Postduivenvereniging nieuw gebouw in Veiling Septer Tiel VALLEI? Belt 10550 11079 Diefstal van 36 mille opgelost Kantongerecht Wageningen Sloper droeg zijn laveloze passagier als getuige voor Kesteren bleef ongeslagen Damescomité was actief Jongen (21) in Opheusden mishandeld M. Lammers overleden Politie arresteerde twee Opheusdenaren Dader had vuurwapen Brandweerwedstrij den in Kesteren gewonnen door spuitgasten uit Dodewaard Drie maanden van de weg af ortnieuws WETHOUDER P. VAN LI EN DEN VERRICHTTE OFFICIËLE OPENING Olympia nieuwe leider in hoofdklasse Muziekver. hield bazaar Op nieuw cursus ,Pech Onderweg' Schoorsteenbrandje was snel geblust Verloren in Eist Nut-programma Benoemd Kaartavonden v.v. Musketiers Dammen Verkoopdagen van Ned. Herv. kerk CPB komt bijeen BURGERLIJKE STAND UW FLINKE STRAF WINTERSLIP BOETE BIJ VOORUITBETALING STRAFLIJST WERD ZWARTER BIJNA DE WEG AF RIJBEWIJS TWEE JAAR VERLOPEN Afd. Nijmegen Afd. Nijmegen MAANDAG 21 OKTOBER 1968 RHENEN „Menigeen zou willen dat hy een woning had, die er uitzag zoals dit nieuwe gebouw". Dat zei wethouder T. van Lienden, toen hy zaterdagmiddag het nieuwe onderkomen van de postduivenvereniging „Rhenen en Omstreken" offi cieel opende. En het moet gezegd worden, iedereen was verbaasd en onder de in druk, van wat de leden van deze Rhenense vereniging door zelfwerkzaamheid daar aan de Prunuslaan in Rhenen-Hoog in enkele maanden tyds tot stand heb ben weten te brengen. Een prachtig inkorflokaal, met daarnaast een werkruimte en weer daarnaast een ontspanningslokaal met een enorm raam op het zuiden, dat is het resultaat dat na jaren lang wikken en wegen de krotten op de Vismarkt, waar de vereniging tot nog toe haar verbiyf had, gaat vervangen. De drie-jarige Johnny Spies, klein zoon van het oudste lid van de vereni ging, overhandigde wethouder Van Lienden de sleutel van het gebouw. Maar voordat de loco-burgemeester de openingshandeling verrichtte, liet hij vijfenveertig postduiven los, die drie maal een rondje vlogen boven het ge bouw en daarna ieder hun eigen thuis- richting kozen. Dat er vijfenveertig duiven bij deze plechtigheid betrokken waren vond zijn oorzaak in het feit, dat de vereniging vijfenveertig jaar bestaat. Het was een feestelijk gezicht OPHEUSDEN Vrijdag en zaterdag organiseerde de Opheusdense muziek vereniging Kunst en Vriendschap een bazaar in de zaal van hotel de Zwaan. Vrijdags was het niet zo erg druk, maar zaterdagavond liep het storm. Tijdens de laatste avond vond de trek king plaats van de Een-weeks verloting Sjie afgelopen week gehouden werd. De trekking die plaats vond om 9.00 uur bracht de hoofdprijs van deze verloting op lotnummer 1468 een bromfiets, als 2e prijs was er een koelkast die is ge vallen op lot 1271, de 3e prijs een radio kwam op lotnummer 848, en de 4e prijs een bed viel op lot 422, verder wa ren er nog 21 prijzen te verdienen wel ke gevallen zijn op de nummers, 2426, 1129, 933, 2281, 256, 1937, 2018, 38, 619, 1663, 1324, 1846, 1501, 141, 2149, 2340, 787, 1050, 564, 379, 1718. Prijzen kunnen afgehaald worden bij D. Roelofsen, Middeweg 1, Opheusden. AMERONGEN Geboren: Elisa beth Annemarie, d.v. J. C. van Hat- tem en N. C. van Oort. Overleden: D. J. W. Breukelaar, 76 jaar. Ondertrouwd: P. van Bergeijk en W. E. S. Slotboom. Ingekomen personen: H. J. Wolf, van Appeltern; G. van Grootveld-Ver- steeg, van Veenendaal; G. G. v. Vrou- werff, .van Maurik. Vertrokken personen: W. Drost, naar Rhenen; J. M. J. Laus, naar 's-Gravenzande; J. H. Frets, naar 's-Gravenhage; G. P. F. Meijnen, naar Heerlen.'