew. 4,254,45; vette koeien, 2e kwal., per kg gesl. gew. 3,954,15; vette koei en, 3e kwal., per kg gesl. gew. 3,553,85; vette kalveren, le kwal., per kg lev. gew. 3,754,00; vette kalveren, 2e kwal., per kg lev. gew. 3,553,75; vette kalve ren, 3e kwal., per kg lev. gew. 3,003,40; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1,45 1,85; zware vette varkens, per kg lev. gew. 2,202,25; zouters, per kg lev. gew. 2,32—2,38; slachtzeugen, per kg lev. gew. 1,801,90; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. 1,902,00. Overzicht (resp. handel en prijzen): Melk- en kalfkoeien: rustig, ruim prijsh.; vette koeien: matig, prijsh.; va re koeien: redelijk, ruim prijsh.; vette kalveren: matig, prijsh.; graskalveren: rustig, prijsh.; nuchtere kalveren: rustig, prijsh.; fokkalveren: rustig, prijsh.; scha pen: rustig, prijsh.; lammeren: rustig, prijsh.; varkens zeer rustig, als vorige week; biggen: zeer rustig, als vorige week. malen voor zijn wethouderszetel heeft willen bedanken. Het lijkt wel of het contact van de raadsfractie met het af delingsbestuur te wensen overlaat. Een wethouder, die deze instelling heeft, be wijst zijn partij én het gemeentebelang geen goede dienst. De mogelijkheid is zelfs niet uitgesloten, dat dit uiteindelijk tot stemmenverlies aanleiding kan ge ven. Ik kan me moeilijk voorstellen, dat de CHU-fractie met deze PvdA- wethouder, op wie zijn in '66 gestemd heeft, erg gelukkig kan zijn en ik dacht dat dit de CHU-fj-actie ook beslist af breuk doet". De heer Jansen constateert verder dat nog steeds bij de I'.v.d.A. en de CHU-fractie het partijbelang preva leert en de macht van het getal een woordje meespreekt. „Ik baseer dit op de uitlatingen van hun woordvoerders". De heer Jansen hoopt niet, dat hier door het belang van de gemeente Rhe nen op de achtergrond gaat geraken. „Er wordt wel eens beweerd, dat de gemeenteraad niet in twee kampen ver deeld moet worden. Het is deze zegslie den blijkbaar ontgaan, dat ze voor de ze verdeeldheid, in 1966, zelf de grond slag hebben gelegd. Het is trouwens niet ongebruikelijk dat zij de schuld hiervoor bij anderen zoeken. Men laat op deze manier duidelijk blijken dat de druiven zuur zijn". De heer Jansen is bijzonder ont stemd over de recente verwijten, die de heer Deen de gemeenteraadsleden naar hun hoofden slingert in een interview. VEENENDAAL De studievereni ging van de Staatkundig Gereformeer de Partij, „Petrus Datheen", heeft het initiatief genomen voor een belangrijke openbare bijeenkomst. Op uitnodiging van die studievereniging komt name lijk ds. H. A. Lombard, predikant van de Neder-duits Gereformeerde Kerk in Zuid-Afrika naar Veenendaal. De bijeenkomst wordt gehouden in de consistoriekamer van de gereformeerde gemeente aan de Fluitersstraat en be gint om 19.30 uur. Als onderwerp voor deze avond is gekozen „De Zuidafri kaanse politiek". EDERVEEN De Ederveense dam club DCE heeft donderdagavond de competitiewedstrijd tegen WSDV III in Wageningen met 11-9 verloren. De Ederveners hadden wel pech, want bij de stand 10-8 moest de partij tussen G. Vlastuin en T. Wessels de beslissing brengen. Vlastuin zag eert foute zet van zijn tegenstander over het hoofd ,in het eindspel, waardoor de partij in remise eindigde; anders had DCE een kostba re punt weggesleept tegen het nog on geslagen WSDV. De persoonlijke uitslagen waren: WSDV-DCE: 1. D. Kromhout - G. J. v. d. Dikkenberg 2-0, 2. J. W. Teunissen - J. de Koning 0-2. 3. J. Kaugen - A. Vierwinden 2-0, 4. D. Krokenhorst - G. v. Heerdt 0-2, 5. T. Jacobs - G. Vlas tuin 1-1, 6. C. Franken - R. v. Beek 0-2. 