Shok '68 en Vives verpletterd SKF op valreep naast Haarlem Salamanders zegevierde over Zevenaar: 0-1 Twee spelers uit het veld gestuurd bij DVSA-PVC Eigen doelpunt velde Candia Fortitudo ging ten onder tegen Veenendaal (2-0) Amateurvoetbal in cijfers Nederland kansloos tegen West-Duitsland HEMUR-ENGE WAS SUPERIEUR (2-8) RHC-heren wonnen van Achilles3-6 Reclame bij Candia NSYS KREEG IN LAATSTE MINUTEN DE GENADEKLAP RCH-Wageningen sfeerloos duel Gemakkelijke zege van R.K. Unitas Barneveld sloeg vlak voor tijd toe tegen Oranje-Wit Arbiters aangevallen Hoofdteams van Panters sloegen zich naar ruime overwinningen Koploper VVY greep volle winst met hulp van Rhenense back Korfbal Hockey Badminton Shok '68-Panters (dames) Korfbal Handbal Vives-Panters Reserves Donderrede Middenveld Afdeling Utrecht MAANDAG 21 OKTOBER 1968 HAARLEM De Veenendaalse korfballers en korfbalsters spelen ken nelijk het beste in de uitwedstrijden, want tot nu toe werden daarin de 4 punten behaald. Haarlem had de wedstrijd tegen het •terke D.T.V. verrassend met 7-3 ge wonnen, zodat SKF het duel in Haar lem met enige bezorgdheid tegemoet zag. Maar SKF trof het, dat Haarlem dit keer het schot vergeten had mee te ne men naar het mooie Muiier Sportpark. De gevaarlijke eerste aanval van de Haarlemmers was dit keer niet zo snel met doelpunten maken. De Veenenda- lers waren ze een slag voor, want binnen een kwartier hadden Gert v. Schoonhoven en Wout van Dijk de score geopend met fraaie doelpunten (0-2). Maar het lukte SKF niet om door te drukken. De 2e aanval was slecht op dreef, speelde met te weinig fantasie en slaagde er niet in een opening in de sterke Haarlemse verdediging te vin den. Aan de andere kant hetzelfde beeld: onder leiding van aanvoerder Van Ros sen hield de verdediging van SKF uit stekend stand, terwijl Wout v. Dijk c.s. in het middenvak de bal regelmatig in de richting van de aanval dirigeerden. Zowel het plaatsen, schieten als af vangen was echter slecht verzorgd en het kon daarom niet uitblijven dat Haarlem de kans kreeg terug te ko men. Voor de rust moest Van Rossen zwichten voor een afstanddschot, ter wijl Cees Heikamp na de rust z'n te genstander een keer moest laten gaan (2-2). Opnieuw kwam SKF aan de leiding door Andie v. Rossen die een goed aangegeven doorbal fraai afrondde (2-3). Terwijl het ernaar uitzag dat deze voorsprong zou worden vergroot, trof Haarlem onverwachts doel (3-3), waar mee de beginopstelling weer was be reikt met nog ongeveer een kwartier te spelen. Wat gevreesd werd, gebeurde inder daad. 10 min. voor tijd nam Haarlem voor het eerst de leiding 4-3. Tot ge luk van de Veenendalers beging Haar lem echter de tactische fout om nor maal door te spelen, waarvan SKF gre tig gebruik maakte om het spel te ver plaatsen. In de laatste minuut brak Gert v. Schoonhoven opnieuw en dat betekende op het laatste nippertje nog een gelijk spel (44). SKF was over het algemeen sterker, maar door het falen van de 2e aanval werd niet- meer dan 1 puntje behaald. Overigens mocht de ploeg niet klagen, daar ook de Haarlemse aanval het dit keer liet afweten. VEENENDAAL Het herenteam van Salamanders heeft het afgelopen weekend zijn tweede overwinning van dit seizoen behaald. De Veenendaalse formatie versloeg in een uitwedstrijd Zevenaar met 0-1. Het was een aan trekkelijk duel vol spanning, waaruit Salamanders tenslotte als