- al die gevederde vrienden de lucht te zien ingaan. Kennelijk waren ook zij blij met hun nieuwe onderkomen... Voorzitter K. H. v.d. Voorn vertelde dat de vereniging ongeveer veertig le den telt en dat vanaf half mei aan dit prachtige gebouw is gewerkt. Men heeft zonder subsidie dit bouwplan ver wezenlijkt en daarbij veel steun onder vonden van bijvoorbeeld het dames comité. Nadat wethouder Van Lienden zowel de burgemeester als wethouder Deen had verontschuldigd, die beiden we gens ambtsbezigheden verhinderd wa ren, bood hij de vereniging de geluk wensen aan met deze nieuwe aanwinst. „Ik heb het gebouw helemaal beke ken en ik zou wel willen dat iedereen in Rhenen een woning had die zo mooi is als dit nieuwe clubgebouw. Het ver heugt het gemeentebestuur altijd wan neer er mensen zijn, waar iets van uit gaat. Dat is in de sport en in dit geval in deduivensport. Het heeft het gemeen tebestuur vaak verdriet gedaan, dat U een inkorflokaal hebt waarop we alle maal trots kunnen zijn. Voorzitter v.d. Voorn dankte de lo- AMERONGEN De door het Ver bond Voor Veilig Verkeer in het voor jaar georganiseerde cursus „Pech on derweg", in garage Reede aan de Kon. Wilh.weg te Amerongen, is zo'n ecla tant succes geweest, dat er 22 oktober opnieuw gestart wordt met een soort gelijke cursus. Ook nu weer zal dhr. Reede voor deze cursus garageruimte ter beschikking stellen. Het feit, dat de cursus van 22 oktober reeds volge boekt is moge de belangstelling voor deze cursus illustreren. Het Verbond Voor Veilig Verkeer zal, indien daar aanleiding toe is, in het voorjaar van 1969 opnieuw een cursus „Pech onder weg" organiseren. Er zal verder ge tracht worden de Reactie- en ogentest- wagen in Amerongen te krijgen. RHENEN Zaterdagavond rukte de nevelspuit uit voor het blussen van een schoorsteenbrandje in één van de wo ningen aan de Rijnstraat nabij de Rijnpoort. De brand was snel geblust, de schade was gering. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw. 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 x Cox Orange k.2 50—65 47—63 42—28 34—40 22—27 17—56 Benderzoet 3844 Ingrid Marie k.2 31—33 35—38 30—35 23—36 Notarisappel 2125 x Goudreinet k.2 36—40 35—39 24—35 25—38 Glorie v. Holland k.2 31—36 30—34 29—32 Dijkmanszoet 3155 Golden Delicious k.2 34—37 31 33 18—22 Sterappel k.l 4750 3640 2831 Sterappel k.2 2427 Jonathan k.2 31—33 27—29 20—23 16—19 11—27 Laxton Superbe 1822 Kroet per 100 kg zuur f 12,40; rood f 9,10; zoet f 7,10. Fabrieksfruit per 100 kg:blank f 13,60; rood f 0,10. Peren Beurre Alex Lucas kl. 2224 1922 1617 Conference k.2 1322 1115 St. Remy 17—22 8—14 IJsbouten 923 712 x Legiponts k.2 1921 1113 x Giezewildeman 2549 942 B rederode 1626 815 Winterjannen -r 1829 817 Zwijndrechtse wijnperen kJ2 12—18 9—13 Aardbeien per doosje van 250 gram 6063. Bramen per doosje van 250 gram 2228. Druiven, Frankenthalers 114120. Groenten: Andijvie 1225; Princessebonen 94IJO^fil75, Snijbonen 166175; Uier 1422; Sla per 100 krop f 10,0015,00; Spruiten 6670; Spinazie 8385; Prei 26—35^ Wortelen Ifc—18; x tomaten per kistje van 6 kg export a f 6,296,31, export b f 0.28 -6.S0, export <16tomaten paHt'!rtje var kaw^nenJand f 1 3,20, 90—1,20. x is hoofdaanvoer Alles in centen per kg, tenzij anders vermeld. Volgende veilbericht op maandag 21-10-1968. co-burgemeester voor zijn gelukwensen en zijn vriendelijke woorden en hoopte dat wanneer de vereniging ooit voor moeilijkheden zou komen te staan, zij te allen tijde om hulp en steun bij het gemeentebestuur zou mogen aan kloppen. Mevrouw Wiggers sprak namens het