7. W. J. Jansen v. Doorn -J.Boe- ve 2-0, 8. A. Jansen v. Doorn - W. Veld huizen 2-0. Stand 9-7. Reglementair 2- 2. Eindstand 11-9. Dinsdag speelt DCE in het Groene- kruisgebouw de competitiewedstrijd te gen Ons Genoegen uit Harskamp. RENSWOUDE Geboren: Dirk. z.v. M. den Hartog en E. van Grootveld; Hermien, d.v. W. van Ginkel en R. J. van Ginkel; Jolanda, d.v. G. J. van Kampen en N. den Hartog. Ondertrouwd: Gerrit van Doorn te Veenendaal en Klazina van Ginkel te Renswoude. VEENENDAAL Het eerste team van biljartvereniging „De Ouwe Grens" in Veenendaal. dat dit seizoen uitkomt in dc hoofdklasse van de bil jartbond Wageningen en Omstreken, heeft een uitstekend debuut gemaakt in deze afdeling. Het viertal, bestaande uit de heren Zilver, Bouwmeester, Jac. Bos en Achterberg, versloeg in Wageningen het sterke Nationaal 1 met 26. De Veenendalers Zilver, Bouwmees ter en Bos demonstreerden aan het be gin van deze competitie een stabiele vorm. Zij zegevierden in de eerste drie partijen over hun Wageningse op ponenten en waren toen reeds verze kerd van de volle winst (06). Achterberg moest als enige DOG-er het onderspit delven na een spannende strijd (26). Het spel dat het Veenen daalse kwartet in deze openingsmatch vertoonde was bepaald veelbelovend. VEENENDAAL Doordat de heer C. N. van Kuyk zijn functie als wethou der van Veenendaal heeft neergelegd, moeten de onder zijn verantwoording val lende portefeuilles verdeeld worden. Hierdoor krijgen de wethouders Ant. de Ruiter en M. Bastmeijer ad interim een uitbreiding van hun werkzaamheden. De heer Ant. de Ruiter krijgt naast zijn portefeuille van onderwijs het beheer over de portefeuille sport, cultuur en recreatie. De heer M. Bastmeijer krijgt naast het beheer over de portefeuille volkshuisvesting en sociale zaken de ver antwoording voor.de portefeuille personeelszaken, openbare nutsbedrijven, eco nomische aangelegenheden en middelen van vervoer. A. JANSEN „Als ik in een andere krant lees", al dus de liberaal, „dat wethouder Deen de raadsleden, die zijn beleid steunden, verwijten gaat maken, dan moet dit toch, politiek gezien, beslist onverteer baar zijn. In de toekomst hoop ik wel dat de samenstelling van een college op een andere manier zal geschieden, dan we nu hebben meegemaakt. Persoonlijk ben ik bereid mijn steun aan een krachtig college te geven, maar dan moeten er en ik herhaal niet voor je, over je en zonder je af spraken gemaakt worden", aldus de heer Jansen. VEENENDAAL De Veenenda- Iers zijn niet zo erg gesteld op ope- J i rett.es Tnt deze. nrvnrl.ii.siie. m.ne.t. het i j voering van de operette „Victoria Z i en haar huzaar" voor zaterdag op j het programma staat. Voor de op- J voering in 't Verenigingsgebouw be- Z J stond van de zijde van het personeel j J wel belangstelling maar niet in die I j mate zoals het bestuur dat had ver- J j wacht. Ergo er bleven kaarten over. j J Het bestuur kwam op het lumineuze 5 5 idee andere mensen met de over- g J blijvende plaatskaarten een plezier Z te doen. De eerste gedachte ging uit j naar het Veenendaalse bejaarden. J Men belde de directrice van het be- J ja ardencentrum „de Engelenburgh", Z die hel aanbod echter afwimpelde J met: Het woord operette kennen j Z we niet. Bovendien bestaat de be- S volhing van ons huis voor het meren- J 5 deel uit bejaarde Veenendalers en j die hadden vroeger geen behoefte S aan operettes, dus nu ook niet". Wat j j verbouwereerd legde men aan de J Wageningselaan de hoorn op de haak. g j De aanbieding blijft echter van 5 kracht. Zijn er bejaarden die zater- J dagavond naar het. Haagse operette- gezelschap willen gaan kijken dan j J kan men vanaf zes uur 's avonds J nog aan de kassa van het Vereni- gingsgebouw terecht. De kaarten kunnen daar gratis in ontvangst wor- j ml J den genomen. Tot 17.30 uur u dan «ven a.u.b. Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur AMERONGEN „Kunstenaars uit Friesland" heet de expositie, die van 8 lot en met 16 november a.s. gehouden zal worden in „Lievendael" te Ameron- gen. Dezelfde expositie zal eerder, van 23 oktober tot en met 3 november a.s. in „Kunstliefde" te Utrecht te zien zijn. In het kader van de uitwisseling van exposities tussen de tentoonstellings diensten van de Stichtse Culturele Raad te Utrecht en de Fryske Kultuerried te Leeuwarden zullen een aantal Friese kunstenaars hun werk gaan tentoonstel len in Utrecht en in Amerongen. In Leeuwarden is in het kunstcentrum „Prinsetun" in juni j.l. een expositie te zien geweest van Utrechtse kunstenaars. Deze tentoonstelling trok een groot aan tal bezoekers. De volgende kunstenaars uit Friesland zullen op uitnodiging van de Stichtse Culturele Raad hun werk in Utrecht en Amerongen tentoonstellen: Madje van Dam, wandkleden; Jerre Hakse, schilderijen; Anee Huitema, gra fiek; David van Kampen, plastieken; Bep Mulder, schilderijen; Pier Piers- ma. houtplastieken; Jan Stroosma, gra fiek en Sjoerd de Vries, schilderijen. De expositie in Amerongen zal ge opend zijn van 9.30 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. De openingsdag, 8 no vember ook 's avonds van 19.00 - 21.00 uur. Zondags gesloten. De Rijkssubsi dieregeling is op deze tentoonstelling van toepassing. RHENEN De Christelijke Orato rium Vereniging „Euphinia" te Rhe- nen zal op woensdag 20 november a.s., 's avonds om 20.00 uur in de Cunera- kerk te Rhenen een kerkconcert geven. Uitgevoerd zullen worden: 1. Gloria van Ant. Vivaldi; 2. The Dettingen te Deum van G. F. Handel. De instrumentale begeleiding van de ze werken zal in handen zijn van Het Utrechts Barok Kamerorkest, dat te vens een concert voor trompet en or kest zal uitvoeren van G. Ph. Teleman. Een viertal vocale solisten zal aan de uitvoering meewerken, namelijk: Koos- je Zomer, sopraan; Valeska Haage, alt; Raöul Damis, tenor en Hans Zomer, bas. Het geheel staat onder leiding van Gijsbert van Zanten. KESTEREN Liberalisatie van het huur- en woonruimtebeleid in de gemeen te Kesteren, met ingang van I april 1969, is volgens burgemeester en wethou ders van deze gemeente te vroeg. In een schrijven aan de raad bepleit het col lege uitstel tot 1 september 1969, omdat dan pas verwacht mag woTden, dat het woningtekort, zowel in Kesteren als Opheusden, zal zijn opgeheven. Bij de door de minister gehanteerde ramingen komt tot uiting, dat in de ge bieden ten zuiden van de Rijn en ten oosten van de IJssel het kwantitatieve woningtekort, voorzover nog aanwezig, in vrijwel alle gemeentes tegen I ja nuari zal zijn opgeheven. Dientengevolge zal per 1 april 1969 volgens de minister tot invoering van de li beralisatie van de huurprijsbeheersing en -bescherming kunnen worden over gegaan. B. en W.. van Kesteren stellen de raad voor de minister te berichten, dat men weliswaar niet afwijzend tegen over de huurliberalisatie staat, maar dat het tijdstip van invoering voor Keste ren dient te worden uitgesteld. Zoals bekend, is in de loop van 1966 en 1967 in verschillende delen een aan vang gemaakt met een complex van maatregelen om een grotere vrijheid t verkrijgen ter zake van het bouw beleid, ten aanzien van de huurprijs beheersing en bij het in gebruik geven en nemen van woningruimte in die streek, waarvan een redelijk evenwicht ADVERTENTIE ALS U VANDAAG NOG BELT, HEEFT U MORGEN HET GELD Kastanjelaan 40 Tel 08376-2720 Rhenen Raadhuis, Veenendaal 16.30 - 18.30 uur: Receptie burgemeester P. Bo de. Rehoboth, Renswoude 19 uur: Uit voering „Ons Genoegen". Maandag 21 oktober Junushoff, Wageningen: 20 uur: In ternationaal Danstheater. Thijmse Berg, 19 uur: Lezing van Henk Otto over smalfilmen. Pro- paganda-avond Smalfilmliga „De Gelderse Vallei". BIOSCOPEN Luxor Theater. Veenendaal, zaterdag 19.30 en zondag 15 uur „Zeven gouden mannen". Zondag en maandag 19.30 „Wat het daglicht niet verdragen kan". Bio, Rhenen, zaterdag 20 en zondag 14.30 uur: „Tarzan in New York". Zondag 20 uur: „Samen uit, samen thuis". UTRECHT (Tot 15 december manifestatie Stu dium Generale. Gebeurtenissen, aangeduid met (SG) zijn in dat ka der. Inlichtingen inform.centrum, Plompetorengracht 9, tel. 030 - 18100). Zaterdag 19 oktober Werfkelder bij Hema, 21 uur: Muze- valcabaret met „Dwars tegen de draad". Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Romeo en Julia". Zondag 200 oktober Stadsschouwburg 20 uur: Nieuw Rot terdams Toneel met „Romeo en Julia". Geertckerk, 15 uur: Het Nederlands Kodalykoor o.l.v. Dick v. d. Berg m.m.v. Jaap den Haan, orgel. Maandag 21 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: De Haag- sche Comedie met „Zie hier, een vrij man". Gebouw voor K en W„ 20.15 uur: De Tale Reporter Company met 2 eenakters: „The first word and the last" en „Keep tightly closed in a Cool dry place" (SG). Dinsdag 22 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Zuidelijk toneel met „Wraak". Woensdag 23 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Neder landse Comedie met „De revisor". Tivoli, 20.15 uur: USO-concert o.l.v. Paul Hupperts, m.m.v. Martha Ar- gerich, piano. Werken van Kox. Chopin en Brahms. Gebouw voor K. en W., 20.15 uur; ThéAtre de Sartrouville/Compagnie Patrice Chereau met „Le prix de la revolte du tnarché noir" (SG). Donderdag 24 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Toneel groep Centrum met „De Smoes- haan". Gebouw voor K. en W., 19.30 uur: De poëtische compositie m.m.v. Ju dith Herzberger, Johnny Meijer en Manke Nelis (SG). Vrijdag 25 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Toneel groep Centrum met „De Smoes- haan". Gebouw voor K. en W., 19.30 uur: Poëtische competitie m.m.v. Judith Herzberger, Johnny Meijer, en Manke Nelis. Tivoli, 20 uur: Kon. Oratoriumver. Kerkgezang o.l.v. Jaap de Lange, m.m.v. U$IO „Die Schöpfung" van Haydn. Werfkelder bij Hema. 21 uur: Mu- zevalcabaret met „Dwars tegen de draad". Zaterdag 26 oktober Janskerkhof. 10.30-12.30 uur: Folk- centrum Utrecht met folksongs en hoetennenie (alleen bij mooi weer). Werfkelder bij Hema. 21 uur: Mu- zevalcabaret met „Dwars tegen de draad". BIOSCOPEN Voorstellingen werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur, zondagen 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. Camera, Oude Gracht 156: „Ik ben nieuwsgierig - geel". Zaterdag 23.15 uur: „Guilietta degli spiriti". City, Voorstraat 89: „Django schiet het eerst". Filmac, Vredenburg 29. dg. doorlo pend: „Gill Lamp als deurwaar der in een Turks bad". Twee te kenfilms en uitgebreid nieuws. Palace, Vredenburg 29, dag. 18.45 en 21 uur: „Ik een markies". Zater dag 23.30 uur „Drie revolverhel den". Olympia, Amsterdamsestraatw. 350, alleen middagvoorst, op zondag en woensdag, tot en met zondag: „Gunfighters of Red River". Maan dag tot en met woensdag „Politie in de greep van een vrouw". Rembrandt, Oude Gracht 73: „Vier kante rekruut". Scala, Potterstraat 16, dag. 14.15 en 20 uur „Play-time". Studio, Oude Gracht 154, voorst. 15 min. later „Don't look back". Vreeburg, Vredenburg 8a. dag. 14 en 19.30 uur „Dr. Zjivago". Zaterdag 23.15 uur: „De zonen van Katie Elder". ARNHEM Zaterdag 19 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Toneel groep Studio met „Trichloor". Zondag 20 oktober Gemeentemuseum, 16 uur: Quintet Jos Wielakker, werken van Paul Peurl, Joseph Gibbs, Franz Xavier Richter, Jean Philippe Rameau, Johann Gottfried Walter, Johann Christian Bach. Maandag 21 oktober Musis Sacrum, 20 uur: St.