overwinnaar te voorschijn kwam. De Veenendaalse ploeg was vooral tactisch veel beter dan de thuisclub, die in de voorhoede nogal teleurstelde. Sa lamanders combineerde uitstekend en kwam na een kwartier op 0-1 door Cees Diepeveen. Frans Alberts onder nam een fraaie solo-actie, die werd af gebroken door de Zevenaarse goalie. De terugspringende bal werd echter door Diepeveen over de doelverdediger heengeplaatst. Salamanders bleef sterker, ook in de tweede helft toen het de wat eenvoudi ge aanvallen van de thuisclub moeite loos pareerde. Zevenaar doelpuntte in de slotfase nog wel, maar deze treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Het damesteam leverde een goede prestatie door eveneens in Zevenaar een 0-4 overwinning te behalen. De doelpunten werden gescoord door Jo- rien van Oostrom (3x) en Marian van Schagen. Heren 2 is in Oosterbeek tegen de gelijknamige ploeg kansloos ten onder gegaan (7-1). Het enige Veenendaalse doelpunt werd gemaakt door Karei Helder. Met grote nederlagen werden ook de Jeugdteams geconfronteerd. De jon- gensploeg werd in Oosterbeek verplet terd met 9-0 na met de rust met 3-0 te hebben achtergestaan en de meisjes werden in Oosterbeek overspeeld door de leeftijdsgenoten van de gelijknamige thuisclub. Zij verloren eveneens met 8-0. EINDHOVEN De Nederlandse badmintonploeg is zaterdag in Eind hoven met 011 verslagen door het team van West-Duitsland. De Duitsers waren in alle opzichten sterker en Ne derland won in elf wedstrijden slechts drie games. De Nederlandse jeugdkampioene Jo ke van Beusekom uit Den Haag ves tigde nog het meest de aandacht van de amper 100 toeschouwers op zich door de verbeten wijze waarop zij in het enkelspel Marie Louise Wacherow partij gaf. Ook in het dames-dubbel weerde Joke van Beusekom zich kra nig. Goed gesteund door Felice de Nooyer hield zij de nederlaag tegen het Duitse koppel Gudrun Ziebold/ Gerda Schumacher beperkt tot 1518, 1517. Onze nationale kampioene Ag nes Geene moest met 311, 511 haar meerdere erkennen in de Europese titelhoudster Irmgard Latz. VEENENDAAL Het afgelopen weekend hebben zowel de dames als de heren van Panters kans gezien om hun tegenstanders verpletterende nederlagen toe te brengen. De dames hadden niet de minste moeite met Shok '68 in Harderwijk en triomfeerden overtuigend met 03. De heren trokken naar IJsselstein om het op te nemen tegen Vives en ook daar werd het een ruime 03 zege voor de Veenendaalse formatie. Door deze resul taten bl(jven beide ploegen ongeslagen in deze competitie. Shok '68 is een combinatie ontstaan uit een fusie van Shadow's en een an dere plaatselijke vereniging te Harder wijk. Nog nooit heeft een ploeg uit Har derwijk kans gezien Panters een neder laag toe te brengen en ook de pas ont stane Harderwijkse combinatie kon geen verweer vinden tegen het geweld van Panters. ïn de eerste set kon Shok weliswaar een kleine 4-3 voorsprong ne men, maar toen was het afgelopen. Ach ter elkaar stoomde een zwaar aanval lend Panters door naar een zeer grote voorsprong van 4-12 en er was voor Shok geen houden meer aan. Panters won deze set met 5-15 en stond op 0-1. AMERONGEN Heniur-Enge heeft zich aangediend als kandidaat voor de titel in zijn afdeling. De korfbalploeg zegevierde zaterdag in Austerlitz met 28 over de gelijknamige club en staat daardoor ongeslagen aan kop. De eerste aanval startte in een hoog tempo