damescomité. Zij bood het bestuur en de leden het nodige meubilair voor het interieur aan, dat met een warm ap plaus werd aanvaard. De familie Vee nendaal schonk veertig koppen en scho tels, zodat er in elk geval een kopje koffie kan worden gedronken tijdens de bijeenkomsten. Van degenen, die samen met Koos Spies, aan het gebouw hun Werkkrach ten hebben gegeven sprak de heer Fr. Brouwers gevoelvolle woorden. Hij bood de vereniging als aandenken aan dit heuglijke feit een prachtige bokaal aan, die als prijs zal worden ingezet voor de vluchten met de duiven. De arbeidersmuziekvereniging „Oefe ning Baart Kunst" bracht de postdui venvereniging een klinkende serenade, als beloning voor de vele activiteiten, die in de achterliggende maanden aan de dag zijn gelegd en die resulteerden in dit fraaie clubhuis. De heer v.d. Voorn dankte de heer Brouwers voor zijn sympathieke geste en het damescomité voor de aangebo den tafels en stoelen, waarbij hij de hoop uitsprak, dat dit comité ook in de toekomst nog eens wat van zich zou laten horen. In de recreatiezaal kwamen nog ve le anderen hun gelukwensen aanbieden en met de heer J. Veenendaal achter het elektronisch orgel bleef men daar nog geruime tijd bijeen om deze mijl paal in het vijfenveertig jarig bestaan van de vereniging feestelijk te vieren. Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur u dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van l 6.30-17.30 uur OPHEUSDEN Ongeveer vijftien jongelui uit Opheusden hebben zich gistermiddag in hun woonplaats schul dig gemaakt aan ernstige mishandeling van de 21-jarige A. G. van A. uit IJzendoorn. Van A. werd met een ha mer op zijn hoofd geslagen en liep hierbij zware verwondingen op. De be laging van de jongeman uit IJzendoorn was een wraakneming van de jongelui voor het feit dat Van A. enkele uren tevoren een van hen een grote mond had gegeven omdat deze met z'n brom fiets midden op de weg stond en hier door het verkeer hinderde. RHENEN In een Utrechts zieken huis is vrijdag overleden de heer M. Lammers. Hij werd 73 jaar. Wijlen de heer Lammers was voorzit ter van de afdeling Rhenen van de be- jaardenbond en bestuurslid van het co mité uitgaansdag ouden van dagen. In het bejaardencentrum „De Tolle- kamp" fungeerde hij als voorzitter van de ontspanningscommissie. Hij was al tijd een bijzonder actieve figuur. Het stoffelijk overschot wordt in Amers foort ter aarde besteld. ELST Twee herenportemonnaies met inhoud; monsterétui met geboorte kaartjes. Inlichtingen Rijkspolitie te Eist. AMERONGEN De afdeling Ame rongen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen" heeft voor het komende seizoen het programma gereed. Op dinsdag, 22 oktober a.s. zal om acht uur in de bibliotheek van het Dorpshuis de jaarvergadering worden gehouden. Woensdag, 30 oktober a.s. zal in het Dorpshuis Mr. J. Vink uit Den Haag, oud Directeur-Generaal van de Rijks Planologische Dienst een inzicht geven in het hoe en waarom van de „ruimte lijke ordening in Nederland". Woens dag 13 november komt eveneens in de bibliotheek van het dorpshuis Prof. Dr. G. Stuiveling uit Hilversum. Deze zal een causerie houden over: „De mens van gisteren in de wereld van morgen". Vrijdag, 29 november komen even eens in het Dorpshuis de heren W. Dijkstra Jr. en Y. Gemsen uit Veen endaal dia's vertonen met explicatie. De muziekavond zal plaatsvinden in januari 1969. De vroegere dorpsgeno- te Mevr. H. Kingsma- Wensing zal aan deze avond medewerking verlenen. Ge tracht zal worden de avond te houden in de raadzaal. Woensdag, 19 