-Caecilia- concert door Het Concertgebouw orkest o.l.v. Bernard Haitink, met medewerking van Gina Bachauer, piano. Werken van Mendelssohn, Beethoven, Berlioz. Dinsdag 22 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Ensemble Wiener Burgtheater met „Die leichten Herzens Sind". Woensdag 23 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Neder landse Comedie met „Alles voor de tuin". Donderdag 24 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Haagsche Comedie met „Ziehier, een vrij man". Musis Sacrum, 20 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly, m.m.v. Leonid Kogan, viool. Wer ken van Tsjaikowski, Mozart, Sme- tana en Chatsjatoerian. Sonsbeekboerderij, 20.30 uur: Ka mercabaret De Foekepot met „We moeten zo nodig". Vrijdag 25 oktober Sonsbeekboerderij, 20.30 uur: Ka mercabaret De Foekepot met „We moeten zo nodig". BIOSCOPEN Voorstellingen zon- en werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur. Rembrandt, Velperplein „Angélique en de sultan". Saskia. Looierstraat: „Ik ben nieuws gierig - geel". Luxor, Willemsplein „De onderwe reld van New York". Zaterdag 23.30 uur „Katten". Woensdag 23 oktober „Slaapkamergeheimpjes". Palace, Bakkerstraat, t/m zaterdag „Winnetoe tegen Witte Buffel". Zondag t/m woensdag „De veertig gestolen geweren". Studio-A, Lange Wal, dag. 18.45 en 21.15 uur: „Liefdesdossier van een telefoniste". Zondag en woensdag 14.30 uur: „Dik Trom in het cir cus". op de bouw- en woningmarkt kan wor den gesproken. Gelet op het aantal woningzoekenden in Kesteren en Opheusden en het aan- VEENENDAAL Hoe vaak heeft men de perfecte misdaad al niet be schreven of verfilmd? Al honderden, zij het niet duizenden malen. Hoe vaak ge beurde dit op een originele manier? Zeer zelden. Maar in het Luxor Theater te Veenendaal kan men tot en met zondag middag een enorm originele, geestige en knap verfilmde perfecte kraak zien. Een film met de specifieke Italiaanse spanning, humor, sex en vaart getiteld: „Zeven gouden mannen". Het gegeven van het verhaal is sim pel; het verhaal op zich is vrij gecom pliceerd. Onder leiding van „de profes sor" (Philippe Leroy) kraken zes super boeven met harten van goud een van d modernste kluizen ter wereld in esn, Zwitserse bank. „De professor" is een misdaadgenie. Hij heeft aan alles ge dacht. Vanuit zijn hotelkamer, tegen over de Zwitserse bank regelt hij de hele kraak met radio- en televisiezen dertjes. Hij geeft zijn onverschrokken helden opdrachten, die perfect worden uitgevoerd. Als de bank eenmaal gekraakt is, wil hij er met zijn lieftallige vriendinnetje (Rosanna Podesta) en al het goud van door. Maar dan blijkt het vriendinnetje een volkomen onverwacht en een tikkel tje gemeen afspraakje te hebben met de directeur van de gedupeerde bank. Maar „de professor" heeft ook fyier natuur lijk rekening mee gehouden. Als het vriendinnetje dat merkt gaat ze gauw weer terug naar haar professor. Dan komen echter de zes jongens-van- het-grove werk hun aandeel opeisen. En als men eindelijk zover is, om het goud te gaan verdelen, gebeurt er iets heel onverwachts. Er komt geen poli tie, zoals dat meestal bij dit soort ver halen het geval is. Dat is juist het grap pige en originele van de film. De boe ven, die werkelijk erg sympathiek zijn. worden niet gepakt. Maar wat er ook gebeurt, de zeven gouden mannen en die ene mooie vrouw leren er niet van, want even later wordt hetzelfde plan uitgevoerd bij een andere bank. Er wordt goed geacteerd in Zeven gouden mannen" en de filmmuziek swingt enorm, evenals de hele film. De film „swingt", omdat de spanning con stant is, maar af en toe een beetje ver licht wordt door bijzonder geestige scè nes. Toegang 14 jaar. „Wat het daglicht niet verdragen kan" is van zondag tot en met woensdag avond in het Luxor Theater te zien. Een film over misdaad en zedcloosheis in nachtelijk Athene met Efo Economou, Petros Fissouw en Martha Vourtsi. Toe gang 18 jaar. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 25 oktober 1968 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 17 oktober 1968. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. tal in aanbouw zijnde woningen is het in Kesteren nog niet verantwoord de liberalisatie in te voeren. Het aantal woningzoekenden in Opheusden be draagt thans nog ongeveer 76, terwijl in 't dorp Kesteren nog ongeveer lid. gezin nen op een woning wachten. Op verzoek van B. en W. heeft de stedebouwkundige met het technisch- adviesbureau van.de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een onderhoud gehad over de eventuele inspraak van een verkeersdeskundige bij de stede- bouwkundige ontwikkelingen van Kes teren. Daarbij is men tot de conclusie gekomen, dat het verkeerskundig bege leiden bij de uitbreiding van Kesteren noodzakelijk is. Naar de mening van het college ver dient het aanbeveling om van die dien sten van 'n verkeersdeskundige gebruik te maken. In deze mening worden B. en W. gesterkt, wanneer zij denken aan de plannen, die er bestaan met betrek king tot de Noord-Zuidverbinding. Vooral de aanleg van wegen van en naar provinciale en/of Rijkswegen vraagt een deskundige begeleiding. Indien de gemeente Kesteren ertoe over gaat een verkeersdeskundige in te schakelen worden de kosten daarvan tot eind 1969 geraamd op f 8.000;-. Voor 't jaar 1968 worden de kosten geraamd op f 2.500,- Het college stelt de raad voor om bij de uitbreiding van de gemeente Kesteren een verkeersdeskundige in te schakelen en vraagt de raad hiervoor een krediet van f 2.500.- beschikbaar te stellen. De gemeenteraad van Kesteren komt vrijdag om half acht voor de maandelijkse vergadering bijeen. VEENENDAAL ARTSEN zaterdag 10 oktober Dr. G. Annot, Kerkewijk 56. tel. 10198. ARTSEN zondag 20 oktober Dr. G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstr. 2. Tel. 12529. APOTHEKEN Zuidersma, Hbofdstraat 53. Tel. 12123. RHENEN ARTSEN Dr. Wijchers. Achterbergsestraatweg. Tel. 08376—2328. AMERONGEN ARTSEN Dr. Van de Burg, Rijksstraatweg 153, Leersum. Tel. 03434-1388, neemt het a.s. weekend waar voor de artsen Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker uit Leersum en Van Ommeren uit Eist. SCHERPENZEEL. WOUDENBERG ARTSEN Dr. W. C. van Vulpen, Dorpsstraat 192, Scherpenzeel. Tel. 03497-1220. De dienst geldt van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. RENSWOUDE, EDERVEEN. DE KLOMP ARTSEN Dr. J. H. Rademaker. Hoofdweg 50. Ederveen. Tel. 08387-201. KESTEREN OMMEREN. LIENDEN ARTSEN Dr. Keur te Kesteren. Tel. 08886-201. De dienst vangt aan op zaterdagmor gen 9.00 uur. OPHEUSDEN. ECHTELD. OCHTEN, DODEWAARD ARTSEN Dr. Van Driel te Ochten. Tel. 03444-220. De dienst vangt aan op zaterdagmor gen 9.00 uur. KESTEREN. ECHTELD. OCHTEN WIJKVERPLEGING Zr. S. Westerhof, Groene Kruis, Keste ren. Tel. 08886-210. OPHEUSDEN, DODEWAARD WIJKVERPLEGING Zr. E. de Winter te Opheusden. Tel. 08887-210. VEENENDAAL, RHENEN TANDARTSEN Spoedgevallen: tel. 08388-12945. EDERVEEN en omg. DIERENARTS Dr. Nutma, Hoofdweg 480, Ederveen. Tel. 08387-457. ADVERTENTIE Alleen zijn gemakkelijk uitneembaar en absoluut condensvrij. 0 In verschillende uitvoeringen 0 Beslist geen onderhoud 0 Maximale warmtebesparing 0 Volledige schriftelijke garantie op alle artikelen I ET OP I Openslaande delen worden voor u GRATIS voor- 1 wr zien van onze ALUMINIUM TOCHTSTRIPS en toch zyn onze ramen AANTREKKELIJK IN PRIJS. Rel of schrijf geheel vrijblijvend ons adres J. J. SCHIPPER, Noordelijke Spoorstraat 11-13, Ede - Telefoon (08380)-10501 Toonzaal Spoorlaan 2, Bilthoven - Tel. (03402)-5524

De Vallei | 1968 | | pagina 3