en er vielen al direct gaten in de Austerlitz-verdediging. Hemur-Enge nam een 0-2 voorsprong en ging toen uitstekend spelen. Voor de rust stond het al met 0-6 voor. Na de thee werd het spel rommeli ger. Austerlitz kwam wat beter in zijn ritme en liep in tot 2-6. Maar de Amerongse formatie drukte haar veld- meerderheid nog eens uit door twee fraaie treffers (2-8). Doordat SVMM verloor van SKF 3 staat Hemur-Enge nu alleen aan de leiding met geen enkele verliespunt. De concurrenten zijn nu nog Gelria uit Resteren, Midlandia uit Bunnik en SVMM. De junioren gaven de Bataven in Lienden korfballes (23-0), terwijl de adspiranten B een compromis sloten met Gelria (0-0). De pupillen bereikten eveneens een gelijk spel tegen SVMM. Zaterdag speelt Hemur-Enge op de Burgwal een wedstrijd tegen Midlandia uit Bunnik. De A-adspiranten komen in Bunnik uit tegen Midlandia B en de pupillen binden de strijd aan met Are na. RHENEN Na een zondag zonder afdelingshandbal kon er deze maal weer op het veld worden gespeeld. De RHC-heren moesten op bezoek bij Achilles, waar het aanvals- en verdedi gingsvak grote gelijkenis met een spons vertoonde. Desondanks speelde RHC van begin af aan een leuke wedstrijd. Slechts de afronding van de vlot soms te vlot lopende aanvallen ont brak. Er werd uit stilstaande positie te veel geschoten iets waaraan vooral Hans Kok zich nogal eens schuldig maakte. De Achilles-keeper moest ech ter voor rust toch vijfmaal capituleren tegen doelman Bijker eenmaal. Na de thee bleek de goalie van de tegenstan der aanmerkelijk beter op dreef te zijn. Een aantal zuivere RHC-schoten keerde hij met snelle reacties. In de verdedi ging speelde invaller Hans v. d. IJssel een zekere partij. Toen in de laatste fa se van de strijd verdediger Bep van Willigen meende een Achilles-man het doelpunten te moeten beletten door zijn been uit te steken, moest hij er voor vijf minuten uit en kregen de Rhenena- ren een strafworp tegen. Dit bracht echter in de 3-6 stand geen verandering meer, omdat Loet Bijker het goede schot met een formidabele duik stopte. Volgende week wacht de heren een zwa re wedstrijd tegen Sport Vereent. De thuiswedstrijd tegen deze ploeg werd met veel moeite door RHC met 10-8 ge wonnen. Met veel kunst- en vliegwerk had men acht dames bij elkaar gekregen om te gen Attila te strijden. Na een rust stand van 4-4 kwam het einde met een 8-5 stand voor de gasten. Het pro gramma voor komende zondag luidt: DS RHC-DWSM; 11 uur. DJ RHC-Oran- je 2 om 12 uur; HJ RHC-Fidelitas om 13 uur en JA RHC-UD om 10 uur. De VVY-goatie pareert een van de vele attaques van Candia '66. In de tweede set was Shok kansloos. Onophoudelijk beukte Panters in op een tevergeefs grijpende Shok-defensie en het krachtsverschil was te groot om de strijd aantrekkelijk te maken. Panters won ondubbelzinnig met 1-15 en had een 0-2 voorsprong verkregen. In de derde set liet Panters de teu gels wat vieren en Shok kreeg de ge legenheid wat meer in de aanval te gaan. Bovendien was de concentratie van de Veenendaalsen na de twee rui me setoverwinningen helemaal zoek en men nam de zaak zeer licht op. Maar niettemin sloeg Panters zich naar een 1-5 voorsprong en bij de stand 2-10 scheen de zaak weer bekeken. Maar Shok zag op dat moment kans om ge bruik te maken van het wat ongeïnte resseerde spel van Panters en toog in de aanval. Daarbij maakte Pantere in de