februari komt Me vrouw Ina van de Beugel praten over facetten uit het journalistenleven. Zij schrijft o.a. artikelen in het Handels blad. Vrijdag, 21 maart 1969 zal Dr. M. J. Adriani, verbonden aan het biologisch station Weeversduin te Oostvoorne de aanwezigen verder bewust maken hoe „het conflict mens-natuur zich toe spitst". Hij zal vertellen over de ach tergronden van het streven naar na tuurbehoud. Dinsdagavond 15 april a.s. zal de di recteur van het Frans Hals museum te Haarlem de heer H. P. Baard, een causerie houden over Frans Hals en andere Hollandse schilders. Tevens zal getracht worden in het voorjaar een z.g. praatavond te houden met het ge meentebestuur. OPHEUSDEN De rijkspolitie in Opheusden heeft in samenwerking me* de districtsrecherche de daders gearresteerd van de inbraak in de Rozenstraat, waarbij enkele weken geleden ruim 36.000 gulden werd ontvreemd. Een intensief onderzoek en een belang rijke tip leidden tijdens het afgelopen weekeinde tot de arrestatie van de 25- jarige classificeerder J.S. en de 21-ja- rige classificeerder S.W, beiden uit Op heusden. Op het moment van de aan houding was S. in het bezit van een ge laden volautomatisch pistool. In zijn woning werd nog een vuurwapen aan getroffen. W. beschikte over een alarm pistool. Beide Opheusdenaren werden door de politie aangehouden, toen zij op weg waren naar Arnhem. Zowel S. als W. reed in een zo goed als nieuwe auto, die zij van het gestolen geld had den gekocht. Ondanks de nogal royale leefwijze van de beide inbrekers kon door de arres- KESTEREN* Zaterdagmiddag wer den in Kesteren brandweerwedstrijden gehouden. Een en ander werd door de brandweer van Kesteren georganiseerd, terwijl ook hieruit de jury werd ge vormd. Er namen vijf ploegen aan de wedstrijd deel, n.I. Rhenen, Achterberg Eist en twee groepen uit Dodewaard. Aanvankelijk zou ook Opheusden van de partij zijn, doch deze heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Groep nr. 1 uit Dodewaard kwam voor de le prijs in aanmerking, Achterberg was nr 2, Eist nr. 3, de tweede groep uit Dodewaard nr. 4 en Rhenen ontving de 5e prijs. Van een onderlinge wed strijd van de gemeente Rhenen ontving Achterberg de le, Eist de 2e en Rhenen de 3e prijs. Daarenboven ontving de brandweercommandant van Eist, de heer Van Rotterdam, de eerste prijs (beker) voor de beste brandweercom mandant. In aanwezigheid van de beide wet houders Deen en Van Lienden van Rhe nen, verzorgde de burgemeester van Kesteren de prijsuitreiking. De organi satie verdiende alle lof. Bij aankomst in Kesteren werd een kopje koffie ge presenteerd, waarna een grote boerde rij dienst deed als wedstrijdmedium. Na het evenement was er voor alle ploegen een gezellig samen zijn in de kantine van Recticel. Voor de spuitgas ten uit Eist was dat nog niet het einde. In gezelschap van hun dames besloten zij het festijn met een diner in hotel De Stuyvenberg. Aangezien het vaste regel is, dat de plaats waar de winnende ploeg vandaan komt het volgende jaar aan bod komt voor een wedstrijd, zullen de wedstrij den In 1969 in Dodewaard plaatsvinden. EDERVEEN De heer Blauwen- draad onderwijzer van de Juliana- school alhier is met ingang van 1 ja nuari benoemd als hoofdonderwijzer van de Christelijke lagere school te Zevenhuizen. ELST V.v. Musketiers heeft voor haar leden, donateurs, totoleden en in- troducees een serie van vijf kaartavon den georganiseerd. De eerste kaart avond vindt plaats op 24 oktober a.s. aanvang 7.45 uur in het clubhuis hotel „De'Stuyvenbelrg". Voor de vier hoogst geklasseerden in