verdediging enkele fouten, waardoor Shok cie stand tot 10-12 kon terugbren gen. Maar de gasten rechtten even de rug en maakten aan alle illusies van Shok resoluut een einde door deze derde set te winnen met 10-15. Een weinig imponerende wedstrijd tegen een zeer matige tegenstander. De dames van Pantere voeren nu ongesla gen de ranglijst van de overgangsklas se aan. Ook de heren van Panters waren in uitstekende vorm en boekten eenzelfde resultaat. Het werd in IJsselstein eer zeer eenzijdige bedoening. Nog in het vorig seizoen zegevierde Vives vaak over de eersteklas ploegen van Panters, maar thans werd het totaal overspeeld door de Veenendalers. De aanvalsimachine van Panters func tioneerde ditmaal prachtig. Er was to taal geen houden aan voor de figureren de Vives-formatie en aanval na aanval werd door Panters afgerond met een daverende smash of een bekeken plaatsbal, waarop Vives telkens het antwoord schuldig bleef. Panters had geheel vrij spel aan het net. De Vee nendalers wonnen de eerste set ondub belzinnig met 1-15 en stonden op 0-1. In de tweede set daverde de Panters-ma- chine rustig door. Een niet te stoppen lawine van aanvallen werd er in de Vives-verdediging geslagen en vooral ook het keiharde serveren van Pan tere bracht Vives tot wanhoop. Tegen dit Pantersteam was niet te knokken en wederom trok Panters aan het langste eind (4-15) en stond op 0-2. In de derde set toog Vives onver vaard in de aanval en peuterde en een kleine 2-0 voorsprong uit. Maar Pan ters kwam terug. Het nam het initiatief over en Vives greep totaal mis op de keiharde aanvallen van de gasten. Pan tere speelde zich wederom naar een ruime setzege toe (4-15). De heren blij ven door dit resultaat ongeslagen met* twee gelijke spelen en een overwinning. Hern 2 kwam goed voor de dag in ei gen huis. Het speelde tegen het Drie- bergse Dalto 1 gelijk met 2-2. Na een 2-1 voorsprong had de ploeg kans de ze ge binnen te halen, maar in de laatste set liet men door overwegend slordig heidjes de volle winst glippen. Heren 3 won thuis duidelijk met 3-1 van het Utrechtse Sos 6, terwijl heren 4 de eer ste overwinning van deze competitie be haalde door thuis met 3-1 van Vives 2 te winnen. Dames 2 verloor thuis voor de eerste maal. Met 1-3 ging het tegen SOS 4 ten onder met een zeer incomple te ploeg. AMERONGEN Het heeft er lange tijd naar uitgezien, dat DVSA gisteren zijn eerste nederlaag te incasseren zou krijgen tegen PVC uit Utrecht. Na 25 minuten stonden de Ameron- gers al met 02 achter, maar uitein delijk sleepten zij toch een gelijk spel uit het vuur, waardoor zij ongeslagen bleven in de eerste klasse B (22). Na vijf minuten namen de Utrech tere al een voorsprong. Een terug speelbal stuitte van de borst van de keeper terug in het veld en de PVC- rechtsbinnen scoorde (01). DVSA trachtte met lange passes de defensie van de gasten uiteen te rukken, maar dat lukte aanvankelijk niet. Na 25 mi nuten vergrootten de gasten zelfs hun voorsprong. Uit een vrije trap van ze ker 25 meter afstand werd de bal te gen het net gejaagd (02). Van Viegen ging nu onmiddellijk mee naar voren bij DVSA. Hij bracht weliswaar meer gevaar voor het doel van PVC, maar tot tien minuten voor de rust bleven doelpunten uit. Toen bracht Van Viegen de stand op 1—2 met een strak schot. Een fraaie kans op de gelijkmaker miste DVSA voor rust. Na de hervatting werd PVC met de rug