het eindtoernooi zijn prachtige prijzen te winnen. Daarnaast is voor elke wed- strijdavond een prijs ter beschikking gesteld. WAGENINGEN Hij was goed van betalen, de Renkumse sloper H. van M., die vrijdagmorgen voor de bailie stond, omdat hij op de Arnhemseweg in Otterlo met zijn vrachtwagen een aanrijding had veroorzaakt door onvoldoende uitwijken voor een tegenligger. „Ik wilde de tegenpartij direct honderd gulden geven. Dat nam die man niet aan, maar hier hebt u de kwitantie, dat ik z'n schade betaald heb. Alles is al geregeld", verklaarde Van M. en legde met een triomfantelijk gebaar z'n be wijsstuk neer. De kantonrechter, mr. A. C. van den Brand, was niet geïmponeerd door deze geste en las uit de tenlastelegging voor; „bovendien gereden zonder verzeke ring". Volgens getuigenverklaringen was Van M. voor 75% dronken. Hij rook naar alcohol en sprak met een dikke tong, zoals iemand, die een glaasje teveel op heeft. Verdachte had echter een „menslievender" uitleg voor zijn vreemde gedrag op de weg. „Ik had haast, want ik moest in Har derwijk een kennis met een tent opha len. Die mensen wilden naar huis, er was ziekte. Ik heb toen inderdaad een vrachtwagen, die ik nog maar een paar dagen tevoren gekocht had, en waarvoor geen verzekering was afge sloten, meegenomen. Hoe ik in Otter lo met die tegenligger in botsing ben gekomen is me ook niet duidelyk. Ik was in elk geval niet dronken. Ik heb een getuige, die dat kan verklaren", zei Van M. „Zeker die andere, die laveloos was" merkte officier, mr. J. C. H. Pieters zuur op. Een blik up de uitgebreide straflijst van Van M. was trouwens voldoende om te weten, dat hij er althans in het verleden niet tegenop zag met een flin ke borrel achter de kiezen te gaan rij den. „Voor mij is die aanrijding geen raadsel. Het heeft vermoedelijk aan de drank gelegen, wat ik een bijzonder verzwarende omstandigheid vira^", zei mr Pieters in zijn requisitoir. Voor hel v... »oldoende rechts houden vroeg hij f 100,- boete en voor het onverze kerd rijden f 15,- en drie maanden onvoorwaardelijke ontzeeetup "*1 de rijbevoegdheid. Veraucme liet een kreunend geluid horen en merkte ge schrokken op: „Ik moet met m'n rij bewijs m'n brood verdienen..." Rechter Van den Brand zag echter geen reden tot clementie en vonniste conform. Een erg hoge straf, mompel de Van M. Chauffeur H. van V. uit Wageningen had wel succes met verzachtende om standigheden. Bij sneeuwval en gladheid was hij met zijn vrachtwagen in een slip ge raakt en had een aanrijding veroor zaakt. „Ik stond met twee wielen in de goot en bij het optrekken slipte de wagen weg. hoewel m'n snelheid nauwelijks dertig kilometer was. Ik kon er niks aan doen", verdedigde hij zich. De heren achter de tafel probeerden zich de perikelen van het winterweer voor te stellen en componeerden een lage eis en straf: f 50,- of vijf dagen. De chauffeur vond het wel een „dank jewel!" waard. Totaal anders was de houding van de 19-iarige H., leerHne Rrhtdrukker uit Ede, die een onbeleexde v e* uü k w aai ui- ging toonde toen het gerecht geen ge noegen nam met een giroafschrijving, die kennelijk niets met de schikking van de zaak te maken had. H. was voor de tweede maal be keurd, omdat hij in de bebouwde kom met zijn bromfiets in plaats van maxi maal dertig kilometer, anderhalf maal zo hard had gereden. „Ik heb de schikking van f 45,- be taald", beweerde hij. De afschrijving had op 10 juli plaats gehad, terwijl het proces-verbaal van zijn overtreding pas op 11 juli de griffie bereikte. „Voordat u dan een schikkingsvoor stel