tegen de muur gedrukt. Onophou delijk werd het doel van de Utrechters belaagd, maar steeds greep de verde diging (met het nodige geluk) in. Tien minuten voor het einde vond een incident plaats. Bij een worsteling om de bal begingen een Ameronger en een speler van PVC een overtreding en de scheidsrechter verwees beide heethoofden onmiddellijk naar de kleedkamer^. Aanvoerder Breeschoten RHENEN Binnenkort zal er langs de lijnen op het gemeentelijk sportpark Candia in Rhenen reclame kunnen wor den gemaakt door het zakenleven. Vóór de wedstrijd van gisteren kon digde de speaker aan, dat bedrijven, die op deze wijze reclame willen ma ken, zich kunnen aanmelden bij het se cretariaat van de sportvereniging „Candia '66". viel vlak voor het einde uit en werd vervangen door Mater. De invaller bracht in de eindfase de partijen op gelijke voet (22). Na afloop gebeurden er nog enkele onvriendelijke dingen op De Burgwal die (weer eens) werden veroorzaakt door een deel van het Amerongse voet balpubliek. VEENENDAAL NSVS, dat zater dag zonder P. Bleyenberg en W. v.d. Waal uitkwam in de wedstrijd tegen CDN, heeft na enkele grote overwin ningen onverwacht verloren. In een spannend duel wist de NSVS-formatie tot driemaal toe een achterstand weg te werken. Drie minuten voor het ein de moest NSVS echter opnieuw een doelpunt toestaan en dat was genoeg voor de zege van de gasten. In de laatste minuut scoorden de Vee nendalers nog eens, maar dit doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. In de eerste helft bleek CDN duide lijk sterker. De gasten werkten hun aanvallen echter bijzonder slecht af, waardoor de Veenendaalse verdediging steeds weer in kon grijpen. Al in Ce vierde minuut namen de gasten een voorsprong, toen de bal uit een vrije trap ineens werd ingeschoten. Enkele minuten later kogelde Van Resteren van grote afstand de gelijkmaker in 't doel van de tegenstanders (1-1). CDN behield echter een overwicht en maak te in de 44ste minuut gebruik van een misverstand in de NSVS-defensie (1-2). Na rust kwam NSVS wat beter voor de dag en er werd meer aanvallend ge speeld. Nadat H. de Ruyter de score in evenwicht had gebracht maakte CDN gebruik van een hoekschop om nog maals een voorsprong te nemen (2-3). In de 83e minuut zorgde invaller Kra mer opnieuw voor het evenwicht in de score, maar kort voor tijd greep CDN de volle winst. Breeschoten legt al zijn kracht in een schot op het Utrechtse doei. Zijn te genstander Ujkt de kogel te vrezen RHENEN Tien minuten voor het einde van de wedstrijd Candia '66VVY kreeg de Candiaan Joop van Beek de bal verkeerd op zijn schoen en hij schoot in eigen doel. Hij greep met-beide handen wanhopig naar zijn hoofd, want daardoor werd de 11 stand op dat moment op het scorebord veranderd in 12 in het voordeel van de gasten. Candia verloor op deze ongelukkige wijze een wedstrijd, die in feite in een gelijk spel had moeten eindigen, omdat beide ploegen volkomen tegen elkaar waren opgewassen. De Candianen hadden in de achtste minuut de score geopend, maar in de twaalfde minuut was de stand alweer gelijk. De ploeg van Candia speelde de laatste tien minuten van deze wedstrijd nog wel met veel elan om alsnog te trachten gelijk te komen, maar dat zat er niet meer in. Het op de ranglijst leidende VVY nam twee kostbare punten mee naar huis. Voordat scheidsrechter Vogelpoel uit Utrecht het beginsignaal liet klinken werd een minuut stilte in acht genomen voor het overleden lid J. J. Ziermans van Candia. Direct daarop trok WY ten aanval tegen het met één invaller spelend Candia. Johnny Eibers, wiens schorsing over twee weken ten einde loopt, werd vervangen door Van Wal- sum. De defensie van de thuisclub had wei nig moeite met de VVY-ers, wpnt bin nen vijf minuten stonden de gasten vijf maal buitenspel. Aanvoerder Geurt van Veenendaal bezorgde zijn ploeg de lei ding. In de achtste minuut stormde hij door het midden en de VVY-doelman kreeg het nakijken (1-0). Er heerste op dat moment grote vreugde in 'h Candia - kamp, doch daar kwam vier minuten later al verandering in, toen de blonde v. d. Klooster, vrijstaand voor het Candia-doel, uit een corner onhoudbaar inschoot (1-1). Candia trok zich compleet in de ver dediging terug, want het wilde deze ge lijke stand kennelijk behouden. Vele malen werd de bal naar het WY-ge- bied gedirigeerd, maar dan stonden er slechts een paar voorwaartsen klaar om de aanval te openen en die liep in de meeste gevallen op niets uit. Na rust waarschijnlijk na een don derrede van trainer Te Kulve veran derde het spelbeeld. Candia speelde weer een goede wedstrijd en de aanval len op de beide doelen wisselden elkaar snel af. Candia kreeg langzamerhand een veldmeerderheid en het zag er dan ook helemaal niet naar uit dat de Rhe- nenaren hun eerste nederlaag tegemoet zouden gaan. De ontnuchtering kwam echter tien minuten voor het einde van de wedstrijd toen VVY over links kwam opzetten en back Van Beek de bal onderschepte. Hij stond schuin voor het doel, kreeg het leer verkeerd op zijn voet en de bal verdween in eigen doel (1-2). Een geblesseerde Jan van de Pol, moest zich de laatste tien minuten laten vervangen door invaller Ring. Geen van beide ploegen gaven de strijd op, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Candia '66 leed zijn eerste neder laag. HAARLEM In een sfeerloos duel heeft Wageningen opnieuw een neder laag moeten incasseren, ditmaal van het zwak spelende RCH. De 4000 toe schouwers hebben vrijwel geen mo ment kunnen genieten van de zeer ma tige wedstrijd, die tenslotte in een 20 overwinning voor de gastheren eindigde. In de eerste helft kwam Wageningen tot een licht overwicht, mede veroor zaakt door het defensieve spel van RCH. De Haarlemse verdediging bleef overigens ver beneden de maat, maar ondanks de goede scoringskansen die Wageningen kreeg werd er niet ge doelpunt. Zowel Rorije als Broecks kwam in vrije positie voor het Haar lemse doel, maar beiden misten jam merlijk. Bovendien trapten de gasten herhaaldelijk in de buitenspelval van RCH, een wapen dat de thuisclub met succes wist te hanteren. Ook na de rust bleef RCH verdedi gend spelen en het beperkte zich tot een aantal uitvallen. Na een kwartier hadden de gastheren daarmee succes toen Pas een voorzet wilde wegwerken maar miste. Meyer deed het beter en kopte de bal langs Quint in het doel (1—0). Vijf minuten later schoot 01- denziel uit een corner hard in (20). In de resterende tijd kwam Wagenin gen wel fel terug, maar verder dan een vijftal corners kwamen de Berg bewoners niet. VEENENDAAL Door een 4-2 overwinning op het bezoekende Bilt- hoven blijft Unitas aan de leiding in de derde klasse. De Veenendalers heb ben het overigens niet moeilik gehad met het team uit Bilthoven, want al bij de rust