krijgt, gaat er nog een week over heen. U hebt kennelijk een andere be keuring gehad", merkte de officier op. Met een air van zelfsprekendheid sprak H. over zijn „andere bekeurin gen" maar hield toch voet bij stuk, alsof het mogelijk was geweest, dat hij bij vooruitbetaling het schikkingsbe drag had kunnen voldoen. „U vindt het niets bijzonders, dat u ene bekeuring na de andere krijgt", constateerde mr. Van den Brand. „Ik weet niet of u jong bent ge weest.", poogde verdachte nu begrip te vinden bij de officier. „Dat doet er niets toe. We proberen u allemaal aan het verstand te bren gen, dat de storting op deze zaak geen betrekking kan hebben, maar u schijnt er de logica niet van in te zien", zei de rechter tenslotte, die na de eis van f 60,- vonniste met f 100,- boete, om H. aan het verstand te brengen, dat hij wat minder arrogant tegenover de spelregels in het verkeer dient te staan. Drie maanden onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid en een boete van f 100,- werden toege voegd aan de volgens rechter v. d. Brand al „vrij zwarte straflijst" van de Arnhemse loodgieter H. v. d. M. (23). Op de Utrechtseweg in Renkum had de politie 's morgens half acht achter ve^dPcMe gewden en gec^-w^e^d. dat hij 70 reed, waar 50 toegestaan was en maar liefst 100 kilometer, waar ma ximaal 70 gereden mag worden. Bo vendien was er die bewuste dag mist. Hef, enige, commentaar van verdach te, cue ai uiccx* overschrijdingen van de maximum snelheid op z'n naam bracht, was: „Ik was die morgen een beetje laat. Ik was op weg naar m'n werk in Wageningen". „Een noodsituatie ontstaat, wanneer iemand zo onverantwoordeiyk rgdt", al dus de officier, die voor de overschrij dingen respectievelijk f 80,- en f 100,- boete eiste, met een onvoorwaardelijke ontzegging van twee maanden. Rechter v. d. Brand verlaagde de boetes, maar was van mening, dat de loodgieter drie maanden van de weg dient te blijven. De officier wilde hoger beroep in be raad houden in de zaak tegen de Har- derwijkse vertegenwoordiger K. B., die in E derveen de maximumsnelheid met zijn wagen had overtreden. De chronometer had exact 62.1 kilo meter geregistreerd. Het was de der de maal binnen anderhalf jaar, dat B. door snelheidscontroleurs was gepakt. „U bent dichtbij een onvoorwaarde lijke ontzegging. Ik zou het nu nog wil len laten bij een boete van f 50,- twee maanden voorwaardelijke ontzegging en een proeftyd van twee jaar", aldus de officier in zijn requisitoir. Rechter v.d. Brand beperkte het vonnis „ditmaal nog tot f 120,- boete". Automonteur J. van E. uit IJssel- stein had maar liefst langer dan twee jaar met een verlopen rijbewijs op de weg gezeten! „Drukke zaken en dan raakt het in de slof. Ik had al een her-examen aan gevraagd, toen ik bekeurd werd", zei verdachte. Hij liet zien, dat hij inmiddels voor dat examen was geslaagd. „En dan honderd gulden schikking. Dat vind ik wel hoog", zei Van E. Bovendien rijd ik al 23 jaar en heb nog nooit iets ge had". De officier wilde de verregaande achteloosheid van verdachte gestraft "'en met f 50,- boete, maar rechter v. d. Brand was van mening, dat Van E. vanaf het moment, dat hij zijn tekort koming ontdekte tot zijn herexamen, niet had mogen rijden. Hij hield het bij het schikkingsbe drag van honderd gulden. tatie nog een groot deel van de buit bij de arrestanten worden aangetroffen. De daders zijn in het huis van bewa ring in Arnhem ingesloten en hebben inmiddels een volledige bekentenis af gelegd. AMERONGEN Het tweede tiental van de Amerongse Dam ver. speelde een goede wedstrijd