was een 3-0 voorsprong be reikt. Al in de eerste minuten werd het duidelijk dat er opnieuw een overwin ning voor de thuisclub tot stand zou ko men. Bilthoven kon op geen enkele manier overtuigen, in tegenstelling tot Unitas, dat een bijzonder knappe wed strijd speelde. Nadat Louis Drost de score had geopend zorgde Van Ojik voor het tweede Veenendaalse doelpunt Molmans, steeds weer gevaarlijk voor het doel van Bilthoven opererend, mis te enkele goede scoringskansen maar slaagde er voor rust toch in de stand op 3-0 te brengen. Na de hervatting viel het spel van Unitas wat terug. De gastheren toon den veel minder inzet. Nadat Molmans voor 4-0 zorgde werd er af en toe zeer nonchalant gespeeld, waardoor Bilthoven in de gelegenheid kwam en kele goede tegenacties te onderne men. Verder dan een tweetal treffers liet de Unitas-defensie het echter niet komen, waardoor de winst in Veenen daal bleef. BARNEVELD Oranje-Wit trok zondag naar Barneveld om daar de club van die naam te bestrijden. Het werd een bijzonder sportieve wedstrijd waarin de Elstenaren in de laatste tien minuten werden verslagen (42). De Oranje-mannen hadden in het be gin nogal wat moeite met de snelheid van de Barneveld-aanvallers. Reeds na 14 minuten nam Barneveld de leiding. Uit een corner kopte de middenvoor feilloos in (1-0). Debutant G. Drost in 't doel van de Elstenaren behoedde de stand door even later met een flitsen de reactie te redden. In de 26ste mi nuut een schijnbaar ongevaarlijke aan val op 't Barneveld-doel. De bal kwam bij binnenspeler H. Bos, die ineens vuurde. Uit zijn schot liet de goalie de bal glippen (1-1). Vijf minuten later stond Oranje-Wit al weer achter, toen udt een corner ineens werd ingekopt (2-1). Na de rust een strijd die beide ploe gen nog kansen bood. In de 64ste mi nuut zetten de Elstenaren een aanval over rechts op, een voorzet sneed door de Barneveld-defensie en linksbuiten W. Bos die veel te weinig in 't spel werd betrokken kopte uit een onmo gelijke hoek raak (2-2). Even later hadden de Oranjemannen een goede kans op de zege toen rechtsbuiten J. Terschegget een prachtig schot loste, dat maar net tot corner kon worden omgebogen. Een slot-offensief van Bar neveld bracht de Elstenaren in de laat ste 8 minuten op de knieën. Door twee doelpunten van de Barneveldse midden voor greep de thuisclub de zege (4-2). VEENENDAAL Veenendaal heeft gisteren op het Salamander-sportpark een overwinning behaald op het Culemborgse Fortitudo, de ploeg waartegen vorig seizoen tweemaal hard werd gevochten in de meest letterlijke zin van het woord. De gasten gingen met 20 ten onder tegen de thuisclub in een zeer matige wedstrijd. Veenendaal heeft gedurende de gehele wedstrijd een licht overwicht gehad en dat werd in de 20e en 70e minuut beloond met doelpunten. Veenendaal speelde het 4-3-3 sys teem. De achterhoede van de Veenen dalers werkte goed. Schans was de uit blinker in de geelblauwe defensie, ter wijl doelman De Bruin het niet al te zwaar heeft gehad. Hij behoefde slechts eenmaal met een bliksemreactie red ding te brengen bij een Culemborgse aanval. Het middenveld is steeds in handen geweest van de gastheren, die echter zeer teleurstelden en vaak erg slecht plaatsten. In de 20e minuut nam Vee nendaal een voorsprong. Stef Rebergen werd plotseling gelanceerd, hij omspeel de de spil, verschalkte vervolgens de Fortitudo-goalie met een hard schot (1- 0). De gasten kregen geen kans tegen de verdediging van Veenendaal. De tweede helft leverde weinig hoog tepunten op. Het aanvalsspel aan beide zijden was zeer zwak en de meeste duls werden op het middenveld uitge vochten. Fortitudo vocht verbeten voor de ge lijkmaker, maar de Veenendaalse ver dediging liet de voorwaartsen van de Culemborgse ploég niet verder komen dan de zestien-meterlijn. Het duel werd wat steviger en de thuisclub bleef wat meer in de aanval. Stef Rebergen bereidde het tweede Vee nendaalse doelpunt op prachtige wijze voor in de 70e minuut. Hij ondernam een solo langs de lijn en zette le bal vanaf de out-line mes scherp voor. Het leer kwam voor de voe ten van Gijs Heikafnp, die de Culem borgse goalie van drie meter afstand geen enkele kans gaf (20). Fortitudo ging nu zwaar in het offen sief, maar de vaak te overhaaste ac ties leverden geen problemen op voor de geelblauwe defensie en invaller kee per De Bruin. OSS KERKDRIEL Scheidsrechter Emons moest zondag in Oss de wed strijd DESO-Blauw Geel, voor de vier de klasse A Zuid 1, zeven minuten voor het einde staken nadat hij door de DESO-speler Van der Leest was gesla gen. Emons had kort daarvoor Van der Leest van het veld gezonden we gens natrappen. De stand was bij het afbreken 41 voor Blauw Geel. De wedstrijd DSC-OVH te Kerkdriel, in de vierde klasse B zuid 1, werd drie minuten voor tijd gestaakt bij de stand schudding. De heer Timmermans moest op een gegeven moment twee DSC-spe lers een waarschuwing. De supporters van de thuisclub namen dit niet en vie len de arbiter aan. Hij liep door trap pen en slagen bloedende wonden op en vermoedelijk ook een lichte hersen schudding. De heer Timmermans in een ziekenhuis behandeld worden maar kon daarna naar huis gaan. Koelbloedig werd het Culemborgse gevaar voorzover daarvan sprake was bezworen. 3e klasse D, West-I: HollandZeist 31; UltrajectumDonar 21; Ams- vorde—DEV 1—1; Candia '66—VVY 12; CDNVictoria 41; Vrienden schaarBaarn 21. CDN 7-11 Vriendensch. 5—6 VVY 7-11 Victoria 6—5 Holland 6-10 Zeist 64 Amsvorde 78 Ultrajectum 64 Candia '66 66 Baarn 63 DEV 6—5 Donar 7—2 4e klasse H, West-I: JSVDe Meern 10; VeenendaalFortitudo 20; Zwaluwen VooruitKDS 21; Saestum —Utrecht 0—1; SVF—EMS 2—2; VreeswijkStichtse Boys 14. JSV 6-10 Zw. Vooruit 4—4 Utrecht 59 Fortitudo 54 Stichtse Boys 59 De Meern 54 SVF 5—4 EMS 5—2 Saestum 66 KDS 51 Veenendaal 66 Vreeswijk 51 le klasse A: Roda '46—EMM 1—3; MinervaMidlandia 33; Amf. Boys Soesterberg 22; Veensche Boys Kampong 10; HooglandBDC 13. Minerva 7-11 BDC 6—6 EMM 7-10 Kampong 54 Hoogland 69 Scherpenzeel 53 Midlandia 6—6 Roda '46 6—2 Soesterberg 66 Amf. Boys 41 Veensche B. 66 le klasse B: DVSA-PVC 2—2; Pa- triaMSV '19 af gel.; BrederodesRK Stormvogels 21; SCHW.b. Duur stede 80; DWSVVoortwaarts 35. DVSA 6—9 PVC 7—6 MSV '19 5—8 RK Stormv. 6—4 Brederodes 58 SCH 64 Voorwaarts 68 Patria 43 Utr. Boys 55 W.b. Duurst. 41 DWSV 6—5 2e klasse B: BarneveldOranje-Wit 42; VSK—Maluko Muda 52; Maars- senDSO (U.) 20; resterende wed strijden afgelast. DSO (U.) 7—9 Mal. Muda 5—4 Olympia '25 57 Rivierwijkers 33 DVSU 4—5 VSK 4—3 Barneveld 45 Oranje-Wit 53 Maarssen 55 De Meeuwen 42 Se klasse B: RUC—SVMM 3—1; 't t GoyHDS 12; DorestadA res 00 RK UnitasBilthoven 42. RK Unitas 7-13 Bilthoven 6—4 Dorestad 6—7 RUC 4—3 SVMM 6—6 HDS 5—3 Ares 66 't Goy 52

De Vallei | 1968 | | pagina 13