tegen Zenderstad I in IJsselstein en won met 128. De punten kwamen van E. v. Zomeren, A. v.d. Kolk, A. Wildeman, J. Wilde man en G. Re bergen met winst en van v.d. Berg en G. v. Zomeren met re mise. EDERVEEN De verkoopdagen van de NH Kerk zullen op dinsdag 22 en woensdag 23 oktober in het markt- gebouw worden gehouden. De op brengst is ten bate van de schulddel ging van de Kerk en het nieuwe orgel. De verkoopdagen die om de twee jaar worden gehouden zijn zo langzamer hand een traditie geworden en hebben de vorige keer een opbrengst opgele verd die zo rond de 10.000 gulden ligt. AMERONGEN De Christelijke Plattelandsvrouwen Bond afd. Ame- rongen/Leersum hoopt te vergaderen op dinsdag, 22 oktober. De heer Jansen zal een causerie houden over het on derwerp „Onze gezinnen, nu en later". Spreker zal fragmenten laten zien uit het leven van de Kroonprinses. KESTEREN In het zaterdagvoetbal van de afdeling Nymegen is het ook Oranje-Blauw niet gelukt Kesteren de eerste nederlaag toe te brengen. Ket teren bleef ongeslagen door Oranje- Blauw in een bikkelharde wedstryd de baas te biyven (42). Kesteren was de beste ploeg, maar de achterhoede van Oranje-Blauw gaf bij zonder weinig kansen weg. Nellesteijn en G. Meurs schoten Kesteren naar een 20 voorsprong in de eerste helft. Na rust werd de strijd er niet aantrekke lijker op. De aanvoerder van Oranje- Blauw moest het veld verlaten toen Kesteren een strafschop kreeg toege wezen waarmede hij het bepaald on eens was. Meurs benutte de penalty en bracht de stand op 31, want daar voor had Oranje-Blauw een dekkings- fout in de achterhoede van Kesteren afgestraft. Oranje-Blauw kwam met een uitval op 23, maar Kesteren mocht nogmaals een strafschop nemen en weer deed Meurs dit feilloos: 42. Opheusden 1 keek al vrij spoedig tegen een 10 achterstand aan bij FHS en hoewel het veel sterker was, duurde het toch nog tot de 30ste minuut, voor dat Van Eldik gelijk kon maken (11). Toen draaide Opheusden beter en door 2 doelpunten van J. v. Lent nam het een 13 voorsprong voor rust. Na rust maakte Hendriks er vrij spoedig 15 van door twee fraaie doelpunten. Tegen het einde scoorden Van de Hatert en Van Lent nogmaals: 17. Even ver slapte Opheusden, waardoor FHS nog een keer kon tegenscoren: 27. Een goed resultaat boekte Sparta 2 in Nijmegen door met 11 gelijk te spelen tegen UNI vv 1. Sparta en UNI misten beide een strafschop. Tot vlak voor einde verdedigde Sparta een 10 voor sprong, maar het moest in de laatste seconde een gelijk spel toestaan. De stand luidt: Kesteren 1 HSV 1 VVS 2 Opheusden 1 UNI vv 1 2 punten komen. 48 Oranje-Bl. 1 54 47 Sparta 2 53 4—6 PGEM 1 5—3 3—5 FHS 2 4—1 55 Trajanus 1 40 minder wegens niet op- OPHEUSDEN In de hoofdklasse van de afdeling Nijmegen moest alleen de wedstrijd OpheusdenDBV worden afgelast. Deze klasse kreeg overigens een nieu we leider, namelijk het Horssense Olym pia. Deze ploeg won van Nijmegen met 41 en zag haar grootste concurrent, Sp. Bemmel, in een wedstrijd, waarin het veel sterker was, met 10 verliezen van HAVO. Dodewaard profiteerde van deze mis stap door thuis te winnen van Novio- magnum uit Nijmegen (3—rl), waardoor het na een matige start oprukte naar de tweede plaats. Aquila en Roda speelden in Dreumei gelijk (11). Nijm. Boys kwamen enigs zins uit de verdrukking door een ver gassende zege van 43 op Millingen. De stand in de hoofdklasse luidt: Olympia 6—0 DBV 0 P- A: waard 6—8 Aquila 5—5 Sp. Bemmel 7—8 Nijmegen 6—5 HAVO 6—7 RODA 5—4 Millingen 6—6 Ooheusden 3—2 Nijm. Boys t —0 NOVIO 50

De Vallei | 1968 | | pagina 4